Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) grizlisandor válasza kano (#35998) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ezt kaptam válasznak:
Hello Sándor,

Thank you for contacting OnePlus Customer Support. This is Riley and I will be assisting you today.

I'm sorry to hear about the battery problem as well as the unusual heating that you're experiencing with your OnePlus One. I know how important it is to have your phone running for at least a day. Please know that battery consumption will always depend on device usage. Running applications, background apps, brightness settings, wallpaper coloration and wallpaper type (live or static), enabled settings (WiFi, Location, Bluetooth, Mobile Data, NFC etc), online activity (streaming) will directly influence the battery life.

In order to isolate if this is a software or hardware related issue, kindly perform the troubleshooting steps listed below.

Steps for Oxygen OS:
- Power off your device.
- Press the power key + volume down for a few seconds.
- Select English.
- Select Wipe Data and Cache.
- There will be 3 options: Factory Reset, Wipe Data and Wipe Cache
- Select Wipe Cache.
- Select Yes.
- Reboot phone.

Steps for Cyanogen OS:
- Power off your device.
- Press the power key + volume down for a few seconds.
- Select English.
- Select Wipe cache partition

This will only clear the system cache and does not reset the phone. Make sure to force close all background apps and kindly observe your phone's battery life for at least a day to see if there's any improvement on the battery life.

Let me know if the issue remains so we can consider other options.

Best Regards,
Riley
OnePlus Customer Support

Remélem nem húzza szét a fórumot nagyon, ha igen, akkor link mögé berakom a screent a levélről.

Magyarul az 1 napos üzemidő normális, meg wipeoljak, hátha toldok a jelenlegi üzemidőn kicsit? :DDD
Stock LOS, semmi extra, napi 8-9 óra mobilnet, telefonhasználat csak akkor ha villog. Esténként 30-60 perc streaming wifin és jön az energia takarékos mód.
~2hetente jön frissítés a LOS-hoz, akkor mindig megcsinálom a wipeokat...

Szerintetek hogyan tovább?

(#36002) RetepNyaraB válasza grizlisandor (#36001) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Próbálnak elhajtani :)
Két nap múlva írd meg, rossz továbbra is. Aztán meglátjuk mitaszondanak.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#36003) vikla007 válasza elperroloco (#36000) üzenetére


vikla007
aktív tag

Onnan tölthető, de ez már 7.1.2

[7.x.x][WEEKLIES] CarbonROM | cr-5.1 [bacon] by darjwx

SOT

[ Szerkesztve ]

(#36004) kano válasza grizlisandor (#36001) üzenetére


kano
nagyúr

Ez csak a szokásos első körös tanácsok (wipe, Oxygen OS telepítés, programok hülyeségei).
Írd meg nekik, hogy mindent kipróbáltál, de semmi. Ugyan úgy bizonytalan a működés (melegszik töltés közben, random kikapcsol 30-40%-os akkunál és forró lesz a telefon).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36005) grizlisandor válasza RetepNyaraB (#36002) üzenetére


grizlisandor
addikt

Persze, az a legegyszerűbb. :DDD

Köszi, és legyen pár soros magyarázat is hozzá vagy csak annyi, hogy rossz továbbra is?

(#36006) Saccco válasza vikla007 (#36003) üzenetére


Saccco
nagyúr

A kamera milyen ebben?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36007) Obyboy válasza Scarabeus (#35932) üzenetére


Obyboy
addikt

Megvolt egy szempillantás alatt.
Köszi a segítséget mindenkinek.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36008) Obyboy válasza vikla007 (#36003) üzenetére


Obyboy
addikt

Még előző telefonom (Xperia P) használtam utoljára CarbonROM-ot, akkoriban nagyon jó volt. Adok neki egy esélyt OPO-n is.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36009) Obyboy válasza vikla007 (#35997) üzenetére


Obyboy
addikt

A franco kernel-t te tolod fel alá vagy alapból az van benne?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36010) elperroloco válasza Obyboy (#36009) üzenetére


elperroloco
csendes tag

Honnan töltenéd?? Carbonrom.org??
Nekem twrp errort dob fel...

