Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) rviktor25 válasza vargalex (#2198) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Kedves vargalex,

"szimultán" szó mond valamit? Maximális kombinált eredményről beszéltem, ha máshol nem a következő sorból nyilvánvalóvá válhatott volna.
szerk.: Amúgy egyirányú terhelés esetén 800-at tud kb. ki és be is. (1.0-ás hw-fw párossal)

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#2202) kammler


kammler
senior tag

Sziasztok!

Nézegettem a netet, meg a fórumot. Hát van egy ilyen WDR4300-am. Gyári fw van rajt egyenlőre. Mint azt többen is nézték a wifi tán kicsit tényleg gyenge. Egy jobb antenna gondolom azért kicsit segít rajt.Egy kérdésem volna; hogy van ez az IPV6 DUID? Hol találom meg. PC-n oké, ott meg tudom nézni, de a routerét hol?

(#2203) poli27


poli27
veterán

alex hogyan tudom meghúzni a procit a routerben? link [link] ezeket találtam csak nem nagyon értem

[ Szerkesztve ]

(#2204) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok!

Ma felraktam a vargalex féle openwrt-t a routerre. Két kérdésem lenne.
Hol tudom beállítani a port továbbításokat és a DDNS-t honnan tudom, h üzemel?
Köszönöm a segítséget!

(#2205) Intruder2k5 válasza claire78 (#2204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A port továbbítás az becsapós, mert LuCI-ban a Hálózat->Tűzfal->Port továbbítás alatt van, és ez elég megtévesztő ugye! :)

Megpingeled a DDNS címet, és látod, hogy jó IP-t pingel, vagy nem!

(#2206) claire78 válasza Intruder2k5 (#2205) üzenetére


claire78
senior tag

Köszönöm, megtaláltam közben. És a ddns is megy! :) plusz a távoli elérés is!
Köszi mégegyszer gyors helpet!

(#2207) claire78 válasza Intruder2k5 (#2205) üzenetére


claire78
senior tag

Erre van megoldás? : disconnected due to excessive missing ACKs
Eldobja a 2.4 WiFi-t :/
Úgy látom megy vissza a gyári.. :(

(#2208) vargalex válasza claire78 (#2207) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt próbáld meg. Egyébként valamelyik kliens okozza.

Alex

(#2209) claire78 válasza vargalex (#2208) üzenetére


claire78
senior tag

Igen, az egyik kliensre mondja, h nem aktív és ezért ledobja. Érdekes, mert pont azon megy a legnagyobb forgalom folyamatosan. :)
Luci-ban program futtatáshoz betudom ezt írni, igaz?
Délután kipróbálom.
Köszönöm! :R

(#2210) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
Honnét lehet beszerezni ehhez a routerhez nagyobb pl 9DBI-s antennákat ami tudja a dual-band-ot?
külföldi is lehet.
Köszi előre is.

(#2211) Intruder2k5 válasza ZPKing (#2210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Google a barátod, de az ebéj tele van vele...

(#2212) fabiandaniel válasza vargalex (#2208) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nálam minden kliensnél jelentkezik a hiba de ha az eszközök a router közelében vannak akkor tökéletes minden. A távolabbi eszközöknél is csak nagyobb adatforgalmat generáló folyamatoknál jelentkezik.
Pl: videónézés neten vagy ftp.

Fabi

(#2213) claire78 válasza claire78 (#2209) üzenetére


claire78
senior tag

"parancs futtatása"
Beírtam, de nem adott vissza semmit. hol lehet vissza ellenőrizni?
Annyi, h a wifi parancsnál újraindult az a vezetéknélküli interfész.

(#2214) vargalex válasza claire78 (#2213) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Teljesen normális működés. Teszteld a kapcsolatot.

Alex

(#2215) poli27 válasza poli27 (#2203) üzenetére


poli27
veterán

Alex erre tudsz valamit mondani? :)

(#2216) pitama


pitama
tag

Bekonfiguráltam a routert, és mennyivel kéne tudnom másolni a routeren keresztül 2,4 és 5 GH-en?

Köszi

(#2217) extraktor


extraktor
tag

Sziasztok!

Érdemes váltani wdr3600-ra wdr4300-ról, erősebb a jelszintje, vagy valamilyen paraméterei?

