Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) anarchic válasza suste (#3150) üzenetére


anarchic
tag

1043v1 jeleneg is üzemel, hatótáv problémás kicsit mivel ugye csak 3dbi az antenna rajta, majd szerzek rá nagyobbat de mindenféle képen kell valami, v2-n nem gondolkoztam még.

etc..

(#3152) kali válasza anarchic (#3151) üzenetére


kali
legenda

a v2 3 * 5 dBi és 3*3:3 mimo, amíg a v1 3 * 3 dBi és 3*3:2 mimo.
amennyiben zsúfolt a 2.4 GHz sáv és van 5 GHz képes ellenoldal, úgy jó/jobb megoldás lehet a dual band, az 5 GHz miatt.
amennyiben csak a wifi kiterjesztése a cél a két router mellett, úgy range extender/expander is megoldást jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#3153) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Ki lehet valahogy kapcsolni a ledeket az elején? Elég lenne valami időzítésféle, hogy legalább este ne villogjon.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3154) anarchic válasza kali (#3152) üzenetére


anarchic
tag

A hálózat, elég zsúfolt 2,4 GHz en, viszont van 3 csatorna amit én uralok 8,9,10
5 GHz eszköz meg még nem igen van. Maximum le kell cserélni az adaptereket. pl laptopoknál.
Mindenféle képen, routerre lenne szükségem mivel külön akarom kezelni a felhasználókat sebesség szempontjából. Valamint szükségem lesz még LAN portokra is mert a 1043v1 ki van használva.

Switch-et meg biztos nem veszek :]
linksys 54g meg ugye 100-as.

[ Szerkesztve ]

etc..

(#3155) suste válasza drmotto (#3153) üzenetére


suste
veterán

szigetelőszalag csodákra képes:)
döntsd el mi a fontosabb: nappal gyönyörködsz a ledekben, vagy este jó lesz, mert nem látod villogni
én mondjuk sosem nézegetem:)

(#3156) vzoli1987 válasza drmotto (#3153) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

No ez engem is érdekelne , de szerintem egy egyszerű cron script lesz szerintem...

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#3157) anarchic válasza suste (#3155) üzenetére


anarchic
tag

Én meg nem tudok a ledek nélkül létezni :D
RGB led van az íróasztalom alján.

etc..

(#3158) drmotto válasza suste (#3155) üzenetére


drmotto
őstag

Én se nézegetem...
Nappal dolgozok, felőlem annyit villog, amennyit akar. Este viszont jó lenne ha nem villogna, mert a tévé alatt van a helye, és hosszú távon zavaró.

(#3159) Kicsirics77 válasza drmotto (#3158) üzenetére


Kicsirics77
veterán

fekete szigszalaggal leragasztottam ugyanebből az okból kifolyólag és mégcsak nem is látszik,illetve az sem hogy villog

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3160) Gaberking válasza Kicsirics77 (#3159) üzenetére


Gaberking
senior tag

+1 :K

(#3161) idioty


idioty
tag

Egyébként nem is lenne muszáj kikapcsolni az összes ledet, mert elvileg minden led 0-255 közötti értéket vehet fel. Tehát elég lenne, ha belehetne állítani a maxmimum erősséget. Valamint azt esetleg, hogy csak éjjel állítsa ezt be.
Annak idején én átprogramoztam az egyik ledet (Az a duplanyilas led volt), de a többi ledre vonatkozóan nem találtam meg a beállítást.
Itt is erről beszélgetnek: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=48317
Bár ez WDR3600, de elvileg a 4300-al is működhet.

vót de egyelőre nincs

(#3162) donceleger8


donceleger8
őstag

Oké!
Korábban kérdeztem már itt, konkrét választ nem kaptam rá.
Próbáltam átnyálazni a netet, de ott sem találtam választ. Lehet bénán kerestem nem tudom.
Szóval ha valaki szájbarágósan, tényleg mint valami kezdőnek lépésről lépésre elmondaná hogy mit is csináljak akár privátban, annak megköszönném.
Szóval Vargalex féle firmware van fent a routeren.
Adott egy laptop és egy tévé. A tévé is és a laptop i kábellel van összekötve a routerrel, a célom pedig az, hogy minidlna segítségével a laptopon tárolt filmeket elérjem. Ehhez fel kell csatolni a meghajtót hálozatban, de erre nem találom a megoldást. Mindenhol csak az van, hogy egy a routerbe dugott merevlemezt hogyan kell csatolni. Szóval én a laptopban lévő merevlemezt szeretném csatolni.
Please valaki lépésről lépésre hogy mit hova kell írnom.
Köszönöm előre is.
üdv

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3163) suste válasza donceleger8 (#3162) üzenetére


suste
veterán

Az a furcsa a kérésedben, hogy a laptopon lévő adatot akarod a routeren megosztani, amikor ezt sokkal egyszerübb megtenni magán a laptopon -ha már úgy is be van kapcsolva.

