Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Ch0 válasza kali (#3500) üzenetére


Ch0
csendes tag

Hát hogy megoldottam az túlzás. :O
Lent most megint 10/50 a sebesség. Próbáltam repeatert betenni a kettő közé (az előző vevőmet a WA901ND használnám erre) de nem sikerül vele semmi sem. Nem tudom beparaméterezni. Semmit sem erősít, olyan mintha nem csinálna semmit. Kész vagyok. :W

(#3502) Intruder2k5 válasza Ch0 (#3501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De az minek is? Gyenge a jel? Mert az egy dolog, hogy lassú...

(#3503) kali válasza Ch0 (#3501) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy már a gépház leárnyékolja az annak a hátulján lévő wifi modult, én ezért is nem szoktam javasolni ilyen belső wifi eszközöket, ráadásul nálad még közbeszól födém...stb is.
a munkaállomás mennyit ír ki kapcsolati sebeségnek a wifi hálózatra?
a tl-wa901nd meg beállítás kérdése, már ha valóban kiterjesztendő a hálózat; repeater/range extender mód -> universal repeater -> survey -> saját hálózat kiválasztása (látja megfelelően) -> connect -> adatok ellenőrzése, javítása, hiányzók megadása -> smart ip (dhcp), ip adress...stb megfelelőre, dhcp szerver lehet a routeré, nem kell az ap sajátja -> adatok ellenőrzése és mentés.

[ Szerkesztve ]

(#3504) Ch0 válasza Intruder2k5 (#3502) üzenetére


Ch0
csendes tag

Próbálom levarázsolni a padlásról a netet. Fenn 210/50 mérek. Lenn meg a nagy semmit 10/50. Ezen szenvedek 2 napja.De nem jön le a jel. :W :W :W :W :W :W

(#3505) Ch0 válasza kali (#3503) üzenetére


Ch0
csendes tag

repeater/range extender mód -> universal repeater -> survey -> saját hálózat kiválasztása (látja megfelelően) -> connect -> Eddig ok.
adatok ellenőrzése, javítása, hiányzók megadása -> smart ip (dhcp), ip adress...stb megfelelőre, dhcp szerver lehet a routeré, nem kell az ap sajátja -> adatok ellenőrzése és mentés. Ezt már sajnos nem értem.:)

(#3506) Intruder2k5 válasza Ch0 (#3504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem én, még ha nem is szóltam bele, azért nagyrészt olvastam az írásaid, de a kérdésem arra irányult volna, hogy minek a repeater? Ha eddig jól értettem, nem a jelszinttel van probléma, ezt legalábbis én nem láttam még, csak kevés a sebesség! Vagy konkrétan kevés a lejövő jel erőssége? A repeater az viszont csak tovább lassítaná a kapcsolatot!

[ Szerkesztve ]

(#3507) Ch0 válasza Intruder2k5 (#3506) üzenetére


Ch0
csendes tag

Okés. Akkor szted mit csináljak? Mitől lesz itt normális internet? A jelszint megfelelő repeater nélkül. Repeaterrel meg kiváló. Csak épp a sebesség nem lesz gyorsabb, sőt mint ahogy írtad mintha még lassabb is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3508) Intruder2k5 válasza Ch0 (#3507) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Első körben töltsd le ezt, telepítsd fel, és csinálj egy screenshot-ot, hogy lássuk milyen erős lent a jel, esetlegesen milyen zavarok vannak!

http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

(#3509) kali válasza Ch0 (#3505) üzenetére


kali
legenda

felkapcsolódik rendesen a router által szórt hálózatra az ap?
milyen szinten/értékekkel látja?
a munkaállomás milyen kapcsolati sebességet jelez ki direktben a router hálózatán lógva?
mert - mint Intruder2k5 is írta -, ha adott környezetben és ellenoldallal annyit tud a hálózat, akkor nincs mit tenni, illetve kipróbálhatod még egy nem a gépház mögé bújtatott, szabadon mozgatható, szintén jó (3*3:3) wifi modullal, ahhoz több reményt fűznék, ha megtalálva számára a megfelelő hely és beállítás.

