Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) vzozo válasza Okosság (#6150) üzenetére


vzozo
senior tag

Innen el tudsz indulni: https://openwrt.org/docs/guide-user/services/ad-blocking

Nálunk a sima adblock fut, bár most hogy látom van "simple adblock" is, ami kevésbé erőforrásigényes? Lehet rá kéne nézni, mert azért a napi blocklist frissítés pár percre jól megakasztja a routert, pedig csak cirka 50000 domaint blokkolok:

Active Sources: adaway, adguard, bitcoin, disconnect, malwaredomains, malwarelist, openphish, reg_cn, reg_ru, yoyo

Más kérdés, hogy a youtube-ot mennyire fogják ezek kiszűrni. Egyrészt block list forrást neked kell választanod, másrészt te is adhatsz hozzá tiltandó domaint.

A beüzemelés gyakorlatilag next-next-finish, adj neki egy esélyt. Hosszútávon lehet jobb enne egy dedikált pihole, de arra még nem szántam rá magam.

(#6152) Okosság válasza vzozo (#6151) üzenetére


Okosság
tag

Igen ezt a leírást megtaláltam. Bíztam benne hogy használják ezt itt egy páran. Jó lett volna tapasztalatokat olvasni róla. Mivel egyáltalán nem vagyok nagy IT-s, egyenlőre nem próbálom ki. (jelenleg nem is tudnám feltelepíteni). Próbálok még infót gyűjteni róla. Köszi!

(#6153) vzozo válasza Okosság (#6152) üzenetére


vzozo
senior tag

Használjuk is. Nincs benne semmi extra, tényleg csak kattintasz párat és kész van.

(#6154) Okosság válasza vzozo (#6153) üzenetére


Okosság
tag

Van valamilyen hátránya? Lassítja esetleg a netet? A feleségem otthonról dolgozik: lehet ebből neki hátránmya? VPN, Teams, Outlook, távoli asztal elérés... Belassíthatja, esetleg blokkolhatja valamelyiket? Amúgy is elég elavult net van otthon. (csak 10Megás).

(#6155) vzozo válasza Okosság (#6154) üzenetére


vzozo
senior tag

Ezekre nem lehet általános választ adni.

Lassítani max. a DNS lekérdezést tudja lassítani, de ezek a végtelenségig optimalizált cuccok a router szűkös erőforrásai miatt, long story short: ezen nem aggódnék.

Az, hogy mit blokkolsz, attól függ melyik adblock listára / listákra iratkozol fel. Namost ha az asszony csak nem valamelyik hírhedt reklám / spam cégnél dolgozik, akkor erősen kétlem, hogy a céges cuccokat érintené.

Ha pedig mégis, akkor

1. whitelistre teszed a blokkolt domaint
2. kikapcsolod az egészet hibakeresés céljából

Elvileg tud statisztikázni is, de az állandóan megette a router erőforrásait, nem erőltettem.

--

Utánanéztem, mert rémlett, hogy elsőre nem frissültek a listák. Ezekre szükséged lesz, plusz csomagok, amiket fel kell telepítened:

- A download utility with SSL support: 'wget', 'uclient-fetch' with one of the 'libustream-*' ssl libraries, 'aria2c' or 'curl' is required

- A certificate store such as 'ca-bundle' or 'ca-certificates', as adblock checks the validity of the SSL certificates of all download sites by default

Nálam ezek vannak még fent, láthatod a méret alapján, hogy elég picikék:

ca-bundle 20190110-2~116.3 KBSystem CA certificates as a bundle
a-certificates 20190110-2~125.8 KBSystem CA certificates
libuclient 201601232019-05-30-3b3e368d-1~10.1 KBHTTP/1.1 client library
libustream-mbedtls 201508062020-03-13-40b563b1-1~4.6 KBustream SSL Library (mbedtls)
uclient-fetch 2019-05-30-3b3e368d-1~7.6 KBTiny wget replacement using libuclient

(#6156) Okosság válasza vzozo (#6155) üzenetére


Okosság
tag

Szinte teljesen kínai ez az egész és jelenleg a leírások is. Ha hazamegyek belenézek a routerbe... egyenlőre azt se tudom pontosan hogy ezeket a parancsokat pontosan hová kell írni. Ha valamilyen csoda folytán sikerül felrakni mondjuk az ADblockot, akkor kapok egy új grafikus felületet mint mondjuk a Transmission vagy a Commander? Ha megfogna olyat is amit nem kéne, akkor ugyan így lehet uninstallálni?

