Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) idioty válasza krealon (#3047) üzenetére


idioty
tag

Úgy néz ki működni fog.
És tényleg a 192.168.0.66-on keresi, és megtaláltam a fájl nevet is amit keres. Már csak egy gond van, hogy azt írja, hogy "192.168.0.66 192.168.0.86 ICMP 70 Destination unreachable (Port unreachable)"
Tehát az ftp szerver nem jó porttal kommunikál.
Annyit elfelejtettem írni, hogy Osx a rendszerem, és a wireshark is elég döcögősen fut. A tftp-t pedig nem tudtam konfigurálni, hogy a helyes porton induljon el. Most keresek épp egy másik ftp programot, hátha azzal működni fog!

@suste: köszönöm, le is töltöttem, pont most kell használnom! :)

vót de egyelőre nincs

(#3052) krealon válasza idioty (#3051) üzenetére


krealon
veterán

Ha sikerult eletrekelteni, akkor legyszives irj egy osszefoglalot a megoldasrol, a tobbiek okulasara! :R

(#3053) idioty válasza krealon (#3052) üzenetére


idioty
tag

Nyilván nem fogok szó nélkül lelépni :D
És közben jelenthetem sikerült!
Szóval mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Le is írtam részletesen, hogy hogyan csináltam meg: [link]

vót de egyelőre nincs

(#3054) dh66e válasza idioty (#3053) üzenetére


dh66e
veterán

:C

(#3055) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Lehet nagyon amatőr kérdés, de ezen a routeren be lehet állítani (a mondjuk rácsatlakoztatott külső vinyóról) hogy tudjon NFS megosztást? Vagy ha kell az NFS, mindenképp már egy NAS-ban kell gondolkodjak?

Köszi.

yo

(#3056) vargalex válasza kenny123 (#3055) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

OpenWrt-vel lehet.

Alex

(#3057) claire78


claire78
senior tag

TP-Link router nem enged bejelentkezni, csak újraindítás után az mitől lehet? Csak próbál csatlakozni a bejelentkező képernyőn és annyi. Táp ki-be és működik újra egy darabig.

(#3058) suste válasza claire78 (#3057) üzenetére


suste
veterán

Gyári fw szokott ilyet (is) csinálni, régebben sokat panaszkodtak 1043-asnál....
Próbálj meg frissíteni, vagy egyéb fw-re váltani.

(#3059) Anonymus23 válasza claire78 (#3057) üzenetére


Anonymus23
veterán

TP-Link + ESET szokott ilyet csinálni, kivételek közzé kell tenni a router IP címét.

;) - The Power of the Light Side

(#3060) yodee_


yodee_
őstag

Hali.

Nem tudom ki mennyire jártas a témában,de azért megkérdezem. Szeretném a router pxe boot menüjét olyanra megcsinálni mint a Yumi multiboot . Kivitelezhető ez valami módon? Nem txt alapú lenne hanem rendes menü. Remélem érthetően sikerült leírni mit is szeretnék :)

Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#3061) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek miért nem tudom resetelni a 4300-ast? 8 másodpercig nyomvatart a reset gomb, a power leden kívül elalszik minden kijelzés, és utána semmi. Nem indul újra. Minden gyári rajta. vers:1.6

(#3062) woodworm válasza peu407 (#3061) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáld meg, hogy áramtalanítás után lenyomva tartva a reset gombot elindítod, és így tartod kb. 10 másodpercig.
Admin felület nem elérhető?

(#3063) peu407 válasza woodworm (#3062) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm a tanácsot,megoldódott.

(#3064) peu407


peu407
senior tag

Lenne még 1 kérdésem. Letöltöttem az inSSIDer programot és a Max Rate csak 144-es értéket mutat a konfigurálás után. Ha resetelem felugrik 300-ra. Gyakorlatilag csak a Quick Setup-ot használtam. Kérdés: a max rate az átviteli sebességet jelöli? Ez a 4300-as esetében 2,4GHz-en nem 300Mbps? Az 5Ghz-es átvitel kikapcsolva,mert nincs jelenleg olyan eszköz a birtokomban,ami tudná ezt használni. A wireless advenced beállításoknál High a beállított érték. Régió Hungary,Mode 11bgn mixed, Channel és Channel width auto.

(#3065) kali válasza peu407 (#3064) üzenetére


kali
legenda

szia,

20 MHz esetén maximum 150, 40 MHz beállítással pedig 300 a maximum kapcsolati sebesség, a router annyit tud 2.4 GHz sávon, de ellenoldal függvénye is, ott is 40 MHz kell a 150 feletti kapcsolati sebességhez, illetve ha például a takarékos mód aktív, akkor nyugalmai állapotban 150 alatt is lehet, de ha terhelést kap, akkor felugrik akár 300-ra, már ha az ellenoldal is tud annyit.

