Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) szicsu.leon


szicsu.leon
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
A probléma a következő: OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 build van a routeremen. Minden működik, csak a házam riasztó rendszerének ip modulját nem érem el. A gyári fw-vel működött.
A paradoxmyhome.com címről az azonosítóm megadásával csatlakoznék a modulhoz, de már itt felmerül a probléma, mert nem tudok csatlakozni. A böngésző problémára hivatkozva nem tölti be az oldalt, és kidob egy ip címet.
Van valami korlátozás, vagy portot kell neki nyitni? Igazából külső csatlakozás lenne, a routeren keresztül...gondolom..

Ebben kellene segítség...

"Még nincsen kész, de már majdnem elkezdtem"

(#2602) Intruder2k5 válasza poli27 (#2600) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát 15dB azért nem kevés! Lehet kellene szerezni rá egy normális dual band antennát! Pontosabban hármat...

(#2603) Tommy1982


Tommy1982
tag

Szeretném szétszedni a 741-es routeremnek az antennáját de nem jön szét. Erősen szét kell húzni, vagy mit kell vele csinálni, hogy szétjöjjön?
Köszi

Szerk.:
szétjött és jó hosszú antenna van benne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2604) vargalex válasza poli27 (#2577) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom a tesztről szóló hozzászólásban ez elkerülte a figyelmedet: "A triviálisat kizárjuk, kipróbáltuk a kolléga routerét az én antennáimmal. Nem volt változás.".

Szóval, más lesz a probléma forrása. Illetve ha az antenna lenne csak a gond, akkor senki nem írta volna, hogy gyári firmware-val nem gyenge a wifi jel...

Alex

(#2605) SteveBeard válasza poli27 (#2595) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Eszerint az általad készített firmware se hozott megváltást a wifi problémára.

Az antenna kérdéshez.... nehogy ráforrasszatok bármit is, mert tönkre teszitek vele az antennát. Ott van benne minden, csak más megoldást választottak. Az hogy minek ekkora körítés hozzá az más kérdés, de ezzel nem csaptak be senkit, mivel minden ott van, aminek ott kell lennie. :D Ez biztos nem ok a garanciás cserére.
Ezen a frekvencián már nagyon nehéz jó antennát építeni, ezért sem hiszek az ebayen vásárolt antennákban.
Mikor CB rádióztam egész könnyen lehetett viszonylag jó antennát építeni. Később kipróbáltam az amatőr rádiókat is és rengeteg antennát próbáltam építeni, de komoly műszerek nélkül inkább csak szerencsém volt, ha betaláltam egyszer-egyszer. Minél magasabb a freki annál bonyolultabb a dolog.

Steve

(#2606) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#2605) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én is ezt mondtam, ez nyilván nem hiba, hanem így van tervezve, méretezve (elvileg)! Persze lehet próbálkozni nagyobb antennával, de azt én sem a gyári kárára tenném, hanem egy másikat hekkelnék meg!

Mondjuk magunk közt szólva szerintem a távol keletiek is csak rátekernek saccra valamennyit, és kész! Én nem hiszem, hogy ez egy normálisan hangolt, illesztett antenna lenne!

[ Szerkesztve ]

(#2607) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#2606) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Igazad lehet, valószínű, hogy tapasztalati úton, kísérletezgetéssel készítik az antennákat és most nem jött be... ;)

Steve

(#2608) fabiandaniel válasza SteveBeard (#2605) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Azért rakták ekkora burkolatba mert ilyen burkolattal gyártanak sima 5 Ghz -es antennát is és így nem kell külön burkolatot gyártani és jobban is nézz ki mint egy 5 cm -es antenna.
Amit linkeltem korábban képet kiderült hogy a wdr4900 antennája, csak összecseréltem a 4300 -as antennájával. De egyébként semmi különbség a két antenna között 5 Ghz -en. Próbáltam 5 Ghz -en a ebay -ről rendelhető dual-band antennát de semmivel sem jobb mint a gyári.

Wdr4300 -on az a legjobb megoldás hogy szétválasztjuk a két sávot, az 5 Ghz -re érdemes beforrasztani egy belső antennát, 2,4 Ghz -re pedig használni a külsőket. Így sokkal nagyobb jelerősség érhető el 2,4 Ghz -en 8dBi antennával. Én wdr3500 -al próbáltam, ha valakit érdekel hogyan kell adok leírást.