(#6157) lovi27


lovi27
addikt

Ma bekötötték a Digi 1000-est. Milyen sebességre számíthatok majd ezzel a routerrel?
Jelenleg gyári fw.

(#6158) vzozo válasza Okosság (#6156) üzenetére


vzozo
senior tag

Angolul tudsz? Ha nem, akkor pokoli nehéz lesz, és tényleg jobban jársz, ha keresel valakit, aki elmegy hozzád, és beállitja.

Kezdésként ezeket a csomagokat telepitsd fel:

adblock
luci-app-adblock (ezáltal lesz UI felülete az adblocknak, enélkül csak konzolból SSH-n tudnál ügyködni -> szükséged lesz erre!!!)
ca-bundle
a-certificates
libuclient
libustream-mbedtls
uclient-fetch

Ha ezek megvannak, akkor az openwrt LUCI UI-n meg fog jelenni az adblock a services "fül" alatt. És onnan csak összekattintgatod az egészed.

(#6159) Okosság válasza vzozo (#6158) üzenetére


Okosság
tag

Valamennyire megy az angol. Ezeket a telepítéseket ugye a Luci felületen a parancs futtatása fülhöz kell írni?
Ha meglesz az adblock fül, ott ugye ha muszály, tudom majd tiltani ezt az egészet? (ha esetleg fogna olyat is, amit nem kéne)
Köszi a hozzászólásokat, valószínű hogy még jelentkezni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#6160) vzozo válasza Okosság (#6159) üzenetére


vzozo
senior tag

Luci / System / Software, mindent tudsz a UI-on telepíteni.

Aztán az adblock UI meg fog jelenni, és tudod engedélyezni, tiltani, finomhangolni.

(#6161) Okosság válasza vzozo (#6160) üzenetére


Okosság
tag

Szia!
Ma végre eljutottam oda hogy megpróbálom telepíteni az adblock-ot.
Viszont ezt a hibaüzenetet dobja a Luci: Unknown package
Frissítettem a rendelkezésre álló csomagok listáját, viszont így sem látom benne.
Feljebb írtad hogy lehet kelleni fog: wget (ezt látom a listában), uclient-fetch (ez nincs a listában)...
Vargalex féle 1.1.7. van fent. Tudsz segíteni hogy hogyan tovább?
Köszi!

(#6162) vzozo válasza Okosság (#6161) üzenetére


vzozo
senior tag

Fura.

Vargalex féle 1.1.7. van fent. Tudsz segíteni hogy hogyan tovább?

A legjobb ötletem az, hogy @vargalex-et kérdezd, én a gyári openwrt-t használom, és azzal nem volt ilyesmi gond. Mondjuk szerintem azzal se lehetne, de egyszerűen nem ismerem. :(

(#6163) vargalex válasza Okosság (#6161) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Anno még nem volt adblock, ahogy a hozzá tartozó LuCI felület sem (egy 9 éves build-ről beszélünk, az adblock csomag majdnem 3 évvel később került be).
Hogy maga az adblock menne-e, ha más repo-ból telepíted, az jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6164) Okosság


Okosság
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! Úgy néz ki hogy ez nekem már magas, le kell mondjak róla.

(#6165) vzozo válasza Okosság (#6164) üzenetére


vzozo
senior tag

pihole? :) állítólag az egyszerű, mint a fakocka, bár én még nem használtam.

