Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Headless válasza dmc (#6000) üzenetére


Headless
őstag

hogy volt az a HDD formázva? nem extrootként mondjuk?, akkor ez teljesen normális, minden beállításod elveszett azóta amióta extrootot használtál...

A dlna elérési problémád nem routerben kell keresni, ha valóban látod másik eszközről...

Legnagyobb kérdés hogy csatlakozik a TV a routerre? közvetlenül kábel/wifi, vagy közbe van ékelve valami repeater, másik AP, stb, ha van biztos ugyanabban a subnetben van a TV és a dlna szerver?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6002) dmc válasza Headless (#6001) üzenetére


dmc
aktív tag

Egyik nap ment majd a másik nap nem látta már a HDD-t.Minden eszköznek az IP címe az fix.
HDD-t is cseréltem kábelt s.A TV az közvetlenül kábellel csatlakozik a ruterhez.Nem tudom akkor hol keressem a gondot ?
HA nem látnám a Zyxelt akkor lehet hogy a TV lenne a hibás szerintem de mivel látom ezért ő beolvassa a dolgokat.
Meg miért veszne el főleg csak a WI-FI nek a beállítás és a többi fix IP s beállítás meg marad.

(#6003) dmc válasza dmc (#6002) üzenetére


dmc
aktív tag

Olyan emberkét keresnék aki távolról rá tudna nézni a beállításokra és a HDD re.
Hátha :D

(#6004) csinturi


csinturi
tag

Üdv! A router-ban lévő usb-t távolról nehezen érem el, mert mindig más ip címet kap. Hol lehet beállítani, hogy az ip állandó legyen?

(#6005) vargalex válasza csinturi (#6004) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Te nem tudod beállítani a fix IP címet, hiszen azt a szolgáltatótól kapod. Inkább valamilyen dyndns szolgáltatónál kell regisztrálni, majd beállítani a routeren az IP cím frissítését.

Alex

(#6006) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Amennyiben Wireless 2.4GHz beállításoknál használom a MAC szűrőt akkor wifi vendéghálózatra sem lehet csatlakozni.
Tapasztalt más is olyat, "Wireless MAC Filtering" és "Wireless Guest Network" együtt nem használható?
A vendéghálózatos ismerősöket is fel kellene vennem a MAC szűrőre?
Így kicsit értelmetlennek látom a dolgot.

üdv

(#6007) csinturi válasza vargalex (#6005) üzenetére


csinturi
tag

Köszi!

(#6008) suste válasza -szabi- (#6006) üzenetére


suste
veterán

Gyári fw-n simán el tudom képzelni ezt a problémát (ha van egyáltalán guest).
Openwrt alatt nincsen ilyen probléma (valamikor nagyon régen volt, AA környékén...)

(#6009) -szabi- válasza suste (#6008) üzenetére


-szabi-
őstag

Kísérletezgettem vele, valóban ez a gond.
Így MAC szűrőt jobb híján kikapcsoltam. :(

üdv

(#6010) csinturi válasza vargalex (#6005) üzenetére


csinturi
tag

Megcsináltam amit mondtál, a router kiírja, hogy a domain csatlakozás sikerült, de mikor azt megpingelem, négyszer kiírja: time out. Még mit kell beállítani a routeren?

(#6011) G Tibi válasza Shummo (#5985) üzenetére


G Tibi
csendes tag

Szia!
Úgy tudom, az androidos cuccok (okostelo, stb) nem mindegyike szereti a külső HDD-t, főleg ha az NTFS fájlrendszerű. Esetleg próbáld ki FAT-re formázottan, hátha... (Csak előbb ments le mindent róla).

(#6012) Shummo válasza G Tibi (#6011) üzenetére


Shummo
aktív tag

Végül sikerült. Újra konfigurálás után jó lett. De köszönöm, hogy foglalkoztál vele
.

(#6013) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok!

