Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Heffi válasza laktop (#2000) üzenetére


Heffi
őstag

Megcsináltam, ahogy írtad, mégis jönnek a hibaüzenetek a rendszernaplóba.

(#2002) vargalex válasza persnongrat (#1998) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha az eredeti /etc/config/firewall file-t megnézed, akkor benne is szerepel az oka:

# We need to accept udp packets on port 68,
# see https://dev.openwrt.org/ticket/4108
config rule
option name Allow-DHCP-Renew
option src wan
option proto udp
option dest_port 68
option target ACCEPT
option family ipv4

De az, hogy nyitva a port, nem jelenti azt, hogy ki is szolgál DHCP kéréseket. A WAN oldalon tiltott a DHCP szerver!

Alex

(#2004) vargalex válasza Kalandor (#2003) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Azt ugye tudod, hogy a backdoor csak WAN-ról engedélyezett HTTP admin esetén él.

Alex

(#2006) vargalex válasza Kalandor (#2005) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan. Sőt, igazából csak akkor van veszély, ha 255.255.255.255-re állítod. Ugyanis ekkor bárhonnan elérhető. Nyilván, ha egy konkrét IP-t írsz be, akkor az egy olyan IP lesz, ami hozzád (vagy a munkahelyedhez, stb.) tartozik, tehát az sem jelent veszélyt, mert abban valószínűleg megbízol.

Mondjuk én így is, úgy is OpenWrt-t tennék rá. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2008) JamesHun válasza fabiandaniel (#1973) üzenetére


JamesHun
addikt

Szia

Nekünk is hasonló a gondunk, de gyári legfrissebb firmware el csinálja, hogy félig csatlakozik, de nem azonosított hálózatnak ismeri fel a windows munkahelyi helyett és a lan hoz nem fér hozzá router restartig a gép, de aki csatlakozva van annak megy rendesen :S

SeriesX: JamesSHun

(#2009) Mate


Mate
nagyúr

Elég sok a gondom a hálózattal itthon, így kell egy ideiglenes megoldás.

Arra gondoltam, hogy visszakapcsolom upc modemében a router funkciót és a wifit, majd a wdr4300-al rácsatlakozok a modem wifijére és azt továbblököm vele.

Mit és hogyan állítsak be, hogy működjön a dolog? Illetve kikapcsolható a "router funkció" ? Nekem csak annyi kell, hogy erősítsen a jelen, más nem.

(#2010) Intruder2k5 válasza Mate (#2009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári fw-vel a WDR4300 tudtommal nem tud WiFi kliens lenni!

(#2012) Intruder2k5 válasza Kalandor (#2011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha van frissebb fw a tp-link honlapon, akkor azt javasolt rátenni! A WiFi beállításokban a csatornát nem ajánlott AUTO módban hagyni, ehelyett inkább a fix csatorna preferált, aminek kiválasztásában segít az inSSIDer! Ha van, akkor ajánlott olyan csatornát választani, amin nem forgalmaz egy környező router sem, sőt, ha lehet akkor a szomszédos csatornái is üresek legyenek! Ha ilyen nincs, akkor értelemszerűen a ránézésre legtisztábbat kell beállítani!

Remélem beállítás után rendben lesz majd a hálózatod, bár én többek közt az ilyen apró bakik miatt nem bízom a TP-LINK-ben, és nem is nagyon szoktam ajánlani senkinek a megvételét!

(#2013) Gondwana válasza Intruder2k5 (#2012) üzenetére


Gondwana
addikt

(Érdekes módon arról hallgat mindenki, hogy inSSIDerrel hol és mit kell mérni. Pl. a router mellet 1-es csatornán csönd van, ide rakom a routerem, de a szomszéd szobában, ahol legtöbbet használnám, már a szomszéd routere világít az egyes csatornán, de ott meg pl. a 6-oson van a legkisebb forgalom. Logikus (vajon mindenkinek?), hogy ilyenkor nem kellene ragaszkodni pl. az 1-es csatornához!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2014) Intruder2k5 válasza Gondwana (#2013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel az inSSIDer-t a kliensen futtatod és nem a routeren, így az adott helyszín állapotát fogja megjeleníteni, ott pedig azok a beállítások optimálisak, függetlenül attól, hogy 1, 2, vagy 3 helységgel odább ez másképp van! Na persze egy ilyen zsúfoltabb, folyton változó környezetben, egy olyan igazi mászkálós klienssel, amit mindig máshol használsz, lehet nincs is valóban jó beállítás, de a wifi már csak ilyen, ez ellen nem lehet mit tenni! Illetőleg ekkor szokott szóba kerülni, hogy fontolóra kellene venni az 5GHz használatát!

