Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Kicsirics77 válasza smallmer (#2848) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Adsl vagy dhcp a szolgáltató?
Mert ha adsl akkor pppoe kapcsolatot kell állitani ha meg dhcp akkor semmit,kivéve ha van előtte egy modem+router kombó mert akkor a routert át kell tenni másik tartományra,de lehet csak egy restart kell neki

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2852) smallmer válasza Kicsirics77 (#2851) üzenetére


smallmer
őstag

dhcp, de sajnos nem megy kábellel :(

(#2853) kali válasza beleszólok (#2849) üzenetére


kali
legenda

a tiéd is egy vélemény - első hozzászólásnak pláne jó -, de a megalapozottsága már kérdéses, én nem is fogadom el, pedig a legtöbb neves gyártó routerével dolgozok elég sűrűn, legalább annyit tp-link darabot letelepítettem már, mint asus, linksys, netgear...stb, és a legtöbb helyen évek óta hibátlanul mennek a megfelelő tp-link eszközök is.
megfelelőt írtam, mert nem mindegyik az, nem szabad például a régi és gyenge 300-as és 500-as széria alapján általánosítani, de ez minden gyártóra igaz, egyik sem olyan, hogy minden típusa hibátlan, ajánlott...
arról nem is beszélve, hogy amihez kapcsolódóan írtál, ott is leírta a tag, hogy a szomszéd tp-link routerére felcsatlakozva az ő munkaállomása is okés, szóval nem a tp-link a hiba forrása.
biztos nem zárkózik el tőle a problémát felvető, ha segíteni is akarsz neki, és nem csak a tp-link szidására vagy képes.
aki egy kicsit is igényes, az nem általánosít gyártóra, hanem ismeri minden gyártó jó és ajánlott típusát, és amellett persze az elkerülendőket is, minden gyártó tekintetében!

[ Szerkesztve ]

(#2854) poli27 válasza smallmer (#2852) üzenetére


poli27
veterán

Fogadjunk a lant dhcp re állítottad!

(#2855) smallmer válasza poli27 (#2854) üzenetére


smallmer
őstag

ezt hol látom?

(#2856) poli27 válasza smallmer (#2855) üzenetére


poli27
veterán

Mondjuk ha eléred akkor nem, ilyenkor nem lehet elérni,csak ha van dhcp szerver a lanon :)

Amúgy interface ott lan szerkesztés és ott static vagy dhcp van?

[ Szerkesztve ]

(#2857) smallmer válasza poli27 (#2856) üzenetére


smallmer
őstag

A protokoll statikus cím

(#2858) smallmer


smallmer
őstag

Van valaki aki használja gyári fw-vel a routert?

(#2859) poli27 válasza smallmer (#2857) üzenetére


poli27
veterán

Milyen modemed van a router előtt?

(#2860) smallmer


smallmer
őstag

A upctől kapot cisco

(#2861) poli27 válasza smallmer (#2860) üzenetére


poli27
veterán

hgw vagy sima modem?

(#2862) smallmer válasza poli27 (#2861) üzenetére


smallmer
őstag

Epc3208 a tipusa

(#2863) poli27 válasza smallmer (#2862) üzenetére


poli27
veterán

Nem állítgattál el semmit se vargalex firmjébe?ha kireseteled alapból mennie kell a netnek rajta nem kell semmit állítani próbáltad már?

(#2864) smallmer válasza poli27 (#2863) üzenetére


smallmer
őstag

Úgy ment is. Azóta amitóta beállítottam a wifit azóta van gond vele

(#2865) poli27 válasza smallmer (#2864) üzenetére


poli27
veterán

Akkor valszeg te állítgattál el valamit, mit állítottál a wifinél?

(#2866) smallmer válasza poli27 (#2865) üzenetére


smallmer
őstag

Megvan mi a baj. Az utp kábel nem jó. Kicseréltem és jó is lett.
Mostmár csak azt kell kideriteni, hogy a torrentnél miért ingadozik

(#2867) smallmer


smallmer
őstag

Esetleg nem kell port forwardot csinálni??

(#2868) hengelhof


hengelhof
senior tag

Ebben tudnátok segíteni?

(#2869) suste válasza smallmer (#2867) üzenetére


suste
veterán

valamekkora ingadozás mindíg lesz, ez viszonylag normális a transmissionnál
nem olyan, mint a pc, hogy beáll pl 1MB-ra, aztán ennyin jön folyamatosan
de elárulok egy titkot: ha nem nézegeted a sebességet, hanem csak betöltöd a torrent fájlt, akkor szépen le fog jönni, semmi gond nem lesz abból, hogy közben ugrál össze-vissza:)
a lényeg úgy is az, hogy lejöjjön/felmenjen a cucc, nem?

