Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) laktop


laktop
tag

Üvd!
Most olyan gondom lenne, hogy van két tablet (egy Samsung Galaxy Tab és egy noname mittudoménmilyen). WIFI-n, DHCP-én kapja mindegyik (és egy halom másik készülék) az IP-t, a tűzfal be van állítva alapból, hogy az adott MAC címekről engedélyezze a csomagokat, a WIFI-n be van állítva a MAC szűrés, hogy engedélyezze a csatlakozást.

Ez mind már egy ideje így van és minden hálózati eszköz simán megy. Pontosabban ment, mert már kb 2 hete ez a fenti két készülék nem hajlandó csatlakozni a hálózathoz, nem kap DHCP-n IP-t és még a rendsznaplóban sincs nyoma, hogy esetleg el lett utasítva a kérésük (csak azokról látni bejegyzést, amik rendben ki lettek osztva ... jó ez így?).

Szerintem már megpróbáltam mindent, visszaellenőriztem 1000szer a MAC címeket, a beállításokat, de nem jutok semmire sem.

Szokás szerint lehet, hogy nem látom a fától az erdőt és egy apróságról lesz szó ... no de hol lehet az az apróság?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2452) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!

T-Home netem van VDSL. A modem ZXDSL 931VII. A gyári firmware-rel hiába állítom át a modemet ppoe pass through-ra nem tud kapcsolódni. DD-WRT, Open-WRT gond nélkül tárcsáz. Használja-e valaki ilyen modemmel a routert? Vissza szeretnék állni a gyári firm-re.

(#2453) vargalex válasza JKalo (#2449) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A mellékelt képen jó a csatolás. Vagy van valami gond vele?

Alex

(#2454) JKalo válasza vargalex (#2453) üzenetére


JKalo
tag

Szia Alex,

igen, valamin lefagy indításkor az aut.csatolás során ha a winyó is rajtavan.
Ha lehúzom és úgy indítom akkor semmi probléma vele ?! Manuálisan indulás után felcsatolható
Min akadhat el?

(#2455) vargalex válasza JKalo (#2454) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A jffs2 partíción lévő fstab config-ot kellene megnézni. Ugyanis az extroot csatolási paramétereit mindenképpen onnan olvassa fel. Gondolom ott csak eszközként van megadva, és valószínűleg a két vinyóval történő boot-oláskor a második HDD lesz az SDA. Azon viszont valójában nincs extroot.
A javítást kétféleképpen teheted meg:

1. Felcsatolod valahová a jffs2 partíciót (/dev/mtdblock3 - ha jól emlékszem) és az ott található fstab config-ot kézzel szerkeszted. Majd reboot.
2. A routert HDD-k nélkül indítod, ekkor pontosan a jffs2-n lévő fstab configot fogod látni a LuCI-ban is. Itt beállítod az extroot partíció UUID-ját, majd reboot.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2456) maross


maross
veterán

megkaptam a klassz uj 4900as routert katacsonyra, egyfolytaban szakad a net, fel orat nem birt ki soha. visszatettem a regi 941est, azzal "jo"= 3 orankent szakad, vagy torrentnel gyakran, ezert is csereltem le. normalis dolog ez, firmware csere es egyeb mokolas nelkul mar full szar egy 24ezres router?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2457) fabiandaniel válasza maross (#2456) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

wifi szakad vagy a kábeles klienseket is dobálja ?

Fabi

(#2458) maross válasza fabiandaniel (#2457) üzenetére


maross
veterán

Semmi nincs utp-n, mert a konyhaban van a szerkezet. Most nem tudom megnezni, 2 napig nem leszek otthon.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2459) JKalo válasza vargalex (#2455) üzenetére


JKalo
tag

Szia Alex,

felcsatoltam, de nem engedi írhatóvá tenni?

root@OpenWrt:~# mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noatime,size=63372k)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,noatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noatime,mode=600)
/dev/sda2 on /overlay type ext4 (rw,relatime,data=ordered)
overlayfs:/overlay on / type overlayfs (rw,noatime,lowerdir=/,upperdir=/overlay)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,noatime)
/dev/sda3 on /mnt/usb type ext4 (rw,relatime,data=ordered)
/dev/sdb1 on /mnt/hdd type ext3 (rw,relatime,data=ordered)
/dev/mtdblock2 on /mnt/XXX type squashfs (ro,relatime)
root@OpenWrt:~#

Ezeket próbáltam:
- chgrp -R users /mnt/XXX majd utánna chmod -R g+w /mnt/XXX
- chmod 777 /mnt/XXX vagy 755
- chmod -R 777 /mnt/XXX vagy 755

Kellemes karcsonyi ünnnepeket kívánok mindenkinek !!

