Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Gondwana válasza persnongrat (#2049) üzenetére


Gondwana
addikt

Én wifikàrtyàkat is cseréltem: zasszonyéban i5100-ròl 5300-ra, a sajàtomba meg 6300-ast vettem, hogy kapcsolòdjanak 450Mbit/s-en - ami csak egy OSI layer1 sebesség, azaz hibaellenőrző meg miegymàs sallangokat is beleszàmolva _maximum_ a fele lehet a layer2 sebesség.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2052) SteveBeard válasza kali (#2047) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Bocs, csak telefonról vagyok. ..
4900 v1.3
Pontosan ugyanarra a helyre került, mint a másik.
A 941-est a kétszintes házban mindenütt tudtam használni a mobilommal, míg a 4900-at nem
Nekem nincs akkora tapasztalatom, mint Neked ezért elhiszem, amit mondasz, de én nem vennék beépített antennás routert.

Steve

(#2053) kali válasza SteveBeard (#2052) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki más/minden csatornán, a mobiltelefonok esetén pláne számít(hat).
nem mindegy, hogy milyen az a beépített antenna, főként dBi szempontjából, sokszor a beépített is okés, de ez persze gyártó és típus függvénye is.
igaz, azonos érték esetén is jobb a külső, minimum az állíthatóság szempontjából.

(#2054) persnongrat


persnongrat
tag

Hát most jutottam el odáig, hogy megpróbáltam huzamosabb ideig használni ezt a ...-t.
Tíz perc mobilkapcsolat után egyszerűen visszamászott a mobil a másik AP-ra, miközben töltött le egy oldalt.
Eddig is sejtettem, hogy max. ipari hulladékként számolhatok vele, immár biztosra vehetem.
Egy pozitívumát találtam: az openwrt már messze nem az a kellemes, könnyen érthető rendszer, ami anno, még white russian korában, meg azelőtt volt, így nem kell erőlködnöm, hogy másik, használható routert keressek alá.

Legalábbis pillanatnyilag itt tartok.
Még az sem kizárt, hogy egy-két napon belül a kukában köt ki, ha valóban ilyen ócska és nem csak én rontottam el valamit a beállításoknál (aminek azért elég kicsit az esélye)

Most három percet bírt.
IEEE 802.11: disconnected due to excessive missing ACKs
Ennyi van a logban.
Bocs, de ha a tomato a másikon gond nélkül viszi, ez meg így eldobálja...
Hát ez bizony kuka.
Hogy az openwrt miatt vagy a hardver miatt, azt persze 100% biztonsággal nem tudom eldönteni, de szerintem a hardver a hulladék, mert a gyári firmware-rel sem volt jobb a jelszint, igaz, az kb. egy napig volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2055) persnongrat válasza persnongrat (#2054) üzenetére


persnongrat
tag

A disassoc_low_ack 0 hatása:
IEEE 802.11: deauthenticated due to inactivity (timer DEAUTH/REMOVE)

(#2056) Dictator^ válasza persnongrat (#2054) üzenetére


Dictator^
veterán

Ha kidobnád, akkor inkább megveszem kilóra :D

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2057) kali válasza persnongrat (#2054) üzenetére


kali
legenda

biztos azokkal van a baj, akik - megfelelő beállítást követően - elégedetten használják az eszközt...

(#2058) ACE-


ACE-
addikt

Nekem két hete megy, gyári fw-vel, és két panelfalon keresztül sincs gond vele, a sebességeket is hozza, nekem megfelelő.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2059) Heffi válasza persnongrat (#2049) üzenetére


Heffi
őstag

Arról beszéltem, hogy a 4900-as 450 Mb/ s -t tud 2,4 és 5 GHz-n is, míg a 4300-as "csak" 300 Mb/s-t tud a 2,4 -es frekvencián. Az előbbi ezért N900, a miénk pedig N750-s útvűlasztó.

(#2060) persnongrat válasza kali (#2057) üzenetére


persnongrat
tag

Moderálva! Arra nem gondolsz, hogy a többség egy légtérben van ezzel a szarral, nekem meg van közte és a mobilom közt három betonfal? Érdekes módon, a tomato+RT-N16 páros gond nélkül viszi mind a laptopomat, mind a mobilt.
Moderálva!

