Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) suste válasza pitman (#2793) üzenetére


suste
veterán

NTFS helyett EXT4 (akkor jó igazán, ha nem akarod lehúzogatni a routerről és windowsos gépre dugni a HDD-t -egyébként a lehúzogatás sem ajánlott)

a poli27 és a vargalex fw-ben is benne van vargalex formázó felülete, ami elintézi a HDD megformázását (ext4-re) és felcsatolását (adatok elvesznek róla, szóval üres HDD kell)

WDS-hez azonos wifi chip kell, de a router lehet más és az fw is
repeaterhez lehet teljesen más az első router és az fw-je is.

[ Szerkesztve ]

(#2802) poli27 válasza pitman (#2798) üzenetére


poli27
veterán

Milyen a távolság? Miért nem veszel 2db Ubiquiti nanostation loco m5 öt? Használtan 8-10k ért meg lehet venni olyan 80-90mbit et visz át és stabilan!

(#2803) pitman válasza poli27 (#2802) üzenetére


pitman
őstag

suste, poli27:
A filerendszer kérdést értem.

Az áthidalt távolság légvonalban kb. 50 méter (néhány falon, födémen és fákon keresztül). Jelenleg 3 rooter segítségével van a rendszer megoldva: az „A" pontban levő rooter kapja fizikailag a netet (helyben erre wifin és vezetéken lehet kapcsolódni), ez bridge módban továbbítja a „B" rooternek (itt helyben szintén wifin és vezetéken lehet kapcsolódni rá), majd bridge módban ehhez is kapcsolódik egy „C" rooter (itt helyben csak vezetékkel kapcsolódnak eszközök). A és C között egyáltalán nincs rálátás, annyi fal van, hogy nem megy át jel. „A" rooternek speciális irányított antennája van. A rendszer azt az igényt kiszolgálja, amire szükség van. Tp-link wr542g és Tp-link wr842nd rooterekről van szó.
Lehet, hogy repeater módban is meg lehetne oldani, csak azt nem tudom, hogy kell beállítani.

(#2804) Pr3s válasza pitman (#2803) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Router az Fórumtárs, tiszta szörnyű így olvasni ahogy írod, nem vagyok angol, de az angol kifejezéshez szokott szemnek és agynak elég ezen ugrálni, hogy root mint rendszergazda, vagy router, mint útválasztó, de nem rooter :-D
De nem kötekedni akartam, csak megjegyeztem.

(#2805) redXIII


redXIII
senior tag

Találtam az ebayen 9 dBi-s antennákat. Lehetne velük növelni az 5ghz jelerösséget?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#2806) poli27


poli27
veterán

Frissítettem a buildot WDR4900 re akit érdekel : [link] Poli27 1.2 r39530 ebben már megy a minidlna is elvileg :)

(#2807) fabiandaniel válasza redXIII (#2805) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

kb. semmivel sem lesz jobb

Fabi

(#2808) hengelhof


hengelhof
senior tag

Milyen beállításokat (amennyiben létezik) tudok tenni a routeren az ellen, hogy ne kapjak sorozatosan, napota 5+ ilyen:
" Host [125.91.16.77] was blocked via [TELNET]." ;
"User [root] from [125.91.16.77] failed to log in via [TELNET] due to authorization failure."
És ehhez hasonló betörési kísérletre utaló üzeneteteket a NAS-on.
A NAS úgy van beállítva, hogy ezeket az IP-et tiltsa is le. :F
Köszönöm.

(#2809) expendables


expendables
aktív tag

Sziasztok. Nekem a legújabb gyári firm. van a routeren. Nem tudom,miért de csak 11 Mbit-et ad át wifin keresztül.(2,4 Ghz-en). Van egy Linksys routerem is,azon 42 Mbit megy át wifin az 50-ből. Mit lehetne kezdeni vele,hogy ez javuljon? Esetleg másik fw? Ha igen,akkor melyik?
Köszönöm.

(#2810) Intruder2k5 válasza expendables (#2809) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mégiscsak a TP-LINK lett? :)

Először is nézz körül inSSIDer-el, hogy nincs-e másik zavaró hálózat, és ennek megfelelően válassz csatornát! Ha ez nem segít, akkor mehet rá OpenWrt, amiből elég széles a választék! Az alap verzión kívül ott a Gargoyle, és itt a fórumon terjedő vargalex, poli27, suste, és ki tudja még milyen buildek! :)

(#2811) expendables válasza Intruder2k5 (#2810) üzenetére


expendables
aktív tag

Igen TP-Link lett. 2 db Tendát vittem vissza,aztán visszaadták a pénzt. Ez legalább működik,csak lassú a wifi nagyon.
Próbáltam arra a csatornára tenni,mint a másik de ettől sem jobb. Kb 20 cm távolságról ad 11 Mbit-et,akkor gondolhatod mennyit esik 2 falon túl. Megpróbálom az openwrt-t,hátha jobb lesz.

