Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) suste válasza MunezXBK (#3900) üzenetére


suste
veterán

nagyon fogalomzavarban vagy szerintem
nem a transmissionra kell csatolni:)
fel kelcsatolni a rendszerbe, ésa transmisionban pedig megadni hogy hova csatoltad
olvasd el az én segédleteimet: [link]

(#3902) MunezXBK válasza suste (#3901) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Úgy kezdtem, hogy valaki árulja el, hogy hova kell csatolni. :U

Nem idegesítem tovább magam, mivel lehet visszaállítani gyárira?

[ Szerkesztve ]

(#3903) Kicsirics77 válasza MunezXBK (#3902) üzenetére


Kicsirics77
veterán

egyébként biztos,hogy a tápellátással lesz gond az usb portnál
nálam minden megy gond nélkül külső tápos usb hdd-vel.
és senki nem mondta,hogy a transmissionbe kell becsatolni
leírtam milyen címet kellene megadni a böngésző címsorába meg azt is,hogy mire formázd
a transmissiont max engedélyezni kell hogy fusson
rendszer logban nem látszik hdd-re utaló bejegyzés?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3904) MunezXBK válasza Kicsirics77 (#3903) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagyon elbeszélünk egymás mellett.

Megcsináltam amit írtál, formáztam, transmissiont engedélyeztem, nem történt semmi változás.

Mivel állítom vissza gyárira? Ne rugózzunk a többin, nem érdekel már.

(#3905) Kicsirics77 válasza MunezXBK (#3904) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szerintem mindjárt elnézést is kérünk majd,hogy próbáltunk segíteni

ez alapján indulj el: itt le van írva minden csak olvasnod kell
igaz a 1043 első hozzászólása
de a google is a barátod...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3906) MunezXBK válasza Kicsirics77 (#3905) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tudom, hogy szándékosan ignorálod-e a hsz-eim, de már 2x kérdeztem, hogy a linkelt cucc jó-e hozzá? Ergo azt jelenti, hogy google barátommal társalogtam.

De igazán köszönöm, hogy belém álltál a semmiért.

(#3907) Intruder2k5 válasza MunezXBK (#3906) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy olyan gyári firmware kell neked, aminek a nevében (kicsomagolás után) nincs benne a boot szó, és a mérete 8126464 byte! Ezt felteheted az OpenWrt webes felületén!

(#3908) MunezXBK válasza Intruder2k5 (#3907) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

Hm..ilyet hol találok? Mind nagyobb vagy kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#3910) MunezXBK válasza Intruder2k5 (#3909) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Köszönöm uram, pikk-pakk sikerült.

(#3911) Intruder2k5 válasza MunezXBK (#3910) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Ezt most már frissítheted az új gyárira, ha gondolod, mert ez elég régi kiadás, több, mint két éves fw!

[ Szerkesztve ]

(#3912) Naka86


Naka86
csendes tag

Kedves Fórumosok!

Visszatérve az ujraindulós hibámra..
Tesztelem 1 pár napja, firmware újra, új mount (csak ext3 része, az ntfs része nem!!!)
Probálgattam torrent feltöltéseket és seedet, azzal gond nem volt, szépen jött le, másnap megint torrent be, az is jött le szépen, aztán ma, egy torrent max letöltési seb. megadása után (3000k) perform reset és csak villog a csillagcsa..:(((( csak a reset gomb nyomva tartása segített, de igy ujra elveszitettem a beállításokat!
Load értékek seed és letöltés alatt is 2 alatt v max 2.1 re ugrálva maradtak, de tartosan 2 felett nem:(((
Nem tudok már mire gondolni, nagyon idegesítő ez a dolog már:((
Vmi 5let?

Köszi

(#3913) suste válasza Naka86 (#3912) üzenetére


suste
veterán

mondjuk ne akarj 3MB-tal letölteni, miközben gondolom routerként is használod....

(#3914) vargalex válasza Naka86 (#3912) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem lehet, hogy filerendszer hiba van? Nem ártana egy ellenőrzés.

Alex

(#3915) g0dl


g0dl
addikt

Azt szeretném, hogy a wps/reset gombbal ki/be lehessen kapcsolni a külső hd csatolását (sdb, az sda pendrive extroot-nak mindig csatolva van), és pár szolgáltatás (minidlna, samba, transmission) indítását/leállítását. Továbbá, hogy a visszajelzésként pl. a hd csatoltságára a wps led-et használni (ég, akkor az adott hd csatolva ha nem ég akkor lecsatolva, és így lehúzható).

Valrgalex van rajta, és az volna a kérdésem, hogy ez ütközik-e valamivel, merre induljak ( script csatolás gombhoz, és led vezérlés) , esetleg van-e kész megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#3916) g0dl válasza g0dl (#3915) üzenetére


g0dl
addikt

Ha jól látom a programok leállítása, és a lecsatolás majdnem benne is van már "gyárilag".
Bár ez mindent le akar csatolni. Na ezt még értelmeznem kell.