(#2218) Kicsirics77 válasza extraktor (#2217) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a kettő között csak a wifi sebesség a különbség
3600
4300
és kapsz egy plussz antennát,illetve a 4300-ban azt hiszem a router házban van benne a 2,4 GHz antenna nem pedig a botokban mint a 3600-asnál

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2219) Grawens válasza Kicsirics77 (#2218) üzenetére


Grawens
senior tag

Szia!
A 4300-ban is közös antenna van a két frekvenciatartományra.. Sajnos emiatt gyengébb a vártnál a 2,4GHz-es sáv jelszintje, ugyanis a 2 darab 2,4GHz-es végfok egy splitteren keresztül van összeközösítve. Viszont megoldható hogy a splittereket kikerülve +2 darab antenna beiktatásával a két tartományt szétválasszuk.
Itt a kép róla: KATT IDE

(#2220) Kicsirics77 válasza Grawens (#2219) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor a 4900-nál szedték ezt szét pont emiatt?
mert mintha emlékeznék valami ilyesmire,de aztán lehet nem

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2221) Grawens válasza Kicsirics77 (#2220) üzenetére


Grawens
senior tag

Így van. A 4900-asnál vannak belső antennák.

(#2222) Kicsirics77 válasza Grawens (#2221) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor csak jól emlékeztem,hogy valami ilyesmi miatt lett belső antenna és szétválasztva

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2223) extraktor válasza Grawens (#2219) üzenetére


extraktor
tag

ok talán értem, akkor ha forrasztok két kábelt és a végére belső antennákat akkor drasztikusan javul a jelerősség?

Egyéb nem hardveres tulajdonság, mintha írták volna valahol, hogy a firmware kezelése jobb a 3600-nak?

(#2224) Kicsirics77 válasza extraktor (#2223) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ez azért szerintem nem ennyire egyszerű

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2225) Grawens válasza extraktor (#2223) üzenetére


Grawens
senior tag

Ebben az esetben érdemes a splittereket teljesen eltávolítani és a harmadik 5GHz-es végkfokhoz hasonlóan kötni. Mivel az alul és felül-áteresztő kondik a splitterek után vannak, éremes még azokat is beiktatni a végfok és az antenna közé. A jelszint biztosan emelkedne, mert a kétsávos splitterek igencsak képesek csillapítani.

(#2226) ngabor2


ngabor2
nagyúr

mivel a router továbbra is kb. naponta eldobálja a netet, amit csak az újraindítás hoz helyre, ezért megpróbálom a vargalex-féle openwrt-t felrakni. egyetlen érdekes része lesz, a nyomtató megosztása.
- van egy hálózati Xerox nyomtató, azzal elvileg nem kellene, hogy gond legyen, a drivere minden gépen azonnal megtalálta a nyomtatót.
- viszont van egy, USB-re kötött Samsung ML-1520, amihez kellett a gyári fw-hez egy progi, ami ezzel a fw-vel biztos, hogy nem fog menni. Eddig nem igazán találtam könnyen, gyorsan, szájbarágósan leírást, hogy hogyan lehet win7/8 és linux alá is belőni a nyomtatást routeren keresztül. a lényeg az lenne, hogy ne kelljen könyékig beletúrni a gépek lelki világába ahhoz, hogy működjön. valami ötlet, indulópont?

(#2227) vargalex válasza ngabor2 (#2226) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Semmilyen segédprogramra nem lesz szükség. Csak a kliensen kell átállítani TCP/IP nyomtatásra.

Alex

(#2228) ngabor2 válasza vargalex (#2227) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, ismét a kérdést kellett leírnom, hogy jól meg legyen fogalmazva, és tudjak keresni :D köszi szépen, e szerint fogok eljárni, remélem működni fog.

(#2229) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
Ha egy 3g-s USB modemet csatlakoztatok az USB-re, használható lenne az internetre csatlakozáshoz vezetékes NET helyett? (Vargalex firmware).

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2230) vargalex válasza csocsoszán (#2229) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen. Ezt érdemes elolvasni. Persze ez nem LuCI-s megközelítés, de onnan is config-olható az egész.

Alex

(#2231) claire78 válasza vargalex (#2214) üzenetére


claire78
senior tag

Tegnap óta folyamatosan üzemel! :)
Köszönöm! :R

(#2232) poli27 válasza vargalex (#2230) üzenetére


poli27
veterán

[link] nem lehetséges? vagy valaki aki tudja van rá mód?

