Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) qsotre


qsotre
csendes tag

sziasztok.gyors segitsegre lenne szuksegem. vettem egz bananaPit en is otthoni szerver celjara, azonban az alap lubuntu is hihetetlenul szaggat. . Az ISO file a leamaker oldalarol van. Egy 16 Gb os Kingston C10 es microSD kartyara lett lelepitve a rendszer, ezt tettem bele egy regebbi sandisk microsd to SD atalikitoba. ey syerintetewk okoyhat gondot < Raadasul a HDMI n a hang se jon at. igy annyra nem elevezet kepkockankent vegigneyni a filmet :( valakinek van valami tippje <

(#152) Brooklyn


Brooklyn
csendes tag

Én múlt héten vettem egy B+-t, és vpn szervert (openvpn) csináltam belőle, tökéletesen működik. A beállításokat ezen leírás alapján csináltam: http://androbit.net/articles/439/vpn_szerver_raspberry_pibol_1_resz_elokeszuletek.html

(#153) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Sziasztok!

Megcsinálnám a saját oldalszválasztómat (ahol ki lehet választani, hogy transmission, zenelejátszót szeretnék indítani) szeretném ha az egyik a linuxdash-t indítaná. Próbáltam szerkeszteni a scriptet, de nem jött össze. A linuxdash az <málna_ip>/linuxdash címen található. Mit kellen a scripten ehhez igazítanom? Nézzétek el nekem, még nem programoztam :R

Itt van amit eddig csináltam:
<html>
<head>
<script type="text/javascript">
var ip = location.host;

function changePort(port)
{
window.location = "http://" + ip + ":" + port;
}

function changetolinuxdash
{
window.location = "http://" + ip + "/linuxdash" ;
}
</script>
</head>
<body bgcolor=#aaaaaa>
<h1 align=center>Choose your destiny!</h1>
<div align=center>
<button onclick="changePort(1337)">HiFi Music player</button>
<button onclick="changetolinuxdash">LinuxDash</button>
<button onclick="changePort(9091)">Torrent client</button>
</div>
</body>
</html>

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#154) Claude Leon válasza Orionhilles (#153) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Öööö azóta már biztosan megoldottad.
1) kézzel bepötyögve bejön a <mána-ip>/linuxdash?
2) rágugliztam, és nem lehet, hogy inkább "linux-dash"?

(#155) sallai97


sallai97
csendes tag

Üdvözlet!

Köszönet a részletes cikkért :R

Vettem egy Pi2-t azzal a céllal hogy torrent szervert és/vagy média szervert csinálok belőle.
A probléma ott van hogy a külső hdd-met a Pi nem hajta meg az USB port korlátai miatt. :((( Tudnátok esetleg mondani/mutatni olyan USB hubokat amelyek rendelkeznek külső áram forrással?
Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#156) vjozsef válasza sallai97 (#155) üzenetére


vjozsef
senior tag

Van hozza kulon kit.

(#157) sallai97 válasza vjozsef (#156) üzenetére


sallai97
csendes tag

Tudnál esetleg egy linket adni? Sehol nem találom :F

(#158) vjozsef válasza sallai97 (#157) üzenetére


vjozsef
senior tag

Egyebkent most jut eszembe:

Miert nem veszel egy USB-s kulso, HDD racket, lecsupasztido hogy csak az elektronika maradjon es maris kesz. Van hozza 12V-os tapod, es egy USB-SATA atalakitod, ennyi. Tap a kulso taplalashoz kell, es akkor a 3,5"-os hdd is megy. Amugy USB 5V-.ot ad le, tehat a 3,5"-os hdd csak annyival nem fog menni. 2,5"-os hdd-nel van ra esely.

