Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) expendables válasza vargalex (#2898) üzenetére


expendables
aktív tag

Én nem azt mondom,hogy a Tp-Linkek globálisan rosszak,sőt...
Csak nálam nem megy egyik sem,bárhová teszem a lakásban. A szomszédé sem megy nálam rendesen,viszont az enyém is jól megy őnála.

(#2902) Rick4 válasza vargalex (#2900) üzenetére


Rick4
félisten

Nem töröltem, csak úgy maradt, lehet azért van dupülán benne? :D Ha nem okoz problémát, még marad...
Megnézem majd a scripttel is, beüzemeltem amoda a másikat, egyelőre szépen teszi a dolgát. A jelenleg hibátlanul működő, de amúgy sokéves tp-link 340GD meg ment ennek a dobozába, ha gond lenne, csak kiveszik, bedugják, és minden működik tovább..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2903) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
1. Hogyan lehet vargalexben egy pendrive-ot vagy egy külső vinyót megformázni ext4-re? Transmissionhoz kellene sima adattárolásra.
2. Hogyan lehet a tűzfalban beállítani azt egy felcsatlakozott eszköznél, hogy csak bizonyos időkben érhesse el a netet (statikus IP kiosztás van MAC szerint)? Az megy simán, ha csak egy fix időben akarom engedélyezni a net elérést. Pl. a forgalmi szabályokban az adott szabály "További argumentumok"-hoz a -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart 19:00 --timestop 21:00 beírva csak hétköznap 19-21 között engedi a net elérést (az általános beállításban a WAN bemenet eldobásra van itélve). Viszont ebbe az egy sorba hogyan állítom be pl azt, hogy hétfőn 19-21-ig, kedden 18-21-ig, hétvégén meg egész nap elérhesse az adott eszköz a netet? Vagy más megoldás kellene? Kicsit láma vagyok a tűzfalban (is), csak próbálkozom.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2904) Intruder2k5 válasza laktop (#2903) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az elsőre ott a válasz Alex blogjában!

(#2905) laktop válasza Intruder2k5 (#2904) üzenetére


laktop
tag

Köszi, a legnyílvánvalóbb helyen nem is kerestem :W Látszik, hogy már régen voltam ott. Már meg is van a formázás, fel is csatolva :)

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2906) suste válasza laktop (#2905) üzenetére


suste
veterán

a 2. kérdésre is ott van a válasz:)

(#2907) laktop válasza suste (#2906) üzenetére


laktop
tag

Ezt aztán már tényleg nem találom :F

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2908) suste válasza laktop (#2907) üzenetére


suste
veterán

"Módosítások, javítások:
- tűzfal config-ban példa (inaktív) a WAN hozzáférés időbeni korlátozására
"

(#2909) laktop válasza suste (#2908) üzenetére


laktop
tag

Ja igen, ezt láttam. Erre írtam, hogy ha csak egy idő tartományt adok meg a További argumentumok sorban, akkor működik a dolog. Viszont ha egymás után több idő tartományt adok meg ugyanabban a sorban, akkor nem működik. (esetleg valami összefűző karakter [' vagy | vagy más] kellene a különböző idő tartományok közé?)

Amúgy van egy megoldás: külön fel kell venni a a Forgalmi szabályokban az adott számítógépet annyiszor, ahány idő tartományt meg szeretnék adni és akkor már működik a dolog. De ez szerintem elég barkács megoldás, ha pl. 6-7 számítógépről van szó és minden számítógépet a hét minden egyes napján más-más időben akarok felengedni a netre. Akkor legalább 7*7=49 szabályt kellene felvennem :F Biztosan van egyszerűbb megoldás.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2910) aky01


aky01
tag

Sziasztok!

A minidlna szolgáltatással küzdök egy WDR4300-as router-en.
Egyik napról a másikra megadta magát több mint egy éves hibátlan működés után.. Amikor el akarom érni a TV-ről, a TV látja egy darabig, majd eltünik a szerver. Ugyanez a helyzet PC-ről is, úgyhogy nem a TV-vel van gond.
A minidlna csak a router újraindítása után lesz újból látható, de amint be szeretnék lépni valamelyik mappába, újból lefagy a dolog.
Próbáltam már router reset-et, firmware újratelepítést, de semmi változás. A külső merevlemezen lefuttattam egy bad sector test-et, de hibátlan. Samba-n el is érem probléma nélkül.
A minidlna log-ban semmi ezzel kapcsolatos bejegyzés nincs.

Valakinek van ötlete, mit próbáljak még ki?
Előre is köszönöm a segítséget

(#2911) vargalex válasza aky01 (#2910) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem szakad le a HDD?

Alex

(#2912) aky01 válasza vargalex (#2911) üzenetére


aky01
tag

Nem.
Erre is gondoltam, se samba-n folyamatosan el tudom érni.

(#2913) vargalex válasza laktop (#2909) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, alapvetően több szabaly kell neked. De valószínű egyszerűbb, ha felteszed a Mom's Internet Access helper-t. A repo-mban mia néven találod. A lényege ugyan az lesz, de különálló, egyszerű webes felülete van.

