Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) RetepNyaraB válasza ittakary (#24299) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Terminálban műxik a copy-paste?? Ezt még az életben nem próbáltam. Vagy megint hülyeséget kerdek... :blush:

Más: a live display tényleg fura, mert éjszaka nem vált át az automatika magától az éji üzemre. Gps aramsporolosban van. Kár. Van rá valami megoldás?

#24300) Criton@ fastbootból kellene tisztán ujratelepíteni. Kicsit advanced feladat, de ha csináltál ilyesmit régebben akkor menni fog. Keress rá itt a fórumban, volt róla szó mostanság többször, parancsok is itt vannak valahol. De át is kukdhetem linkben. Előfeltétel működő ADB a gépen. Ehhez lásd a bevezetőt.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24302) #01696768


#01696768
törölt tag

Ezmegdemiezmán? :O Nem biztos, hogy ROM probléma, de a gyári 5.1.1 óta veszem észre, hogy éjszaka akár 15%-ot is merül. Repülő mód, mindent kikapcsolok, a wifi se ébredjen alváskor, és mégis ez van. :W
Wipe cache volt update után, ennél többet a lolli upgrade óta nem is szoktam.
(Azóta kénytelen voltam feltölteni, szóval más fotót most nem tudok lőni, de ha megmondjátok, mit nézzek, akkor legközelebb.)

(#24303) petipetya válasza RetepNyaraB (#24301) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam a linux terminálban CTRL+SHIFT+V a beillesztés. Ha nem erre gondoltál, akkor passzolom mire. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#24304) ittakary válasza RetepNyaraB (#24301) üzenetére


ittakary
nagyúr

Dehogyis terminal! erről beszélek!

(#24305) G4bi89 válasza RetepNyaraB (#24301) üzenetére


G4bi89
senior tag

Ezt a funkciót én még nem láttam működni. :( CM nigtly-ban sem ment soha, legyen szó Nexus5-ről vagy 1+1-ról.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#24306) Criton válasza RetepNyaraB (#24301) üzenetére


Criton
veterán

megvan, köszönöm szépen :) akkor szerintetek a sok fagyogatás megszűnne egy fastbootos telepítéssel?

(#24307) ittakary válasza Criton (#24306) üzenetére


ittakary
nagyúr

meg kell próbálni

ha nem szűnik meg, akkor gariztatás, mert az hardveres hiba lesz

(#24308) RetepNyaraB válasza ittakary (#24307) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De reméljük semmi hard gebaszt. Nem olyan gyakori az. Ellenben OTA, vagy recovery frissítésnél elég gyakran félremehet valami teleport közben és kikötsz a klingonoknál...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24309) hedgehog


hedgehog
senior tag

azt olvastam most, hogy a 12.1 nightlyben lehet az elmentett wifi kapcsolatok prioritását állítani (elvileg a beállításokban a wifinél a menüben a mentett hálózatok menüpontban lehet a listában mozgatni a listaelemeket).
Nálam a friss 12.1S-nél nincs ilyesmi (nincs mozgatási lehetőség), megnéznétek nálatok mi a helyzet? (jó lenne 12.1 nightly és 12.1S final user tapasztalata is :) )

-- aka p3d3str1an

(#24310) RetepNyaraB válasza hedgehog (#24309) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

12.1S-ben nincs ilyen lehetőség. Egy régebbi telefonom portolt CM11-esén volt, de sosem működött rendesen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24311) dwd1 válasza hedgehog (#24309) üzenetére


dwd1
tag

ha rootolt a telefon akkor a /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf -ban minél feljebb van annál szivesebben kapcsolódik rá. priority= pedig minél nagyobb annál szivesebben kapcsolódik rá. érdemes összhangban lennie :)

[ Szerkesztve ]

(#24312) valsavis


valsavis
tag

sziasztok,

mas is tapasztalta hogy elveszti a telefon a mobil halozatot az uj 12.1 CMel?