Fabi

(#2609) colin81 válasza fabiandaniel (#2608) üzenetére


colin81
tag

Szia! Nekem küldenél egy leírást? elég gyenge a 5g része a routernek

(#2610) Ragnar95 válasza vargalex (#2604) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég szomorú,h gyakorlatilag használhatatlan zöld ledes 4300-on a wifi cfw-k alatt :((( Pedig mostmár tényleg mindet kipróbáltam, de a DD-WRT se hozott megváltást, így a földszinten használhatatlan a wifi, mivel az emeleten van a router, miközben gyári fw-vel tökéletes volt ott is, csak azzal meg maga a net szórakozik...
Elvben a Digi kötötte el a kábeleket és azt nem bírja a gyári fw, szerintetek ilyenkor tudok valamit kezdeni ezzel, csak mert én azt se tudom, hol kéne nézni a bekötést, ők viszont megint arra fognak hivatkozni,h a modem okés, router meg nem az ő gondjuk :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2611) Shummo


Shummo
aktív tag

Segítsetek kérlek. Feltettem az open wrt-t. de úgy látom ehhez én nem értek. Se wifit, se USBt nem tudtam beállítani, így inkább visszamennék a gyárira. Letöltöttem a legújabb gyűri fw-t :"wdr4300v1_en_3_13_33_up_boot(130617)". Egy leírást láttam csak, ami azt írja hogy aminek a boot benne van az nem flashelhető. Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudok visszajutni gyárira??

Vagy mind1, és Luciból mehet egyből ezt tallózva?

(#2612) colin81 válasza Shummo (#2611) üzenetére


colin81
tag

(#2613) Shummo válasza colin81 (#2612) üzenetére


Shummo
aktív tag

köszike:) Azt nem néztem meg hogy a régi benne volt-e:)

(#2614) vargalex válasza Ragnar95 (#2610) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Még megy a nyomozás (illetve egyéb teszek), úgyhogy OpenWrt oldalon előbb-utóbb remélhetőleg esz valami.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2615) cyber86


cyber86
őstag

Bal oldali 2 antenne gyári 4300asé akkor a 2 gyári mellett jobra az asszem linksys gyári volt és az utolsó amit nem tudok szétszedni az a 8dbis antenna amiből vettem 3 dbot.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2616) Ragnar95 válasza vargalex (#2614) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi a választ, remélhetőleg erre minél gyorsabban sor kerül, mert így nem sokat ér a router sajna :( :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2617) Gyurka6 válasza cyber86 (#2615) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Néhány (felületes) gondolat az antennákról: a kisugárzott jel nagyságára előírások vannak, pl. a környékünkön 100mW, USA 200. Gondolom, ha kisebb antennával érik el ezt, akkor meg van a lehetőség arra, hogy a felhasználó saját felelősségére nagyobb nyereségű antennára cserélje azt ki. Így a cég betartja az előírtakat, mégis jobban használható a terméke... (A nagyon pici antennás cucc pl. készülhetett Francia földre, ha jól tudom ott csak a tizede lehet a kisugárzott jel nagysága (2,4GHz-en és természetesen tudomásom szerint!)).

Gyurka

(#2618) poli27


poli27
veterán

Visszaraktam a gyári firmet a routerra, mert a párom s3 asa szakadozott openwrt vel.Nézem ebben van guest mondom bekapcsolom, de mivel a 4300 csak ap ként megy (ki van kapcsolva a dhcp szerver benne, és a lanba dugva a kábel) szval bekapcsolom,beállítom hogy nyilt wifiként 1mbit et toljon.mondom megkukk mennyit tol, erre megy maxon :DDD gratula tplink, ráadásul a samba is elérhető volt általa.Gondolom külön ip tartományt adna a guestnak vagy rosszul gondolom?de erre azért figyelmeztethetne a router!

(#2619) Heffi


Heffi
őstag

Az mitől lehet, hogy 5-6 Mbit/s sebességnél nagyobbat nem tudok kisajtolni a routerből wifin? A mérés természetesen nem hiteles, egy Lumia 820-al próbálkoztam (meg korábban a tévével) 2,4 és 5 GHz-n is.