Sajna nem olvastam utána, hogy openwrt nem támogatja a 2tb-nál nagyobb hdd-ket! Én viszont vettem egy 3TB-ost... Kérdésem az, hogy meg lehet valahogy oldani, hogy a fennmaradó majdnem 1tb-ot is tudjam használni? Maga a router látja mind a 3tb-ot, csak a formázó felület értelem szerűen nem formázza meg a fennmaradó 1tb-os részt... Vargalex 1.1.7-et használok, és vargalex formázó felületén formáztam meg a hdd-t. Csatolási pontjaim az alábbi képen láthatóak. A hdd-t sda-ba csatolta, szeretném, ha sda4 lenne az a majdnem 1tb-os terület és mnt2-be csatolná fel... Nagyon köszönöm előre is a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#6014) suste válasza energiezolee (#6013) üzenetére


suste
veterán

Az openwrt támogatja, csak vargalexé már nagyon régi. Egy BB vagy azutáni fw kezeli a GPT-t.

(#6015) energiezolee válasza suste (#6014) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Értem, Köszönöm! Azonban én vargalex build-jén szeretnék rá megoldást találni, amennyiben van rá lehetőség! Úgy sejtem van rá egy parancssorozat, ami leformázza azt az üres részt is, majd felcsatolja sda4/mnt2-be... Vagy rosszul sejtem? Az nem okozna gondot, ha 2 különálló tárhelyként üzemel, csak jó lenne, ha az az 1tb is elérhető lenne...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#6016) suste válasza energiezolee (#6015) üzenetére


suste
veterán

látja egyáltalán a maradékot?

fdisk -l /dev/sda

(#6017) energiezolee válasza suste (#6016) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nem, mert az a partíció unallocated! Tehát nincs megformázva sem. Viszont a kernel naplóban látszódik mind a 3TB:
Szerk.: Mégis látszódik:
Szóval igen! Látja mind a 3tb-ot...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#6018) suste válasza energiezolee (#6017) üzenetére


suste
veterán

Nem, az fdisk nem látja, szóval megformázni sem tudod.
A nem formázott területet is látnia kellene az fdisk-nek sda4-ként.

[ Szerkesztve ]

(#6019) energiezolee válasza suste (#6018) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Hát ez kellemetlen! Akkor ez van... Azért köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#6020) energiezolee válasza suste (#6014) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Esetleg a tiétek is támogatja a GPT-t?

Üdv : Energie Zolee

(#6021) suste válasza energiezolee (#6020) üzenetére


suste
veterán

Igen, mivel BB alapú, ahogy a nevében is látszik ;)
De ha már frissítesz, és úgyis extroot-ot használsz, akkor én a helyedben egy újabb rendszert raknék

[ Szerkesztve ]

(#6022) energiezolee válasza suste (#6021) üzenetére


energiezolee
aktív tag

LEDE-re gondolsz? Nekem annak nem tetszik a kezelőfelülete... Igazából gondolkozom egy build fordításon, de annyira sajna nem értek hozzá, hogy hipp-hopp meg tudjam csinálni... Biztos kéne hozzá párszáz próbálkozás, hogy sikeres legyen :P Tiétekben ami nagyon tetszik, hogy iszonyat sok kiegészítővel, ill. extra funkcióval rendelkezik!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#6023) vargalex válasza energiezolee (#6022) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Már újra OpenWrt-nek hívják. A felület pedig ne zavarjon, mert a már megszokottat is tudod telepíteni utólag.

Alex

(#6024) energiezolee válasza vargalex (#6023) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia! Köszönöm az infokat! Még abban segíts kérlek, hogy mi a régi kezelőfelület neve ,amit utólag le kell töltsek...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#6025) Headless válasza energiezolee (#6024) üzenetére


Headless
őstag

Suste bb fw-jében az az alap, amúgy az openwrt téma..
luci-theme-openwrt vagy valami ilyesmi.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6026) energiezolee válasza Headless (#6025) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Neked is szia, és neked is köszi!!!