12.1-YOG4PAS1N0

(#24313) hedgehog válasza RetepNyaraB (#24310) üzenetére


hedgehog
senior tag

itt írnak a témáról: http://www.cyanogenmod.org/blog/latest-updates-to-cm-12-1

De akkor gondolom max a nightlyben van benne, a COS12.1ben már nem került bele. Egy nightly user megerősíthetne benne (hogy ott legalább van).

dwd1: annyira nem fontos, hogy csak emiatt rootoljak, csak arra voltam kíváncsi, hogy én nem találom, vagy tényleg nincs nekünk ilyen.

-- aka p3d3str1an

(#24314) morfeus08


morfeus08
tag

Sziasztok!
Pár napja már én is büszke tulaja vagyok egy One-nak. Olyan kérdésem lenne hogy az AudioFX-rz hogy lehet működésre bírni ? Hiába kapcsolom be, állítgatok rajta se hangszórón se fülessel nem hallok semmi különbséget.

(#24315) gF válasza hedgehog (#24313) üzenetére


gF
senior tag

Benne van ez a funkció csak ki kell kapcsolni az automatikus prioritást.

(#24316) ittakary válasza morfeus08 (#24314) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem sem működött soha, erre én is kiváncsi lennék

(#24317) hedgehog válasza gF (#24315) üzenetére


hedgehog
senior tag

mármint a 12.1 nightlyben van benne?
nekem 12.1S-ben nincs ilyesmi, hogy automatikus prioritás... vagy hol keressem?

-- aka p3d3str1an

(#24318) RetepNyaraB válasza gF (#24315) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hol lehet ilyet kikapcsolni?

(#24311) dwd1@ :R

morfeus08 (#24314)@
Mivel játszod le? Néhány programban (pl poweramp asszem) külön engedélyezni kell az audio-extended vagy milyen beállításoknál. Vagy a beállítások-hangok menüben. Azért nem tudom pontosabban, mert én rögtön legyalultam :B

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24320) gF válasza hedgehog (#24317) üzenetére


gF
senior tag

Én nightly-t használok.
Beállítások/Wi-Fi/Mentett hálózatok -> Automatikus prioritás
Ha ez ki van kapcsolva, akkor szabadon lehet rendezgetni a mentett AP-kat.

[ Szerkesztve ]

(#24321) RetepNyaraB válasza gF (#24320) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ach soo :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24322) hedgehog válasza gF (#24320) üzenetére


hedgehog
senior tag

jaja, értem, akkor úgy van ahogy sejtettem, a 12.1S-be ez nem került bele.

-- aka p3d3str1an

(#24323) M0RGI válasza ittakary (#24316) üzenetére


M0RGI
őstag

És én is. Pont a napokban szembesültem a problémával.

(#24324) dwd1


dwd1
tag

Ha valaki fólián gondolkodik. Tegnap rakattam fel az ebayről rendelt Ultimate Shield fóliát. Iszonyat jó tapintása van és nagyon profinak tűnik! Gyorsan itt volt.

(#24325) Saccco válasza dwd1 (#24324) üzenetére


Saccco
nagyúr

Negyed ennyiért is nagyon jókat lehet kapni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24326) Obyboy válasza dwd1 (#24324) üzenetére


Obyboy
addikt

A gyári nem jobb???

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#24327) dwd1 válasza Obyboy (#24326) üzenetére


dwd1
tag

Nem tudom. Egy vékony fólia volt rajta amikor megkaptam, de a fórumot alaposan visszaolvasva ezt ajánlotta valaki és én nem bántam meg, tényleg minőségi bár szükségem ne legyen rá :) Csak gondoltam kirakom ide a linkjét hátha hasznos valakinek :)

(#24328) Peet91


Peet91
aktív tag

Nosztalgikus vállveregetés gyanánt körülnéztem kicsit az OpO-s cikkem fórumában, és arra lettem figyelmes, hogy 15-20 fő az újabb, azóta itt is aktív tulajok közül az én írásom hatására álltak át a "sötét" oldalra. :) Ilyenkor érzem azt, hogy megérte koptatni a billentyűzetet :D

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#24329) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Power Nap progit használja valaki ? Van valakinek tapasztalata vele ?

