Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) maestro87 válasza woodworm (#3349) üzenetére


maestro87
őstag

Nekem ezt írja ki:
"Hoppá! A Google Chrome nem találta meg a www.tp-link.com webhelyet"

Én nem tudom, hogy proxy mögött vagyok-e vagy sem, kissé le vagyok maradva ezekkel a netes dolgokkal.:) Hol kell megnézni?
Kell-e valamit beállítani miután beüzemeltem a routert?
Amúgy melyik firmware ajánlott a WDR4300-ra?

(#3350) CaptionJack:
Persze, majd utána nézek, hogy mi mit jelent, de nem most és pláne nem egyszerre (kicsit sok lenne). Nekem most csak olyan segítség kellene, hogy mit kell bekapcsolni, mit kell kikapcsolni magyarázat nélkül.:D Szóval kell egy jól működő router és nem holnap, hanem még ma. :D

[ Szerkesztve ]

(#3352) woodworm válasza maestro87 (#3351) üzenetére


woodworm
veterán

Első körben vagy a router wan beállításainál, vagy a pc kapcsolat tulajdonságainál megadni a google dns szerverét (8.8.8.8, 8.8.4.4), ha a szolgáltatóé rosszalkodik, akkor meg tudod így kerülni.

Nem tudom milyen egyéb beállításokra gondolsz, a kapcsolat és a wifi beállítása után túl sok mindent nem kell állítgatni, általában maradhatnak gyári alapértéken.

(#3353) CaptionJack válasza maestro87 (#3351) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

Én nem tudom, hogy proxy mögött vagyok-e vagy sem, kissé le vagyok maradva ezekkel a netes dolgokkal.:) Hol kell megnézni?

Ha igaz akkor Chrome-t használsz. Ott a beállítások->speciális beállítások->Hálózat rész alatt a Proxy beállítások modosítása gomb-> (Kapcsolatok fülön) Helyi Hálózat (LAN) beállítások gomb

Kell-e valamit beállítani miután beüzemeltem a routert?
Ez a felhasználótól függ. Amit mindenképpen javasolt:
- Router belépési jelszavát módosítani
- PPPOE (ha van)
- wifi security (ha használsz)
- Local Management-ben érdemes megadni, hogy mely gépekről lehessen az admin felületet elérni.

Amúgy melyik firmware ajánlott a WDR4300-ra?
Én most legfrissebbet használom a gyári fw közül. Amennyiben szeretnél egy jóval testreszabhatóbb (haladó szintű) felületet úgy javasolt a Vargalex féle fw használata.

(#3354) CaptionJack válasza woodworm (#3352) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

Szerintem nem név feloldási probléma lesz.... oszt lehet hogy tévedek :)

(#3355) maestro87 válasza woodworm (#3352) üzenetére


maestro87
őstag

És a tűzfalon sem kell semmit állítani, hogy mit engedélyezhet és mit nem? Szoftveres tűzfalnál pl. betudtam állítani, hogy egy programot blokkoljon, vagy egy honlapot. Ennél hogy kell?
Meg a szoftver mindig jelzett, ha valaki beakart törni a gépemre, itt van ilyen lehetőség?
Gondolom szoftveres tűzfalat nem használtok router mellett.

(#3356) CaptionJack válasza maestro87 (#3355) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

Mindenképpen használj szoftveres tűzfalat

(#3357) maestro87 válasza CaptionJack (#3353) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi!
A Vargalexből Ők lennének a legfrissebbek?

Miért kell szoftveres tűzfalat is használni?

[ Szerkesztve ]

(#3358) krealon válasza maestro87 (#3355) üzenetére


krealon
veterán

"Gondolom szoftveres tűzfalat nem használtok router mellett."