[ Módosította: #40993792 ]

(#2061) persnongrat válasza ACE- (#2058) üzenetére


persnongrat
tag

Jelezném, minimális kereséssel, a fent beillesztett hibaüzenet alapján meg lehet találni, hogy ez egy jó másfél-két éve nyitott bug, ami vagy az openwrt bűne vagy nem.
Az viszont egyértelműen ezé az ipari hulladéké: a hullámzó, időnként megszűnő wifi jel.

(#2062) persnongrat válasza Heffi (#2059) üzenetére


persnongrat
tag

150-et írtál, azért mondtam, hogy az nem stimmel.

(#2063) Heffi válasza persnongrat (#2062) üzenetére


Heffi
őstag

+150-t írtam, azt hittem érthető lesz.

(#2064) kali válasza persnongrat (#2060) üzenetére


kali
legenda

ne személyeskedj, normális hangnemben is lehet - úgy kellene - fórumozni!
5 percig tudod szerkeszteni a hozzászólást, sokkal átláthatóbb lenne a téma, ha nem nyitnál egymást követően három hozzászólást adott időintervallumon belül.

mindenre gondolok, egyrészt sok olyan helyre is üzemeltem már be ilyen eszközt, ahol két szint, és sok szoba van, az elvárható területet ott is megfelelően beszórta, másrészt pedig ha neked vannak szélsőséges elvárásaid, vagy nem tudod megfelelően beállítani, akkor nem az eszköz - vagy annak hardvere - a hibás!

[ Szerkesztve ]

(#2065) persnongrat válasza kali (#2064) üzenetére


persnongrat
tag

Normális hangnemben, miközben anélkül, hogy bármit tudnál akár a körülményeimről, akár az ismereteimről, lehülyézel... tényleg, valóban lehetne. Ajánlom a tükröt, hogy nézegesd egy kicsit!

(#2066) persnongrat válasza kali (#2064) üzenetére


persnongrat
tag

Szóval mesélj, szerinted mit kellene rajta _megfelelően_ beállítani, miközben nyilvánvalóan egy bugról van szó, csak azt nem néztem még meg, hogy a tplink hardver, vagy az openwrt bugja.

(#2067) kali válasza persnongrat (#2065) üzenetére


kali
legenda

nem hülyéztelek le, csupán utaltam a beállítások fontosságára - amik ugye minden környezetben másként alakulnak, főként a használt wifi csatorna szempontjából.
visszaolvastam a hozzászólásaidat, már amennyi infót írtál, az ismeretek szempontjából sem minősítettelek, de aki ennyi alapján ipari hulladék jelzővel illet egy amúgy nem annak minősülő eszközt, azzal nem tudok mit kezdeni.
néha már annyi is elég, hogy az egyik eszköz/firmware x wifi csatornát használja alapértelmezetten, a másik pedig y értékűt, és ha manuálisan nem állatja be az ember a megfelelőre, akkor előfordulahat, hogy az egyik jó kapcsolatot eredményez, a másik pedig rosszat.
van még néhány ilyen dolog, a többit már rád bízom, vagy segít majd valaki más...
ne ajánlgass nekem semmit, akkor nézek tükörbe, amikor épp szükségét látom!

[ Szerkesztve ]

(#2069) persnongrat válasza kali (#2067) üzenetére


persnongrat
tag

Csak tájékoztatásul:
openwrt adott, gyári szoftver eleve hulladék, egyébként is az openwrt miatt választottam ezt a ...-t.
Csatornákból két gigaherzen nincs túl nagy választék, mivel úgy általában telített a légtér.
Két, nagyjából azonos mértékben használt sáv áll rendelkezésemre:
1-8
6-14
Az alsón ül ez a ..., a felsőn az Asus.
Érdekes módon az Asus gond nélkül, gyorsan és stabilan működik a mobilommal is, a notebookommal is.
Ez a ... már az inSSIDerben láthatóan hullámzó jelszintet produkál, míg a az Asus-é nagyjából stabil.