(#3510) Ch0 válasza Intruder2k5 (#3508) üzenetére


Ch0
csendes tag

Okés. Itt a kép:

[ Szerkesztve ]

(#3511) Intruder2k5 válasza Ch0 (#3510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez tényleg elég sovány (-76dBm), ami a jelszintet illeti! Aránylag jó a környezet, én megpróbálnám 40MHz-re tenni a Channel Width-et, és az 1-es csatornára állítani!

A router feletted van ha jól értem, a padláson! Ez esetben az antennákat lehet jobb lenne lefordítani, vízszintes állásba, mert ugye a sugárzás az antennára merőlegesen a legerősebb!

[ Szerkesztve ]

(#3512) kali válasza Ch0 (#3510) üzenetére


kali
legenda

ejj, első közben titkosítani kellene a kapcsolatokat mind a két sávon, másodszor meg csak egy csatornán megy a 2.4 GHz, ami eleve felezett sebességet...stb jelent, és utána mondjuk 4 + 8 csatornán kipróbálni.
1 + 5 = a saját 5-ös mellet van 6-os idegen, bár attól még lehet jó is, ha a 6-os nem annyira problémás
2 + 6 = van 6-os idegen
3 + 7 = a saját 7-es mellet van 6-os idegen, bár attól még lehet jó is, ha a 6-os nem annyira problémás
4 + 8 = minden idegen hálózat csatornája legalább 2 értéknyire van
5 + 9 = a saját 5-ös mellet van 6-os idegen, bár attól még lehet jó is, ha a 6-os nem annyira problémás
6 + 10 = van 6-os idegen
7 + 11 = van két 11-es idegen

[ Szerkesztve ]

(#3513) Intruder2k5 válasza kali (#3512) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

4+8? A 6-os foglalt valaki által, szerintem az nem a legszerencsésebb! Én inkább 1+5-re szavaznék...

(#3514) Ch0 válasza Intruder2k5 (#3511) üzenetére


Ch0
csendes tag

ch 1 ok, chw 40 ok, a régó mi legyen?
antennák ok,

(#3515) Ch0 válasza kali (#3512) üzenetére


Ch0
csendes tag

a titkosítást most hadjuk:) első körben menjen.

(#3516) Intruder2k5 válasza Ch0 (#3514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenképpen Hungary!

(#3517) kali válasza Ch0 (#3515) üzenetére


kali
legenda

a titkosítás is fontos, egyrészt sok wifi eszköz teljesen másképp működik különböző titkosításokkal, másrészt ha valaki ráakaszkodik a nyitott hálózatodra és forgalmaz, akkor aztán szitkozódhatsz, hogy lassú meg ingadozó a sebesség...
a titkosítással kell kezdeni, minden más csak utána, mert úgy néhány hibalehetőséget már eleve kizársz!
ideális esetben wpa2 - aes, jó hosszú jelszó, nagy- és kisbetűk, valamint számok kombinációjából, ékezetes betű, szóköz és nagyon speciális karakter kerülendő.

[ Szerkesztve ]

(#3518) Ch0 válasza Intruder2k5 (#3516) üzenetére


Ch0
csendes tag

Ok. Mindent beállítottam. Reeboot megvolt. És most?

Beállítottam a MAC szűrést, csak én tudok rácsatlakozni. Az elég?

A titkosítást is beállítottam:

[ Szerkesztve ]

(#3519) Intruder2k5 válasza kali (#3517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

+1 a titkosításnak! WPA2/AES

(#3518)
Mérd a sebességet, esetleg nézz rá megint inSSIDer-el, hogy megy-e a 40MHz!