(#6166) Okosság válasza vzozo (#6165) üzenetére


Okosság
tag

Egy fakockát még csakcsak felraknék a routerre :-) , de utánaolvasva ez a pihole nekem még kínaibb mint a Luci-s adblock.

(#6167) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Egy 4300-as soros portján ez jelenik meg:
Autobooting in 1 seconds
## Booting image at 9f020000 ...
Uncompressing Kernel Image ... Stream with EOS marker is not supportedLZMA ER
ROR 1 - must RESET board to recoverŤˇH¨Ő˝˝Ń1.1.4 (May 18 2015 - 19:22:57)
U-boot DB120
DRAM: 128 MB
id read 0x100000ff
flash size 8MB, sector count = 128
Flash: 8 MB
Using default environment
PCIe Reset OK!!!!!!
In: serial
Out: serial
Err: serial
Net: ag934x_enet_initialize...
No valid address in Flash. Using fixed address
wasp reset mask:c03300
WASP ----> S17 PHY *
: cfg1 0x7 cfg2 0x7114
eth0: ba:be:fa:ce:08:41
athrs17_reg_init: complete
eth0 up
eth0
Autobooting in 1 seconds

és ez megy körbe, tftp-vel 192.168.1.1 és 0.254 -en nem kapcsolódik.
Mit kellene megpróbálnom?

Gyurka

(#6168) woodworm válasza Gyurka6 (#6167) üzenetére


woodworm
veterán

Amikor megjelenik az "Autobooting in 1 seconds", begépeled a tpl parancsot. Elég rövid az idő, gyorsabb ha vágólapra másolod és az egér jobb gombját használod.

(#6169) Gyurka6 válasza woodworm (#6168) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, próbálom....

Gyurka

(#6170) vargalex válasza Gyurka6 (#6167) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha ez megy folyamatosan, akkor nem is fog menni. Ugyanis nem tudja a kernelt elindítani, így ebben a formájában a hálózat sem indul el. Marad a soros élesztés, aminek az első lépése az, amit a kolléga is ír.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6171) Gyurka6 válasza vargalex (#6170) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Sajnos nem fogad el semmit a billentyűzetről.(beillesztést sem fogad el, echo-val látni hogy elküldi)
Több terminál prgrammal is próbáltam, egy másik, működő 4300-on meg tudom állítani és a db12(?) menüpontok megjelennek. (most nem vagyok a közelében).
Holnap folytatom még egy kicsit. Ugyan ingyen kaptam, de sajnálmám kukába dobni (elférne ez is a wl500-ak mellett...)

Gyurka

(#6172) Gyurka6


Gyurka6
őstag

A WPS/Reset gomb megnyomásakor ezt írja ki:
dup 1 speed 1000
Using eth0 device
TFTP from server 192.168.0.66; our IP address is 192.168.0.86
Filename 'wdr4300v1_tp_recovery.bin'.
Load address: 0x80060000
Loading: T T

A 3. T után újra indul a hurok.
Most ide átnevezve mehet a wdr4300-factory.bin ? (az elejéről már hiányzik a letöltéskori név)
Jobban nem rontanám el...

Gyurka

(#6173) vargalex válasza Gyurka6 (#6172) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, nevezd át arra, amit vár.

Alex

(#6174) Gyurka6 válasza vargalex (#6173) üzenetére


Gyurka6
őstag

valami még nem jó, hibás az ic, nem írja felül, vagy még valamit kihagyok?
dup 1 speed 1000
Using eth0 device
TFTP from server 192.168.0.66; our IP address is 192.168.0.86
Filename 'wdr4300v1_tp_recovery.bin'.
Load address: 0x80060000
Loading: a többi #-et kitöröltem
############################
done
Bytes transferred = 8126464 (7c0000 hex)
original_product_id = ffffffff
original_product_ver = ffffffff
recovery_product_id = 43000001
recovery_product_ver = 01
auto update firmware: product id verify fail!
Autobooting in 1 seconds
## Booting image at 9f020000 ...
Uncompressing Kernel Image ... Stream with EOS marker is not supportedLZMA ERROR

Gyurka

(#6175) vargalex válasza Gyurka6 (#6174) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A product id láthatóan hibás a flash-ban. Ezért a tftp recovery nem fog menni.