(#3164) donceleger8 válasza suste (#3163) üzenetére


donceleger8
őstag

Na igen. Windows 8.1 van a laptopon és már vagy 20 féle hálózati megosztó programot kipróbáltam. A gondom az, hogy a tévén ezek egytől egyig akadoztak. Mármint a lejátszás. Az érdekes pedig az, hogy nem mindig ugyanott. Van hogy az indítás után fél perccel már jelentkezik is a probléma, de volt olyan is, hogy ugyanannál a filmnél csak fél óra után jelentkezett a probléma. És az intenzitás is váltakozó, van hogy csak egyszer kétszer csinálja, de van hogy hatszor hétszer egymás után. Igencsak bosszantó a dolog, főleg az, hogy ezt egy ilyen kaliberű routerrel nem lehet megcsinálni. Holott direkt ezért vettem.
De ha van egy jó ötleted azt szívesen veszem, hátha olyat mondanál, amit még nem próbáltam. Amúgy csak HD film játszik, olykor olykor BD is, azaz m2ts. Ezeket kellene gond nélkül atvinni router segítségével a tévére. A minidlna-t pedig azért erőltetném, mert mindenhol azt olvasom hallom, hogy e téren erősebb mint a windowsos megoldások.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3165) idioty válasza donceleger8 (#3164) üzenetére


idioty
tag

Nem tartom valószínűnek, hogy a routerrel lesz gond. Valószínűleg a winchestert valami nagyon használja és az lassítja le.

vót de egyelőre nincs

(#3166) sepsi0 válasza donceleger8 (#3164) üzenetére


sepsi0
őstag

[link]
Routeren keresztül az ntfs file rendszer lehet a gond a filmeknél. Ext4-el kb 4-5* gyorsabb az adatátvítel. Nálam gépröl még a Windows media player is működött, bár win8.1 alatt nem probáltam.

[ Szerkesztve ]

(#3167) suste válasza donceleger8 (#3164) üzenetére


suste
veterán

DLNA-s topicban nagyon sokan a Serviio programot ajánlották, azt próbáltad már?
Ha minden DLNA szerverrel szaggat, akkor tuti nem fogja ezt megoldani a routeren futó miniDLNA sem, ez egy teljesen felesleges bonyolítás.
Ahogy írták is, inkább a laptopon kellene megfigyelni, hogy amikor szaggat, akkor mi történik a háttérben, nem-e valami frissítés vagy bármi más windows-os dolog fogja meg a HDD-t. És ez magyarázná azt is, hogy teljesen rendszertelen időpontban szaggat be.
Persze a legtutibb az lenne, hamár ilyen routered van openwrt-vel, hogy ráakasztasz egy külső HDD-t, és akkor azt miniDLNA-val megosztva máris nincsen probléma.

sepsi0
windows-on nincsen semmi baj az NTFS-sel, tuti hogy bírja a legnagyobb 3D fullHD -t is
routeren keresztül se lenne vele gond, mert hálózati meghajtóként lehetne csatolni, és azt meg a win kezeli, de mint írtam ennek semmi értelme így, (annak ellenére hogy megoldható)

[ Szerkesztve ]

(#3168) norti válasza donceleger8 (#3164) üzenetére


norti
addikt

A TV gyári programjával (Samsung, LG?) nem szabadna akadnia, ha a TV és a gép egy alhálózaton vannak. Illetve bejátszhat az is, hogy a DLNA szerver programok még nem szeretik annyira a Win8.1-et, de ez csak feltételezés...

(#3169) vargalex válasza donceleger8 (#3164) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mivel kábellel van összekötve, így annál biztosabb megoldás nincs, hogy közvetlenül a notebook szolgálja ki a TV-t. De, ha nagyon akarod, akkor így tudsz windows-os megosztást csatolni. Persze a minidlna config-ban ezt a könyvtárat kell majd beállítani, illetve egy routerre kötött háttértár sem árt a minidlna adatbázisához.

Persze kérdés, hogy véletlenül nem azért akad-e, mert a TV CPU-ja nem képes 20-30 Mbps-nél gyorsabb sebességgel kezelni a hálózatot.