(#2233) csocsoszán válasza vargalex (#2230) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm szépen! Elolvasom, de biztosan lesz kérdésem! :R
(Jézusom!! Ez nekem Kínai! :Y !)

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2234) vargalex válasza poli27 (#2232) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elolvastam a topic-ot. A srác saját u-boot-ot fordít a vasra, abban állítja a frekvenciákat. De még nem publikálta (tesztelés alatt van). Veszélyes dolog a u-boot-ot babrálni!

Alex

(#2235) kammler válasza Grawens (#2225) üzenetére


kammler
senior tag

Érdemes vele vacakolni? Jobb normálisabb antennákkal próbálta már valaki, hogy javul-e jelentősen? Ebéjrő vettem hármat, kíváncsi vagyok. A gyári antenna a manual szerint elég tré. Nálam két igazi téglafalon át notebook, telo gyenge jelerősséget mutat, de érdekes stabil 80 megabitet. De ha kimegyek az udvarra, még egy fal, na ott is, 6 megabyte-al tudok másolni a microserverről. És stabilan. A szomszád 54 megabites valamije az jön full térerővel. Csak dob rajt vmit a jobb antenna.

(#2236) fabiandaniel válasza kammler (#2235) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nekem most 3 8dBi 2,4 Ghz -es antenna van fent és javult a jelerősség. 5 Ghz -t kikapcsoltam mert nagyon gyenge volt nálam a gyári antennákkal, kb. a routertől 3 méterre már csak 50% volt a jel, ha valami akadály is volt akkor semmi jel se volt. Lumia 820 telefonnal még jobb volt a helyzet de laptoppal és egy nexus 7 -tel nagyon rossz.

Fabi

(#2237) kammler válasza fabiandaniel (#2236) üzenetére


kammler
senior tag

Hát, csodát mondjuk nem várok, de menjenek már valahova a pár méterükkel. Ezek is 8 vagy 9 dBi-s antennák lesznek. Elvileg jók 5 GHz-re is de azt úgyse használom. Na azért ránézek arra is. 2.4-en mennyivel megy a végfoka, menyi a max. gyári firmware-el?

(#2238) ngabor2 válasza ngabor2 (#2228) üzenetére


ngabor2
nagyúr

kapott egy esélyt a frissebb gyári fw. ha 2-3 napig nincs neteldobás, akkor marad. ha lesz, akkor openwrt.

egy kis adalék: van egy Xerox hálózati nyomtató, ami korábban gyönyörűen ment. az új fw-vel viszont nem volt hajlandó elindulni. hiába indítottam újra a webes felületről nem ment. aztán egy próba a kikapcsológombbal... onnantól ment. csak azt nem tudom, mi a valódi különbség a reboot és a kikapcs-bekapcs között.

(#2239) kroland20


kroland20
tag

ÜDv! most vettem wegy 4300 as WDR-t, 5ghz-en nagyon kicsi a hatótáv, persze tp lin khonlapot okos magyarázat van, de akkor se hiszem el hogy a 1043 nd lenyomja hatótávba ezt. 2.4ghz-en jobba a helyzet, de akkor is gyenge a jel, illetve gyengébb mint a 1043-nd esetében. 5ghz pedig nagyon gyors, ha közel ülök. a fogadó eszközök, laptop, és telefon is dual bandesek, a laptop5ghz-en nagyon szépen lehozza fulbba a sebességet, de sajnos ha légvonalban megyek 6-8 métert, köztem és a router között 2 fal, akkor már csak töredéke a sebesség. 2.4ghz-en kicsit jobb de nem értem ez egy 5 méteres hatótávú router?

(#2240) kroland20


kroland20
tag

Illetve ha új nagyobb dbi-s antennát akarok venni, akkor mind hármat ki kell cserélnem? esetleg ha nem akkor mi a különbség egy 6dbi és egy 1�0dbi-s között? a hatótáv? illetve ha veszek akkor azon menni fog az 5ghz?

