Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) poli27 válasza laktop (#2750) üzenetére


poli27
veterán

(ez a kábel az 54GL router WAN portjába, a router switchnek beállítva tomatoval).

itt a hiba, mert azt is a lan portba kell dugni, ha nincs benne dhcp !!!A wan portot felejtsd el!

(#2752) suste válasza poli27 (#2751) üzenetére


suste
veterán

ddwrt-n is át lehet állítani a WAN-t LAN-ra, gondolom akkor a tomato-n is, szóval még lehet jó is, ha ezt a beállítást megcsinálta (így lenne igazi switch).........

[ Szerkesztve ]

(#2753) laktop válasza suste (#2752) üzenetére


laktop
tag

Igen, a WAN-t átállítottam LAN-ra. Egyébként most olvasgatok utána és másnak is volt ilyen problémája a wifivel, de megoldást eddig sehol sem adtak rá .. pedig 1-2 helyen már majd 2 éves az utolsó hozzászólás.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2754) Intruder2k5 válasza laktop (#2750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WRT54GL + Tomato Switch mód beállítása!

(Ja, most olvastam tovább, hogy közben már switch módban van, csak poli és suste üzenetére kerestem elő, mert ezt ajánlották)

Pedig a hiba itt akkor a WRT54GL-ben, vagy a kliensben lesz, mert magának az AP funkciónak nem sok köze van a hálózat egyéb kiépítéséhez, csatlakozni mindenképpen kellene tudni rá! Az már persze másik kérdés, hogy lesz-e internet elérés, kapsz-e ip címet, stb... Esetleg próbáld meg a csatornát fixen beállítani 1-11 közé, ne használj 12-13 csatikat, azt sok eszköz nem támogatja!

[ Szerkesztve ]

(#2755) suste válasza laktop (#2753) üzenetére


suste
veterán

nekem a linksys wrt54gl+ddwrt-vel nincsen ilyen gondom
sőt, most repeaterként megy, így wifin csatlakozik a fő routerhez, és van net rajta wifin és kábelen is

ezt a hibát csak tomato-nál olvastad?

(Azért azt nagyon bírom, hogy mindenkinek van otthon egy wrt54gl is:). Nagyon jó darab, az biztos. Ez az egy router volt olyan nálam, amit első beállítás után több évre el lehetett felejteni.....)

[ Szerkesztve ]

(#2756) Intruder2k5 válasza suste (#2755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-nál sincs ilyen gond, nekem simán megy switchben a wrt54gl!

(#2757) laktop válasza Intruder2k5 (#2754) üzenetére


laktop
tag

Minden csatornát kipróbáltam. Fixen a 6-os csatornán van/volt. Amíg nem dugtam rá a lenti STB-t, addig minden rendben ment.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2758) laktop válasza Intruder2k5 (#2756) üzenetére


laktop
tag

Nekem is simán ment az STB rádugásáig. Most is ha lehúzom, akkor megint jó, ha rádugom, akkor meg nem.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2759) suste


suste
veterán

Kedves 4300 tulajok!

Ha tudnátok segíteni az itteni táblázatnak megfelelő adatokkal, akkor kijavítanám/frissíteném az openwrt oldalán a wikit.

Köszi!

suste

(#2760) laktop válasza laktop (#2750) üzenetére


laktop
tag

No jó lesz a kábel.
Most két Cat5(e) kábel megy le a földszintre. Egy a 3925 LAN2 portjából közvetlenül a lenti STB-be, a másik meg az 54GL-be.
A fenti STB-t a 3925 LAN1 portjával kötöttem össze. 4300 WAN portjába pedig a 3925 LAN3 portjából álltam ki.
A lenti 54GL WAN portját pedig a 4300-as LAN3-as portjával kötöttem össze.

A 3925 DHCP-vel oszt címet a 4300-nak és a két STB-nek a 192.168.0.10-14 sávban.
A 4300 DHCP-vel oszt címet az 54GL-nek és minden a 4300-ra és 54GL-re csatlakozó eszköznek a 192.168.1.2-200 sávban.
54GL switchnek konfigolva, wifi aktív.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2761) Intruder2k5 válasza laktop (#2760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A lenti 54GL WAN portját pedig a 4300-as LAN3-as portjával kötöttem össze."
Ha egy router switchnek van konfigolva, akkor annak az eszköznek a szó szoros értelmében nincsen WAN portja, mivel ebben az esetben azt is a LAN-hoz csatolod!

