Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Plehboj válasza vargalex (#2700) üzenetére


Plehboj
tag

Szia Alex!

A WDR3600-as esetében nem kerül bele ezen javítás a trunkba ??? Az én zöld ledes készülékemmel szintén csodát művelt, megszűnt a szakadozás + nagyobb lett a wifi hatósugár. Ezer köszönet érte! :))

(#2702) vargalex válasza Plehboj (#2701) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ugyan az a kód van használva 3600/4300/4310 esetén, így a commit mindhárom modellt érinti.

Alex

(#2703) asdasdasd válasza poli27 (#2688) üzenetére


asdasdasd
tag

Nekem is ez a bajom, hogy az S3-as félpercenként leszakad a 4300-asról.
Szerencsére van egy 1043-as router is, azzal stabil.

(#2704) pitama válasza asdasdasd (#2703) üzenetére


pitama
tag

Nekem amint felment a 4.3-as frissítés, megszűnt a leszakadás

(#2705) kali válasza asdasdasd (#2703) üzenetére


kali
legenda

szia,

azonos feltételek mellett nézted, tehát a tl-wdr4300 estén is csak 2.4ghz alatt, amit a tl-wr1043nd is tud?
mert egyrészt az 5ghz általánosságban érzékenyebb a távolságra és az akadályokra, amit a mobiltelefon pláne negatívan véleményez a beépített kis antennájával, másrészt annál is fontos a megfelelő csatorna használata, még adott szempontból nem zavart környezetben is, a mobiltelefon miatt.
igen, az s3 már dual band képes!
sokan leírják, hogy gyengébb a tl-wdr3600, tl-wdr4300...stb wifi szórása, mint a tl-.wr1043nd típusé, csak pont a fentieket nem veszik figyelembe, hogy esetlegesen dual band ellenoldal alatt az 5ghz is lehet használatban, és az alapban gyengébb szórású és környezeti tényezőkre érzékeny sáv - az eszközök típusától/milyenségétől függetlenül is -, tehát nem az újabb routerek szórása gyengébb, hanem nem azonos feltételek mellett történik az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#2706) asdasdasd válasza kali (#2705) üzenetére


asdasdasd
tag

Az S3-ason 4.3 fw, és a 2,4ghz wifi-ről szakad le, az 5ghz-hez messze van a router.

(#2707) kali válasza asdasdasd (#2706) üzenetére


kali
legenda

próbáltad más/minden csatornán, és a megfelelő régió van beállítva?
a telefonon a wifi speciális beállításaiban nincs kipipálva az automatikus hálózatválasztás? már amennyiben van ilyen funkció, mert az a minőségi kapcsolatot hivatott fenntartani, és akkor is átkapcsol wifi hálózatról mobilnetre, ha amúgy még jó lenne a wifi kapcsolat, de már nem 100%-os, és a mobilnetes adatforgalmat jobbnak ítéli.

(#2708) vargalex válasza asdasdasd (#2706) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen firmware van a routeren? Ha OpenWrt, akkor a javasolt GPIO beállításokat megejtetted?

Alex

(#2709) Black&White


Black&White
addikt

Nálam is 4300@i9300 páros van, de ha jól értelmezem a log sorait, akkor nálam csak a szokásos kulcs cserére utaló bejegyzések vannak, igaz azok elég sűrűn.
Jan 27 19:46:55 hostapd: wlan0: STA 88:32:9b:39:58:e3 WPA: group key handshake completed (RSN)
Ja, és én már használom ezt a GPIO javítást is.

(#2710) molac


molac
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!
WDR4300 routeremre OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 firmware-t töltöttem föl.
Hozzá van kötve egy külső vinyó, amin pl. videók vannak (326 db).
A miniDLNA szolgáltatást is beállítottam, de 0 darab fájlt talál ...
Miért?

Köszi,
molac

[ Szerkesztve ]

(#2711) suste válasza molac (#2710) üzenetére


suste
veterán

nézd meg az adatbázis elkészült-e (haladó beállítások fülön lehet beállítani,hogy hol legyen az adatbázis)
ha nem készült el, akkor rendszer/rendszerindításnál a minidlna mellett restart

ha elkészült és üres, akkor:
a médiakönyvtár megadása tuti jó?
én nem használom a külön fajtánként megadott mappákat, mert a tv úgyis szétválogatja, így nekem ez fura....