Rosszul gondolod.
A router-ek (marmint az otthoni, kis-irodai azaz SoHo) alapveto feladata, hogy a racsatlakozott eszkozok elerjek az internetet. Pont.
A router nem latja, hogy melyik program probal meg adatot forgalmazni, igy az altalad ahitott funkciokat, meg elvileg sem kepes megvalositani.
Tehat hasznalj szoftveres tuzfal programot IS.

(#3359) maestro87 válasza krealon (#3358) üzenetére


maestro87
őstag

Aha.
Jó, programot nem lát, de kártékony weboldalakat sem tud blokkolni?

(#3360) Intruder2k5 válasza CaptionJack (#3348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg az enyém is, amint olvashattad! :)

(#3361) Intruder2k5 válasza maestro87 (#3359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kártékony weboldalakat blokkolni? De azt tud, amennyiben összeállítod neki a listát ezekről a címekről, bár gyári fw-vel talán 20-30 ilyen domain állítható be legfeljebb, és ha nem tévedek ettől azért kicsit több kártékony oldal van! Másik megoldás, ami már kicsit hatékonyabb lehet, hogy felteszel rá OpenWrt fw-t, és internetes tutorialok alapján proxy szerver, vagy simán a hosts file segítségével szűröd ezeket az oldalakat, de ez sem lesz tökéletes megoldás, a szoftveres tűzfalat nem helyettesíti! Ezen kívül a szoftveres tűzfalprogramoknak a kártékony oldalak szűrése csak az egyik funkciója!

(#3362) maestro87 válasza Intruder2k5 (#3361) üzenetére


maestro87
őstag

Ok. Akkor marad fent a szoftveres tűzfal is.

(#3363) maestro87


maestro87
őstag

Hogy tudok routeren keresztül nyomtatni? :F (a router USB portján keresztül)

Ezt lényegében megcsináltam, de szerintem a port-tal lehetnek gondok. 'Local' portot adtam meg neki és úgy felismerte a nyomtató típusát és telepített a drivert, de lehet hogy a 'Standard TCP/IP' portra kellett volna beállítani, de ehhez meg IP cím is kell amit nem tudom, hogy honnan kell szedni.
Vagy lehet, hogy a gyári firmware nem támogatja a nyomtatómat? Mert a tplink honlapján van egy lista a támogatott típusokról és az enyém nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#3364) Kicsirics77 válasza maestro87 (#3363) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha nincs benne a listában akkor jó esély van rá,hogy nemfogsz nyomtatni a routeren keresztül...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3365) maestro87 válasza Kicsirics77 (#3364) üzenetére


maestro87
őstag

Ez lenne a kompatibilitási listájuk.
Elég szegényes, főleg hogy win8 alatt még lehet hogy ennek a fele sem támogatott.
A nyomtatóm egyébként Xerox, de ebben a listában még a gyártó sincs benne.

Tényleg csak ezekkel lehetne nyomtató szervert létrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#3366) Kicsirics77 válasza maestro87 (#3365) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hiába nézem,segíteni nemtudok
openwrt-ben több támogatott nyomtató van mint a gyári szoftvervben
de ennek nézz utána az openwrt wiki oldalán,hátha ott lesz info
[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3367) kali válasza maestro87 (#3365) üzenetére


kali
legenda

a gyakorlatban elég sok működik win 7/8 alatt, ami a gyártónál papíron nincs tesztelve, tehát szürke "x" jelöléssel bír, és sokszor igaz ez a listában nem szereplő típusokra is.
a routeren a szervet legyen engedélyzve, illetve a munkaállomáson a szükséges vezérlő legyen feltelepítve, utána megfelelő beállítások megadása, és hátha...

[ Szerkesztve ]

(#3368) PeLa87 válasza maestro87 (#3365) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Nekem Epson m2300-am van, az sincs a listán, de simán megy routerre kötve! :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#3369) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Üdv, találtam egy érdekes tesztet:[WDR-3600 vs. WDR-4300] érdemesebb lenne 3600-ot venni ezek szerint?! :F

(#3370) Intruder2k5 válasza dzoli87 (#3369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Eddig se nagyon érte meg a 4300, mert lényegi eltérés leginkább csak az 5GHz WiFi vonatkozásában van, 300 vs. 450Mbps, és hát valljuk be, igen kevés 450Mbps WiFi adapter forog közkézen, amivel adott esetben ki lehetne használni a többletet a routerben!

