Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) blattida válasza Nagya21 (#2597) üzenetére


blattida
nagyúr

A kondenzációs is hőcserélőt tartalmaz.

Chaser
Az is kondenzációs, csak a szárításhoz szükséges hőt állítják elő benne hőszivattyúval.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2602) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok.

BOSCH WAB20262BY erről vélemény?

Az 5 év gari miatt Beko-t szeretnék, de most az mm-be a bosch 10%-al olcsóbb azaz 85-be megkapom.

Beko ez lenne.

Szerintetek megeri a bosch a felárat az 5 év garral szemben?

(#2603) blattida válasza SzlobiG (#2602) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Olcsó bosch, tehát nem éri meg a felárat a márkanév. A centrifugája is lassabb, így a beko jobb választás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2604) SzlobiG válasza blattida (#2603) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor ez el is dőlt, köszi. :R

Konyhába minden bosch lesz, gondoltam, akkor a mosógép is, de így hanyagolom a márka hűséget.

(#2605) Doki16 válasza SzlobiG (#2604) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt a Beko gépet te most a dunaújvárosi euronicsba akarod megvenni majd?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#2606) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Ha több vizet szeretnék (elöltöltős mosógép), mint amennyit a gép adagol magának - mert ugye eléggé keveset használnak ezek a fene nagy takarékos A+++ gépek - és töltök bele még pluszba, az árthat a gépnek? (Szerintem nem árt neki)

(#2607) blattida válasza Rodzser Mór (#2606) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Önmagában az, hogy Te, mint felhasználó, valahogy több vizet töltesz a gép dobjába, nem okoz kárt, viszont a mostani gépek mind tartják a beállított vízszintet, ezért ki fogják szivattyúzni a fölösleget. Erre inkább az adott gép több víz opcióját érdemes aktiválni, mivel úgy valóban több vízzel fog mosni, öblíteni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2608) Lauda válasza Rodzser Mór (#2606) üzenetére


Lauda
félisten

Nyugodtan, én is csináltam az elöltöltőssel. Nem fogja kiszivattyúzni sem.

(#2609) blattida válasza Lauda (#2608) üzenetére


blattida
nagyúr

Mármint, mivel csináltad? A mostani electroluxod programokhoz rendelt vízszinttel dolgozik, ha Te azt túltöltöd a felső küszöbértéknél, akkor azt ki fogja szivattyúzni magából. Ha nem éri el a küszöbértéket, akkor nem nyomja ki, annyi vizet viszont nincs értelme hozzátölteni, mert az úgy is "kevés" lesz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2610) SzlobiG válasza Doki16 (#2605) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ott bizony.

[ Szerkesztve ]

(#2611) Rodzser Mór válasza blattida (#2607) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi a válaszokat.
Már csináltam így "utántöltéssel". Kiszedtem a mosószerfiókot, zuhanyfejet bedugtam, aztán töltöttem. Nem szivattyúzta le. Persze nem is töltöttem extrém magasságokig. Csak valahogy nem tetszik nekem, hogy pl 1/3-1/2-ig van a dob ruhával és amikor forog a dob, vagyis a ruhák nem teljesen alul vannak és látom a dob alját, akkor szinte nem is látok vizet a dob alján. Ami van víz, az mind a ruhákban van felszívódva. Persze nem minden programnál van ez az ennyire kevés víz, de általánosságban lényegesen kevesebb vizet enged a gép, mint ahogy én azt csinálnám.

Nekem nem az kell, hogy víztakarékos legyen, hanem hogy vízben mossa ki a gép. Nem minden mosógépben van az általad említett több víz opció. Sőt, a legtöbb géphez nicns szerintem. Enyémnél sincs. Pedig igazán csinálhatnának ilyet, hogy akár több fokozatot megengedve lehessen kiválasztani egy megengedett maximális mennyiségig, amit a gép+motor biztonsága szabna kritériumként.

Ha majd nagyon ráérek, akkor lehet, hogy lefuttatom az összes programot (üresen és aztán X kg mennyiségű lepedővel), legalábbis az elejét. Aztán leszivattyúzom a vizet és megmérem, hogy mennyi vizet nyom ki az üstből.

Egyébként el kezdtem írni egy táblázatba, hogy melyik progrmahoz hány öblítést csinál. Sajnos a kézikönyv nem tartalmaz ilyen infókat. Talán megér egy próbát a gyártónál, hogy küldjék meg a "programot", legalábbis ami az öblítések számát és a felhasznált viz mennyiségét jelenti.

Egyébként a vízrátöltés végett korábban felültöltös mosógépben gondolkodtam. De így az elöltős mosószerfiókján keresztül zuhannyal sokkal egyszerűbb a rátöltés.