Eleve a kb. 10dBm eltérés elég sok, miközben mindkettő 100mW-on megy és egymástól úgy húsz centire vannak per pillanat. (egymást nem zavarják, már kipróbáltam)

Nem mellesleg, ha nem csak és kizárólag azokat a véleményeket néznéd, amik megfelelnek a hitednek, akkor észrevehetnéd, hogy jónéhányan lebeszélnék a vásárlókat a tplinkekről, pont az ilyen "apró" hülyeségeik miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2070) kali válasza persnongrat (#2069) üzenetére


kali
legenda

csak tájékoztatásul;
teljesen jól működik gyári firmware alatt, de akinek módosított kell, ott több a beállítást igénylő opció, és a hibaelehtőség is.
nem mérvadó összehasonlítani egy csak 2.4 gigahertz és egy szimultán dual band képes eszközt, utóbbinál nyilván több a zavaró tényező, legalábbis adott szempontból.
a magyar régióban csak 13 csatorna van, de sok eszköz/illesztés - usa...stb régiós - csak 11 csatornáig kezeli le a hálózatot, így nem érdemes 14-es csatornáról beszélni.
nem hit kérdése a tp-link, gyártóra pláne nem lehet általánosítani, minden - a legjobb - gyártó esetén is vannak jó és gyengébb szériák.
nem csak tp-link eszközöket üzemelek be, pont úgy akad bőven asus, linksys, cisco...stb, és a tapasztalataimra építek, és nem arra, hogy tetszik egy gyártó neve vagy sem, netán régebben találkoztam egy rossz típussal, és akkor már nem is ajánlott a gyártó...stb.

[ Szerkesztve ]

(#2071) persnongrat válasza kali (#2070) üzenetére


persnongrat
tag

Ja, épp csak ha jól tudom, a mai napig backdoor-os a gyári. Nem mellesleg nem lehet rá olyan dolgokat felpakolni, mint radius és társai. :DD
(ne fárassz már, jó? Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, csak nagyképűsködni, azt tartsd meg magadnak! Közel tíz éve használok opensource firmware-eket a különböző routereimen)

InSSIDer 14-es csatornát mutat, mint felső határt, amit az Asus elfoglal, tehát van értelme beszélni róla.

Egyébként (mondjuk leszámítva, hogy pár napja ebben a topic-ban is írta valaki rajtam kívül, hogy a tplink SOHO eszközei a médindzsunka kategória) nézz körül kicsit a google-n, hányan anyáznak, mert tplinket választottak egy korábban jól bevált router helyett!

[ Szerkesztve ]

(#2072) kali válasza persnongrat (#2071) üzenetére


kali
legenda

nézz utána a wifi régióknak csatorna szerint, meg a többi dolognak is, mert amíg butaságokat írsz, addig pláne nincs értelme vitázni...
a google már csak ilyen, de pont úgy dob rossz tapasztalatokat más gyártó eszközeire is, ilyenekkel inkább csak a kevésbé hozzáértőket lehet meggyőzni bármiről is.

[ Szerkesztve ]

(#2073) persnongrat válasza kali (#2072) üzenetére


persnongrat
tag

Na jó, légy oly kedves és a jövőben inkább ne is szólj hozzám!
Akkora ökörséget írtál, miközben nem is olvasol, hogy ha rajtam múlna, emiatt az egy hozzászólásod miatt kivágnálak a fórumról. :DD

MONDOM AZ INSSIDER EZT MUTATJA, Ő MEG MÁR CSAK TUDJA, HOGY MIT LÁT!!!
Én meg csak azt idéztem, amit láttam.
:C

Mintha azt írtad volna, hogy mindenkinek jól működik, most meg jössz azzal, hogy a negatív vélemény irreleváns...
Moderálva

[ Módosította: #40993792 ]

(#2074) kali válasza persnongrat (#2073) üzenetére


kali
legenda

nekem ugyan nem fáj, hogy lejáratod magad... :U
wifi csatornák és régiók; link
persze ha japán régióban "élsz", akkor okés a 14-es csatorna.
tudni kell értelmezni, hogy mit mutat az inssider, mert ő valóban tudja mit is jelez ki, de a delikvens már kevésbé...

[ Szerkesztve ]

(#2078) ACE- válasza persnongrat (#2061) üzenetére


ACE-
addikt

Nem tudom miről beszélsz? Nagy ívben leszarom az ingadozást, nekem nem ez a mániám hogy jeleket figyelek. Működik, nem szakad, nálam stabil, 2 laptop, mobilok, TV, desktop gép rákötve, 2 panelfalon keresztül is stabil.
Egyedül az zavar, hogy a media szervert sehogy sem tudom kikapcsolni, hogy ne látszódjon a hálózatban... Lehet valahogy valamilyen portokat kéne letiltani?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2079) Intruder2k5 válasza ACE- (#2078) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogyhogy nem tudod? Ha leállítod és letiltod a DLNA-t, majd újraindítod a routert, akkor is látszik?