Az antenna "botrány" kapcsán belefogtam egy kis átalakításba és úgy méregettem a sebességet a mobilról speedtest-el. Ha a router mellett voltam akkor sem lett több a sebesség, illetve ha levettem az antennákat, akkor is maradt a mért érték 2-3 m távolságon belül.

Tegnap rézdróttal beletoldottam a gyári antenna közepébe, nem lett hatalmas a változás, de a távoli pontokon is megmarad a wifi csatlakozás, illtve ott nagyobb a sebesség, mint korábban a 2,4-en. Az 5 GHz-es rész nem változott. Csodát azonban nem kell várni.

A netem 40/20-as, bár most épp problémákkal küzdök a szolgáltatóval, de asztali gépről mérve 22/15 megvan ugyanarra a szerverre.

[ Szerkesztve ]

(#2620) poli27 válasza Heffi (#2619) üzenetére


poli27
veterán

mert ennyit tud az ellenoldal kb! de a vége a enniek kb 100mbit 12MB/s ha a fejed tetejére állsz akkor is,5ghz en talán 120!

(#2621) Heffi válasza poli27 (#2620) üzenetére


Heffi
őstag

Máshol ugyanilyen telóval mérnek gyorsabbat is, bár biztos más a router is.

(#2622) vzozo válasza Heffi (#2619) üzenetére


vzozo
senior tag

Lehet tényleg vannak gondok ezekkel a routerekkel, de lekopogom, én akkor eddig jókat fogtam ki.

Ativ S telefonnal most mértem egy 18Mbps letöltést, nagyjából 4 méterre van tőlem egy WDR4300, légvonalban kb. így: nappali - fal - előszoba - fal - hálószoba, ajtók nyitva. Kicsit mászkáltam, sokat számít, hogy pontosan melyik részén vagyok a szobának, lakásnak, de a 10 mega általában megvolt mindenhol. Itt 20 megás a net, szóval ez részemről pipa.

A speedtest logok szerint a másik lakásomban WDR3600-tal egyszer sikerült egy 37Mbps, másodjára egy 32-eset mérni, igaz ott 40-es net van, és azt konkrétan pár méterre a routertől vizsgáltam.

Mindkét kütyün gyári firmware van, nem tudom segít-e ez az infó bármit...

[ Szerkesztve ]

(#2623) poli27 válasza Heffi (#2621) üzenetére


poli27
veterán

Most megabit vagy MB/s mert nem mind1 :)

(#2624) Heffi válasza poli27 (#2623) üzenetére


Heffi
őstag

Nem Bájt, bit. De szerintem nem is irtam MB/s-t sehol sem.

(#2625) Shummo


Shummo
aktív tag

Na feltettem a dd-wrt legujabb fw-jét. Nagyon jó lenne, de a wifit akárhogy állítom csak 1800-2000 kb/s es tempot tol. 40 Mhz , már tiszta channel is van, tx powerrel is probalkozok de semmi.
esetleg valamilyen ötlet hogy mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#2626) Shummo


Shummo
aktív tag

bocs leját az idő. Most vettem észre hogy a vezetéken se jön rendesen a net. 120as fiberem van. erre mex 7-8 MB/s el jön le. (a speedtest olyan 50 és 60 netet mutat)

Ez miért van?

(#2627) poli27


poli27
veterán

Nah érdekességként megosztom, van egy transformer pad tf201 em (tablet),akkor szereztem amikor a routert is,visszaküldtem gariba hogy szar a wifije,mivel megszakad meg 5mbit et produkált,azt hozzá kell tennem, hogy a párom s3 asa szintén szarakodott vele!.A gyári soft kb 3 percig volt rajta,most kiváncsiságból visszatettem a gyárit.a tablet hibátlanul megy 72mbit et ír csatalkozáskor,és a speedtest szerint is 30 at megy, az s3 se szakad.Szval valami nagy gáz van az openwrtvel !!!Asszem amire nekem kell amíg ez a hiba nem lesz javítva marad a gyári rajta!

(#2628) Shummo válasza poli27 (#2627) üzenetére


Shummo
aktív tag

Nekem a dd-wrt ment vissza. Bár a fájl kezelés jól ment, a net gyenge volt. Mégegyzer megpróbálom a vargalexet.