(#3371) kali válasza dzoli87 (#3369) üzenetére


kali
legenda

szia,

azonos proci, ram...stb, wifi tekintetében van inkább eltérés, a 3600-as 2.4 és 5 GHz esetén is 2*2:2 mimo képes, a 4300-as pedig 2.4 GHz sávon 2*2:2, de 5 GHz esetén 3*3:3 mimo képes - ezért a 3 antenna, a 3600-as 2 antennájához képest.
amennyiben van/lesz olyan ellenoldali eszköz, ami kihasználja a 4300-as 5 GHz alatti jobb mimo képességét, úgy érdemes azt választani, ellenkező esetben szinte mindegy.

(#3372) dzoli87 válasza kali (#3371) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Értem, köszönöm a válaszotokat! :R

(#3373) MunezXBK válasza Intruder2k5 (#3370) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Viszont nincs akkora különbség árban a 2 között.

(#3374) suste válasza MunezXBK (#3373) üzenetére


suste
veterán

Érdekes hozzállásod van.
Én nem szeretek olyanért fizetni, amit nem akarok/tudok használni.....

(#3375) MunezXBK válasza suste (#3374) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Honnan tudod, hogy nem tudod használni? :D Én 4300-ast vettem, minimális különbség van árban.

(#3376) banhammer


banhammer
veterán

A napokben vettem egy ilyen routert és lenne pár kérdésem.

Érdemes a gyári antennákat használni vagy inkább rakjam át a régi routerem (TP-Link WR841ND) antennáit, plusz a TP-LINK TL-ANT2408CL antennát vagy hagyjam a gyáriakat a routerben.
Jelenleg úgy néz ki, hogy (szemből balról jobbra nézve) gyári antenna, régi router antenna és a 8dBi-s antenna van a routerben.
A legfőbb gondom az, hogy a WC-n (nem röhög) gyenge a jel, néha el is dobja a kapcsolatot a Samsung Galaxy Note 3 telefonom.
Ez a probléma a WR841ND-vel nagyon ritkán fordult elő.
A router a régi router helyén van és elsősorban 2.4GHz-en üzemel.
Próbáltam 5GHz-en is, akkor katasztrófálisabb volt az eredmény, gondolom ez annak is betudható, hogy csak egy gyári antennát használok.

A másik kérdésem az lenne, hogy a 2.4GHz-es és az 5GHz-es hálózatnak lehet azonos neve vagy érdemes külön nevet adni nekik?

A legújabb (TL-WDR4300_V1_130617) gyári firmware-t használom, nem sok kedvem van homebrew firmware-rel mókolni.

Valamit rosszul csinálok?

Ettől a problémától függetlenül meg vagyok elégedve a router sebességével.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3377) kali válasza banhammer (#3376) üzenetére


kali
legenda

szia,

vagy mindegyik antennát azonosra (dBi és GHz) cseréled, vagy egyiket sem, tehát marad a három gyárilag rajta lévő, eltérő antennák esetén oda a megfelelő mimo, illetve alapban is probléma adódhat a wifi szórással.
amennyiben csak 2.4 GHz képes antennákat teszel a routerre, úgy oda a dual band, tehát nem lesz 5 GHz szórás.
a a tl-wdr4300-as gyári antennáinak dual band osztottsága (3 + 2 dBi) miatt nem várható olyan jó 2.4 GHz szórás, mint a tl-wr841nd 5 dBi antennáival.

[ Szerkesztve ]

(#3378) banhammer válasza kali (#3377) üzenetére


banhammer
veterán

Hát én megkaparom magam...