(#2460) JKalo válasza JKalo (#2459) üzenetére


JKalo
tag

Alex
a 2 módszer: usb (extroot) és hdd nélküli indításkor elérhetetlen a router.

(#2461) JKalo válasza JKalo (#2460) üzenetére


JKalo
tag

Sikerült a
root@OpenWrt:~# mount -t jffs2 /dev/mtdblock3 /mnt/XXX
( így alapból írható volt: /dev/mtdblock3 on /mnt/XXX type jffs2 (rw,relatime) )
majd
root@OpenWrt:~# nano /mnt/XXX/etc/config/fstab
szerkesztés majd mentés.

Annyi, hogy most az sdb1 lett a hdd és az sda1 -sda2 -sd3 a pendrive.

Kösz
ALex

(#2462) kammler


kammler
senior tag

Sysupgrade után ssh-n bejelentkezve opk update parancsra hibát dob: wget returned1 és persze nem tölti le. Vajon miért nem?

(#2463) kammler válasza kammler (#2462) üzenetére


kammler
senior tag

Jóvan megvan, csak hozzá kellett adni a dnst meg a gatewayt ahhoz a config file-hoz... Most tőtti

(#2464) kammler


kammler
senior tag

Ez a gombnyomásos failsafe mód vmiken müködik? :) Kicsit szétkonfigoltam :) A luci felületről nyomtam egy gyári visszaállítást, aztán én ugy gondoltam, hogy a luci fogad, de nem /sysupgrade után,nem vargalex/ Ugyanugy telnetes állapotba jutottam, csak ott meg ugye beállitottam a jelszót aztán most csak ssh van. Viszont most meg hiába állitom be neki a gatewayt-t meg a dnst nem tölti a opkg update-t /mármint ssh-val ha rámegyek /etc/config/network-ben állítottam be, mikor először csináltam. Akkor utána jó is volt/.
Szétturtam a netet. Azt írják egy helyen, hogy mikor először villan nyomni a resetet még nem villog gyorsan. Máshol meg hogy mikor először villan alig egy másodpercig nyomni. Csak szétcseszem :D Tehát ssh-n elérem, mobaxterm-ről. Szóval minden firewal, minden akármit legyalulni. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#2465) Intruder2k5 válasza kammler (#2464) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Reset gombot a hátulján nyomd 5-10mp-ig!

[ Szerkesztve ]

(#2466) kammler válasza Intruder2k5 (#2465) üzenetére


kammler
senior tag

Nyomtam én azt mint süket a csengőt. Úgy sikerült, hogy bekapcsoltam, aztán folyamatosan kattingattam, mint a morzebillenytyűt: kattkattkattkatt... na úgy sikerült.

(#2467) maross


maross
veterán

Ismet nekifekudtem az uj 4900-es routernek, beuzemeltem a regi tplink 941 helyett. Jelerosseg 76%->44%, ugy hogy azert ennek hatarozottan masszivabb antennai vannak...otlet? Firmwaret kell frissiteni, segithet?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2468) poli27 válasza maross (#2467) üzenetére


poli27
veterán

A 4900 nek a 2,4ghz en beépített antennája van sztem ez okozza, ami kivül van az az 5ghz es!De ez nem a 4900 es topik vagy csak elírtad?

[ Szerkesztve ]

(#2469) Intruder2k5 válasza poli27 (#2468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#2470) maross válasza poli27 (#2468) üzenetére


maross
veterán

A gond az, hogy mindkettonel ez van, es most epp az 5ghz-en logok. Es ahogy irtak, en sem talaltam 4900-as topicot se jobb helyet ahova irhatnek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2471) poli27 válasza Intruder2k5 (#2469) üzenetére


poli27
veterán

[link] már van csináltam egyet hátha másnak is van ilyen :)

(#2472) MacCay


MacCay
tag

Üdv!
Ha hálózati meghajtóról nézek filmet, miért akad és pixelesedik el a kép? van valami spéci beállítási lehetőség, vagy ez a természetes?

