Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) petipetya válasza baandii (#34000) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pontosan, mivel Nightly alatt ugyanezt tapasztaltam.

"nincs rá lezsóidő"

(#34002) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv.
Úgy fest, csatlakozom a csapathoz. Úton van már a telefon.

Van valami érdekessége vagy tudnivaloja amit érdemes tudni róla az első kézbevetelkor már?

Lg g2-rol jövök.

(#34003) LallerHUN válasza baandii (#33997) üzenetére


LallerHUN
tag

Érdekes, nekem is NOS van és pont tegnap kértem egy jelszóemlékeztetőt és pont gépen is meg volt nyitva a Gmail és szinte egyidőben jelzett a telefon mikor megláttam a böngészőben is.

(#34004) RetepNyaraB válasza LallerHUN (#34003) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha épp aktív a gép, akkor reagál, persze. Gond akkor .lehet. mikor épp szundikál. De nem feltétlenül, csak előfordul.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34005) RetepNyaraB válasza norbert1998 (#34002) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Dobd ki róla a gyári romot első kézhez vételkor :D

Ez persze vicc (bár komoly). Ha ép a teló, nem sárga a kijelzője, akkor minden rendben és használd egészséggel!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34006) LallerHUN válasza RetepNyaraB (#34004) üzenetére


LallerHUN
tag

Amikor szundizott és lógott a neten akkor is jött email és kemény 1 percet késett.

(#34007) Obyboy válasza norbert1998 (#34002) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha nincs nyitva a boot loader akkor szerintem érdemes nyitással kezdeni így megkíméled magad a későbbi adatmentegetés és visszaállítás nyűgétől.
Persze ha nyitva a bootloader akkor már jöhet egy TWRP és egy custom ROM is. :DDD

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34008) baandii válasza LallerHUN (#34003) üzenetére


baandii
senior tag

pedig én is azt tapasztaltam hogy amikor a kezembe van a telefon vagy nemrég használtam utána időben megjön a mail de ha pl relatív sokáig nincs használva ahogy (#34004) RetepNyaraB is írta akkor előfordul hogy jelentős késéssel jönnek meg csak a mailek. pont tegnap gondolkodtam hogy vissza térek Nightly-ra ez miatt aztán felvilágosítottak hogy ez Nougat hiba sajnos...

(#34009) baandii


baandii
senior tag

csak kíváncsiságból...ha a jelenlegi NOS előtti Nightly-ról van egy TWRP-ben készült backupom amit vissza akarok állítani mi a menete?

[ Szerkesztve ]

(#34010) G4bi89 válasza baandii (#34009) üzenetére


G4bi89
senior tag

Ebben a formában nem mentem még vissza másik rendszerre, így ne vedd készpénznek.
Szóval szerintem elég egy sima restore -t nyomni, mert úgy is törli a partíciók tartalmát mielőtt visszaállítja. Esetleg egy dalvik/cache wipe a megszokás kedvéért. :D

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#34011) LallerHUN válasza baandii (#34009) üzenetére


LallerHUN
tag

Igen, sima restore és cache/dalvik wipe és oké. Én NOSról COSra mentem így vissza és minden rendben volt. Jó dolog ez a Twrp backup.

(#34012) baandii válasza G4bi89 (#34010) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a választ és neked is LallerHUN :R

[ Szerkesztve ]

(#34013) norbert1998


norbert1998
veterán

Megerkezett. Eloben megjobban tetszik. A szinek egyszeruen zsenialisak :C

Vasarnap majd lesz idom moddolgatni.

(#34014) norbert1998


norbert1998
veterán

Cm13 van rajta. Azt olvastam hogy a nugát nem jó. Akkor most hagyjam és lakjam be vagy nyomjak rá azért mégiscsak custom-ot.

Mindenesetre kicsit gyorsabb mint a G2. Pedig az ugyanezzel a belterrel rendelkezett, csak kicsit alacsonyabb órajelen (2,3Ghz)

(#34015) RetepNyaraB válasza norbert1998 (#34014) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ki mondta, hogy nem jó a nugát? Uzemidőben nekem pl. nem jó, de utoljára a kitkat volt az. Minden másban szerintem az eddigi legjobb droid.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34016) norbert1998 válasza RetepNyaraB (#34015) üzenetére


norbert1998
veterán

Az előző néhány kommentben olvastam hogy vannak vele bajok. Pl a szinkronizacioval.

