Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Heffi válasza Sumi (#2100) üzenetére


Heffi
őstag

Már a 3600-as is tudja a 800 Mbit/s-t a wan-lan között és jóval olcsóbb, mint a 4900-es. Én a helyedben megtartanám a bevállt 1043-t wifi switch-nek, a hálózatot meg rábíznám egy 3600-ra.

(#2102) Sumi válasza Heffi (#2101) üzenetére


Sumi
aktív tag

A kérdés, hogy az a 800Mbit/s mondjuk 1db kapcsolatnál van LAN->WAN esetben (vagy WAN->LAN esetben), vagy mondjuk 32000db egyidejű kapcsolatnál is fennáll-é?:)

Egyébként most pontosan azt csinálom, csak nem egy 3600-as, hanem egy HP Microserveren futtatott Debian intézi a routeolást.. Jó is lenne ez így*, ha a 1043-as nem dobálná el folyton az N-es wifit :W OpenWRT-vel.. A gyári fw meg nem tud vlan-okat kezelni, a microserverben meg csak egy hálókártya van..

Magyarul a 1043-as tök jó lenne a gyári fw-vel nekem, csak kb 130Mbit/sec a max sebessége már 1db egyidejű kapcsolat esetén is. OpenWRT-vel (a vlan miatt kell, hogy a HP szerverben egy db. hálókártyával meg lehessen oldani a routeolást) viszont instabil a WiFi ha nem G módban használom.

*Igazából torrentnél nem tudja a Microserveren futó Debian hozni a 240Mbitet sajna, csak kb 150-et. (Hyper-V-ben fut a Debian, szóval több sebből is vérzik a történet, de lényeg a lényeg, hogy csak így tudom megoldani, mert más (WinServer) is fut ezen a gépen)

Így tehát egy olyan eszközt keresek, amivel egy darab dobozzal meg tudom oldani (igazából van a padláson egy rég nem használt dual 2.8-as xeon gépem, de valami energiatakarékosabb és halkabb megoldásban gondolkodnék :D ), hogy menjen a torrent 240Mbit-tel (sok egyidejű kapcsolat), és stabil legyen a WiFi (mindegy, hogy melyik frekvencián amíg elég a hatótávolsága ahhoz hogy nagyjából lefedje a lakást legalább mondjuk 54Mbittel)

Egyébként olyan jóval nem olcsóbb (17.3k-ért tudnék 3600-ast, és 21k-ért 4300-ast).

[ Szerkesztve ]

(#2103) Intruder2k5 válasza Sumi (#2102) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem értettem, hogy hova olyan sürgős, ekkora sebességgel torrentezni! Így viszont felmerül a másik kérdés, ha 240Mbps-t elhasználsz torrentezni, akkor minek 54Mbps WiFi? Nem lenne elég mondjuk 1-2Mbps? Internet sávszélesség úgyis elfogy már a torrentre...:)

[ Szerkesztve ]

(#2104) Sumi válasza Intruder2k5 (#2103) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nem arról van szó, hogy sürgős, csak szeretném kihozni a maximumot a dolgokból. Nem úgy kell ezt érteni, hogy éjjel/nappal tükrözöm torrenttel az internetet:)) Hanem amikor 3-4 naponta letöltök valamit, akkor szeretném ha 240Mbit/sec-kel jönne és nem a felével. Kicsit sarkítva bár, de olyan ez, mintha lenne egy Ferrarid ami tudna menni 300-zal, és néha kivinné az ember a pályára, holott máskor normális keretek között használja. Tehát a 240Mbps nem megy el az idő 100%-ban torrentre, ezért van létjogosultsága a több, mint 1-2Mbps-os WiFinek, sőt az egész FP őrületnek:P

(#2105) Heffi válasza Sumi (#2102) üzenetére


Heffi
őstag

A 32000 egyidejű kapcsolat nagyon életszerű. A többi amit ítrál számomra már magas labda :B

A 3600 árár a 4900-hoz hasonlítottam, és az árkülünbség már egy egytől tízig terjedő skálán jelentősnek modható :D

(#2106) Sumi válasza Heffi (#2105) üzenetére


Sumi
aktív tag

Értem. Akkor a kedvedért beszélgessünk mondjuk "csak" 1000db egyidejű kapcsolatról.. (a hangsúly az 1db vs. több (sok) kapcsolaton volt, nem a pontosan 32 ezer darabon...) Ennyit át tud natolni 240MBit-tel?

