Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) suste válasza kenny123 (#4000) üzenetére


suste
veterán

nem ez a lényeg, hanem a szabad hely!!!
luci/rendszer/szoftver

(#4002) kenny123 válasza suste (#4001) üzenetére


kenny123
addikt

Szabad hely: 46% (208.00 KB)

yo

(#4003) suste válasza kenny123 (#4002) üzenetére


suste
veterán

ennyi voltaz előzőben is....szerintem ennyivel mennie kéne az extrootnak

kézzel próbáltad felvenni?

(#4004) kenny123 válasza suste (#4003) üzenetére


kenny123
addikt

Egyszerűen nem megy. Ha valamit elkezdek telepíteni (de nincs elég hely) akkor is foglalja a helyet, és eltávolítani már nem tudom. Kézzel hogyan kell?

Esetleg nincs pár perced, teamviewerrel ránézni? :U

yo

(#4005) suste válasza kenny123 (#4004) üzenetére


suste
veterán

telepíteni semmit ne kezdj el addíg, amíg nincsen meg az extroot, hiszen kevés a hely (pot ezért akarsz extroot-ot ...ördögi kör:) )

ránézhetek, küld az azonosítót privátban

(#4006) 8zabi válasza suste (#4003) üzenetére


8zabi
őstag

ha luci-ban állítod az extroot-ot, nem fog menni, valami változott az alapoknál a barrier breaker-ben

az /etc/config/fstab fájlban az option is_rootfs '1' opció nem működik, helyette vagy mellette kell egy option target '/overlay' is

config mount
option uuid 'f9cd241d-d882-4180-9d46-0ea3be6c833a'
option device '/dev/sda2'
option fstype 'ext4'
option options 'rw,sync'
option target '/overlay'
option is_rootfs '1'
option enabled_fsck '1'
option enabled '1'

illetve ha változott a firmware verzió akkor törölni kell az /etc/.extroot-uuid fájlt is az extroot meghajtón

[ Szerkesztve ]

(#4007) suste válasza 8zabi (#4006) üzenetére


suste
veterán

sját BB builddel, TpLink710-essel, vargalex formázóval 1GB pendrive, 2.3-as formázás:

Elsőre!

kenny123
Most már próbáld meg egy pennel is (csak az legyen bedugva).

[ Szerkesztve ]

(#4008) kenny123 válasza suste (#4007) üzenetére


kenny123
addikt

Végigmegy, és ezt látom. A 256mb-s cuccost nem adja hozzá a rendszerhez, csak a nagyobbikat.

Ilyenkor mi van?

yo

(#4009) blacee


blacee
csendes tag

Sziasztok!
WDR4300-ra tettem fel suste BB buildjét. Mindent beállítottam, amire szükségem van (luci, ssh, transmission, ftp megy LAN-on is, meg a net felől is,)

Egyik gondom, hogy nem tudok még egy Midnight Commandert se telepíteni mert nincs elég szabad hely, hasonlóan mint a előző hozzászólónál. Én egy 160GB-os HDD-t használok, ami eddig a WDR3600-omon volt (vargalex 1.1.7) extroot-tal. Most miután mountoltam a meglévő partíciókat (128MB swap, 512 overlay, a maradék pedig a /mnt-be) gyönyörűen látszik rajt minden, a transmission onnan folytatja a dolgát ahol a régi routeren abbahagyta, hálózati megosztásokat is beállítottam, win-os gépről is ok. De az 512 overlay nem látszik.

Másik gond, hogy a miniDLNA látszólag elindul, médiafájlok elérési útja beállítva, cron újraindítva, mégsem épül fel az adatbázis fájl. (suste leírása alapján sem). Lehet, hogy összefügg a helyhiánnyal?

Ha valaki tud megoldást, előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

blacee

(#4010) 8zabi válasza blacee (#4009) üzenetére


8zabi
őstag

egy tipp tőlem:

ha változott a firmware verzió akkor törölni kell az /etc/.extroot-uuid fájlt is az extroot meghajtón

(#4011) suste válasza blacee (#4009) üzenetére


suste
veterán

Mc: használj winscp -t, SSH mappában megtalálod.

MiniDLNA: adatbázist hova irányítottad? Alapból a mnt- re van.
Régi adatbázist töröld le (elötte killall minidlna), aztán minidlna restart.
De az is csalóka, hogy a lucis minidlna felület nem muratja a média darabszámokat. Nézd a 192.168.1.1:8200- on.

