Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Kicsirics77 válasza yodee_ (#2250) üzenetére


Kicsirics77
veterán

rendben,csak azt hittem,hogy a speedtesttel mérted 2 gép között :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2252) poli27


poli27
veterán

Felraktam a barrier bakert, 1x már bekonfigoltam, csak valamit elállítottam benne ezért factory deafultot nyomtam lucin.Mivel van egy routerem 1.1 es ip címen ezért ssh-n szerkesztettem a networkot hogy 2.1 el induljon (mert csak így van net, a másik routerhez nem férek hozzá) azóta nem érem el a routert sehogy.a kis csillag

elkezd villogni meg 10 másodperc után folyamatosan ég, tehát olyan mintha bebootolna. a lan is villog, de nem érem el sehogy, valakinek van ötlete mit tudok vele kezdeni?

(#2253) poli27 válasza poli27 (#2252) üzenetére


poli27
veterán

Megoldva! csak nem folyamatosan kell nyomni a reset gombot, hanem nyomogatni kell és akkor megy failsafe módba ...

[ Szerkesztve ]

(#2254) vargalex válasza poli27 (#2253) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igazából akkor kell megnyomni, mikor másodszor felvillan a sys led (egyetlen gombnyomás elég).

Alex

(#2255) Intruder2k5 válasza poli27 (#2252) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. A géped nem kért új IP-t, és 1.x címmel engedte be a router!
2. DHCP-re tetted a LAN-t!

(#2256) poli27 válasza vargalex (#2254) üzenetére


poli27
veterán

alex írtam egy privit majd megnézed?

(#2255) Intruder2k5 nem tettem dhcpre, mivel tudom hogy nem lehet :D csak a statikus ipt változtattam meg és elérhetetlen lett érdekes módon....

[ Szerkesztve ]

(#2257) Intruder2k5 válasza poli27 (#2256) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor "a" verzió! :)

(#2258) kammler válasza kroland20 (#2245) üzenetére


kammler
senior tag

Ezt vettem hozzá: [link]
Csak nem éri meg, annyi a posta mint a cucc. Jövő héten ideér tán. Aztán szerintem két falon jo az az 5Ghz amit írtál. Más meg olyat írt, hogy szobán belül, ha akadály van már nincs neki 5 giga. desztem az rossz.

(#2259) yodee_ válasza kammler (#2258) üzenetére


yodee_
őstag

az angol ebay-ről nem lett volna olcsóbb a szállítás?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#2260) kammler válasza yodee_ (#2259) üzenetére


kammler
senior tag

Általában elég jól körülnézek vmi után ha vásárolok. Úgylátszik öregszem, mert a wdr4300 meg ez az antenna kicsit kapkodós volt. Csak katt-katt aztán kész, had jöjjön

(#2261) yodee_ válasza kammler (#2260) üzenetére


yodee_
őstag

amúgy jelentősen jobb lett a 2.4 ghz-es térerő?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#2262) poli27 válasza Intruder2k5 (#2257) üzenetére


poli27
veterán

nem sehogy se lehetett elérni csak safe módban ....

(#2263) kammler válasza yodee_ (#2261) üzenetére


kammler
senior tag

Ja, fentebb írtam még úton van. Jövő héten tán ideér. Az antenna szóra keresve itt a wdr4300 fórumban azért összességében segít rajt, ahogy olvastam

(#2264) kroland20 válasza kammler (#2258) üzenetére


kroland20
tag

Kérlek ird meg a veleményed, koszonom, ha ez tamogatjs az 5ghzt az jo lenne, hs jol lattsm igen. Tehat a jel erosodik, de a sebesseg skkor elvileg nem vsltozik. Remelem. Akkor vennek.

(#2265) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Androidos programot tudtok amivel el tudnám érni a routerre dugott külső vinyot, hogy tudjak filmezni? :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#2266) yodee_ válasza PeLa87 (#2265) üzenetére


yodee_
őstag

es file explorer

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#2267) PeLa87 válasza yodee_ (#2266) üzenetére


PeLa87
aktív tag

köszi :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#2268) Shummo válasza PeLa87 (#2267) üzenetére


Shummo
aktív tag

Hi! Gyári szoftver van még rajta. Működik rendesen, de sajnos keveslem a hatótávolságot. Az ASUS WL520-Gc-m tudta ugyan ezt, pedig az csak 1 antennás.

