Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) vargalex válasza beleszólok (#3449) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az irodai dologban van valami igazság, bár nem követem a gyári firmware-ok alakulását, elképzelhető, hogy akár javították is.

Az

iw reg get

illetve az

iw list

parancsok kimenetét megosztanád velünk?

Alex

(#3452) alcapone386


alcapone386
őstag

Sziasztok!

Ma beszereztem eme kis apróságot. Eddig minden tökéletesen működik, Tp-link 740 után ég és föld a sebesség. Csak egy problémába ütköztem, ami inkább windows tűzfal beállítás kérdése, de mégis ide tartozik.
Megcsináltam a print servert. Tökéletesen működik, mind addig, amíg a tűzfal ki van kapcsolva. Ha bekapcsolom, rögtön bontja a tűzfal a kapcsolatot. Kivételek közé beraktam TP-LINK USB PRINTER CONTOLLER programot, de csak azt értem el, hogy le fel dobálja a tűzfal a kapcsolatot. Még milyen folyamatot vagy portot kéne engedélyeznem, hogy folyamatos legyen a kapcsolat? Van valakinek ötlete?
Op. rendszer: windows 8.1, beépített tűzfal+TinyWall.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3453) beleszólok válasza vargalex (#3451) üzenetére


beleszólok
senior tag

# iw reg get
country HU:
(2402 - 2482 @ 40), (N/A, 20)
(5170 - 5250 @ 40), (N/A, 20)
(5250 - 5330 @ 40), (N/A, 20), DFS
(5490 - 5710 @ 40), (N/A, 27), DFS

Az iw list-ből mi kellene? Kicsit hosszú és nem tudom, van-e benne potenciálisan érzékeny infó.

Ha a csatornák érdekelnek:

Frequencies:
* 2412 MHz [1] (20.0 dBm)
* 2417 MHz [2] (20.0 dBm)
* 2422 MHz [3] (20.0 dBm)
* 2427 MHz [4] (20.0 dBm)
* 2432 MHz [5] (20.0 dBm)
* 2437 MHz [6] (20.0 dBm)
* 2442 MHz [7] (20.0 dBm)
* 2447 MHz [8] (20.0 dBm)
* 2452 MHz [9] (20.0 dBm)
* 2457 MHz [10] (20.0 dBm)
* 2462 MHz [11] (20.0 dBm)
* 2467 MHz [12] (disabled)
* 2472 MHz [13] (disabled)
* 2484 MHz [14] (disabled)
Bitrates (non-HT):
* 1.0 Mbps
* 2.0 Mbps (short preamble supported)
* 5.5 Mbps (short preamble supported)
* 11.0 Mbps (short preamble supported)
* 6.0 Mbps
* 9.0 Mbps
* 12.0 Mbps
* 18.0 Mbps
* 24.0 Mbps
* 36.0 Mbps
* 48.0 Mbps
* 54.0 Mbps

Egyébként annyira használhatatlan, hogy az 50Mps sávszélt az eredeti routeren át simán hozza a speedtest.net, ha a tplink-re kapcsolódok, akkor jó esetben is max 30Mbps jön. De van úgy, hogy 2-3-nál megakad.
És amíg az Asus-ra közel 300Mbps sebességgel kapcsolódik a notebookom, addig a tplink-re jó, ha 120-ig felmegy, de leginkább 54-nél megáll.

De mégegyszer mondom: nem akarok vele mélyebben foglalkozni, AP-ként nálam a tplink végérvényesen megszűnt létezni.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3454) VeryByte válasza beleszólok (#3450) üzenetére


VeryByte
őstag

Figyelj, bántottalak? Nem. Leszállnál rólam? Légyszíves! Nem ismersz, nem tudod, hogy mihez értek és mihez nem.
Köszönöm.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3455) beleszólok válasza VeryByte (#3454) üzenetére


beleszólok
senior tag

Miután olyasmibe szóltál bele, amiről a jelek szerint fogalmad sincs...
És légy oly kedves, majd akkor reklamálj, ha van elég gerinced ahhoz, hogy ne közvetve baszogass másokat, mert ez így, ebben a formában elég gerinctelen húzás. És ezzel gondolom, tisztában vagy.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3456) VeryByte válasza beleszólok (#3455) üzenetére