[ Szerkesztve ]

(#3066) peu407 válasza kali (#3065) üzenetére


peu407
senior tag

Egy Dell studio 1558 van a "túloldalon". 3 és fél éves. Azt hol tudom megnézni, hogy mit tud a laptop?És köszönöm!

A routert beállítom 40 MHz-re.

[ Szerkesztve ]

(#3067) kali válasza peu407 (#3066) üzenetére


kali
legenda

nézd meg az eszközkezelőben a wifi modul pontos típusát, az alapján kideríthető, de ha láttál általa bármikor is 300-as kapcsolatot, akkor tudja is, csak nem mindig pörög maximumon, takarékos vagy egyéb okból.

(#3068) peu407 válasza kali (#3067) üzenetére


peu407
senior tag

Nos egy ilyenem van: dell wireless 1397 wlan mini kártya. Csatoló:802.11 wireless ethernet. Hát ha jól néztem a neten, csak 54Mbs-ot tud...

(#3069) claire78


claire78
senior tag

Már egyszer érdeklődtem itt, használ valaki Telenor-os USB modemet ezzel a routerrel?
Vargalex vagy openwrt alatt.
Huawei E173 vagy ZTE MF667 modem.
Köszi a helpet!

(#3070) tick


tick
aktív tag

Sziasztok,
Szeretném én is kicsit produktívabbá tenni a routerem. Jelenleg gép hiányában androidról élem az életem, OTG-Pendrive-TV megoldást megunva váltottam erre a routerre, bár még így is elég macerás telefonról letorrentezni valamit, majd feltolni FTP-n át a routerbe dugott pendrivera. (csak a mászkálást, pendrive csere-berét spóroltam meg mivel az android tudomásom szerint nem képes külső meghajtóként kezelni)
Szeretnék egy lépéssel előrébb kerülni egy custom rommal routerre. A cél: egy böngészőből irányítható torrent/transmission kliens lenne ami szépen szedegetné pendrive-ra (később hdd) a dolgokat, majd szorgosan seedelné. (reményeim szerint korlátozott feltöltési sebességgel, ha ez kivitelezhető) És ezek lejátszhatóak lennének DLNA-n vagy egyébb megoldással a LAN kábellel csatlakoztatott TV-n (lg 42lm620s) ahogy ez a gyári fw-n is működik. A hab a tortán az lenne ha menne az FTP/Samba is és innen kinyerve új torrent is hozzáadható lenne az ország bármely pontjáról mobilnetről.
Az eddigi olvasmányok alapján openWRT lenne a legmegfelelőbb, viszont minimális a parancssoros/unix tapasztalatom és hasonló műveletet még nem hajtottam végre.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e DD-WRT-t is számításba venni, illetve hogy a fent leírt cél elérésére tudtok-e ajánlani valami nem túl nyers/szakmai (hülyebiztos) leírást?

Everything that has a beginning... has an end

(#3071) suste válasza tick (#3070) üzenetére


suste
veterán

a "vargalex blog"-ban találsz kész openwrt-s fw-t a 4300-ra is, amiben benne van minden ami neked kell (ftp,samba, dlna, transmission)
ennek felrakása nagyon egyszerű, simán a gyári felületről megy
a használatát kicsit szokni kell, mert sokkal többet tud és más az elrendezése mint a gyári fw-nek

egyetlen buktató lehet,ha túl új a router, akkor a wifi miatt kicsit hekkelni kell SSH-n

(#3072) tick válasza suste (#3071) üzenetére


tick
aktív tag

v1.6-os (legújabb tudomásom szerint), itt mit kell trükközni?

Everything that has a beginning... has an end

(#3073) suste válasza tick (#3072) üzenetére


suste
veterán

(#3074) suste válasza suste (#3073) üzenetére


suste
veterán

így akkor SSH sem kell, hanem simán luciban is megoldható...

(#3075) tick válasza suste (#3074) üzenetére


tick
aktív tag

köszönöm a segítséget, net és wifi beállítás is sikeres :) innen bízom benne menni fog

Everything that has a beginning... has an end

(#3076) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Segítség kellene... :R
Eddig egy 2TB vinyó volt csatlakoztatva a routerhez (ext4, swap128mb/512mb,...) működött rendesen.
Most be akartam rakni egy 4GB pendriveot a rendszernek swapnak meg ilyeneknek, csak úgy sikerült, hogy a vinyót lehúztam és formázva (Vargalex progival) felcsatolta a router. Eltünt minden beállítás, rendben működik, visszaállítottam mindent....
Most fel szeretném csatolni a vinyót (128mb/512mb/maradék) mert a filmek azon vannak és hálózaton szeretném megosztani +miniDLNA
Az istennek sem sikerül. Szeretnék Win7ben hálózati meghajtó csatlakoztatást is...
Kérném a segítségetek! :R

Csak a vinyón lévő filmeket akarom csatolni, 128/512-t nem...