(#2812) poli27 válasza expendables (#2811) üzenetére


poli27
veterán

milyen kliensel csatlakozol?

(#2813) kali válasza expendables (#2809) üzenetére


kali
legenda

szia,

megfelelő régió és csatorna?
beállítások (40 megahertz...stb) jók?
a csatorna erősen változó tényező lehet, mivel bármikor betehet bárki elérhető idegen hálózatot, bármilyen csatornára, így még akár abból sem lehet kiindulni, hogy korábban mi volt a jó, aktuálisan ellenőrizni kell.
a 20 cm nem egészséges viszonyítási alap, a túl közeli elhelyezkedés is problémás, nem csak a nagyon távoli, 1 - 2 m inkább jó távolság.

[ Szerkesztve ]

(#2814) expendables válasza poli27 (#2812) üzenetére


expendables
aktív tag

Digi netem van,PPPoe.

(#2815) expendables válasza kali (#2813) üzenetére


expendables
aktív tag

A Linksys router mindenhogyan jó. Ugyan olyan távolságból (1m,2m,3m,stb) közel 4x-es sebességet produkál wifin. A csatornákat végigpróbáltam,plussz a régiót is próbáltam változtatni de 11Mbit volt a max sebesség.

(#2816) kali válasza expendables (#2815) üzenetére


kali
legenda

a 40 megahert is beállítva?
a kapcsolati sebességre mennyit ír a munkaállomás?
biztos, hogy n szabványos átvitel van beállítva, illetve azon is kapcsolódik az ellenoldal?

[ Szerkesztve ]

(#2817) kali válasza expendables (#2815) üzenetére


kali
legenda

itt mennyit ír;

w

(#2818) Intruder2k5 válasza kali (#2817) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott? 300-at! Te nem látod? :)

(#2819) kali válasza Intruder2k5 (#2818) üzenetére


kali
legenda

nem, az eredeti képen nem látom, mert mindig változik, mivel aktív a takarékos mód, ezért nyugalmi állapotban jellemzően 150, de terheléskor felugrik a maximális 300-ra, viszont nem működik a *.gif, így nem tudom kellően szemléltetni!
a beillesztett képen csak egy pillanatnyi aktuális állapot látható, nem pedig a valós állandó! :)

[ Szerkesztve ]

(#2820) expendables válasza kali (#2819) üzenetére


expendables
aktív tag

Jól van beállítva 40 Mhz is. Az ellenoldal is jó,mivel fentebb írtam,hogy a Linksys-szel 42 Mbit-et mérek.

(#2821) kali válasza expendables (#2820) üzenetére


kali
legenda

már csak a kapcsolati sebességre lennék kíváncsi, hogy tovább lehessen lépni, mert az kevés, hogy a másik routerrel mi a helyzet.
legyen szó bármilyen wifi modulról, eltérően viselkedhet más és más routeres párosítással.
odavinnél még asus, netgear...stb routereket is, és esetlegesen az egyik még a linksys routernél is jobb kapcsolati sebességet adna alapbeállításokkal, a másik meg a tp-link alatt tudna, a beállítások módosításával pedig módosítható lenne az alaphelyzet.

[ Szerkesztve ]

(#2822) Intruder2k5 válasza kali (#2819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csalni azért itt is lehet kicsit! :)

(#2823) expendables válasza kali (#2821) üzenetére


expendables
aktív tag

Az 150 Mbit. Ennyit tud a vevő.

(#2824) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata 8 dBi-s antennákkal és ezzel a routerrel? A gyáriak 5 dBi-sek vagy csak 3-asak?

Azt csináltam, hogy vettem egy hosszabbítót (9m + 3m-es zsinór és talp) és arra van csavarva az egyik antenna.

Na most így az eredeti vétel 2 antennával is romlott, és az egy antennás se túl jó... :( :O

Üdv
Dr.

(#2825) Intruder2k5 válasza Dracula (#2824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem ajánlott ilyen hosszú zsinórokat használni, mert nagyon csillapítja az egyébként is gyenge jelet! Ezen kívül a router antennái nem választhatók szét egymástól, nem azért van belőlük több, hogy azokat különböző helységekbe hordják szét...

(#2826) kali válasza Intruder2k5 (#2822) üzenetére


kali
legenda

csalni nem, legfeljebb viccelni, poénkodni és offolni - már ha ezek valamelyikére gondoltál. :)

expendables; 150-es kapcsolatnál pedig tényleg elvárható lenne a bő 40 megabit/sec mérhető sebesség, szoftveres/beállítási probléma lesz az akkor, ha a maximális kapcsolati sebesség mellett sem megy át csak 11 megabit/sec.
a wifi modul/kapcsolat speciális beállításainál nincs valami extra (cisco) opció, ami módosítva/engedélyezve lett korábban?