VeryByte
őstag

Hm, 1 mondatot szóltam, ebből levetted, hogy fogalmam sincs a dologról?
Nem akarlak én csesztetni, csak mondod a véleményed, hogy kidobod ezt a vackot. Dobd. De azóta is csak ezt olvasom.
Vegyél egy Mikrotik-et, használd azt - és ez most tényleg tanács volt!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3457) beleszólok válasza VeryByte (#3456) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ezzel elkéstél. Ha lesz rá keret, akkor talán azt veszek (bár a supportja a no comment kategória)
Vagy ubiquitit.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3458) 3lm0


3lm0
csendes tag

Sziasztok!

Kb 2 hete vettem egy ilyen készüléket. Azóta elég sokat "játszottam" vele, próbálgattam a beállításokat, konfigokat, hogy melyik a legmegfelelőbb számomra. Nagyjából sikerült belőni.
A problémám a nyomtatómmal van. Az előző Conceptronic routerrel minden további nélkül működött, ezzel viszont nem hajlandó.

Firmware : vargalex v1.1.7 r35342
Hardware rev : v1.6 (zöld ledes)
Nyomtató : Epson Stylus SX420W

Vezetéknélküli kommunikáció beállításnál (a nyomtatón) beírom a jelszót, majd mintha egy pillanatra csatlakozna, de szinte azonnal el is dobja a csatlakozást. A nyomtató status reportjában "Security Key/Password Check" FAIL

A Luci rendszernaplójában :
Jul 22 18:04:07 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA 00:26:ab:19:2b:2f IEEE 802.11: deauthenticated due to local deauth request
Jul 22 18:04:15 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA 00:26:ab:19:2b:2f IEEE 802.11: authenticated
Jul 22 18:04:15 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA 00:26:ab:19:2b:2f IEEE 802.11: associated (aid 1)

A jelszót többször is beírtam, változtattam, nagyon figyeltem hogy helyesen legyen írva.
Segítségeteket előre kis köszönöm.

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#3459) krealon válasza 3lm0 (#3458) üzenetére


krealon
veterán

Probakepp allitsd a WiFi titkositasat fixen WPA2_PSK / AES -re.

(#3460) 3lm0 válasza krealon (#3459) üzenetére


3lm0
csendes tag

kipróbáltam fix és mixed módban is, sajnos az eredmény ugyanaz.

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#3461) krealon válasza 3lm0 (#3460) üzenetére


krealon
veterán

A masik veglet is megvolt? (WPA / TKIP)
Altalaban a mixed mod szokta az eszkozok gyomrat megfekudni.

(#3462) alcapone386 válasza 3lm0 (#3458) üzenetére


alcapone386
őstag

Nekem windows alatt ugyan ezt csinálja,ha be van kapcsolva a tűzfal.

(#3463) 3lm0 válasza krealon (#3461) üzenetére


3lm0
csendes tag

kipróbáltam WPA2-TSK és az almenüben mindhárom lehetőséget (AES, TKIP, AES / TKIP) sajnos ugyanaz a hiba.

Kínomban levettem a titkosítást, hogy mit szól hozzá.
A nyomtató reportjában 169.254.229.54-es belső IP-t kap és a "Detailed IP Setup Check" pontnál akad el aminek a státusza Unknown

[ Szerkesztve ]

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#3464) vargalex válasza beleszólok (#3453) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg abban a build-ben nincs bekapcsolva, hogy az user regdomain beállítás felülbírálhatja az eprom-ban lévő beállítást. Ezek szerint neked ott US van.

Alex

(#3465) vargalex válasza 3lm0 (#3458) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A wifi beállításoknál nem tiltottad a MAC címét (vagy éppen nem engedélyezted)? Próbáltad titkosítás nélkül is? Vagy sima wpa-val?