(#159) sallai97


sallai97
csendes tag

Igyekeztem előrébb vinni a dolgot ezért vettem egy 4 portos D-Link hub-ot 2.5A-os táppal mondván hogy az úgyis elég lesz. Rá dugtam az egyszerű A-data külső hdd-t a hub-ra és azt be a pi-be.
A probléma a következő:
A hdd fel pörög és ahogy látom a system log-ba érzékeli is (valamint az lsusb parancsnál is látom) de fél perc múlva hiba üzenetek jelennek meg egymás alatt. Csináltam egy képet az egészről hátha segít.

Több fórumon is olvastam hogy a kevés táp lehet az oka de kétlem hogy nálam ez lenne a baj.

Valami ötlet ezzel kapcsolatban? :F
Előre is köszönöm!

(#160) vjozsef válasza sallai97 (#159) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ahogy irtam: 12V megvan? 2,5" hddnek 5v is eleg legtobbszor, 3,5" hddnek mar 12V kell. USB 5V-ot ad le, hiaba van kulon tapja, ott max az aramerosseg nagyobb.

Szoval? :)

(#161) sallai97 válasza vjozsef (#160) üzenetére


sallai97
csendes tag

:DD Ez valahogy mi maradt nálam. Akkor nyilván nincs meg :K Szóval a megoldás egy 2.5-ös hdd :F

[ Szerkesztve ]

(#162) vjozsef válasza sallai97 (#161) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ecceru: hdd aramfelvetele? (ra van irva!) Merd ki a tapot mennyit ad le. Egyebkent lsusb talan ki is irja mennyit vesz fel hdd.

Sokszor volt mar az is hogy az USB-SATA adapter ami a hdd mellett van nem igazan kompatibilis linuxszal.

[ Szerkesztve ]

(#163) sallai97


sallai97
csendes tag

Valóban ki írta:
Bus 001 Device 008: ID 125f:a94a A-DATA Technology Co., Ltd.
MaxPower 500mA

A táp 5V-os,mérni nem tudom,nincs multiméterem :U

(#164) vjozsef válasza sallai97 (#163) üzenetére


vjozsef
senior tag

Szamold ossze hogy az osszes fogyaszto mennyit zabal. Multimeter jo lenne.

(#165) sallai97


sallai97
csendes tag

Ennyit tudtam csak ki szedni belőle:

Bus 001 Device 007: ID 0bda:8187 Realtek Semiconductor Corp. RTL8187 Wireless Adapter
MaxPower 500mA
Bus 001 Device 006: ID 125f:a94a A-DATA Technology Co., Ltd.
MaxPower 500mA
Bus 001 Device 005: ID 2101:8501 ActionStar
MaxPower 20mA
Bus 001 Device 004: ID 2101:8500 ActionStar
MaxPower 100mA
Bus 001 Device 003: ID 0424:ec00 Standard Microsystems Corp. SMSC9512/9514 Fast Ethernet Adapter
MaxPower 2mA
Bus 001 Device 002: ID 0424:9514 Standard Microsystems Corp.
MaxPower 2mA
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
MaxPower 0mA

Ez így 1,024A
Nem tudom számít-e valami :F

Multiméterre várnom kell,1 hét múlva jutok csak hozzá max.

[ Szerkesztve ]

(#166) maser


maser
tag

Üdv!

Nem tudom ,hogy nekem erre a célra megéri-e egy ilyen?
Arra használnám, hogy amikor mobilneten vagyok, akkor legyen teamspeak/játék szerverem otthon.
Ja és játékszervert elbír?

[ Szerkesztve ]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#167) vjozsef válasza maser (#166) üzenetére


vjozsef
senior tag

:)

Jatekszervert? :)

Eloszor is tisztaban kellene lenni azzal, hogy a platformra van-e jatekszerver.