(#4012) blacee válasza 8zabi (#4010) üzenetére


blacee
csendes tag

Köszi, de pontosítanád, hogy mit értesz extroot meghajtón az én esetemben? Mert már annyi féle képpen mountoltam az 512MB-os partíciót, de nem látok .extroot-uuid fájlt sehol /etc-ben

blacee

(#4013) blacee válasza suste (#4011) üzenetére


blacee
csendes tag

MiniDLNA adatbázist a /mnt/minidlna- ba irányítottam. most megnéztem a 192.168.1.1:8200-n és megvannak a médiafájlok! Köszi!!
Valóban a Luciban továbbra is 0 db mindegyik. Akkor ez valószínű tegnap is jó volt, csak a TV-n meg se néztem mert a Luci 0-t írt és azt hittem, hogy valami nem OK.

Viszont a winspc-vel nem vagyok kisegítve... A putty erre a célra teljesen jó nekem. Az MC az fájlkezelőnek kellene ha már beSSH-ztam a routerre.

Erre is telepítenék web szervert + PHP-t, de nincs hely semmire mert nem jön össze az extroot. Ebben kérnék még segítséget.

blacee

(#4014) suste válasza blacee (#4013) üzenetére


suste
veterán

Winscp pont fájlkezelésre hibátlan.
Sajnos az mc még kisebb verzióban (saját reooban megtalálod) is több mint 200k, ezért került ki az fw-ből.

Extroottal úgy néz ki, hogy csak a 4300nak van baja. Nem tudom miben különbözhet a 3600tól....

(#4015) 8zabi válasza blacee (#4012) üzenetére


8zabi
őstag

csatold fel valahova a pendrive-ot, amin az extroot van, és ott keresgélj az etc-ben

(#4016) blacee válasza suste (#4014) üzenetére


blacee
csendes tag

hát ezzel most nem nyugtattál meg... mert én még további csomagokat terveztem telepíteni és már csak 180kB hely van

blacee

(#4017) ACE- válasza ACE- (#3987) üzenetére


ACE-
addikt

És igen, kikapcsolt Upnp-vel nincs hiba, ezek szerint ebben is elcsesztek valamit az Upnp-ben...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4018) suste válasza blacee (#4016) üzenetére


suste
veterán

ha nem sikerül az overlay-es dolog, akkor szólj, és megpróbáljuk a "root"-os verziót...

(#4019) blacee válasza suste (#4018) üzenetére


blacee
csendes tag

akkor most szólok... :) mert nem sikerült eddig. várom az ötleted :R

Egyébként extroot nélkül a WDR3600-as 576 kB-ból gazdálkodott a WDR4300-as meg 448 kB-ból. ezt sem értem

blacee

(#4020) suste válasza blacee (#4019) üzenetére


suste
veterán

1: töltsd le a legújabb openwrt_test.zip-et: [link]
2: csomagold ki, és a "test_pack_openwrt\www_suste\cgi-bin\first_steps_suste" fájlt másold fel a routerre (írd felül) winscp -vel
3: 8081-re belépve próbáld ki a 2.5-ös formázást

(#4021) cyber86


cyber86
őstag

Aki használja suste buildjét nem vette észre, hogy a portolásnál kicsit lassan tevékenykedik a router?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#4022) blacee válasza suste (#4020) üzenetére


blacee
csendes tag

kösz a segítőkészségedet, felmásoltam, de egyrészt nincs jogom futtatni és chmod-dal nem engedi módosítani a jogokat.

amúgy nem is szívesen futtatnám mert belenéztem a szkriptbe és ha jól értelmezem, ez elölről kezdené a formázást, az pedig legyalulná az összes cuccomat a winyóról.

olyan megoldás kellene, hogy a meglévő 512 megás partíciót tudjam felcsatolni extrootként anélkül, hogy a 150 gigáshoz hozzá kelljen nyúlni (azon van minden, arról megy a miniDLNA meg a torrent is)

blacee

(#4023) suste válasza blacee (#4022) üzenetére


suste
veterán

Winscp-vel adj jogot!
Teszteld pendrive -val...

(#4024) blacee válasza suste (#4023) üzenetére


blacee
csendes tag

winspcvel sem tudok jogot adni, azt írja nem maradt hely az eszközön

blacee

(#4025) suste válasza blacee (#4024) üzenetére


suste
veterán

A régit helyezd át a gépedre!

