Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) tick válasza suste (#3250) üzenetére


tick
aktív tag

Modem+router amire a set top boxok is kötve vannak.
Ha közvetlenül csatlakozok és tárcsázok, akkor Lanon 169.254.188.xxx, kívülről 84.2.23.xxx. ipconfigban mindkettő mellett szerepel zárójelben hogy preferred

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#3252) suste válasza tick (#3251) üzenetére


suste
veterán

1:
-közvetlenül csatlakozol a szolgáltatói dobozhoz és megnézed, hogybe van-e kapcsolva a DHCP rajta
-és megnézed a gépedmilyen IP-t kap
a lényeg az IP utolsó 2 tartomány (192.168.??.?)
ha meg van a cím, akkor kilépsz, lekötöd magad a szolgáltatói eszközről

2:
-a Tplink-en csinálsz egy hosszú resetet, hogy nulláról induljon
-csatlakozol a Tplinkhez LAN1-es porton
-belépsz a Tplink menüjébe (gondolom gyári fw, vagyis 192.168.0.1), és ha a 2. ? -es rész megegyezik a szolgáltatóival, akkor át kell állítani: Network/LAN fülön, az első ? egyezzen!
-Tplinkben DHCP/DHCP settings fül: DHCP disabled, save, restart
-a szolgáltatói dobozból jövő kábelt dugd be a Tplink 1-es LAN portjába (tehát nem a WAN-ba!)

Elvileg innentől Switch-ként működik a Tplink router, csatlakozhatsz rá kábelen a 2-4 lan csatlakozón, vagy wifin is, minden esetben a szolgáltatói doboz fog íp-t adni minden kliensnek, mindenhol lesz net

[ Szerkesztve ]

(#3253) suste válasza suste (#3252) üzenetére


suste
veterán

na jól megkutyultam:)
szóval inkább egy példa:
Router1 LAN= 192.168.1.1 -> Router2 LAN=192.168.1.2

(#3254) tick válasza suste (#3253) üzenetére


tick
aktív tag

Vargalex féle openwrt van fent. Költözés előtt nem volt vele gond, WAN interface-ben megadtam a PPPoE csatlakozási infokat és egyszerűen ment minden.
Megnéztem, a T-s modem/router IP-je minden tag-ben különbözik a routerétől (192.168.1.1) ami elvileg így jó, ha csinálok egy factory resetet és szimplán switchként próbálom használni akkor kimarad a PPPoE autentikáció. Megpróbáltam hogy ethernet portba kötöttem és arra adtam hozzá az azonosítást, de semmi nem változott.

WAN interface status: RX: 0.00 B (0 Pkts.) TX: 0.00 B (0 Pkts.)

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#3255) tick válasza suste (#3253) üzenetére


tick
aktív tag

Lejárt a szerk.: nincs DHCP a t-s eszközön elvileg

Everything that has a beginning... has an end

(#3256) suste válasza tick (#3255) üzenetére


suste
veterán

ezek szerint át tudtad állitani a szolgáltatói routert routerről bridge-re?
mert ha nem, akkor nem fog menni az amit akarsz
ilynekor marad a tplink switch-esítése...

(#3257) tick válasza suste (#3256) üzenetére


tick
aktív tag

Ezt nem igazán értem, a szolgáltatóshoz nem férek hozzá. Ipconfigban azt írja ha közvetlen csatlakozok és tárcsázok hogy DHCP no.

Everything that has a beginning... has an end

(#3258) donceleger8 válasza suste (#3256) üzenetére


donceleger8
őstag

Hali. Az én T-s modem+routeremeben van DHCP, de ha azt én kikapcsolom akkor tudok belőle Bridget csinálni? És akkor utána a routeremben kell megadnom a pppoe kapcsolatot?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3259) suste válasza tick (#3257) üzenetére


suste
veterán

és sem értem teljesen amit írsz

ha csak simán a szolgáltató eszközhöz csatlakozol pc-vel, akkor az eszköz csatlakozik a netre, és te belső hálós címet kell hogy kapj (192.168.x.x) az alapbeállítás szerint
ilyenkor érdemes a Tplinket switch-ként használni
(persze lehet routerként is, de minek 2szer NAT-olni, mert ilyenkor feleslegesen egy + alhálót hozol létre)

ha szerencséd van/volt, akkor a szolgáltatói eszköz menüjében át lehet/ett állítani a "router" módot "bridge" módra (hajól tudom ezt most már mindenhol letiltották), és akkor ha közvetlenül csatlakozol hozzá, akkor külső IP-t kapsz, és a PC-vel kell fellépned név/jelszó -val a netre,
és ebben az esetben lehet/kell routerként használni a Tplinket

ezek alapján most nem tudom te hol tartasz:)

donceleger8
ebben neked is benne van a válasz:)

