Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Saccco válasza szkorhetz (#24450) üzenetére


Saccco
nagyúr

Chrome OS... ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24452) janosibaja válasza Saccco (#24451) üzenetére


janosibaja
őstag

És valami tanácsot tudnátok adni?

(#24453) dwd1 válasza janosibaja (#24452) üzenetére


dwd1
tag

Én nem tudom letörölni pedig Nova Launchert használok, csak simán disable és nem zaklat (bár eddig se zaklatott).

(#24454) Vagany válasza janosibaja (#24449) üzenetére


Vagany
őstag

A launcher és a browser nem ugyanaz. A trebuchet az launcher, a CM alap launchere. A chrome, a firefox, meg amiről te beszélsz - "...nem lehetett működésre bírni benne a linkeket..." - az viszont browser. Ha pontosan leírnád mi történt igazából, akkor lehet tudunk segíteni.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#24455) szabieable


szabieable
aktív tag

megjött végre az OTA a kütyümre, érdemes váltani a 12 Lollipopra vagy maradjon inkább a 11 KitKat? Mielőtt belaknám a telefont updatelnék ha javasolt.

(#24456) janosibaja válasza Vagany (#24454) üzenetére


janosibaja
őstag

Kösz, hogy te legalább nem hülyéztél le. Természetesen tudom, hogy a böngésző és a launcher nem ugyanaz. Bár örülök, hogy a látszattal sikerült többeknek mosolyt csalnom az arcára.

Azt hittem - tévesen, bocsánat -, hogy Trebuchet a neve a CM-ben "gyárilag" Browser nevet kapott böngészőnek, ami időnként rosszul működött, ezért töröltem.

Másik történet, hogy rendre kapok olyan üzenetet, hogy "A Trebuchet alkalmazás sajnos leállt." Pedig én egy másik launchert használok, s az működik is kifogástalanul. Az zavart, hogy miért jöhetnek a kikapcsolt launchertől hibaüzenetek... Fut a háttérben?

[ Szerkesztve ]

(#24457) ollie válasza szabieable (#24455) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy tudom, hogy a cm11-nek a legjobb az akkuideje, így ha az fontos neked, valszeg nem éri meg update-elni.

***

(#24458) fornettisuti válasza szabieable (#24455) üzenetére


fornettisuti
veterán

ne frissits!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24459) RetepNyaraB válasza szabieable (#24455) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Csinálj teljes mentést a kitkatról. Nyomd tele alkalmazásokkal és nyúzd egy hétig. Csinálj még egy mentést, aztán frissíts, majd factory reset. Ha pedig nem jön be visszateszed a neked tetsző kitkat mentést. Orevoár!

(#24456) janosibaja@ mivel állítottad le a Trebuchet-t? Ha másik launchert használsz, úgyse csinál semmit. Ha viszont törölted, vagy befagyasztottad könnyen lehet, hogy valami használná, nem találja és azért sikongat. Ha ott volna, az adott folyamat rájön, h nem a Tr. az alapértelmezett launcher és otthagyja, mint darázs az ecetet.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24460) Vagany válasza janosibaja (#24456) üzenetére


Vagany
őstag

Én még nem nagyon használtam a CM browsert, de amit néztem az működött rajta. A CM ígérete szerint kevesebbet fogyaszt, kevesebb erőforrást használ és gyorsabb mint a chrome. Ha nem tetszik én azért nem törölném le, sok helyet nem foglal és jöhet még frissítés hozzá ami javíthat a kompatibilitáson, hogy az általad irt oldalak is rendesen fussanak. A launcher probléma is érdekes, én használtam korábban más launchert, de a trebuchet is sokat fejlődött és rendkívül pörgős, ezért visszaálltam rá és a gesztusokon kívül mindent tud ami nekem kell gyors, kevés erőforrást használ és hibamentes. Ha még nem csináltad javaslom a program gyorsítótár és adatok törlését kipróbálni.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#24461) janosibaja válasza Vagany (#24460) üzenetére


janosibaja
őstag

:R

(#24462) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok.Van valakinek olyan tapasztalata, h csikozodik a kepernyo, mint nalam az alabbi kepen? Mitol csinhatja ezt?

(#24463) szabieable


szabieable
aktív tag

Mivel lehet letiltani a selfupdatet? Hiába tolok cancelt a system updatere mégis mindig újrapróbálkozik a 12-es cyanogen...

