Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok.
Adott egy WDR4300 és mellé egy NAS (ZyXEL 325v2).
A router milyen jumbo framet támogat? Ha a NAS-ban bekapcsolom, akkor kb 20-30 MB-al kevesebbel másol (80 helyett 50-60 között), mint amikor ki van kapcsolva.
Előre is köszönöm ha valaki segíteni tud.

;) - The Power of the Light Side

(#2952) Altbrucke válasza lucky00 (#2950) üzenetére


Altbrucke
tag

nem tudom, én nem tapasztaltam ilyet, nekem gyári fut és minden fix ip-t kap a linuxos HP szerveremet kivéve, mert az meg megkéri a fix IP-t:) ez még a 1043-nál lett belőve a 4300 csak átfordítottam a teljes beállítást.
így frankón működik.
telefonok, laptop, asztali gép és egy smart tv ami a routertől kap fixen ip-t mac azonosítással

(#2953) suste válasza Altbrucke (#2952) üzenetére


suste
veterán

HP szerveremet kivéve, mert az meg megkéri a fix IP-t

ha itt az igazi FIX IP-re gondltál, amit a kliensen állítasz be, akkor azt nem kéri, hanem a kliens adja meg, hogy ő azon jelentkezik be (nincsen semmilyen kérés)

(#2954) Dracula válasza suste (#2937) üzenetére


Dracula
senior tag

Már vettem egy ilyet...

(#2955) Dracula válasza kali (#2938) üzenetére


Dracula
senior tag

Igen értem. A 3. antennát már visszatettem... sajnos akkor ehhez a hosszabbító és a talp kidobott pénz volt. :((( Ezt persze nem mondta az eladó, de mind1.

A kérdésem most: Jól működik a 2. router, úgy, hogy a WAN portba megy a 4300-ból egy kábel, azt adja a netet. Minden jól is látszik, kivéve, hogy a 2. router LAN-ja 192.168.1.1, mivel a 0.1 végű-n jön a net, ami a 4300 LAN-ja.

Így a 2 itthoni gép nem látja egymást. Mi lehet a megoldás? 0.1 lenne a fő és mondjuk 0.54 a másik kis router, csak más subnet mask-kal? Vagy nem lehet ezt megoldani?

Üdv!

(#2956) kali válasza Dracula (#2955) üzenetére


kali
legenda

amennyiben nem csak az ip címek utolsó értéke tér el, úgy külön alhálózaton lógnak az eszközök, azonos alhálózat alá úgy teheted - ha mind a két router esetén kell a dhcp -, hogy a két dhcp tartományt csak az utolsó érték alapján választod el.

(#2957) suste válasza Dracula (#2955) üzenetére


suste
veterán

2. router LAN bellitásánál állits be egy IP-t ami az 1. router tartományába esik, de nem esik egybe az 1. router DHCP tartományába (pl: 1.router=192.168.1.1, IP-t oszt 192.168.1.100-150-ig, akkor 2. router = 192.168.1.2)

2. router LAN portjába jöjjön a kábel az 1-ből, ne a WAN ba

a 2. routeren kapcsold ki a LAN oldali DHCP szervert

így minden gép az 1. routertől kap majd IP-t, értelemszerűen ugyan abból a tartományból
a 2. routert a hálózat bármelyik gépéről el fogod érni a neki beállitott IP-n (példánál maradva a 192.168.1.2)

[ Szerkesztve ]

(#2958) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#2951) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ebben tud valaki segíteni?
Semmilyen leírásban vagy menüben nem találok erről infót.

Szerk:
Most találtam rá a hivatakos fórumon, hogy nem támogatja a jumbo framet. :(

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2959) horydub


horydub
csendes tag

Sziasztok! nekem is van egy 4300-asom,viszont egy 57nm^2-és panel lakasban lakom, és ha a nagyszobaba helyezem el a routert akkor a (legtavban 2,5m) 4m-rel arebb levo szobaba már csak 1savon mutatja, ios-en 5ghz-n a jelet! :W gyari fw van rajta, de szeretnek opwrt-t vafgy ddwrt-t nem tudom mi a difi, es/vagy melyik a jobb, illetve hogy mit tudok csinalni az antennagattel. :F
elore is köszi!

