Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) idegen lény válasza default. (#2800) üzenetére


idegen lény
őstag

Erről az "öt éves garanciáról" nem árt tudni, hogy minden plusz évért a kiszállási díj 7500 Ft. [link] Ez egy akkora kamu cég! A visszaszámlálóval azt sugallják, mintha csak ma lenne ez az akció, holott minden nap ugyanezt írják ki. Már a nevük is kamu! Mi az, hogy "A Hivatalos Forgalmazó"? A többi talán nem az? :W Fel kéne jelenteni ezeket a szélhámosokat!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2802) asdf_ válasza default. (#2800) üzenetére


asdf_
veterán

Gyarilag ket ev gari van arra a termekre. Alaposan jard korbe, hogy az a +3 ev honnan, mikepp es milyen feltetelek mellett adodik.
(nem ismerem a teregetesi korulmenyeidet, de lehet, hogy az 1200-as centrifugasok kozott lenne erdemes korbenezni, ha ez szamit)

(#2803) nexus6


nexus6
aktív tag

pénteken sikerült megvennem egy gorenje w6843 kiállított darabot (jó áron) a hüle boltba, 3 garancia +2 év mm plusz. szombaton meghozták, be is kötöttem, rudak ki, majd vasárnap egy dobtiszító program, és este már egy mosás is. először megijedtem mert a tisztító mosásnál a kijelzője elég furcsán viselkedett, a mosásnál már nem volt gond. szép halk, és minden klafa... ami még furcsa, hogy a lábakat nem tudtam teljesen beállítani, ezért kicsit el is mozgott centrizéskor...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#2804) default. válasza idegen lény (#2801) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm, ezt még nem olvastam el eddig! Igen, kicsit kevésbé szimpatikusak így...

asdf_: Köszi! Sokat számít az a 200 rpm? Hogy érted a teregetési körülményeket? :) 1200-as centri után már nem kell teregetni, vagy hogy? :)
Köszi!

Üdv!

(#2805) asdf_ válasza default. (#2804) üzenetére


asdf_
veterán

Teregetesi korulmenyre azt ertem, hogy nem mindegy, hogy ketten vagy egy 70 m2-es csaladi hazban terasszal, vagy pedig az 54 m2-es panelban ket gyerekkel, ahol a napi furdes miatt csak az amugyis paras furdoszobaban lehet teregetni. Az elso esetben nyilvan tul sok vizet nem zavar az 1000 vs 1200.

(#2806) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok! Előltöltős mosógépet vásárolnék, teregetést minimalizálnám, jó lenne minél több valós garancia. 100 fölé nem mennék. Mi most az adott körülmények mellett a best-buy készülék? Köszi!

(#2807) asdf_ válasza Ranger^41 (#2806) üzenetére


asdf_
veterán

Garik:

Beko 5 ev (de nem mindegyikre!)
Gorenje 3 ev (azt hiszem mindre)
LG 2 ev
Aeg, Electorlux, Zanussi 1 ev (de veheto hozza gyartoi -tehat nem hulye biztositasi szerzodeses- + gari, de azt hiszem ehhez a markaboltban kell megvasarolni a gepet)

Whirlpool, Samu azt hiszem 2 ev, de nezz utana.

(#2808) default. válasza Ranger^41 (#2806) üzenetére


default.
őstag

Szia, én is most tervezek venni egyet, felhívtam egy mosógép szerelő ismerősömet, ő a következőket mondta:

Ha elöltöltőset keresek, akkor 100k környékén Bosch, vagy felültöltősből Whirlpool.

Nem tudom, mennyire releváns az info, de egy + véleménynek nem rossz, végül is nem cukrász, hanem mosógép szerelő :)

Üdv!