[ Szerkesztve ]

(#24464) AKU_HUN válasza ampulla (#24462) üzenetére


AKU_HUN
csendes tag

Volt de mióta az aktuális Nightly vagyok megszünt.

he he he

(#24465) #01696768 válasza ampulla (#24462) üzenetére


#01696768
törölt tag

Én felül tudom produkáni, ha a hangbeállírások (prioritás, stb.) között váltogatok gyorsan. ;) xda-n olvastam róla, a gyári rom bugja. Mivel nálam csak nagyon extrém esetekben jön elő, nem foglalkozom vele.

[ Szerkesztve ]

(#24466) ampulla válasza #01696768 (#24465) üzenetére


ampulla
aktív tag

Nekem is most fordult elo eloszor, de egy reboot megoldotta. Nightly flashelese amugy hogy mukodik? TWRP-bol siman? Kell hozza a frimware? Mert nekem az nincs meg fent.

(#24467) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az a durva, hogy pl a Xiaomi meg tudta azt csinálni most, hogy kijött a Redmi Note 2-vel, hogy a régi Redmi Note is új romot kapott (MIUI v7-et), amivel 30-50%-kal (nem elírás, konkrét értékek) növelte meg a SoT-ot. És itt van a OnePlus, akinek csak 2 készüléke van, és nem képesek normálisan optimalizálni a romokat.

A Redmi Note 4G a régebbi, v6-is MIUI-val 5, 5 és fél óra üzemidőt hozott (4 magos Snapdragon 400, 5.5 colos HD kijelző, 2GB ram, 3200 mAh akku), most meg 7-8-at. Ehhez hozzájön még az is, hogy jóval smoothabb is lett a rendszer, sokat gyorsult, pedig az S400 épphogy elég a HD-hoz, ami azt is jelenti, hogy jobban kell erőlködnie, és amúgy nem egy túl takarékos SoC.

[ Szerkesztve ]

***

(#24468) szkorhetz válasza ollie (#24467) üzenetére


szkorhetz
őstag

Barátnőmnek az van, BTW és a legszörnyűbb az egészben, hogy újraindítás után, ugyanazokat az alkalmazásokat nem kicsit gyorsabban nyitja meg. Meg három naponta tölti, dehát ez más kérdés.

(#24469) ollie válasza szkorhetz (#24468) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én 1 hónapja adtam el, és már bánom.

***

(#24470) G-Bali


G-Bali
senior tag

Azt esetleg tudja valaki hogy mert nem kapok meg üzeneteket szinte sose vagy nagyon ritkán? (Viber, FM, watsapp...)
Gyári 5.0.2

Szerkesztve:lehet én kapcsoltam be valamit.....

[ Szerkesztve ]

(#24471) motoflug válasza ollie (#24469) üzenetére


motoflug
őstag

Azert az OPO eleg sok teruleten jobb nala.

(#24472) ollie válasza motoflug (#24471) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, a kijelző nagyobb felbontású, gyorsabb SoC, kisebb és könnyebb a teló (szebb is), vannak rá custom romok. Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

***

(#24473) motoflug


motoflug
őstag

Egyebkent az OPO gyari rommal tudja az osztott kepernyot?

(#24474) szkorhetz válasza ollie (#24472) üzenetére


szkorhetz
őstag

Jó, azért nekem bármennyire is tetszett régen a MIUI, már el sem tudom képzelni, hogy megint azt használjak..

Ezért lett megint OPO és nem Zenfone 2.

(#24475) Tomi229


Tomi229
tag

Van egy bluetooth-os billentyűzetem amit minden eddigi készülékenmel tudtam csatlakoztatni, de az OPO-val sajnos nem sikerül. Amikor elkezd csatlakozni akkor ilyesmit ír: incorect password or key. Valami megoldás?

(#24476) Just_Reboot válasza ollie (#24467) üzenetére


Just_Reboot
addikt

"a régi Redmi Note is új romot kapott (MIUI v7-et), amivel 30-50%-kal (nem elírás, konkrét értékek) növelte meg a SoT-ot."

Csak ott az Android verzió is maradt KitKat.

[ Szerkesztve ]

(#24477) ollie válasza Just_Reboot (#24476) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na és? 30-50%-kal nőtt a SoT. Itt meg azt sem tudják megcsinálni, hogy ne csökkenjen.

***

(#24478) diegho válasza ollie (#24477) üzenetére


diegho
nagyúr

Miért olyan fontos az, hogy 5 óra felett legyen a SoT? Ezt abszolút nem értem. Nekem az a lényeg, hogy gyors legyen, mindent jól reagáljon, ha kell használható képeket tudjak vele készíteni és esténként tudjak rajta netezni.