(#2960) kali válasza horydub (#2959) üzenetére


kali
legenda

szia,

az 5 gigahertz kapcsolat minden eszköz esetén fogékonyabb a hátrányosan befolyásoló tényezőkre, távolságra, fal(ak)ra...stb, pláne ha mobiltelefonról van szó, de azért próbáld ki más/minden csatornán, hátha jobb lesz valamelyiken.
azon sem csodálkoznék, ha más eszköz valamivel jobb jelet mutatna azonos feltételk mellett, mert attól is függ a dolog.
nekem a tl-wdr3600 és s4 párosítás mindenhol maximum jelet mutat (nagyon ritkán ugrik le egy egység az összből, de az is csak pillanatokra) egy bő 60nm panelben, miután megtaláltam a megfelelő csatornát, pedig nagyon sok idegen hálózat elérhető itt, 5 gigahertz is mindig van legalább 5 - 6.

[ Szerkesztve ]

(#2961) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
Vargalex openwrt wdr4300
OpenVPN telepítésébe kezdtem bele.
több helyen is elakadtam
segítségre lenne szükségem aki csinált már illetve használja és tud segíteni a
beállítások kérem írjon pü-be.
köszönöm.
PeTi

(#2962) mjuti


mjuti
tag

Sziasztok!

Mostanában ezt látom ( vagy eddig is volt, de nem láttam? ) a kernel logban:

55.350000] device wlan0 entered promiscuous mode
61.880000] device wlan1 entered promiscuous mode

Ez mit jelent és főleg nem rossz?

Vargalexen nyomom.

Köszi, mjuti

(#2963) claire78


claire78
senior tag

Átköltöztem egy másik helyre, ahol másik modemet használok a router mellé. Kb. 10-12 óra (vagy még annyi sem) megáll a router, státuszjelző led vagy világítva marad vagy sötéten. Újraindítással működik tovább szépen.
Gyári firmware van a routeren.
Lehet ennek oka a modem? Előtte hónapok alatt sem fagyott le sosem egy másik modemmel.

(#2964) qnadam válasza horydub (#2959) üzenetére


qnadam
veterán

ha működik, nem mindegy, hogy hány pálcika?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2965) kbhuinfo válasza claire78 (#2963) üzenetére


kbhuinfo
tag

Ugyanaz az internet-szolgáltató? Mert a kettő közül (modem, másik végpont) lehet a hibaforrás, ha eddig rendben működött.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#2966) claire78 válasza kbhuinfo (#2965) üzenetére


claire78
senior tag

ugyanaz, upiszi..
Eddig semmi baja nem volt, és nem is állítottam rajta. Nem értem. :(

(#2967) Dracula válasza suste (#2957) üzenetére


Dracula
senior tag

Köszi így tökéletes lett!!! :R

(#2968) yodee_


yodee_
őstag

Üdv!

Van valakinek tapasztalata PXE-BOOT-al kapcsolatban? Érdekelne hogy nem e lehet valahogy gyorsítani az adatátvitelt, illetve NFS szerver telepítése érdekelne.

Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#2969) Atish19 válasza Atish19 (#2949) üzenetére


Atish19
őstag

Erre esetleg valaki? :U Visszatettem a régi routert azzal megy szépen minden.

[ Szerkesztve ]

(#2970) mjuti válasza mjuti (#2962) üzenetére


mjuti
tag

Sziasztok,

Már korábban volt, de nem találom, mit/hogyan kell vargalexen ezzel a routerrel csinálni UPC fibernet esetén min jön be, milyen eszközt kapok stb...Hamarosan váltok, tudom jó páran vannak itt UPC sek és emlékszem valamit variálni kell...