Alex

(#3466) 3lm0 válasza vargalex (#3465) üzenetére


3lm0
csendes tag

Nem használom a MAC szűrést. Kísérletképp volt hogy MAC alapján kiosztattam neki egy IP-t de az sem vezetett eredményre, így azt a beállítást töröltem utána.
Titkosítás nélkül sem csatlakozik fel és olyan belső IP-t kap amit akkor szoktak amikor nincs valós hálózat (169.254.229.54)
Titkosítással még IP-t sem kap.
Esetleg van valami kimenet amiből konkrétabbat lehetne kiolvasni hogy pontosan hol is akadhat meg a folyamat?

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#3467) beleszólok válasza vargalex (#3464) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ezt beszéltük korábban, hogy a te verzióddal menne, az openwrt-ről letölthetővel nem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3468) Ch0


Ch0
csendes tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy 4300-ast. A Digi bővítette a sávszélességet és a régi 100-as routerem lecseréltem erre a gigabitesre, mert a csomagom 200/50-es lett. A régi ezt nem bírta volna. Csak az a probléma, hogy az új routerrel a letöltés nem akar több lenni 10-nél, ugyanakkor a feltöltésnél a maximumot hozza, 50-et. Mi lehet a gond? Köszönöm!

(#3469) beleszólok válasza Ch0 (#3468) üzenetére


beleszólok
senior tag

A régi megvan még? Azzal mi a helyzet?
Mert ilyet láttam már a digitől és nem nálam volt a hiba... :)
(nálam akkor valamit elcsesztek a switchen, ami a házban van)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3470) kali válasza Ch0 (#3468) üzenetére


kali
legenda

szia

próbáld ki router nélkül is, msrt egyrészt a mai javítás/fejlesztés után sokan panaszkodnak a sebességre, másrészt sok előfizetőnél később lesz csak 200-as a net ténylegesen, ha a 100-as eszközöket gigabit képesre cseréli a szolgáltató, bár ez most más tészta...
kérj új ip címet, valaminek az is segített.

(#3471) krealon válasza Ch0 (#3468) üzenetére


krealon
veterán

Milyen kliens eszkozzel merted a sebesseget?

(#3472) Intruder2k5 válasza Ch0 (#3468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindezt kábelen, vagy WiFi-n mérted?

Látom percenként már nem elég frissíteni a fórumoldalt! :)

[ Szerkesztve ]

(#3473) Ch0 válasza krealon (#3471) üzenetére


Ch0
csendes tag

Ezt mire érted? Destktop-om van. Benne TP-link WDN4800 kártya.

(#3474) Ch0 válasza Intruder2k5 (#3472) üzenetére


Ch0
csendes tag

Természetesen WIFI-n. MInd a 2,4-en, mind az 5-ön ezt produkálja. Az előző szettem WR941N és WA901ND volt. Azon 50/50-el jött, vagyis gyorsabb volt, mint ezen:(

(#3475) Ch0 válasza kali (#3470) üzenetére


Ch0
csendes tag

Sajnos router nélkül nem tudom kipróbálni. Kertes házban lakom és a padláson van a végpont, oda nem tudok gépet felvinni, illetve kellene vagy 20 méter kábel, hogy lehozzam, de az nincs.
A Digi azt mondta, hogy nálam már megtörtént a fejlesztés. És ezt én is érzékelem. Elötte 80/25 volt a sebesség. Most feltölteni 50-el tudok. A "régi" szettemmel 50/50 érek el. Vagyis a fejlesztés nálam már megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#3476) Ch0 válasza beleszólok (#3469) üzenetére


Ch0
csendes tag

A régi megvan még. Azzal 50/50-et értem el, vagyis gyorsabb volt, mint ezen:(
Az előző szettem WR941N és WA901ND volt.
A Digit már hívtam, szerintük a routerben van a hiba. Kijönnek megnézni a hálózatot, de az 10 ezerbe kerül, ha nem találnak hibát.

