Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Anonymus23 válasza vargalex (#3849) üzenetére


Anonymus23
veterán

Most visszament a régi config a régi firmre, még csak jelszót sem kér, mivel az itthoni gépen el van tárolva, restart után minden OK.
Most nincs időm játszani itt vele, hogy mit csinálna a fentiekben leírt módszer, de nincs kedvem wifiket, MAC címeket és minden egyebet állítgatni, így maradok a régi firmnél...

;) - The Power of the Light Side

(#3852) VeryByte válasza kali (#3850) üzenetére


VeryByte
őstag

Ezt az első bekezdést kifejtenéd?
Tényleg nem értem mire gondolsz.
Ha egymás után van kötve és a tp switch portjába csatlakozol, akkor a tp-ben le kell tiltani a dhcp-t. Innentől a szolgáltatós adja a dhcp info-t, így valószínűleg ő adja a dns info-t is, ekkor ugyanott vagyunk, ahonnan elkezdtük, a tplink-es címekkel. Ja és persze akkor módosítani kell a tp IP-jét, ha ugyanaz az IP,
Ha a tp WAN portjába csatlakozol, a TP DHCP-n kapja meg kintről a külső láb IP-jét, és egyazon range a külső és a belső oldal is (ami azért nem biztos, hogy szerencsés, de nem próbáltam még ezt), akkor a belső oldalt szépen eléred a tp-n belülről, de hogyan éred el a szolgáltatós eszközt?
Ekkor meg aztán mindegy, hogy ip vagy tplinklogin.
A tplinklogin-nak egy értelmét látom, ha az átlag felhasználó nem tudja/akarja megnézni a router IP-jét. Akkor tényleg egyszerűbb, de akkor a TP-nek kell lenni a DNS információkat szolgáltató eszköznek.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3853) kali válasza VeryByte (#3852) üzenetére


kali
legenda

konkrét példát is írok, amivel gyakorta találkozom;
t-s hgw, epc3825 vagy epc3925, annak elérési címe a 192.168.0.1, a dhcp tartomány 192.168.0.10-től felfelé, a tp-link router wan portja és a szolgáltatós hgw lan portja van összekötve kábellel, a tp-link router elérése is 192.168.0.1, és azon nincs/sincs kikapcsolva a dhcp, a tp-link router dhcp tartománya 192.168.0.100-tól indul.
a szolgáltatós hgw-n keresztül is elérhető a tp-link router a tplinklogin.net címen.
a szolgáltatós hgw nem használható csak modem módban és kiiktatni sem lehet, a hardver viszont nem túl erős, így jó, hogy a ti-link router levesz róla terhet jócskán.
nincs ütközés a dhcp szempontjából, mert a szolgáltatós eszközön jellemzően 192.168.0.10 és 192.168.0.14 között lógnak eszközök, több nem csatlakozik fel rá, a tp-link router pedig 192.168.0.100 - 192.168.0.105 között kell, hogy kiosszon maximum ip címeket.
a szolgáltatós hgw lan és wlan hálójának összekapcsolása közismerten problémás, ezért adott megoldás, így a hgw csak kábelen kap olyan eszközt, amit a tp-link router lan és wlan hálóra csatlakozó eszközzel direktben láthatónak akarnak tudni.

(#3854) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Vajon ezeket miért kapom?

200 Sep 22 19:42:16 DHCP INFO DHCPS:Send OFFER with ip 192.168.0.101
199 Sep 22 19:42:16 DHCP WARNING DHCPS:lease host name not found
198 Sep 22 19:42:16 DHCP INFO DHCPS:Recv DISCOVER from ----itt MAC szám szerepel----

Nem mondható sűrűn felbukkanó jelenségnek, de azért napjában 1-2 észrevehető a log-ban.
Foglalkozzak vele, vagy egy sajátossága a routernek?

*vargalex*
Köszi a felajánlásod a a sikertelenre frissített 741 javítására, de lehet vissza viszem, hátha gariba megoldható.
A 4300 Open firware egyenlőre még várat, mert a gyáriban még akkora hibát nem találtam, ami indokolná számomra, mert mint mondtam nem igazán tudnám kihasználni a tudását (szerintem).

