Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) kali válasza ACE- (#3800) üzenetére


kali
legenda

nem nekik kellene gratulálni, hanem elolvasni a gyártói leírást, és annak megfelelően ténykedni...

(#3802) ACE- válasza kali (#3801) üzenetére


ACE-
addikt

Köszönöm a segítséget, mit is kellett volna elolvasnom? Gyk. még egyszer elmondom.
Fw. frissítés megvolt, bejött a belépő képernyő, admin/admin-al beléptem, Factory reset, megint admin/admin -al beléptem, és élből megváltoztattam a LAN IP address-t 192.168.0.1 -ről *1.1-re. Reboot után szépen a belépő képernyőn írnám az admin/admin-t, de nem enged be.

Szóval akkor mit is rontottam el Óóóh kali a mindenttudó?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3803) kali válasza ACE- (#3802) üzenetére


kali
legenda

tényleg csak ennyi megy, hogy a gyártót ok nélkül lehúzod, meg velem személyeskedsz?!?!
linkeljem/behivatkozzam a leírást, vagy megtalálod ott, ahonnan adott firmware verziót letöltötted?

(#3804) ACE- válasza kali (#3803) üzenetére


ACE-
addikt

Linkeld légyszíves mert most aztán már nagyon érdekel mit hagytam ki az IP átírása, és restart után az újra belépés között. :)

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3805) ACE-


ACE-
addikt

Valami nem stimmel... megnéztem a leírást, valami http://tplinklogin.net -ről ír, ami egy adware oldal, ráadásul eddig sosem rakott a TpLink a firmware csomagokba leírást... és érdekes a leírás is, furcsa... mindenesetre a support-nak írtam, meglátjuk mit reagálnak.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3806) kali válasza ACE- (#3804) üzenetére


kali
legenda

link és link
mellesleg; először illik módosítani a felhasználónevet és a jelszót, és minden más csak utána, de - ahogy írják is - a http://tplinkwifi.net és még a http://tplinklogin.net is működni fog, ha módosítod a lan ip címet, akkor is.
igaz, nekem tl-wdr3600 van, de kipróbáltam az új firmware alatt is, és működik.
a http://tplinklogin.net már régóta működik, miért lenne adware oldal?

[ Szerkesztve ]

(#3807) ACE- válasza kali (#3806) üzenetére


ACE-
addikt

A tplinklogin.net -re nálam ez: [link] jön be... mellesleg gondolom ez csak egy host, ez alapján a router IP-jét kéne feloldania, ami valamiért nem megy, mindenesetre én IP-re csatlakozom, és ott végzem az alábbi műveletet: "Enter admin for the User Name and Password, both in lower case letters." ami addig megy, amíg IP-t nem váltok a routeren.
Szóval maradjunk annyiban ha nem szóltál volna bölcs maradtál volna...
Mellesleg megkíséreltem azt is már (még mielőtt felvetetted volna) hogy megváltoztatom a jelszót, még mielőtt az IP-t átírom, és természetesen az eredmény ugyanaz, sem az admin, sem az általam beállított user/jelszó párossal nem enged be az admin felületre.
Inkább egy (a topicnak megfelelő) router tulajdonossal szeretném felvenni a kapcsolatot a hibával kapcsolatban, hogy lássam, nem én vagyok a hülye...
kali a Te hozzászólásodat pedig köszönöm, de sajna haszontalan volt.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3808) kali válasza ACE- (#3807) üzenetére


kali
legenda

maradjunk annyiban, hogy még mindig nem jól csinálod, de azért továbbra is csak engem minősíts, és véletlenül se lásd a saját hibádat...
www nem kell, ww1 pláne nem!
a www.tplinklogin.net/ és a ww1.tplinklogin.net/ nem működik - nem véletlenül írja át a harmadik w-t 1-re -, de ilyet nem is olvashattál egyik gyártói leírásban sem, hanem csak a tplinklogin.net és a tplinkwifi.net címeket, amik működnek is!

[ Szerkesztve ]

(#3809) lovi27 válasza ACE- (#3802) üzenetére


lovi27
addikt

"LAN IP address-t 192.168.0.1 -ről *1.1-re. Reboot után szépen a belépő képernyőn írnám az admin/admin-t, de nem enged be."