(#168) sallai97 válasza sallai97 (#165) üzenetére


sallai97
csendes tag

Végül le egyszerűsítettem a dolgot. Vettem egy 1TB-os Seagate 2.5-ös vinyót, és azt dugtam rá a tápos HUB-ra. Probléma mentes a dolog. A cikk alapján elkezdtem csinálni a dolgokat, persze jóval nehezebb volt, valamiért nem sikerült fel erőszakolni az arch linuxot még NOOB telepítővel sem. Így maradt a Raspbian. :D

A minidlna-t még finomítani kell, a transmission-nel akadtak sebességi problémák, de egy kis órajel emelés után elmúlt. A SAMBA az úgy ahogy van rossz, nem tudom miért, arra is rá kell nézzek. A másik probléma ami adódott az az hogy kint a nappaliban már vagy gyenge a wifi jel vagy maga a router nem bírja el(egyszerű TL-WR841N), de néhány percenként meg akad a film(7 GB,.MKV). Elképzelhető hogy erősebb router-re kell beruházzak :W

[ Szerkesztve ]

(#169) doc válasza sallai97 (#168) üzenetére


doc
nagyúr

milyen felbontasu/bitrataju az a MKV?
1080p-t nekem sem bir, 720p roccenesmentes

(#170) sallai97 válasza doc (#169) üzenetére


sallai97
csendes tag

Ez 720p-s volt. A bitrátáját nem tudom,nem volt írva. Egy másik(viszont régebbi) hasonló méretű filmet megállás nélkül,szépen ki küldte, csodálkoztam is. Le tesztelek néhány filmet ha lesz időm és meg írom a tapasztalataimat :K Minden esetre még nem rohanok egy másik router-ért,lehet hogy fölösleges lesz.

(#171) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

Először is köszönöm a cikket, jó ötleteket merítettem belőle. Új vagyok még a Pi/Linux vonalon, így lenne pár kérdésem, hátha kapásból tudtok rajtam segíteni.

1. 2,5 külső HDD-t a monitoromba épített HUB-on keresztül csatlakoztatom a Pi-re, egyelőre így tudom csak a tápellátását megoldani. A problémám az, hogy ha nincs művelet x ideig a vinyón, akkor leáll és nem is érem el többé. A könyvtár ahová be van csatolva üres. Csak újraindítással tudom orvosolni. Windows vonalon ez úgy nézett ki, hogy leállta vinyó, ha viszont megnyitottam a meghajtót akkor 5-10 mp felpörgés után elérhető volt. Erre van valami megoldás? Azt nem szeretném ha éjjel nappal menne, de ne is kelljen minden leállás után újraindítanom.

2. Transmission web interface időnként nem elérhető, mobilos alkalmazás szintén. Status-ra active/running-ot ír. transmission-daemon stop, majd transmission-daemon start kelti csak életre újra. Ezt vajon mi okozza? Log errort produkál, de tudtommal ez nem akkora gond és pláne nincs köze a webes interface-hez.

Ha van valami ötletetek azt megköszönöm.

Üdv: Seq

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#172) vjozsef válasza Sequadon (#171) üzenetére


vjozsef
senior tag

1. mintha lehetne allitani smart ertekeket, viselkedest linux alatt a hdd-n. De lehet hogy linux kezeli, es ezt kel kiutnod.

2. mifele errort produkal?

(#173) Sequadon válasza vjozsef (#172) üzenetére


Sequadon
tag

1. Biztosan, keresgélek is ez ügyben, de tegnap érdekes dolog történt. Filmet néztem a RasPi-ra csatlakoztatott HDD-ről hálózaton keresztül és egyszer csak megállt a film, a meghajtó nem volt elérhető. Pedig a lemez pörgött és olvasás is folyamatos volt, ugye ment a film. Ezt nem igazán tudom hova tenni, azt sem tudom egyelőre hogy két külön probléma, vagy a kettő összefügg. Ha hazaértem kipróbálom ezt.

2. Semmi error, csak simán nem elérhető a webes felület (a keresett oldal nem található). Az androidos app dob valami hibaüzenetet, de azt hiszem az is csak arról szól hogy a kiszolgáló nem található.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#174) Sequadon válasza Sequadon (#173) üzenetére


Sequadon
tag

A 2. hibára megtaláltam a megoldást. Az a baj, hogy a transmission-daemon előbb indul mint a hálózat/hálózati vezérlő?, így ugyan fut a dolog, de 0.0.0.0:9091 címen ragad a webkliens.