(#2712) pitama válasza molac (#2710) üzenetére


pitama
tag

Nekem is volt hasonló gondom. Az volt a baj, hogy az adatbázisnak nem volt elég hely. Állítsd be, hogy a vinyódra rakja az adatbázist, talán jó lesz.

A médiakönyvarák tényleg azon a címen vannak, amit megadtál? A címzés jó, én is így használom

(#2713) vargalex válasza molac (#2710) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A média könyvtárak megadásánál csak az egyenlőség jobb oldala kell, azaz a media_dir= törlendő belőle.

Alex

(#2714) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

Szerintem csináltam egy hülyeséget, légyszi segítsetek.

2 db 4300-at használok, az egyiket AP, a másikat kliens módban, 2 háztömb közötti távolságban. Sajnos sok volt az akadás és a fagyás az utóbbi időben, ezért úgy gondoltam, hogy felteszek egy DD-WRT-t a kliensre.

Az OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 alatt a Rendszer/Firmware frissítés menüpontban betallóztam a ddwrt.bin-t... Valószínűleg ez hülyeség volt? Sajnos azóta nem tudom elérni a routert. Nyomtam neki többször is hosszú, 10mp-es resetet, de semmi.

Ilyenkor mit lehet csinálni?

(#2715) suste válasza GBRDVD (#2714) üzenetére


suste
veterán

és mit csinál a router?
ha időről időre felvillanak a ledek, akkor tuti bootloop-ol, és akkor csak a soros kábel segít, vagy a gari....

(#2716) GBRDVD válasza suste (#2715) üzenetére


GBRDVD
tag

Először égett az összes több percig, akkor megijedtem egy kicsit. Most viszont reset után elkezd villogni, mintha működne. De elérni nemtudom egy IP-n sem.

Elvileg úgy lehetett volna DD-WRT-t felrakni, ahogy csináltam? Vagy máshogy kellett volna?

(#2717) Intruder2k5 válasza GBRDVD (#2716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha kihúzod a LAN kábelt, majd vissza dugod, IP címet kap a géped a routertől?

[ Szerkesztve ]

(#2718) suste válasza GBRDVD (#2716) üzenetére


suste
veterán

meg nézd meg az átjárónak milyen IP-t ír, hátha más címen van a router, mintr ahol keresed
és próbálj ki több böngészőt, és böngésző cache ürítést is csinálj

(#2719) Intruder2k5 válasza suste (#2718) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen máson lesz, az új DD-WRT-k valami idióta címet adnak! :)

Mintha múltkor ezt olvastam volna valahol, bár én sem DD-WRT-zek nagyon!

szerk.:
Bár lehet, TP-LINK-nél nem!

Access via a web browser

After installing DD-WRT Firmware you can access the DD-WRT Web-GUI using a web browser pointing to the same IP address as before you installed DD-WRT. These are some of the most common default IP addresses: 192.168.1.1 (most commonly used on Linksys and Asus), 192.168.2.1 (some Belkins), 192.168.11.1 (some Buffalos), 192.168.10.1 or 192.168.30.1 (some Motorolas), and there may be others.

[ Szerkesztve ]

(#2720) GBRDVD válasza Intruder2k5 (#2719) üzenetére


GBRDVD
tag

A cache ürítés segített, vagy én nem tudom, de egyszer csak jó lett! (kb. 10 reset, próbálgatás, kábelcsere, stb. után) :)

Köszönöm!

Már azt hittem, téglát csináltam a routerből, de nem. :) Köszi mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#2721) dni


dni
őstag

Sziasztok,

szeretném visszarakni a gyári fw-t a Vargalex féle openWRT-ről, melyhet az openwrt leírását használnám.

Cut the first 0x20200 (that is 131,584 = 257*512) Bytes from original firmware: (1*512 Vendor-info + 256*512 U-Boot)

wget or scp the stock firmware file to /tmp/
cd /tmp
dd if=orig.bin of=tplink.bin skip=257 bs=512

(Note: File size should now be exactly: 8,126,464 Bytes)

Azonban van egy kis bökkenő, szerintem nem jól csináltam meg a levágást, mert a file méret nem stimmel. Hogyan kellene megcsinálnom, hogy jó legyen?

root@OpenWrt:/tmp# dd if=openwrt-ar71xx-generic-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory.bin of==wdr4300v1_en_3_13_33_up_boot\(130617\)
.bin skip=257 bs=512
15615+0 records in
15615+0 records out

-rw-r--rw- 1 root root 7994880 Jan 29 16:53 wdr4300v1_en_3_13_33_up_boot(130617).bin

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#2722) Intruder2k5 válasza dni (#2721) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#2723) dni válasza Intruder2k5 (#2722) üzenetére


dni
őstag

Örök hála.