(#4026) blacee válasza suste (#4025) üzenetére


blacee
csendes tag

furcsálltam volna ha az a 17 kB felszabaduló hely segített volna rajta...

arra gyanakszom, hogy a wincseszteremnak van valami nyűge

blacee

(#4027) suste válasza blacee (#4026) üzenetére


suste
veterán

mondjuk ha felülírtad volna ahogy írtam, akkor nem lenne ilyen gondod:)
másold vissza a régit, nevezd vissza, és utána írd felül az újjal

(#4028) blacee válasza suste (#4027) üzenetére


blacee
csendes tag

na ezt bebuktam: átmozgattam (volna) a gépemre, de csak másolódott mert nem törli le.

mindegy, kerítek egy másik vinyót és kezdem elölről, aztán ha működik akkor lementem a régiről a cuccaimat

addig is kösz :)

blacee

(#4029) suste válasza suste (#4027) üzenetére


suste
veterán

vagy az is jó, ha másik fájlt írsz felül az újjal
mondjuk a repeater-t, és akkor a repeater-nél nyitod meg
az a lényeg, hogy ha felülírsz, akor marad a jog...

(#4030) blacee válasza suste (#4029) üzenetére


blacee
csendes tag

már semmilyen műveletet nem lehet csinálni!

Luci alól sem tudok változtatni semmit, nem menti el a változtatásokat. Szabad hely 56k.

utólag: sikerült törölnöm, eredmény 208 kB

[ Szerkesztve ]

blacee

(#4031) blacee válasza suste (#4029) üzenetére


blacee
csendes tag

egy másik HDD-re ezt csinálta a 2.5-ös menüpont:

majdnem jó... vagy teljesen jó?

[ Szerkesztve ]

blacee

(#4032) suste válasza blacee (#4031) üzenetére


suste
veterán

ez teljesen jó!!!
próbáltál csomagokat telepíteni?

(#4033) blacee válasza suste (#4032) üzenetére


blacee
csendes tag

próbáltam, próbaképp az mc-t. most már menne, csak most md5sum hiba miatt nem ment, de ez más...

holnap folytatom. most még másolok a régi vinyóról

KÖSZÖNÖM a segítséget!!! az extroot OK!! ez a lényeg! :DD

blacee

(#4034) suste válasza blacee (#4033) üzenetére


suste
veterán

neked melyik fw van fent? van már a luciban /hálózat/wifischedule?

(#4035) blacee válasza suste (#4034) üzenetére


blacee
csendes tag

ami nekem fent van abban nincs wifischedule. tettél fel újabbat? ha jól emléxem, 15.-én raktam fel a tiedet

blacee

(#4036) suste válasza blacee (#4035) üzenetére


suste
veterán

igen van fent újabb
de ha frissítesz, akkor elötte csinálj teljes visszaállítást

változások: [link]

és utólag is telepítheted pl a wifischedule-t a repomból: [link]

viszont a leghasznosabb az egészben a kernelellenőrző egyezés

[ Szerkesztve ]

(#4037) blacee válasza suste (#4036) üzenetére


blacee
csendes tag

egyelőre nem frissítek...

de most felraktam a wifi-schedule-t, Luciból OK! :DD Thanks! Jó!

blacee

(#4038) suste


suste
veterán

Ha valakinek még szüksége lenne a WD4300-ason az én FW-mel az extroot-ra, akkor az fw melett megtalálható a javítás.

(#4039) poli27 válasza suste (#4038) üzenetére


poli27
veterán

mi volt a hiba?

(#4040) suste válasza poli27 (#4039) üzenetére


suste
veterán

4300-ason nem megyaz overlay-es verzió, csak a root-os
De hogy miért??? Amikor a 3600-ason simán megy..

(#4041) poli27


poli27
veterán

Én most vettem egy mikrotik routerboardot (450G) itthonra, hát sokkal komolyabb mint az openwrt mit ne mondjak... most ismerkedek vele egyenlőre :D

(#4042) Tomi16


Tomi16
csendes tag

Hello!