Alex

(#6176) Gyurka6 válasza vargalex (#6175) üzenetére


Gyurka6
őstag

Milyen lehetőség maradt, jtag, ic kiforrasztása...?

Gyurka

(#6177) vargalex válasza Gyurka6 (#6176) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nyilván a flash IC kiforrasztása és megírása egy triviális megoldás. De én megnézném a környéken lévő ellenállásokat (leginkább az R35-öt), hogy nincs-e szakadás...
Esetleg build-elsz egy olyan OpenWrt firmware-t, amiben 0xffffffff a product id és version is.

Alex

(#6178) Gyurka6 válasza vargalex (#6177) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm, meglátom (a másik 2db sincs használva...)!
A tx tűre menőre gondolsz? 2,7V ot mérek rajta.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#6179) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#6171) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A 35-ös ellenállással igazad volt, ez zöld ledes és nincs benne (lehet hogy. a másikat mértem..) Milyen értékű lehet (megmérem). 10k lehet? annyit mutat.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#6180) denho


denho
csendes tag

Sziasztok!

Edott egy TL-WDR4300 v1.6 routerem amin Openrt 19.7.x verzió futott, és egy 21.02.1 sysupgrade felröltése után nem indul el többet, csak világít a Power led.

Reset-el történő élesztés után nincs villogó "csillag" led, sem ARP kérés a hálózaton, hogy TFTP recoveryzzem.
Próbálkoztam serial-al, de se kép se hang.
(Mivel az USB serial átalakítóm még nem használtam/láttam működni így az is lehet probléma.)

Tippre marad a flashelés. Viszont se bootloader image-em se flasherem nincs.

Esetleg valakinek van ötlete? Vagy tudna segíteni feléleszteni?
Jó lenne megmenteni, nehéz manapság openwrt ready routert találni. :)

Köszi!
Denho

(#6181) vargalex válasza denho (#6180) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Budapesten szívesen ránézek soros porton...

Alex

(#6182) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki küldeni boot nélküli gyári FW linket? Mert suste linkje már halott...

Köszi szépen előre is! Szép napot mindenkinek! :)) :R

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#6183) Grg válasza energiezolee (#6182) üzenetére


Grg
tag

V1-eshez: link

(#6184) Okosság


Okosság
tag

Sziasztok!
Bekötötték az 1000/1000-es Telekom netet. Azóta betegeskedik a 4300-as router.Ha a transmission-be 2 vagy több letöltést indítok el, akkor 5 percenként újraindul vagy lefagy az egész router. A letöltési sebesség se megy feljebb 5MB/s-től (se torrentenként, se összesen). Van valami beállítás amivel helyre lehetne rázni?
A telekom router LAN1 portjából megy a net a 4300-as kék színű internet/wan portjába. Portot nyitottam az új routeren a transmission-nek.

(#6185) suste válasza Okosság (#6184) üzenetére


suste
veterán

Pont azért indulgat újra, mert túlterheled. Ennek a routernek a normál teljesítménye a max 2-4MB/s-et tud. És ehhez is komoly korlátozásokat kell alkalmazni peer számokban.
Gigabites net torrentes kihasználására még a mai routerek sem képesek, nem hogy szegény 4300-as....

(#6186) Okosság válasza suste (#6185) üzenetére


Okosság
tag

Naívan azt gondoltam, hogy mivel ez egy kétsávos és gigabites router, hogy nem okoz gondot neki majd a sebesség növekedése. De akkor belenyugszom. Egyébként úgy néz ki hogy én is rátettem egy lapáttal, mert miután erős lett a net, az alapértelmezett 20-at felvettem 50-re (peer-eket). Miután láttam a hozzászólásodat, visszavettem 10-re, de még úgy is fagy. Most levettem 5-re (torrentenként), de így még nem teszteltem.
Köszi!