PS: új Vargalex várható?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2971) vargalex válasza mjuti (#2970) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

UPC esetén semmit nem kell csinálni. Legfeljebb a modemet is újra kell indítani egyszer. Új verzió lesz, csak még nem tudom ígérni, hogy mikor.

Alex

(#2972) qnadam válasza mjuti (#2970) üzenetére


qnadam
veterán

ha új eszközt dugsz a modemre, akkor először a mac címét kell regisztrálni a upc felületén. nem nagy kaland, bármilyen weblap helyett az fog bejönni :) csak tudni kell hozzá a upc-s nevedet és jelszavadat. vagy az openwrt adminfelületén klónozhatod az előző eszköz címét, és akkor újraregisztrálni sem kell, nálam már a harmadik router viseli ugyanazt a címet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2973) vargalex válasza qnadam (#2972) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Már elég régen nincs az UPC-nél MAC cím regisztráció. Csak a modemet kell regisztrálni.

Alex

(#2974) qnadam válasza vargalex (#2973) üzenetére


qnadam
veterán

akkor csak a régi beidegződés... köszi az infót!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2975) tboy72


tboy72
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék a tisztelt egybegyűltektől.

A WDR4300-on jelenleg gyári firm. van, mivel beüzemeltem egy home szervert, és átvette az egyéb feladatait.
Viszont az a gondom, hogy nem tudok portforwardolni a routerrel. van 4 port a virtual servers-ben ami nyitva van, de hiába adok hozzá 5.-et azt nem nyitja. Akármit csinálok. Volt factory reset, stb. de az istenért sem tudok rajta több portot nyitni.
Ha egy nyitottnál a bejegyzést átírom az új kinyitandó portra akkor sem működik, ha visszaírom a régire akkor azt megint kinyitja.
Már az őrületbe kerget!
Pls. Help! :W

(#2976) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Abban tudnátok segíteni, hogy hogyan látom a routeren áthaladó adatmennyiséget?
Pontosabban: van 10 Wlan kapcsolat, hogyan látom, ahogy pl. a 192.168.1.10-es IP-t használó eszköznek milyen adatforgalma van épp jelenleg?

(poli27 firm)

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2977) suste válasza Bélaaaa (#2976) üzenetére


suste
veterán

ez alapból nem megy, nincsen ilyen funkció beleintegrálva a poli27 fw-be
csak a teljes wlan forgalmat látodalapból az openwrt-ben a frogalmi adatoknál, kivéve, ha több wifi hálózatot üzemeltetsz, mert akkor hálózatonként látod (tehát ez az egyik megoldás a kérdésedre)

másik megoldás, hogy be kell üzemelni valamilyen forgalommérő programot a routeren....

(#2978) Bélaaaa válasza suste (#2977) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Forgalommérő prg.... melyik lenne? :B

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2979) mjuti válasza vargalex (#2971) üzenetére


mjuti
tag

@vargalex
@qnadam

köszönöm a válaszokat

(#2980) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok :)

Nekem már 644 torrent fut éjjel-nappal ezen a csodán :D
2TB-os HDD van rákötve, és a torrentek nagy része (99%) 4 GB feletti 720p Filmekből áll!

Már 66 napja megy újraindulás, illetve hiba nélkül :)

Köszönjük vargalex ;)

Íme:

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#2981) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

laptopról dlna segítségével (serviio) wifin keresztül szeretnék lejátszani 3D-s filmeket egy lg 3d-s tv-n.
egy ilyen routert (TP-LINK TL-WDR4300 Router) néztem ki erre a feladatra.
alkalmas lenne rá?

[ Szerkesztve ]

(#2982) Heffi válasza baandii (#2981) üzenetére


Heffi
őstag

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ha nyugalmat szeretnél, akkor találsz módot a kábelezésre.