Itt a megoldás!

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#175) Inhouse


Inhouse
őstag

Sziasztok!

Nem épp málna, de a cél ugyanaz, láttam mások is hűtlenkedtek kicsit... :)
Szert tettem a bolhán egy HP t5440 miniPC-re, otthonra csinálnék belőle DLNA szervert. Most még csak 512MB RAM van benne (1GB-ot máris tudok bele rakni, de lehet kapna 2GB-ot ha kell), meg kell még egy 2,5"->3,5" IDE átalakító, vagy USB-s külső HDD-t kap. Amúgy 1GHz a proci, 6db USB 2.0, 100MBit ethernet. Milyen megoldást ajánlotok? Csak belső hálón menne a TV-re a média. Nézegettem a Linux megoldásokat, nem tudom, melyik lenne jó, ha egyáltalán menne rajta. Arra is gondoltam, elsőre felpakolok rá egy XP-t, hátha megeszi és megnézem, hogy Serviio-val megy-e?
Néztem, hogy a DLNA-t tudó NAS-okban is 800MHz-1,2GHz processzorok vannak és akár 128-256MB RAM-al elmennek. A málnát nem is néztem még, hogy mit tud, de tippelem, hogy hasonló paraméterekkel rendelkezik.

Üdv Inhouse

(#176) Inhouse válasza Inhouse (#175) üzenetére


Inhouse
őstag

Hopp...HP t5540, melléütöttem, és Gigabites LAN, bár az otthoni eszközök úgyis csak 100-asok.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#177) vjozsef válasza Inhouse (#175) üzenetére


vjozsef
senior tag

FreeNAS-t neznem meg. Nalam jol megy n36l-en 4 giga rammal.

(#178) Inhouse válasza vjozsef (#177) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez is a kiszemeltek között van, csak hát 0 linux tudásom van. Valahogy úgy képzeltem, hogy van egy ISO amivel bebootol, aztán egy-két alap beállítás GUI-val, majd elérés http-vel másik gépről és ott beállítom, majd használom... :( 4GB sosem lesz benne, mert csak 1 foglalat van és 2GB max.

Üdv Inhouse

(#179) vjozsef válasza Inhouse (#178) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ez igy van ahogy gondoltad. :)

Azert megmondom neked oszinten, igy is kell erteni hozza, mert ha az alapfogalmakat nem ismered akkor nehez beloni hamar hogy mukodjon is.

(#180) Inhouse válasza vjozsef (#179) üzenetére


Inhouse
őstag

Szia!

Köszi. Ez a kép biztató, ha jól értelmezem. Ha az alaptudás úgy általánosságban kell pl. windows hálózat, akkor azzal nincs baj, ha Linux, akkor baj van.
Viszont ezek szerint elég lehetne 1GB is bele? Ahogy lesz egy kis időm rá, lehet, hogy elsőre megnézem XP/Serviio-val, aztán majd próbálkozom a többivel. Csak lássak már belőle valamit... :)

Üdv Inhouse

(#181) vjozsef válasza Inhouse (#180) üzenetére


vjozsef
senior tag

Freenas 1fgaval sztem felejtos. Ha zfs-t hasznalsz akkor minel tobb kell. Erezheto a javulas.

(#182) Inhouse válasza vjozsef (#181) üzenetére


Inhouse
őstag

Akkor marad az XP/Serviio, annak 512 is elég lehet, ez a minimum, 1GB-al már egész jónak kell lennie, csak a proci bírja, meg menjen fel rá az XP. :)

Üdv Inhouse

(#183) vjozsef válasza Inhouse (#182) üzenetére


vjozsef
senior tag

Mondjuk a FreeNAS elegge univerzalis, nem csak streaminget.