Én is egy WDR4300-as felhasználó vagyok. Gondom van mostanában vele. Időnként meg-meg szakad a net rajta. Van hogy csak vezetékesen jó a net, de wifi-n egyik eszközön se jó. :F
Ilyen esetbe a rádiót kapcsolom ki be vagy ki be kapcsolom a routert, majd, aztán jó lesz. Jelenleg ezt használom: Firmware Version: 3.13.31 Build 130319 Rel.57876n
A routeren kb 8-10-12 eszköz is van hogy megy egyszerre, ebből csak egy megy vezetéken, a többi wifi-n. MAC cím szűrést és DHCP-t használok wifin.
OpenWrt mennyire megbízható rajta vagy a fisebb firmware verziók? Nektek vannak szakadások wifin?

(#4043) vg válasza Tomi16 (#4042) üzenetére


vg
addikt

Nekem huawei p6 telefon szakad folyamatosan, viszont a samsung galaxy ace telefon soha(más wifi nincs, utálom). Régi asus rn-10 router is ezt csinálta p6-os telefonon de ott átállítottam shared key-re a védelmet és jó lett. 4300-astl még nem volt affinitásom átállítani(asszem most wpa2 van), ezért gyanítom a telefon ilyen remek kínai szar, viszont jó drága.

(#4044) szelszab


szelszab
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következővel kapcsolatban:

van egy WDR4300-as router :OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 -vel.
Az Internet szolgáltató UPC lecserélte a kábelmodemet egy routerrel kombináltra, így a WDR4300-re mint routerre nincs szükség, viszont én szeretném használni WiFi és a Transmission torrent kliens funkcióját.

A WiFi működik, a torrent kliens nem. Próbáltam több beállítást, de azt írja, hogy a 21234-es port zárva van.
Se le- se fel- irányú adatforgalom nincs.
Az UPC LAN1 van összekötve a WDR4300 LAN1-el (ha a WAN-ba kötöm nincs WiFi-n Internet).

A "Hálózat/Forgalmi szabályok"-ban átírtam:

Transmission

Bármelyik TCP, UDP
bármelyik gép felől bármelyik zóna-ben
To bármelyik router IP at port 21234 on this device

Van ötletetek, hogyan oldható meg a fenti probléma?

(#4045) laktop


laktop
tag

Sziasztok!

A routeren vargalex v1.1.7 r35342 fut. Az egyik LAN portjából leállok az alattam lakó öcsémékhez, ahol egy Linksys routeren tovább van osztva a net. Arra lennék kíváncsi, hogy az öcséméknek és a nálam lévő másik három számítógépnek külön-külön mennyi a net forgalma. Hogyan tudom ezt megnézni? A Hálózat-Interfészek-WAN alatt az egész összegét látom csak.
Esetleg a felcsatlakozó számítógépekről (külön-külön) hasonló információt lehet látni valahogyan?
Állítsak be külön interfészeket, vagy VLAN-okat? Vagy egyszerre a kettőt? Oké, de ehhez én láma vagyok. Tudna valaki szájbarágósan segíteni rajtam?
Nem az internetadó miatt lenne rá szükségem :D

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#4046) poli27 válasza laktop (#4045) üzenetére


poli27
veterán

[link] ezt kicsi módosítással be lehet állítani, hogy minden portot külön figyeljen, és csináljon róla statisztikát!
[L:/dl/upc/2014-10/24/101782_urj2kyeoo08saitk_stat.jpg](IMG:/dl/upc/2014-10/24/101782_urj2kyeoo08saitk_stat.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#4047) mjuti válasza suste (#4040) üzenetére


mjuti
tag

Szia,

Jól értelek, pivot overlay nem megy csak pivot root?
NFS v4 támogatott?
( vagy bárki futtassa:
# grep nfs /proc/filesystems
# lsmod | grep nfs )

Köszönjük, hogy színesíted a palettát a fw-eddel.

(#4048) laktop válasza poli27 (#4046) üzenetére


laktop
tag

A baj már ott kezdődik, hogy nincs elég szabad hely a rrdtool telepítésére. 240kb a szabad, neki meg elvileg 261kb kellene.
250kb szabad helyem volt korábban, de mivel a transmission-t nem használom, úgy gondoltam, hogy két csomagját törlöm. Erre nem hogy nőtt volna a szabad helyem, hanem csökkent :((

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#4049) poli27 válasza laktop (#4048) üzenetére


poli27
veterán

Mivel a firmware ből nem lehet törölni :) Dugj bele egy pendrivot és használj exrootot,nekem is így van!!

(#4050) suste válasza mjuti (#4047) üzenetére


suste
veterán

Jól értelek, pivot overlay nem megy csak pivot root?
Ezt mondták, akik próbálták 4300-on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.