"A 4300 DHCP-vel oszt címet az 54GL-nek"
A WRT54GL-en még mindig Tomato van? Ez esetben, hogy oszt DHCP-n címet a 4300 a WRT54GL-nek? Tudtommal Tomato-ban a LAN interfészt nem lehet DHCP-re állítani! Vagy akkor most mégis van WAN port?

"54GL switchnek konfigolva, wifi aktív."
Vagy akkor még sincs?

Ezek a mondatok mind ellent mondanak egymásnak! Ki érti ezt...? :)

[ Szerkesztve ]

(#2762) laktop válasza Intruder2k5 (#2761) üzenetére


laktop
tag

Az 54GL-en Tomato van, switchnek van konfigolva (Basic->Network->Type:Disabled; Use WAN port for LAN pedig be van pipálva). Így a WAN port egy 5. LAN port lesz.

Azt tényleg rosszul írtam, hogy a 4300 nem oszt címet az 54GL-nek. Az 54GL-ben fix IP van beállítva :)

Viszont valami csak nem 100%-os ... ha sebességet (speedtest.net) mérek a 4300-ra dugva egy laptopot, akkor 28Mbps/5Mbps-t mérek. Ha viszont a 3925-re dugom a laptopot, akkor 51Mbps/5Mbps. A net elvileg 50/5-ös.

Majd holnap után kipróbálom, ha a 4300-on visszadugom a 3925-től jövő kábelt WAN portból a LAN-ba, és ráhagyom a DHCP-t a 3925-re, hogy akkor jó lesz-e.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2763) laktop válasza laktop (#2762) üzenetére


laktop
tag

Csak nem hagyott nyugodni a dolog.
Minden OK, jók a sebességek is, bárhol mérem :D A 4300-ban be volt állítva a Qos még a régi net le- és feltöltési sebességeivel :W
Most már tényleg menek alvadni ...

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2764) poli27 válasza laktop (#2763) üzenetére


poli27
veterán

Már írtam mindennek a 3925 adjon ip és menni fog,a 2 router csak ap+switch legyen, minek natolsz 2x?.....

(#2765) aky01


aky01
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni az alábbi témában:
Adott egy WDR4300-as router openwrt-vel beüzemelve ehhez szeretnék wifi-vel hídba kapcsolni egy ugyanilyen routert ugyancsak openwrt-vel 5GHz-en. Tehát az 5GHz csak a két router közötti kommunikációra lenne használva. A hídba kapcsolt kliens routerre nem kellene tűzfal, ezt meghagynám a master router-nek, ami az internetre csatlakozik.
Kérdésem az lenne, hogyan tudnám beállítani a kapcsolatot a 2 router között, hogy a legjobb teljesítményt érhessem el?
Egy beállítással már próbálkoztam, működött is minden, viszont amikor samba-n keresztül valamit át akarok másolni a master router-ről a kliens routerre csatlakoztatott gépre, akkor megszakad a kapcsolat a 2 router közzött, pedig a jel erősség stabil 80%-on áll.
Illetve még annyi, hogy mindkét router-en futna a transmission és a minidlna. Baj, hogya ezek ugyanazokat a portokat használják mindkét router-en, vagy át kell őket állítanom?

Élőre is köszönöm a segítséget

(#2766) kbhuinfo válasza vargalex (#2702) üzenetére


kbhuinfo
tag

Nem tapasztaltam ezt a fajta jelenseget (wdr4300 - vargalex 1.7.1). Wifi stabil, bar lehetne erosebb - eppen ezert meg is lepodtem a kommenteken. Azert erdemes frissiteni?

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#2767) aky01 válasza kbhuinfo (#2766) üzenetére


aky01
tag

Nem 1.1.7-re gondoltál?

(#2768) suste válasza kbhuinfo (#2766) üzenetére


suste
veterán

Minden attól függ, hogy mi a hw verzió a router alján? (v1.?)
Ha hasonlóan számoztak mint 3600-asnál, akkor 1.3 felett kell a patch.
Viszont a 4300 elöbb volt, igy lehet csak 1.4-től......

(#2769) k_miso


k_miso
tag

A vargalex 1.1.7-ben hogyan kell a hálózati megosztásoknál beállítani az engedélyezett felhasználókat? A megfelelő mezőbe milyen adatot vár a program? Felhasználó nevet, vagy IP címet?
miso

miso

(#2770) lucky00 válasza k_miso (#2769) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

User nevet, de előtte létre kell hoznod useradd -dal és ha password-öt is akarsz akkor smbpasswd-vel.