[ Szerkesztve ]

(#3520) Ch0 válasza Intruder2k5 (#3519) üzenetére


Ch0
csendes tag

sebesség: 15/50
az új mérés:

(#3521) Intruder2k5 válasza Ch0 (#3520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sokkal nem lett rózsásabb a helyzet, az tény! Az Wireless Advanced oldalon a Transmit Power, High értéken van? Ha igen, több ötletem nincs, ha csak nem akarod megpróbálni 3rd party fw-vel!

[ Szerkesztve ]

(#3522) Ch0 válasza Intruder2k5 (#3521) üzenetére


Ch0
csendes tag

Igen arra van állítva. Azt most nem változtatnék egy 2 napos garanciális eszközön, hátha még vissza kell vinnem:)

(#3523) Intruder2k5 válasza Ch0 (#3522) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor vidd vissza, holnap még benne vagy a három napban...

Ha netán összecsomagolod, és visszateszed addig a régid, nézz már rá arra is inSSIDer-el légyszíves, csak kíváncsiságképpen, hogy az milyen jelszintet produkál ugyanonnan!

[ Szerkesztve ]

(#3524) kali válasza Ch0 (#3520) üzenetére


kali
legenda

a 4 + 8 csatornán próbáltad?
a számítógép nincs most nagyon eldugott helyen - a routerhez képest -, illetve próbáltad állítani az antennákat a gép mögött?
a router van a padláson, a munkaállomás pedig alatta, a router és az ellenoldali wifi modul antennái ennek megfelelően állnak?
mert ha például a router esetén lefelé irányuló szórást szeretnél, akkor vízszintes állás kell, függőlegesben főként oldalra szórnak, persze körkörösen.

[ Szerkesztve ]

(#3525) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Olvasgatva itt a hozzászólásokat, elkezdtem állítgatni a routert.
Eddig csak a 2,4-es ment, most bekapcsoltam az 5-t is
Minden auto-ra volt állítva, de most beállítgattam a csatornákat is,csak n, 40 MHz.
Most kb 6 m-re vagyok a wifitől, egy 40 cm-es és egy közfal választ el tőle:

Mit lenne még érdemes állítgatni rajta?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#3526) vargalex válasza kali (#3524) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nekem is pont az antennák vízszintesre allitása jutott eszembe, hiszen leginkább lefelé akar szórni.

Alex

(#3527) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#3525) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mondjuk most esik le egy furcsaság, bár lehet csak nekem az.
Most nincsenek rajta az eredeti antennák, hanem a korábbi 1042-esről megmaradt 8 dBi-es antennák vannak rajta, amik meg elvileg csak 2,4 GHzesek csak, nem?
Akkor ehhez képest az 5GHz-es rész elvileg még OK is, nem?

;) - The Power of the Light Side

(#3528) Intruder2k5 válasza vargalex (#3526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kicsit elkéstetek vele, de mint a mellékelt ábra mutatja, sok változást ez sem hozott!

(#3529) Robip válasza vargalex (#3434) üzenetére


Robip
csendes tag

Köszi Alex! Bocsi a késői válaszokért de épp szabadságon vagyok és elégé ritkán jutok net közelbe. Szóval nekem is a zöld LED-es változat van. Ki is akartam próbálni a 4 sor beszúrását a rc.local-ba de nem tudom. Kevés a hely :(

Szóval ez kezd kritikussá válni. Azt tervezem, hogy beszerzek egy pendrivot és utána jöhet az extroot. Anno Vargalex partittioning / format tooljával particionáltam egy 3 TB külső vinyót 2 részre, egy 128 MB SWAP partícióra és a maradék a /mnt alá.