Alex

(#3170) donceleger8 válasza vargalex (#3169) üzenetére


donceleger8
őstag

Lehet, hogy a tévé a gyenge a láncszem, de akkor az ezzel ki is derülne.
Megnéztem, de ez nekem kínai! Hozzá sem tudok szagolni.
Nem tudnád tényleg amatőrnek leírni?
Először a csatolási pontnál kell beírni adatokat a Luciban és csak utána a minidlna résznél ugye?
Viszont egyikhez sem tudom milyen értékeket írjak be.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3171) vargalex válasza donceleger8 (#3170) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elolvastad azt a hozzászólást, amit linkeltem? 2 db parancsot kell futtatni:

1. opkg install kmod-fs-cifs
2. mount ...

Az csatolási pontoknál ezt nem tudod mountolni.

Alex

(#3172) donceleger8 válasza vargalex (#3171) üzenetére


donceleger8
őstag

Igen elolvastam, de mint mondtam kínai.
Sajnálom ez nekem bonyolult.

A LUCI-ban találtam a rendszer fül alatt egy parancs futtatása dolgot, gondolom ide kell beírnom
Beírtam amit az 1-es pontban adtál meg, majd elküld gombra kattintva azt írta ki, hogy: Unknown package 'kmod-fs-cifs'.
a 2. pontban a mount-ot említett, gondolom ezt folytatni kellene.... mivel is???

Köszi a türelmet, sok kell belőle, mert a linux olyan nekem mint óvodásnak a deriválás....

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3173) vargalex válasza donceleger8 (#3172) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor kmod-fs-cifs csomagot telepítsd LuCI-ban a Rendszer->Szoftver oldalon.

A parancs futtatásában pedig a mount parancsot:

mount -t cifs //192.168.100.200/Downloads /mnt -o user=test,password=123

Természetesen az IP-t cseréld le a notebook-od IP-jére, a felhasználót és a jelszót pedig az ott létezőre.

Alex

(#3174) suste válasza vargalex (#3169) üzenetére


suste
veterán

Ha már úgy is cifs mount -ról van szó, akkor én is itt kérdeznék:
Az rclocal -ba tett parancsok mikor futnak le? Repeater esetén a hálózati meghajtót csak a wifikapcsolat létrejötte után éri el. Így ilyenkor nem kéne egy kis sleep a mount parancs elé?

A laptopos mountoláshoz még annyi, hogy nála sem fogja a minidlna érzékelni az új filmeket, így neki is cron-os megoldás kell (nekem ez is alátámasztja azt, hogy nem érdemes ezzel szórakozni -az én esetem más, de azt te tudod:) ).

(#3175) vargalex válasza suste (#3174) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az rc.local az utolsó init script. Természetesen kellhet bele sleep. Sőt, az igazán szép megoldás az interface-ra írt hotplug script lenne, ami interface up-kor mount-ol, ha még nem volt.

Alex

(#3176) suste válasza vargalex (#3175) üzenetére


suste
veterán

pedig ez csúnya sleep-es marad:)
már elegem van így is a szívásból....

(#3177) donceleger8 válasza vargalex (#3173) üzenetére


donceleger8
őstag

Okés.
kmod letöltve és telepítve, parancssorba beírva ki is írta, hogy installed.
viszont beírom a mount részt majd az elküldésre kattintva nem történik semmi, nem ír kis semmit.
Az IP címemet a hálózati beállításokban tudom megnézni, méghozzá az ethernet adapter IPv4 cím lesz az ugye? A felhasználónevemet és jelszavamat pedig biztosan jól írtam be, bár gondolom a laptopom felhasználóneve és jelszava kell?!
Illetve a miniDlna-ba milyen módon, vagyis mit kell beírni, hogy fel tudjam venni az elvileg mountolt könyvtárat.
Amúgy a HDD nálam két felé van particionálva, de ez linux alatt nem érdekes ugye? Mindenesetre a D meghajtón van egy Filmek mappa, konkrétan ennek a tartalmát szeretném megosztani. Értelemszerűen a Downloads-ot kicseréltem a Filmek-re.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3178) vargalex válasza donceleger8 (#3177) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A mount nem is ad vissza semmit, ha nincs hiba. A csatolási pontoknál mit látsz?
A minidlna-nak már azt a könyvtárat kell megadni, ahová csatoltad.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3179) donceleger8 válasza vargalex (#3178) üzenetére


donceleger8
őstag

Most el kell mennem, ha hazajöttem jelentkezem sikerült e.
Köszi

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3180) donceleger8 válasza vargalex (#3178) üzenetére


donceleger8
őstag

Szia!
Na megpróbáltam, de semmi eredmény!
Tehát beírom ezt:
mount -t cifs //ipv4 címem/Filmek /mnt -o user=felhasználónevem,password=jelszavam