Alex

(#2914) aky01 válasza vargalex (#2911) üzenetére


aky01
tag

Nem szakad le, de vanami a HDD-vel lesz, mert kipróbáltam egy pendrive-al, arról megy a minidlna.

(#2915) aky01


aky01
tag

Van rá lehetőség, hogy openwrt alatt lefuttassak egy check disk-et ext4 partíción?
Köszi

(#2916) Black&White válasza aky01 (#2915) üzenetére


Black&White
addikt

Én ezt szoktam nézegetni időnként: [link]

(#2917) vargalex válasza aky01 (#2915) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

e2fsck-val tudod megtenni.

Alex

(#2918) aky01 válasza vargalex (#2917) üzenetére


aky01
tag

Köszi szépen :R

(#2919) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sajnos a problémám még mindíg nem oldódott meg.
Tudnátok néhány tanácsot adni?

Milyen beállításokat (amennyiben létezik) tudok tenni a routeren az ellen, hogy ne kapjak sorozatosan, napota 5+ ilyen:

- " Host [125.91.16.77] was blocked via [TELNET]." ;
- "User [root] from [125.91.16.77] failed to log in via [TELNET] due to authorization failure."

És ehhez hasonló betörési kísérletre utaló üzeneteteket a NAS-on.
A NAS úgy van beállítva, hogy ezeket az IP-et tiltsa is le. :F

Köszönöm.

(#2920) Intruder2k5 válasza hengelhof (#2919) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk nem nyitod meg a telnet elérését a nagyvilág felé!

(#2921) hengelhof válasza Intruder2k5 (#2920) üzenetére


hengelhof
senior tag

Értem, ez már valami. És azt hol tudom bezárni?

(#2922) Intruder2k5 válasza hengelhof (#2921) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak a routerben! Ha nem nyitottad meg manuálisan, akkor esetleg lehet, hogy DMZ-ben van a NAS?

(#2923) hengelhof válasza Intruder2k5 (#2922) üzenetére


hengelhof
senior tag

A DMZ le van tiltva. Port triggering üres. Csak néhány port van forwaldolva.

(#2924) vargalex válasza hengelhof (#2923) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

És melyik az a néhány port?

Alex

(#2925) Intruder2k5 válasza hengelhof (#2923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPnP?

(#2926) hengelhof válasza Intruder2k5 (#2925) üzenetére


hengelhof
senior tag

Amiket a NAS használatához muszáj volt megnyitni.

UPnP
portok1
portok2

(#2927) Intruder2k5 válasza hengelhof (#2926) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Muszáj volt? Ezt mind? Egyébként ott van közte a 23-mas telnet port is, a samba portjai, és még sok egyéb, ami vsz tök felesleges, és hatalmas biztonsági rést, mi több biztonsági szakadékot nyitsz ki ezzel! Én nem hiszem, hogy egy samba megosztást meg kellene nyitni a net felé!

[ Szerkesztve ]

(#2928) hengelhof válasza Intruder2k5 (#2927) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nos emiatt is kérdezem.Szóval ha megtennéd, hogy konkrétan megmondanád melyik portokat vegyem ki. Mert ezek sajnos nem mondanak semmit. A 23-ast már letiltottam. A 21-est is.
Az a baj, hogy nem nagyon értek ehhez, szóval szükségem van a segítségetekre

(#2929) Intruder2k5 válasza hengelhof (#2928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kezdésnek az UPnP-t mindenképpen letiltanám! Ha gépen akarod használni, akkor a NAS-on kell tiltani, de ott semmiképp se ajánlatos, hogy az magának nyitogasson portokat, mert többek közt a samba-t is az nyitotta meg!

[ Szerkesztve ]

(#2930) hengelhof válasza Intruder2k5 (#2929) üzenetére


hengelhof
senior tag

UPnP letilva a routeren.

(#2931) Shummo


Shummo
aktív tag

Meg tudná valaki mondani, hogy amit mutattatok wifi patchet open-wrthez, az vajon ebbe a dd-wrt buildbe bele került már?
[link] >>>02-04-2014-r23503

Köszi

(#2932) vargalex válasza Shummo (#2931) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, a 23431-be került bele.

Alex

(#2933) hengelhof


hengelhof
senior tag

Egy hülyének tűnő kérdés: A router webes felületéről hogyan lehet kilépni? Elég, ha bezárom? Nincs kilépés gomb.

(#2934) Dracula válasza Intruder2k5 (#2825) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát akkor igencsak jól jártam ezzel a hosszabbítással? :( Mert 2 router meg drága és csak 1 net jön be a lakásba... :( De kösz amúgy!

(#2935) Dracula válasza kali (#2826) üzenetére


Dracula
senior tag

Köszi neked is! A MIMO-t tudom, de a régi TP-n 2 volt, gondoltam 3-ból egyet elhosszabbítok, attól még 2 MIMO marad. :D

Amúgy tűrhető de mégse az igazi.