(#3917) Naka86 válasza suste (#3913) üzenetére


Naka86
csendes tag

Mondjuk, kb annyival megy:) + dlna-n nezünk filmet , meg netezunk!Megprobalom csökkenteni a sebességet!
Csak az a baj h régebben is ennyivel toltottem, meg filmeztunk meg ugyanazt csin. mint most és nem volt gond a routerrel..:(((

(#3918) Naka86 válasza vargalex (#3914) üzenetére


Naka86
csendes tag

Alex!
Ezt h lehet megcsinalni?Mármint az ellenőrzést?
Még 1 dolgot kiprobalok majd, van uj merevlemezem, azt berakom a tokba, de hogy tudom ext 4 re formázni a routeren belül?
Mert ezt az opciot nem találtam:(

(#3919) Naka86 válasza suste (#3913) üzenetére


Naka86
csendes tag

Jah és max 1 laptop megy rajta és egy teló wifin :(

(#3920) vargalex válasza Naka86 (#3918) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Persze, lehet a routeren is ellenőrizni és formázni is. Csak a megfelelő csomagok kellenek hozzá. Pontosan milyen firmware van feltéve nálad?

Alex

(#3921) Naka86 válasza vargalex (#3920) üzenetére


Naka86
csendes tag

Alex!

A tiéd!:)) OpenWrt | OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342

(#3922) szelszab


szelszab
csendes tag

Sziasztok! Ismét problémám akadt a TL-WDR4300 -as routeremmel. (OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655 .Kernel verzió 3.7.4 )

Ismét előállt az, hogy semmilyen változtatást nem hajlandó elfogadni. Az előző alkalommal suste segített, kevés volt a memória, és amikor töröltem az overlay/mnt mappát, lett annyi hely, hogy működött.
Most ismét kevés a memória, pedig nincs overlay/mnt mappa, mert azt már letöröltem.
A Rendszer/Szoftver alatt 11% szabad memóriát ír, illetve a csatolási pontok:

Fájlrendszer Csatolási pont Elérhető Használt

rootfs / 64.00 KB / 576.00 KB 89% (512.00 KB)
/dev/root /rom 0.00 B / 6.50 MB 100% (6.50 MB)
tmpfs /tmp 60.91 MB / 61.89 MB 2% (996.00 KB)
tmpfs /dev 512.00 KB / 512.00 KB 0% (0.00 B)
/dev/mtdblock3 /overlay 64.00 KB / 576.00 KB 89% (512.00 KB)
overlayfs:/overlay / 64.00 KB / 576.00 KB 89% (512.00 KB)
/dev/sda2 /mnt 148.44 GB / 458.33 GB

Van egy külső HD csatolva, a Transmission dolgozik rá, más "extra" feladata nincs a routernek.

A segítséget várva, köszönettel

(#3923) suste válasza szelszab (#3922) üzenetére


suste
veterán

nem akartál valami telepíteni?
és ettől telt meg a flash?
a legegyszerűbb ha csinálsz egy factory resetet, majd visszatöltesz egy régebbi mentésedet (ami remélhetőleg van)
ha nincs mentésed akkor most csinálsz egy mentést, és utána mehet a factory reset + mentés visszatöltés

[ Szerkesztve ]

(#3924) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Digi Top Net (jelenleg 80/25mbit). Topic tárgyát képező router full sávszélességgel történő letöltésnél (kb 11 MB/sec) pár perc után bontja a kapcsolatot.
Logban: PPP: LCP Down üzenettel

Korábbi Linksys EA3500-as modell sosem csinált ilyet.

Próbáltam ezek után piszkálni MTU csomag méretet, de nincs rá szükség Ping alapján (router nélkül pingeltem persze)

Kérdés hogy gyári hibás lenne? (azért a router a ludas, mert visszarakva Linksys továbbra sem játszotta ezt).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3925) vg válasza radi8tor (#3924) üzenetére


vg
addikt

A 11 MB/sec az 100-as ethernet kártya max sebessége, nem? Nekem is ennyi volt a max az otthoni 1000 éves,alaplapi 100-as ethernet kártyán. Kellett venni egy 1000-set, pár ezer forintért.

(#3926) vg válasza vg (#3925) üzenetére


vg
addikt

Pff, kicsit utána gondolva mit írtam, azt hiszem nem ez lesz az év hozzászólása tőlem. :D Sorry.

(#3927) suste válasza vg (#3926) üzenetére


suste
veterán

1000 100% :))

(#3928) radi8tor válasza vg (#3925) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem az ethernet korlátoz. Gigabites kártya van a gépben (80MB/sec-el szoktam másolni róla).