Üdv : Energie Zolee

(#6027) energiezolee válasza suste (#6021) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Sajna nem megy fel az fw-tek, mert nekem 4310-em van :( :O

Üdv : Energie Zolee

(#6028) mjuti


mjuti
tag

Üdv,

Segítségeteket kérném, openwrt trunkról sysupgrade openwrt trunkra, minden ok, pár csomag install/upgrade majd reboot és csak power led az összes led felvillanása után. Így failsafe mode nincs ( nincs sys led ) és tftp recovery sem jön be, akár hogy próbálom. Nyomom wps/reset gomb majd bekapcsolom, tartanám ameddig wps led villlan, de semmi. Tartom 7mp-ig, próbálom fordított sorrendben, semmi. Minden kipróbáltam már amit a weben találtam. Tcpdump-pal figyelem, nem adja azt ami kéne as per wiki.
Lehet hogy hardweresen szart be valami?
Ha géphez kötöm lanon akkor világít a led, tcpdump aktív, de nem tftp recoveryben van.
Kérnék tanácsot, segítséget.

Köszönettel,

mjuti

(#6029) mjuti válasza mjuti (#6028) üzenetére


mjuti
tag

For record:

Soros portos újraélesztés lett a vége ( külső segítséggel ) mivel anno az első gyári firmware-ről ugrottam OpenWRTre, és abban még nem volt TFTP, így hiába próbáltam előcsalogatni. Most már van, mivel a legutolsó gyári fw van rajta, amiről frissítek OpenWRTre. :W

[ Szerkesztve ]

(#6030) 2M


2M
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni wdr4300 --al kapcsolatban. Próbáltam rátölteni az átnevezett fájlt, a leírások szerint, sikertelenül.
Mi a megoldás?

(#6031) vargalex válasza 2M (#6030) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen átnevezett file-t és milyen firmware-ra?

Alex

(#6032) blacee


blacee
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki tud, kérem segítsen!
2014 óta az akkor legújabb Suste fw.-rel használtam egy tplink 4300-ast. 320 GB-os külső HDD-vel, amin volt egy 128 MB swap és egy 512 MB extroot partíció. (transmission, dyndns, miniDLNA, FTP, SSH, net share amiket használok)

Ma frissítettem (beállítások megtartásával) a 4300-ra mostani legújabb suste/headless@OpenWrt@0.8.1 fw-re. Első ránézésre minden szolgáltatás működött az új fw.-rel. A 9092-es porton lévő újdonságok közül ki akartam próbálni az új transmission felületet, de a telepítés nem tudott lefutni. Sőt azóta nem működik a régi transmission felület sem.

A hibakeresés során rájöttem, hogy a külső HDD mountolása nem igazán korrektül történt meg, ugyanis a /mnt látszott ugyan (pl. a hálózati megosztások látszódtak windows alól), de az extroot valószínűleg nem. A telepítés azért hiúsult meg mert azt írja: mindössze 60 kB a rendelkezésre álló hely, így a régi transmission-web csomag se tud települni. A /overlay csatolási pont alatt 60.00 KB / 896.00 KB van, pedig előtte itt 512 MB- ból kb. max 10% volt foglalt.

A HDD managerben most umountoltam a külső HDD-t. Tudok-e felszabadítani helyet a jelenlegi /overlay fájlrendszeren? Vagy vissza tudom csatolni úgy a HDD-t, hogy megmaradjon rajta a jelenlegi partíció felosztás (az adatokkal együtt!)? Persze úgy, hogy az extroot a winyón legyen!

Remélem érthetően írtam le..! Ötleteket szívesen fogadok!

Üdv.: BLacee

[ Szerkesztve ]

blacee

(#6033) Etele


Etele
csendes tag

Sziasztok, előre bocsájtom tök süsü vagyok a témához, próbáltam választ találni a kérdésemre a topik átpörgetésével, de elveszítettem a fonalat.
V1 masinám van gyári FWel. A problémám, hogy media dlna-ként használnánk ha már okostévéink vannak, külső vinyóval, minden film egy helyen lenne, hurrá.
Viszont a gyári FW media server funkciója az srt felirat fileokat nem osztja meg ergo a tévé sem látja, ami baj, mert csak külső feliratos filmeket és sorozatokat nézünk.

Van erre moddolt firmware segítségével megoldás esetleg?
Köszi!