A csatorna váltással lehet valami "csodát" elérni?

Most a 13-asról átraktam az 1-esre.
A 20MHz átviteli csatorna? nem hozott szerencsét.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3379) Intruder2k5 válasza banhammer (#3378) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó lenne nem "vaktában lövöldözni", hanem inkább ránézni az éterre inSSIDer3-mal!

(#3380) banhammer válasza Intruder2k5 (#3379) üzenetére


banhammer
veterán

Hát nem nagyon van kedvem kiadni több, mint kétezer forintot egy app-ra, hogy megtudjam melyik csatorna a legjobb a WC-n.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3381) suste válasza MunezXBK (#3375) üzenetére


suste
veterán

Nagyon 1szerű:
-5ghz 450es telóm tuti nem lesz mostanában (talán nincs is ilyen)
-asztali pc-m sem lesz, de főleg nem vennék bele 5ghz 450es wifit
-tv-ben szerintem nincs is.....
-stb,stb
(Kiv. lennék 4300as tulajok közül hányan használják ki a 450et...én 0ra tippelek:) )

(#3382) idioty


idioty
tag

Nálam ki van kapcsolva az 5GHz. Egyik gépem tudná, de az kábellel van rákötve, a másik gépem, ami laptop és tudná, azt meg kölcsön adtam, és ki tudja mikor lesz itthon. Viszont én is úgy voltam vele, hogy ha már egyszer megveszem, akkor kicsit többet ráköltök, hogy tudjon picit többet... Bár tényleg jó kérdés, hogy valaha ki fogom-e használni.

vót de egyelőre nincs

(#3383) banhammer válasza kali (#3377) üzenetére


banhammer
veterán

Hülye kérdés, hogyha az antennákat kicserélem a következő kiosztásban:
- 5 dBi, 8 dBi, 5 dBi.
(Az 5GHz-et egyelőre hanyagolom.)
Akkor várható valamekkora lefedettségbeli javulás?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3384) Sonja válasza banhammer (#3380) üzenetére


Sonja
veterán

Az inSSIDer-ből van (igaz régebbi, de) ingyenes for Home változat. :K Letöltheted pl. innen! ;)

Szerencsére nálam semmi WiFi probléma nincs, se 2,4 GHz-en, se 5 GHz-en. :N Sőt, erősebb a WiFi-m, mint a Linksys WRT320N routeremmel volt. Pedig rengeteg elérhető hálózat van itt a lakótömbben. Ja, én is a WC-n teszteltem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3385) suste válasza idioty (#3382) üzenetére


suste
veterán

Az írásod alapján félreérted a témát, és a 3600/4300 különbséget!
A 3600 is tud 5ghz-et......
Te is pont azt a tábort erősíted, akinek tök fölösleges volt a 4300, még ha csak 500ft-tal került is többe....
Csak mondom, nem akarok vitázni.....

(#3386) kali válasza banhammer (#3383) üzenetére


kali
legenda

jellemzően az sem a legjobb felállás, mert eltér a dBi, és az is problémát okozhat, pláne mimo képes eszköz felcsatlakozásakor.

(#3387) idioty válasza suste (#3385) üzenetére


idioty
tag

Igen, pont azt akartam írni, hogy nálam is felesleges kiadás volt megvenni a drágábbat, hisz úgy sem használom ki. De ki tudja, hogy a közeljövőben nem fogom-e kihasználni. Mondjuk ha nemsokára veszek új telefont, és az ki fogja használni az 5GHz-et, akkor lehet átállok arra az asztali gépemmel is. De pont ezért adtam érte ki többet, hogy ha egyszer kiadok érte x összeget, akkor már mindegy, ha kicsit többet kiadok, de egy fokkal jobbat veszek. (mármint nem konkrétan az 5GHz-re gondolok, hanem arra, hogy azért csak erősebb ennek 5GHz-en a jele, és akkor jobban jártam ezzel...)