A legnagyobb bitrátát 3D BD iso lejátszásakor tapasztaltam. A maximum 80 Mbit/s körüli érték volt. Anno tesztelgettem a wifi képességeket, de még úgy sem tudtam akadásmentesen átvinni egy 30-40 Mbit/s-s 2D m2ts fájlt a router és a tévé között, hogy egymás mellett voltak. Sem 2,4, sem 5 GHz-n nem működött a dolog. Hogy ez most a router vagy a Panasonic GT60 plazma hibája volt (2 router között WDS-ben sem tudtam akadásmentesen átjátszani az említett paraméterű filmet), azt nem nyomoztam ki, mert nekem már csak a mobilok lógnak a wifin, minden egyéb kábelezve van a gigabites hálón.

Nem írtad, hogy milyen 3D-ről van szó, de a felezett SBS vagy OU mkv 3D imitációk alacsonyabb bitráta esetén még át is mehetnek a wifi hálón.

[ Szerkesztve ]

(#2983) baandii válasza Heffi (#2982) üzenetére


baandii
senior tag

Felezett OU mkv-s 3D filmeket szeretnék csak lejátszani nem iso-kat.
Erre jó lenne? Vagy esetleg tudnál ajánlani vmi hasonló router-t ami biztost megoldja a feladatot?

Segítségedet előre is köszi!

(#2984) Heffi válasza baandii (#2983) üzenetére


Heffi
őstag

Nem azt mondom, hogy nem bírná a 4300, hanem azt, hogy összességben a rendszered bármelyik gyenge pontján elvérezhet a dolog, és az akadozó kép, vagy hang bosszóságot okozhat. Sajnos azt, hogy hol lenne a legszűkebb keresztmetszet és mi az az adatmennyiség, ami folyamatosan áttuszkolható rajta, senki sem tudja megmondani, csak a próba során fog kiderülni. A sávszélességet a router távolsága, a köztes akadályok, egyéb wifi rendszerek jelenléte és a hálózatodhoz csatlakoztatott vezetéknélküli eszközök száma mind-mind befolyásolja, csökkenti.

Amúgy mekkora távolságot kellene áthidalni a két eszköz között? Esetleges falak, födém akad köztük, vagy csak a szoba egyik sarkából a másikba kellene kapcsolódni?

(#2985) baandii


baandii
senior tag

Kb. 3-4 métert kéne áthidalni egyik szobából a másikba, egy fal lenne a két eszköz között semmi más.

(#2986) sepsi0 válasza baandii (#2985) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nekem a 30-40GB 3d filmeket 5GHZ-en viszi simán, akadás nélkül a Samsung 2013-as Lcd tvm.
Igaz a vinyó (2GB WD) ext4-re van formázva (utólag), ntfs-el is mentek akadás nélkül...
Távolság 2m, fal nincs, de szerintem nem befolyásolja...

Ja a router dlna szolgáltatással megy a film, nem serviioval, bár régen azt is használtam, de akkor kábelezve volt a TV.

[ Szerkesztve ]

(#2987) Heffi válasza sepsi0 (#2986) üzenetére


Heffi
őstag

Pont az 5 GHz-es rész érzékeny a távolságra.

Azt sem tudjuk, hogy LG tévén is van 5 GHz-es wifi.

(#2988) krealon válasza sepsi0 (#2986) üzenetére


krealon
veterán

"Távolság 2m, fal nincs, de szerintem nem befolyásolja..."

Ezzel azt akarod mondani, panel (vasbeton) / valyog falon keresztul is biztosan mukodni fog?

(#2989) Heffi válasza baandii (#2985) üzenetére


Heffi
őstag

Van a tévéden vezetékes hálózat csatlakozó?

Milyen a jelenlegi routered?

(#2990) baandii válasza Heffi (#2989) üzenetére


baandii
senior tag

Igen van és egy ilyen tv-ről van szó.

(#2991) lucky00 válasza baandii (#2990) üzenetére


lucky00
tag

Helló!

Ha két három méter akkor simán átkötném a tv-t madzagra, hogy legalább az egyik oldal stabil legyen.
A wifit rengeteg minden befolyásolja/zavarja/teheli...stb.