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3855) ACE- válasza Anonymus23 (#3851) üzenetére


ACE-
addikt

Na akkor ezek szerint nálad ugyanaz a gebasz. Ahogy nézem másoknak más tartománnyal működik, csak valahogy az 1.1 végűvel van a hiba...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3856) g0dl válasza vargalex (#3812) üzenetére


g0dl
addikt

Köszi, így megy a 40MHz. Az meglepett, hogy a szolgáltatások letiltása nem automatikusan tiltja a hozzá tartozó tűzfal szabályt. ( én szeretem ha kintről semmi, csak ha szükségem van rá)

(#3857) Bear válasza Anonymus23 (#3846) üzenetére


Bear
aktív tag

Ezt én is megszívtam, a config visszatöltés után nem engedett be semmivel, és ugyanígy 2 órára tiltott. Router reset után minden beállítottam újra, végülis annyira nem bonyolult a hálózatom.
Persze készültem erre, mert már az előző frissítésnél is megszívatott, akkor a mentett configot nem lehetett visszatölteni...így a MAC address listát még frissítés előtt kiraktam excel-be, onnan pedig egyenként visszapakolgattam :(

[ Szerkesztve ]

(#3858) ACE-


ACE-
addikt

Hát gyerekek, meghajlok az előtt, aki azt mondta töröljem a kukikat, nem hagyott nyugodni, újra megpróbáltam, és valószínű a ZTE-nek valami sütijei okozták a problémát, mert IE-ben be tudtam lépni, és az IP-hez tartozó kuki törlés után Firefox-al is. Úgyhogy a probléma megoldva, köszönöm mindenkinek aki hasznos segítséget nyújtott.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3859) Anonymus23 válasza Bear (#3857) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem már évek óta mentve vannak a MAC/IP/készülék listáim, jelszavakkal, mivel felejtek.
Szóval nem az a gond, hogy újra be kell állítani, de mégis :DDD
Ha már van ez a mentés funkció, akkor miért nem működik? Az előző firm cserénél pikk-pakk működött.
Itt meg a szívás :)
Most nincs több időm erre, majd ha lesz annyi kedvem, 1x nekiugrok megint ;)

;) - The Power of the Light Side

(#3860) poli27


poli27
veterán

Én még mindig nem értem miért kell ennyire ragaszkodni ehhez a domain eléréshez, ha simán az ip cím van beírva ugyan az, ha nem egyszerűbb, arról meg tényleg nem beszélek hogy mi van ha több eszköz is van a hálózaton... Nálam gondba lenne ezzel a Ubiquiti(8db Ubiquiti antenna,2 gigabites managed switch,2 tplink router, igaz az egyik csak AP),ha ilyet akarna csinálni,meg sok sok netszolgáltatónál de nem véletlenül nem csinálnak ilyet mert szart se ér!Nem értem a tipli minek erőlteti!!

(#3861) Intruder2k5 válasza poli27 (#3860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm? Ezt most kinek? Vagy minek? És egyáltalán miről van szó? :)

(#3862) suste válasza Intruder2k5 (#3861) üzenetére


suste
veterán

olvass 1-2 oldalt vissza...volt egy kis eszmecsere:)

[ Szerkesztve ]

(#3863) g0dl válasza Intruder2k5 (#3861) üzenetére


g0dl
addikt

A tpl-link nagy invenciója, hogy a tplinklogin.net a router lan oldali (privát) ip címére oldódik fel. Ha valaki nem tudja megjegyezni a 192.168.0.1 -et, vagy azt nem képes könyvjelzőben elmenteni :D

(#3864) kali válasza g0dl (#3863) üzenetére


kali
legenda

ez már hosszú évek óta működő dolog, bár ezt Intruder2k5 tudja, hiszen már bő 2.5 éve is írt róla; link, szóval számára nem újdonság. :)
inkább a http://tplinkwifi.net az újítás.

[ Szerkesztve ]

(#3865) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, oké, így már tiszta, ezt tudom valóban, csak nem értettem, hogy poli27 mit is akar a sok Ubiquiti antennával, meg a managed switch-ekkel, stb...