[ Szerkesztve ]

(#3477) beleszólok válasza Ch0 (#3476) üzenetére


beleszólok
senior tag

Na igen, ez megérne egy kis kérdezősködést a fogyasztóvédelemnél, ha még van olyan. :(
(úgy értem, a fenyegetőzés miatt, a 10ezres díjjal, ha nem találnak hibát)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3478) Intruder2k5 válasza beleszólok (#3477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez minden szolgáltatónál így van, és nem fenyegetőzés, csupán rögzített beszélgetés keretében felhívják a figyelmet az ÁSZF idevágó részére, nehogy aztán azt mondja az ügyfél, hogy "Ő ezt nem tudta, mert ha tudta volna, akkor nem is kéri"! Tök logikus, és érthető, ha a szolgáltató érdekkörén kívüli a probléma, akkor azt nem fogják ingyen és bérmentve orvosolni!

[ Szerkesztve ]

(#3479) kali válasza Ch0 (#3475) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltató nyilván a te eszközödre passzolja a hibalehetőséget, de a mai fejlesztést követően sokan panaszkodnak rá, hogy jelentősen lecsökkent a sebességük, akár 10 környékére is, ezért kellene router nélkjül kipróbálni, mert akkor ha még adott a hiba, úgy mondhatnád a szolgáltatónak, hogy bizony náluk a probléma; link (a különböző digi netes témákban van még sok ilyen)
valakinek kábelen is probléma van a letöltéssel - szóval még a wifi kapcsolatra sem lehet fogni a hibát -, néhány és 30 megabit/sec között mozog, de a feltöltés ott is 50 környékén megy.
valakinél segített az ip cím cseréje, tehát nem minden tartomány problémás, azt próbáltad?
jelenleg is csak egy eszközzel nem okés a sebesség, tehát a régivel igen, így biztos, hogy nem szolgáltatós hiba van?

[ Szerkesztve ]

(#3480) beleszólok válasza Intruder2k5 (#3478) üzenetére


beleszólok
senior tag

Javítást nem is vár tőlük senki, ha nem náluk van a hiba, de az, hogy rögtön azzal indítanak, hogy OK, kijönnek ellenőrizni, de ha úgy látják, hogy nem náluk van a hiba...
Ez a pofátlanság netovábbja.
Mondjuk a digivel kevés ilyen gondom volt, a UPC tévé szolgáltatásával annál több.
Mindig azt mondták, hogy nem náluk van a hiba, mégis mindig "magától megjavult"... egy-két nappal a bejelentést követően. De volt olyan hiba, amivel két hétig vártunk, végül bejelentettük, a válasz természetesen az volt, hogy náluk nem látszik hiba. Az is két nap alatt javult meg, miközben harmadik napra ígérték a szerelőt.
Ilyen körülmények közt jönni a szöveggel, hogy ha nem találunk semmit, akkor fizess... Ellenőrizzék a saját cuccaikat, ha tényleg nincs semmi, akkor legalább megvolt az éves karbantartás. Nem hinném, hogy sokan vannak, akik elvárnák, hogy ha a saját eszközük hibás, azt is javítsa a szolgáltató.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3481) Intruder2k5 válasza beleszólok (#3480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem is erről szól, hanem arról, hogy ha kijön a szerelő, rádugja a laptopot, és leméri az előfizetett sebességet, majd visszaköti előfizető eszközét, amivel ismét lassú, akkor lép érvénybe a B pont!

