Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Ba.G válasza Intruder2k5 (#2550) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Köszi a gyors választ, de egyelőre nem értem Kristály Krisztán. :B Keresgélek.

(#2552) Mozart62 válasza poli27 (#2545) üzenetére


Mozart62
csendes tag

Kérnék egy kis segítséget!
A routerem TL wdr4300
Feltettem a wargalex 1.1.7 buildra az openwrt-tl-wdr4300-v1-squashfs-sysupgrade_Poli27_1.3.3.bin
frissítést, beállítás megtartással. Az újraindítást követően nem volt elérhető a minidlna. Lucy-ból bekapcsolva szépen kezdte beolvasni a video, kép és hanganyagokat, ( 400 giga) majd jött a TV szerelő és kihúzta a routert, hogy legyen szabad konektora. Az 500 gb-os samsung usb-s vinyom azóta a három linux-os particióból kettőt lát, a harmadikat formatálatlannak mutatja.
primary 128 mb linux swap2. Exroot primary linux Ext4 512mb, és primary NOT Formated 465gb.

Le kel mondanom az adataimról, és fontos mentésekről, vagy van erre valami megoldás?

Kérlek benneteket, aki tud segítsen!
üdv:.
Mozart62

[ Szerkesztve ]

(#2553) Intruder2k5 válasza Ba.G (#2551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://wiki.openwrt.org
Magyarul

Na most neked a firstboot parancs nem kell, csak ez a kettő!

mount_root
passwd

(#2554) Ba.G válasza Intruder2k5 (#2550) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Pardon, lassú voltam: Aham.
Kösz még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#2555) Intruder2k5 válasza Ba.G (#2554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de az "mtd -r erase rootfs_data" parancs sem kell neked, mert az mindent töröl, alapbeállításra állítja vissza a firmware-t!

(#2556) lucky00


lucky00
tag

Azokhoz szólnék akik köpködnek a wdr-4300 5GHz -es részére:

Laptopom nem hajlandó csatlakozni 54Mbit/s nál többel. Eredetileg Boardcomos half minipciE kártya volt benne ezt lecseréltem egy intel 6250-es abgn + wimax -os kártyára (elméletben 3x3 -as) ez sem hajlandó csatlakozni csak 54Mbit/s-tel de sebességben elértem a 74Mbit/s-ot is.
Nem nyugodtam bele szereztem egy wdn3200-as wifi usb stick-et 3 méterről az adatok:
2,4-en 144Mbit/s
5-ön 243Mbit/s a családi ház alsó szintjén a 2,4 folyamatosan tartotta, az 5 ingadozik 150-300 Mbit/s között. Megjegyzem nincs külső antenna. (képeket nem tudok perpill csatolni de vannak) Nem a routerrel van a gond, hanem a kliens kártyákkal.

[ Szerkesztve ]

Üdv Néktek

(#2557) Intruder2k5 válasza lucky00 (#2556) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, tehát ezt állapítottad meg, hogy háromból két kliens szar? És nagyon meglepődnél rajta, ha ezek a kliensek más routerekkel tökéletesen mennének? Ennyi erővel azt is lehet szűrni ebből, hogy egy fajta kliens egész biztosan létezik, ami képes csatlakozni ehhez a routerhez! És végül is ez az állítás is igaz, csak kicsit más fényben tünteti fel a dolgokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#2558) lucky00 válasza Intruder2k5 (#2557) üzenetére


lucky00
tag

Nem teljesen, de egyetértek veled. Az viszont még mindíg nem fér a kicsi fejembe, hogy mért így van :O
Egy év távlatából azt mondom atheros csip és a Ralink RT5572 csipes kártyák tudnak csatlakozni megfelelő sebességel a routerhez. (De legalább van ami tud :B )

Üdv Néktek

(#2559) kaszaf válasza lucky00 (#2558) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Nálam a routerrel hibátlanul működik:
- Ralinkes 5 gigás usb stick WDN3200,
- Popcorn A300 2,4 gigán (chipsetet nem tudom)
- Sony Xperia NEO, Sola, U és Z telefonok (5 és 2,4gigán is)
- Overmax SteelCore 10+ III 2,4 gigán
- Huawei Y300 2,4 gigán

Ez csak a gyári firmre igaz minden más megoldás (openwrt, ddwrt, gargoyle) esetén véletlenszerűen lehalnak bizonyos eszközök.

Közben még 2 pc és egy TV is lóg kábelen a routeren hiba nélkül.

Készséggel elhiszem ha rossz valakinek de szerencsére nálam nem jött elő probléma. Lehet szerencsém van csak.

[ Szerkesztve ]

(#2560) colin81


colin81
tag

Sziasztok! Ha antennát cserélnék milyet tudnátok ajánlani? Az 5g része elég harmat ,igaz betonfal van de a jelszint elég siralmas.