(#2724) krealon válasza dni (#2721) üzenetére


krealon
veterán

ROTFL.
Az OpenWRT-s firmware megvagasaval akartad eloallitani a gyari firmware-t?

(#2725) poli27 válasza krealon (#2724) üzenetére


poli27
veterán

:C jha most néztem én is :D

[link] sztem meg töltsd le ezt és ne vagdossál, ez nem bootos gyári firmware :D Utánna meg felrakod erre a legfrissebbet.Azért csomagold ki nehogy zip el flasheld :D

(#2726) donceleger8


donceleger8
őstag

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen routert, egy D-Link DIR605L-t cseréltem le avval a reménnyel, hogy ezzel menni fog az mkv fájlok streamelése egy laptopról! A korábbival ugyanis akadt a lejátszás. Ott a wifi kapcsolatra azt írta ki a gépen, hogy 72,2 mbps a sebesség!
Most ennél már 150 mbps sebességet írt ki, na gondoltam több mint a duplája, akkor jó lesz, de tévedtem! Sajnos ezzel is ugyanúgy akad a tévén a lejátszás. Nem akarom elhinni, hogy szinte feleslegesen vettem ilyen drága routert! :W Mi lehet a baj, miért akadozik?
A tévé amúgy támogatja az mkv fájlokat, usb-ről le is tudja játszani őket akadozás mentesen.
Továbbá az USB-s media server sem működik nálam. Egy 4 GB-os pendriveot dugtam rá, amin 4 db mkv-s anyag található egy mappában. A routerben elindítom a media servert, majd kiválasztom a mappát megosztásra. A tévén (samsung plazma ethernet csatlakozással) rámegyek az all sharre, ott kiválasztom a router nevét (ezt látom is), de nem hozza be a mappát: a kérés nem teljesíthető. A media play visszatér a főképernyőre üzenet jelenik meg.
Na szóval itt mit rontok el? Nem igazán indul jól a routerrel az ismeretség! :(

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#2727) Pr3s válasza donceleger8 (#2726) üzenetére


Pr3s
aktív tag

szia, a segítséghez azért írd meg milyen firmware-el használod a routert, (vélhetően a gyárit használod), milyen TV-vel, és milyen eléréssel(WiFi, vagy kábel), hogy ne kelljen köröket futni hiába, és még persze a csatorna is lényeges, InSSIDer nevű progival teszteld, melyik az üres a környezetedben, melyik kevésbé zavart, és forgalmazz azon.
Aztán kiderül, mit lehetne javítani.

(#2728) donceleger8 válasza Pr3s (#2727) üzenetére


donceleger8
őstag

A legfrissebb gyári firmware van rajta, ezt ellenőriztem rögtön.
A tévé egy Samsung PS43E490-es 2012-es 3D-s Plazma HD Ready. Wifi nincs rajta, csak Ethernet csatlakozó, így csak lan kábellel tudok rá csatlakozni. A laptop viszont wifin. A csatornát ellenőriztem, ez rendben van.
Viszont érdekes helyzet állt elő. Beszereztem egy BD25-ös filmet, aminek kiterjesztése m2ts, jóval nagyobb a fájlméret és ezáltal az adatmennyiség is, viszont ezt gond nélkül átvitte. Az mkv-kkal lehet valami, vagy csak pusztán szerencsém volt azzal az egy m2ts fájllal? Mindenesetre délelőtt több ilyennel is ki fogom próbálni.
Esetleg nem gyári firmware jobb lenne e téren? Nem feltétlen szeretném ily módon piszkálni, csak akkor, ha biztos lehetek a sikerben.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#2729) Heffi válasza donceleger8 (#2728) üzenetére


Heffi
őstag

Egy próba kedvéért dugd rá a laptopot a routerre utp kábellel, ha ekkor is akad az MKV lejátszás, akkor vélhetően nem hálózati probléma okozza az akadást.