Igen, mert a DHPC Settings alap beállítása: DHPC Server Enabled
Start IP Address: 192.168.0.100
End IP Address: 192.168.0.199

A *1.1 pedig már kilóg ebből a tartományból, ezért nem volt válasz. Egyszerűen változtasd meg a címeket, ezeket te is átírhatod, ha te az 1.1-et akarod használni. Ez nem TP-LINK hiba. :N

[ Szerkesztve ]

(#3810) kali válasza lovi27 (#3809) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a lan ip adress módosításra kerül, úgy a router automatikusan hozzáigazítja a dhcp tartományt...stb is.

(#3811) g0dl válasza vargalex (#3798) üzenetére


g0dl
addikt

Köszönöm, sikerült felrakni.

Elsőre
Ami tetszik, hogy a ledek nem össze-vissza villognak, mint a gyárin.
Ami fura, hogy 2,4GHz-en a 40MHz sávszélesség mintha nem menne, pedig beállítottam.

A leírásodban az van, hogy "- belülről az ssh a szokásos 22-es porton, kívülről a 2222-es porton érhető el", de én a külső elérést nem szeretném, ezért a rendszer/adminisztráció lapon csak a lan ssh-t jelöltem be. Ez elegendő?

(#3812) vargalex válasza g0dl (#3811) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A wifi-hez a Force 40 MHz mode-t bekapcsoltad? A külső SSH elérés megszüntetéséhez az a biztos, ha a hozzá tartozó egyéni tűzfal szabályokat és a forgalmi szabályt törlöd.

Alex

(#3813) krealon válasza ACE- (#3799) üzenetére


krealon
veterán

"Nálam csodálatos lett a firmware frissítés, szépen lement, majd mint általában csináltam egy factory reset-et, na azóta nem fogadja el az admin/admin párost... "

1, Kabelen konfiguralod a routert?
2, Ujraindulas utan a geped az uj IP tartomanybol kap IP cimet (192.168.1.x)?
3, Milyen bongeszoprogramot hasznalsz?
4, Bongeszo cache urites volt-e?

(#3814) ACE- válasza kali (#3808) üzenetére


ACE-
addikt

a http://tplinklogin.net -re jön be az általam is mondott oldal... veled a továbbiakban nem kívánok értekezni, köszönöm az eddigi hozzászólásaidat.
Más, aki hozzáértéssel rendelkezik is?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3815) kali válasza ACE- (#3814) üzenetére


kali
legenda

kizárt dolog, ráadásul azóta megnéztem tl-wdr4300 routeren is, ott is pont úgy működik, ahogy korábban leírtam tl-wdr3600 alól, a hiba továbbra is nálad, de akkor további jó szórakozást, bár adott hozzáállásoddal senki sem fog tudni segíteni, és nem azért, mert nem ért hozzá...

(#3816) ACE- válasza kali (#3815) üzenetére


ACE-
addikt

Pedig továbbra sem értesz hozzá, mint mondtam, én IP-n próbálom elérni a routert, ahogy eddig is. És a login képernyőig el is jutok, de ott már nem enged tovább, és nem azért nem, mert nem egy DNS-t használok az IP helyett...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3817) suste válasza kali (#3815) üzenetére


suste
veterán

FYI: nem gyári fw-vel a "tplinklogin.net" -re tényleg a "http://ww1.tplinklogin.net/" jön be

(#3818) VeryByte válasza suste (#3817) üzenetére


VeryByte
őstag

De itt gyáriról van szó, ha minden igaz.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3819) ACE- válasza krealon (#3813) üzenetére


ACE-
addikt

1. Igen
2. A gépem ugyanabban az IP tartományban van, mint a router, mint mondtam, a login képernyő bejön, csak nem fogadja el a default jelszót. Ha más tartományban lenne el sem tudnám érni...
3. Firefox (szvsz. sok köze nincs ahhoz hogy elfogad-e jelszót vagy nem)
4. nem volt, nem is lesz, mivel a jelszót el kéne fogadnia bármilyen süti is van a rendszerben.

