Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) zambozoli válasza vargalex (#1621) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi!
Ezt már korábban beállítottam, azóta nem volt gondom a Wifivel... mostanáig :((( .

Üdv:ZZ

(#2152) poli27 válasza zambozoli (#2151) üzenetére


poli27
veterán

Kicsit régi hozzászólásra válaszoltál :D

[ Szerkesztve ]

(#2153) zambozoli válasza poli27 (#2152) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ja, de ennek se ide kellett volna jönnie! :DDD

Üdv:ZZ

(#2154) ACE-


ACE-
addikt

Az mitől lehet, hogy 80/25-ös DIGI nettel, amikor 3.0 MB/sec-el feltöltök, akkor a letöltés alig megy 10 Mbit-el? Úgy próbáltam, hogy a feltöltés közben mértem egyet Speedtest-el, és max. 10-15-re kúszott fel. Ez a router miatt lehet? Nem bírja az egyszerre fel/letöltést?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2155) poli27 válasza ACE- (#2154) üzenetére


poli27
veterán

Sztem próbáld meg egy letöltés elindításával, a speedtest sose mér jól,pláne ha van hálózati forgalom.... a router 800mbit körül natol hardveresen, tehát nem okoz neki gondot az tuti,valszeg rossz mérés lesz!

[ Szerkesztve ]

(#2156) Ragnar95 válasza lucky00 (#2148) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam nincs MTU a network rész alatt, nem lehet,h PPPOE alatt nincs MTU :F Screenshot

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2157) Intruder2k5 válasza Ragnar95 (#2156) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alul, Advanced!

(#2158) krealon válasza ACE- (#2154) üzenetére


krealon
veterán

"Az mitől lehet, hogy 80/25-ös DIGI nettel, amikor 3.0 MB/sec-el feltöltök, akkor a letöltés alig megy 10 Mbit-el? Úgy próbáltam, hogy a feltöltés közben mértem egyet Speedtest-el, és max. 10-15-re kúszott fel. Ez a router miatt lehet? Nem bírja az egyszerre fel/letöltést?"

Nem. Ez a TCP/IP protokol sajatossaga, hogy ha a vonalat egyik iranyban bedugitod (3MByte/s = 24 Mbit/s), akkor a masik iranyban is lecsokken a forgalom, mert a visszaigazolo adatcsomagok kesedelmet szenvednek, amit a szerver ugy ertekel, hogy tultelitett a bejovo kapcsolatod, igy csokkenti a kuldott csomagok szamat (vagyis az adasi sebesseget).

Alacsony terheles eseten a TCP mukodese:

Telitett kimeno irany eseten pedig:

(#2159) Ragnar95 válasza Intruder2k5 (#2157) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, megvan :R
Remélem így jó lesz :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2160) lucky00 válasza Ragnar95 (#2159) üzenetére


lucky00
tag

Sza!
A múltkor nem volt időm többet írni.

az MTU-rólitt olvashatsz. Lényegében amit

(#2158) krealon ábrája mutat azt javítja-szabályozza. A másik probléma a jumbó net csomagoknál, hogy a szolgáltató veri a mellét, hogy az enyém ezt tudja, de valójában csak a szolgáltató és közted. Másik probléma a hálózati elemek hőingadozása. Tehát csúcsidőben összeteheted a kezed, ha a garantáltat tudja a neted és nem dobál le állandóan. :O Ha reklamálsz akkor persze széttárja a kezét és sajnálkozva mutat a routerre biztos az a baj. :W

Üdv Néktek

(#2161) buborekosviz


buborekosviz
tag

Helló!

Kérdeném hogy 4300as routernél bezavar-e hogy ugyanazon az antennán üzemel a 2.4 illetve az 5ghzes wifi?

(#2162) poli27 válasza buborekosviz (#2161) üzenetére


poli27
veterán

Ezt ugye nem mondtad komolyan?

(#2163) Intruder2k5 válasza buborekosviz (#2161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha így van tervezve, egész biztos nem zavar be! Sok más routernél is így van ez!

(#2164) buborekosviz válasza poli27 (#2162) üzenetére


buborekosviz
tag

Csak informálódom...

Külföldi fórumokon panaszkodnak erre, gondoltam megkérdezem mi a tapasztalat gyakorlatban.