Amúgy néhány filmtípus bitrátája, amit én tapasztaltam a médialejátszómmal:
BD50 3D iso -nál tapasztaltam a legmagasabb bitrátát :89Mbit/s
BD 25 filmek 25-45 Mbit /s átlagos lejátszás
MKV 1080p 10-30 Mbit/s tömörítéstől függően
720p-s anyagok 10 Mbit/s alatt
avi 1-4 Mbit/s

Innét tölthetsz le tesztvideókat, hogy kipróbáld mit bír a rendszer.

(#2730) donceleger8 válasza Heffi (#2729) üzenetére


donceleger8
őstag

Az mkv kábellel is akad, szóval akkor az mkv nem tetszik neki ezek szerint.

Amúgy a media server funkcióra tudtok megoldást? Miért nem látom a tévén a megosztott mappát?

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#2731) Heffi válasza donceleger8 (#2730) üzenetére


Heffi
őstag

Amúgy milyen akadásról van szó? A tévéd (és ha jól tudom egyik tévé sem) nem tudja a kadenciahelyes lejátszást a belső lejátszójával. A tiéd vélhetően külső forrásból sem. A filmek zöme 23,976 képkocka/mp sebességgel rendelkeznek.Ezek a te rendszeredben sosem fognak akadásmentesen megjelenni.

(#2732) sepsi0 válasza donceleger8 (#2730) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nekem csak Vargalexel működik rendesen a tartalommegosztás. Gyári alatt még azt sem tudtam produkálni amit Te leírtál....
Openwrt minidlna ez kell Neked és tuti lesz minden (Tv-m UE46ES6560)!

(#2733) donceleger8 válasza Heffi (#2731) üzenetére


donceleger8
őstag

Olyan akadásról van szó, hogy megy a film, aztán egyszer csak megáll 1-2 mp-re a kép is és a hang is. Nem hinném, hogy a kadenciahelyes lejátszás lenne a probléma, mert ezeket az akadozásokat nem rendszerességgel csinálja. Van, hogy elmegy 5 percig, utána akad egyet, de van hogy 1 perc után csinálja, van hogy egymás után többször is.

(#2732) sepsi0

Kipróbálom ezt is és meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#2734) Heffi válasza donceleger8 (#2733) üzenetére


Heffi
őstag

Ez valóban más probléma. A géped közben nem csinál más írás olvasási feladatot?

Amúgy ha csak egy hálózati lejátszó eszközöd van (a tévé), akkor minek kinlódsz a routerre dugdosással? Mehet a pen közvetlen a tévébe.

(#2735) donceleger8 válasza Heffi (#2734) üzenetére


donceleger8
őstag

Mehetne, ha lenne egy jó nagy penem, vagy éppen egy külső merevlemezem. De nincs, és egy mkv fájl mérete meg 12-20 giga. Penre másolás időigényes és legalább 32 GB-os kellene hozzá. Szóval macerás.
Adott a laptopom 1 TB-os merevlemeze, ez pont megfelel adattárolásra. Innen szeretném minden gond nélkül streamelni a tévére.
Természetesen stream közben nem fut semmi más, torrent is direkt leállítva.

Amúgy ebben a miniDLNA-ban nincs lehetőség a laptop merevlemezét megosztani? Csak rádugott USB eszközökkel lehetséges?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#2736) Heffi válasza donceleger8 (#2735) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem hagyd ki ebből a router-t. Amióta van médialejátszóm, nem használom a tévém (Panasonic GT60)beépített playerét, de anno a Twonky média servert megvettem pár dodóért és azt használom DLNA megosztásra. A médialejátszó is kezeli, de az SMB-t használom jobbára. Nem tudom a samsung mit támogat és mit nem, de ezt a megosztás dolgot a laptopodon kellene elvégezni.

(#2737) donceleger8 válasza Heffi (#2736) üzenetére


donceleger8
őstag

Köszi! Hagyjam mi? Most adtam ki érte 20500 Ft-ot, nem igazán szeretném hagyni! Ha ezzel sem megy, akkor a régi D-Link DIR605L is tökéletesen megfelelt a számomra!
Mit csináljak vele? Vigyem vissza az üzletbe és cseréljem be egy külső HDD-re?