Esetleg tudok vhol buherálni hogy távolabb menjen? A felteszem a vargalexet az változtat valamit ezen, vagy nincs kihatása?

Esetleg 5 v 9 dbi-s antennát cseréljek?
köszike

(#2269) Intruder2k5 válasza Shummo (#2268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Az antennák száma nincs közvetlen kihatással a hatótávolságra! Lehetséges, hogy az antennák nagyobbra cseréje valamit segít, esetleg az fw csere általi teljesítmény növekedés is javíthat valamit, de ezekre sincs garancia, és a WDR4300 WiFi-re elég sok ilyen panaszt olvastam, már a héten is többet is! Nézted már a környezetet inSSIDer-el?

(#2270) Shummo válasza Intruder2k5 (#2269) üzenetére


Shummo
aktív tag

Köszike. A környezet viszonylag homogén. A legtöbb helyen semmi nem tudja zavarni.

Akkor megpróbálom feltenni a vargalexet. Jól tudom, hogy ha van egy NTFS külső HDD, azt át kell formáznom, különben csak 2-3 mb-al lehet rá másolni? (vagy nem is ismeri fel)

(#2271) Intruder2k5 válasza Shummo (#2270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A sebességet pontosan nem tudom megmondani, mert nekem nem ilyen routerem van, és fw-t is másikat használok, de az biztos, hogy NTFS-el jelentősen lassabb, és jobban is terheli a routert a HDD kezelés, tehát ha van rá lehetőséged, és tartósan maradsz az OpenWrt mellett, akkor érdemes az átformázás! Egyébként felismeri, és használja is az NTFS-t, de ez esetben a mountolást is egyénileg kell beállítanod!

(#2272) claire78


claire78
senior tag

Hogyan lehet a hd-idle-t működésre bírni? nem akarja leállítani rádugott ext4-es 2.5" vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#2273) claire78


claire78
senior tag

Sajnos az FTP backup-pal sem boldogulok.. beállítottam a hálózatokon lévő FTP szerver adatait, egyik könyvtárát, de nem másol semmit sehová.

Beállított időközönként lefut, és ez van a rendszernaplóban:
crond: USER root pid 23855 cmd /etc/vargalex/ftpbackup > /dev/null 2>&1

[ Szerkesztve ]

(#2274) claire78 válasza claire78 (#2273) üzenetére


claire78
senior tag

Ezt benéztem! :) Utánaolvasva rájöttem, h csak FTP- RE enged menteni, onnan a routeren lévő vinyóra nem..
Sorry!

(#2275) kammler


kammler
senior tag

Most, hogy nézem, IPV6to4 müködik t-online ADSL-en. Aztán felötlött bennem, hogy ha megy /elérem a vuze webes felületét vele/ akkor minden akadály nélkül mászkál ki-be a routeren át? Mert IPV4 tüzfal az van.

(#2276) djszido


djszido
tag

Üdv Srácok!
Ma este akciós lesz a német amazonon a WDR4900. Nem találtam róla sehol tesztet. Mennyivel másabb ennél a doboznál?

(#2277) poli27 válasza djszido (#2276) üzenetére


poli27
veterán

(#2278) kammler


kammler
senior tag

Hello,

Na mit is állítgassak hol, hogy openwrt alól méltóztasson elindulni a szentséges wifi? Többit nagyjából beállítottam. Vargalex féle van fennt. Kössz.

(#2279) kammler válasza kammler (#2278) üzenetére


kammler
senior tag

megvan, müködik...

(#2280) kammler


kammler
senior tag

Hát mit mondjak, szépen konfigurálható keresztbe hosszába. De hogy van az, hogy gyári fw-el ahol volt egy jó átlag jelerősség 160 megabites sebességgel, ott openwrt-vel el is veszti a kapcsolatot /11mbit/. Állítottam én rajt teljesítményt feljebb lejjebb, másik antennát ugy is. Itt jó három méterre mellette...

(#2281) Intruder2k5 válasza kammler (#2280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az inSSIDer mit mutat?