[ Szerkesztve ]

(#3482) beleszólok válasza Intruder2k5 (#3481) üzenetére


beleszólok
senior tag

Értem én, de erre mondom, hogy pofátlanság ilyesmiért pénzt kérni egy szolgáltatónak.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3483) Anonymus23 válasza beleszólok (#3480) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom mi ezzel a gondod, én is jobban jártam volna ha ezt csinálom.
Adtam el laptopokat (új, nagykerből) és az egyik ismerős lány szól, hogy menjek már, mert kész nem működik a 2 hetes laptop. Na mondom kapom magam, megyek, tényleg semmi, meg se moccan. Mondom neki, hogy OK, elviszem és intézem, ahogy szedem szét, hát a konnektorból szinte kiesett a dugó. Persze, hogy nem volt normálisan bedugva és lemerült. :DDD
Ugyanez a lány pár hónappal később hív, hogy baj van. Félve, mert nem akartam megbántani, mert amúgy nem buta csaj, hogy biztos, hogy be van dugva a konnektorba? Persze, mielőtt hívott ellenőrizte. Jó mondom megyek nem soká. Mit gondoltok mi volt? Mos az adapterből volt kihúzódva a kábel, láss csodát, ha áramot kap, akkor működik is.
Másik eset, szólnak, hogy nem jó a laptop képernyője, javíttatni kell, mert egy kocka van rajta, és az mozog az egér helyett, és olyan furcsa is. Először nem esett le, de 5 perc skypeolás után leesett, hogy bekapcsolták a nagyítót.
És ez még nem mind :DDD
Szóval elég sok időt és pénzt spóroltam volna, ha nekem is lenne ilyen javítási kitétel :K

;) - The Power of the Light Side

(#3484) Ch0 válasza kali (#3479) üzenetére


Ch0
csendes tag

Azt hogy kell? Én tudom cserélni vagy a Diginek kell?

A régivel nem tudom mérni, tesztelni, mert az csak 100mbites, 200-al biztos nem fog menni.

Egyébként most az IP-m 92. kezdetű.

[ Szerkesztve ]

(#3485) kali válasza Ch0 (#3484) üzenetére


kali
legenda

te tudod cserélni, router újraindít, vagy az adminisztrációs felületen a status lapon; wan -> disconnect, vársz kicsit és utána connect, a wan ip adress értéke változni fog, próbálj ki több cserét is, ha elsőre nem segít.
néha találni olyan ip címet, ami nem az igazi sebesség szempontjából, vagy különböző tiltási listákon szerepel, mert valaki ügyeskedett vele korábban.
azt mondta a szolgáltató, hogy a 200 is megy nálad?
mert itt is volt már emelve a sebesség, de a lépcsőházban még nem lett cserélve a szolgáltató által a 100-as switch, így a 200/50 előfizető is csak 94-95/53-54 sebességet kap egyelőre.
nekem 100/50 van, és az is csak 94-95/53-54, a fenti szolgáltatós ok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3486) Ch0 válasza kali (#3485) üzenetére


Ch0
csendes tag

Próbáltam. Feldobott 195. 178. 62. kezdetűt. Mindnél 10/50 sebességet adott.
A router nem lehet rossz? Tegnap vettem. Ha holnap visszavinném, hogy cseréljék 3 napon belül?

A szerződésszám alapján megnézte. Azt mondta itt már emelve van. Persze az országban folyamatos az átállás, ezt is mondta, de itt már megtörtént. De ha nem álltak volna át akkor sem lehet a letöltés 10:)

[ Szerkesztve ]

(#3487) kali válasza Ch0 (#3486) üzenetére


kali
legenda

bármi lehetséges, de adott hibajelenségnél arra gondolnék utoljára, mert elég szélsőséges hiba kellene hozzá, ezért kellene kábelen routeren keresztül, és direktben, router nélkül is kipróbálni a net sebességét, addig csak találgatsz...
nincs notebook vagy hasonló, amit felvihetnél?

(#3488) Ch0 válasza kali (#3487) üzenetére


Ch0
csendes tag

A páromnak van céges notebookja, de az nagyon gyenge. 6-7 éves darab, még csak b/g WIFI van benne.
Azt felvittem, közvetlenül bedugtam. 5/0,5 volt a mért sebesség. Vagyis direktben a szerint még lassabb. De ez szerintem nem mérvadó, mert ősrégi darab. Sajnos más gépünk nincs.....
No mindegy, holnap visszaviszem a routert a boltba. Nézzék meg. Ha rossz cseréljék. Ha nem max hülyét csinálok magamból.:)
Egyik ismerősöm mondta, hogy a TP-link nagyon gyenge, rengeteg közte a hibás darab, ő sosem használná ezt a márkát. Sajnos neki sem volt más, jobb ötlete, mint vigyem vissza.