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#24330) kopter77 válasza olahdave (#24272) üzenetére


kopter77
tag

Cm 3-hete vettem.

[ Szerkesztve ]

(#24331) csposta24


csposta24
csendes tag

Ma besokalltam, 100-ról 30%-ra merült a gép, 1 óra 5 perc SOT mellett.
Ha wifin vagyok, akkor minden ok, éjjelente alig merül pár százaléknyit, de mobilneten piszok gyorsan szívja valami az akksit. Mondjuk ez a mai eset elég extrém volt, nagyjából négyórányi kijelzőidő össze szokott jönni.

Csinált már valaki közületek olyat, hogy cm12s-re flashelte a 44s modemét. meg a proximity peccset?
Több helyen is olvastam már, hogy ez gyógyítja a beakadt mobil rádiót.

(#24332) szkorhetz válasza csposta24 (#24331) üzenetére


szkorhetz
őstag

Valami nálatok nem kóser...

(#24333) csposta24 válasza szkorhetz (#24332) üzenetére


csposta24
csendes tag

Általában a chrome az ami a leginkább szokta meríteni az akkumulátort, két-három órára beragad a rádió.
Ma viszont a google play szolgáltatások és a google szolgáltatások húzott bele.
Plusz valami kétszer is sokáig ébren tartotta a rendszert.
Ráadásul hülye is vagyok, elfelejtettem screenshotot csinálni.

(#24334) gipsztigris válasza szkorhetz (#24332) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem rossz ez! Akinek ettől nagyobb igényei vannak, az hordjon magával powerbankot! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#24335) ollie válasza gipsztigris (#24334) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 4 óra SoT-ot simán lehetett hozni Nexus 5-tel a 2300-as akkuval, akkor itt 3100-essel elég sovány.

***

(#24336) ittakary válasza ollie (#24335) üzenetére


ittakary
nagyúr

nagyobb kijelző, nagyobb hardver, más ROM

SEMMI összehasonlitási alapod nincs, szóval ez a kijelentés igy ahogy van semmit nem ér

(#24337) ollie válasza ittakary (#24336) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A SoC csak órajelekben különbözik. A kijelző tényleg nagyobb, de nem sokkal. A ROM meg más. Na és? Attól még többet kéne fogyasztania? Az általad felsoroltak alapján akkor sose lehetne összehasonlítani 2 mobil fogyasztását.

***

(#24338) ittakary válasza ollie (#24337) üzenetére


ittakary
nagyúr

majdnem 5 óra kijelzőidőre azt írtad, hogy sovány ... ne vicceljen, kérem Uram!

TÖKÉLETESEN - teljesen jó eredmény az! sőt, OPOból kihozni ennél többet csak módosított kernelekkel, ROMmal lehet csak.

ne keltsd kérlek a feszültséget a hétköznapi felhasználókban, akik "csak" 4-5 óra között járnak egy töltéssel :) (átlagos felhasználás mellett: wifi, 3-4G mobilnet, zene, játék, FB, stb teljesen normális a 4 óra!)

(#24339) gipsztigris válasza ittakary (#24338) üzenetére


gipsztigris
addikt

Így igaz! Ebben a majdnem 5 órában van egy óra telefonálás is, és az nem elhanyagolható akku fogyás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#24340) Shyciii válasza ittakary (#24338) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerintem nem érted olliet. Ő nem at mondja, hogy azért sovány az eredmény, mert OPO-ból nagyobb kijelzőidőt ki lehet hozni, mint majdnem 5 óra, hanem azt hogy összesen nézve az alig kevesebb, mint 5 óra kijelzőidő sovány. És ebben igaza van. Ebből a szempontból nekem is az elmúlt időszak legrosszabb telefonja az OPO. Motorola X-el is 6 óra közelében voltam ugyanezzel a használattal, Xiaomi Mi4-el pedig ugyanúgy CM custom rommal meg stabian 7-7,5 óra kijelző időm volt. Az OPO jó esetben 5 órája (de inkább 4 és fél) sajnos igen karcsú az én használatomhoz is.
A másik, hogy miért ne lehetne más típusú telefonokat összehasonlítani SOT idő alapján még ha más is a hardver? Ez rengeteged embernek döntési szempont mikor mobilt választ. Az meberek nem hardvert vesznek, hanem MOBILT. És nem a hardvert vizsgálják (mert mi a büdös francnak azt nézni), hanem azt, hogy szép, kényelmes használatú, érzetre gyors, és hogy meddig bírja (SOT).