(#2282) kammler válasza Intruder2k5 (#2281) üzenetére


kammler
senior tag

Nincs itt a közelbe semmi, wifiügyileg igen üres a környék. az az érdekes, hogy maga a router kicsit bitrátát is ír. De mondom, gyári fw-el ugyanolyan körülmények közt jó. Hát most fölcipekedtem a notebookkal vissza az emeletre, de néztem inSSIDer-el is, enyém volt a legerősebb wifi. HP pavilin dv6, broadcom wifije van. Amugy tetszene ez az openwrt.

(#2283) kammler


kammler
senior tag

Ezt írja:

Mód: Master | SSID:
BSSID:xxxxxxxxx| Titkosítás: WPA2 PSK (TKIP, CCMP)
Csatorna: 5 (2.432 GHz) | Adóteljesítmény: 20 dBm
Jel: -62 dBm | Zaj: -95 dBm
Bitráta: 130.0 Mbit/s | Ország: HU

(#2284) vargalex válasza kammler (#2283) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Próbálj meg csatornát váltani (javasolt nem automatikus-on használni), illetve a haladó fülön állítsd át 40 MHz-re (1-4 elsődleges csatorna esetén 40 MHz, második csatorna felette beállításra, 10-14-es csatorna esetén 40 MHz, második csatorna alatta beállításra. 5-9 csatornánál bármelyik jó a kettő közül). Illetve érdemes kipipálni a Force 40 MHz mode beállítást.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2285) kammler válasza vargalex (#2284) üzenetére


kammler
senior tag

kössz, na, megpróbálom. A forced 40 MHz nem volt kipiálva, csatornákat váltogattam. Hát ha másnál jó nálam is jó kell legyen.

(#2286) kammler


kammler
senior tag

Ja amugy megjöttek az antennák szép kaliforniából. Elég hamar 18-án adta fel. Még akkor a gyári firmware volt rajt, mikor ráraktam őket, segített rajt azért Most szépen stabilan jo volt a jelerősség is majdnem fullon volt mindenhol.

(#2287) Heffi válasza kammler (#2286) üzenetére


Heffi
őstag

kb hány %-os növekedést jelent a jelerősségben?

(#2288) kammler válasza vargalex (#2284) üzenetére


kammler
senior tag

Hát, tettem némi kalandozást a dd-wrt felé is, dettó, minden beállítást végigzongoráztam. Router tövébe SSID-vel nézve szinte csak én vagyok -huszonvalahány dBm-ekkel, töle két méterre má csökken a sebesség. Lennt földszinten ahol gyári fw-el minden ok, ot 11 megabit, de amugy má nem is megy a háló. Ott má SSID -60 dBm-eket ír, nagyon lecsökken a jel. hát most má csak azért, gyári fw-t visszarakom, megnézni nem-e történt vmi.

(#2289) poli27


poli27
veterán

A multiwan nem akar osszejonni. A bondingot tudja vki hogy kel beallitani?

(#2290) kammler


kammler
senior tag

Na, hát ez van. Gyárival jó. Állíthatok én ennek akárhány dBm-et, az tuti hogy nem hajtja annyival. dd-wrt-vel, openwrt-vel egy egy 3m hatótávú wifi. Gyárival se szárnyal, ahogy olvastam nyavalyognak miatta, de legalább azzal lefedi ezt a házat.

(#2291) vargalex válasza kammler (#2290) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Konkrétan klienssel nem próbáltam, de az otthoni D-Link DIR-825-re kliensként gond nélkül kapcsolódott 200 Mbps+ kapcsolati sebességgel kb. 10 m távolságra, közte 4 fallal. Esetleg új trunk-ot nézted?

Alex

(#2292) kammler válasza vargalex (#2291) üzenetére


kammler
senior tag

Hát, nem esek ám kétségbe most ez miatt, tudtam mit vettem. Kétfélét használtam, a tied félét openwrt /1.1.7 az a friss?/ meg dd-wrt oldaláról töltöttem le. Ott a keresésnél beirtam wdr4300 aztán azt raktam rá /v24 pre sp2/ mondjuk az béta... Mint írtam a router mellett 2m-re 240-300 Mbps, fájlokat mozgatva is hozza ezt.
Mondjuk ha a proliant microserverre raknét egy linuxot, azt belevágnék egy wifi kártyát lehet előbbre volnék. De hát ha már megvettem ezt. Igazából a régi DI-604 megdöglött, mondom akkor már legyen wifis, azért vettem.