Valaki nem tudná kipróbálni a saját routerén? Hogy az új firmware-el, ha megváltoztatja a LAN IP-t, akkor nála is ugyanez a helyzet, vagy megmarad-e a beállított user/jelszó páros?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3820) VeryByte válasza ACE- (#3816) üzenetére


VeryByte
őstag

Nincs valami más 192.168.1.1-es a hálózatodon? Ha átállítod 1.1-re DHCP-n kapsz rendesen adatokat?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3821) kali válasza ACE- (#3816) üzenetére


kali
legenda

értek hozzá, de aki nem úgy áll hozzá és erőlteti a butaságot - bár ezt már más témákban is megtapasztaltam/megtapasztaltuk, szóval nem is értem, hogy miért csodálkozom...
van/lehet hozzá köze a böngészőnek, a legtöbb gyártó nem véletlenül javasolja az ie használatát a konfiguráláshoz, de szélsőséges esetben még a védelmi rendszernek is.

suste; nála a friss gyáriról van szó.
gyárinál csak azoknál, akik hozzáírják, vagy nem figyelnek és a böngésző hozzácsapja a "www." előtagot, és abból lesz "ww1.", nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#3822) ACE- válasza suste (#3817) üzenetére


ACE-
addikt

Nem értem miért írod ezt, hiszen írta már a fórumtárs, hogy "kizárt dolog", miért nem hiszel neki? Nekünk ez biztos csupán valami véletlen.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3823) huliganboy válasza ACE- (#3816) üzenetére


huliganboy
addikt

Más eszköz van a hálózaton? Nem azt próbálod elérni azon a címen? Mi baj van a tplinklogin.net meghívással? Reseteld le megint majd dugd rá a gépre és semmi mást ne dug ja routerba!

(#3824) kali válasza ACE- (#3822) üzenetére


kali
legenda

ő nem gyári firmware verziót írt, te meg gyárit tettél fel.

(#3825) ACE- válasza VeryByte (#3820) üzenetére


ACE-
addikt

Nincs. A DIGI bejövő kábelén van a ZTE router, azon van bekapcsolva a DHCP server (IP:192.168.1.2). Az egyik LAN portjából megy egy kábel a Tplink LAN portjába, a többi gép a tplink-en keresztül csatlakozik. Így tulajdonképpen switch-ként üzemel a Tplink perpill. A Tplinken a DHCP-t kikapcsoltam. Most perpill a Tplink IP-je 192.168.0.1, mert nem tudtam 1.1-re átállítani, mert onnantól ugyan bejön a login képernyője, de mintha elfelejtené az admin jelszót, többé nem működik...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3826) ACE- válasza huliganboy (#3823) üzenetére


ACE-
addikt

Valószínű azért nem megy a tplinklogin.net, mert nem a tplink a DNS server, hanem a DIGI csoda ZTE-je, az meg nem tudja a tplink belsőhálózati IP-jét visszaadni. De mint mondtam, IP-vel kapcsolódom, szóval ne fárasszatok már ezzel a tplinklogin-os szarsággal...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3827) suste válasza ACE- (#3826) üzenetére


suste
veterán

pont ezért írtam én is a nem tplink fw-t, hogy valszeg gőze nincs a hálózatodnak arról, hogy a tplink routered hogy fogadja el a kérést, így simán elindul kifelé.....
persze ettől még IP-n mennie kéne
úgy is próbáltad, hogy csak te vagy a routerre csatlakozva?
ha igen, akkor tényleg a tplink bénázta el az fw-t....

(#3828) kali válasza ACE- (#3826) üzenetére


kali
legenda

szóval ne fárasszatok már ezzel a tplinklogin-os szarsággal - pedig nem véletlenül erőltetjük többen is, mivel azzal akkor is elérhető a router, ha ütközés van az eszközök között elérési címben, mert például azonos a szolgáltatós eszközé és a saját routeré, és adott ip címre a szolgáltatós jön be, vagy módosítva lett a router lan ip és a ip helyett a címes átirányítással oldja fel.

suste; nincs elbénázva a gyári firmware, tl-wdr3600 és tl-wdr4300 alatt is működik a dolog.

(#3829) beleszólok válasza ACE- (#3802) üzenetére


beleszólok
senior tag

Reboot a routeren vagy a pc-n?
Ha csak a routeren, akkor valószínűleg annyi történt, hogy 255.255.255.0 netmask mellett 192.168.0.x címe volt a gépednek és 1.1 a routernek.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3830) VeryByte válasza kali (#3828) üzenetére


VeryByte
őstag

Nu, akkor mondok valamit. :-)

Nálam hasonló a szituáció mint a kollégánál.
A wdr4300 csak switch/ap-ként üzemel a 192.168.190.0/24-es tartományban.
tplinklogin.net-tel nem is próbálkozom, mivel nem ő a DNS provider (direkt nem szervert írtam!).
Namost, ha a belső nevével próbálkozom (ami a DNS szerveremben be van írva, korrekt IP-vel), akkor be tudok lépni, de a szép képernyőit nem mutatja, mert access denied. Ha IP-vel, akkor szépen megy.