A 3600 vs 4900 árban egyetértek, a magas labdát pedig csapd le nyugodtan:)

Üdv

(#2107) Heffi válasza Sumi (#2106) üzenetére


Heffi
őstag

Olyat nem lehet csinálni, hogy kihagyod a routert a kábelmodem és a torrentgép közül?

Biztos össze lehetne úgy állítani a hálózatot, hogy asztali gépbe +1 hálókártya és 1 kábel a modemhez, 1 a routerhez. Megjegyzem sosem csináltam ilyet, de biztos kivitelezhető. Más kérdés, hogy hogyan lehetne összehozni, hogy a kikapcsolt gép esetén is tudjon netet osztani a router.

(#2108) krealon válasza Sumi (#2102) üzenetére


krealon
veterán

Nem egyszerubb egy Delock 89357-et tenni a Mikroserverbe, mint VLAN-okkal buveszkedni?

(#2109) Sumi válasza krealon (#2108) üzenetére


Sumi
aktív tag

Egyszerűnek egyszerű, de mint írtam, a Microserverben sincs elég kraft a 240Mbit-es torrentezéshez (kicsit le van terhelve szegény, van rajta 3 virtuális gép) - érdekes módon 1db kapcsolatot (pl. speedtest) szépen átvisz 240Mbiten.. Aztán persze lehet, hogy pont a vlanozás lassítja le.. Csuda tudja

(#2110) Sumi válasza Heffi (#2107) üzenetére


Sumi
aktív tag

Hááát.. nem tudom.. a UPC kioszt egyáltalán két külső IP-t egyszerre (mondjuk egyet a routernek, egyet a torrentezős gépnek)?

[ Szerkesztve ]

(#2111) Grawens válasza Sumi (#2110) üzenetére


Grawens
senior tag

ÁSZF

FP15: 1db IP 65. oldal
FP30,60,120,240: 3db IP 66./67. oldal

(#2112) Sumi válasza Grawens (#2111) üzenetére


Sumi
aktív tag

pompás, köszönöm

(#2113) Heffi válasza Sumi (#2110) üzenetére


Heffi
őstag

Akkor talán mégsem beszéltem akkora blődséget és el lehet indulni ebben az irányban.

(#2114) LeoButters válasza vargalex (#2094) üzenetére


LeoButters
újonc

Szia Alex!

Köszi a választ, de sajna nem működik így sem.
Port forwarding a fő routeren beállítva és semmi változás, továbbra is azt mondja, hogy zárva a port (21234-gyel próbálkozunk). Próbáltuk DMZ-be tenni az én routeremet, ott sem ment a transmission, szóval olyan, mintha az én routeremen kellene átállítani valamit.
A routerhez csatlakozott eszközökön továbbra is gond nélkül megy a torrent fel és le is.
Van valami ötletetek?

Kösz!

(#2115) vargalex válasza LeoButters (#2114) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a TP-Link-en nem módosítottad a config-ot, akkor csak az első router tűzfala foghatja meg.

Alex

(#2116) fortune


fortune
tag

Sziasztok. Egy wdr4300-as rooter boldog tulajdonosa lettem nemrégiben. Azt szeretném megkérdezni hogy a gyári firmware jó-e? Mert régebben olvasgattam hogy itt mindenki a gáyri helyet egy másik firmware-t ajánl. Ha igen akkor azt hol tudom letölteni, miven lenne jobb mint a gyári valamint vissza lehet e tenni a gyárira az majd ha esetleg gari baja van?
Elöre is köszönöm a segíséget. Üdv!