(#6034) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!
Van egy ilyen router-em, (Firmware Version: 3.14.3 Build 150518 Rel.70901n; Hardware Version:
WDR4300 v1 00000000) és van hozzá egy DIGI 1000-es net.
Wifi beállítás: Mode: 11an, channel width és channel: Auto.
Net a WAN portba kötve, gép (T470 + Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265) és telefon (sams s8) az 5ghz-s wifin és speedtesten csak 100-110 / 120-125 Mbit/s jön át.
Közvetlen (digi modem -> utp -> t470 lan) gépen mérve 300/200+ felett van a speed.

Valami ötlet? :R
köszi!

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6035) Heffi


Heffi
őstag

Üdv Urak!

Kibogarászná nekem valaki a mellékelt képeken lévő rendszernaplóból, hogy miért szakad meg időnként a netem? A szolgáltató szerint felőlem megy a bontási parancs és ezt előszeretettel hárítják a felhasználó tulajdonában lévő routerra.
november 1
november 2
november 3
november 3 kézi csatlakozás

Köszi!

(#6036) rviktor25 válasza pappkarcsi (#6034) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Teljesen normális WiFi sebességnek tűnik ezen az eszközön.

Chiwasuu!!!

(#6037) krealon válasza Heffi (#6035) üzenetére


krealon
veterán

"miért szakad meg időnként a netem?
daemon.info pppd No response to 5 echo requests
"

Probald meg a keepalive erteket novelni. openwrt wan pppoe

(#6038) krealon válasza Heffi (#6035) üzenetére


krealon
veterán

Kicsusztam a szerkesztesi idobol.
A pppoe modu WAN interface "Advanced Settings" fulen talalhato a ket LCP echo parameter, ha a LuCI feluletrol szeretnrd a parametereket valtoztatni.

(#6039) Heffi válasza krealon (#6038) üzenetére


Heffi
őstag

Elvileg a hibák figyelmen kívül hagyása van beállítva, így a második LCP beállítás nem okoz változást.

(#6040) krealon válasza Heffi (#6039) üzenetére


krealon
veterán

Az altalad fotozott hibauzenet szerint viszont figyelembe veszi. :F

(#6041) Heffi válasza krealon (#6040) üzenetére


Heffi
őstag

Esetleg beírhatnék egy extrém nagy számot a figyelmen kívül hagyás helyett? Mondjuk 1 milliót?

(#6042) vargalex válasza Heffi (#6041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt a beállítást próbáld ki.

Alex

(#6043) Heffi válasza vargalex (#6042) üzenetére


Heffi
őstag

Beállítottam, reggel kiderül javult-e a helyzet.

(#6044) Heffi


Heffi
őstag

Rá szerettem volna nézni a redszernaplóra, mert volt egy újracsatlakozás megint, de valami teleszemeteli így kb másfél percre tudok csak visszanézni benne.

Ez közérthetőbben mit jelent:

"OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[5758]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address"
Másodpercenként kb 2x íródik fel ez az esemény.

(#6045) vargalex válasza Heffi (#6044) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez tipikusan a digi hálózatán szokott előfordulni. A WAN interface-on érkezik egy cím nélküli DHCP kérés. Szerintem valaki a környéken rosszul kötött be egy eszközt.

Alex

(#6046) Heffi válasza vargalex (#6045) üzenetére


Heffi
őstag

Optikai hálózaton is lehetséges? Csak én vagyok rákapcsolva az otika/lan eszközre.

(#6047) vargalex válasza Heffi (#6046) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért ne lenne? Optikán is közlekednek a csomagok... Ha valaki egy DHCP request-et küld a WAN felé, akkor az kimegy... Ugye ott nem mehetne elvileg csak PPPoE discovery, stb.

Alex

(#6048) Heffi válasza vargalex (#6047) üzenetére


Heffi
őstag

Azt hiszem egy újraindítás rendbe tette a modemet, legalábbis megszűnt a naplózási probléma.

(#6049) Heffi válasza vargalex (#6042) üzenetére


Heffi
őstag

Úgy néz ki jó lesz, legalábbis 2 napja csatlakozva van a wan.

(#6050) vargalex válasza Heffi (#6049) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Örülök. Azért jelezz majd vissza, hogy valóban csak hetente van-e bontás (ugye hetente bont a Digi, ha jól tudom).

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.