Felraktam a vargalex féle firmwaret, sajnos ezzel is ugyanazt produkálja. Ebbe a minDLNA-ba nem lehet valahogyan a laptop HDD-jét felvenni?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#2738) suste válasza donceleger8 (#2737) üzenetére


suste
veterán

a gyári fw-ben lévő dlna szervert nem szereti a Samsung (meg sok más lejátszó sem)
a vargalexben lévő minidlna viszont hibátlanul megy mindennel

ahhoz hogy a routeren lévő minidlna-val megosszál tartalmat, ahhoz a routeren mountolva kell legyen az adattár, amin a film van
tehát fel kell csatolnod a laptopod megosztását a rendszer/csatolási pontoknál, és ha majd ott látszik, akkor már megadhatoda minidlna-ban is
viszont ehhez a művelethez szerintem még pár dolgot telepítened kell a routerre, és a felcsatolást szerintem csak SSH-n tudod megcsinálni, luciban nem (ráadásul lehet hogy nem lesz elég hely már a flashben, így még extroot-t iskell csinálni)
majd lehet vargalex leírja neked a pontos menetét, de utána is olvashatsz linuxos fórumokon

egyébként én is kihagynám ilyen téren a routert, hiába is költöttél rá
routeres dolognak akkor van igazán értelme, ha USB-n dugod rá az adattárat
sokkal egyszerűbb ha felteszel egy serviio-t a laptopra, aztán mehet a lejátszás
így is úgy is csak akkor fog menni a film, ha be van kapcsolva a laptop, akkor meg minek a bonyolítás

[ Szerkesztve ]

(#2739) Heffi válasza donceleger8 (#2737) üzenetére


Heffi
őstag

Nem biztos, hogy mindenki ki tudja használni eme kiválló eszköz előnyeit. Én is 1 db 3600-t cseréltem le 2 db ilyenre. A vezetékes hálózattal semmi bajom, de wifi részéből pont azt nem használom, amivel többet tud. Az Alex féle Fw tetszik rajta, még a netszerelők is csodálkoztak, hogy mimindent tud a routerem. Alig van eszközöm, ami támogatja az 5 GHz-es jelátvitelt, szóval én sem aknázok ki minden lehetőséget.

Én azt mondanám, hogy 20ezer forontból inkább tárolóra költs, ha az előző routerrel elégedett voltál. Én pl most vettem egy USB-3 dokkolót 6ezerét. Gyors mind a villám, ha van a pc-n is ilyen csatlakozó. A HDD-t meg csak bele kell dugni és már megy is.

A laptopot meg próbáld meg állandóan vezettékkel csatlakoztatni a hálózathoz. A 100 Mbites hálón minden filmnek át kell menni.

(#2740) suste válasza Heffi (#2739) üzenetére


suste
veterán

így van, bőven elég lett volna egy 3600-as router, és inkább HDD-re költeni, amit rá lehet dugni a routerre közvetlen
az újabb wifis routerek adta nagyobb sebességgel jól bepalizódnak az emberek, mert azt nem veszik figyelembe a vásárlók, hogy a kliens oldalnak is kell tudnia azokat a szabványokat/sebességeket, és ez legtöbbször még nincsen így
laptopot, tabletet, telefont ez miatt cserélni elég költséges móka lenne....
meg nincsen is rá szükség, mert a gigabites kábelnek és a 300Mbit wifinek is elégnek kell lennie a HD cucchoz...

[ Szerkesztve ]

(#2741) donceleger8


donceleger8
őstag

Na. Vargalex féle firmwaret lecseréltem vissza a gyárira, mert az Xbox nem volt hajlandó csatlakozni az internetre. Gyárival azonnal ment. Felraktam a Serviio-t és utp kábellel csatlakoztatva a laptopot hibátlanul ment a streameles. Wireless is kipróbálom majd, de így már okés a dolog.
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. További szép napot.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#2742) sepsi0 válasza donceleger8 (#2735) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem a ZTE Blade 3 telómról indított film simán ment a Samu tvn, igaz nem mkv de egyáltalán nem akadt és routeren keresztül ment. A legnagyobb Mkv kb. 40 Gb volt, és fhd half 3d filmek is simán mennek, úgy hogy a külső vinyómat ntfs-en hagytam.
Esetleg ha a laptopod rádugnád kábellal a routerre kizárhatnád a wifi problémát...
Laptoprol serviio-val megoszthatsz tartalmat a tv-nek, jó nálam bevált amíg nem vettem meg a routert...

Ja látom elkéstem....