[ Szerkesztve ]

(#2612) Lauda válasza Rodzser Mór (#2611) üzenetére


Lauda
félisten

Én emiatt is vettem meg ezt a gépet. A legtöbb vizet használja a felültöltősök közül. Agyrém ez a vízspórolás. :W

(#2613) KMT válasza Rodzser Mór (#2611) üzenetére


KMT
addikt

Milyen gép? Ha netán ugyanolyanunk, vagy hasonlónk lenne, ezek engem is érdekelnének.

(#2614) Lauda válasza Rodzser Mór (#2611) üzenetére


Lauda
félisten

Egyébként el kezdtem írni egy táblázatba, hogy melyik programhoz hány öblítést csinál. Sajnos a kézikönyv nem tartalmaz ilyen infókat. Talán megér egy próbát a gyártónál, hogy küldjék meg a "programot", legalábbis ami az öblítések számát és a felhasznált víz mennyiségét jelenti.

Ez amiatt van, mert már nincs fix programja erre a gépnek. Az öblítések száma is függ a ruha mennyiségétől. Az elöltöltősöm csinált olyat, hogy kevés ruhánál csak egyszer öblített és utána ment bele az öblítő. Persze ez így nem jó, mert nem tudja így megfelelően kiöblíteni a mosószert. Tapasztalatom szerint legalább két öblítés+az utolsó öblítős szükséges ahhoz, hogy megfelelően ki legyen öblítve a ruha. 3/4 és teli töltetnél már öblített 2+1-et. A 1376HGW pl sosem csinált ilyet, hogy 1+1-et öblített, legalább 2+1, de ezen is használom a +öblítés funkciót, így legalább 1 öblítőfázist mindig hozzátesz ahhoz, amit alapból végezne.

(#2615) Rodzser Mór válasza KMT (#2613) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Candy CS4 1272 D3/1-S

Lauda

Jó ez a plusz öblítés, enyémen is van, de a Gyors 14', Gyors 30', Gyors 44' -esekhez nem lehet beletenni. Nem igazán értem, hogy miért nem. Oké, így átlépné ezt az időt, de a Napi 59'-be viszont engedi hozzátenni.

A régi Hajdú Energomat / EnergoLux / MidiMat 4-nél kevesebb öblítéssel nem dolgozott, de inkább 5 öblítésre emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#2616) Lauda válasza Rodzser Mór (#2615) üzenetére


Lauda
félisten

Bizony. A regi energolux thermal gépünk kímélőn háromszor sok vízben, pamutnál pedig négyszer öblített kicsit kevesebb vízben. Ezt fixen csinálta. A mai gépek az öblítés számot is variálják a töltöttség függvényében. A 1376HGW-m nem spórol a vízzel, emiatt is választottam ezt a gépet az inverter motor mellett.

Példának egy másik 7kg-os géppel összehasonlítva, 1376ELW 7kg pamut mosás 58l víz, 1376HGW 80l víz. :U

(#2617) daver88 válasza Rodzser Mór (#2615) üzenetére


daver88
aktív tag

üdv! Smart részét használod? használható?

[ Szerkesztve ]

(#2618) Rodzser Mór válasza Lauda (#2616) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Akkor lényegesen több vizet használ. Ez jó mosási szempontból.
Nézelődtem A+ vagy A energiájú gépek között, elvileg azok több vizet fogyasztanak. De nincs már belőlük kínálat.
Majd így mindig rátöltök, ha úgy ítélem meg. Szerencsére látszik a mennyiség, ellentétben a felültöltéssel. Azt a 1,5 percet majd rááldozom, ha rátöltök :)

daver88

Nem használom a smart funkciót, mert nincs NFC-s telefonom. Pedig kiróbálnám.
Neked is ilyen géped van?

(#2619) daver88 válasza Rodzser Mór (#2618) üzenetére


daver88
aktív tag

nem, nem ilyen van :)...csak több helyen láttam már ezeket a gépeket, jó ötlet lenne ez a programba belenyúlós dolog, ha nagy szabadságot engedne a telefonos app a beállítások terén..de gondolom sokkal többet azon sem lehetne állítani, mint amit maunálisan a gépen is beállíthatunk.

(#2620) Lauda válasza Rodzser Mór (#2618) üzenetére


Lauda
félisten

Az A/A+/A++/A+++ besorolás csak az elektromos áram fogyasztás alapján történik, emiatt sajnos ez alapján nem tudsz keresni. Nézz meg ami gépet csak lehet, a kezelésiben a fogyasztásokat. Én is így jutottam el ehhez a géphez és nem bántam meg. Sosem volt ilyen jó mosógépem. Szuperül mos és csendes. ;)

(#2621) VIPowER válasza Lauda (#2620) üzenetére


VIPowER
senior tag

Mókás ez a besorolás. Szinte víz nékül mos, A++++++, mivel kevesebb vizet kell melegíteni, annál kevesebb áramot fogyaszt, ezért lehet A++++++. A+++++, majdnem vízzel mos... nem folytatom.