WDR-4300 + Openwrt +Minidlna +Transmission + külső winyó és a laptopot ki is lehet kapcsolni.

Üdv Néktek

(#2992) Heffi válasza baandii (#2990) üzenetére


Heffi
őstag

Ha jól láttam a tévéd dual band-es.

De ettől függetlenül mégis azt javaslom, kábelezz kb 3 000 Ft-ból, és nem lesz sávszélesség problémád sosem.

(#2993) baandii válasza Heffi (#2989) üzenetére


baandii
senior tag

Bocs lemaradt egy ilyen masina van itthon jelenleg.

Lehet láma lesz a kérdés...szóval van a router, a laptop és a tv. A routerból kéne egy kábel a laptopba meg a routrből egy másik kábel a tv-be?

[ Szerkesztve ]

(#2994) Heffi válasza baandii (#2993) üzenetére


Heffi
őstag

Persze, ilyen egyszerű. És olcsó! És a 100Mbites kapcsolaton minden film átmegy.

Szép és jó ez a TP-Link router (nálam kettő is üzemel), de felesaleges beruházás, ha az előnyeit nem tudod érvényesíteni (én is így jártam), és kihasználni.

(#2995) suste válasza sepsi0 (#2986) üzenetére


suste
veterán

Ja a router dlna szolgáltatással megy a film, nem serviioval, bár régen azt is használtam, de akkor kábelezve volt a TV.

csak hogy tudd, a serviio DLNA szerver program, szóval azzal is DLNA-n nézted (és pl mondjuk nem SAMBA-n)
a különbség nálad inkább annyi, hogy csak 1 hálózati kapcsolat van (router-TV), míg a kérdezőnél 2 (laptop-router-TV)

(#2996) lucky00 válasza Heffi (#2994) üzenetére


lucky00
tag

A wdr4300 gigabites router 1000Mbit/s

Üdv Néktek

(#2997) Heffi válasza lucky00 (#2996) üzenetére


Heffi
őstag

Ezzel tisztában vagyok, azért vettem kettőt is :B

Viszont ami baandiinak van, az csak 100-as.

(#2998) sepsi0 válasza krealon (#2988) üzenetére


sepsi0
őstag

A ház ahol élek :) falszerkezete a következő: 10cm beton+10cm hungarocel+10cm beton, betonban betnvasak vannak....
Alsószint kb 50m2 itt van a nappali egyik falán a router, fent 45m2 födém vasbeton. Vodafone smart tab 5ghz a házban mindenhol van 5ghz stabilan minimum 2 csík (nem tudom hány mb/s) most másik tabrol írok de a vodát csak azn használom és érezhetően gyorsabb mint a 2.4ghz....
A házban felfelé csak egy zárt lépcső van...
Házon kívül már csak egy csík van kb 5mre a külső faltól.
Sőt az emeleten van egy xbox360 födém és két szobafal távolság, a box szerint full térerő (bár ezt kétlem de stabíl). Más 5ghz eszközöm nincs (ja a samu tv). Ezt tudom mondani........

(#2999) sepsi0 válasza suste (#2995) üzenetére


sepsi0
őstag

Pont erre utaltam.... (pc+router+tv kábellal)
Tudom mire szolgál a program..... :R
Akkor használtam servit mikor még gyári firm volt a ruteren, pont ezért ment fel az openwrt.

Nagyon beindúlt a fórum a hozzászólásomtól..... :U

[ Szerkesztve ]

(#3000) lucky00 válasza Heffi (#2997) üzenetére


lucky00
tag

100Mb/s -on a BD film már szaggat rendesen (akad,csúszik a hang, szétesik a kép), főleg ha más is használja a hálózatot. Nekem két média player, egy nas és három számítógép használja, a 100Mb et + a wifi és amikor kicseréltem a routert Gb-esre a médiplayer maradt 100Mb-es de nem szaggat a lejátszás még BD-n sem.

Üdv Néktek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.