Köszi: Intruder2k5

Mod:

4900-on külön belső antenna van a 2.4ghz wifihez és nem értem miért..

sztem ez visszalépés a drágábbik routertől

[ Szerkesztve ]

(#2165) Ragnar95 válasza lucky00 (#2160) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi :R
Viszont az MTU 1452-re állítása nem oldotta meg sajnos a problémát, egy fokkal jobb lett a helyzet, mostmár nincs olyan,h egyáltalán nem töltődnének be a weblapok, viszont csomószor így is elég lassan töltenek be, pedig a sebesség rendben van (80/25) :(
Van még valami más ötletetek esetleg vagy hívjam a Digit és mondjam azt,h nincs router, hátha sikerül valamit javítaniuk a dolgon? Amúgy tényleg nem értem, mi a franc lehet, mivel kábelen a modemről direktbe tökéletes a net folyamatosan, de ha a routert a modemre kötöd, akkor időnként mind kábelen, mind wifin a leírt probléma jelentkezik :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2166) fabiandaniel válasza buborekosviz (#2164) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nem mondanám olyan nagy visszalépésnek mivel nagyobb a hatótávolsága és sokkal stabilabb mint a wdr4300 külső antennával.

Fabi

(#2167) pitama


pitama
tag

Sziasztok feltettem vargalex rendszerét a routerre. Hogyan tudom megoldani, hogy usb stick-en keresztül kapja a netet?

Köszi

(#2168) pitama


pitama
tag

Próbáltam utánajárni, de valami szájbarágósabb leírást hol találok? Hogy csatlakozhatok a rooterhez kötött hdd-hez, hogy tidom elérni, hogy a tv lássa a filmeket, ilyenek. Bocsi az amatőr kérdésekért, de valahol el kell kezdeni :)

Köszi

(#2169) buborekosviz válasza fabiandaniel (#2166) üzenetére


buborekosviz
tag

Szóval a belső antenna ugyanazt tudná mint a 4300as külső?

Mindig is szkeptikus voltam a belső antennákat illetően.

4900am van 941nd-t váltottam ki vele és határozottan gyengébb a jele

(#2170) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

DD-WRT firmware felrakása esetén TP-Link WDR4300-nál lehet külön SSID-t beállítani a 2.4 és 5GHz-es frekvenciának?

Üdv:
Imi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2171) Kicsirics77 válasza Immy (#2170) üzenetére


Kicsirics77
veterán

openwrt alatt lehet
így tuti lehet dd-wrt alattis mert két külön "radio"

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2172) Grawens válasza Immy (#2170) üzenetére


Grawens
senior tag

Akár több virtuális interfészt is létrehozhatsz egy azon fizikai interfész alatt! ;)

(#2173) Immy válasza Grawens (#2172) üzenetére


Immy
őstag

:R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2174) Casterke


Casterke
tag

Lenne egy olyan problémám hogy "OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342"-em van rajta és betelt a memória amikor akartam telepíteni egy VPN-t és azóta se letörölni se újat telepíteni nem tudok.. Újra kel raknom?

(#2175) Intruder2k5 válasza Casterke (#2174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha egy reboot nem oldja meg, akkor reset, de emiatt nem kell újra flashelni!

(#2176) adakiller


adakiller
senior tag

Szerintetek mi a baja az extroot-nak? Sehogysem tudom a disabled-et eltüntetni, hogy működjön :(

Fájlrendszer Csatolási pont Elérhető Használt

rootfs / 320.00 KB / 576.00 KB 44% (256.00 KB)

/dev/root /rom 0.00 B / 6.50 MB 100% (6.50 MB)

tmpfs /tmp 61.04 MB / 61.89 MB 1% (868.00 KB)

tmpfs /dev 512.00 KB / 512.00 KB 0% (0.00 B)

/dev/mtdblock3 /overlay 320.00 KB / 576.00 KB 44% (256.00 KB)

/dev/sda2 /tmp/overlay-disabled 435.88 MB / 503.95 MB 9% (42.47 MB)

overlayfs:/overlay / 320.00 KB / 576.00 KB 44% (256.00 KB)

/dev/sda3 /mnt 8.61 GB / 457.19 GB 98% (448.58 GB)

[ Szerkesztve ]

(#2177) Intruder2k5 válasza adakiller (#2176) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fw csere volt? Nem ez hiányzik neki?

rm /tmp/overlay-disabled/etc/extroot.md5sum

(#2178) adakiller válasza Intruder2k5 (#2177) üzenetére


adakiller
senior tag

egyszer factory resetet kellett csinálnom, mert totál megadta magát a router(nem volt se net, se belső háló), és utána az overlay visszaállt 576 kbyte-os méretre. winyót nem formáztam újra a 3-as formázási lehetőséggel, mert teli van, és most próbálnám hozzáadni a korábban 3-as formázási móddal létrehozott 512 megás partíciót, de persze nem akarja az igazságot.

van erre vmi "egyszerű" mód, hogy az extroot-ot be tudjam állítani erre az 512 megás partícióra?