Most próbáltam.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3831) beleszólok válasza ACE- (#3819) üzenetére


beleszólok
senior tag

Firefox: cookie-kat elfogadja? Anélkül nem működik minden admin felület. Javascriptet?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3832) ACE- válasza VeryByte (#3830) üzenetére


ACE-
addikt

"Namost, ha a belső nevével próbálkozom (ami a DNS szerveremben be van írva, korrekt IP-vel), akkor be tudok lépni, de a szép képernyőit nem mutatja, mert access denied. Ha IP-vel, akkor szépen megy."

Akkor most hogy megy? IP-vel vagy mivel?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3833) kali válasza VeryByte (#3830) üzenetére


kali
legenda

a napokban kiadott utolsó gyári firmware?
mert adott szempontból is eszközöltek változásokat, ahogy bevezetésre került a http://tplinkwifi.net is a http://tplinklogin.net mellett.
gyári firmware alatt, a módosított lan ip automatikusan átirányításra kerül a fenti címekre.

[ Szerkesztve ]

(#3834) ACE- válasza kali (#3833) üzenetére


ACE-
addikt

Mi az hogy a lan IP kerül átirányításra? Van valamicske fogalmad a DNS működéséről? Az adott host beírásakor keresi ki az IP-t, és nem pedig fordítva. Ha tudod az IP-t, akkor azzal max. lerövidíted az utat, mert ugye azt tudod, hogy a TCP/IP alapvetően IP-IP kapcsolat...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3835) huliganboy válasza ACE- (#3832) üzenetére


huliganboy
addikt

Le kell húzni mindent a routeról kivéve a géped! Kihúzni a routert meg bedugni, újrainditani a gépet és megpróbálni. Ha nem fogadja el a jelszót akkor elhiszem hogy valamit elcsesztek de kétlem, itt beállítási gondok lesznek!

Itt segíteni próbál neked mindenki, a hangnem kezd túlzó lenni!

[ Szerkesztve ]

(#3836) vargalex válasza kali (#3833) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem a LAN IP kerül átirányításra a fenti címekre, hanem a fenti címeket oldja fel a LAN IP-re, amennyiben a router a DNS szerver a hálózaton! De a kollégáknál ugye nem az... Ezért nem próbálkoznak azzal.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3837) vargalex válasza ACE- (#3834) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Próbáltad privát módban? Ha igen, akkor én arra tudok gondolni (mondjuk ez egy wireshark-al könnyen kideríthető), hogy a jelszót a 192.168.0.1-re akarja küldeni mindenképpen!

Alex

(#3838) kali válasza ACE- (#3834) üzenetére


kali
legenda

a lan ip került átírásra a routereden a 192.168.0.1 címről 192.168.1.1-re, nem?
hiába módosítod a lan ip címet, a http://tplinkwifi.net és a http://tplinklogin.net utána is működik, mert a router leköveti a változást.

vargalex; szia, lásd fent, úgy értettem az átirányítást, hogy a router leköveti a változást.

(#3839) VeryByte válasza ACE- (#3832) üzenetére


VeryByte
őstag

Igen, IP-vel.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3840) vargalex válasza kali (#3838) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De nála nem a router a DNS szerver!!!

Alex

(#3841) VeryByte válasza kali (#3833) üzenetére


VeryByte
őstag

A tplinklogin és tplinkwifi a mi szemszögünkből irreleváns, mivel nem a tp-link cucc a DNS szerver/forwarder, így nem ő akar feloldani.
Innentől az igazinak, aki fel szeretné oldani fogalma sincs, hogy eszik vagy isszák a tplinklogin-t vagy tplinkwifi-t.

Egyébként most frissítettem a cuccot. wdr4300
Átírtam az IP-t, konkrétan 192.168.190.4-re.
Simán be tudok lépni admin-ként IP-vel.