(#2629) poli27


poli27
veterán

találtam egész olcsón kiváncsi vagyok milyen lesz :D

[link]

(#2630) cyber86 válasza poli27 (#2627) üzenetére


cyber86
őstag

Én sajnos nem tudom gyárit használni, mert fut nekem 1 teamspeak server és valamiért gyári fw-n a d-link routeresek nem tudnak felcsatlakozni openwrtn meg igen :S

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2631) vargalex válasza poli27 (#2618) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mondtam, hogy nem az antenna lesz a gond.

Hétfőn, vagy kedden újabb teszt következik: az én routeremre felteszem a kollégám ART partícióját, majd megnézem úgy a wifit. Ha úgy sincs változás, akkor a bootloader-t is lecserélem az övére. (Természetesen mindenről van mentés.)

Alex

(#2632) poli27 válasza vargalex (#2631) üzenetére


poli27
veterán

Az antennát a 1043V2 antenna felpróbálása után kerestem, mivel azzal 15db vel több jel volt a kapunál, mint a sajátjával 2,4ghz en, de 5ghz rontott picit.Sztem növel rajta valamennyit az alábbi próba után,csak az nem dual bandos ezért az 5ghz et lerontotta.Viszont amit előrébb írtam az már érdekesebb,hogy a tablet mennyire szarakodott vele meg az s3,viszont a gyárival nem.

(#2633) P@ly válasza poli27 (#2627) üzenetére


P@ly
tag

Sajna ezt én is alá tudom támasztani. Asszonynak van egy régi Iphone-ja, és az openwrt-vel nem akart egyáltalán működni rajta a Wi-Fi. Illetve, most hétvégén volt nálunk egy ismerős, és az ő Asus notebook-ja se tudott csatlakozni a Wi-Fi-re. Úgyhogy fájó szívvel, de vissza kellett tenni a gyári szoftvert (pedig úgy örültem az általad csinált buildnek). Ezzel szó nélkül működik minden.

Viszont a gyárin meg nem működik az USB-s hálózati nyomtató megosztás. :D

[ Szerkesztve ]

(#2634) vargalex válasza poli27 (#2632) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Kérdés, hogy gyári firmware-val is olyan észrevehető változást hozna-e az 1043ND v2 antennája.

Alex

(#2635) poli27 válasza vargalex (#2634) üzenetére


poli27
veterán

Hali

Latod ezt nem neztem meg,elfelejtettem!sajnos mar nincs nalam a v2 nem tudom kiprobalni.....

(#2636) csixy válasza vargalex (#2634) üzenetére


csixy
addikt

A 3600-as topicban én is elökörködtem tegnap éjjel egy tesztsorzattal és úgy látom , hogy nincs itt semmi baj csak ... TP-link oszt kész. A Te builded legalább a 19 dbm-et megengedi használni az 5gigaherczen és így szépen optimalizált az adóteljesítmény mindkét sávban egyformán.

A fő gond az , hogy dualbandos antennát kell használni.

A megoldás szerintem csak jobb antennára való csere lehet. Vagy ha az owrt okosabbá válna a gyárinál (hátha egyszer ... több szem többet lát). :R

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2637) lucky00 válasza vargalex (#2634) üzenetére


lucky00
tag

Sziasztok!

Antenna beszélgetésben annyit szeretnék, hogy a wdr4300-ás antennáját a héten kiméretem műszerrel, Milka kollégám azt mondta hozza a 1043-as antennát azt is megméri az öreg (rádiós) a mérési eredményeket mellékelem.

Az antenna készítés egzakt tudomány, fizikai képlet van rá lambda/2=m ([részletesen itt]), tehát a frekvencia határozza meg a hosszt, amin az antennán a legnagyobb a nyereség. Faterral készítettünk tükör antennát (konzervdoboz+vezeték) és 2,4GHz-en, ~8dB es nyereséget értünk el 40m en. (0,1 mm pontosság kell hozzá) -> 5GHz -en ez a szám már a mikro méteres.

Üdv Néktek

(#2638) Naka86 válasza Shummo (#2626) üzenetére


Naka86
csendes tag

Sajna a "fiberpower" vakítás..a garantált kb 50-60 mega a UPCnél...
A legjobb a ktv-s hálózatok sem tudnak 100 mega felett...