[ Szerkesztve ]

vót de egyelőre nincs

(#3388) beleszólok válasza idioty (#3387) üzenetére


beleszólok
senior tag

5GHz-en ezek a tplinkek biztosan felejtősek.
Ha két méternél távolabbra megyek a routertől, már kezd használhatatlanná válni az 5GHz-es kapcsolat.
(ha van rá keret, inkább Asust vagy valami hasonló kategóriájú darabot javasolnék :( )

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3389) MunezXBK válasza idioty (#3387) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ennyi. ;)

(#3390) kali válasza idioty (#3387) üzenetére


kali
legenda

5 GHz sávon is csak akkor látod a 4300-as előnyét, ha 3*3 mimo képes ellenoldallal használod, ami meg nem gyakori, sajnos...

beleszólok; ez így butaság, semmivel sem gyengébbek, mint az eltérő gyártós azonos kategóriás eszközök, csak megfelelő beállítás, ellenoldal...stb függvénye is a kapcsolat milyensége, illetve minősége.
8 - 10 méterre és két paneles falon - az egyik vastag főfal, a másik vékonyabb válaszfal - túl is simán használom 5 GHz sávon nem a notimat, de még az iphone 5s telefonomat is a tl-wdr3600 routeremmel, és jó kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#3391) Intruder2k5 válasza banhammer (#3380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elhiszem, éppen ezért írtam a hármas verziót, az még free volt!

http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

(#3392) SteveBeard válasza idioty (#3387) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

...hmm nem tudom mennyire erősebb a jele, de ez a teszt pont az ellenkezőjét mutatja.
Ráadásul, mikor én vettem még jelentős volt az árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

Steve

(#3393) vargalex válasza SteveBeard (#3392) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Annak a tesztnek nem szabad hinni. Elvégre a 2 router az 5 GHz-es wifi kivételével azonos...

Alex

(#3394) banhammer válasza Intruder2k5 (#3391) üzenetére


banhammer
veterán

Androidra szedném le...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3395) SteveBeard válasza vargalex (#3393) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Természetesen nem veszem készpénznek ezeket, de a saját tapasztalatom ugyanezt támasztja alá.
Vidéken lakom, elég sokat kísérletezünk nagyobb távolságok áthidalásával, de a három antennás modellek (amiket próbáltam) nagyon gyorsan elvéreztek.
Lakáson belül, természetesen jobban teljesített a 4300-as, amit a korábban említett teszt is mutat, de ha már több falon keresztül kellett volna használni, akkor nem is lehetett fogni a jelét. Ugyanott az ezer éves Edimax vagy a Nálad is járt range extenderem, amik egy antennás modellek még vígan tették a dolgukat. Bocs a hosszú OFF miatt...

Steve

(#3396) vargalex válasza SteveBeard (#3395) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Azt ugye tudod, hogy 2,4 GHz-en a WDR4300 ugyan úgy 2x2 mimo-t tud, mint a WDR3600, azaz 2 antennát használ (legalábbis szerintem).

Alex

(#3397) beleszólok válasza kali (#3390) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kár, hogy tapasztalatból beszélek. :(
5G-n csak egy WDR4300-am van, de 2.4GHz-re ott van mellette egy Asus RT-N16.
Amennyire az openwrt-t és a tomatot egyformán be lehetett állítani, megtettem.
Sajnos a jóval öregebb RT-N16 fényévekkel lekörözi a tplinket 2.4GHz-en.
És akkor nem beszéltem arról, hogy a tomato képes használni a 13-asnak mondott csatornát, ami az openwrt-ben tiltott (elvben engedélyezett a használata - legalábbis amikor utánanéztem, úgy találtam, hogy az)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3398) kali válasza beleszólok (#3397) üzenetére