Üdv Néktek

(#2771) Ragnar95 válasza vargalex (#2677) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez a megoldás DD-WRT-nél is működik?
Amúgy DD-WRT-t hogy lehet gyári fw-re visszaállítani? Csak mert ha az Upgrade-nél betallózom a gyári fw-t, akkor tökmindegy, h resetelem vagy megtartom a beállításokat, a DD-WRT köszön vissza az upgrade után is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2772) Intruder2k5 válasza Ragnar95 (#2771) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

dd-wrt webrevert firmware-el!

(#2773) kbhuinfo válasza suste (#2768) üzenetére


kbhuinfo
tag

Bocs, valoban: OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342
A HW verzio az aljan 1.3. Ebbol most akkor az kovetkezik, hogy elvileg nekem is lehetne problemam? Laptop, okostelo folyamatosan log a neten, de soha nem tapasztalok szakadast...

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#2774) pitama válasza kbhuinfo (#2773) üzenetére


pitama
tag

A legfrissebb openwrt (amit vargalex javított) honnan lehet leszedni?

(#2775) suste válasza kbhuinfo (#2773) üzenetére


suste
veterán

még nem derült ki, hogy 4300-nál mikortól kell a patch, mert elég kevés viszajelzés jött:(
3600-nál már tiszta a kép, de mivel a 4300-ast elöbb is kezdték gyártani, így valszeg eltér a HW verzió számozás
a tied ugye még kék ledes?
felvezettem ide a tiedet is: [link]
Pr3s-é is 1.3-as, kék ledes, de ő gyári fw-t használ.
Ha te letesztelnéd a vargalex által írt patch-et, akkor kiderülne, hogy az 1.3-asokhoz (így a tiedhez is) kell-e, vagy nem.

(#2776) hengelhof


hengelhof
senior tag

Abban szeretném kikérni a segítségetek, hogy milyen beállításokat tudok tenni a routeren az ellen, hogy ne kapjak sorozatosan, napota 5+ ilyen:
" Host [125.91.16.77] was blocked via [TELNET]." ;
"User [root] from [125.91.16.77] failed to log in via [TELNET] due to authorization failure."
És ehhez hasonló betörési kísérletre utaló üzeneteteket a NAS-on.
A NAS úgy van beállítva, hogy ezeket az IP-et tiltsa is le.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2777) Ragnar95 válasza Intruder2k5 (#2772) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi :R
Fent van megint a vargalex build, viszont az miért lehet,h haldoklik a LuCI :F Csomószor alig akar betölteni, a wifit se tudom pl normálisan beállítani, mert nem tölti be a LuCI-t, miután rányomok,h apply.
OpenWRT vargalex 1.1.7 v35342 van fent, ennél van már újabb, lehet ez a gond?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2778) Intruder2k5 válasza Ragnar95 (#2777) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, tudtommal nincs még újabb, és ha lenne is, az nem indokolná, hogy ez ne működjön! Esetleg nem próbáltad másik böngészővel?

(#2779) Ragnar95 válasza Intruder2k5 (#2778) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Másik böngészőben is ugyanilyen sajna :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2780) expendables válasza Ragnar95 (#2777) üzenetére


expendables
aktív tag

Ha cserélgeted a firmware-t,akkor ajánlatos a böngészőben törölni a cache-t és a sütiket is. Ezzel már szívtam én is. De volt olyan is,hogy vissza kellett állítani a böngészőt alapra. Utána ment rendesen.

(#2781) Intruder2k5 válasza Ragnar95 (#2779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vsz ha nem használod a sok extra funkciót ami vargalex buildben van (dd-wrt használatából erre következtettem), akkor sokkal jobban járnál egy gargoyle-al!

(#2782) Ragnar95 válasza Intruder2k5 (#2781) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban nincs szükségem semmilyen + funkcióra a gyári fw-hez képest sem, csak ugye az nem tud megbirkózni a rossz bekötéssel, ezért kell a cfw. Most örülök,h végre működik a router + tesztelem,h jó-e így a wifi is, ha meg ez a script megoldja végleg a problémát, akkor remélhetőleg a LuCI-t jó ideig nem kell látnom, de ha elharapódzna a helyzet, megpróbálkozom a gargoyle-lal :R
expendables: rendben, majd kipróbálom azt is, bár Chrome-ban még egyszer nem léptem be eddig a LuCI-ba és ott is lassú, illetve be se tölt időnként...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2783) Intruder2k5 válasza Ragnar95 (#2782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, rendben! Egyébként Gargoyle is OpenWrt, tehát a WiFi okosságot ott is beüzemelheted!