(#2639) poli27 válasza Naka86 (#2638) üzenetére


poli27
veterán

Ezt a nagy szakértelmet honnan szerezted, röhög a vakbelem :DDD sztem az ilyen jellegű hozzászólásokat hanyagold,mert köze nincs a valósághoz! Képzeld nekem 240 van és megy is!

(#2640) Intruder2k5 válasza Naka86 (#2638) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, és elviekben közelítőleg 440/110 körül van a határ, DOCSIS 3 esetén!

(#2641) poli27 válasza Intruder2k5 (#2640) üzenetére


poli27
veterán

Azt azért tedd hozzá, hogy 8/4 kiépítés esetén, és ugye bármennyi csatorna összefogható docsis3 nál,de egyenlőre csak ez van elterjedve, meg eszköz hozzá!!

(#2642) Shummo válasza Naka86 (#2638) üzenetére


Shummo
aktív tag

Megy a 120 teljesen. Gyári fw-vel 15 Mbyte/s-el töltök. Ami tökéletesen lefedi. Azonban mind a dd-wrt-vel, mind az open wrtvel a kábeles net nem ment csak kb 60 mbiten. A router se ment jól. Míg gyári fw vel most 4-5000 kbyte/s -et mérek, addig a másik 2vel ez az érték csak 1-2000 kbyte volt.(minden a fórumon talált beállítást kipróbáltam).

A kezelhetősége egyébként a DD-wrtnek tetszett a legjobban. Nem vagyok nagy hálózati zseni, viszont hasonlóan a gyárihoz, viszonylag egyértelmű volt. Samba is ment tökéletesen.

A gyári használja ki legjobban a netem, így marad. Sajnos az az ext4-et nem támogatja, így a 2.3 mbyte/s -es másolás is marad USB-s hddre.(NTFS) :(

(#2643) Shummo


Shummo
aktív tag

lemaradtam a szerkesztésről. a 4-5000 és 1-2000-t wifi-n mértem. Bocsi,de elírtam

[ Szerkesztve ]

(#2644) vargalex válasza Shummo (#2642) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha OpenWrt-vel kábelen nem jött a 120 Mbps, az csak hibás config miatt lehet.

Alex

(#2645) Shummo válasza vargalex (#2644) üzenetére


Shummo
aktív tag

Teljes resetet, gyári beállításokat toltam. Ezt követően semmit nem módosítottam. Egyébként nem is találtam.
Viszont ha ehhez bármit kellene módosítani, napon megköszönném ha megosztanád velem. :)

Több mint valószínű, hogy nálam van a hiba, csak pl én a WebUI-n kívül nem tudok configolni. "User ERROR ;)"

[ Szerkesztve ]

(#2646) Heffi


Heffi
őstag

Nem lett rosszabb, de legalább nem került pézbe:

(#2647) vargalex válasza Shummo (#2645) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem, alap config esetén nem kell módosítani semmit. Hacsak nem valami aktivált QOS-el build-elt verziót tettél fel.

Alex

(#2648) vargalex válasza vargalex (#2631) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Nos, sem az ART, sem az u-boot partíció cseréje nem hozott eredményt.
Viszont juhosg-nek támadt egy ötlete. Azonban kollégám legközelebb pénteken tudja hozni a routert, ezért kérném, hogy néhány vállalkozó kedvű, zöld ledes TL-WDR4300-al (vagy TL-WDR3600-al) rendelkező, OpenWrt-t használó, wifi hatótáv problémás, shell script futtatástól nem ódzkodó topictárs privátban keressen meg.

Az igazi az lenne, ha olyan jelentkezne, aki biztosan tudja, hogy nála a gyári firmware-val nincs hasonló gond.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2649) Shummo válasza vargalex (#2647) üzenetére


Shummo
aktív tag

poli27 által belinkelt open wrt volt fent, meg megpróbáltam az általad régebben belinkelt gargoyle-t is. Ugyanaz az eredmény.

Ami itt a logouton van azt kifejezetten még nem próbáltam, mivel elég réginek tűnt, gondoltam ezek újabb buildek, biztosan jobbak. Esetleg próbáljam meg azt?

[ Szerkesztve ]

(#2650) vargalex válasza Shummo (#2649) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nyugodtan próbálhatod az én buildemet is.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.