(#2241) kammler válasza kroland20 (#2239) üzenetére


kammler
senior tag

Hát, föntebb ha olvasod, nálam a szomszéd 54 megabitje három falon át jönn full jelerősséggel. 5 GHz-es cuccom nincs, de itt amúgy is igen gyér a wifis forgalom nálam. Úgyhogy jó ide a 2.4. Na az nálam, hát igazábol az emeletről sugároz le, vasbeton gerendákon át, meg ha jol számolom még egy téglafalon át már gyenge a jel, de stabil 80 megabit. De ezt valahogy az udvaron is tudja.... Most rakom rá majd a normálisabb antennát, mert amugy a gyári 2.4-en 2dBi. Ahhoz képest meg lehet nem is rossz ám. Nekem elég ha a 9dBi-s antennákkal lesugároz rendesen az említett vasbeton gerendán, meg téglafalon át. Aztán sok mindentől függ, mint a holdkóros mászkáltam a notebookkal a házba. Van olyan pont ahol van az három fal is. Na ott full jelerősség van....

(#2242) claire78


claire78
senior tag

Vargalex-féle openwrt-re rádugtam egy ntfs vinyót. csatolási pontoknál meg is jelent egy sda1 meghajtó, amit swap-ként használhatók. szeretném samba megosztásként használni. Hálózati megosztásoknál hozzáadtam az elérési utat, látom is win alatt, de felhasználót kér és jelszót. A root és a jelszavam nem működik.
Mit kell még beállítani, h működjön? Hol tudok pl. felhasználókat létrehozni?
Köszi!

(#2243) Victor91


Victor91
tag

Sziasztok!

Vásároltam én is egy ilyen routert. Feltelepítettem rá a Vargalex 1.1.7-et sikerült az extroot ot beállítani egy 1TB-os HDD-re szépen működik a rendszer. Két problémám lenne. OpenVPN-t szeretnék beállítani, követve a netes segítségeket, eljutottam odáig, hogy rá tudtam csatlakozni a szerverre, de nem látom a hálózatban levő gépeket és nincs internetem sem. Másik problémám pedig az, hogy valamiért nem használja a SWAP-ot és egy-egy Samba fájlmozgatásnál a szabad memória szinjte lecsökken 2MB körüli értékre és nem is ürül ki késöbbiekben sem, ez nemtudom mennyire normális jelenség. Előre is köszönöm bárkinek aki tud segíteni nekem :)

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#2244) kroland20 válasza kammler (#2241) üzenetére


kroland20
tag

Na röviden, tegnap méregettem. 5GHZ= 3-5 méteren belül még megvan a 120mbit, ennyi a net is, aztán 6-7 méterre 2 fal után már csak 30, és a jelerősség is gyatra, 2.4 ghzen kicsit jobb a helyzet annak ahatótávolsága kb 3-4xese mint az 5ghz, igazibol maga az 5ghz rész az nem is baj hogy nem jut nagyon ki a házból, nem a szomszédoknak vettem a routert, de a 2.4ghz a kert távolabbi pontjain aho la 1043nd még gyengéd de adta a jelet, na ott már semmi sincs. és ez baj, azon a távon nem torrentezni akarok de ha skype vagy egyéb dolog van tudjak már ott is wifizni. Szóval a kérdésem hogy nekem kell az 5ghz, annak ahatótávolsága nem zavar annyira, viszont a 2.4ghz-et hogy lehet kitolni hogy megmaradjon az 5ghz is? milyen antenna jó hozzá ?

(#2245) kroland20 válasza kammler (#2241) üzenetére


kroland20
tag

Tudsz linket dobni? fontos lenne az 5ghz is mennyen rajta!

(#2246) yodee_ válasza kroland20 (#2244) üzenetére


yodee_
őstag

Faterék gépe megy itthon 5 ghz-en, és a két szoba között egy fal van. A távolság 2-3 méter. Amióta ezt a frekvenciát használom, nem nagyon törődök a jelerősséggel... Mellékelem a képet hogy milyen jelerősség mellett milyen tempót tud:

[link]

Szerintem teljesen rendben van

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#2247) Kicsirics77 válasza yodee_ (#2246) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezt hogy méred le ezzel? :U

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2248) yodee_ válasza Kicsirics77 (#2247) üzenetére


yodee_
őstag

Tessék?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#2249) Kicsirics77 válasza yodee_ (#2248) üzenetére


Kicsirics77
veterán

arra lennék kiváncsi ezt,hogy mérted,mert gondolom 2 gép között sikerült ennyit vagy ilyen a net sebességed otthon?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2250) yodee_ válasza Kicsirics77 (#2249) üzenetére


yodee_
őstag

Ilyen a net sebességem itthon. T-Home optinet, 120/50. A két gép között még gyorsabb :)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.