(#2809) asdf_ válasza default. (#2808) üzenetére


asdf_
veterán

Az a baj, hogy hiaba kerdezel mosogepszerelot a mostani gepekrol, mert neki csak a 2-3-4-5-6 evvel ezelottiekkel van tapasztalta (jo, nyilvan a cserelhetetlen csapagy, az egyvbeontott dob, a muanyag ekszijtarcsa, egyebekbol egy altalanos velemenyt, vagy egy olcsositasi tendenciat le tud vonni, de az igazan nagy kerdest, hogy 10 ev mulva mi lesz ezzel a geppel, lesz-e hozza alkatresz, o sem tudja). Plusz nem tudja az eladott darabszamot, igy nem tudja, hogy azert esik be hozza haromhetente egy adott tipus, mert egy halom fos, vagy azert, mert mocsoksokat adtak el belole.

(#2810) default. válasza asdf_ (#2809) üzenetére


default.
őstag

Ebben teljesen igazad van. Viszont ezeket senki más sem tudja, illetve nem mondja el nekünk.
Viszont a semminél több információt meg mégiscsak ő tud mondani, tehát a legtöbb, amit tehetünk ez ügyben, hogy megkérdezünk szakembereket, szerelőket. Ennyit plusz infóm volt nekem is, ezeket osztottam meg.

(#2811) default.


default.
őstag

Még valami. Külön motor garanciát nem érdemes kötni, mert a motor megy tönkre utoljára. Ezért adnak sokszor sok év garit a motorra külön, mert tudják, hogy úgysem az hal meg.
Szerelő mondta ezt is, gondolom van benne igazság.

(#2812) idegen lény válasza asdf_ (#2807) üzenetére


idegen lény
őstag

Érdekes, hogy pont a jelenleg legmegbízhatóbb mosógépekre, - AEG-Electrolux csoport -, (a Miele nem tudom, mennyit ad), adják a legkevesebb garanciát. Változatlanul az az érzésem, hogy a garanciát beépítik az árba, még ha a Beko ennek ellentmond is valamelyest.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2813) blattida válasza idegen lény (#2812) üzenetére


blattida
nagyúr

Az electrolux csoport gépei nem megbízhatóbbak, mint az átlag, részben ezt bizonyítja a rövid gyári garancia.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2814) idegen lény válasza blattida (#2813) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor melyik az?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2815) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Szeretnék mosógépet venni, de olvasva itt a hsz.-okat nem nagyon tudok dönteni.
Kérdeztem szerelő ismerősömet, ő a kóreai márkákat ajánlotta, LG, Samsung..
Szerintetek milyet lenne érdemes...
A mostani egy Whirlpool AWO/D 45140, csapágyas és állítólag nem cserélhető az egybe épített dob miatt, csak azzal együtt.
Ezért kell vmi. más helyette.

(#2816) idegen lény válasza AthlonXP (#2815) üzenetére


idegen lény
őstag

Hány évig bírta a Whirlpool?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2817) daver88 válasza idegen lény (#2814) üzenetére


daver88
aktív tag

Nekünk volt Zanussi gépünk, az 12 évig ment, volt Electrolux, az 3 évig....
A családban volt már Whirlpool 11 évi működéssel, ill. másik Whirlpool 4 évi működéssel...

Tulajdonképpen bármilyen márkára kijelenteni ebben a kategóriára, hogy tartós/jobb/megbízhatóbb szerintem felesleges, mert igazából lutri, hogy meddig megy el...

jah igen, volt olyan DD-s LG gép is ismerősi körben, ami 3,5 év után ment tönkre...(persze nem a motor, hanem a vezérlőpanel), barátságos 45e Ft javítási költséggel ill. 3 hét alkatrész beérkezési időt ígérve...nem lett megjavíttatva...

(#2818) AthlonXP válasza idegen lény (#2816) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nem tudom pontosan, de kb 5-6... Utána nézek.

(#2819) default.


default.
őstag

Sziasztok.

Azt esetleg tudja-e hozzáértőbb fórumtársam, hogy az inverteres (?) / gondolom itt a kefementes (BLDC) motorral szerelt gépeknek mi az előnye a hagyományos kefés motoros gépekhez képest?