(#2080) Heffi válasza ACE- (#2078) üzenetére


Heffi
őstag

Miből gondolod, hogy működik a médiaszerver?

Az előbb póbáltam a tévémmel, csak akkor jelenik meg a listában az router (openwrt), ha engedélyezem a mini DLNA-t, ahogy kiveszem a pipát és mentem a változást rögtön el is tűnik a listából.

(#2081) Intruder2k5 válasza Heffi (#2080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is lehet, hogy Ő samba-n éri el a tartalmat! :)

(#2082) dh66e


dh66e
veterán

Azta....... mi van itt?

persnongrat
Látom nálad már teljesen elgurult a gyógyszer,nem tudom mi a hiba oka de mivel régóta használsz openwrt-t és nem megy ezen az eszközön úgy ahogy gondolod,ne küzdj tovább vele feleslegesen add el minél előbb és nézz másik hasonló paraméterekkel bíró routert.

(#2083) Heffi válasza dh66e (#2082) üzenetére


Heffi
őstag

persongrat-tól búcsút vettünk. :O

(#2084) dh66e válasza Heffi (#2083) üzenetére


dh66e
veterán

Nem volt módom olvasni az előzményeket de gondolom a modinak nem volt más választása.Ámen.

(#2085) ACE- válasza dh66e (#2082) üzenetére


ACE-
addikt

Gyári a szoftver rajta, és a media server ki van kapcsolva, mégis látszik, újraindítás után is, máshogy nem tudom elmagyarázni a problémámat...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2086) Intruder2k5 válasza ACE- (#2085) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy gyári... Hát abban még csak meg sem tudod nézni, hogy valóban leáll-e az alkalmazás, ha kikapcsolod!

(#2087) Heffi válasza ACE- (#2085) üzenetére


Heffi
őstag

Ez elkerülte az én figyelmem is. Épp játszottam a routerrel, hogy mikor tudom eltüntetni a hálózatról. A Total commander azután nem látta, miután letiltottam a samba-t a rendszerindítás részben. De a Dune még mindíg látja :F A TV csak akkor, ha a DLNA-t bekapcsolom.

Gyári esetén hogy van ez, azt nem tudom. Nem mered kipróbálni az OpenWRT-t?

(#2088) woodworm válasza ACE- (#2085) üzenetére


woodworm
veterán

Minden eszközön látszódik vagy csak a Windowsos gépeken? Mert a Windows hajlamos emlékezni a már egyszer csatlakoztatott szerverekre. Vargalex fw frissítése után manuálisan kellett törölni ez előző fw-hez tartozó elnevezéseket.

(#2089) LeoButters


LeoButters
újonc

Sziasztok!
Láma kérdésem van, de látom sokaknak segítettek már...wdr4300 beüzemelése Vargalex féle csomaggal sikerült, de a transmission valamiért nem megy. A felületen a torrentfájlt hozzáadva nem indul a letöltés és azt mondja, hogy a port zárva van.
A hálózat úgy néz ki, hogy egy "fő" routerhez kapcsolódnak további routerek (az enyém is) és ezek hozzáférési pontként vannak beállítva. 21234 a fő routeren elvileg nyitva.Van ötletetek?

Köszi előre is!

(#2090) LeoButters válasza LeoButters (#2089) üzenetére


LeoButters
újonc

Még annyi kiegészítés az előzőhöz, hogy a routerhez kapcsolódó eszközökön (PC, laptop) gond nélkül, külön beállítás megy a torrent (fel és le)

(#2091) Intruder2k5 válasza LeoButters (#2089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem állítottad el a router LAN IP címét?

(#2092) ACE- válasza woodworm (#2088) üzenetére


ACE-
addikt

TV-n is és windows-on is. Lehet majd ha lesz időm kipróbálom az Openwrt-t

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2093) LeoButters válasza Intruder2k5 (#2091) üzenetére


LeoButters
újonc

De igen, 192.168.0.8 vagyok. A Transmission felületen maradtak a 0.0.0.0 címek.

(#2094) vargalex válasza LeoButters (#2093) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A fő routeren forwardolni kell a transmission által használt portot.

Alex

(#2095) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,
amikor nem fut a Transmission meg semmi, akkor miért nincs szabad memória? Ha gyorsítótárban van, akkor azt hol tudom megnézni, hogy mi foglalja?