(#2117) Intruder2k5 válasza fortune (#2116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Csak azért mert azt olvasod mindenhol, nem kell lecserélni az fw-t! Egyébként a csere oka jellemzően az, hogy szeretnének torrentezni vele, DLNA és/vagy FTP szervert futtatni rajta, stb...

Ha érdekel a téma, akkor katt az előtted szóló vargalex logout blog linkjére!

[ Szerkesztve ]

(#2118) dh66e válasza fortune (#2116) üzenetére


dh66e
veterán

Nem kell kidobni a gyárit semmi baja-atombiztos- így csupaszon ahogy az előttem szóló is írja csak ha kellenek az extrák akkor vágj bele az alex féle fw-be.

(#2119) Intruder2k5 válasza dh66e (#2118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#2120) dh66e válasza Intruder2k5 (#2119) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tudom,én januárban vettem és azóta hozzá sem nyúltam non stop üzemel nyaraláskor volt pár napot áramtalanítva.

[ Szerkesztve ]

(#2121) Intruder2k5 válasza dh66e (#2120) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, ilyen szempontból ez nem is okoz gondot, de ha bekapcsolod a WAN felőli elérést, akkor egy hozzáértő előtt sebezhetővé válik a hálózatod!

(#2122) vargalex válasza Intruder2k5 (#2121) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mondjuk én WAN felől soha nem nyitottam egyik routerem admin felületét sem a világ számára . Persze a céges fix IP-ről igen, illetve ezen kívül OpenVPN van még.
Szóval valóban van ilyen bug, de szerintem elég kevés felhasználót érinthet.

Alex

(#2123) Intruder2k5 válasza vargalex (#2122) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nyitva van, mert ugyebár azért Tomato-ban elég sok dolog van ami kellhet! Viszont TP-LINK gyári fw-vel valóban valóban nem sok értelme van, abban sok látnivaló nincs! Bár cégnél fix IP van, de VPN nálunk nem megy, a proxy nem engedi át, így sokra nem megyek vele! Persze SSH Tunnel-en is el tudom érni, az megy, de én alapból nem vagyok paranoiás fajta, és amíg nem hackelik meg egyszer, addig biztos nyugodtan használom így! Elsődleges a kényelem! :)

(#2124) woodworm válasza Intruder2k5 (#2119) üzenetére


woodworm
veterán

Tudom, nem kedveled a gyártót, nem is reagáltak villámgyorsan, de a hibát végül is elismerték és javították.

(#2125) Intruder2k5 válasza woodworm (#2124) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez igaz, csak kérdés, hogy kik frissítik a firmware-t, és kik nem! Ugyebár mi itt "router megszállottak", frissítünk ha kell, ha nem, de többnyire nem gyári fw-t! Viszont akik meg azt használják, ők leginkább megveszik a routert, beállítják, aztán ha működik, akkor rá se néznek többet! És ez igaz minden gyártó routerére szerintem!

Azt, hogy a TP-LINK gyári fw-ben nem sok látnivaló van, nem azért írtam, mert nem kedvelem a gyártót, csak mondjuk az ASUS-ban gyárilag is ott van a torrent kliens, ebből kifolyólag elég sokat kell belépkedni, aki használja ilyen funkciókra, illetőleg ugyanezen okból nem árt hozzá a távoli elérés sem!

[ Szerkesztve ]

(#2126) fortune válasza Intruder2k5 (#2117) üzenetére


fortune
tag

Köszönöm a gyors válaszokat akkor most olvasgatok egy picit hogy mi is ez :) Torrentezni szeretnék majd vele szerintem később :P
Üdv!