(#2473) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Felkerült a routerre a vargalex-féle open-wrt. Megy is rendesen a külső vinyó, és a hálózatos nyomtató. Viszont az usb-re kötött Samsung ML-1520 nem akarja az igazságot. A telepítést a wiki alapján csináltam, hiba nélkül lefutott. Kiküldtem a tesztoldalt, egyszer villant a ledje, beindult a forgás, aztán szépen leállt, mintha minden rendben lenne. A driver természetesen fel van téve. Valami tipp?

mod: linux alól működik, igaz, miután kiküldi, újra rá kell nyomni a nyomtatókezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#2474) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Hol/hogyal lehet egyes gépeket, akár MAC, akár fizikai kimenet alapján kizárni meghatározott időre? A LuCi-t végignéztem, erre nem találtam konyhakész megoldást.

(#2475) lucky00 válasza ngabor2 (#2474) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

Ha wifin akkor a MAC adress szűrésnél ez végleges.
Ha időlegesen akkor a firewall.usersben a minta alapján (Hálózat-> Túzfal -> egyéni szabályok).

Üdv Néktek

(#2476) ngabor2 válasza lucky00 (#2475) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi, utánaolvasok. Reméltem, hogy megúszom pötyögés nélkül, ellustultam :D

(#2477) maross


maross
veterán

Amugy komoly, hogy ha laptopom 2.4ghzen tolt valamit, az 5ghz sav is teljesen meghal? Vagy ha epp a laptoprol probalok a gepemre masolni, 0.3-0.6 mb/sec, laptop 2.4ghz->router->5ghz gepre?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2478) adakiller


adakiller
senior tag

BÚÉK Mindenkinek! :)

[link] alapján feltettem az openvpn-t is, ami műxik is, egy "hibától" eltekintve , miszerint ha saját lanról akarok csatlakozni, akkor az nem jön össze(waiting for server). Más hálózatból(wifi, mobilnet) megy rendesen. Ez így normális ebben az esetben, csak mert havernak rasberry-n engedi a saját lanon lévő csatlakozást a vpn hálózata.

firm:OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342

(#2479) lucky00 válasza adakiller (#2478) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

Persze, hogy nem megy belülről, mert már bent vagy. Ugyan azt az ip-t és feltételeket kapnád mint ami meg van. Az a lényege, hogy kívülről csatlakozva, bent legyél a LAN on (mintha belülről csatlakoznál). :)

Üdv Néktek

(#2480) lucky00


lucky00
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a barrier breakert felraktam, de az extroot (pivot overlay) nem akar működni.
block-mount ban felviszem a tárolókat szép minden de a /tmp/fstab nem jön létre az uci commit fstab parancsra sem. Kínomban csináltam egyet, de újraindítás után is ugyan az a helyzet mintha first boot lenne, eltűnik az fstab és az mtdblock3 az overlay. Kerestem az m5dsum fájlt de azt sem találom sehol. (konkrétan a /tmp/overlay üres)

Üdv Néktek

(#2481) adakiller válasza lucky00 (#2479) üzenetére


adakiller
senior tag

sejtettem, hogy ez így jó, csak fura hogy rasberry pi-nél, ami mondjuk linux alapú, ott simán megy lanon is a vpn, "oda" becsatlakozva.

Köszi a választ :) :R

(#2482) lucky00 válasza adakiller (#2481) üzenetére


lucky00
tag

Igen, linux le tudja kezelni a többszörös hálózatot, hiszen külön kezel minden eszközt. winfos meg csak azt látja amit akar :D.

Üdv Néktek

(#2483) pitama


pitama
tag

Sziasztok, Boldog Új Évet Kívánok!

A következő problémáim vannak, ha tudtok segítsetek pls.
1, MiniDLNA eddig működött, viszont most már nem akarja felderíteni a vinyót. A beállításain nem változtattam.

2, A telefonommal valahogy nincs kibékülve. Rácsatlakozok a hálózatra, minden rendben, egyszer csak szól a telefon, hogy nincs internetkapcsolat. A wifire továbbra is csatlakozok. Ha újracsatlakozom megint jó.

Köszi,

(#2484) rittzo


rittzo
tag

Sziasztok!
Vargalex-hez lenne egy kérdésem. Nem tervezed megírnia /vagy a támogatott készülékek közé felvenni/ a TP-Link TL-WDR4900-hez is az OpenWrt? :)

(#2485) csixy válasza rittzo (#2484) üzenetére


csixy
addikt

Vélekedésem:
Szerintem erre triviális lenne a válasza, már ha majd rászánja magát (nem a válaszra értettem ezt).
Tudod megmondta már az örömapa is :" Miért ne ! Ideje van. Teje van ! Hát már mért ne ... "
Már megírta , hogy az idővel van problematikája.