[ Szerkesztve ]

(#3489) kali válasza Ch0 (#3488) üzenetére


kali
legenda

az ismerősöd véleményére inkább nem mondok semmit - pláne ha a nagyon régi és hardveresen gyengébb típusok alapján mondja -, nézz és kérdezz be például a digi témába, hogy hányan használnak tp-link routert, nagyon sokan, és nem véletlenül.
a router ajánlós témában sem lenne ajánlott, ha annyira problémás lenne.
amennyiben neked megéri visszamászni vele, hogy a boltban teszteljék - ha megteszik -, úgy tedd azt, ha jó a router, akkor tettél egy felesleges utat, ha meg próba nélkül cserélik és másikkal is adott lesz a probléma - mert nem router hiba -, dettó, ha tényleg a router problémás, úgy lesz csak sikered, de tényleg érdemes lenne leszűkíteni a hiba forrását, mert legkevésbé tippelek router hibára adott jelenség alapján.
hetente sok tp-link router is letelepítek és beállítok különböző környezetekbe, annyi tp-link darabot, mint a többi gyártóból összesen, és a megfelelő beállítást követően nincsenek problémák, mennek rendesen, hibásat sem kellett többet cseréltetni, mint bármelyik más gyártóéból.
amennyiben tényleg olyan sok hibás tp-link lenne, nekem állandóan csörögne a mobilom, házról házra és lakásról lakásra járnék állandóan, hogy javítsam a hibát, cseréljem a sok problémás darabot, de szerencsére nincs ilyen gond, pláne az újabb típusok esetén, magamnak sem véletlenül vállaltam be a tl-wdr3600 típust, pedig szélsőséges környezetben kell teljesítenie, de teszi a dolgát megfelelően.
amennyiben budapesti a helyszín, úgy tudok esetleg segíteni holnap délután egy teszt és/vagy beállítás erejéig, lesz nálam dual band wifi modulos noti és több helyre is megyek a városban, belefér némi kitérő.

(#3490) Ch0 válasza kali (#3489) üzenetére


Ch0
csendes tag

Hú ez nagyon rendes tőled, hogy felajánlottad!!! Bp-n lakom, a 18 kernek a legvégén. De lehet erőt veszek magamon és mégis felcipelem a gépet most délelőtt, mert nagyon bosszant a dolog. Azért írtam ide a fórumba, mert azt hittem valami beállítás kell és azért nem megy, de ezek szerint nem. Még mindenképp jelentkezem ma délelőtt.

(#3491) Intruder2k5 válasza Ch0 (#3490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet egyszerűbb lenne elszaladni egy közeli számtech boltba, és venni 25m utp kábelt krimpelve! De ha szerencséd van, még villanyszerelősben is kaphatsz esetleg, bár ez kevésbé valószínű..

(#3492) Ch0


Ch0
csendes tag

Na felhoztam a ketyerét a padlásra.
Kábelen 210/50! Szuper!
WIFI-n 2,4 - 150/50, 5 - 160/50.
Tehát nem a routerekkel van a gond.
Olyan van, hogy árnyékolás miatt a letöltés leesik a béka segge alá a feltöltés meg maxon megy? Csak felesben érvényesül az árnyékolás, nem hat mindkettőre? Ha igen mivel lehet orvosolni? Külső antenna? Mondjuk egy ilyen TP-LINK TL-ANT2403N 3dBi ? Vagy erősebb kellene? Ügye a kártyámnak 3 antennája van. Mindegyikre kell erősebb antennát kötnöm, vagy csak elég egyre?