/tmp/overlay-disabled/etc/extroot.md5sum - fizikailag ott van; 33 byte-os file

[ Szerkesztve ]

(#2179) Intruder2k5 válasza adakiller (#2178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez a baj... Töröld le! Aztán persze reboot is kell!

[ Szerkesztve ]

(#2180) adakiller válasza Intruder2k5 (#2179) üzenetére


adakiller
senior tag

letöröltem, reboot, mégsem jó :( asszem feladom.

köszi a segítséget!

(#2181) Intruder2k5 válasza adakiller (#2180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet mégsem jól állítasz be valamit...

1043 topik

(#2182) adakiller válasza Intruder2k5 (#2181) üzenetére


adakiller
senior tag

na most a törlés után átállította a rootfs-t is az overlay partíciójára, viszont így asztali gépen nem jön be még a luci se, se net se semmi. telóról wifin el tudom érni a luci-t, és onnan látom h nincs wan, és az overlay partíciója lett a rootfs is. winscp-vel azt látom, hogy az overlay mappa látszólag ugyanaz mint a gyökérmappa, szóval ott vannak szépen a könyvtárak benne a file-ok. de vmi még mindig nem korrekt.

amúgy legalább rájöttem, hogy múltkor is ugyanez volt a hiba, mikor nyomtam egy factory resetet mintha az overlay-be elszállt volna vmi, és így se net se semmi, csak wifin van helyi háló.

(#2183) jediweb


jediweb
aktív tag

Sziasztok

Tegnap aplikáltam be magamnak egy TP-LINK TL-WDR4900N routert, kitűnően működik, szigetelt háztól 100m ( eddig mentem csak ) mint atom a jel... eleddig stabilan működik ...

Kérdezném ezzel upgradelhetem? :
TL-WDR4900_V1_130424\wdr4900nv1_tether_en_3_14_7_up_boot(130424).bin

A most gyárinak számítót?
Firmware Version:
3.13.2 Build 121211 Rel.59170n

Hardware Version:
WDR4900 v1 00000000

Illetve ha lehet tegyem rá? Kell?
Köszönve ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#2184) Kalandor válasza jediweb (#2183) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

100m :Y A 4300-asom már olyan 8 méter és 2db 10 centis fal után 1-2-es jelerősségen pislákol a hálóban a telefonomon.

[ Szerkesztve ]

(#2185) Intruder2k5 válasza jediweb (#2183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semmi sem kell!

A firmware frissítéseket általában hibajavítások, vagy funkcióbővítések miatt adják ki, de akár az is előfordulhat, hogy a kérdéses hibák nálad nem jelentkeznek, mert esetleg olyan funkciókhoz köthetők amiket Te nem használsz, vagy éppen az esetleges újdonságok is érdektelenek számodra, és ha egyébként stabilan működik a routered - amit egy nap után azért korai lenne még kijelenteni - akkor nem feltétlenül kell minden frissítést feltenned! Volt már máskor is olyan eset, amikor egy esetleges újabb fw csak rontott az addigi helyzeten, így aztán aki tudott gyorsan váltott visszafelé!

(#2186) jediweb válasza Intruder2k5 (#2185) üzenetére


jediweb
aktív tag

Köszönve ... Majd közbe-közbe írok jelzést a müködés minőségéről ....
Egyébként mind a telefonon mind a TV-n villámgyos a net ...

jediweb

(#2187) Intruder2k5 válasza Kalandor (#2184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A fórumtárs által megfogalmazott vélemény ebben a formában sajnos nem sokat jelent! Persze nem kételkedem abban amit leírt, de lehet, hogy adott helyszínen, adott beállítások, és körülmények közt, a Te routered is másképpen teljesítene! A WiFi sajnos már csak egy ilyen dolog, hogy szinte minden hatással van rá, ami csak lehet! Lehetett olvasni itt a fórumon is érdekes dolgokat ezzel kapcsolatban! Például mikor valaki a háza alagsorába, pincéjébe, a router alatti részbe épített egy meglehetősen nagy vas polcrendszert (gondolom ilyen salgószerű valami lehetett), és onnantól kezdve feljebb, a lakott szinteken az addig teljesen jól működő WiFi hálózata szinte használhatatlan lett! De rengeteget belefocizik a falak vastagsága, anyaga, főleg régebbi épületek esetén nedvessége, esetleges nagyfesz vezeték a közelben, vagy a router és/vagy a kliens mellett található/működő más elektromos készülékek, főleg amik elektromágneses erőteret, vagy hullámokat gerjesztenek, mint régi CRT TV például, nagyobb mágneses hangfal, stb... Szóval felsorolni sem lehet mi minden hatással van erre!