(#2016) persnongrat válasza Kalandor (#2015) üzenetére


persnongrat
tag

Hm. És milyen szépen lehülyéztek engem valamelyik (talán a DIGI internetes?) topic-ban, hogy hogy merem azt mondani, hogy szarok a tplinkek... :)

(#2017) dh66e válasza persnongrat (#2016) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tudom én nyúltam e aranyba,de nekem digim van és a 4300-al még semmi panaszom nem volt január óta pedig pár eszköz( médialejátszó(2db egyik lanon másik wifi sticken),mobilok,laptop csücsül rajta szinte non stop,gyári fw-vel.Szóval engem nehezen tudnátok lebeszélni erről a routerről. Persze ha másnak mások a preferenciái akkor lehet hogy nem a legjobb vétel.

(#2018) vargalex válasza persnongrat (#2016) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Semmivel nem rosszabbak, mint más gyártó termékei...

Alex

(#2019) persnongrat válasza dh66e (#2017) üzenetére


persnongrat
tag

Nekem is csak olyan, hogy openwrt-t tettem rá, ami itt-ott erősen bugos és - ez viszont fizikai adottság - jóval gyengébb a wifije, mint a mellette álló RT-N16-nak, holott árban kb. egyformák.
Az 5GHz-es rész meg számomra használhatatlan, mert jó, ha 2-3Mbps-t tud ebből a távolságból.

(#2020) persnongrat válasza vargalex (#2018) üzenetére


persnongrat
tag

Ezzel vitatkoznék. Hogy az "öntőcsonk" (asszem, ez a szakszerű elnevezése) rajta marad a wifi kapcsolón, emiatt felsebzi az ember ujját, ha figyelmetlenül nyúl oda... ilyet csak a dzsunka cuccokon engednek meg a gyártók.
Nincs rajtuk vészhelyzetben használható firmware, mint az Asus-ok többségén.
Ahogy fentebb írtam, a rádiója elég gyengécske.
Nem öt méterről kell persze nézni, hanem három szobán át, vasbetonban. Itt látszik az eltérés.

Másik topic-ban is írtam: egymás mellett van a két router, ha jól emlékszem, 4-5 csatornányira egymástól.
Az Asus stabil, általában -50dBm az inSSIDer szerint, az openwrt-s 4300-as -60dBm körül van és erősen ingadozik (+5/-10dBm tartományban)

Már beszéltünk róla, szóba került, hogy kontakthibás lehet az antennája, erről nem tudok közelebbit.
Korábban a 1043ND-vel szemeztem, de annyi negatív véleményt olvastam róla (és ezeknek általában inkább hiszek, mint a "csak dícsérem, mert nem fogom égetni magam azzal, hogy szart vettem" típusú véleményeknek.
Ha jól tudom, neked is dlink-ed van, gondolom, nem véletlenül...

(#2021) vargalex válasza persnongrat (#2019) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen bugot találtál az OpenWrt-ben? Milyen verziót használsz pontosan?

A wifiről már beszéltünk. Írtad, hogy nálad ugrál a jelerősség, stb. Arról viszont nem nyilatkoztál (pedig kérdeztem), hogy milyen távolról mérted az írt értékeket. Csak azért, mert írtam, hogy én is megnézném...

Alex

(#2022) persnongrat válasza vargalex (#2021) üzenetére


persnongrat
tag

De írtam: három vasbeton falon túlról, ez saccra 10-15m.