Beraktam egy 4 GB-os Pendriveot és Alex tooljában meg is jelenik sdb néven. De most már összesen 4 menü is van. Még pedig:

1. Creating 2 partitions (without extroot)

- deleting all existing partitions
- creating 128 MB swap partition
- remaining free space formatting as ext4, mounting to /mnt
- creating fstab config
- enabling and starting transmission-daemon

2. Creating 3 partitions (extroot - pivot overlay version)

- deleting all existing partitions
- creating 128 MB swap partition
- creating 512 MB ext4 partition for external root (partition mounted to /overlay)
- remaining free space formatting as ext4, mounting to /mnt
- creating fstab config
- enabling transmission-daemon
- automatic reboot on finish due to extroot

3. Creating 3 partitions (extroot - pivot root version)

- deleting all existing partitions
- creating 128 MB swap partition
- creating 512 MB ext4 partition for whole external root (partition mounted to /)
- remaining free space formatting as ext4, mounting to /mnt
- creating fstab config
- enabling transmission-daemon
- automatic reboot on finish due to extroot

4. Manual partition creation

Nem igazán értem, hogy mi is az a "overlay" verzió? Mibe másabb ez mintha a / alá lenne mountolva?
Illetve ezzel több problémám is van. Először is szeretném, hogy a /mnt alá a régi 3 TB HDD legyen felcsatolva (adatokat nem szeretném elveszteni), nem pedig a USB maradéka. Felőlem az egész pendriveot használhatná a router nem csak a 512 MB-ot. A másik, hogy a transmission jelenlegi configját se szeretném változtatni.

Tudna nekem ebben segíteni valaki? Sajnos nem vagyok linux guru és nem is szeretném téglásítani a routerem :F

(#3530) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egy kis segítséget hadd kérjek már tőletek:
Adott a 4300-as router (gyári firm). Most este kicsit tornáztam vele, hogy milyen beállításokkal lenne jó használni, és az alábbiak jöttek be legjobban,legalábbis az inssider adatai alapján:
2,4G, csak n, 40 MHz, 1+5 csatorna
5G, csak n, 40 MHz, 36+40 csatorna
A link score mindkettőnél 100, ha ugyanazon a fizikai helyen változtatgattam a router beállításait, akkor ettől többnyire kevesebb lett csak.

Elvileg minden OK vele, mondom próbáljunk egy kicsit másolni.
NASról (Zyxel325v2) elindítottam egy másolást, de 3-4 MB-ról indul, majd szépen lemegy 0,5-1 MB közzé, és ott is marad. Ez igaz a 2,4-re és az 5G-re is. A Zyxelben gigabites port van, kábelen volt 96 MB másolási sebesség is,de a 60 MB a minimum.

A win szerint 2,4 GHz-en ahol most vagyok 134 Mbit (kiváló jelerősség -50 dBi, de csak 1 csatornán megy), az 5-ös pedig 243 Mbit (jó jelerősség -63 dBi).
Ilyenkor vajon mi van? :F
Mit csinálok vajon rosszul?

;) - The Power of the Light Side

(#3531) Ch0


Ch0
csendes tag

Hát 2 napi szenvedés után visszaraktam mindent. A router TL-WR941N, a vevő TL-WA901N. A helyek nem változtak természetesen.
A sebesség: 40/50.
Az inSSIDer:

Vélemény?

(#3532) kali válasza Anonymus23 (#3530) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen típusú wifi modulról van szó?
2.4 GHz esetén ténylegesen csak 150-es - például az intel 4965agn, ami 3 antennás létére 2.4 GHz sávon csak 150-es, 5 GHz sávon 300-as, de ott is "csak" 2*3:2 mimo képes -, vagy csak nincs megfelelően beállítva?
amikor csökken a sebesség, akkor a munkaállomás által a wifi kapcsolatra kiírt kapcsolati sebesség is lecsökken?

Ch0; a vevőt miként érted, a router fent, az ap lent, és abból megy a kábel a gépbe?
jut eszembe, akkor is megcsinálhatod így, ha most nem így van; fent az új router, lent az ap, a gép mögé dugott wifi modul meg kihagyva a hálózatból.
a másik routerrel is 50/50 volt a maximum sebesség adott helyzetben, az a környezet meghatározott helyzetben ennyit enged ezek szerint a jelenlegi összeállításban.