[ Szerkesztve ]

(#3077) sepsi0


sepsi0
őstag

Na így sikerült, viszont a pendrive maradék 3GB részét nem tudom csatolni, mert akkor nem látszik a vinyó.
Gondolom az a baj, hogy mind a kettőnek \mnt a csatolási pontja...
Van arra megoldás, hogy a pendrivot és a hdd-t is lássam és tudjam használni?
Ha nincs akkor ez a beállítás ugye jó? Rendszer a sda-t (pendrive) használja swapnak, a HDD-t pedig (sdb) látom a hálózaton.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3078) suste válasza sepsi0 (#3077) üzenetére


suste
veterán

ha jól gondolom, akor az sda a pen, és akkor a swap-ot gyorsan vedd le az sda1-ről, és tedd át a HDD-re (sdb1)
az sda3 csatolásánál meg amikor csatolod, akkor a csatolási pontnak ne az "mnt" add meg (ahova a HDD sdb3 van csatolva), hanem pl a "pen"-t

(#3079) sepsi0 válasza suste (#3078) üzenetére


sepsi0
őstag

Pont a swap miatt tettem be a pendrivot, miért vegyem le? Az a baj, hogy sokszor bekapcsolja a vinyót a router és ezt szerettem volna elkerülni.
Sokszor játék közben megnő a ping és azt gondoltam a vinyó miatt, mert idő kell hogy felpörögjön...
Ha a pen maradék részének a "pen" csatolási pontot adom meg akkor el fogom érni a maradék részét?

(#3080) suste válasza sepsi0 (#3079) üzenetére


suste
veterán

swap-ot tuti nem tennék flash meghajtóra, de te tudod

ha "pen" csatolási ponttal veszed fel az sda3-at, akkor a szolgáltatások/hálózati megosztásnál ennek megfelelően kell felvenni a megosztást is (hozzáadás/pen/pen/többi ua mint mnt-nél) és akkor eléred (pl TC-ben csatolva: "\\192.168.1.1\pen")

(#3081) sepsi0 válasza suste (#3080) üzenetére


sepsi0
őstag

"swap-ot tuti nem tennék flash meghajtóra, de te tudod"
Miért nem? Mert tönkremegy a pendrive? Eddig is Win7-hez volt használva "plusz memóriának"...
Ha csak az a baj, hogy tönkremegy, akkor nem gond, inkább a pen menjen tönkre mint a vinyó! Honnan tudom majd, hogy rossz a pen? Hibát ír majd a router?

(#3082) suste válasza sepsi0 (#3081) üzenetére


suste
veterán

igen, azért mert hamar tönkremegy
adatcipelés az teljesen más, mint amikor sokszor ugyan az a szektor van írva/törölve

ha csak a penes swap kellett, akkor az extroot-ot kapcsold ki
mert ha behal a pen, akkor még a router is kifagy/nem indul

sajnos a penes extroot-nak ismeg vannak a negatívumai (reboot)...ezért építettem saját fw-t én is

egyébként én a helyedben eleve nem használnék swap-et! én is kikapcsoltam, 128MB RAM már nagyon sokmindenre elég...
persze nem ismerem a transmissionos szokásaidat....

(#3083) sepsi0 válasza suste (#3082) üzenetére


sepsi0
őstag

Rendben, köszönöm akkor kikapcsolom!
Torrentre van külön kis gép....

(#3084) suste válasza sepsi0 (#3083) üzenetére


suste
veterán

ha nem torrentezel a routerrel, akkor teljesen felesleges a swap, az tuti
de akkor az egész penes dolog felesleges ezek szerint (se swap, se extroot)

(#3085) idioty


idioty
tag

Igen, én is szívtam már meg úgy, hogy egy winchester volt felcsatolva összesen, majd amikor egy pendrive-ot csatlakoztattam pluszban, akkor hirtelen semmi sem működött, mert a pendrive-ot ismerte fel, mint sda. Nálam csak fel kellett cserélni a csatolási pontokat és kész.
Egyébként általában az mnt alá szokás felcsatolni a "dolgokat", de nem közvetlenül az mnt-t megadva, hanem annak almappáját, pl: /mnt/hdd1 és /mnt/hdd2 ... vagy ahogy tetszik. Persze ez nem azt jelenti, hogy csak ide lehet... :)

vót de egyelőre nincs

(#3086) Vagtam


Vagtam
tag

Sziasztok!