(#2127) ZPKing


ZPKing
tag

WDR 4300 Vargalex fw

Lenne egy gondom.
eddig ment szépen kívülről az ftp elérés.
most meg valamiért nem tudok bejelentkezni.
felhasználói név ftp.
jelszót állítottam be kb 5 db-ot de egyikkel sem tudok belépni.
Oct 20 20:33:06 OPENWRT kern.warn kernel: [29067.890000] BruteForce-FTP IN=eth0.2 OUT= MAC=64:66:b3:47:5e:e4:10:f3:11:22:8d:a7:08:00:45:00:00:34 SRC=XXX.249.199.228 DST=XXX.149.3.178 LEN=52 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=120 ID=2757 DF PROTO=TCP SPT=62071 DPT=2221 WINDOW=8192 RE
log ezt írja ki
és nem tudom mért csinálja semmi nem lett változtatva.
újra indítás után sem megy.
valakinek ötlet?
köszi előre is

(#2128) vargalex válasza ZPKing (#2127) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi a /etc/firewall.user (vagy LuCI-ban a Hálózat->Tűzfal->Egyéni szabályok) tartalma?

Alex

(#2129) ZPKing


ZPKing
tag

Ez van benne:

# This file is interpreted as shell script.
# Put your custom iptables rules here, they will
# be executed with each firewall (re-)start.

BRUTEFORCE_PROTECTION_START=3
BRUTEFORCE_DROPPORT=55555
PROTO=tcp
ROUTERIP=$(uci get network.lan.ipaddr)

########################################
#SSH Brute Force protection on port 2222
PROTECTEDPORT=2222
SERVICEPORT=22
SERVICE=SSH

echo Enabling Brute Force protection for $SERVICE on port $PROTECTEDPORT
iptables --table nat -I zone_wan_prerouting -p $PROTO --dport $PROTECTEDPORT -m state --state NEW -m recent --set --name $SERVICE -j DNAT --to-destination $ROUTERIP:$SERVICEPORT
iptables --table nat -I zone_wan_prerouting -p $PROTO --dport $PROTECTEDPORT -m state --state NEW -m recent --update --seconds 60 --hitcount $BRUTEFORCE_PROTECTION_START --name $SERVICE -j DNAT --to-destination $ROUTERIP:$BRUTEFORCE_DROPPORT
iptables --table nat -I zone_wan_prerouting -p $PROTO --dport $PROTECTEDPORT -m state --state NEW -m recent --rcheck --seconds 60 --hitcount $BRUTEFORCE_PROTECTION_START --name $SERVICE -j LOG --log-prefix "BruteForce-${SERVICE} "
########################################

########################################
#FTP Brute Force protection on port 2221
PROTECTEDPORT=2221
SERVICEPORT=21
SERVICE=FTP

echo Enabling Brute Force protection for $SERVICE on port $PROTECTEDPORT
iptables --table nat -I zone_wan_prerouting -p $PROTO --dport $PROTECTEDPORT -m state --state NEW -m recent --set --name $SERVICE -j DNAT --to-destination $ROUTERIP:$SERVICEPORT
iptables --table nat -I zone_wan_prerouting -p $PROTO --dport $PROTECTEDPORT -m state --state NEW -m recent --update --seconds 60 --hitcount $BRUTEFORCE_PROTECTION_START --name $SERVICE -j DNAT --to-destination $ROUTERIP:$BRUTEFORCE_DROPPORT
iptables --table nat -I zone_wan_prerouting -p $PROTO --dport $PROTECTEDPORT -m state --state NEW -m recent --rcheck --seconds 60 --hitcount $BRUTEFORCE_PROTECTION_START --name $SERVICE -j LOG --log-prefix "BruteForce-${SERVICE} "
########################################