Köszönöm szépen!
Üdv

(#2820) idegen lény válasza default. (#2819) üzenetére


idegen lény
őstag

Engem még az is érdekelne, hogy tovább bírják-e; vagy motornál ennek nincs jelentősége, mert az romlik el utoljára?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2821) idegen lény válasza daver88 (#2817) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Ezek alapján jelenleg a Beko a legbiztosabb választás, csak abból nincs keskeny inverteres.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2822) default. válasza idegen lény (#2820) üzenetére


default.
őstag

Ha úgy van, ahogy gondolom, hogy az "inverteres" mosógépek BLDC motorral vannak szerelve, akkor az biztos, hogy maga a motor élettartama sokszorosa egy hagyományos kefés motorénak, még akkor is, ha a kefés motorban csak kefét kell néha cserélni, mert a szerelő azért is ugyanannyi pénzt elkér, pedig nem nagy mutatvány.

(#2823) farkas-j válasza idegen lény (#2821) üzenetére


farkas-j
őstag

A WTV 6633 BO az keskeny kivitel. 45cm-es a mélysége és inverteres motororral van szerelve. Ez is 5 év gyári garanciás a "hivatalos" forgalmazóknál.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2824) farkas-j válasza default. (#2819) üzenetére


farkas-j
őstag

Az inverteres motor jóval csendesebb, nincs benne súrlódó alkatrész (szénkefe). Az élettartama emiatt is hosszabb. (Csak megjegyezem, hogy a mosógépeknél a motorok a ritkán meghibásodó alkatrészek közé tartoznak.) Jóval nyomatékosabb, és az elektronikus vezérlésének következtében sokkal finomabb és tágabban méretezhető dobmozgatás érhető el az inverteres motorral. A gyártók részére külön előny, hogy kevesebb réz felhasználásával gyárthatók a hagyományos motorokhoz képest.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2825) blattida válasza farkas-j (#2824) üzenetére


blattida
nagyúr

Dehogy hosszabb, mivel az inverter elektronika nem fog évtizedekig elmenni hiba nélkül (míg egy kefés motor igen), ha meg javítani kell, akkor az sokkal nagyobb összeg, mint egy pár szénkefe.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2826) idegen lény válasza blattida (#2825) üzenetére


idegen lény
őstag

A tíz éves garancia a motor elektronikájára nem vonatkozik?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2827) idegen lény válasza farkas-j (#2823) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt azért nem néztem, mert csak hat kg-os, és szerintem nincs is magyar nyelvű menüje.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2828) blattida válasza idegen lény (#2826) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2829) default. válasza blattida (#2828) üzenetére


default.
őstag

Szerintem vonatkozik rá a garancia, mivel az elektronika a motorba van építve. Egyébként ha tönkremegy, valóban sokkal drágább a cseréje/javítása, de az élettartama sokszorosa egy kefés motorénak, ezt tapasztalatból (nem mosógéppel kapcsolatban) tudom.

(#2830) blattida válasza default. (#2829) üzenetére


blattida
nagyúr

A gyártók szerint meg nem.
Nem tudom, hogy neked konkrétan hány év tapasztalatod van inverteres motorokkal, de biztos, hogy sokkal kevesebb, mint ahány évig működnek a szénkefés motorok (sok évtized).
A mosógépben nem a motor az az alkatrész, amivel gond lenne, éppen ezért adnak rá a gyártók sok garanciát, jól hangzik, de sok értelme nincs.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2831) idegen lény válasza default. (#2829) üzenetére


idegen lény
őstag

Konkrétan ezt írják: "A hagyományos motorokhoz képest háromszoros élettartam, a súrlódásmentes technológiának köszönhetően."

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2832) default. válasza blattida (#2830) üzenetére


default.
őstag

Mindegy, a lényeg, hogy a kefementes élettartama jóval hosszabb, de egyébként sem a motor megy tönkre a gépekben először. Előnye ezek szerint a jobb hatásfok, halkabb működés és a hosszabb élettartam.

[ Szerkesztve ]

(#2833) AthlonXP válasza idegen lény (#2816) üzenetére


AthlonXP
őstag

Megtaláltam az emilt, amiben visszaigazolták a rendelést.
2012.12.12.