Segítsen valaki légyszi :)

Van egy Ősrégi routerem (SMCWBR14G). Szépen működik, de a csal. ház emeletén nem túl erős a jel.

Ha kicserélném az antennáját a gyári (1.43dBi) egy 5 v 8 dBi-sre jobb lenne vajon a vétel? Egyáltalán működne vele?

Egy ilyen mondat szerepel ugyan a manuáljában:

"This device has been designed to operate with an antenna having a maximum gain of 1.43 dBi. "

Eszerint nem is próbálkozzak?

köszönöm :R

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#3087) poli27 válasza Vagtam (#3086) üzenetére


poli27
veterán

Ennek mi köze van a 4300 as topikhoz?......

(#3088) Vagtam válasza poli27 (#3087) üzenetére


Vagtam
tag

Ja, bocs mobilról nyomta, és nem láttam a tetejét :R

Építő jelleggel egyébként nem tudsz valamit a kérdésemről ?

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#3089) poli27 válasza Vagtam (#3088) üzenetére


poli27
veterán

Én azt a routert max levélnehezéknek használnám,szval nem tudok adni tanácsot cseréld ki sztem!

(#3090) suste válasza poli27 (#3089) üzenetére


suste
veterán

switch-nek pont jó lenne a másik topicba:)....vagy max egy + AP-nek, de semmiképpen nem főrouter+AP-nek...

(#3091) aky01


aky01
tag

Sziasztok!
A roteren van egy hdd (sda) és egy pendrive (sdb). A pendrive-on van az exroot.
Az a problémám, hogy amikor újraindítom a routert felcserélődnek a csatolási pontok sda és sdb.
Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?

(#3092) idioty válasza aky01 (#3091) üzenetére


idioty
tag

Igen találkoztam ezzel a jelenséggel.
Sőt nekem olyan is volt, hogy a másik winchestert mindig egyel nagyobb névvel mountolta fel, tehát először sdb, aztán sdc, majd sdd, stb...
Én is kíváncsi lennék ennek a megoldására. Egyébként az USB portoknak száma, de szerintem nincs hatással arra, hogy melyiket hogyan ismeri fel.

vót de egyelőre nincs

(#3093) woodworm válasza aky01 (#3091) üzenetére


woodworm
veterán

Át kell állni label vagy uuid alapú mountolásra. pl. itt és itt.

[ Szerkesztve ]

(#3094) aky01 válasza woodworm (#3093) üzenetére


aky01
tag

Köszi szépen.
Megpróbálom.

(#3095) tick


tick
aktív tag

Sziasztok, mit tudnék kezdeni ezzel a transmission hibával?
Error: Unable to save resume file: Read-only file system
Értem mit jelent, csak a parancs nincs meg amit lucin ki tudok adni hogy a megfelelő jogokat kiadjam. (rootnak mnt-re?)

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#3096) vargalex válasza tick (#3095) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi a mount parancs kimenete és a transmission configod?

Alex

(#3097) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Végigolvastam jó pár hozzászólást, de nem egyértelmű a dolog. Szerintetek lehet egyöntetűen mondani, hogy a 4300/4900 jól használható, szuper, árát megérő router? :)

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3098) kali válasza Darko_addict (#3097) üzenetére


kali
legenda

szia,

ár/érték arányban elég jók, normális esetben a jól használható jelző is illik rájuk, a szuper már inkább nézőpont és viszonyítási alap kérdése, néha még sokkal "márkásabb" és drágább típusra sem fogható rá, mert kompromisszumok mindig vannak...

(#3099) Darko_addict válasza kali (#3098) üzenetére


Darko_addict
őstag

WR1043ND-t cserélne le, szóval annál kell jobb legyen. Sok eszköz van rajta, előbb 14-et számoltam. Hatósugár fontos, bár a nappaliba is került AP, ott fut a NAS 0/24. Letöltés/feltöltés elég gyakori, nem sokat pihennek az ilyen eszközök itthon. Ha lecserélek egy 12e Ft-os eszközt egy 24-esre, akkor vannak elvárásaim vele szembe, fontos az első benyomás. :P

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3100) Darko_addict válasza Darko_addict (#3099) üzenetére


Darko_addict
őstag

Egyébként milyen netet bír a 4300-as, valamint a 4900-es? Most 25-ösöm van, de hamarosan emelik 60mbps-re.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.