De elsősorban a net szakadás miatt írtam. :)

⭐ Stella

(#3929) Keckix válasza radi8tor (#3928) üzenetére


Keckix
tag

A kép alapján állítsd be és nem fogja eldobni a netet!

[ Szerkesztve ]

(#3930) radi8tor válasza Keckix (#3929) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kösz, este kipróbálom és jelzem az eredményt. :R

⭐ Stella

(#3931) szelszab válasza suste (#3923) üzenetére


szelszab
csendes tag

Köszönöm, siker!

megcsináltam a factory reset-et és visszatöltöttem a mentést, így már van helyem és megoldódott a probléma.
Az lepett meg, hogy az elmúlt alkalommal javasolt overlay/mnt ürítés ellenére nem szabadult fel memória, holott azon kívül, hogy fut a transmission, semmit nem telepítettem, plusz feladatra nem használom az eszközt, csak a portforward-ot konfigurálom időnként át.

Még egyszer köszönöm

(#3932) radi8tor válasza Keckix (#3929) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem jött be, kb 7 percnyi letöltés után szakadt megint a PPPoE kapcsolat. :(

⭐ Stella

(#3933) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Én vagyok a vaksi vagy valóban elrejtették QoS beállítási lehetőségét a routerben? :U

⭐ Stella

(#3934) Intruder2k5 válasza radi8tor (#3932) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csodálkoztam is volna, ha bejön, csak kivártam az eredményt mielőtt leírom! Ezt az MTU állítási lehetőséget már sokan játszották, szintén eredménytelen! Nem akarlak elkeseríteni, de sok ilyen megoldatlan TP-LINK-es PPPoE-s probléma volt már a router gondok topikban is!

A bejövő kábel színsorrendje megfelelő? DIGI-sek hajlamosak elkötni!

(#3935) radi8tor válasza Intruder2k5 (#3934) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ez egy TP-LINK hiba? (Linksys nem is csinálta)
Kábelt megnézem majd, de ugye csak az egyik felét tudom ellenőrizni.

⭐ Stella

(#3936) Intruder2k5 válasza radi8tor (#3935) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ezt így mindig félve írom le (még ha így is gondolom), mert nem akarok flame-et kelteni, és ilyenkor mindig előkerül pár ember akinek jól működik, de fogalmazzunk úgy, hogy mint a routeres topikokat elég átfogóan követő fórumtag, úgy látom, hogy a TP-LINK routerek érzékenyebbek, fogékonyabbak a PPPoE kapcsolaton lehetséges hibákra! A gyengélkedő ADSL modemek mellett is elsőként dőlnek ki a TP-LINK routerek, amikor más típussal, vagy PC-vel kapcsolódva még minden gond nélkül működik!

(#3937) radi8tor válasza Intruder2k5 (#3936) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi az infót, bár ezt jobb lett volna tudnom vásárlás előtt. :P

⭐ Stella

(#3938) Intruder2k5 válasza radi8tor (#3937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen! Azért egy Gargoyle-al megpróbálkoznék a helyedben, hátha...

(#3939) Intruder2k5 válasza radi8tor (#3933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ezzel még kifinomult QoS-t is kapnál!

Vagy az fw csere az tabu?

(#3940) radi8tor válasza Intruder2k5 (#3939) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tabu, ha megoldja a problémát.
Majd egyszer rászánom magam.

Vissza flash is megy könnyen ugye?

⭐ Stella

(#3941) Intruder2k5 válasza radi8tor (#3940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nyilván nem tuti, hogy megoldja, de egy esélyt ad neki!

Persze, oda-vissza webes felületen flashelhető, csak arra kell ügyelni, hogy visszatérésnél nehogy boot-os fw-t tegyél rá, mert akkor brick lesz belőle!

[ Szerkesztve ]

(#3942) Mankó


Mankó
veterán

Itt jobban pörög a topik, hátha előbb tudtok segíteni, mert már teljesen szétvet az ideg, hogy nem tudom megcsinálni.
Na következő a történet:
Lecseréltem a régi 841ND routeremet egy ilyen wdr3600-as csodára. Gyári firmware van, semmi buhera.
NAS-ra töltögetek és a régi routeren minden flottul ment, de itt nem akar összejönni. Jelenleg se le, se fel nem tölt. Internet, wifi van, a nas-t is látom a nas tartalmát is hálózati meghajtóként. A nas egy zyxel nsa-310-es és a beépített 2,82-es transmissiont használom.
A routerben a pc és a nas fix ip-re van állítva, a következő portok vannak forwardingolva.