5 év... :U

(#2834) idegen lény válasza AthlonXP (#2833) üzenetére


idegen lény
őstag

:R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2835) blattida válasza default. (#2832) üzenetére


blattida
nagyúr

Mit kellene kibogoznom? Egyszerű összetett mondat.
A nem válasz is válasz.
Elárulod, hogy ugyan mitől hosszabb az inverteres élettartama? Mert semmi nem támasztja alá az állításod, meg a gyártók marketingeseinek az állítását, ellenben az élet meg a gyakorlat pont az ellenkezőjét támasztja alá, illetve bizonyítja.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2836) blattida válasza default. (#2832) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, csöndesebb, mosógépben ez az egyetlen konkrét előnye.
A jobb hatásfok is igaz, de minimális az energia meg a pénz, amit ezzel meg tudsz takarítani.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2837) idegen lény válasza blattida (#2836) üzenetére


idegen lény
őstag

Mégis az invertereseket ajánljátok a fórumban.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2838) blattida válasza idegen lény (#2837) üzenetére


blattida
nagyúr

Kimondottan az inverteres motor miatt én biztos nem ajánlottam egyik gépet sem. A többiek igen, de az más.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2839) idegen lény válasza blattida (#2838) üzenetére


idegen lény
őstag

Bocs, akkor rajtad kívül mindenki.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2840) asdf_ válasza idegen lény (#2831) üzenetére


asdf_
veterán

Tokmindegy mit irnak, inverteres motornal ugyis az inverteres motor vezerloelektronikaja fogja beadni a kulcsot, nem maga a motor, amire a 10 ev gari vonatkozik.

(#2841) AthlonXP válasza asdf_ (#2840) üzenetére


AthlonXP
őstag

Szerintem meg az utolsó szempont amit érdemes megnézni egy mosógépnél, az a motor fajtája!
Teljesen mindegy milyen van benne!

Még a szénkefés is bőven ki fog bírni 5-8 évet vagy többet is, használat gyakoriságától függően.
Max elkopik a szénkefe a hagyományosban, azt meg 1-2 ezerért vesz bele az ember, otthon szépen fél óra alatt kicseréli magának és újabb éveket nyer vele!
Szóval tök mindegy.

Ami tönkre fog menni, az a vezérlőpanel ( fajtától függően 20-30 ezer és vagy megéri, vagy nem ), vagy a csapágy az üstön! Ez utóbbi 100% és nem 10 év múlva, hanem már 1-5 éven belül és mivel nagyrészt ezek már nem cserélhetők, csak kompletten az üsttel, dobbal együtt, így dobhatod a gépet kifele, mert nem éri meg a javítás. Ha szerencséje van az embernek, akkor garancia időn belül történik a dolog és akkor nem fáj annyira, de azon kívül... :(
A motor ennyi idő alatt meg nem fog tönkre menni, szóval ezért kár fizetni egy fillért is sztm.