(#2622) osszaki


osszaki
tag

Sziasztok,

Mosógép vásárlás előtt állok. A végjátékra maradt alternatívának az AEG és Samsung.

AEG-et egyre több helyen láttam, hogy 'régen jó volt, de most már nem', Samsungról viszont nem sok mindent találok. Se jó, se rosszat. Utóbbira most 4 év garancia és 10 év motorgarancia van.

Melyiket ajánlanátok?

AEG

Samsung

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#2623) Gömbike válasza osszaki (#2622) üzenetére


Gömbike
senior tag

Itt is nézz körül és keress vissza: [link]

Talán ebben a fórumban olvastam, hogy a Samu jó gépeket csinál, csak az ékszíj, az a gyenge pont. Utána az sem mindegy, milyen kerül vissza rá. De nem horribilis tétel.

Nekem AEG 74850a dolgozik már lassan 8. éve hibátlanul.

Az AEG gépekről itt látsz bemutató videókat: [link]

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#2624) SzlobiG válasza osszaki (#2622) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hol adnák rá 4 évet?

Megvan.

[ Szerkesztve ]

(#2625) SzlobiG


SzlobiG
félisten

MM-be vissza került a BEKO WTV 6633 B0 77-ért, ingyenes kiszállítással én azonnal le is csaptam rá. Meg is beszéltem velük, hogy a korábbi nagy konyhai gépek mellé majd tegyék oda és egyszerre hozzák ki, na meg vigyék is fel a 2. emeletre. :))

(#2626) SzlobiG válasza SzlobiG (#2625) üzenetére


SzlobiG
félisten

Úgy látszik el is vittem az utsó darabot, mer már nem elérhető. :D Gyorsan elfogyott mer nem volt elérhető náluk napokig, egyedül ma vettem észre hogy rendelhető ráadásul 2 óra körül még pénzért hozták volna ki. Remélem jó vétel lesz, ha már szerencsém volt a vásárlással.

(#2627) Lauda válasza SzlobiG (#2625) üzenetére


Lauda
félisten

Rendesek a kiszállítók, a szami group fogja kiszállítani a gépeket. :K

(#2628) SzlobiG válasza Lauda (#2627) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen pont az imént hívtak, hogy holnap hoznák a konyhai gépeket, megbeszéltem velük is, mondták semmi probléma bevárják a mosógépet és akkor egyszerre hozzák. :)

(#2629) Lauda válasza SzlobiG (#2628) üzenetére


Lauda
félisten

Rugalmasak nagyon. A raktárjuk úgy van, hogy őket a mm online raktártól egy kapu választja csak el, ott kapják meg a gépeket amit ki kell szállítani. Ilyenkor ők átveszik a gépet a papírokkal ás náluk áll a raktárban, míg a többi meg nem érkezik. Hoztak már nekem is többször gépet és vittek is vissza, abszolút pozitív velük a tapasztalatom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2630) asdf_ válasza SzlobiG (#2625) üzenetére


asdf_
veterán

Majd szamolj be, mert felig-meddig szemezek azzal is :)

(#2631) daver88 válasza SzlobiG (#2626) üzenetére


daver88
aktív tag

hát kiváncsi leszek megkapod-e - mert egy kis bennfentes információ - : 2 hete nincs már készleten a Beko-nak ez a típus raktáron Mo-n..úgyhogy vagy valamelyik boltból elhozatják, ahol még maradt, vagy valaki hibázott az online felületen...

[ Szerkesztve ]

(#2632) SzlobiG válasza daver88 (#2631) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ettől félek én is, hogy webshop hiba lesz. :O Pedig egész nap elérhető volt, hogy raktáron, ahogy most este megvettem eltűnt egyből, nem elérhető.

Reménykedek azért. :U

Ha nem, akkor marad az euronics féle verzió, de ez ahogy néztem az adatait jobb nála.

(#2630) asdf_ Óóó hát az még nem mostanába lesz, majd ha kész a lakás. :)

(#2633) Lauda válasza SzlobiG (#2632) üzenetére


Lauda
félisten

Holnap meglátod úgy is, elviekben délelőtt kapsz emailben számlát, ha tudják szállítani a gépet. Ha nem akkor cumi, sajnos ez is bent van.

(#2634) asdf_ válasza SzlobiG (#2632) üzenetére


asdf_
veterán

Csereprogramos lesz a vasarlasom, szoval nekem is messze van az meg...
Kivancsi vagyok amugy, hogy Bekoek azt pl. hogyan fogjak birni keszlettel, sanszosan sokan fognak szerintem ramozdulni az o cuccukra.