[ Szerkesztve ]

(#3260) tick válasza suste (#3259) üzenetére


tick
aktív tag

Alapból a T-s eszközre ha csatlakozok lanon át, akkor user/pass nélkül (szolgáltatós -> PPPoE) nem is enged netre. Ha ezt megosztom switchen akkor semmivel nem vagyok előrébb mert egy telefonnal wifin képtelen leszek csatlakozni.
A T-s eszközön van DHCP (mégis), erre vannak kötve a TV-k is. Default gatewayt nem találok, vagy üres vagy 0.0.0.0.
Ehhez próbálom hozzákötni úgy a tp-link routert úgy hogy wifin képes legyek azt használni.Default WAN+LAN interface beállítással nem sikerült. (korábbi inviteles netnél ez nem volt probléma)

Everything that has a beginning... has an end

(#3261) suste válasza tick (#3260) üzenetére


suste
veterán

pontosan milyen eszköz ez a szolgáltatói doboz?
nem lehet hogy te kérted telepítésnél, hogy bridge-re állítsák?
én eddig minden ismerősnél akinél cseréltek modemet routerre, ott az alapbeállitás a "router" üzemmód volt a szolgáltatói eszköznél
vagyis ha rádugtál egy PC-t, akkor kapott egy belső IP-t, és simán volt net.....

[ Szerkesztve ]

(#3262) tick válasza suste (#3261) üzenetére


tick
aktív tag

Alapból járt mellé egy kis tplink router amiben wifi is van, ez egy darabig jól működött, ezt próbálom lecserélni.

Everything that has a beginning... has an end

(#3263) suste válasza tick (#3262) üzenetére


suste
veterán

na akkor ez megint tipikusan az a helyzet, hogy azért nem lehet segíteni neked, mert mindíg csak a fele infót adod meg:(
ha pontos hálózat felépítést, IP-ket, összekötéseket megadsz, akkor valszeg tudunk segíteni, de addig nem....

(#3264) tick válasza suste (#3263) üzenetére


tick
aktív tag

Eredetileg úgy nézett ki a dolog, hogy van a bizonyos szolgáltatós eszköz: Huawei 850a, DHCP: on. 4db lan kimenete van, amiből kettő set top boxokhoz van kötve (IPTV) és egy harmadik Lan kimenete csatlakozik egy D-Link DIR-600-as wifi routerhez amit szintén a szolgáltató adott. DHCP szintén on, csatlakozás PPPoE interfészen a szolgáltatós felh. névvel és jelszóval. Ezeket használva lehet netezni.

A tp-linkem a d-link helyére kötve openwrt-vel (vargalex) factory reset után, csak a WAN interfacet PPPoE-re változtatva nem képes netet adni. A másik (default) interface LAN: bridge VLAN "eth0.1" és wifi adapter között.

Everything that has a beginning... has an end

(#3265) suste válasza tick (#3264) üzenetére


suste
veterán

Újra azt mondom, hogy a HUAWEI-en lépj fel a netre, aztán mehet a Tplink switch-be.
Ezen a videón látszik, hogy lehet a HUAWEI-t beállítani.

De ha a Dlinkkel eddig fel tudtál lépni PPPoE-val, akkor a tplinkkel is mennie kéne. Rendszerlogban mit látsz?