(#2842) farkas-j válasza asdf_ (#2840) üzenetére


farkas-j
őstag

Az állításod részben igaz. Ez azonban nagy eséllyel kiküszöbölhető, ha a készülékeket használaton kívül áramtalanítják.
Én azt javaslom, hogy minden elektronikai eszközt ha nem használják, célszerű teljesen áramtalanítani! Nem elég készenlétre kapcsolni, hanem valóban áramtalanítani kell (leválasztani a 220V-ról)!!! Ezt legegyszerűbben pl. egy kapcsolós adapterrel lehet megtenni. Ennek pofonegyszerű oka van a takarékosságon kívül. Ma már minden elektronikai eszközben (nagyon kevés kivétellel) kapcsolóüzemű tápegység van. Ezek pl. a TV-knél és a mosógépeknél is éjjel nappal működnek, még akkor is, ha pl. a TV a távszabályzóval ki van kapcsolva, illetve a mosógép úgymond alvó üzemmódba megy (kikapcsolja a kijelzőjét). A tápegységekben és a kiszolgáló áramkörökben lévő elektrolit kondenzátorok viszont nem szeretik az impulzus üzemet, már pedig a mai takarékos kapcsolóüzemű tápok így működnek, méghozzá viszonylag "magas" frekvencián (50-300kHz-en, de előfordul jóval magasabb is). Nagyban nő az élettartamuk, ha nincsenek kitéve feleslegesen nonstop üzemnek (igénybevételnek). De minek is menjen 24 órában, ha csak napi 1-2 órát használjuk őket? RTV szerviztapasztalataim alapján állítom (de ha van itt mosógépszerelő akkor biztosan megerősíti), hogy az elektronikai hibák közel 90%-a kondenzátor hiba, vagy annak tönkremeneteléből bekövetkező meghibásodásra vezethető vissza. Minőségtől, hőmérséklettől, alkalmazási helytől függően, egy idő után az elektrolit kondenzátorok (szakzsargonnal élve) kiszáradnak, csökken ill. elvesztik a kapacitásukat, megugrik a ESR értékük (ez célműszerrel korrektül mérhető), így romlik vagy megszűnik a szűrési vagy éppen impulzus csatoló képességük. Rosszabb esetben ekkor egy láncreakció is indulhat, és pl. a kapcsolódó félvezető áramkörök is meghibásodhatnak. Innentől már általában nagyon drága a javítás ha egyáltalán lehetséges. Ilyenkor jön általában a panel csere. (Ennek az is az oka, hogy a mosógépszerelők zöme nem ért az elektronikához, nem tudja javítani, hiszen nem tanulta.)
Egy példa. Én anno javítottam olyan TV-t, aminek a tápegységében egy 30Ft-os 4,7uF-os visszacsatoló kondenzátor "kiszáradása" olyan lavinát indított el, ami 24eFt-os anyagköltségű javítást eredményezett.
A lényeg, hogyha a mosógép használaton kívül áramtalanítva van, nagy eséllyel hosszabb élettartama lesz motor szempontjából mint a szénkefésnek (bár azok sem a sűrűn elromlós fajták). Boldogan élvezhetjük a csendességéből és a jobb dobmozgatásból eredő előnyét. ;)

blattida: Ja igen, én pl. ajánlom, hogyha tehetitek inverteres motorral szerelt mosógépet vegyetek! ;]

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2843) Nagya21 válasza AthlonXP (#2841) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Azért mindenki csak a szénkefecserét emlegeti, a kommutátor szabályzásról, meg a kimikázáról egy szót sem szóltok, meg az új szénkefe becsiszolásáról sem, pedig ez is hozzátartozik a művelethez....... ehhez pedig szét kell szedni a motort.
Üdv Nagya

UI: ezt nagy általánosságban írtam, nem neked címezve :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#2844) AthlonXP válasza Nagya21 (#2843) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, ez valóban így van..
De ez már csak a "haladóknak" lényeges.. Amúgy plusz költség is ugye.

De a többségnek bőven elég a kefe cseréje, elmegy az a motor úgy is sokáig még.
Nálunk is volt anno egy Fagor mosógép, aminél valami oknál fogva elkopott a szénkefe 3-4 éves korában. Elmentem egy mosógép szerelő ismerősömhöz, kértem tőle bele való kefét, amit ő bele is rakott. Elvittem hozzá a motort, mert kérte, hogy megnézhesse, konkrétan melyik kefe is kell bele, mert abba a típusba több féle volt gyárilag és csak szemrevéttel lehetett megállapítani, ebbe épp melyiket tették. Szóval emiatt elvittem neki a motort, ő pedig kicserélte a kefét benne. Említette ő is a beszabályzást, stb, de saját felelősségre én ezt kihagyattam vele akkor. :)
Az egész művelet alig volt 5 perc és asszem kb 2000-ből megúsztam az egészet. Lényegében csak a keféket kellett fizetnem neki.
Utána még vagy jó 2-3 évet ment a gép, de cseréltük a mostanira, mert az alja annyira szét rohadt, hogy működés közben már féltünk, hogy összecsuklik az egész. Csináltunk neki fém keretet körbe az aljára, meg pótoltuk a lemezt is az elején, de a végére már annyira rongálódott a gépház, hogy muszáj volt cserélni.
Amúgy a mai napig megvan az a gép, működik is elvileg, bár pár éve már nem volt bekapcsolva.
Ami viszont nagyon jó benne, hogy sose kellett benne csapágyat cserélni, pedig jó 7-8 évet üzemelt a gép, ez azért ritka ma már sajnos.