(#2561) poli27


poli27
veterán

Alex sikerült tesztelni a kék és a zöld ledes routert?

(#2562) Naka86


Naka86
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!
Én is szert tetteem erre a csodálatos WDR4300 routerre.
A megvételt követően stock rom csere vargalex félére, ami tökéletes is volt mivel nekem torrentre kellett vna ezt a rom..CSAKHOGY, jelentkezett a 1 probléma, elkezdte dobálni a wifit.Láttam, h másnál is volt ilyen probléma, szval sajna csere dd-wrt-re ami effektív semmit nem tud..:(
Kérdés: Szerintetek mire váltsak?Van e még vmi jó kis custom rom ami nem dobálja a wifit mert igy kb tökjó h van egy ilyen routerem de így elég lenne a gyári rom, csak ott nincs transmission, és pont az kéne....:(((
Ötlet??

Előre is köszi:(((

(#2563) vargalex válasza poli27 (#2561) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, túl vagyunk a teszten. Hát, azt kell, hogy mondjam, hogy katasztrofális volt a végeredmény. Igaz, a zöld ledes router esetleges hardware hibáját nem zártuk ki, mert szét sem szedtük és gyári firmware-val sem néztük meg. Illetve az is hozzátartozik, hogy másik kollégámnak szintén zöld ledes TL-WDR4300-asa van, neki otthon nincs gondja a wifivel, állítása szerint több falon át is normálisan megy.

De akkor a részletek:

Mindkét routeren a saját 1.1.7-es build-em (r35342) volt telepítve, azonos wifi beállítások mellett teszteltük (azonos csatorna, stb.). Természetesen egyszerre nem ment a két eszköz, hogy ne zavarják egymást. A tesztet csak 2,4 GHz-en végeztük el.

Ami feltűnő volt: mindkét típuson 27 dBm TX Power-t állítottunk be, ekkor az enyémen az info alapján (amit a LuCI mutat), annyin is ment, míg az övén csak 18 dBm-en. Ennek megfelelően természetesen a tesztet úgy végeztük, hogy az én routeremen 18 dBm-et állítottunk be (hogy ez ne befolyásolja az eredményt). Ehhez még egy adalék: a fent említett másik kolléga zöld ledes TL-WDR4300-án 27 dBm-et beállítva, az övé 20 dBm-re állt be.

A kolléga routerét használva kb. 10 m-re jutott a telefonjával és el is vesztette a jelet (1 fal volt közte és a router között). Az én routeremet beüzemelve nyugodtan körbesétált a cégen, végig volt jel. A legtávolabbi helyszín legalább 30 m-re van, közte több fallal (nagyjából 20-25 m x 20-25 m-es négyzet alapú az iroda). A routerről folyamatosan pingeltem az eszközt, így én is láttam, hogy van-e kiesés. Utóbbi esetben természetesen nem volt.

A triviálisat kizárjuk, kipróbáltuk a kolléga routerét az én antennáimmal. Nem volt változás. Természetesen jó lett volna szétszedni, mert lehet, hogy nála egyszerűen más probléma van, esetleg le van szakadva az antenna kábel (bár ez ellen szól az, hogy antennák nélkül 4 m-ről sem látta a telefonja a routert).

Juhosg természetesen követi a topic-okat, így a teszt eredményét neki is megküldtem, valamint az általa kért infókat/flash mentéseket is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2564) tjnet


tjnet
aktív tag

Sziasztok

Tegnaptól én is tulajdonosa lettem egy ilyen routernek. Mikén lehet megcsinálni,hogy a samsung tv-k lássák usb-be bedugott NTFS-re formázott vinyon a filmeket?
A pc-k (notebook is wifin keresztül)tudjanak rá írni?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#2565) vzozo válasza tjnet (#2564) üzenetére


vzozo
senior tag

Kézikönyvet elolvastad? Menürendszert végigkattintottad? Azért ez elég egyértelműen le van írva...

(#2566) vargalex válasza vzozo (#2565) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Többek szerint a gyári firmware-ban található uShare-t nem szeretik a Samsung TV-t.

Alex

(#2567) vzozo válasza vargalex (#2566) üzenetére


vzozo
senior tag

Az passz, de a második kérdése a PC-ről való hálózatos másolásra vonatkozott, az meg alapból megy.:)

(#2568) tjnet válasza vargalex (#2566) üzenetére


tjnet
aktív tag

Új változás: látom a könyvtárokat, de a tartalmát nem.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#2569) Janoss


Janoss
csendes tag

Sziasztok! Én is szerencsés tulajdonosa lettem egy "zöldledesnek". Az előd 1043-asnál sajna tényleg gyengébb a wifi erőssége, de ez jó alkalom volt a rég tervezett router-modem duó átköltöztetésére a lakás közepe tájékára. Ezzel meg is oldottam a problémát. Persze 5 GHz-en nem mindenütt érhető el a net, de kevés ilyen hely akad. Vargalex féle fw van fent és eddig stabilan megy, nem szakadozik. Mindent összevetve jó csere volt. A Youtube-on több antenna hack is található (a dróthajlítgatós, forrasztós), próbálta már valaki? Az 5 GHz-est lehet kipróbálom a 1043-as egyik antennájával.