Próbálom DNS névvel.
Erre mit csinál? Nem neged be, de átvált IP-re, majd ott beírva az adatokat simán beenged.
Érdekesen van megcsinálva ez a felhasználókezelés. :-)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3842) sepsi0 válasza ACE- (#3832) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Nekem is csinált ilyesmit anno. Nekem csak wifin keresztül tabon sikerült bejentkeznem. Aztán ujraindítás menüből és jó lett. Nekem azért kellett piszkálni az ipt mert két router van a hálózatomban (főldszint, emelet) 7 kábeles kliens pcvel.

(#3843) kali válasza vargalex (#3840) üzenetére


kali
legenda

attól még be kellene, hogy engedje a lan ip módosítás után is az alapértelmezetten megadott admin/admin értékekkel - más kérdés, hogy egy router bekonfigurálásakor azt illlene először megváltoztatni, és minden más módosítás csak utána.

VeryByte; részint igaz, de amikor még én írtam neki először, akkor nem volt ismert, hogy szolgáltatós eszköz is van a képben és az a dhcp, mert ma délutánig ezt nem tartotta fontosnak megosztani.
látod, normális esetben beenged, vagy addig továbbít, amíg jó nem lesz. :)

(#3844) suste válasza VeryByte (#3841) üzenetére


suste
veterán

"Innentől az igazinak, aki fel szeretné oldani fogalma sincs, hogy eszik vagy isszák a tplinklogin-t vagy tplinkwifi-t."

ha sokan/sokszor leírjuk, talán tiszta lesz mindenkinek:)

(#3845) VeryByte válasza suste (#3844) üzenetére


VeryByte
őstag

Ez így igaz. :N

Kali:
De azért a megjegyzésem második része a DNS névről egész érdekes.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3846) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Most meg engem szívat ez a firmware frissítés.

Frissítettem a firmware-t, a francért áll át más tartományra alapból :W 192.168.0.
Azért baj,mert egy halom eszköznek (kb 10) fix IP van beállítva, persze más tartományban 192.168.1.
A firm frissítés után még be is enged admin/admin párossal, de amikor visszatöltöm a configot, akkor már nem enged be se a régi jelszóval, se a az admin/admin párossal
:C

;) - The Power of the Light Side

(#3847) suste válasza Anonymus23 (#3846) üzenetére


suste
veterán

na erre már nyugodttan mondhatjuk, hogy elbénázták tplinknél:)
valaki tudja egyébként, hogy miért eröltetik ezeket a szöveges címeket?
egyelőre többert ront, mint amennyit javít az elérhetőségen
nem akarom elhinni, hogy óriási tömegeknek ez megváltás
aki a címet meg tudja jegyezni, és be tudja gépelni, annak az IP is menni fog (másolásnál meg tökmindegy)
több tplink eszköz sorbakötésénél meg óriási hátrány:(
valamelyik fejlesztőnél ez beakadhatott rendesen:)

(#3848) Anonymus23 válasza suste (#3847) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ja és ehhez jön még, hogy 10 próbálkozás után kizár :)
Megpróbálom visszarakni a régit, vissza a configot, átállítom admin/admin párosra a jelszót, újra firm frissítés, majd megint load config, és meglátjuk működik-e :)

Mondjukmost elbizonytalanodtam:
A TP oldalán ez van:

For TL-WDR4300ND(UN) V1

A korábbi fimreknél meg ez:
For TL-WDR4300 v1
:F

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#3849) vargalex válasza Anonymus23 (#3848) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem ne töltsd vissza a régi config-ot, biztos hogy az zavarja meg!

Alex

(#3850) kali válasza suste (#3847) üzenetére


kali
legenda

sokkal gyakoribb azért a szolgáltatós - nem tp-link - eszköz és a saját tp-link eszköz egymás után történő bekötése, és ha alapban azonos a két elérési cím, és egyiknél sem akar módosításokkal foglalkozni a delikvens, akkor nem rossz dolog, hogy a szolgáltatós eszköz elérhető a megadott ip címen, és az azonos értékkel bíró saját eszköz is, a http://tplinkwifi.net és a http://tplinklogin.net címeken.

Anonymus23; amiatt nem kell elbizonytalanodni, még a tw...stb jelzésűt is sokan felteszik, működik is, bár ott mások az alapértékek, ami az eltérő régió miatt érthető is.

eddig volt néhány panasz a loguot hiányára, immár az is adott az adminisztrációs felületről történő kilépéshez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.