kali
legenda

én is, ráadásul százas nagyságrendű beállított router és ellenoldal alapján.
amiket tudnod illene/kellene;
- csak 2.4 GHz és dual band (tehát 2.4 és 5 GHz képes) eszközöket nem illik összehasonlítani 2.4 GHz szórás alapján, mivel a 2.4 GHz képes eszköz antennája teljes terjedelmében 2.4 GHz képes, amíg a dual ban eszköz antennája osztott, tehát egy része 2.4 GHz, a másik pedig 5 GHz, ezért utóbbinál a csak 2.4 GHz sosem lesz olyan értékű, mint a csak 2.4 GH eszköz antennája esetén adott az.
tegyél csak 2.4 GHz képes antennát a dual band eszközre, és megkapod majd azt a szintet, amit a csak 2.4 GHz képes eszköz ad
- az 5 GHz a működési technológiája és sajátosságai alapján fogékonyabb a távolságra és az akadályozó tényezőkre, de ez is minden 5 GHz képes eszközre igaz
a 13-as csatorna nem értem, hogy miként jön ide, de a gyári firmware esetén a magyar régióban minden tp-link eszköz is használja a 13-as csatornát is.

[ Szerkesztve ]

(#3399) beleszólok válasza kali (#3398) üzenetére


beleszólok
senior tag

Akkor mégis igaz amit írtam.
Mások meg azt állítják, hogy a 4300-as és a 3600-as csak az 5GHz-ben tér el.
Ilyen alapon tehát a 3600-as semmivel sem nyújt jobb teljesítményt, mint a 4300-as.

Egyébként kipróbáltam anno, hogy felcseréltem a két eszköz antennáit és nem tapasztaltam javulást a tplinken. Az Asus-t nem hajtottam meg annyira a tplink antennákkal, hogy érdemes lett volna foglalkozni az eredményével.

Ami az 5GHz-et illeti: OK, hogy sokkal érzékenyebb, de hogy (szó szerint!!!) két méterre távolodva a routertől, már érzékelhető a jel erősségének csökkenése és az átvitel sebessége, az kissé túlzás.

13-as csatorna meg úgy jön ide, hogy a környékünkön azon van a legkisebb forgalom. És nekem pl. a régebbi gyári firmware-rel sem sikerült 11-nél magasabbat beállítani, az openwrt meg dokumentáltan nem megy feljebb (nem a vargalex-féle, hanem az openwrt.org-ról letölthető)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3400) kali válasza beleszólok (#3399) üzenetére


kali
legenda

azzal indítottál, hogy 5 GHz sávon ezek a tp-link routerek felejtősek, ami nem igaz, és nem is a 2.4 GHz szóráshoz kellene hasonlítani az 5 GHz szórás "erősségét", ráadásul egy eszköztől és gyártótól függetlenül is igaz, mert eltér a két technológia.
igen, csak 5 GHz szórásban tér el a 3600-as és a 4300-as, de miért is kellene többet tudnia pont az olcsóbb routernek?
az asus router hiába is hajtottad volna a tp-link antenákkal, gyengébb eredményt kaptál volna, mint a gyáriakkal, hiszen az rt-n16 nem dual band, nem tud 5 GHz sávot, így csak a 2.4 GHz lett volna használva az osztott antennából.
a tp-link - és minden dual band eszköz - jobban szór 2.4 GHz sávon, ha az osztott (3 + 2 dBi) helyett kap egy 3, 5 vagy 8 dBi értékű 2.4 GHz antennát.
az ellen neked kellene tenned, hogy 2 méterre sem tudod már használni az 5 GHz sávot, ott valami szélsőséges hiba van, mert normális esetben - megfelelő ellenoldal, illesztés, beállítás...stb - nagyobb távolságra és falakkal akadályozva is megy.
minden tp-link eszköz tud 13 csatornát, ha a megfelelő magyar régió beállításra kerül!
más kérdés, hogy sok ellenoldal nem kezeli le a 11 feletti csatornákat, mert az eszköz vagy az illesztés nem tud magyar régiót...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.