Mindezek mellett már én is hallottam mástól is, hogy a WDR4300 nem túl erős WiFi-ben, olyantól is, akinek volt több viszonyítási alapja is mellette, és nem laikus a témában!

[ Szerkesztve ]

(#2188) jediweb válasza Intruder2k5 (#2187) üzenetére


jediweb
aktív tag

Köszönve az igazán szakszerű és hozzáértő választ .. egyébként újépítésű kertes földszintes ház...Majd letesztelem meddig tudom a jelet fogni , pontosan le fogom mérni, egyébként S4 a telefon nem tudom számít-e ez is valamit ..

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#2189) jediweb válasza Kalandor (#2184) üzenetére


jediweb
aktív tag

Átviteli sebesség teszt összevetes TP_LINK WDR4900N, 3600 , 4300 , Netgear 4500 stb ..

[link]

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#2190) buborekosviz válasza buborekosviz (#2169) üzenetére


buborekosviz
tag

Megválaszoltam magamnak. Hátha valakinek segítek!

WDR 4900 után vettem egy WDR 4300at és külső antennával gyengébb 2.4ghzes jelerőssége mint a 4900asnak belsővel. Az 5ghz is gyengébben jön ugyanazon a külső antennán.

Szerencsére a 4300on lehet antennát cserélni!

(#2191) jediweb válasza buborekosviz (#2190) üzenetére


jediweb
aktív tag

Bocsi nem követtem de miért léptél vissza?
Előzóekben írtam , hogy a wdr4900 100m -en is múködött nos lemértem gps-el úgy 70-80m-e volt 2Mbs
a sebesség , de még működött, a lakásban az S4 telefon simán veszi a Digi 50 Mbs sebességét a másik helyiségben a wifi-től min 5m-re ..

jediweb

(#2192) jediweb válasza buborekosviz (#2190) üzenetére


jediweb
aktív tag

Ja értem már na de ezek a cserék , ha ingyen van .. akkor tesztelhetsz is , olvashatod is fölötted ..

jediweb

(#2193) Kalandor válasza buborekosviz (#2190) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Érdemes antennát cserélni? Ha igen, mire?

(#2194) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#2165) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Digi ma volt kint és nem találtak semmi problémát, úgyhogy csak a router lehet a ludas (vagy ha nem az, akkor nem tudom, mi a franc lesz, mert a Digi szerint nincs gond a modemmel és a hálózatukkal), ma volt egy reset is, az sem segített, esetleg van még valakinek valami tippje, amivel esetleg rendbe jöhetne a router vagy keressem fel a hivatalos supportot?
Ahogy néztem, itt nincs magyar nyelvű telefonos ügyfélszolgálat, mint a Linksysnél, úgyhogy nincs más lehetőségem, mint írni az angol nyelvűnek emailt?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2195) buborekosviz válasza Kalandor (#2193) üzenetére


buborekosviz
tag

szvsz ha elég erős a jel és megfelelő a hálózati sebességed akkor nem szükséges a csere, persze lehet hiúságból vagy jó érzésből is cserélni vagy csak hogy stabilabb legyen a jel

ezzel szemezek egyenlőre: [link] csak fújj de drága a postaköltség
de nem fogom elkapkodni a vásárlást inkább utána járok hogy mit veszek a lényeg hogy dual band antenna kell

(#2192) jediweb: a 4900 eladási árából pont vettem egy 4300at.. igazából igy a 4900 áráért van egy 4300am :DDD

(#2196) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok!

E router mekkora sebességre elég? Jelenleg 120 MBps netem van..de ha majd váltok 240-s csomaga, akkor nem szeretnék megint routert cserélni :U

(#2197) rviktor25 válasza Misua (#2196) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Gyári firmwarrel 1050-1100Mbps -et is képes vinni szimultán fel-le töltés mellett.
Openwrt-vel olyan 350-360 körül. (egyirányú terhelés mellett 400 is lehet)
Végszó: ha nem max. sebességgel torrentezni akarsz magán a routeren, akkor bőven elég lesz 240-es net mellé is.

Chiwasuu!!!

(#2198) vargalex válasza rviktor25 (#2197) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gigabites porton érdekes lenne az az eredmény. Kb. 900-950 Mbps-t tud, ami szintén bőven elég.

Alex

(#2199) Misua válasza rviktor25 (#2197) üzenetére


Misua
senior tag

Akkor beszerzek eggyel :) köszi szépen az infót :R

(#2200) poli27


poli27
veterán

Alex írtam privit kukk meg plz thx :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.