(#24479) szkorhetz válasza diegho (#24478) üzenetére


szkorhetz
őstag

Hát, sajnos vannak nekem is napok, amikor reggel 8-tól egyetemen vagyok egy megszakítással este hatig.
Na, akkor jó volt, hogy 4100 mAh-ás az aksi a Mate 7-ben.. :D

(#24480) diegho válasza szkorhetz (#24479) üzenetére


diegho
nagyúr

Power bank nincs?

(#24481) Shyciii válasza diegho (#24478) üzenetére


Shyciii
veterán

Ugye ez most nem komoly kérdés? :D Mert elég buta kérdés, ha komolyan ezt kérdezed :)

(#24482) diegho válasza Shyciii (#24481) üzenetére


diegho
nagyúr

Én már csak ilyen buta ember vagyok. Mi a jobb? Egy olyan, aminek gyenge a kijelzője, a kamerája, lassú stb, de bírja 3 napig 1 töltéssel, vagy egy olyan, aminek szép képe van, jó a kamerája, gyors, de naponta tölteni kell? Én kérdés nélkül az utóbbit választom.

(#24483) Saccco válasza diegho (#24482) üzenetére


Saccco
nagyúr

Naponta, de nem napközben (is). Pl. LG G3... :DDD
Nekem kb. 4 órát kell bírnia a SoT-ban + estig bírja ki (töltőig marad 25%+).

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24484) diegho válasza Saccco (#24483) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam 2-3 óra között van a SoT estig és szokott lenni 50-56% között.

(#24485) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

most melyik az utolsó rom?
wugfresh toolal tenném fel..
régóta nem frissítettem a telefont.. mármint nyalóka van fent.. de az első ota talán

esetleg aki gépen van linkkel megdobna? köszi

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24486) Tibko8 válasza scope2007 (#24485) üzenetére


Tibko8
senior tag

Most ez a legfrissebb cm-12.1-YOG4PAS1N0 . Itt megtalálod az összes frissítést

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24487) ollie válasza scope2007 (#24485) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

LMY48B build a legújabb.

De hát ezt úgyis letölti neked a tool.

***

(#24488) petipetya


petipetya
nagyúr

5.1.1 alatt már nektek sincs a telón a Google zenefelismerő widgetje? Mert nem találom, a Shazam pedig nem ismert fel egy olyan számot, ami a gugliénak tuti nem okozott volna nehézséget.

"nincs rá lezsóidő"

(#24489) Shyciii válasza diegho (#24482) üzenetére


Shyciii
veterán

Képzeld! Van olyan aminek jó a kijelző, a kamerája, ugyanolyan gyors, és az akksijával ugyanolyan használattal a 4,5 óra helyett 7,5 óra SOT-ot csináltam. No most akkor mi van? Egy hátránya volt, hogy a custom romok nem voltak olyan kifinomultak, és "csak" 5"-os kijelzője volt, de magasan verte az eddigi összesen telefonomat optimalizáltság, és hardver kihasználtság tekintetében. Történetesen a hardvere javarészt megegyezik az OPO-éval, de valahogy mégis jóval tovább bírja. Értem én hogy OPO-d van, és az emberi természet ilyenkor bele van buzulva a saját készülékébe, de azért illene egy kicsit körülnézni a nagy világban, hogy lássál olyat is, amiről eddig még csak nem is tudtál, mert szemmel láthatóan tájékozatlan vagy az 1-2 éves mobilok körében is.

(#24490) Tibko8 válasza Shyciii (#24489) üzenetére


Tibko8
senior tag

Mi volt az a bizonyos telefon?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24491) purcigeorge válasza Shyciii (#24489) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

7 órát az OPO is tud, nekem már vót. Igaz, ebook-ot olvastam. :). Azt mondom, az OPO-nak nincs rekord döntögető aksija, de pont teljesen kompromisszum mentes. Amikor 7 órát olvastam rajta, akkor is kibírta estig. (Igaz, az ebook nem használ netet, meg semmit, csak a kijelzőt)

(#24492) Shyciii válasza Tibko8 (#24490) üzenetére


Shyciii
veterán

Tibko8

Xiaomi Mi4. Eladásra került mert 1 bajom volt vele, plusz nagyobb kijelzőjű telefonra volt szükségem. Az új tulaj ennél is jobb kijelzőidőt produkált, persze ő lightosabban használja, és persze ő sem a gyári MIUI-val, mert az egy borzalom lett. Viszont CM 12.1-el használtam, mint az OPO-t, és mégis mekkora eltérés van, ezért tudok arra gyanakodni, hogy valami a hardverrel nem kóser. Tán a wifi chip, tán a modem xarabb változatot kaphatott, hogy jobban meríti.