(#2870) smallmer válasza suste (#2869) üzenetére


smallmer
őstag

a gépemen töltök, nem a routerrel és nem az a lényeg, hogy csak lejöjjön, mert ha kifizetem érte a havidíjat akkor használjam is, de szerintem ez ésszerű indok :) nem ? :)

(#2871) suste válasza smallmer (#2870) üzenetére


suste
veterán

A pc az más, ott jobban lehetnek elvárásaid.
Ennek ellenére nekem az a cél hogy lejöjjön, nem a folyamatosság.....

(#2872) aky01


aky01
tag

Szisztok!

Segítség kellene az alábbi témában:
Hídba kötöttem két db wdr4300 routert 5Ghz-en. A master routeren fut a minidlna, amit a kliens routerre köttött TV-vel sehogy sem tudok elérni. Minden egyéb (net, samba, transmission) működik a két router között. Valakinek van ötlete, hogy merre kellene keresgélnem?

Előre is köszi a válaszokat

(#2873) aky01 válasza aky01 (#2872) üzenetére


aky01
tag

Soha senki nem akar nekem válaszolni :(((

(#2874) suste válasza aky01 (#2872) üzenetére


suste
veterán

pontosa hogy csináltad az összekötést?
a teljes hálózatban minden eszköznek ugyanabban a tartományban van az IP-je? (pl192.168.1.XXX)

(#2875) aky01 válasza suste (#2874) üzenetére


aky01
tag

Igen, miden eszköz ugyanabban a tartományban van. A master router osztja ki az ip címeket minden eszköznek. A kliens router fix ip-t használ és le van tiltva rajta a dhcp és a tűzfal is. relayd-el hoztam létre a hidat wwan-lan között a kliens router-en.

(#2876) suste válasza aky01 (#2875) üzenetére


suste
veterán

és a kliens routeren a wifin lóg a TV?

[ Szerkesztve ]

(#2877) aky01 válasza suste (#2876) üzenetére


aky01
tag

Lan-on vannak összekötve.

(#2878) suste válasza aky01 (#2877) üzenetére


suste
veterán

akkor ez a baj
elvileg a relayd-nél a kliens ethernet lan az másik tartomány
1: mi az IP-je az 1. routernek amin a HDD van?
2: mi az IP-je a TV-nek?

(#2879) vargalex válasza suste (#2878) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Miért lenne másik tartomány?

De ha az lenne, akkor sem kellene, hogy gondot okozzon, mivel ha a második eszköz NAT-olna, onnan kifelé akkor is látna minden eszköz.

Alex

(#2880) aky01 válasza suste (#2878) üzenetére


aky01
tag

Ugyanabban a tartományban van minden eszköz a hálózaton.
1. (bázis) router: 192.168.1.1
2. (kliens) router: 192.168.1.101
TV: 192.168.1.130

(#2881) suste válasza vargalex (#2879) üzenetére


suste
veterán

nekem úgy rémlett, hogy amikor én próbáltam a relayd-et, akkor az ethernet portra dugva másik IP-k kapott a gép... (a kliens LAN IP tartományából -pirossal jelölve-, és nem az 1. routertől....de akkor valszeg valamit nem állítottam be rendesen)

és az tutinem lenne jó, mert szerintem a DLNA csak ugyan abban a tartományban látszódik

így viszont, hogy ua, így akkor nem értem miért nem látj a a tv

[ Szerkesztve ]

(#2882) aky01 válasza suste (#2881) üzenetére


aky01
tag

Hogyha lan-on és wwan-on is letiltod a dhcp-t, akkor és ugyanabba a tartományba adsz nekik statikus ip-t mint amiben bázis router van, akkor a bázis dhcp szervere osztja az ip-t a kliens router lan portjaira.
Nemek legalábbis így van beállítva és dlna-n kívül minden működik.

(#2883) suste válasza aky01 (#2882) üzenetére


suste
veterán

én úgy próbáltam, ha jól emlékszem, hogy a kliens router felcsatlakzást a luciban a wifi keresés/kapcsolódás -nál csináltam meg, tehát a wwan DHCP-vel kapcsolódott....
persze jó beállításokal a static konfigolás is jó kell legyen

a lényeg, hogy akkor a tűzfal csak a kliens LAN hálózatban, LAN oldali címmel kiosztva él, tehát ha minden IP-t a wwan-on keresztül kapsz, akkor mindennek látnia kell mindent
eszembe jutott még, hogy meg lehetne próbálni egy elfogadó tűzfalszabály csinálni az adot forgalomra, de az elöbbi miatt ez értelmetlen
igaz az is értelmetélen, hogy nem megy a DLNA elérés:)

(#2884) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok.
Most telepítettem egy 4300-ast egy régebbi 1043ND helyett és ami feltűnő, hogy az antenna jelerősség egy kissé visszaesett.
A 1043-ason a 8 dBi-es antennák voltak.
Ha ezeket átrakom a a 4300-asra, akkor bukó az 5 GHz, vagy az csak marketing bullshit?
A másik meg, hogy mivel az 5 GHz-et jelenleg csak egy eszköz használja, az is működne, ha mondjuk csak 2 antennát cserélnék le?