[ Szerkesztve ]

(#3266) tick válasza suste (#3265) üzenetére


tick
aktív tag

PPPoE nélkül nem lesz net.
System log:
OpenWrt daemon.warn pppd[16890]: Timeout waiting for PADO packets
OpenWrt daemon.err pppd[16890]: Unable to complete PPPoE Discovery

Everything that has a beginning... has an end

(#3267) suste válasza tick (#3266) üzenetére


suste
veterán

Ezek szerint valamiért nem kap csomagot....nekem régi 3com routerrel volt ilyen, hogy hiába volt benne pppoe, mert valamit variált rajta digi, és nem tudott fellépni. Viszont tplinkkel openwrt-vel egyből ment.
Dlinket visszakötve megy? Annak látszik valami a logjában?

(#3268) tick válasza suste (#3267) üzenetére


tick
aktív tag

Igen a D-link simán megy, csak egy warningot találtam, semmi egyéb:
warning: no upstream servers configured

Everything that has a beginning... has an end

(#3269) vargalex válasza tick (#3268) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Esetleg próbáld meg ezt.

Alex

(#3270) suste válasza tick (#3268) üzenetére


suste
veterán

kicsit kőbalta megoldás,de akkor maradjon a DLink mint fellépő eszköz +DHCP, a tplink meg mehet switchbe +AP

vagy megpróbálod a huawei-t beállítani PPOE fellépésre (ezt már próbáltad? mertszerintem ez lenne a legegyszerűbb megoldás)

amit vargalex linkelt, ott ugye létrejött a kapcsolat, csak ledobta egy idő után, nálad meg fel sem kapcsolódik....de azért hátha....

[ Szerkesztve ]

(#3271) vargalex válasza suste (#3270) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az, hogy nem jön válasz az LCP-re előfordulhat úgy is, hogy rögtön az elején nem jön. Szóval, akár ugyan az a hiba is lehet.

Alex

(#3272) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Én is 4300-ast használok "vargalex" + 2TB Samsung HDD! Torrent + adat elérés!
Mostanában előfordul, hogy 1-1 filmet úgy szed le, pl. az új 300filmnél, ami 38GB, hogy
a torrent adatoknál mellé írja, hogy 400MB corrupt data!
A film nézés közben, néha be-be villan egy tized másodpercre egy hibás kép vagy sor!

Összefüggésbe lehet a 2 dolog?
Ha igen, mit csináljak, hogy ezt elkerüljem!

Mondjuk az is igaz, hogy több mint 1éve ezen a külsőn vinyón egyfolytában mennek a torrent file-ok...

A segítséget előre is köszönöm!

Ja, a filmeket egy PopcornA210-en nézem, ami eléri ezt a külső vinyót ami a routeren lóg!
Eddig a BD50-es filmeket is tökéletesen vitte, így hálózaton keresztül!!

(#3273) suste válasza Faresz29 (#3272) üzenetére


suste
veterán

a "corrupt data" nem jelent semmi rosszat a "végtermékben" a torrentnél, csak annyit, hogy ennyi adatot újra kellett letöltenie
pont ez a lényege az egésznek, hogy mindíg leellenőrzi a fogadott adatot, és ha hibás, akkor újra lekéri
szóval ez miatt nem akadhatott a film
vagy a film eleve hibás, vagy valami hálózati túlterhelés/hiba lép fel lejátszás közben

(#3274) Faresz29 válasza suste (#3273) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Köszönöm Szépen!

(#3275) tick válasza vargalex (#3269) üzenetére


tick
aktív tag

Sajnos ez sem :(
Visszaállítanám az eredetit. wdr4300v1_en_3_13_31_up(130319).bin megfelel? Nincs benne boot.
Simán Frimware upgrade? Vagy esetleg restore?

Everything that has a beginning... has an end

(#3276) Intruder2k5 válasza tick (#3275) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megfelel, simán az upgrade menüben feltehető!

(#3277) Darknes


Darknes
csendes tag

Sziasztok,

Akinek megvan eltudna nekem kuldeni a latest vargalex openwrt v1.1.7? Vargalex oldal nem mukodik http://vargalex.atw.hu/

Elore is koszonom.

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#3278) Intruder2k5 válasza Darknes (#3277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Már miért ne működne? Nekem bejön az oldal!

http://vargalex.atw.hu/

(#3279) Kicsirics77 válasza Darknes (#3277) üzenetére


Kicsirics77
veterán

factory vagy sysupgrafe kell mert nekem megy tökéletesen az oldal.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3280) Darknes válasza Intruder2k5 (#3278) üzenetére


Darknes
csendes tag

LOL

Igazad van! Google Chrome-ba nem mukodik. Firefox viszont megy.