[ Szerkesztve ]

(#3533) Anonymus23 válasza kali (#3532) üzenetére


Anonymus23
veterán

A wifi egy Acer laptop wifije: Broadcom 802.11n, most hirtelen nem találok róla több infót...
Mindjárt megnézem, hogy mit ír ki majd másolás alatt...

;) - The Power of the Light Side

(#3534) kali válasza Anonymus23 (#3533) üzenetére


kali
legenda

az eszközkezelőben nézd meg a pontos típust.

(#3535) Anonymus23 válasza kali (#3534) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az a baj, hogy ott sincs több róla, frissítek drivert hátha ;)
A hardverazonosítónál is csak ennyi van:
VEN_14E4&DEV_4359&SUBSYS_E04B105B&REV_00

Másolás:
Most itt vagyok a router mellett:
5G - 300 Mbit a w7 szerint, a másolás 16-17 MB/sec
2G - 144 Mbit a w7 szerint, a másolás 10-11 MB/sec

Mindjárt visszamegyek a korábbi helyre...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#3536) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#3535) üzenetére


Anonymus23
veterán

Sajnos nem jött be:
2 szobával arréb,
5G - ~240 Mbit, de a másolás 0,5-1,5 MB között max, a másolás közben ugyan jumpol a sebesség 160-240 között, de a 160-nak is messze fölötte kellene lennie.
2,4G - ~130 Mbit, ami ugyancsak jumpol 80-130 között, de a fenti sebesség

Transmit power high-on. Nem tudom mit lehetne még állítgatni a gyári romban, hogy jobb legyen.

Ja és antenna:
Visszatettem a gyári antennákat, azzal azt értem el, hogy a mérési helyen a 2,4GHz is romlott ~60 dBi környékére, az 5G is romlott picit, de az akár mérési dolog is lehet.
Visszarakva megint csak 8 dBi-es TP_Link antennákat (ami elvileg csak 2,4GHz-es), a 2,4G javult, de érdekes módon az 5G is picit.
Lehet érdemes lenne az itt sokak által használt romot felrakni, de jelenleg nincs annyi időm, hogy próbálkozzak, és látva a leírásokat, mivel messze nem értek hozzá, valószínűleg elvesznék a sok beállításban,,
:(

;) - The Power of the Light Side

(#3537) kali válasza Anonymus23 (#3536) üzenetére


kali
legenda

valami nem stimmel, ha te a csak 2.4 GHz képes antennákkal 5 GHz sávban is mérsz...
mind a három antennát lecserélted a routeren 8 dBi értékűre?

(#3538) vargalex válasza kali (#3537) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Miért ne stimmelne? Többször írtam már (több topicban), hogy az otthoni Fujitsu Siemens E8110 notebook-omban a gyári G-s wifi kártyát kicseréltem egy Intel 4965AGN-re. Ez utóbbi ugye tud 5 GHz-et is, ráadásul 3 antennás. A notebook-ban viszont csak 2 antenna van és elvileg csak 2,4 GHz-es (legalábbis arra van optimalizálva), így egy antenna hiányzik róla. Ennek ellenére nagyon szépen megy 5 GHz-en.

Mondjuk a notebook wifi antennákban nem úgy tűnik, mintha bármi mágia lenne, de szerintem a routerek antennája sincs annyira túltervezve (különösen a belső, nyákra integráltak esetén).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3539) Intruder2k5 válasza kali (#3537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyrészt mindegyikben ugyanaz van, néhány centiméter fémszállal átszőtt zsinór, és ámen! Ha már rézpálca van benne, akkor az egy értékes darab!

[ Szerkesztve ]

(#3540) kali válasza vargalex (#3538) üzenetére


kali
legenda

szia,

a notebook wifi moduloknál más a helyzet, de ezekre; link csak nem véletlenül írják rá a 2.4 - 2.5 GHz tartományt, meg a dual band antenna sem viccből van osztva.