Ettől rosszabb a Telekomnak a seedport HGW-je, amit szintén domain-el (speedport.ip) lehet elérni! Hangsúlyozottan mondom, nekem nincs ilyenem, nem is volt hozzá szerencsém, de azt írták akik használják, hogy ha IP-t írsz a címsorba, akkor is átírja domainre, és amennyiben átírod a kliensben a DNS szervert másra, mondjuk Google 8.8.8.8-ra, azonnal elérhetetlen lesz a HGW, azt csak akkor tudod menedzselni, ha ő a DNS szerver!

(#3866) poli27 válasza Intruder2k5 (#3865) üzenetére


poli27
veterán

Az antennák úgy jöttek ide, hogy sok van a hálózatomon belőle,és ilyen domaines okossággal nem lehetne managelni pl, de mivel 2 router és 2 switch van,mind tplink ezeket se, szval ezért írtam.Nem ér semmit sem ha több van belőle a hálózatban!

(#3867) VeryByte válasza kali (#3853) üzenetére


VeryByte
őstag

Ez azért szerintem több sebből vérzik.
- Ha az epc lan és a tp wan portja van összekötve, akkor a szolgáltatós felől ki oldja fel a tplinklogin-t? Azt írtad, hogy ez így megy, de ezt nem hiszem, hiszen nincs aki feloldja.
- Nem zavarnak a DHCP-k, mert közte nat-ol egyet a tp. Az nagyon nem egészséges, ha két dhcp szervered van egy hálózatban - pont ezért az értelmesebb dhcp szolgáltatások már el sem indulnak, ha érzékelnek egy másikat, sőt van olyan ami leáll, pl. win2k3 is ilyen volt.

A kialakítás jogosságát egyébként nem vitatom, de a dupla NAT-ot nem mindig szeretem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3868) vargalex válasza poli27 (#3860) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nincs ebben semmi meglepő. Ez a routeren futó DNS szerver egy tulajdonsága, hogy a LAN oldali neveket is feloldja. Így van ez OpenWrt alatt is a dnsmasq-al. A router host nevét (alapban openwrt.lan) feloldja a LAN IP-re. Csak ugye ott a leírásokban nem annyira hangsúlyozzák. Belső hálón is egyszerűbb sok embernek névvel hivatkozni az eszközökre IP helyett.

Alex

(#3869) ACE- válasza Intruder2k5 (#3865) üzenetére


ACE-
addikt

Azért azt megnézném, hogy egy eszköznek csak host neve van, de IP-je nincs :D IP-vel minden esetben tudsz csatlakozni, a host név csak kisegítő, ahogy korábban ezt már más is leírta, ezek a nevek az egyszerű halandó júzereknek vannak kitalálva, akik elállítgatják a routert aztán nem tudják mi az IP, így egyszerűbb "megtalálniuk"... bár az ilyeneknek egyszerűbb a reset és újrakonfigolás...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3870) kali válasza VeryByte (#3867) üzenetére


kali
legenda

működik a feloldás - a részletekkel nem foglalkoztam, mert más miatt kellett kimennem -, és a két dhcp sem problémás, akkor lenne gond, ha csak a szolgáltatós csinálná, mert annak gyenge a hardvere - meg wifi sem túl acélos -, így kell utána az erősebb router és annak a dhcp/nat, ha már úgy nem működik, hogy csak utóbbi, mert a szolgáltatós eszköz nem mehet csak modem módban - ami a upc esetén megoldható, de a t-nél nem.

(#3871) Intruder2k5 válasza ACE- (#3869) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ezt nem kell elmagyaráznod, de egyebet nem tudok mondani róla, mert nem nálam történt, nem is voltam ott, csak itt a fórumon írta valaki!

Én nem is állítottam olyat, hogy nem volt IP címe, csak azt, hogy ha IP címet írtak a böngésző címsorába, akkor is kényszerűen átírta azt speedportip-re, de más DNS-el már azt nem találta meg! Sőt mondtak olyat is, hogy IPv6 címen van a HGW, de még egyszer mondom, nem tudom mi ebből az igazság, csak itt olvastam!