Az openwrt bugokat is említettem: a LuCi iszonyatos baromságokat művel időnként.
Például a hd-idle modul meg tudja hülyíteni asszem, a teljes web szervert, a wifi konfigurálásnál eléggé rapszodikus módon hol megfelelő adatlapot ad fel, hol kihagyja az összes legördülő menüt és mindet sima text mezőként adja, máskor a legördülő menüben olyan értékek jelennek meg, aminek semmi köze az adott országbeállításhoz (pl. magyar beállítások mellett 30db max. txpower, a ténylegesen használható 17 helyett) stb.

12.09 a verziója.
Nem nagyon használom egyébként épp az említett ingadozások miatt.
(a kontakthiba ellen szól, hogy vele egy szobában tartózkodva nem ugrál, legalábbis nem ennyire)

(#2023) vargalex válasza persnongrat (#2020) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az Asus-on sincs vészhelyzeti firmware, egyszerűen a bootloader olyan. A régebbi típusokon tftp szerver volt benne, az újabbakon (mint az én DIR-825-ömön is) egy minimal web szerver. Egyébként a TP-Link TL-WR842ND bootloadere is tartalmaz tftp szervert. Szóval, még gyártón belül sem egységes.

A wifi-t éppen az előző hozzászólásban kérdeztem, meg fogom nézni. Igaz, majd csak a DIR-825-höz tudom hasonlítani.

Egyébként nekem azért D-Link van, mert egy erős, OpenWrt kompatibilis, szimultán dual band routert akartam viszonylag olcsón. Akkor TP-Link-ből csak az 1043ND volt, ami az utolsó kritériumnak egyáltalán nem felel meg, és az első sem teljesen igaz rá. Ugyanakkor az is igaz, hogy ha a Milyen routert? topic-ot megnézed, a D-Link eszközöket sem ajánlják. :)

Nekem a cégnél folyamatosan megy egy 1043ND, ami wifi-t ad, hőmérsékletet mér (rrd és mysql adatbázisba is tárolja), nyilván ezeket weben kiszolgálja, samba, ftp fut rajta és a hálózaton szórja a DVB-T stick által vett TV adásokat. Még egyszer sem indult újra, soha semmi gond nem volt vele.

Van TL-WDR4300 is, amit csak tesztelésre használok, illetve egy második D-Link DIR-825 is.

Szerk.: A bugokra: ezek közül egyikkel sem találkoztam, illetve szerintem senki más nem jelezte. A megjelenítés inkább böngésző hibának tűnik. Persze a legtöbben itt nem 12.09-et használnak. Egyébként te csak LuCI hibát említettél, egyetlen OpenWrt-set sem...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2024) Intruder2k5 válasza Kalandor (#2015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen megfelelő a 20MHz beállítás, azáltal kisebb az esély a más hálózatokkal történő átfedésre (interferenciára), és tapasztalatom szerint klasszisokkal stabilabb tud lenni a 20MHz-es WiFi kapcsolat! Ha nincsen szükséged a 100+Mbps WiFi sebességre, akkor jobb lesz így!

(#2025) persnongrat válasza vargalex (#2023) üzenetére


persnongrat
tag

Alkalomadtán, ha megint belemászok az openwrt-be, majd készítek screenshotot róla.
Egy általánosan használt, stabil böngészőben kevésbé tudok elképzelni ilyen jellegű hibát.
A hd-idle egyhamar nem kerül elő, mivel a diszket elhasználtam egyéb célra.

Az meg, hogy openwrt vagy LuCi bug... számomra az openwrt en bloc a teljes rendszer. Hogy a hiba a kernelben, a PHP futtatóban(??? vagy LUA? már nem emlékszem) vagy magában a LuCi-ban van, az ilyen szempontból számomra közömbös: a többség a routert weben szokta konfigurálni, nagyjából szerves egészet kellene képezniük. :)

Asus témában nagyon nem akarok vitatkozni: ott az elrontott firmware update után megmarad ez a tftp-s menekülési út, ilyet máshol még nem találtam, tplinken 99%, hogy nincs rá lehetőség. Ha elcsesztem, jöhet a forrasztás (jöhetne, ha értenék hozzá) és a soros porti konzol vagy a kuka.