(#3493) Ch0


Ch0
csendes tag

Hát berosálok!
Visszahoztam mindent a helyére, most 50/50 mutat mindkét sávon az eddigi 10/50 helyett. Mi történhetett??? Na mindegy, a lényeg hogy biztos árnyékolási probléma és 50/50-nél többet nem tud az árnyékolás miatt.

(#3494) Anonymus23 válasza Ch0 (#3492) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem ismerem a pontos körülményeket, de ha nekem 200/50-es netem lenne, akkor még ha a csilláron lógatnám le az UTP, akkor is lehoznám a vezetéket, akár egy switch-el, vagy csak a madzagot.
Van itthon kábelem, csatlakozó, krimpelő fogó, szóval az asszony tudna megállítani, de Ő meg fele annyi kg mint én, szóval senki :DDD
Ha minden igaz, nemsoká hozzák az új eszközt és 25/4 helyett lesz 60/5 ;]

;) - The Power of the Light Side

(#3495) VeryByte válasza Anonymus23 (#3494) üzenetére


VeryByte
őstag

Vagy egy EoP megoldás. (Etrhernet over Power) Vagyis a 220-as hálózaton lehozni a netet, ott is van ami 200-at meg 500-at tud.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3496) Ch0 válasza Anonymus23 (#3494) üzenetére


Ch0
csendes tag

Sajnos a kábelezés nem megoldható. Nekem is az lenne a legjobb. A padláson van a végpont, két emeleten és több helyiségen kéne a kábelt áthúzni. Annak idején amikor bekötötték még "szakit" is hívtam van e ötlete a kábel lehúzására, de neki is a legjobb ötlete a ház falán kívül történő elvezetés volt. Na azt meg nem! :(

(#3497) Ch0 válasza VeryByte (#3495) üzenetére


Ch0
csendes tag

Köszi! Ennek utánanézek! :)

(#3498) Ch0


Ch0
csendes tag

Ezt nem értem. Most néztem Powerline-s átvitelt. Az eszköz 500mbps tud, de a csatlakozása csak 10/100-as. Ennek mi értelme van? Hiába tud 500-at ha a dugón csak 100 fér ki!? Vagy nem?

Más: azt olvasom, hogy ezek az áram hálózatot használó eszközök csak azonos fázison működnek. Na most nálunk 4 fázis van. Vagyis még azt is ki kéne találnom, hogy a padláson lévő fázis megegyezik e azzal ami a dolgozószobámban van??!! Egyébként nem megy az egész. Na ez sem lesz nyerő megoldás. Marad az antenna erősítés.

[ Szerkesztve ]

(#3499) krealon válasza Ch0 (#3498) üzenetére


krealon
veterán

"Most néztem Powerline-s átvitelt. Az eszköz 500mbps tud, de a csatlakozása csak 10/100-as. Ennek mi értelme van?"

A Powerline atvitel az egy vezetekkel segitett radios atviteli technika, igy a WiFi-hez hasonloan kevesebb adat atvitelere kepes hibatlanul, mint a kapcsolatra jellemzo jelzesi sebesseg (csatorna kapacitas).

Ha a ket kulon fazishoz tartozo vezetek minimum 1 meter hosszban kozvetlenul egymas mellett futnak, akkor a ket vezetek kozotti kapcitiv kapcsolat miatt a powerline jel at kepes jutni az egyik fazisrol a masikra, ezert van, hogy helyenkent kulonbozo fazisok kozott is mukodik.

(#3500) kali válasza Ch0 (#3490) üzenetére


kali
legenda

szívesen segítettem volna, de ahogy látom, közben megoldottad. :)
kérdezted az antenna cseréjét, mindegyiket azonosra érdemes cserélni, eltérő antenákkal problémás(abb) a mimo kapcsolat, de általánosságban is bekavarhat a wifi szórásnak.
amik befolyásolhatják még a sebességet; 40 MHz legyen beállítva a router és az ellenoldal esetén is, illetve úgy próbáld ki a kapcsolatot/sebességet minden csatornán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.