Az 57765-ös nyitva van, a másik nem.
Transmissionban látom az eddig letöltött torrenteket.
Idáig jutottam. egyszer már megcsináltam, de az jó egy éve volt és nem emlékszek már hogy hogyan tovább, olvasgatással sem jutottam előre.
Segítsetek, mit kell és hogyan beállítani, tovább haladni! Jó lenne a telóról is megoldhatóvá tenni a töltögetést, hogy ne kelljen mindig gép elé ülni, ha leakarok tölteni valamit!
Előre is köszi szépen mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3943) huliganboy válasza Intruder2k5 (#3941) üzenetére


huliganboy
addikt

Intruder2k5

Van egy wdr4300 vasam, de nem vagyok elégedett. Te ebben a kategóriában mit ajánlanál? Váltok mert a Wifi katasztrófális és egyszerüen a vas nem bírja a terhelést és a tömegesen bejövő kapcsolatokat szerintem "nem jól" kezeli le és a 200-as Digis net alatt egyszerüen böngészés alatt is katasztrófális, akadozik a képek betöltése, oldalak lehívása stb. Ha berakom a régi 1043 V1 vagy közvetlen gépbe csatlakozik a net jó. Gyárival és openwrt-vel is ez csinálja.

A kérdés mire váltsak. Alternatívsoft szükséges!!

Köszi :R

(#3944) radi8tor válasza huliganboy (#3943) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A vas bírja bőven, szerintem QoS kellene neked, ami prioritást ad a böngészésnek letöltéssel szemben.
Én is azt vettem észre, hogy letöltés mellett alig használható a net másra.

⭐ Stella

(#3945) huliganboy válasza radi8tor (#3944) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem letöltés, hanem teljesen más webkiszolgálóval kapcsolatos kérések érkeznek a hálózatomra. 10 másodpercenként akár 50-100 max 1-10kb-os csomagokkal.

Értem én hogy bírja csak azt nem értem, hogy ha visszarakom a majd 5 éves 1043 routert miért jó minden? 100-as WAN portal?

UI: Tudom használjam azt......

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3946) Intruder2k5 válasza huliganboy (#3945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hát nagyon mást én sem tudok mondani mint előttem radi8tor1, ami neked kellene, az egyrészt a QoS, illetőleg én megemelném a default kapcsolatszám limitet, ami Gargoyle-ban 4096! Legalábbis WDR3600-on annyi, ott láttam, WDR4300-hoz nem volt szerencsém! Sőt, most fejből meg nem mondom, hogy van-e Gargoyle-ban olyasmi lehetőség, mint Tomato-ban, ahol a TCP (és UDP) timeout-okat tudod beállítani, de azokat is érdemes kapásból megfelezni, így az inaktív kapcsolatokat hamarabb eldobja a router! Én ezt mindig beállítom magamnak is, pedig nem is üzemeltetek szervert csak saját célra, aminek legfeljebb néhány bemenő kapcsolata van naponta!

És én általában inkább javaslom a Gargoyle-t, ha már OpenWrt-ről van szó!

Ezek nálam már a felezett timeout idők!

[ Szerkesztve ]

(#3947) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyen routert, de elötte lenne pár kérdésem.
Külső merevlemezzel lenne használva torrenthez, illetve médialejátszóhoz. Nfs szerveren tud megosztást a médialejátszó felé, illetve a torrentkezelés működik valahogy "távolról"?

köszi

yo

(#3948) Intruder2k5 válasza kenny123 (#3947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Legfontosabb tudnivaló, hogy mindez csak moddolt (OpenWrt) fw-vel megoldható, gyárilag nincs benne se NFS, sem pedig torrent kliens!

Mivel az OpenWrt egy Linux alapú rendszer, így szinte természetes, hogy van hozzá NFS szerver, de legjobb tudomásom szerint az előre gyártott fw-k (vargalex, poli27, suste) egyikében sincs, így azt neked kell felvarázsolni rá! Persze segítséget nyilván kaphatsz itt hozzá!

A torrent (és az egész router) távoli elérése alapfunkció!

(#3949) kenny123 válasza Intruder2k5 (#3948) üzenetére


kenny123
addikt

Köszi, akkor rendeltem is. :)
Esetleg kezdesnek valamiféle összefoglaló, hogy holnap ne teljesen hülyén álljak neki?

yo

(#3950) Intruder2k5 válasza kenny123 (#3949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javaslom keresd meg suste fórumtársat, a WDR3600 és a 1043ND topikokban többet van jelen, és Ő tud adni linkeket a firmware-jéhez, és az azzal kapcsolatos olvasnivalókhoz, vargalex build ügyben pedig ITT megtalálsz mindent! Utóbbival csak egy apró baj van, mégpedig, hogy lassan két éves fw! Ettől eltekintve persze működik, de lehetőség szerint inkább az újabbakat használd! A suste féle verzió ugyanezen alapul, csak másfél évvel újabb, és ha lehet még egy kicsit komfortosabbá van téve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.