Dracula; szia, alap dolog, hogy a mimo router antennát nem szabad túlságosan hosszabbítani, elkülöníteni egymástól, eltérőre cserélni úgy, hogy nem mindegyik egyforma, mert nem csak a mimo ugrik, de szórási problémák is jelentkez(het)nek!
a hivatalos leírásban;
Antenna Gain 2dBi@2.4-2.5GHz, 3dBi@4.9-5.825GHz (nyilván antennák darabszáma * dBi)

[ Szerkesztve ]

(#2827) suste válasza Dracula (#2824) üzenetére


suste
veterán

hihetetlen, hogy nagyon sokan azt hiszik a wifiantennákról, hogy cserélgethetőek, meg nagyobb az jobb, meg hosszabbíthatóak csak úgy
na jó, az még ok, hogy eszébe jut embereknek, na de hogy utána sem olvasnak vásárlás, kisérletezgetés elött?

(de persze mint intruder2k5 -től tudjuk, az ERŐSEBB és a NAGYOBB végül is megoldható:)) )

[ Szerkesztve ]

(#2828) Intruder2k5 válasza kali (#2826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A csalást arra értettem, hogy Te azt írtad fentebb, hogy nem megy a *.gif, ami igaz is, de külső oldalról be lehet szúrni a gif-et, mint az látható is, ezt tituláltam csalásnak! :)

(#2829) kali válasza Intruder2k5 (#2828) üzenetére


kali
legenda

ja, hogy úgy...
az okés, tudom, tettem már be sokszor külső tárról *.gif állományt (link), és csak "tereltem" kicsit, mert persze csak a linkelt képet készítettem a kapcsolati sebességről, de a többi valós.

(#2830) pitman válasza Pr3s (#2804) üzenetére


pitman
őstag

Elnézést, nem figyeltem oda...

(#2831) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Most vagyok túl 700GB adat lementésén (ntfs) és formázni szeretném a vinyót...
Inkább csak dlna megosztásra használom, kérdésem az lenne melyik opcióval formázzam?
1. Creating 2 partitions (without extroot)
2. Creating 3 partitions (extroot - pivot overlay version)
3. Creating 3 partitions (extroot - pivot root version)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2832) poli27 válasza sepsi0 (#2831) üzenetére


poli27
veterán

Ha nem akarsz exrootot használni azaz csomagot telepíteni a routerre, hanem az alap elég neked ami benne van akkor az 1es változat!

(#2833) sepsi0 válasza poli27 (#2832) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm!

Olvasgattam közben utána a 3600-as fórumon és ottani tanácsok miatt pont most indítottam el a 2-est, hátha kelleni fog....
Jó lesz így? Amikor írtam már csak kattintanom kellett és kicsit türelmetlen voltam.

(#2834) poli27 válasza sepsi0 (#2833) üzenetére


poli27
veterán

Persze megy igy is!

(#2835) sepsi0 válasza poli27 (#2834) üzenetére


sepsi0
őstag

Kösz a gyors választ, már mennek vissza az adatok.

NTFS 2,70-2,80MB/s
Ext4 most 13,4-14MB/s

Már az elején így kellett volna.... :W :R

[ Szerkesztve ]

(#2836) poli27 válasza sepsi0 (#2835) üzenetére


poli27
veterán

Már ez ki lett tárgyalva párszor itt :)

(#2837) sepsi0 válasza poli27 (#2836) üzenetére


sepsi0
őstag

Tudom, csak mikor olvasgattam akkor már fent volt a vinyón a 600GB adat, és hát lusta voltam újra kezdeni.
Most jött el az ideje! Na meg persze féltem, hogy nem tudom majd a Win7-el felismertetni, de azóta rá jöttem meg lehet ezt is oldani.
Senki ne gondolkozzon rajta, egyből Ext4 nem ntf"o"s. :K

(#2838) expendables válasza kali (#2826) üzenetére


expendables
aktív tag

Feltettem az openwrt-t,több félét is de semmi változás. Vagyis annyi,hogy a letöltés wifin maradt 10-11 Mbit,viszont a feltöltés 20-22 Mbit lett. Ez jó lenne az 50/30 Mbit-es nethez de a letöltési sebesség kevés. A hiba valószínüleg nem a routerben van,mert kértem kölcsön két másik tp-linket(más-más fajtát de n-est) és ott is ugyan ez volt a gond. Mostmár lövésem sincs mi lehet a hiba...