(#6187) qnadam válasza Okosság (#6186) üzenetére


qnadam
veterán

gyári fw-rel vezetéken kb 800 megabitet tud átengedni magán úgy, hogy nem torrentezik közben, openwrt-vel bekapcsolt hw offloaddal valamivel kevesebbet, offload nélkül ha jól emlékszem, úgy 300-at. nem erre találták ki szegényt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6188) rviktor25 válasza qnadam (#6187) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Szerintem egyik SoHo routert se gigabit + rajta futó torrent-re találtak ki :D
edit: legalábbis még

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#6189) Okosság


Okosság
tag

Levettem a peer-eket torrentenként 5-re és így már nem fagy. A sebesség megmaradt a 4-5MB/s. Át lehet variálni a rendszert úgy, hogy a TPlink routerről csak a DLNA és a torrent menjen? Most ha a telekom routerre csatlakozok, akkor nem látom a másik routeren lévő winchestert. Meg akkor a wifijét is kikapcsolnám, mert úgy veszem észre, hogy az új erősebb.
Az IP címe még az elején át lett írva 192.168.1.1-ről 192.168.2.1-re valami ütközés miatt.

(#6190) vanRobert válasza Okosság (#6189) üzenetére


vanRobert
tag

Bocs, de 4-5MB...??? Ott valami más baj lesz.
4300-as routerem, gyári FW, 500-as net. Egy sok éves Zyxel NAS-on 10-12MBs a letöltésem. Azért csak ennyi, mert ezt tudja a NAS.

(#6191) rviktor25 válasza vanRobert (#6190) üzenetére


rviktor25
aktív tag

De ő a routeren magán próbálja, ott nem teljesen irreális :)

Chiwasuu!!!

(#6192) vanRobert válasza rviktor25 (#6191) üzenetére


vanRobert
tag

Hahhhhh...Efölött elsiklottam.
Mondjuk én a céleszközben hiszek, az 55 funkciós "svájci bicskákban" kevésbé. Én a routert csak a hálózati forgalom managelésére használom, torrentre meg média szervernek meg NAS-t.

(#6193) rviktor25 válasza vanRobert (#6192) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Egyetértünk. Nálam is csak routing, első fw layer és site to site vpn-re vannak a routerek, ráadásul olyanok amiket kifejezetten erre terveztek és egy rendes szeró minden másra. :)
De igazából meg tudom érteni azokat akik ezzel pénzt/helyet szeretnének spórolni (extra eszköz, áram). Csak hát lesznek limitációk.

Chiwasuu!!!

(#6194) dlac75


dlac75
csendes tag

Sziasztok! Van egy WDR4300-as routerem, most vettem. OpenWRT van rajta. Szeretnék rá DDWRT-t. Tudom, hogy jobb az OpenWRT, de én a másikhoz szoktam. Légyszi segítsetek, hogyan tudnám megcsinálni. Előre is köszi szépen a segítséget. Üdv: Laci

(#6195) rviktor25 válasza dlac75 (#6194) üzenetére


rviktor25
aktív tag

TP-Link TL-WDR4300 - DD-WRT Wiki
"How to replace OpenWrt with DD-WRT" szekció

De egyes leírások szerint simán az OpenWRT webfelületéről is megcsinálja a firmware upgrade menüben. Azt viszont mindenhol fontosnak kiemelik, h a "factory-to-ddwrt.bin"-t használd, ne a webflash-est.

Chiwasuu!!!

(#6196) dlac75 válasza rviktor25 (#6195) üzenetére


dlac75
csendes tag

Köszönöm szépen, kipróbálom

(#6197) dlac75 válasza rviktor25 (#6195) üzenetére


dlac75
csendes tag

Sikerült a OpenWRT felületéről, tökéletesen működik!
Köszönöm szépen a segítségedet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.