(#3541) vargalex válasza kali (#3540) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nekem a TL-WDR3600-as dual band antennája sem tűnik bonyolult szerkezetnek...

Alex

(#3542) kali válasza vargalex (#3541) üzenetére


kali
legenda

nem bonyolult, csak osztott, ahogy a gyártói leírásban is szerepel a 2.4 és 5 GHz közötti dBi eltérés.

(#3543) Anonymus23 válasza kali (#3540) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, ez a fajta antenna van most rajta: TL-ANT2408CL
És igen, mind a 3-at lecseréltem már korábban.

;) - The Power of the Light Side

(#3544) vargalex válasza kali (#3542) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem értek az antennákhoz, de akkor nem kellene 2 vezetéknek lenni az 1 helyett? Tudom, hogy a gyártói leírásban mi van, de ugye azt nem tudjuk, hogy mennyire fedi a valóságot...

Alex

(#3545) SteveBeard válasza vargalex (#3544) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Nem bontottam szét ilyen antennát, de véleményen szerint nincs is benne két szál.
Minek is, hiszen a 2,4 az 5-nek majdnem a fele. Ez az antenna méreteire átszámolva jelentéktelen különbség.
Az 5Ghz kb. 28 mm-es fél hullámhosszon, a 2.4-es pedig 29 mm-es negyed hullámhosszon.
Szerintem ez a hosszú antenna csak parasztvakítás, nincs is a műanyagban semmi, mert az már valami collinear antenna lenne, amit ilyen kis méretben nem egyszerű megcsinálni.

Steve

(#3546) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#3545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van! De a végéhez azért hozzátennék annyit, hogy van amelyikben van "normális" réz pálca (ez elég ritka), és van amelyikben csak egy darab "madzag"!

[ Szerkesztve ]

(#3547) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#3546) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Akinek v2 1043 van, attól kölcsön kéne kérni és azzal kipróbálni.
Abban hasonló rézdrót van, mint a képen az első antennának.

Steve

(#3548) vargalex válasza SteveBeard (#3545) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A korábban linkelt OpenWrt topic-ban le is írják, hogy nincs a hosszú műanyag részben semmi.

Alex

(#3549) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#3547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy a két fehér egy-egy ASUS WL-500gP antenna, az első (rézdrótos) a korai verzió, a második (kanócos) már a jóárasított modell!

(#3550) Robip válasza Robip (#3529) üzenetére


Robip
csendes tag

Nekikezdtem a Extrootnak Alex "first_steps" scriptje alapján. A pivot overlay választottam, úgy látom az OpenWRT is azt javasolja és az egész 8 GB-os pendrive-ot használhatja majd. Tudom 512 MB is elég lenne, de nem igazán tudok mit csinálni a maradék ~7GB. Eddig ezt csináltam:

fdisk /dev/sdb
d
o
n
p
1

t
83
w

mkfs.ext4 -L extroot /dev/sdb1

mount -t ext4 /dev/sdb1 /tmp/overlay

tar -C /overlay -cvf - . | tar -C /tmp/overlay -xf -

És a következő két fstab file-ba ez írnám: /etc/config/fstab és a /tmp/overlay/etc/config/fstab

config global automount
option from_fstab 1
option anon_mount 0

config global autoswap
option from_fstab 1
option anon_swap 0

config mount
option target /overlay
option device /dev/sdb1
option fstype ext4
option options ''
option enabled 1
option enabled_fsck 1

config mount
option target /mnt
option device /dev/sda2
option fstype ext4
option options ''
option enabled 1
option enabled_fsck 1

config swap
option device /dev/sda1
option enabled 1

végül
sync
reboot

/dev/sda a 3 TB HDD amire már régen rá lett rakva a SWAP a sda1-re. Szerintetek jónak tűnik?
A fdisk "a" (toggle a bootable flag) kapcsolójára szükség van-e? Mást kell-e még csinálnom az extroot-hoz?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.