;) - The Power of the Light Side

(#2885) suste válasza Anonymus23 (#2884) üzenetére


suste
veterán

jujjjj
kicsit körbenézhetnél a vásárolt router gyártói weboldalán, mielött hülyeségeket kérdezel
az antennák amiket cserélni tudsz, az dual antenna!
ekkorát azért nem szokás kamuzni, ráadásul nagyon sok helyen ugyan ez az infó olvasható
ráadásul a 3 antenna nem cserélgethető kedved szerinti variációban
erről is lehet olvasni a neten elég sok helyen....

(halkan jegyzem meg még azt is, hogy valszeg nem is használod ki a 4300-as adta wifi lehetőségeket, bőven elég lett volna neked is 3600)

[ Szerkesztve ]

(#2886) Anonymus23 válasza suste (#2885) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz a kedves megjegyzést. ;]
Nem ez lett volna az első ilyen eset, szóval nem egy megátalkodott elgondolás lett volna részemről, hogy ettől függetlenül van megoldás a dologra.
Ahonnan én veszem, ott nincs árban akkora különbség (3600 vw 4300, ~3eFt), hogy jelentősége lett volna.

Az kétségtelen, ha lenne jóval nagyobb nyereségű dual antenna forgalomban (TP linkes), amit rá tudnék rakni, akkor már azzal együtt lett volna rendelve, de mivel nem találtam ilyet, egyelőre az eredetivel van.
Maga a 1043-as is utólag lett felszerelve a nagyobb antenákkal, mivel költözés után már nem volt megfelelő a nyereség. A 4300-as most van jelenleg ott, mint a 1043-as az eredeti antenákkal, de még állítgatok rajta, hátha az ajtórésen alatt átcsúszik a jel :DDD
Akkor ezt tudomásul véve, várok, hogy mikor lesz nagyobb nyereségű alkalmas antenna ami duálos.

Közben persze olvasgattam az itteni "antennás" hozzászólásokat (tömérdek), de amikor megírtam a hsz-t akkor még nem értem el oda, ahol kb kaptam választ a kérdésemre.

;) - The Power of the Light Side

(#2887) suste válasza Anonymus23 (#2886) üzenetére


suste
veterán

jaaa, egy árban oké
antenna cserével sehogy nem jársz jól, kivéve ha irányítottat akarsz, ezt már szintén sokan megítrták itt
sőt, volt aki teljes körűen leírta ezt az antennás dolgot, ha tovább keresgélsz, akkor azt is meg fogod találni....

(#2888) Anonymus23 válasza suste (#2887) üzenetére


Anonymus23
veterán

Akkor majd olvasgatok még tovább.
ebay-en találtam ilyen antrennákat, de a 3 9 dBi-es dual antenna kerülne kb majdnem annyiba mint maga a router :DDD Na jó kis tulzással. 31 USD a 3 antenna. Lesz majd ez még olcsóbb.

;) - The Power of the Light Side

(#2889) expendables válasza kali (#2843) üzenetére


expendables
aktív tag

A másik szomszédom sikerült rávennem,hogy kipróbáljuk nála a routerem. Neki is digi net van,olyan,mint nekem. A router minden csatornán hasított wifin. Abszolút maxon ment. Visszavittem hozzánk,ott max 10 Mbit-el megy a wifi. Tehát a router hibátlan,valami más gond lehet. Esetleg megpróbálom elbizniszelni valami linksysre,azok mennek jól.

(#2890) Gyurka6 válasza expendables (#2889) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A "szomszéd" routert kellene nálad megnézni először (már ha hasonló).....

Gyurka

(#2891) expendables válasza Gyurka6 (#2890) üzenetére


expendables
aktív tag

Nem megy jól wifin egyetlen tp-link sem nálam. Már több féle tp-link ki volt próbálva és ugyan az a hiba mindnél.

(#2892) Gyurka6 válasza expendables (#2891) üzenetére


Gyurka6
őstag

A legvalószínűbb, hogy nem a tp-linkekkel van a baj, szerintem. Kábelen jó a net? Ugyanazzal a szerkezettel nézted a szomszédba is, hogy ott meg jó? Milyen eszközök csatlakoznának hozzá?