Gondolom így kell.
A gép neve Home, a felhasználónevem viszont más, ellenben egyikkel sem történik semmi. Se a csatolási pontnál, sem a csatolt fájlrendszereknél nem látszik semmi. Mit rontok el?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3181) donceleger8 válasza donceleger8 (#3180) üzenetére


donceleger8
őstag

Csak érdeklődnék innen tovább?? Nem megy és ennyi??? Akkor nem erőltetem.
Azért Köszi...

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3182) suste válasza donceleger8 (#3181) üzenetére


suste
veterán

a win név/jelszó nekem mindíg kavarós volt, és nem is próbáltam így felcsatolni
viszont ha másik eszközről simán (vendégként) látszik a wines megosztás, akkor esetleg meg kéne próbálni vendégként csatolni (user=guest)
én routeren futó SAMBA-t így csatoltam fel vargalex segítségével, de aztán lehet, hogy ez neked nem működik...
nálam ez volt a parancs: mount -t cifs //192.168.2.1/mnt/filmek /mnt/ -o user=guest,sec=ntlm

[ Szerkesztve ]

(#3183) vargalex válasza donceleger8 (#3181) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Meg kellene nézni a log-ban, hogy a mount után kapsz-e vissza valami hibát. Esetleg, ha tudsz hozzáférést adni, szívesen megnézem távolról. Persze időpontot kell egyeztetni, hogy a notebook-od is be legyen kapcsolva.

Alex

(#3184) donceleger8 válasza vargalex (#3183) üzenetére


donceleger8
őstag

Próbálom a mount parancsot és ezt adja ki a logread:
May 23 15:58:04 OpenWrt kern.err kernel: [231636.590000] CIFS VFS: Connecting to DFS root not implemented yet

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3185) anarchic válasza suste (#3150) üzenetére


anarchic
tag

Végezetül 4300 lett a nyerő!

etc..

(#3186) donceleger8 válasza vargalex (#3183) üzenetére


donceleger8
őstag

Na jó, egyszerűbb dologgal próbálkozzunk.
Van egy 32 gigás pendriveom, amire raktam 5 db sorozatot külön mappába, majd bedugtam a routerbe.
Csatolási pontosoknál rákattintottam a hozzáadásra, és az eszközök résznél látja is a pendriveot. Az eszköz /dev/sda lett
csatolási pontnak a /mnt értéket adtam meg.
filerendszer ntfs-3g
Csatolás engedélyezés bepipálva majd mentés és alkalmazás.
Ekkor a csatolt fájlrendszereknél látszik is, fájlrendszer /dev/sda, csatolási pont meg /www/media lett

Mi az istent kell megadni könyvtárnévnek, hogy a minidlna is lássa végre ezeket a fájlokat? Bármit írtam be oda mindig azt írta ki hogy 0 fájl található. :W

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3187) vargalex válasza donceleger8 (#3184) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Egy megosztott könyvtárat akarj mountolni!

A másik krérdésedhez: a minidlna configban a csatolási könyvtárat állítsd be media könyvtárkérnt.

Alex

(#3188) donceleger8 válasza vargalex (#3187) üzenetére


donceleger8
őstag

Köszi az eddigi segítséget, de hagyjuk. Nekem ez magas mint tyúknak az abc!
Azt mondod a csatolási könyvtárat állítsam be. De melyik az? Nekem még ez sem egyértelmű. Hát még a hálózati csatolás, ami megint csak fogalmam sincs miért nem sikerül.....
Korábban sem voltunk jóban a linuxal, ezután sem leszünk.
Egyelőre Serviio, aztán majd veszek egy mediaplayert.....
Köszi
üdv

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3189) donceleger8 válasza donceleger8 (#3188) üzenetére


donceleger8
őstag

Hello!