A mi Whirlpool-unk most adta meg magát ( 5 éves ), csapágyilag és bárkit is kérdeztem, mindenki azt mondja ( szerelő is ), hogy nem cserélhető benne külön, ahogy a mai típusok egyikében se nagyon már. Az utóbbi években már ez a divat, mert olcsóbban gyártható így a gép, hogy az üstház nem szétvehető. Cserébe ilyen esetben dobható az egész.

Bár láttam egy videót "tecsőn", ahol egy hasonló Whrilpool-ban cserélt csapágyat valaki. Az sem volt cserélhető, de az ember szétfűrészelte az üstházat a hegesztés mentén körbe, aztán utána már kiügyeskedte a csapágyat a gépből.

Valami hasonló módszerrel megpróbáljuk mi is majd a cserét, lesz ami lesz, sok veszteni való nincs, mert ha nem nyúlunk hozzá, hamarosan mindenképp meg fog állni a rossz alkatrész miatt a gép. :(

Ez a legidegesítőbb az egészben, hogy lényegében szinte mindegy milyen mosógépet vesz az ember és mennyiért, ha megadja magát a csapágy benne, akkor jó eséllyel dobhatja el az egészet!
Szerencsétől függően 1-5 éven belül ez megtörténik ( olvastam olyat, ahol pár hónapos gépen már előjött a probléma ), nem biztos, hogy van pénz a pótlásra. :((

(#2845) default. válasza AthlonXP (#2844) üzenetére


default.
őstag

Te milyen típust ajánlanál esetleg, 100k környékén, ami ilyen (mechanikus) szempontból tartósabb?
LG direct drive-os, inverteres gépei (80-90k körül) mennyire megbízhatóak szerinted?

Köszönöm!

(#2846) farkas-j válasza default. (#2845) üzenetére


farkas-j
őstag

Ugyan nem engem kérdeztél, de én a Beko azon mosógépeit ajánlanám, amire 5 év teljeskörű gyári garancia van, ezek közül is az inverteres motorosakat. (Lásd feljebb a véleményem). Ezzel 5 évig nem lesz anyagi gondod, és remélhetőleg működési sem. (Vélhetően azért vállal a gyártó 5 év garit, mert megbízható a készüléke.) Áruk átlagos, viszont szerintem semmiben nem maradnak el a "nagy neves gyártók" gépeitől. Nekünk Beko WMY 81483 LMB2 van és nagyon bevált! Nagyon jó a programkiosztása, nem egy pohár vízben mos, 8kg-os kapacitású, 180°-ban nyílik az ajtaja, inverteres motor van benne, időzíthető, digitális időkijelzős stb stb.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2847) AthlonXP válasza farkas-j (#2846) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nézegettem én is most mosógépeket, többek közt Beko-t is.
A termékek adatlapjánál levő véleményeket nézegetve, nagyon vegyes a kép.
Sokan szidták, mert volt akinél garancia időn belül, megadta magát a csapágy, leégett a motor ( azért ez komoly, mondjuk.. ), illetve szidták, hogy hangos mosás közben, centrizéskor meg főleg!
De az a baj, hogy hasonló vélemények vannak az Electrolux csoport tagjainál, a Whirlpoolnál, szinte bárhol.
A BOSCH sem olyan már, mint régen.
Olvastam olyat is, ahol az LG DD-s verzióját szidta valaki, mert ott meg a vezérlő panel ment tönkre, garancia időn kívül ( nem a 10 éves motor garanciáról van szó ) és mivel 45-be lett volna a cseréje, így hagyták a fenébe...
Szomszédom egyébként nem rég vett olyat, ő teljesen elégedett vele.
Nekünk, mint fentebb említettem, Whirlpool-unk van, most 5 éves, csapágyas lett. Eddig hibátlanul ment, gond nélkül.
Előtte volt Fagor innova, majd' 8 évet ment. Igaz, abban kb 5-6 évesen szénkefét kellett cserélni és a végére már szét rohadt a gépháza, de ezen kívül annak sem volt baja.