Gyurka

(#2893) beleszólok válasza kali (#2853) üzenetére


beleszólok
senior tag

Mondhatom úgy is, hogy magánügyed.
Én csak néhányat ismerek a tplinkek közül, az bőven elég ahhoz, hogy eszembe ne jusson még egyet venni.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#2894) Gyurka6 válasza expendables (#2891) üzenetére


Gyurka6
őstag

Gondolom, hogy eredeti szoft van rajta..

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#2895) Pr3s válasza expendables (#2891) üzenetére


Pr3s
aktív tag

De ugye kábelen nézted, nem wiifn? mert ugye az sajnos lutri a csillagok együttállásán is múlik, ahogy azt mondani szoktuk. mert ha kábelen produkálja Akkor az vélhetően szar kábelezés a szolgáltató részéről, a fórumot olvasva, másoknak is volt ilyen probléma, és miután a szerelők kimentek, és a panelben lévő szekrényben is a kábelt normálisan kötötték be, utána megszűnt a probléma. Valahogy el kellene érned, hogy a szerelők menjenek ki és csinálják meg a szájbavert kábelt :-D

[ Szerkesztve ]

(#2896) expendables válasza Pr3s (#2895) üzenetére


expendables
aktív tag

Kkábelen jó a net,52/31 Mbit a le és feltöltés. Wifin 8-10/25 Mbit tp-link töb verziójával. Kipróbáltam már 720-al,841-el,1043-al,és most a 4300 is ennyit megy de csak wifin és csak nálam. És mindez kb 1-2 méterre a routertől. Laptop,telefon,tab mindegyik ennyi letöltési sebességet jelez. Másik szobában már csak Kbit-ben mérhető a letöltés wifin.(google oldalt kb 30 másodperc alatt tölti be,térerő maxon van). A feltöltés viszont 20 Mbit körül van,kb 5-6 méterre a routertől.
Egy Linksys és egy Asus routert kértem kölcsön próbaképpen és ott semmi gond nem volt a wifis átvitellel.
A szomszédnak ugyan ilyen a nete,mint nekem és nála jól megy az én routerem. Szóval ilyennel még nem találkoztam,hogy kábelen minden jó,wifin is jó a feltöltés,csak a letöltési sebesség nem. És csak a tp-link routerekkel csinálja ezt. Szomszédoknál nincs gond a tp-link routerekkel ugyanolyan nettel.

[ Szerkesztve ]

(#2897) Pr3s válasza expendables (#2896) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Én még a helyedben megvárnám vargalex válaszát is, mit mond erre, bár egy InSSIDer képet mutathatnál, mert lehet, hogy nálad a szomszéd routerek zavarnak be, a csatornákat a saját routereden állítottad? a kölcsönkérteken is ugyanazon csatornákkal próbálkoztál?

(#2898) vargalex válasza expendables (#2896) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan mik a wifi beállítások? Illetve egy inssider kép (vagy LuCI-ban a felderítés gomb által visszaadott eredmény) is jó lenne. Illetve az nem igaz, hogy nálad a TP-Link routerekkel globálisan baj lenne, mert korábban írtad, hogy a szomszéd wifi-jére csatlakozva jó, amire azt írtad, hogy szintén TP-Link.

Alex

(#2899) Rick4 válasza vargalex (#2898) üzenetére


Rick4
félisten

Van ugye ez akét routerem, egyik a kék ledes 1.3-as, ami nálam van, másik a zöld ledes 1.4-es, ezt viszem a szüleimhez. Ez utóbbira úgy raktam openwrt-t, hogy a gyári rendszerre valót feltoltam, majd a saját routerem mentésével visszaállítottam a nekem megfelelő beállításokat, azt a pár apróságot meg átállítottam. Eddig szép is lenne, de:

Az újabb routeren 4 db wifi vevő- adó rész van, ebből kettő kliens, kettő meg master, ugyanezzel a beállítással a régi routeremen nincs csak a kettő, a 2.4-es és az 5GHz-es. Mi lehet a bibi? A patch-et beraktam, jó lett, kérdés, van-e érteme ugyanezt betenni a kék ledes 1.3-ashoz is?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2900) vargalex válasza Rick4 (#2899) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A wifi config-ot nem tudod egy az egyben visszatölteni, ugyanis abban szerepel a wifi MAC address-e. Szerintem a feleslegeseket törölheted, vagy akár a teljes config-ot, majd SSH-n a

wifi detect > /etc/config/wireless

paranccsal egy újat hozol létre. Persze ekkor újra be is kell állítani.

Ha nálad nincs wifi gond (esetleg a teszt scripttel meg is nézted), akkor felesleges nálad a GPIO beállítás.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.