(#2026) persnongrat válasza Intruder2k5 (#2024) üzenetére


persnongrat
tag

Ha 40 helyett 20MHz-en megy, az nem csökkenti az elérhető max. sebességet?

(#2027) Intruder2k5 válasza persnongrat (#2019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt a WDR4300 vs. RT-N16 WiFI viszonyt már mástól is hallottam, ugyanezt mondta amit Te! A TP-LINK-ről kialakult véleményünk is hasonló, ettől függetlenül tudom, hogy sok elégedett tulajdonos van ezen a térfélen is, aminek én csak örülök! Ha már megvették, erre vágytak, akkor legalább legyen jó nekik, és ha ők mint a tulajdonosaik elégedettek vele, akkor mindenki boldog lehet, ebből nem kell vitát szítani...!

(#2028) Intruder2k5 válasza persnongrat (#2026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De csökkenti, viszont legjobb tudomásom szerint Kalandornak valami kis UPC-s csomagja van, ami talán 15Mbit, az pedig lazán átmegy a 20MHz-es csatornaszélességen is (sőt akár ennek a többszöröse is), cserébe sokkal stabilabb lehet!

[ Szerkesztve ]

(#2029) persnongrat válasza Intruder2k5 (#2028) üzenetére


persnongrat
tag

Na jó, de manapság azért a LAN-os sebességnek is lehet jelentősége, egy router feladata már nem csak az internet elosztása. Sokra tesznek média szervert és hasonlókat, ott meg lehet jelentősége a sebességnek.

(#2030) persnongrat válasza Intruder2k5 (#2027) üzenetére


persnongrat
tag

Vitázni nem akarok róla, csak leírtam a saját tapasztalataimat. Én elégedetlen vagyok vele.

(#2031) Intruder2k5 válasza persnongrat (#2029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csupán felhasználási terület és mód kérdése, van aki kizárólag munkára (és olyan munkára) használja, így elég neki az 1 megabites kapcsolat is, ha az betonstabil! Ez "van aki" meg "van ahol", meg stb... csak példálódzás, van akinek a 300Mbps is kevés, sőt van akinek minden kevés... Itt most nem erről van szó, ha jól sejtem! Olvastam Kalandor hsz-eit máshol, más témában is, tudom, hogy mit várna el tőle!

[ Szerkesztve ]

(#2032) persnongrat válasza Intruder2k5 (#2031) üzenetére


persnongrat
tag

Jó, én az előzményeket nem láttam.
És mint r1.0 userekhez szokott egyén, igyekszem a legrosszabbat feltételezni. ;)

(#2033) vargalex válasza persnongrat (#2025) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Lua van alatta, nyilván te tekintheted egyben az egészet. Viszont, ahogy korábban írtam, senki más nem jelzett hasonló hibát, igaz általában nem 12.09-es verziót használják itt a legtöbben.

A menekülési útról nem biztos, hogy teljesen elolvastad (vagy értetted a hozzászólásomat): TP-Link TL-WR842ND-ben is van tftp szerver, azaz ugyan úgy javítható soros kábel nélkül egy rossz firmware frissítés esetén, mint az Asus. Illetve az én D-Link DIR-825-ömben is van recovery, ami egy minimal web szerver, ahol csak firmware-t lehet feltölteni. Tehát, az, hogy te más típusnál nem láttál ilyet, nem jelenti azt, hogy nincs (elárulom, Netgear-nál is van), sőt a fenti példa egyértelműen mutatja, hogy 100%-ra van olyan TP-Link típus, amiben gyárilag van.

Alex

(#2034) persnongrat válasza vargalex (#2033) üzenetére


persnongrat
tag

Igaz, rosszul fogalmaztam, a 4300-asról és a 1043-ról beszéltem, amikor azt írtam, hogy nincs bennük menekülő út. Viszont ami asust láttam, abban mindben volt.

Openwrt-ből mi van használatban, ha nem a 12.09 a jellemző?
Vagy te csak az itteni userekről beszélsz?

Ui: bocs, mobilról írok, macerás hosszabban.