########################################
#Block URL on certain time for specified IP
#
#URL_STRING=facebook.com
#LOCAL_IP=192.168.1.188
#TIME_START=10:00
#TIME_END=16:00
#
#echo Blocking $URL_STRING from $LOCAL_IP at time interval $TIME_START - $TIME_END
#iptables -I FORWARD -s $LOCAL_IP -m string --string $URL_STRING --algo bm -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart $TIME_START --timestop $TIME_END -j DROP
########################################

(#2130) poli27


poli27
veterán

Ma szereztem egy ilyen routert,az lenne a kérdésem, ha felteszem a legújabb gyári firmwaret, ami bootos a neve szerint, arra fel tudom rakni az openwrt-t, ha úgy adódik?Még egyenlőre a gyárit nézegetem, érdemes erre is openwrt-t tenni, a 1043-ra az volt, de itt elég sok mindent lehet állítgatni a gyári szoftba is.

(#2131) vargalex válasza poli27 (#2130) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Természetesen feltehető az OpenWrt bármikor, ő nem cseréli a bootloadert.
Szerintem elég régi gyári firmware-t néztél az 1043ND-n, mert később ott is bevezették az új funkciókat. Legalábbis amennyire az emulátorra emlékszem.

Alex

(#2132) Intruder2k5 válasza vargalex (#2131) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Szerintem félreértetted, a kérdés az volt, hogy ha felteszi most a legújabb gyári fw-t, akkor arra felmegy-e majd az OpenWrt? Gondolom a 1043 féle WAN port halálhoz hasonlóktól tart, ezért kérdezi... A gond tehát nem az, hogy az OpenWrt bootloadert cserélne!

[ Szerkesztve ]

(#2133) poli27 válasza Intruder2k5 (#2132) üzenetére


poli27
veterán

Igen erre gondoltam, de már mind1 felraktam :DD
Nem vettem meg az asus-t sajnáltam rá a pénzt, majd ha ez nem szolgál ki akkor :DD
Openwrt nél hogyan tudom azt beállítani, hogy van egy guest wifi(ezt is hogyan tudom a legegyszerűbben létrehozni), amin van egy 2mbps sebességkorlátozás qos el, sehogy nem jöttem rá még a 1043-on.

A cpu-t meg lehet benne húzni openwrt vel?

[ Szerkesztve ]

(#2134) Intruder2k5 válasza poli27 (#2133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudod, hogy az OpenWrt nem területem, de EZT tudom adni a témában! :)

(#2135) vargalex válasza Intruder2k5 (#2132) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tudom, hogy mit kérdezett. Arra válaszoltam is, hogy feltehető. Ha tudnék a WAN port lekapcsoláshoz hasonló gondról, akkor írtam volna. Egyébként 1043ND-n a WAN port visszakapcsolását nem kezelő firmware működőképes, csak éppen WAN nincs. :)

Alex

(#2136) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Ha van egy hálózati nyomtatóm ami vanhálózati kimenet, akkor elég a router-ben a LAN portba beledugni és beállítani a nyomtatót?

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#2137) poli27 válasza PeLa87 (#2136) üzenetére


poli27
veterán

:K

(#2138) siddis


siddis
őstag

Új firmware

-- Aux armes, citoyens --

(#2139) Intruder2k5 válasza siddis (#2138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ebben mi van?

(#2140) siddis válasza Intruder2k5 (#2139) üzenetére


siddis
őstag

Ha lenne ilyen router-em megmondanám..

-- Aux armes, citoyens --

(#2141) woodworm válasza Intruder2k5 (#2139) üzenetére


woodworm
veterán

Nála nem a csomaglistán van a hangsúly. A 1043-as átviteli sebességéből kifacsarta az utolsó bitet is (~300 Mbit) és most kamatoztatta a tudását az újabb készülékekkel is.

(#2142) Shummo


Shummo
aktív tag

Megjött a WDR 4300am. Egy napig semmi gondom nem volt. Most pedig random nem tölt be odlalakat. (Lehet hogy azok jönnek be ami mar megvan cache-be) Hogy tudok rájönni hogy mi lehet a baj?

amik történnek:
a kiszolgáló nem található
fb nem tölt be minden képet

Egyenlőre ennyit tudok mondani, mivel ilyennel még nem találkoztam. Köszönöm.