Nekem 2db Xbox360 van itthon, egy okos és egy sima, mind a kettő szereti az openwrt-t....

[ Szerkesztve ]

(#2743) laktop


laktop
tag

Ma bekötötték a t-home IPTV-t. Ha a CiscoEPC3925 modembe dugom be a TV UTP kábelét, akkor annak rendje és módja szerint kap egy IP címet dhcp-n és lehet tévézni. Ha viszont kihúzom a modemből a kábelt és átdugom a routerbe, akkor semmi. Pontosabban mintha kiolvasná valahogy a műsorújságot (mert a képernyő alján kiírja a pontos időt és az aktuális műsor címét), viszont se kép se hang.

A router osztja MAC cím alapján az IP-ket, úgy ahogyan a többi készüléknek. A tűzfalba is felvettem a TV-t ugyanúgy, ahogy a többi készüléket, de nem akar jó lenni.

Azt olvastam a router honlapján, hogy mintha csak a LAN1-en keresztül támogatná az IPTV-t. Át is dugtam, de semmi.

Milyen beállítás hibádzik?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2744) kali válasza laktop (#2743) üzenetére


kali
legenda

a network -> lan beállításoknál van igmp proxy beállítás?
az hivatott az iptv funkcióra.

(#2745) laktop válasza kali (#2744) üzenetére


laktop
tag

Pontosan hol is keressem ezt a beállítást? (Network -> Interfaces -> Lan .. stb? ... de hol?) Egyenlőre nem találtam semmi erre utaló dolgot.

Esetleg a telepített csomagok közt kellene előbb megnézni? Ha jól láttam, akkor ott nincs telepítve.

[ Szerkesztve ]

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2746) poli27 válasza laktop (#2745) üzenetére


poli27
veterán

A routerbe a dhcp kikapcs, az ipcímet állítsd át 192.168.0.2 re (hogy utána elérd) és a 3925 ból jövő kábelt az egyik lan portjába dugd a routernek és megy az iptv!

(#2747) suste válasza laktop (#2743) üzenetére


suste
veterán

én is a poli27 által vázolt verzióban állítottam be ismerős cisco+tplink párosát, és hibátlanul megy

a lényeg, hogy a cisco ossza az IP-ket, a tplink csak switch legyen, és akkor működik a dolog

(#2748) poli27 válasza suste (#2747) üzenetére


poli27
veterán

switch meg Access point :)

(#2749) kali válasza laktop (#2745) üzenetére


kali
legenda

firmware verzió függvénye, a friss alatt;

4300

amennyiben nem adott, úgy hagyd a dhcp funkciót a szolgáltatós eszközre, ahogy írták is.

(#2750) laktop válasza poli27 (#2746) üzenetére


laktop
tag

Így tényleg megy. Thx. De azért van egy kis bibi még.
Több szintes lakásról van szó, ahol a Cisco3925 után van a 4300-as router (kábel a 4300-as LAN portjába), majd onnan tovább a földszintre egy Cat5e kábel egy Linksys WRT54GL-hez (ez a kábel az 54GL router WAN portjába, a router switchnek beállítva tomatoval).

Két settopbox (STB) van. Az egyik (az emeleti) közvetlenül a 3925-ből megy (LAN1), a másik (a földszinti) az 54GL-ből van elkábelezve. Mindkét TV tökéletesen megy.

Viszont a wifi ... 3925-ben wifi kikapcsolva, 4300-ban és az 54GL-ben bekapcsolva. A 4300-ra simán lehet csatlakozni wifin (2,4GHz-en és 5GHz-en egyaránt), az 54GL-re meg nem lehet. Állandóan csatlakozna, de szétkapcsol. Akkor megy a csatlakozás, ha az 54GL-en lévő TV ki van kapcsolva. Több telefonnal, tablettel és laptoppal kipróbálva.

Vezetékes netek (asztali PC-ék, laptop) simán mennek minden honnan (4300-ason is és az 54GL-en is).

Nem tudok rájönni a hibára ...

A két emelet között találtam még egy feltekert, elég régi Cat5 (nem Cat5e) kábelt. Majd lehet holnap teszek rá RJ45-ös csatlakozókat és kipróbálom vagy a nethez (THome 50/5 - a két router közé), vagy az 54GL-en lévő TV-hez (lehúzom az 54GL-ről és összekötöm direktben a 3925 LAN2 portját a lenti STB-vel).

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.