Köszi

(#2096) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#2095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Emiatt ne aggódj, tenni úgysem tudsz ellene, bár nem is nagyon kell, ez így működik! A rendelkezésre álló memória nagy részét lefoglalja a rendszer, csak minimális készenléti memória marad szabadon, de ha szükség van rá, akkor a gyorsítótárnak használt részből is fel tud szabadítani! Nálam így néz ki 256MB RAM mellett...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# free -t
total used free shared buffers
Mem: 255724 235980 19744 0 1912
-/+ buffers: 234068 21656
Swap: 506036 420 505616

(#2097) Sumi


Sumi
aktív tag

Sziasztok!

Egy 1043-ast szeretnék lecserélni vagy 4300-asra, vagy 4900-asra, de nemigazán tudok dönteni.

Igazából simán csak az lenne a cél, hogy LAN-on és WiFi-n menjen a FP240 (utóbbi esetben nyilván a WiFi korlátain belül, de LAN-on szeretném látni a 240Mb-et), szóval egyelőre gyári fw-ben gondolkodom.

Kérdéseim a következők:

- Van-e valami jó összehasonlító teszt a két eszközről?

- Igazából nincs semmi olyan eszközöm ami tudna 450Mbps-t WiFi-n, se 2.4GHz-en se 5GHz-en, valóban (sokkal) jobb a hatótávolsága a 4300-asnak a külső dual-band antenna miatt?

- Ha a torrent kliens nem a routeren van, hanem egy LAN-on lévő, NAT-olt gépen, akkor ki tudja magából préselni a 240Mbitet anélkül (akár a 4300 akár a 4900), hogy 5percenként eldobálná akármiért is a csomagok felét vagy egészét (hirtelen 0-ra esik a torrent sebessége) - tehát ez a 800Mbit/sec HW NAT torrent esetén is igaz (értsd: sok egyidejű kapcsolat), vagy csak pl. egy ftp letöltésnél (egy db kapcsolat)?

- Stabil a WiFi-je (egyiknek/másnak)? Úgy értem, hogy nem dobálja le a klienseket, mint a 1043 OpenWRT-vel?

- Ha egyszer mégis OpenWRT-t akarnék majd futtatni ezen is (tudom, akkor nincs hw nat.. anélkül is tudja a 240Mbit-es !!torrentezést!!?), akkor pl. tud a switch-e vlan tageket kezelni?

- Ti melyikre szavaznátok? Esetleg teljesen másik gyártó eszközére (azért jó lenne ha nem kerülne 60 ezerbe:D)?

Köszi előre is a válaszokat!
Üdv.

(#2098) Sumi


Sumi
aktív tag

És ha már így belejöttem, még azt szeretném kérdezni, hogy át tudom-e rá rakni a 1043-ason lévő TP-Link 8dBi-s antennákat (külön vettem hozzá, és elvileg 2.4GHz-re vannak), vagy ilyenkor teljesen bukik az 5GHz-es sáv? Mert ezekkel az antennákkal most egész tűrhető a lakásban a jel (egyes helyeken így is elég karcsú), de félek a 3dBi kevés lesz ide..

(#2099) Heffi válasza Sumi (#2098) üzenetére


Heffi
őstag

Ezekkel az antennákkal elbukod az 5 Ghz-t. Van egyébként olyan eszközöd, ami szintén tudja ezt a frekvenciát?

(#2100) Sumi válasza Heffi (#2099) üzenetére


Sumi
aktív tag

Van, több is.. De a 2.4GHz-et is tudja mind (nyilván), szóval nekem az is jó csak legyen jó a hatótávolsága (ha jól értem a 4900-nál ez a kizáró tényező, hiszen belső antennái vannak ezen a frekin, így hiába is tenném rá a 8dBi-seket, semmit nem érnék vele, a belső antennák meg kétlem hogy jobbak ezeknél) és legyen STABIL (ezt a 1043-as nemigazán tudja produkálni, csak a gyári fw-vel)..

Másrészről a LAN->WAN torrent sebesség a fő kérdés, mert ha ezen elbukik a 4300-as, akkor inkább a rosszabb 2.4-es wifivel rendelkezőt választanám, cserébe a drótos torrent sebességért.. Van valaki egyáltalán aki nem a routeren futtatja a torrent klienst, hanem hálón belül és FP240-e van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.