(#2143) Grawens válasza Shummo (#2142) üzenetére


Grawens
senior tag

Hy!

A hiba nem a te gépezetedben van, abban az esetben ha a hitvány UPC előfizetője vagy.. KATT a 21259-es hsz-től éredkes... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2144) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

Digi TopNetem van és kb 1 hete váltottam TP-Link WDR4300 routerre, mert az előző routerem haldoklott és egy ideig tökéletesen működött vele a net, de 2-3napja elkezdett egy elég fura hibát produkálni.
Az internet sebességével nincs gond, stabilan jön a 80/25, de a pin elég gyakran az egekben van és ilyenkor a weboldalakat is csak nagyon lassan vagy egyáltalán nem tölti be több böngészővel több készüléken sem. A hiba általában 5-10perc után magától helyreáll, de elég idegesítő, mert naponta többször is előjön.
Persze a Digi semmiben nem tud segíteni, mert a routerért ők nem vállalnak felelősséget, márpedig sajnos a hiba az előző routernél is fennállt, viszont az egy idő után folyamatosan ezt a hibát produkálta, tehát valószínűleg a beállításokkal van a gond, bár nem tudom,h mi lehet, mert ugye kábelen tökéletes a kapcsolat...
Simán PPPOE-ként van beállítva a kapcsolat, a WAN Connection Mode Connect on demandon van és a Max Idle Time 0.

Remélem érthetően írtam le a problémát, előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2145) lucky00 válasza Ragnar95 (#2144) üzenetére


lucky00
tag

Szia!
Ez egyértelműen modem hiba. Ha felhívod őket ne mond hogy routerd van, illetve nézd meg egyenesen rádugva a géppel is. Nekem ugyan ez a probléma miatt szétvertem a fél lakást (újrakábelez) aztán kiderült, hogy a szolgáltató jelszintjével van a bibi. Rákültek valami wodout (szerintrm az erőssítőn állítottak jelszintet. És semmi gond. Apropó az MTU mennyin van beállítva nálad?

Üdv Néktek

(#2146) PeLa87 válasza Ragnar95 (#2144) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Mondjuk nekem a feltöltéssel volt a gondom. 5 helyett csak 2,5-lel ment. Csináltam tesztet routerrel és közvetlenül a modemre kötve is. Ekkor a szolgáltatom adott egy másik mérési címet, ott is ugyan ezeket az adatokat adta ki. Kijöttek és kiderült, hogy a modemmel volt a gond és nálam is állítottak a jelerősségen. Sokkal gyorsabban működik azóta és ping is kiváló lett.

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#2147) Ragnar95 válasza lucky00 (#2145) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Direktbe modemre kötve tökéletes a sebesség, úgy nincs gond. Egyszer már eljátszottam, h azt mondtam, nincs router, de akkor elvben nem találtak problémát. Mi az az MTU és hol találom? :B

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2148) lucky00 válasza Ragnar95 (#2147) üzenetére


lucky00
tag

Az MTU a kapcsolati beállításoknál van és ~1450 és 1500 között szokott lenni. Ezt az értéket állítsd 1452-re.

Üdv Néktek

(#2149) vargalex válasza woodworm (#2141) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az a gond, hogy 1043ND-n kipróbáltam a firmware-ét. Semmilyen méréssel nem sikerült igazolni az ő mérését. Úgyhogy nem tudom, hogy neki hogy jött ki. :) De azért kíváncsi vagyok mások mérésére is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2150) woodworm válasza vargalex (#2149) üzenetére


woodworm
veterán

Szia!

Értem már.
Eddig azt hittem azért van az unscientific a cikk címében, mert nem hitelesített a mérése. Akkor ezek szerint nem is ismételhető. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.