(#184) Inhouse válasza vjozsef (#183) üzenetére


Inhouse
őstag

Talán még egy olyan funkció jó lenne, ha létezik, hogy webrádiót lehessen elindítani. Tehát ő lapul a sarokban, és weben elérve, mondjuk okostelefonról, kiválasztok egy webrádiót és az szóljon a hangkártyán keresztül, nem kell streamelni...létezik ilyen program?

Üdv Inhouse

(#185) vjozsef válasza Inhouse (#184) üzenetére


vjozsef
senior tag

Errol meg nem olvastam, gúgli!

(#186) doc válasza Inhouse (#184) üzenetére


doc
nagyúr

mpd-vel lehet ilyet (is)

(#187) Inhouse válasza doc (#186) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem tudom, mi az az MPD, de most gáz van. USB-ről bootoltam többször is egy Tiny Core-al, ment UTP-n a net. Aztán egyszer bootolás közben kikapcsolt...azóta nem lehet bekapcsolni. Másik táppal is próbáltam, nem táp baj van. Először még megcsinálta a táp ráadásakor amit eddig, egy pár másodpercre világított a bekapcs gomb körül majd ki. Ez után lehetett indítani. Most már ezt sem csinálja, vége... :(

Üdv Inhouse

(#188) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Hamarosan en is osszeroffentek egy hazi torrent szervert :P

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#189) togvau válasza Inhouse (#187) üzenetére


togvau
senior tag

MPD= Music player daemon

hitler, sztálin, micro usb

(#190) realzone


realzone
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy webservert csinálni a raspberry pi 3-asomból. Méghozzá úgy, hogy egy hordozható webserver lenne, saját wifi eléréssel, tehát hotspot-ként, vagy routerként kellene működnie. Találtam egy oldalt, ahol pár parancsal feltelepíthetek egy programot, amiben aztán könnyedén, egy webes felületen tudom megcsinálni a beállításokat. A gond az, hogy a telepítés nem megy zökkenőmentesen.

sudo cp /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf.sav

sudo cp /dev/null/etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf

Ez az első két paranccsor, de a másodiknál már hibát jelez a raspberry. Valami rosszul van írva?
Sajnos a Linuxban nem vagyok jártas, most kezdek ismerkedni vele.

Előre is köszi a segítségeket

(#191) tred


tred
újonc

Üdv!
Köszönöm a cikket, el is készült az otthoni szerver. Elvileg minden jól működik, mobilról is tudom játszani a megosztott tartalmat. A Samsung tv wifin csatlakozva(6200 széria) látja a fájlokat, el is indítja szinte bármilyen kódolásút, akadás nélkül játsza, viszont nem kiszámítható idő után, néha 15perc, néha kevesebb, ledobja(nem elérhető üzenettel) és kilép. Van valakinek ötlete miért? Úgy veszem észre, nem függ a videó felbontásától. Több helyen olvasom hogy másnak is van ilyen problémája, de megoldást nem találtam. Köszönöm ha valaki tud segíteni.

(#192) Petikeje


Petikeje
tag

Szia,
Nem találtam az eredeti hozzászólásod, de hasonló hibával van gondom nekem is.
Nálam headless raspberry pi os fut (32 bit). Home Assistant (superviced); transmission; minidlna; samba; wireguard; cups.
Mostanában (nem tudom egyenlőre mihez kötni) elkezdte, hogy újraindítás után a minidlna-n és az ssh kapcsolaton kívül minden tökéletesen látszik működni: a pi kb 3-5 másodpercenként kér új IP-t a routertől (a routeren openwrt van).
Így néz ki a router log:
Wed Mar 30 06:46:49 2022 daemon.info dnsmasq-dhcp[4889]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.1.182 dc:a6:mac-addr
Wed Mar 30 06:46:49 2022 daemon.info dnsmasq-dhcp[4889]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.182 dc:a6:mac-addr homeserver
Wed Mar 30 06:46:59 2022 daemon.info dnsmasq-dhcp[4889]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.1.182 dc:a6:mac-addr
Wed Mar 30 06:46:59 2022 daemon.info dnsmasq-dhcp[4889]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.182 dc:a6:mac-addr homeserver