[ Szerkesztve ]

(#2035) vargalex válasza persnongrat (#2034) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az itteni userekről beszélek. :)

Alex

(#2036) persnongrat válasza vargalex (#2035) üzenetére


persnongrat
tag

Ja, azt hittem, úgy általában az openwrt-sek.
Nekem anno közelebb volt (értsd: kevesebbet kellett keresgélnem, mivel megvolt a link) a "gyári" 12.09.
Ha jól sejtem, a tiéd is valahol akörül jár, csak saját build, nem?

(#2037) vargalex válasza persnongrat (#2036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pl. kernelben verzióban az én buildem újabb. Az AA 3.3.8-as kernelre épül, az én buildem 3.7.4-esre. De transmission, stb. is újabb az enyémben.

Alex

(#2038) Speedo


Speedo
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a trunk/snapshot-ban található napi szinten generált buildekkel? Mennyire megbízhatóak, benne van a pakliban, hogy az előző napi trunk változtatások (ha valami félrecsúszik) miatt hibásan kerül ki a build?

Továbbá esetleg valakinek van tapasztalata v1.6-os routerrel openwrt ügyben?

(#2039) Teng


Teng
aktív tag

Hello

Szerintetek a TP-Link TL-WDR4900 megéri az +5e ft-os felárat, ehhez (TP-Link TL-WDR4300) képest?

Üdv

(#2040) Heffi válasza Teng (#2039) üzenetére


Heffi
őstag

Csak akkor, ha ki tudod használni a +-t amit nyújt a 4300-hoz képest.

(#2041) Teng válasza Heffi (#2040) üzenetére


Teng
aktív tag

Köszi. És a szuper CPU-n kívül mivel nyújt többet? Mert más különbséget nem véltem felfedezni...

(#2042) Heffi válasza Teng (#2041) üzenetére


Heffi
őstag

+150 Mb/s sávszélesség a 2,4 GHz-s frekin.

(#2043) kali válasza Teng (#2041) üzenetére


kali
legenda

szia,

n750 kontra n900
mimo; 2*2:2 és 3*3:3 kontra 3*3:3 és 3*3:3
flash; 8 megabyte kontra 16 megabyte

(#2044) Teng válasza kali (#2043) üzenetére


Teng
aktív tag

Köszönöm. És Láttam az openwrt oldalán, hogy az N900 V2 be csak 8MB ram van az elképzelhető?

Üdv

(#2045) kali válasza Teng (#2044) üzenetére


kali
legenda

igen

(#2046) SteveBeard válasza kali (#2043) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

A héten állítottam be egy ilyet. 941-est váltott le.
2.4Ghz-en jóval kisebb a hatótávolság.
Szerintem a beépített antennák miatt.

Steve

(#2047) kali válasza SteveBeard (#2046) üzenetére


kali
legenda

nem tudom, hogy melyikre gondolsz, mivel két típustról is szó van, de én egyiknél sem tapasztaltam a megfelelő beállítást követően, hogy akár adott szempontból is különösebben elmaradna a tl-wr941nd vagy a tl-wr1043nd mögött, pedig többet is beüzemeltem már mind a kettőből.
szélsőséges kivétel, ha az ellenoldal 3*3 mimo képes, mert a tl-wr941nd és a tl-wr1043nd is az, de a tl-wdr4300 nem, csak a tl-wdr4900, így adott a különbözet.

(#2048) vargalex válasza Teng (#2044) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elvileg a RAM mindkettőben 128 MB. Szerintem te a Flash-ra gondolsz.

Alex

(#2049) persnongrat válasza Heffi (#2042) üzenetére


persnongrat
tag

Ez nem stimmel. Legalábbis az inSSIDer és a laptopom drivere 300Mbps-t mondott rá, miután nem csak nézegettem, hanem rá is kapcsolódtam (openwrt).
Hogy tudja-e hozni ezt a sebességet, az egy másik téma. :(
Vagy te valami másról beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#2050) kali válasza vargalex (#2048) üzenetére


kali
legenda

biztos arra gondolt, én írtam is, hogy flash, és valóban; v1 esetén 16 megabyte, v2 alatt pedig 8 megabyte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.