[ Szerkesztve ]

(#3872) atees


atees
őstag

sziasztok!
Létezik az, hogy nem bírja a gigabites netet a router? routerrel max 550 jön, nélküle 800 fölött jön a net.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3873) kali válasza atees (#3872) üzenetére


kali
legenda

szia,

normális esetben nem létezik, de ha mondjuk moddolt firmware verzió van fent, amiben nem működik a hardveres nat, vagy a gyáriban nincs bekapcsolva, akkor elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

(#3874) atees válasza kali (#3873) üzenetére


atees
őstag

Gyári fw. Bekapcsolt nat van rajta.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3875) kali válasza atees (#3874) üzenetére


kali
legenda

pedig akkor bőven felette kellene, hogy tudjon.
próbáltad több ip címmel is a routerrel?

(#3876) atees válasza kali (#3875) üzenetére


atees
őstag

Igen. Azt hiszem vissza kuldom gariba, pluszba a wifi 5ghzen szinte nem is megy...

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3877) Naka86


Naka86
csendes tag

Sziaztok!
Újabb problémára kérek segítséget! :(
Irtátok 2 router helyes összekötését, nálam is a szokásos upc-s router lan catalakozik a wdr wan portjába volt
Namármost, megszüntettem a kettős natolást, bedugtam wdr lanjába és kikapcsoltam a lanon a dhcp-t!
Net meg is jött, wifin is, csak a routerbe nem tudok belépni 192.168.1.1 es címen, beállításokba más címet ir (gondolom a upc címét!)
Segítseteeeeek pls!!!
Köszi

(#3878) Intruder2k5 válasza Naka86 (#3877) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A UPC-s eszköznek mi a címe? Gondolom más IP tartományban van...

(#3879) Naka86 válasza Intruder2k5 (#3878) üzenetére


Naka86
csendes tag

A windows a hál. beállításokban ezt a címet irja:
Kapcsolatspecifikus DNS-utótag: chello.hu
Leírás: Broadcom 802.11g Network Adapter
Fizikai cím: ‎C0-CB-38-1F-12-AE
DHCP-kompatibilis: Igen
IPv4-cím: 89.132.89.56
IPv4 alhálózati maszk: 255.255.248.0
Bérleti jog kezdete: 2014. szeptember 27. 14:16:28
Bérleti jog vége: 2014. szeptember 27. 15:16:28
IPv4 alapértelmezett átjáró: 89.132.95.254
IPv4 DHCP-kiszolgáló: 78.139.29.254
IPv4 DNS-kiszolgálók: 213.46.246.53, 213.46.246.54
IPv4 WINS-kiszolgáló:
A NetBIOS a TCP/IP felett engedélyezve: Igen
Kapcsolati szintű IPv6-cím: fe80::8d02:f287:51f7:5cfa%11
IPv6 alapértelmezett átjáró:
IPv6 DNS-kiszolgáló:

(#3880) Naka86 válasza Naka86 (#3879) üzenetére


Naka86
csendes tag

Jah és a ups-s eszköz bridge-be van mert korlátozta a torrent sávszélt a router funkcióval, így viszont nem!

(#3881) Intruder2k5 válasza Naka86 (#3879) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt nincs semmilyen kettős NAT-olás, sőt még egyes NAT-olás se, mert külső IP címed van! Feltételezem Bridge módban megy a HGW!

De akkor nem értem miért kellett "lebutítanod" a saját routeredet?

[ Szerkesztve ]

(#3882) Naka86 válasza Intruder2k5 (#3881) üzenetére


Naka86
csendes tag

Ezért kérdezem h mizu!!!
Ezt mondták a formutársak kb 1 hete :(((
Szal akk bridge upc, modemként uzemel router funkciók nelkül!Jólmondom?
Akk wdr wan portjába dhcpvel?Ez igy jó??????:))

(#3883) Intruder2k5 válasza Naka86 (#3882) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van! És a DHCP-t is kapcsold vissza benne!

(#3884) Naka86 válasza Intruder2k5 (#3883) üzenetére


Naka86
csendes tag

Köszönöm!!!!! :R

(#3885) TomBond


TomBond
aktív tag

Most vásároltam egy ilyen routert, és szeretnék érdeklődni, hogy ha teszek rá egy nem hivatalos firmware-t akkor ha valami baja lesz akkor garanciavesztéssel jár e, illetve hogy vissza lehet e tenni hiba esetén a gyárit.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#3886) Intruder2k5 válasza TomBond (#3885) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg igen, garanciavesztéssel jár!