(#2570) Heffi válasza Janoss (#2569) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem a 1043-as antennája 2,4 GHz-re való, a 4300-as meg dual band-es. Szóval ez a próbálkozás vélhetően tovább fogja rontani a jelszinted.

(#2571) Kalandor válasza Heffi (#2570) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Esetleg ebayről rendelhető valami antenna hozzá, amivel jobb lenne a vétel? Vagy számottevő javulás nem várható?

(#2572) Intruder2k5 válasza Kalandor (#2571) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván sok féle antenna létezik, de azt tudom, hogy volt itteni fórumtárs, aki szintén keveselte a WiFi hatótávot, és lecserélte ilyenre a gyári pálcákat, de semmi javulást nem hozott, sőt elmondása szerint még rosszabb lett mint a gyári volt! Azért ez lett a kiválasztott, mert már megvolt neki régebbről egy RT-N16-on! Igaz ez is csak 2.4GHz-es antenna, de az 5GHz-et nem is használta szerintem!

(#2573) Heffi válasza Kalandor (#2571) üzenetére


Heffi
őstag

Ha rászánom megam, hogy javítsak a lefedettségen, akkor kiegészítem a hálózatot egy switch módra alakított 1043-ra. Az lefedte az egész házat, ennek a hátsó rész gondot okoz, de nem halok bele, mert csak telefonok használják a wifi részt. Szerintem a 3 db antenna cserélgetése lutri és nem sokkal olcsóbb, mint a +1 eszköz a hálózaton.

(#2574) colin81


colin81
tag

Van lehetőség visszarakni a gyári Firmware-t?

(#2575) Intruder2k5 válasza colin81 (#2574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen van! Simán visszatölthető a LuCI megfelelő menüpontjában, csak arra kell ügyelni, hogy a firmware nevében, amit ráteszel, ne legyen benne a boot szó! Értelemszerűen nem átnevezni kell, hanem olyat keress a tp-link oldalon, amiben eredetileg sincs benne!

(#2576) colin81 válasza Intruder2k5 (#2575) üzenetére


colin81
tag

Köszi a segítséget ,mint mindíg :R

(#2577) poli27


poli27
veterán

Sztem rájöttem a wifiproblémára a 4300 on,mellékelem a képeket a szétszedett antennáról.A szürke színű az egy 1043 V2 nek az antennája, míg a fekete a 4300 nak, hiányzik belőle az antenna!

Sztem no comment hozzá nem? Az tűnt fel mennyivel nehezebb a V2 antennája!!Valaki aki jól tud angolul elküldhetné ezeket a képeket a Tplinknek mi a magyarázat rá!

Alex megtennéd hogy te is szétszeded a kék ledesnek az antennáját?Egyszerűen ahol meg lehet hajtani ott kicsit feszítve szét lehet szedni!

[ Szerkesztve ]

(#2578) yodee_ válasza poli27 (#2577) üzenetére


yodee_
őstag

Ne ez azért durva... Eddig nem panaszkodtam sosem, de most a képek láttán pipa lettem. Ez hogyan lehet? Nekem a WDR4300 van. Észre vettem én is hogy gyengébb mint a 1043, de erre nem gondoltam volna. Írsz nekik? Vagy írjak én?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#2579) Kalandor válasza poli27 (#2577) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na neeee, ezt nem tudom elhinni :Y Ha ez így van, ebből botrány lesz... :(

Nem lehet, hogy a műanyag részben van beöntve az antenna és csak "belecsatlakozik"?

(#2580) csixy válasza poli27 (#2577) üzenetére


csixy
addikt

Hát ez így triviális megoldás lenne, de belekukkoltál már a felső lapos antennatagba (abba a spirál bele sem férne) ? Nincs benne valami vezető féle ami mondjuk capacitíve csatolódik ahhoz a rézcsonkhoz?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2581) poli27


poli27
veterán

Csak hogy szemléltessem hogy nincs semmi a műanyagban tessék 2 kép :

(#2582) cyber86 válasza poli27 (#2581) üzenetére


cyber86
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogy ez is ilyen lehet vajon? [link] 3 db ot vettem de nem mondanám, hogy jóval erősebb a wifi. Szétszedni meg nem merem :S

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2583) poli27 válasza yodee_ (#2578) üzenetére


poli27
veterán

Én nem tudok olyan jól angolul, vállalkozó szelleműek jelentkezését várom aki elküldi ezeket a képeket és ír egy levelet nekik!