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#3281) poli27


poli27
veterán

Marhára unalmas, hogy 2-3 hét után nem elérhető ennek a xarnak az admin felülete gyári firm van rajta (van egy tabletem és nem szereti az openwrt-t) ,csak reset oldja meg 86x kb,újraindítás nem,másnál is jelen van ez a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#3282) Anonymus23 válasza poli27 (#3281) üzenetére


Anonymus23
veterán

Érdekes, nekem a1043ND-vel volt ilyen, tette a dolgát, de egy idő után az admin nem volt elérhető. Volt, hogy a NOD tiltotta le, de sokszor így is elérhetetlenné vált.
A 4300-astól is féltem, hogy ilyen lesz, de kellemes meglepetésként még sohasem jártam így. Ha az újabb eszközök MAC/IP beállítása miatt nem kellett volna párszor újraindítani, akkor már a kezdetektől fogva menne újraindítás nélkül... Gyári firm van rajta.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#3283) suste válasza poli27 (#3281) üzenetére


suste
veterán

nekem 842v2 csinálja most ezt, igaz openwrt-vel
ez valami Tplink átok:)
de legalább openwrt-vel orvosolható egy cron-os újraindítással:))
nálam egyébként úgy jelentkezik, hogy egy ideig még bejön a webes felület, de brutál load-ot produkál, és iszonyat lassú
aztán késöbb már a luci sem jön be....

már arra is gondoltam, hogy nem-e szolgáltató függő a dolog, mert a 1043-nál sem jött ez elő mindenkinek....

[ Szerkesztve ]

(#3284) Intruder2k5 válasza suste (#3283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

tp-link átok :)

Erről a szolgáltató függő dologról jutott eszembe egy régi sztori! :)
http://itcafe.hu/tema/router_gondok/hsz_13694-13694.html
http://itcafe.hu/tema/router_gondok/hsz_13698-13698.html

Nekem csak a Samknows dobozzal volt annyi a múltkor, hogy 3x kellett újraindítani, hogy elérjem ssh-n! :)

[ Szerkesztve ]

(#3285) vargalex válasza suste (#3283) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom te azért mást is futtatsz a routeren, nem csak route-ol. Úgyhogy teljesen más a helyzet. Ilyenkor azért illene megnézni ssh-n, hogy mi okozza a nagy load-ot. A reboot csak egy workaround...

Alex

(#3286) poli27


poli27
veterán

Nekem egyik nap bejön, másik nap már nem, ilyenkor hova lesz az admin felület,mivel a restart se oldja meg elviszi a cica vagy mi? :D

(#3287) suste válasza vargalex (#3285) üzenetére


suste
veterán

A TM ugyan azon a (kis) sebességen dolgozik folyamatosan, ami friss restart után nem okoz nagyobb terhelést 0,5ös loadnál, pár napig. Semmi gond nincsen a routerrrel, luci távolról is jól kezelhető. Aztan pár nap múlva megpróbálom elérni, és ettől belassul.
Így nem hiszem, hogy a TM vagy más zavarna be. Egyedül a luci hülyül meg (uhttpd?).

(#3288) vargalex válasza suste (#3287) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

De a magas load-ot látod. Azt kellene kideríteni, hogy mitől van.

Alex

(#3289) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Szevasztok!
Megérett a 642-es a váltásra és ezt a routert néztem ki utódjaként, viszont egyik ismerősöm azt olvasta külföldi fórumokon, hogy az újabb szériában (a zöld ledeseknél) több a hibás példány. A forrásokat nem kértem el tőle, így nem tudom hol írták ezeket. Az lenne a kérdésem, hogy volt-e valakinek hasonló negatív tapasztalata a routerrel? Elsősorban a gyári szoftver használókra vagyok kíváncsi, nem tervezek openwrt-t rárakni.
Előre is köszönöm :)

(#3290) suste válasza vargalex (#3288) üzenetére


suste
veterán

egyértelműen a luci okozza

Működési idő 9d 19h 18m 29s
meghívva böngészőben: Terhelés: 0.24 0.13 0.08
belépve: Terhelés: 0.51 0.26 0.13
mire kiléptem: Terhelés: 2.80 0.84 0.33

kb 1 percet voltam bent, és most nem csináltam semmit, csak nézelődtem
9 nap után még bejött legalább
majd most meglesem meddig lesz elérhető

(#3291) Intruder2k5 válasza suste (#3290) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közben SSH-n néz meg a top kimenetet!