Gyakorlatilag, ha csak nem hal meg teljesen a router, vissza lehet tenni a gyári fw-t, és viheted a szervizbe! Ha meg totál vége, akkor a szerviz sem fogja tudni, hogy mi volt rajta előzőleg!

Nagyon sokan használnak OpenWrt-t, Gargoyle-t, DD-WRT-t, TP-LINK routereken, és vitték vissza a halott példányokat garanciába, de nem tudok olyanról, akinek visszadobták volna, hogy nem hivatalos fw van rajta, és nem csinálják meg, vagy cserélik ki!

(#3887) ACE-


ACE-
addikt

Új gyári fw-vel észrevettetek valami javulást? Én azt, hogy végre nem látszik a Media server, ha nincs bekapcsolva, és mintha a wifi is kicsit stabilabb lenne. Mást nem nagyon vettem észre... részletes javítási listát nem lehet valahol találni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3888) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Valaki segítene elmagyarázni, hogy hova vagy miképp kell felcsatolni a HDD-t? Ott tartok 2.5 óra után, hogy kihajigálom a 9.-ről ezt a hulladékot. :W

(#3889) Kicsirics77 válasza MunezXBK (#3888) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szólj,hogy hová menjek,hogy elkapjam,megérne nekem annyit,hogy eltörje a kezem :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3890) suste válasza MunezXBK (#3888) üzenetére


suste
veterán

segítenél nekünk abban, hogy milyen FW van a routereden? -mielött kiugrunk az ablakon:)

(#3891) MunezXBK válasza suste (#3890) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, az lemaradt, sorry. Vargalex.

(#3892) vg válasza MunezXBK (#3891) üzenetére


vg
addikt

És csodálkozol miért nem megy jól a router... a hardveres nat a gyári fw-vel működik tökéletesen, nem?

[ Szerkesztve ]

(#3893) Kicsirics77 válasza MunezXBK (#3891) üzenetére


Kicsirics77
veterán

192.168.1.1:8081 címen tudod formázni és a formázás után automatikusan csatolja is
persze feltéve ha nincs adat rajta
egyébként meg a router webes felületén a rendszer-->csatolási pontok menü alatt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3894) MunezXBK válasza Kicsirics77 (#3893) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez az, hogy ott nem csatolja fel, EXT3 egyébként.

Vg: most raktam fel OpenWRT-t + rendesen megy a router, nyugodj meg.

(#3895) Kicsirics77 válasza MunezXBK (#3894) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mármint hol nem csatolja fel?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3896) MunezXBK válasza Kicsirics77 (#3895) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A rendszer-->csatolási pontok menü alatt. Transmission lenne a lényeg, de ez már 1043-mal se sikerült, nem tudom miért gondoltam, hogy ezzel majd fog.

(#3897) Kicsirics77 válasza MunezXBK (#3896) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szerintem próbáld meg a 192.168.1.1:8081 alatt újraformázni és akkor magától csatolja is a megfelelő helyre
javaslom azt,hogy extroot-osra csináld
egyébként milyen külső lemez?saját tápegységes?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3898) MunezXBK válasza Kicsirics77 (#3897) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De a transmission-höz nem csatolja.

2.5-es HDD.

(#3899) Kicsirics77 válasza MunezXBK (#3898) üzenetére


Kicsirics77
veterán

dehogynem
csak a transmissiont sem árt engedélyezni
egyébként alapból ha csatolja akkor már samba is látszik egyből
egyébként meg lehet az a baj,hogy nem saját tápja van a hdd-nek és folyamatosan leszakad
megoldás lehet erre aktív usb hub vagy egy külső tápos merevlemezház.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3900) MunezXBK válasza Kicsirics77 (#3899) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De hol? Engedélyezve van a transmission is. 1043-nál is eddig jutottam kb. 2 hét alatt. Mindenki azt szajkózta, hogy de felcsatolja, holott mégsem. Utána jött az aktív HUB. Senki nem tud semmit, de mindenki torrentezik vele, nem értem, mindegy.

Mivel lövöm vissza gyárira, wdr4300v1_en_3_13_23_up120810 megfelelő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.