(#2784) Ragnar95 válasza Intruder2k5 (#2783) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tudom, próbáltam már a gargoyle-t is DD-WRT előtt :K
Amúgy ha letiltanám a nekem nem kellő funkciókat vargalexben, akkor gyakorlatilag ugyanazt kapnám, mint a gargoyle, nem? Persze a kezelőfelületen kívül, mert az más ott

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2785) Intruder2k5 válasza Ragnar95 (#2784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát valami hasonlót! Bár mivel én nem személy szerint nem használom, így pontosan nem tudom, de legjobb tudomásom szerint a vízköpő sem teljesen alap, abban is vannak integrált dolgok, mint samba ftp... Bár lehet rosszul tudom!

(#2786) kbhuinfo válasza suste (#2775) üzenetére


kbhuinfo
tag

Koszonom a felvezetest, az infok, amiket beirtal elore, helyesek - kerdojel repulhet. Tesztelni het vege fele tudom. Visszajelzek!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#2787) suste válasza kbhuinfo (#2786) üzenetére


suste
veterán

ok, várjuk a visszajelzést
nekem az a tippem, hogy a tiednél még nem hoz javulást, ha berakod a patch-et az indításhoz, és majd csak az v1.4-eseknél jönne elő ez a hiba, de meglátjuk.....

(#2788) kbhuinfo válasza suste (#2787) üzenetére


kbhuinfo
tag

Sikerült tesztelnem:

GPIO18 signal low:
signal: -46 [-47, -52] dBm
signal avg: -44 [-45, -57] dBm
signal: -46 [-47, -52] dBm
signal avg: -44 [-45, -56] dBm
signal: -46 [-47, -51] dBm
signal avg: -45 [-45, -55] dBm
signal: -46 [-48, -52] dBm
signal avg: -45 [-46, -54] dBm
signal: -46 [-47, -52] dBm
signal avg: -45 [-46, -54] dBm
GPIO18 signal high:
signal: -46 [-47, -52] dBm
signal avg: -45 [-46, -54] dBm
signal: -46 [-47, -52] dBm
signal avg: -45 [-46, -53] dBm
signal: -46 [-48, -51] dBm
signal avg: -45 [-46, -53] dBm
signal: -46 [-48, -52] dBm
signal avg: -45 [-47, -52] dBm
signal: -46 [-47, -52] dBm
signal avg: -45 [-47, -52] dBm

GPIO19 signal low:
signal: -47 [-48, -52] dBm
signal avg: -46 [-47, -51] dBm
signal: -47 [-48, -52] dBm
signal avg: -46 [-47, -51] dBm
signal: -46 [-48, -51] dBm
signal avg: -46 [-47, -51] dBm
signal: -47 [-48, -52] dBm
signal avg: -46 [-47, -51] dBm
signal: -44 [-44, -64] dBm
signal avg: -45 [-47, -53] dBm
GPIO19 signal high:
signal: -46 [-47, -51] dBm
signal avg: -45 [-47, -51] dBm
signal: -46 [-48, -51] dBm
signal avg: -45 [-47, -51] dBm
signal: -46 [-48, -52] dBm
signal avg: -45 [-47, -51] dBm
signal: -46 [-48, -52] dBm
signal avg: -45 [-47, -51] dBm
signal: -47 [-48, -52] dBm
signal avg: -46 [-47, -51] dBm

Ahogy sejtettem, nalam hibatlan. Szoljatok, ha meg tudok segiteni!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#2789) suste válasza kbhuinfo (#2788) üzenetére


suste
veterán

én is erre számítottam
most jó lenne egy v1.4-es 4300-as tulaj is.........
az lenne a logikus, hogy: 4300 - v1.4 - kék led - szar 2,4Ghz wifi openwrt alatt

(#2790) pitman válasza poli27 (#2530) üzenetére


pitman
őstag

Jól látom, hogy ez a firmware elviekben működik a wr842nd (v2) rooteren? Dlna támogatást biztosít? Igazából a rooter gyári fw-e nekem megfelelő lenne, csak egy bajom van vele, hogy a média szerver része nem az igazi, számítógépről sem játszik le minden fájlt, az okos tv pedig csak a fájllistál engedi böngészni, lejátszani semmit sem hajlandó. Ezzel a fw-rel véleményed szerint megoldható lenne a problémám?
Az NTSF támogatás hiánya mit jelent konkrétan? Ha az USB-re dugott eszköz NTFS fájlrendszert használ, azt nem látja?

(#2791) fabiandaniel válasza pitman (#2790) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Ntfs-t nem fogja kezelni, de ha te magadnak fordítasz egy fw-t akkor abba belerakhatod vagy ha felrakod innen akkor is tudod telepíteni az ntfs -hez szükséges csomagokat. DE ntfs fájlrendszert nem érdemes használni mert elég szépen visszafogja a routeredet.