(#2293) MajaG


MajaG
senior tag

Megjött ma nekem is ez a típus, mások topicba írtam tapasztalatokat.

Gondoltam ide másolom, hátha valakinek ez is segít/meggondolja magát tőle.

Na megjött a TP-link wdr4300-am. Nem csináltam vele még semmit, ahogy volt beröffentettem, s már mértem a wifi-n a sebességet/jelerőt.
A jelerősség kisebb, mint a Telekomos ZTE 931V2-nél, de annak 1-2 szériát leszámítva kimondottan jó wifije van. (Ez most sok embernek furcsán hangzik, mert 1-2 ezer db kiment hibás wifivel...)
Ház felső szintjén van a router, kb. a ház közepén. Lent a konyhába, ami a házszéle van térerő, de ott csak a 2.4-es wifi megy, erősség 1-2 pálca. A sebesség az épület szélén lemegy 5 megabitre.(iPad 4 és iPhone 5-tel néztem speedtest appal.)
Úgyhogy nem olyan rossz ennek a wifije, mint ahogy páran mondták.
Az 5ghz nyilván szobán belüli használatra való.
Sebességek:
Zxyel nsa-320-as nas között kábelen 80-90 mega/s másolok.
Wifivel:
2.4ghz: 7-9mega/s
5ghz: 18-22 mega/s
Laptop 2 méterre volt a méréseknél a routertől közvetlen rálátassal.
Firmware amivel jött:
3.13.33 Build 130617 Rel.46239n

Az lemaradt, hogy ezek a mérések ftp-n voltak.
SMB alatt csak 10 megával jön 5ghz-en. Kábelen "csak" 35 mega kb. Van ötlet miért?
Macbook pro-val kapcsolódom a wifire.

(#2294) MajaG válasza kammler (#2288) üzenetére


MajaG
senior tag

Gyárival firmwarerel, új antennával mennyit nőt a térerő? Pl a ház két legtávolabbi pontjánál. 2.4/5ghz-en

5-tel gondolom nem fedte le az egészet, szóval ott a legtávolabbi pontnál.

Ha nem gond ezeket meg tudod nézni?

(#2295) kroland20 válasza MajaG (#2293) üzenetére


kroland20
tag

Nekem iphone 5s 85 mbit 5ghz, macbook air 129mbit. 120as net van. Ez sz emeleten routertol 1-5 meterre. Ha fal is vsn skkor 10-30 mbit. 2.4 ghz pedig jobb lefedettseg de kissebb savszel.

(#2296) kammler válasza MajaG (#2294) üzenetére


kammler
senior tag

Hát ja, mihelyst visszahegesztem a gyári fw-t. Amit néztem az annyi volt, hogy egy-két pálcika helyett full jelerősség lett 2.4-en /néha kicsit lejjebb megy/ amugy maga a sebesség nem változott. Az addig is 108-160 megabit volt. Ez a kéttő váltakozott. Nem hinném, hogy nagyon össze lehet hasonlítani két házat. Ez régi nagy falakkal. Lehet hogy másnál többet jelent egy másik antenna, másnál nem. Ez sztem ilyen értelemben zsákbamacska. De mivel a sebessége régi antennával is ugyanannyi volt nem hiszem hogy nagyon megéri vacakolni vele.

(#2297) kammler válasza kroland20 (#2295) üzenetére


kammler
senior tag

Na, ebből látszik ahány hely, annyi eredmény. Ja 5GHz-es cucc nekem nincs.

(#2298) kroland20 válasza kammler (#2297) üzenetére


kroland20
tag

Hat én tobbet vártam tole, nem az 5ghz, hanem a 2.4 ghz se hozza a 1043nd lefedettséget. Bar nyilvan nem olyan nagyon gond hogy a szomszed nem latja, de a kertben mar semmi net, ahol a 1043 nd még netezni oke volt.

(#2299) kammler válasza kroland20 (#2298) üzenetére


kammler
senior tag

Így jártunk. Kész volt ez már, mikor rájöttek hogy eltolták, de sohasem vallanák be.

(#2300) MajaG válasza kroland20 (#2295) üzenetére


MajaG
senior tag

iPhone, iPad nalam se olyan acelos.

2011-es macbook pro 450-es link speeddel csatlakozik.

@Kammler 5ghzen lett valami valtozas?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.