Közben mégsem adtam fel.........
Addig ügyeskedtem, amíg sikerült hálózatban csatolnom a laptopom hdd-jét. :
Legalábbis a csatolási pontok fül alatt a csatolt fájlrendszerek alatt megjelent egy olyan sor, ahol a fájlrendszer: //IP címem/Filmek a csatolási pont: /mnt/Filmek, látom azt is hogy 880 GB. Alul a csatolási pontoknál viszont a /mnt/Filmek az eszköz neve, a csatolási pont pedig a //IP címem/Filmek.
Most már csak a minidlna-t kellene beállítani, de milyen nevet adjak a media könyvtárnak?? Bármit is írtam oda be, mindig azt írja 0 fájl található!
Ezzel próbáltam: media_dir=/mnt/Filmek Ez jó? Vagy nem ezt kell?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3190) suste válasza donceleger8 (#3189) üzenetére


suste
veterán

A csatolási pontoknál nem kell semminek lennie, ugyanis a luci/fstab nem kompatibilis ezzel a csatolással. Nyugodtan törölheted ami ott van.

Minidlnahoz elöször kell egy háttértár a router usb-jére, amit szintén csatolni kell, de ezt lehet luciban is (hozzáadás, eszköznév, csat.pont, fájlrendszer).
Aztán ezt a csatolást kell megadni a minidlna haladó fülön mint adatbázis és log tárhely.

(#3191) vargalex válasza donceleger8 (#3189) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A minidlna config-ban kicsit hibás a magyarázat (mert az eredeti minidlna.conf-ból került másolásra). Egyszerűen a könyvtárat add meg, ne írd elé a "media_dir=" részt. El ne felejtsd átállítani a minidlna adatbázis könyvtárát is a csatolt filerendszerre, különben gyaníthatóan 800 GB anyag információjával betelne a /tmp (64 MB).

Alex

(#3192) donceleger8 válasza suste (#3190) üzenetére


donceleger8
őstag

Oké.
Töröltem mindent.
Aztán formáztam a pendrive-ot ext4-re, majd hozzáadtam a csatolásnál /mnt/xy csatolási pont névként.
Aztán a minidlna-ban megadtam ezt a csatolási pontot, gondolom úgy kell, hogy beírom az adatbázis és a napló sorába a /mnt/xy értéket.
Majd a parancs futtatása sorban megcsináltam a mount -t cifs......... részt. Most csak felül látszódott a 880 GB-os tárhelyem. Majd a minidlna media könyvtáránál megadtam szintén ezt a csatolási pontot, azaz media_dir=/mnt/xy
Most lehet nagy marhaságot csináltam ezzel, nem tudom, mindenesetre nem történt semmi. Továbbra is csak azt írja ki, hogy 0 db fájl található. Illetve most már azt írja ki, hogy a minidlna szolgáltatás nem aktív. Pedig ki van pipálva, és a rendszer résznél is látszik, hogy fut. Rányomtam az újraindításra, akkor el is indult, de kb 20 mp múlva megint azt írta ki, hogy nem aktív! Mi történt vele?

Nagyon megszenvedek ezzel, de most már csak azért is össze akarom hozni, Legalább megtudnám, hogy a tévém-e a szűk keresztmetszet, ami az akadozásos lejátszást illeti egyéb windowsos szerverprogramokkal. Ami egyébként lehetséges, ugyanis xbox-on keresztül jól működik. Erre csak a napokban jöttem rá, bár korábban itt sem működött a dolog, vagyis ugyanúgy akadozott, illetve az xbox fel sem ismerte az mkv fájlokat, mint ahogyan egyébként nem is támogatott fájlformátum. A dolog viszont ott jött ki, hogy a laptopra van telepítve a Power DVD 14, aminek van egy dlna szerver része is, és én ezt beállítottam a -filmek mappára. Csak eddig nem foglalkoztam vele. Teljesen véletlenül gondoltam arra, hogy ránézek az xbox hálózati lejátszás menüpontjára, ahol láttam is a Power DVD megosztását. Meglepetésemre minden fájlt látott, és ebbe beletartozik az m2ts kiterjesztés is, ami meg Blu-ray.Van egy-két BD50 film is a merevlemezen.
Az viszont még nagyobb meglepetést okozott, hogy ezeket a Blu-ray fájlokat le is játszotta!!! Méghozzá folyamatosan, akadozás mentesen!!! Csak egy baj van vele, hogy nem lehet hangsávot váltani, és ezek a BD filmek bizony nem magyar első hangsávval rendelkeznek. Viszont az mkv-k igen, szóval nincs probléma.
Vagyis ha nem jön össze ez a minidlna-s cucc, akkor is van alternatív megoldásom, de mint mondtam, most már végig szeretném vinni a dolgot. Bár nem fűzök hozzá sok reményt, mármint hogy jobb lenne a lejátszás mint xbox-on keresztül.......