(#24341) gipsztigris válasza Shyciii (#24340) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezt írta ittakary: "OPOból kihozni ennél többet csak módosított kernelekkel, ROMmal lehet csak."

Ugyanarra hivatkoztok! :) Neked is csak CM rommal sikerült a MI4-en ekkora SoT elérni. MI4, gyári rommal sem tudott 5 óránál többet szerintem.
Szóval, lehet itt szépeket írni és lehet órajelet meg minden egyebet levenni a béka segge alá, hogy minél nagyobb SoT legyen, de csak halkan kérdem, ki az az átlag felhasználó, aki egy nap alatt (durván 14-16 óra) öt óránál többet nyomkodja a készülékét? :)
Felesleges minősíteni, hogy kevés vagy sok, itt a felhasználói szokások azok, amik alapvetően meghatározzák a kijelzőidőt. Ilyen teljesítményű telefonhoz teljesen rendben való akkumulátort terveztek, illetve az energiagazdálkodása is teljesen megfelelő!....szerintem!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#24342) Saccco válasza gipsztigris (#24341) üzenetére


Saccco
nagyúr

Más mobil: nálam pl.: a Mate 7 is kb 5,5-6 órát tudott (4.100mAh(!)), LG G3 inkább csak 4-4,5-et (3000mAh), OPO 5+ (3100mAh). Kevés telefonálás, sok net, sok mobilnet (3G), kevés játék, fényképezés, rossz térerő.

A SoT minden esetben 100%-ra értendő.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24343) fornettisuti


fornettisuti
veterán

OnePlus Power Bank-ra tudtok megbizható beszerzési forrást, hivatalos oldalon out-of Stock?
Akinek van a 10Ah-s elégedett-e vele vagy nézzek Xiaomi-t?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24344) petipetya válasza fornettisuti (#24343) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csakis a bangood-ról rendelnék a helyedben.

Eddig két Xiaomi Power Bankot rendeltem onnan, és a gazdája azóta is megelégedve használja. Ha kell a link, csak szólj.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#24345) fornettisuti válasza petipetya (#24344) üzenetére


fornettisuti
veterán

Légyszives, dobj meg a linkkel, amennyiben tuti, hogy eredeti a cucc és nem kókányolt-kigyulladó hamisítvány!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24346) Saccco válasza fornettisuti (#24345) üzenetére


Saccco
nagyúr

A legjobbkor akarod venni, most nagyon jó az ára.
Tessék: Xiaomi 10000 - Az eladott darabszám is beszédes: Sold: 41444

Nekem is ilyen van, előtte a 10400 is nagyon bejött.

ollie: Csak ne fenyegetőzz... csúnya robi ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24347) ollie válasza fornettisuti (#24345) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Banggoodról csak eredeti, Xiaomi cuccok jönnek, itt az egyik, ami nemrég jött meg nekem: [link]

És most pont le is van árazva.

mod: elkéstem. Saccco-t bannolni kell, hogy legközelebb ne előzhessen meg :P

[ Szerkesztve ]

***

(#24348) fornettisuti


fornettisuti
veterán

köszönöm mindkettőtöknek! :R

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24349) fornettisuti válasza ollie (#24347) üzenetére


fornettisuti
veterán

az mi, hogy rákattintok a linkre és 3300hufról 2 sec hirtelen 4200-ra vált az ár? :Y

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24350) kelzsoca válasza fornettisuti (#24349) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gyors pénzmozgás :D

https://vertigostore.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.