(#34017) RetepNyaraB válasza norbert1998 (#34016) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó, de ez nem kritikus hiba; ráadásul vagy elojon, vagy nem. Én felraknám a helyedben (root, bootloader nyitás után. Ezek pedig az összefoglaló alapján nem okozhatnak gondot).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34018) norbert1998 válasza RetepNyaraB (#34017) üzenetére


norbert1998
veterán

A g2-met úgy megöltem egyszer, mint még soha senki a sajátját, (tehát se kép se hang se háttérvilágítás, és mindez szoftveres hiba volt) (flasheltem egy htc javitofajlt, annak következtében lett ez)
És megoldottam, tehát nem okoz gondot :D

(#34019) Obyboy válasza norbert1998 (#34018) üzenetére


Obyboy
addikt

Mókolhatod nyugodtan az OPO-t is. Tudtommal még mindet vissza lehetett hozni hardbrick állapotból is. :DDD

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34020) norbert1998 válasza Obyboy (#34019) üzenetére


norbert1998
veterán

Azért többet nem játszanék ilyet semmivel sem.

(#34021) norbert1998


norbert1998
veterán

Hogy tudom meghatározni, hogy akkor ez most a kínai vagy a globális-e? A csomagoláson globális van, a doboz tartalma globálisé, a hátlap globálisé( legalábbbis a logók és feliratok alapján), viszont CYANOGEN felirat nélküli, és CyanogenMOD 13.1.2 rendszerrel kaptam.

(#34022) eddie1978 válasza norbert1998 (#34021) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Az elején volt Cyanogen felirat. Az enyém global, 2015 februàri és ezen sincs.

(#34023) norbert1998


norbert1998
veterán

Mindenesetre lényegtelen, mert ahogy másodszorra is megnéztem az összefoglalót, láttam, hogy a globális sem tudja a band20-at LTE-ben :(

A t-mobile ezzel sugározza az egész balatont, és többek közt kb az összes kis falut. Vidékiként ez nem a legkellemesebb dolog.

(#34024) RetepNyaraB válasza norbert1998 (#34023) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Voda meg egyáltalán nem használ OPO által vehető lte frekit. Ez van, ez már így marad.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34025) Obyboy válasza RetepNyaraB (#34024) üzenetére


Obyboy
addikt

Ezek szerint szerencsém van a telenorral.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34026) petipetya válasza Obyboy (#34025) üzenetére


petipetya
nagyúr

A frekvencia számít, itt Pesten például mindig LTE alatt van a telóm a Telekom hálózatán.

"nincs rá lezsóidő"

(#34027) norbert1998 válasza petipetya (#34026) üzenetére


norbert1998
veterán

Talán Szombathelyen is lesz rendes LTE, a többi igazából nem érdekel.

Bár elég tré,hogy a telekomnak a balatonon csak és kizárólag B20 meg EDGE van :(((
De nem fontos, de ha meg kell nézni valamit, akkor van baj.

(#34028) petipetya válasza norbert1998 (#34027) üzenetére


petipetya
nagyúr

Úgy már valóban gáz és mehet a fekete pont a szolgáltatónak, mert a normális az lenne, hogy LTE hiányában HSDPA-n van a teló. Csak éppen azt a hálózatot nem nagyon fejlesztette a Té vidéken.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#34029) norbert1998 válasza petipetya (#34028) üzenetére


norbert1998
veterán

Az biztos. G2-n volt B20, családban én voltam az egyyetlen, akinek volt ott használható (és a 4G miatt nem is akármilyen) netje.

(#34030) norbert1998


norbert1998
veterán

A hardveres gombok(legfőképp a menü gomb) mennyire voltak nektek irritálóak?

Én képernyőnlévő gombokról jöttem, AOSP kivitelban, balról jobbra: vissza, home, előzmények. Elég logikátlan és gáz ez így most. Jelenleg az előzmények gomb szerepét a menü helyére tettem, a fizikain. Merhát no, resurrection remix. De így is meh.

(#34031) RetepNyaraB válasza norbert1998 (#34030) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Be lehet állítani (COS-ra a fene emlékszik, de ott is), cm, aosp stb alatt a gombok menüpontban kotorássz.
A gomb sorrend ilyen, ez gyártó függő. Én ezt a sorrendet szoktam meg, a Huawei is ilyen pl. De rendelni rendelhetsz hozzájuk elég sok mindent.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34032) norbert1998 válasza RetepNyaraB (#34031) üzenetére


norbert1998
veterán

Tudom, át is állítgattam olyanra, mint az LGvolt, de csak mégjobban összekeveredtem. Inkább megszokom ezt. Csak a menüt váltom át előzményekre. Az még kibírható.