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3193) donceleger8 válasza vargalex (#3191) üzenetére


donceleger8
őstag

Na ez csak most jelent meg nálam, vagy az előbb nem vettem észre.
Szerintem holnapra hagyom ezt már.
Köszi
üdv

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3194) suste válasza donceleger8 (#3193) üzenetére


suste
veterán

na most már a célegyenesben vagy:)
szerintem most kezd úgy, hogy a rendszerindításnál leállítod és letiltod a minidlna-t, aztán a minidlna konfigban a megosztott könyvtárhoz beírod a hálózatos csatolásnál megadott csatolási pontot, az adatbázis és log helyhez meg a pendrive-nál megadott csatolási pontot
a pendrive-on meg kellene nézni, hogy van-e már adatbázis és log, mert havan, akkor törölni kellene
ehhez felveheted a luci/szolg./hálózati megosztásnál a pent: név=bármi lehet de célszerű valami rövidet (pl: mnt), elérési út= ugyan az, mint a csatolási pontja (/mnt/xy), vendéghozzáféréshez pipa, maszkok=0777
ezután a winben pl TC-ben hálózat/hálózati kapcsolat/mappa= \\routerIPcíme\amit a névhez írtál

ha üres a pen, akkor a rendszerindításnál engedélyezed a minidlna-t, majd el is indítod, és rögtön kilépsz a luciból
utána a bejelentkező oldalon frissítgetsz, és felül nézed a load értékeket, ha készülaz adatbázis, akkor 2-3-4-re is felmehet, és amíg nem megy 0,5 alá, addig ne bántsd a routert, sok médiafájlnál eltarthat akár 20-30percig is
ha viszont nem emelkedik meg a load, akkor nem készül az adatbázis, valami nem OK.....

[ Szerkesztve ]

(#3195) donceleger8 válasza suste (#3194) üzenetére


donceleger8
őstag

Köszi szépen a segítséget neked is meg Alexnek is.
Sikerült.....
Bár van némi hiányosság. A listát csak az S betűig csinálta meg, a T-től felfelé nem jelenített meg semmit, pedig van még anyag ott is. Maga a lejátszás rendben van, szóval stabilabb mint a windowsos megosztás. Tehát akár jó is lehetne, mert nem kellene plusz egy eszköznek mennie (xbox). Viszont nem lát mindent, és egy-két fájlnál azt írja a tévé, hogy a formátum nem támogatott, pedig ugyanolyan mkv mint a többi.
Úgyhogy eddig félsiker.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3196) vargalex válasza donceleger8 (#3195) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A minidlna adatbázis könyvtárát biztosan átállítottad? Ha igen, akkor nem telt be a kérdéses partíció?

Alex

(#3197) idioty válasza donceleger8 (#3195) üzenetére


idioty
tag

Attól, hogy mindkét fájl kiterjesztése mkv, attól még nem biztos, hogy a kódolás is ugyanaz. Elég, ha csak a hang van jobb minőségben tömörítve, amit a tv nem támogat, és már nem is játsza le.

vót de egyelőre nincs

(#3198) donceleger8 válasza vargalex (#3196) üzenetére


donceleger8
őstag

Persze, átállítottam. Ha megnézem a TC-ben a pendrive tartalmát, két darab fájlt is látok, egy files.db és egy minidlna.log fájlt. Nem hinném, hogy tele lenne, előbbi mérete 435 kbyte, utóbbi meg 700 byte.
De lehet formázom még egyszer és nekifutok megint.

(#3197) idioty
Ezzel tisztában vagyok, de akkor egy másik szerver programmal sem kéne lejátszania, de avval meg megy! Ez az érdekes benne.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3199) suste válasza donceleger8 (#3198) üzenetére


suste
veterán

valamiért pedig nem ment végig a scan
töröld le a 2 fájlt a penről (csak leállitott mindlna-nál tudod), és indítsd újra, hogy megint elinduljon a scan
ha most is megáll mielött végigment volna (és tényleg van elég szabad hely az adatbázisnak), akkor lehet hogy kelleni fog swap
nekem 32MB RAM + 68MB SWAP -pal végigment (1000nél több zene, kb 300 film, és jópár kép), ezért azt gondolnám, hogy a 128MB RAM elég.....

[ Szerkesztve ]

(#3200) donceleger8 válasza suste (#3199) üzenetére


donceleger8
őstag

Második nekifutásra már sikerült. Most végig ment!
Köszi még egyszer...

Szép napot!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.