Fabi

(#2792) suste válasza pitman (#2790) üzenetére


suste
veterán

Igen, az az fw aminek a nevében a tiednek a neve szerepel az jó hozzá
Csak nem Samsung TV-d van?:) Ezek jellemzően azt csinálják a gyári (uShare) dlna-val, amit írtál.
A Poli27 fw-ben található minidlna rendesen működik, nekem is Samu van és én is minidlna-t használok....
Az NTFS támogatás hiánya pont azt jelenti amit írtál. Ráadásul telepíteni is csak akkor tudnád pluszban, ha elötte csinálsz extroot-ot, mert nem fér már el a router memóriájában.
Ha mindeképpen kell az NTFS, akkor keresd fel a vargalex blogot. De annak még olvass utána, hogy a HW verzio változott-e, a tied melyik, és feltehető-e ez rá.
Egyébként nem szoktuk ajánlani az NTFS-t, mert nem szereti a linux, főleg a tiedben lévő kis memória/processzor miatt okozhat belassulást/fagyást.

(#2793) pitman válasza suste (#2792) üzenetére


pitman
őstag

fabiandaniel:
Sajnos Linux terén nagyon kezdő vagyok, ezért örültem meg, hogy megtaláltam egy kész fw-verziót, melyet nem telepítés után kell parancssorból életre kelteni.

suste:
Igen Samsung Tv-ről van szó.

Nem ragaszkodok az NTFS-hez, mit érdemes használni helyette, ha esetleg rászánom magam a fw cserére és esetleg sikerül is beüzemelni?

Köszönöm mindkettőtök hozzászólását, máris nagyon sokat segítettetek.

(#2794) pitman válasza pitman (#2793) üzenetére


pitman
őstag

Volna még egy valószínűleg banális kérdésem: ugye ebben a módosított fw-ben a wifi bridge funkció működik, mint a gyáriban (mert nekem arra mindenképpen szükségem lenne)? Ha működik, mindkét rooteren openwrt kell fusson, vagy a másikon lehet a gyári fw is (úgy emlékszem a másik rooteremre nem lehet openwrt-t telepíteni)?

(#2795) Heffi válasza pitman (#2794) üzenetére


Heffi
őstag

Én úgy emlékezem, nem árt, ha a két router egyforma. Legalábbis itt olyasmit írtak.

Amúgy legjobban úgy jársz, ha kábellal összekötöd a kettőt és akkor sok csalódást megelőzöl. Én például a wds kinlódást 3000 Ft-ból megoldottam egy uv álló légkábellel (15m).

(#2796) pitman válasza Heffi (#2795) üzenetére


pitman
őstag

Kábelezés nem jöhet szóba, nem megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#2797) Heffi válasza pitman (#2796) üzenetére


Heffi
őstag

Minden megoldható :)
nekem 2 merész húzásom is volt:

1. A lakóházam mögötti utcában, légvonalban 100m-re van egy albérletbe kiadott házrészünk. A két hely között helyezkedik el egy iskola sportpályája némi füves területtel. Egy hétvégén árfúrtam a kerítéseket és beástam a füves részbe egy egyszerű UTP kábelt. Ásóval megvágtam a gyepet és a gyükérzet alá kb 5-8 cm mélyre betuszkoltam a kábelt. Összhossz kb 160m. 4 éve működik a dolog. A 1043 elvitte a teljes hosszt, a 3600/4300-nak közbeiktattam egy switchet jelismétlési cállal, mert ezeknek már nagy volt a távolság.
2. A szomszédommal közösködünk a netemen. Wifivel mindíg akadt probléma. Most a 2 ház között az utca felett ki van feszítve a megfelelő magasságba az említett kábel. Azóta egyszer sem volt problémájuk.

Szóval minden megoldható, csak akarni kell.

Ettől függetlenül elhiszem, hogy esetedben lehetelen.

(#2798) pitman válasza Heffi (#2797) üzenetére


pitman
őstag

Légkábel nem jöhet szóba, földbe ásni sem lehetne, mert aszfaltozott utak, járdák, parkolók alatt kellene átmenni vele. Nálam ez nem akarat kérdése.

(#2799) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok.
Most vettem egy ilyen routert, de az 5Ghz jel jóval gyengébb,mint a 2.4es. Ez normális?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#2800) hengelhof válasza redXIII (#2799) üzenetére


hengelhof
senior tag

Igen. Kisebb területet fed le, de gyorsabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.