Amúgy RR 7.1.1 R6 van rakta

(#34033) Obyboy válasza petipetya (#34026) üzenetére


Obyboy
addikt

Tudom, hogy a frekvencia (kezelése vagy nem kezelése) számít de közvetetten számít a szolgáltató is. Pl: telenor sugároz olyan frekvencián vidéken is (Debrecen vonzáskörzete) LTE-t amit tud kezelni az OPO.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34034) norbert1998


norbert1998
veterán

Iskolába menet a buszon van időm kísérletezni. Van már 4G várostól 5-6 km-re is, nem tudom, messzebb van-e, akkor jött be, amikor Telekom HU NET nevű hozzáférési pontot kivalasztottam a listán.

(#34035) petipetya válasza norbert1998 (#34034) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezek annyira alap dolgok, hogy eszembe sem jutott volna megemlíteni. Új belakás esetén azzal kezdem, hogy a mobilhálózatok alatt lockolom a telót a szolgáltatóm hálózatára, és a hozzáférési pontoknál csak a telekom.internet-et hagyom meg (mms felesleges).

"nincs rá lezsóidő"

(#34036) norbert1998 válasza petipetya (#34035) üzenetére


norbert1998
veterán

Na hát nekem sose volt gondom velük emiatt sosem piszkaltam őket.

(#34037) Obyboy


Obyboy
addikt

Eddig 1155 darab letöltése van a 20170108-i NOS-nak globális szinten, ez nekem nem tűnik túl soknak.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34038) architect26 válasza Obyboy (#34037) üzenetére


architect26
aktív tag

mert OPO-hoz iszonyat sok rom van, és a többség cm nightlyzik... ne a számokat nézd.

Per aspera ad astra

(#34039) balazs1022 válasza RetepNyaraB (#34031) üzenetére


balazs1022
őstag

Hali!

Beszeltem a BaconCamera fejlesztojevel. Elvileg folytatja a munkat, olyannyira h 2 hét mulva erkezhet egy frissites is. Mondtam neki h javitson a feheregyensulyon es akkor tokeletes lesz. Bizzunk a legjobbakban. Am te még mindig nem irtad h mitol lett homalyos a lencséd. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#34040) RetepNyaraB válasza balazs1022 (#34039) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Megzavarodott az előző rom, attól. Most aosp alapon vagyok, itt nincs raw :(
De amúgy viszonylag rendben van a kamera, néha kilép. Jó volna egy update. Piszkáld a csávót :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34041) Obyboy válasza architect26 (#34038) üzenetére


Obyboy
addikt

Tudom, hogy a nagy többség CM-et használ és épül rá több tucat egyéb ROM is, de a CM már több mint egy hónapja pihenőpályára került, gondolom sokan a Lineage-re várnak. XDA-n elég népszerű a Nitrogen is ezért tűnik kevésnek a letöltés szám. Bár nem tudom, hogy világszerte hány OPO teljesít még szolgálatot.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34042) norbert1998


norbert1998
veterán

Bacon Camera-ban a RAW mindenkinek hibás?
Nekem a legördülő menüben kiválasztva rossz színeket vesz, a másik módon pedig csak jpg-t ment el.

(#34043) balazs1022 válasza norbert1998 (#34042) üzenetére


balazs1022
őstag

Sztem igen. Tobb telon is probaltam is mindegyiknel felresikerul a szinegyensuly, rozsaszines iranyban. Photoshopban eleg sokat kell vele buzizni, de nagyjabol helyreallithatok a szinek. Korabban linkeltem raw kepeket. Gyakorlatilag ez az egyetlen alkalmazas ahol mukodik egyszerre a raw es zaridoallitas.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#34044) Obyboy


Obyboy
addikt

NOS: 2017.01.15.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#34045) petipetya válasza Obyboy (#34044) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, meló után felpattintom a 16-i opengapps-el. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#34046) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Felraktam az Okeys féle Lineage romot. Működik. Érdemes lenne kipróbálnom a NOS-t?

(#34047) RetepNyaraB válasza eddie1978 (#34046) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt Te döntöd el. Van ami ott jobb, van, ami a cm (lineage) vonalon. Én szeretek témázni, ez cm-nél jelenleg szopóág. Az aosp jobban testre is szabható. Viszont a cm többnyire gyorsabb, a nitro kernele elég béta.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34048) architect26 válasza RetepNyaraB (#34047) üzenetére


architect26
aktív tag

én most NOS meg tuga között mérem melyik az akksibarátibb rom

Per aspera ad astra

(#34049) kano


kano
nagyúr

6.0.1-ből melyik lehet a legakksibarátabb rom?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34050) G4bi89 válasza RetepNyaraB (#34047) üzenetére


G4bi89
senior tag

Na igen, a NOS kernele nekem is az agyamra megy. Gyári értékek borzalmasak, lassú is a teló miatta, egy CM nightly után meg főleg. Tegnap megpiszkáltam picit, azóta mintha jobb lenne,de lehet csak placebo.

Régebben is a lightning volt alapértelmezetten alatta?

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.