(#2635) daver88 válasza SzlobiG (#2632) üzenetére


daver88
aktív tag

melyikre gondolsz a euronics-ban?

(#2636) SzlobiG válasza daver88 (#2635) üzenetére


SzlobiG
félisten

Erre.

Ez majdnem ugyanaz mint az mm féle, fogyasztásban több csak az adatlapja szerint. Szóval ha az nem jön össze, akkor megyek ezért.

Lau: Igen délelőtt tuti hívnak gyorsak voltak a másik gépekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#2637) tucsok.


tucsok.
senior tag

A Beko 60cm. széles mosógépeire fellehető szárítógép?

"So say we all"

(#2638) asdf_ válasza SzlobiG (#2636) üzenetére


asdf_
veterán

A 6633-ra inverteres (de nem DD!) motort irnak valahol, a 6632-nel viszont ezt nem emelik ki, igy az sanszosan meg szenkefes. Probaltam korbenezni a szomszedos (es tavoli) orszagok beko weboldalain, hogy mi lehet az igazsag, de ez egy elmebeteg ceg, minden egyes orszagban halal mas tipusszamok vannak, se 6632-re se 6633-ra nem bukkantam sehol.

[ Szerkesztve ]

(#2639) SzlobiG válasza asdf_ (#2638) üzenetére


SzlobiG
félisten

Néztem már én is, elvileg mind2 inverteres. Más gyártók is ezt csinálják ám össze-vissza vannak számozva a készülékek a boschnál is találtam olyat ami lengyel piacra volt gyártva még is itt árulják.

(#2640) Ennyike


Ennyike
csendes újonc

Sziasztok!

Olcsóbb felültöltős mosógépet szeretnék vásárolni (paneles fürdőszoba). Tudnátok javasolni néhány típust?
Köszönöm a segítséget. :)

Ennyike...

(#2641) daver88 válasza SzlobiG (#2639) üzenetére


daver88
aktív tag

6632 NEM inverteres...6633 viszont az, ez fogja leváltani

(#2642) farkas-j válasza asdf_ (#2638) üzenetére


farkas-j
őstag

A Beko ügyfélszolgálat információja szerint ezek a típusok biztosan inverteres motorral vannak szerelve:
WTV 6633 BO
WMY 81483 LMB2
WTV 8734 XCOM

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2643) SzlobiG válasza daver88 (#2641) üzenetére


SzlobiG
félisten

Feltételezem ezért jobb a fogyasztása mint a 6632 verziónak.

(#2644) Ennyike


Ennyike
csendes újonc

Sziasztok!

Ez ugyan elöltöltős, de kicsi... :) Mi a véleményetek róla?
LINK

[ Szerkesztve ]

Ennyike...

(#2645) SzlobiG válasza Ennyike (#2644) üzenetére


SzlobiG
félisten

Erre nincs 5 év gar, csak 2.

(#2646) Ennyike válasza SzlobiG (#2645) üzenetére


Ennyike
csendes újonc

Igen, de jóval olcsóbb is, ha jól láttam.. :) De ez egy jó készülék szerinted?

Ennyike...

(#2647) SzlobiG válasza Ennyike (#2646) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ezt majd a szakértők megmondják nekem a 2év gar tűnt fel elsőre. :)

Úgy néz ki szerencsém lesz MM már át is adta a gépet a futárszolgálatnak, szóval volt még a fentebb linkelt bekoból. :)) :K

(#2648) Chaser válasza asdf_ (#2638) üzenetére


Chaser
titán

mi a különbség az inverteres és a másik megoldás közt?
gugliztam már, de itt érthetőbb válaszra számítok :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2649) Nagya21 válasza Chaser (#2648) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Az Inverteres motor egy sima aszinkron motor , az inverter a motor vezérlésére utal.
A DD motor egy állandó mágnesü motor, lényegében egy Brushless kefenélküli motor, aminek a külső palástja forog.
Video
A hátrány annyi, hogy ha simmeringes a gép, a víz egyből a villanymotorba folyik.........
Előnye: nincs szíj, ha a mosógép tönkremegy akkor szélkelepet a motorra kötve áramtermelőnek lehet felcsapni.
Üdv Nagya

UI: itt egy jobb videó a müködéséről:Videó

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#2650) blattida válasza Chaser (#2648) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindkét megoldás kefementes, csak a szimpla inverteres ugyanúgy szíjjal hajtja meg a dobot, mint a hagyományos, kefés motorok, míg a dd közvetlenül, szíj nélkül, ahogy Nagya is írta. A dd nagyon cool, meg menő, meg nagyon technicista megoldás, ám rövidebb az élettartama, egyetlen valódi előnye a halksága,ám majdnem ugyan annyira csöndes a nem dd inverteres motor is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.