(#3292) woodworm válasza suste (#3290) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a luci meghívásával indul a monitorozás, az szokta terhelni, nem az uhttpd.

(#3293) poli27


poli27
veterán

Kérdésem a tplink supporthoz (nem tudok jól angolul nem kéretik nézni) : 2-3 weeks and is not available in the admin interface, just factory settings, restart does not help what is this? Latest firmware is on it!

válaszuk :
Thanks for choosing TP-Link!
This is Grace from TP-Link Technical Support!

Before giving you the solution, would you please inform us some information first?
1. Is the router working fine before?
2. How do you connect the router now? Do you have a modem? Is that a cable modem or DSL modem?
3. You want to reset the router, right?

Waiting for your reply!
Thank you!

Best Regards!
----------------------------------------------
Grace.Chen

ezt válaszoltam :

Works with the router, but there is no admin interface! Restart does not help, just reset ....
AP works and switch mode, which is in front of another router doing dhcp!

Erre ezt írják tök hülyének néznek vagy a support se ért hozzá? :D

Thanks for your reply!

Since you set the router working as AP, the DHCP on the router is disabled. It’s normal there is no admin interface any more.
You can have a try to set the LAN IP on the router in the same segment as your other router which has the DHCP in order to use the admin interface of the TP-Link router!

If you have questions about set the LAN IP on the TP-Link router, please tell us when you connect your computer directly to other router, what is the IP address the computer got!

Waiting for your reply!
Thank you!

Best Regards!

[ Szerkesztve ]

(#3294) vargalex válasza poli27 (#3293) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem úgy értelmezték, hogy egyáltalán nem éred el az admin felületet. Azért adták ezt a választ, hogy ha nem módosítottad a LAN interface IP címét és te másik hálózatból próbálkozol, akkor ez teljesen normális.

Alex

(#3295) Heffi


Heffi
őstag

Megoldottam a gyenge wifi kérdését :B

Vettem egy 1043-t és switch módban állítva rátettem a hálózatra. Full lefedettség van az egész birtokon kívül belül. Csak a mobilok és egy tablet használja a vezetéknélküli kapcsolatot.

(#3296) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni:

ddns-el birkózom, Digi a szolgáltató Dinamikus IP-vel. Beállítottam a NO-IP-t, a routert sikerül elérni de bejelentkezés után "You have no authority to access this router!" szöveg fogad. 80-as port megnyitva.

A cél: ddns címről szeretném az FTP-t elérni.

Mit és hogy állítsak be?

(#3297) Anonymus23 válasza azka79 (#3296) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem is ilyen gondom van.

Beállítottam egy portot, hogy kívülről el lehessen érni a routert, no-ip reggel ha normál netről (céges bérelt vonal, ADLS, kábelnet bármi) rámegyek, akkor ugyanez a "You have no authority to access this router" fogad.

DE ahogy a telefonról mobilnetről lépek be, akkor arról meg azonnal működik minden, bejön a felület és lehet menedzselni.
Ja gyári rom van rajta.

Tudtok valami megoldást?

;) - The Power of the Light Side

(#3298) azka79 válasza azka79 (#3296) üzenetére


azka79
aktív tag

Közben az FTP-t megoldottam. Gyári firmmel usb portra dugott HDD-t energia takarékosság miatt leállítja?

(#3299) HardSanyeee válasza HardSanyeee (#3289) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Erre valaki? :U
Vagy netán mindenkinek tökéletesen megy, vagy senki nem használ gyári FW-t? :D

(#3300) Intruder2k5 válasza azka79 (#3298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router nem, ha csak nincs a HDD-ben energiatakarékossági funkció!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.