(#2584) fabiandaniel válasza poli27 (#2577) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Ez egy wdr4300 v1.6 -os zöld ledes antennája:

Fabi

(#2585) Intruder2k5 válasza poli27 (#2583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Régen az ASUS WL-500gP-t is így "jóárasították"! A bal oldali fehér antenna az eredeti, a jobb oldali fehér pedig a későbbi kiadásokra került rá!

Ez pedig az RT-N16 antennája!

(#2586) Heffi válasza poli27 (#2577) üzenetére


Heffi
őstag

Én is szétszedtem 2 antennát a háromból. Ugyan úgy néz ki, mint amit lefényképeztél. Ezek a sárgák egyre gátlástalanabbak.

:U

[ Szerkesztve ]

(#2587) Kalandor válasza Heffi (#2586) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én még nem szedtem szét, de az biztos, hogy ha ilyen, megy vissza garanciába.

(#2588) poli27 válasza Kalandor (#2587) üzenetére


poli27
veterán

sztem nem fognak vele foglalkozni garanciában,mert te ezt nem is tudhatod..... ráfogják hogy szétszedted nincs garancia....

(#2589) Intruder2k5 válasza poli27 (#2588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én vennék rá egy akármilyen 100ft-os antennát, és azt megpróbálni kicsit meghekkelni rézdróttal!

http://www.instructables.com/id/Modify-a-Stock-Wifi-Antenna/

A gyárit nem kéne szétcseszni, ilyen wifi antennát lehet kapni 1-200HUF-ért!

(#2590) Heffi válasza poli27 (#2588) üzenetére


Heffi
őstag

Lehet kipótolom 1,5 mm2-es rézhuzallal a közepét. Az ront, javít vagy semmit sem csinál?

Illetve van a szomszédban egy kék ledes változat, azéba is belekukkantok, de gyanús, hogy abban is sóher antenna van, mert annak sem nagyobb a hatótáva, mint az enyémnek.

[ Szerkesztve ]

(#2591) Intruder2k5 válasza Heffi (#2590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#2592) Heffi válasza Intruder2k5 (#2591) üzenetére


Heffi
őstag

Nem lehet, hogy ez gyárilag ilyenre van tervezve?

(#2593) csixy válasza Heffi (#2592) üzenetére


csixy
addikt

De akkor minek rá a körítés? Hogy ne férjen el a szobában?
MIMO helyett kábítás?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2594) Intruder2k5 válasza Heffi (#2592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, ez így van, nyilván nem hiba, vagy feledékenység, csak kérdés, hogy ez így mennyire jó? Lehet tényleg egy normális rézpálcás antennával jobb lenne a hatásfoka! De éppen ezért írtam fentebb, hogy ha én lennék ilyen helyzetben, tuti nem a gyári antennát faragnám szét, hanem keresnék hármat a fiókban, vagy ha nincs akkor vennék a legközelebbi pc boltban, vagy a hardverapron-n 100ft-ért!

(#2595) poli27 válasza csixy (#2593) üzenetére


poli27
veterán

Azért mert ka ilyen kicsi lenne a háza is akkor senki se venné meg mert milyen kicsi az antenna címszóval.... rohadt tróger banda,tuti ez volt az uccsó tiplim, a wifi szarakodásról hogy válogat meg ne is beszéljünk!!!

[ Szerkesztve ]

(#2596) csixy válasza Intruder2k5 (#2594) üzenetére


csixy
addikt

Ez dualbandos vagy csak 2,4Ghz-es és az 5Ghz-es meg be van ragasztva a boxba?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2597) poli27 válasza Intruder2k5 (#2594) üzenetére


poli27
veterán

Azért az fura, hogy a 1043V2 ba meg normális antenna van.....

(#2596) csixy dual bandos, elvileg mind2 antenna az antenna helyén lenne ha lenne :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#2598) Intruder2k5 válasza poli27 (#2597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ha a 1043 antennát teszed a 4300-ra, akkor lehet érezni (esetleg mérni) bármi különbséget? Messzebbre ér a wifi hálózat azzal?

[ Szerkesztve ]

(#2599) Heffi válasza csixy (#2593) üzenetére


Heffi
őstag

Lehet nem tudnának annyit eladni olyan kicsi antennával.

(#2600) poli27 válasza Intruder2k5 (#2598) üzenetére


poli27
veterán

2,4ghz en az antennától kb 20m re kint a kapunál az eredeti antennával -80db míg a 1043 antennájával -65db.Viszont 5ghz en rosszabb a jel tőle, igaz nem sokkal, míg az eredetivel a kapunál -90db addig a 1043 elvesztette a jelet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.