purcigeorge

Sőt. Valakinek 9 órát is bírt. Persze úgy, hogy szintre csontra levette a fényerőt, és ő is csak olvasgatott rajta. De nem ez a tipikus okostelefon használata. Nálam meg pláne nem :) Nálam a 4,5 óra SOT nem tart ki a nap végéig. Reméltem az utód majd megoldja, de az nem hogy nem lett jobb, hanem egyenesen visszalépés lett. Nem csak még kevesebbet bír az akksija, de lassabban is tölt fel, mint a Oneplus One. Egyéb visszalépésekről nem is beszélve, úgyhogy el vagyok keseredve.

(#24493) diegho válasza Shyciii (#24489) üzenetére


diegho
nagyúr

Több telefonon van. Bármit vehetnék, de mégis ez a daily driver. Nekem semmi bajom nincs ezzel, ha neked nem felel meg rendben, vegyél másikat és mehetsz is a topikjába.

(#24494) Shyciii válasza diegho (#24493) üzenetére


Shyciii
veterán

Nah megjött a tipikus besértődös hozzászólás is. Ettől nem lett sem gazdagabb, sem tárgyilagosabb a fórum. Lehet, hogy ilyenkor célszerűbb nem írni semmit, ha csak az ömlengés megy.

(#24495) diegho válasza Shyciii (#24494) üzenetére


diegho
nagyúr

Sosem értettem, hogy ha valamivel valakinek baja van, miért használja? Cseréld le legyél újra boldog!

(#24496) Vagany válasza petipetya (#24488) üzenetére


Vagany
őstag

Nekem is hiányzott, de a play áruházban meg van én onnan szedtem le.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#24497) G4bi89


G4bi89
senior tag

Aksi "vitába" beszállva, vagy inkább csak, hogy ellen példát is hozzak:

CM.12.1 (YOG4PAS1N0) További képek

Képeken is látszik, de azért leírom.
Sok wifi, kevés mobilnet, nyilván ez sokat számít. A fényerő automatán és mivel az elmúlt napokban is azért szépen sütött a nap, volt amikor maxon világított. Google Play szolgáltatások rendszabályozva, mert ha rosszalkodik akkor a 4 óra sincs meg. :DDD Szerencsére csak ritkán gondolja úgy, hogy megbolondul.
Rádió viszont szeret beragadni ilyenkor az összes mobilnetet használó program beragad, de szerencsére ez nem merít annyira. (pedig láttam néhányotoknál rendesen tudja szívni) Egyébként ez lollipop hiba és a Google tolta el, mert Nexus5-ön is jelentkezik.

Sync on, viber sokat van használva, fb messenger kevesebbet ezért az Greenify -al fagyasztva, csak az üzenetek jönnek meg. Ezek mellett böngészés (Opera), YT-on videó nézés, időkép,naptár kis zene, 1 óra telefonbeszélgetés. A térerő is szinte mindig kiváló ez is sokat számít. Rengeteget tud zabálni ha gyenge vagy folyamatosan váltogatnia kell a cellák között.
Készenlétben 7-10mA a fogyasztás bekapcsolt wifi mellett. Ja és a lényeg 2nap 17 óra után lett töltőre téve.

Végére azt még hozzáteszem, hogy ez kirívó eset. Igaz volt már egyszer 8 óra is a SOT, de az átlag az 6 óra és 2 nap.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#24498) Oppenheimer válasza G4bi89 (#24497) üzenetére


Oppenheimer
veterán

én elvből nem nyúlok a Play Serviceshez, és nem használok Greenify-t, így 1 nap alatt, az irodai gyenge térerő mellett lemerül a telefon, kb 3-4 óra közötti kijelzőidővel.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#24499) G4bi89 válasza Oppenheimer (#24498) üzenetére


G4bi89
senior tag

Greenify pedig jó "cucc" ellenben az ilyen clean master és automata alkalmazást bezáró programokkal szemben. Talán a másik ilyen az Amplify.

Play servicesen belül például legutoljára a location tartotta ébren a telefont, annak ellenére, hogy a tartózkodási hely meghatározása teljesen ki volt kapcsolva. (ami azért igen furcsa) Meg is néztem és tényleg futott az adott process. Hozzáteszem akkor még teljesen mokolatlan volt a rendszer, mert éppen a frissen raktam fel a CM 12.1 -et.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#24500) Oppenheimer válasza G4bi89 (#24499) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Neked nem kell semmilyen helyalapú szolgáltatás?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.