Addig is szerintem érdeklődj poly27-nél.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2486) poli27 válasza rittzo (#2484) üzenetére


poli27
veterán

Én most akarom legyártani, majdnem minden úgy lesz mint alexében, a legfrissebb trunkból. [link] ezt már megcsináltam :)

(#2487) rittzo válasza csixy (#2485) üzenetére


rittzo
tag

Köszi a választ. Poli27 mikor várható a 4900-ashoz a Te openwrt sw-t?

(#2488) vargalex válasza rittzo (#2484) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Amint lesz következő build, akkor fogok build-elni arra is. Viszont egyben nem megy, mert teljesen más architechtúra.

Alex

(#2489) poli27 válasza vargalex (#2488) üzenetére


poli27
veterán

Igen mert az már Freescale MPC85xx van szerelve :)

(#2490) vargalex válasza poli27 (#2489) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tudom, ezért írtam, hogy más architechtúra. Viszont egy lépésben csak azonos architechtúrára állítható elő több firmware file (így pl. az én build-emnél egyszerre áll elő az összes általam támogatott típusra a firmware).

Ha arch-ot is váltani kell, az mindenképpen külön build. Természetesen külön repo, stb.

Alex

(#2491) poli27 válasza vargalex (#2490) üzenetére


poli27
veterán

Igen ezt tudom!
Arra még nem jöttem rá hol tudom beállítani, hogy az image file nevéhez hozzáadja a nicket és a verziószámot, mint a tiednél :) Merre van a beállítása,a menuconfigban kell ezt állítani?

[ Szerkesztve ]

(#2492) vargalex válasza poli27 (#2491) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem ilyet nem lehet. Én erre egy kis scriptet írtam:

#!/bin/sh
if [ $# -eq 2 ]; then
DIRECTORY=$1
VERSION=$2
rm -rf $DIRECTORY/*root*
rm -rf $DIRECTORY/*uImage*
rm -rf $DIRECTORY/*vmlinux*
rm -rf $DIRECTORY/md5sums
rm -rf $DIRECTORY/*jffs2*
for i in $(ls $DIRECTORY/*squashfs*.* | grep -v "$VERSION")
do
NEWNAME=$(echo $i | sed 's/-ar71xx-generic//g' | sed 's/\./_'$VERSION\./g)
mv $i $NEWNAME
done
cd $DIRECTORY
md5sum *squashfs*.* > md5sums
else
echo "Usage: $(basename $0) path version"
fi

2 paramétere van:

1. paraméter: a könyvtár, ahogy a firmware image-ok vannak
2. paraméter: a verzió neve

Ahogy láthatod, a számomra érdektelen image-okat éz md5sums file-t törli. Utóbbit természetesen a végén újra előállítja, hogy a helyes nevek szerepeljenek benne (és csak azok).

Alex

(#2493) rittzo válasza vargalex (#2488) üzenetére


rittzo
tag

Köszi Vargalex.
Már csak a tudatlanságomon segítsetek. Én inkább hardveres vagyok :) A build a készülék szoftvere? Ha nagyon butaságot kérdeztem, akkor ne nagyon nevessetek ki. :B

(#2494) vargalex válasza rittzo (#2493) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én inkább azon folyamatot értem alatta, aminek a végeredménye a firmware (azaz a készülék szoftvere) lesz.

Alex

(#2495) rittzo válasza vargalex (#2494) üzenetére


rittzo
tag

Köszönöm.

(#2496) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy ha belépek a LuCI-ba, majd megváltoztatok valami beállítást, majd mentés és alkalmazás, sajnos nem menti el a változásokat.
Mi lehet a gond?

Üdv!

HH

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#2497) Intruder2k5 válasza Hiperhuje (#2496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Valószínűleg megtelt a flash! Lehet oda kezdtél el torrentet tölteni...

(#2498) Hiperhuje válasza Intruder2k5 (#2497) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Hűű valóban.
A Napló könyvtárat elfelejtettem átteni a HDD-re.
128 Mega a mérete.
Viszont nem tudom letörölni, mit tegyek?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#2499) Intruder2k5 válasza Hiperhuje (#2498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az gáz! Talán failsafe módban le tudod törölni, miután felmountolod a rootfs-t! Jobb ötletem nincs...

(#2500) vargalex válasza Hiperhuje (#2498) üzenetére


vargalex
Topikgazda

SSH-n sem tudod letörölni? Samba-n biztos nem fogja engedni...

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.