Hogy mit lenne érdemes venni? Nem tudom.
Kérdeztem szerelő ismerősömet, nap, mint nap mosógépeket, hűtőket, egyéb háztartási gépeket javít szervízben, ő azt mondta, ma már szinte mindegy.
A bel tartalom szinte egyezik, a körítés ami változik.
Talán amik még aránylag megbízhatók és javíthatók is relatíve egyszerűen, azok a koreai márkák, Samsung, LG. Ő ezeket tudná ajánlani.
Azt mondja ma már sajnos a fogyasztói társadalom igényeinek kielégítésére törekednek a gyártók és emiatt 2-5 évre tervezik a gépeket, utána meg már nem érdemes javítani őket, a drága alkatrészek, vagy az eleve javíthatatlanul megépített belső részek miatt.
Ilyenkor kérdem én, hogy ki a reteknek van akár 2 évente 70-100 ezer forintja egy új gépre?! Csesszék meg a gyártók, meg a fogyasztói társadalom! :(((

(#2848) default. válasza AthlonXP (#2847) üzenetére


default.
őstag

Az utolsó mondatoddal mindentől függetlenül teljes mértékben egyetértek.
Ocsmány ez a pazarló, pénz-lufit kergető, önpusztító emberiség...

(#2849) idegen lény válasza AthlonXP (#2847) üzenetére


idegen lény
őstag

Én az Electrolux invertereseiről még rosszat nem olvastam.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2850) farkas-j válasza AthlonXP (#2847) üzenetére


farkas-j
őstag

"Ilyenkor kérdem én, hogy ki a reteknek van akár 2 évente 70-100 ezer forintja egy új gépre?!"
Ha csak az utolsó kérdésedre szeretnék válaszolni, akkor a Beko a megoldás. A legrosszabb esetben 5 év után kell új gépet venned ;]
A Beko-nál olvasott vegyes vélemények érdekesek. Anno amikor mosógépet kerestem, 2 hónapig olvasgattam a neten a véleményeket a különböző típusokról pro és kontra. Az 5 éves garis Beko készülékekkel kapcsolatban ha volt is rossz vélemény, az zömében esztétikai volt. Sokaknak nem tetszett a kezelőfelülete. Valóban nem olyan szépen kidolgozott mint néhány konkurensnél. (Az LG és a Samsung egyes típusai valóban gyönyörűek!) A hangosság viszont nagyon meglep, mert ennél csendesebb gépet - most az általam vásárolt Beko WMY 81483 LMB2-ről írok - nem sokat találsz, aminek egyik oka pont az inverteres motor. Semmivel sem hangosabb mint a konkurens gyártók gépei. Talán az LG DD-s gépei halkabbak 1-2dB-el a katalógus adatok alapján. Ezt a különbséget viszont már nem igen hallod meg. Lehet, hogy olyanok panaszkodtak, akik ugyanúgy jártak mint Fedday fórumtárs. Végül nála is csak meglett a zaj forrása. :) Biztosan mások is jártak így, mert nem általános megoldás ez az alsó nikeceles plusz kitámasztás. (Pedig itt is figyelmeztet a gyártó a leírásban és az üzembe helyezési lapon piktogramokkal is illusztrálva.
Csak egy példa. Még a 90-es években hívott fel nagybátyám felesége, hogy segítsek nekik, mert a párja kivágja az új mosógépet az ablakon (1000 éves MiniMatot cseréltek új elöltöltős Zanussira). A mosógép úgy ugrál, hogy összetörte a csempét, majdnem kijött a fürdőszobából és iszonyú hangja van. Elmentem hozzájuk és kiszedtem a 3db 20 centis dobrögzítő csavart. Lett öröm. Vajon mivel kezdődött a használati útmutató, ezen csavarok kivételének a figyelmeztetésével. Sőt, az ajtajára külön figyelmeztető piktogram is fel volt ragasztva. Ennek ellenére sikerült ezekkel üzembe helyezni.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.