Akkor mit javasoltok, ha a 3 db antennát a helyén hagyom, hogy vigyek át wifi jelet a másik szobába, ha már van egy 9m-es kábel és a talp hozzá? (Igaz, antenna is kell...)

Üdv!

(#2936) Dracula válasza suste (#2827) üzenetére


Dracula
senior tag

Már bocs, de olvastam - illetve kérdeztem - egy eladótól aki itt árul 8 és 16-ost antennát, és hosszabbítót. Privátban leveleztünk, és írta, hogy "menni fog". Na most ő eladó, és nyilván jól jön a vétel. De hogy ennyire nem írja el ezeket... :(

(#2937) suste válasza Dracula (#2935) üzenetére


suste
veterán

Veszel 1 repeatert.
Pl tplink 710.
Bárhol bedugod ahol van konnektor.
Megkeresed azt a helyet ahol még jó jel van, de viszonylag közel ahhoz ahol jobb jelet akarsz, és beüzemeled.
Gondolom a 3 antenna+ kábel se sokkal olcsóbb (kb 7000ft)

(#2938) kali válasza Dracula (#2935) üzenetére


kali
legenda

egyet elviszel a három antennából, és nem két mimo marad, hanem egy/az elcseszett wifi szórás.
range extender/expander megoldást szoktam javasolni.

(#2939) jarlax


jarlax
tag

Sziasztok!
Be tudom állítani valahol, hogy bizonyos gépek (gyermekeimé) csak egy előre beállított időpontban tudjanak csatlakozni a netre (gyári fw)? Próbálgattam az acces control alatt, de nem jártam eddig sikerrel.

(#2940) Rick4 válasza jarlax (#2939) üzenetére


Rick4
félisten

Úgy rémlik, nekik van valami spéci böngésző, amihez szülői felügyelet jár, ott nem csak a használhatóság időpontja, hanem a megkereshető szavak, látogatható weboldalak is beállíthatóak. Szerintem komplexebb megoldás. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2941) lucky00 válasza jarlax (#2939) üzenetére


lucky00
tag

OpenWRT alatt időre (MAC adress alapján) is tudsz korlátozni, ha felteszel egy tinyproxi-t vagy egy polipo-t tartalomra is tudsz cenzúrázni. Gyári alatt nem működött nekem (mert ha kilépett - visszalépett már másik ipről ment) egyik lehetőség sem.

Üdv Néktek

(#2942) Altbrucke válasza jarlax (#2939) üzenetére


Altbrucke
tag

igaz ez 1043-n mutatja be, de nézd át hátha találsz benne támpontokat

(#2943) Altbrucke válasza lucky00 (#2941) üzenetére


Altbrucke
tag

adsz neki fix ip-t mac alapján:)

(#2944) hengelhof válasza hengelhof (#2933) üzenetére


hengelhof
senior tag

Még mindíg nem jöttem rá miképpen kell kilépni a webes felületről szabályosan...

(#2945) kali válasza hengelhof (#2944) üzenetére


kali
legenda

nem kell külön kilépni, időkorlátosan van megoldva, elég csak bezárni, idővel nem jelentkezik be újra automatikusan, hanem ismét kéri a belépéshez szükséges adatokat.

(#2946) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok.
Nem vagyok olvasója a fórumnak, szóval elnézést ha ez itt "lerágott csont"..
Adott a nevezett modem, rávehető-e Telenoros hipernet modem kezelésére valamilyen módon (openwrt)?

(#2947) hengelhof válasza kali (#2945) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszönöm!!

(#2948) krealon válasza claire78 (#2946) üzenetére


krealon
veterán

Mivel a Telenor a Hiprnet internetcsomag melle Huawei es ZTE modemeket ad, amik jo linux tamogatassal rendelkeznek, igy valoszinuleg mukodesre birhatok a TL-WDR4300-ban.
Az egyetlen gond, hogy ezek a modemek altalaban tobb aramot igenyelnek, mint a szabvanyos 500 mA, igy a stabil mukodeshez kelleni szokott egy aktiv (onalo tapegyseggel rendelkezo) USB HUB, amit a router es a modem koze kell kotni.

(#2949) Atish19


Atish19
őstag

Üdv! Most cseréltem le egy tl-wr 841nd-t erre a csodára. A wifivel nagyon elégedett vagyok sokkal tovább terjed a jel. Az egyetlen gondom, hogy mintha a weboldalakat lassabban töltené be (2-3-4 másodperccel). Tudnátok valami okosságot mondani hátha valamit nem jól sikerült beállítanom :) előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2950) lucky00 válasza Altbrucke (#2943) üzenetére


lucky00
tag

Fix ip volt adva, de ha nem szabályosan bont (SIGOFF) a kapcsolat a gyári új ipt ad. Az OpenWRT visszaadja az ipt ha törik ha szakad, de ez lehet, hogy változott több mint egy éve nem használtam a gyárit... :)

Üdv Néktek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.