És ez ismétlődik. A routeren be van állítvva a fix IP. A raspin ha lekérem a network logot:
sudo journalctl --unit=wpa_supplicant
Ezt kapom (a kernel report sor ismétlődik sokszor, aztan Failed to init..., aztán újra és újra ugyanez):
márc 12 09:59:11 homeserver wpa_supplicant[674]: nl80211: kernel reports: Match already configured
márc 12 09:59:11 homeserver wpa_supplicant[674]: nl80211: kernel reports: Match already configured
márc 12 09:59:11 homeserver wpa_supplicant[674]: nl80211: kernel reports: Match already configured
márc 12 09:59:11 homeserver wpa_supplicant[674]: ctrl_iface exists and seems to be in use - cannot override it
márc 12 09:59:11 homeserver wpa_supplicant[674]: Delete '/run/wpa_supplicant/wlan0' manually if it is not used anymore
márc 12 09:59:11 homeserver wpa_supplicant[674]: Failed to initialize control interface '/run/wpa_supplicant'.
You may have another wpa_supplicant process already running or the file was
left by an unclean termination of wpa_supplicant in which case you will need
to manually remove this file before starting wpa_supplicant again.

Javítani így lehet:
sudo systemctl stop NetworkManager
sudo killall wpasupplicant

A következő újraindításig...
Van valami 5letetek mi lehet a gond? A raspi kábelen van csatlakoztatva a hálózathoz, ha rájön a dili, mobilról nem tudok rásshzni, csak hálókábelre kötött gépről (amit megintnemértek...)

A Te hibád is hasonlít erre 1 kicsit, mert a TV hasonlón viselkedik, csak nem 15 perc után, hanem 15 másodperc után; szóval esetleg nézd meg a router logját.
THX!

(#193) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Amit szeretnék:
- weboldalaimat tesztelni amikor készítem. Internetről is el lehessen érni /read only/, ne csak lan-ról.
Soha se csináltam ilyet. Kezdők kezdője vagyok.
Amit csináltam eddig:
-RPi4 8GB -re dobtam RPi OS 32bit full
-installáltam az Apache2 -t
- Totalcommander-el sftp-n át el tudom érni a RPi-t, de csak nézegetni tudom, nem tudok rá másolni. Igy az Apache2 var/www/html/ -be nem tudok semmit lan-on át másolni.

-hogyan tudom a file -imat W10-ről átmásolni /nem terminallal/?
-rpi-n van az apache2 -nak valami kezelő felülete, vagy csak terminalos?
-Feldobtam az apache2-t , kell valamit állítanom?
-hogy tudom internetről elérni a weboldalt amit készítek? Router port forwarding beállítom 80-ra, és utana?

(#194) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Saját DNS szerveren agyalok, amivel host file (innen) tiltásokat minden gépre, telefonra ki tudnám terjeszteni. A terv az, h lenne ugye a tiltó lista + a saját listám, de lenne egy fehér lista is, de ezek már lényegesen kevesebb bejegyzéssel.
Raspbian + Dnsmasq vagy valami, aminél a letöltött host file-t könnyű átalakítani/frissíteni. Routerben hiába van black/white lista, ha csak bepötyögni lehet egyesével.
Milyen vas kellene alá? Rpi 2 (használt, ócó...) boldogulna vele?
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#195) Lenry válasza ViZion (#194) üzenetére


Lenry
félisten

Pihole
Nálam egy gen1-es Pi bőven elég a gigabites net kiszolgálására

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#196) ViZion válasza Lenry (#195) üzenetére


ViZion
félisten

Áhh, ex-kiskőrösi Lenry! :D
OK, vas kérdés megoldva. A másik kérdés az, hogy a letöltött host file-t mennyire egyszerű ennek a black list-hez adni? Itt is szövegfájlban tárolja?
Gigabites netem van nekem is... ameddig a LAN kanóc elér :) Ez még a régi Kiskőrös :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.