(#2839) kali válasza expendables (#2838) üzenetére


kali
legenda

a másik irányba is kipróbálhatod, a saját routert más ellenoldali wifi modulokkal, és nem kimondottan csodálkoznék, ha úgy meg jó/jobb lenne a sebesség.
a wifi modul speciális beállításait nézted? hátha van valami specifikus opció, ami problémát okozhat.
pont ma lőttem be egy tl-wdr3600 routert, és adott környezetben 3 noti és 3 mobiltelefon lóg rajta, 2 noti és a 3 mobiltelefon szinte bármelyik csatornán okés volt - nem igazán sok idegen hálózat elérhető ott -, de a harmadik notiban lévő lite-n wifi modul csak a 4/8 csatornákon hozza a maximum sebességet, a többin csak a felét/harmadát, ha nekem is ilyemsi hiba van, akkor tényleg nehéz megtalálni az ideális beállítást.
adott (problémás) wifi modult kipróbáltam egy asus rt-n56u routerrel is, bár azt a következő címre vittem utána, de kíváncsi voltam, és bizony azzal is csak adott csatornákon ment maximum sebességgel, egyéb/szélsőséges csatornákon nem.

[ Szerkesztve ]

(#2840) expendables válasza kali (#2839) üzenetére


expendables
aktív tag

Viszont az adott ellenoldal minden más routerrel jól megy,csak a tp-linkekkel nem. A szomszéd tp-linkjére rácsatlakoztam és ott megy rendesen. Ha rákötöm a routerét az én netemre,akkor nem jó. Feltételezem,hogy akkor a nettel lesz valami gond,hogy nem fér össze a tp-linkel. Negem digi net van,szomszédnak upc.

(#2841) kali válasza expendables (#2840) üzenetére


kali
legenda

nekem is tp-link tl-wdr3600 van jelenleg a digi net alatt, illetve nem 10 - 20 helyre tettem már digi net alá tp-link routert, sok tl-wdr4300 típust is, és sehol semmi gond.
ahol probléma volt - és nem csak tp-link routerel -, ott nem megfelelő színsorrendben volt rákötve az utp kábelre a csati, de akkor kábeles kapcsolaton is megmutatkozott a probléma, nem csak wifi útján, csak külön utóbbira nincs kihatással a dolog.
nem nagyon volt róla szó, vagy csak elkerülte a figyelmemet, de kábelen adott a maximális sebesség azonos munkaállomással?
a szomszéd routerét teljesen visszaállítottad gyári állapotra, és úgy állítottad be a saját digi pppoe kapcsolatot?

[ Szerkesztve ]

(#2842) expendables válasza kali (#2841) üzenetére


expendables
aktív tag

Kábelen teljesen jó. 50-52 Mbit.

(#2843) kali válasza expendables (#2842) üzenetére


kali
legenda

akkor nem net kontra router ütközés/inkompatibilitás, vagy kábeles elkötés van, mivel az kábelen is megmutatkozna.

(#2844) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Nem lehet hsz-t törölni?

[ Szerkesztve ]

(#2845) expendables válasza kali (#2843) üzenetére


expendables
aktív tag

Akkor nem tudom,hogy mi lehet. A tp-linkek nem működnek nálam rendesen,minden más router igen.

(#2846) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Sehol nem találom a wdr4300 és a wdr3600 között sávszélen kívüé milyen hardver különbségek vannak? Ram proci ilyenek? Torrentezni nasozni megér 4000 Ft al többet a 4300as?

(#2847) kali válasza expendables (#2845) üzenetére


kali
legenda

akkor veszel másmilyen gyártójú routert, megelőzve a további problémákat.
halkan jegyzem meg, szerintem továbbra is csak beállítási hibáról van/lehet szó, ránézhetne élőben valaki hozzáértő(bb) ismerősöd is.

HevonenKulli; proci, ram...stb tekintetében nincs eltérés, csak az antennák száma és a mimo képesség különbözik, adva ezáltal a wifi sebességben is az eltérést.
amennyiben nincs olyan ellenoldali eszköz, ami szintén 3 antennás és azonos mimo képességű, esetleg n750 jelölésű, úgy nincs jelentősége a dolognak, és a tl-wdr3600 is jó.
arról nem is beszélve, hogy a tl-wdr4300 csak 5 GHz alatt jobb a kistetvérnél, mert csak ott adott a 3*3:3 mimo, 2.4 GHZ alatt itt is csak 2*2:2 tudással bír.

[ Szerkesztve ]

(#2848) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok, ma felraktam vargalex buildját, de csak wifin megy a net. mit kell beállítani a kábelhez?

(#2849) beleszólok válasza kali (#2847) üzenetére


beleszólok
senior tag

Szerintem meg eltérő igényekről.
Én sem láttam még olyan tplinket, amiről ki mertem volna jelenteni, hogy elfogadható a minősége.
Elfogadható, nem jó!
Aki egy kicsit is igényes, az jobban teszi, ha messzire elkerül mindent, ami tplink.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#2850) HevonenKulli válasza kali (#2847) üzenetére


HevonenKulli
tag

Köszönöm.:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.