(#36011) Obyboy válasza elperroloco (#36010) üzenetére


Obyboy
addikt

Igen innen (https://get.carbonrom.org/device-bacon.html) szedtem le amit te linkeltél, de majd csak délután lesz időm vele foglalkozni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36012) kano válasza Obyboy (#36011) üzenetére


kano
nagyúr

Én feldobtam, nem rossz.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36013) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Na, miről maradtam le? Van új Sultan One-ra? Az igen jó lenne, mert azt nagyon szerettem, sose volt vele gondom.

(#36014) vinpilu válasza Lomha 8V (#36013) üzenetére


vinpilu
senior tag

Sultanized-re izgultunk, illetve az utolsó napokban Carbon-ra. Én még várok tapasztalatokra.

(#36015) kano válasza Lomha 8V (#36013) üzenetére


kano
nagyúr

Én az unofficial RR-t használtam sultan kamerával. Tegnap voltam Red Bull Air Race-n és működött a lassított felvétel is (60-90-120 FPS-el is). Nagyon szuper kis videókat csináltam és a képek sem lettek rosszak. Viszont a RR romok üzemideje nekem sosem volt jó (most sem).

Most Carbont tettem fel és az is olyan mintha sultan kamerát használna... Nem rossz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36016) rum-cajsz válasza Lomha 8V (#36013) üzenetére


rum-cajsz
őstag

én a 25-i szultánt használom - elégedetten.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#36017) silverbaron


silverbaron
csendes tag

Kis összefoglaló Sultan-ied RR-hez:
Egy hete gond nélkül megy, nincs FC, se random reboot. A felület gördülékeny, és mivel komolyabb játékokkal nem játszom, így a visszavett CPU órajel sem zavar. Üzemideje nekem megfelel, kb. 4 óra SOT (nagyrészt wifin használva), de mostanában nem merítettem le teljesen. Éjszaka csak 2%-ot merül, ellentétben az Official RR 8-10%-ával. Kamera is nagyon jó, a gyári és a Bacon Camera-t használom, azonban utóbbi panoráma módba lépéskor kilép, de arra meg ott a Google Kamera :D
Néhány kép és egy time-lapse videó bemutatónak :) OPO- Sultan Camera

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 256GB, Oxygen OS 10.0.10

(#36018) Obyboy válasza silverbaron (#36017) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem még csak 1 napja van fent a Sultan-ized RR így annyira még nem releváns a tapasztalatom. Az éjszakai merülés nekem is kevés volt (kevesebb mint az elmúlt hetekben az uoLOS alatt), 67%-ról 66%-ra csökkent reggelre az aksi. Gyorsnak gyors a rendszer, akadás és randomreboot eddig még nem volt.
Nandroid mentést csinálok róla majd teszt jelleggel feltolom a Carbon-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36019) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Kösz a tapasztalatokat srácok, otthon feltétlen megnézem magamnak jobban.

(#36020) kano válasza silverbaron (#36017) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is ez a tapasztalatom, de a 4 óra SOT kevés sajnos (nekem is kb ennyit tudott).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36021) vikla007 válasza Obyboy (#36009) üzenetére


vikla007
aktív tag

Francot én raktam fel

(#36022) vikla007 válasza Saccco (#36006) üzenetére


vikla007
aktív tag

Bacont használom, de nem vagyok egy nagy fényképezős...
Panoráma behal gyárin és bacon-ön is, ha ez mond valamit

(#36023) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Létezik olyan ROM amiben jó a kamera minden funkciója? Sultan: egyedül a hosszú záridő hiányzik. LineageOS video blokkosodás csúnyán.

Nekem ami kellene:
fénykép full manual hosszú záridővel, több mint 2s, normális HDR minőség
videó FHD 60fps, Sultan minőségben

Egy furcsa dolog van: manual ISO100 esetén a keresőkép is besötétedik. Ez lehet feature vagy hiba is. Tükrösöm van csak. MILC-nél elméletileg az látszik amit kapsz a képen. Viszont itt semmit sem látok ISO100-nál és fókuszálni sem tud.

Azt vettem észre, hogy a MM Sultan ROM-mal a Google cam Pano módban sokkal gyorsabban fényképez. Snapdragon camera és Bacon camera alkalmazással is nagyon természet ellenes
HDR képeket eredményez nálam.

A fentiek miatt gondolkodom akár a Oneplus 5 vagy másik telón. Sőt akár egy MILC vagy 1" kompakt gépen. Bringa mez zsebbe vagy ivótasakos hátizsákba bele kell férjen. A Nikon D60-at nem használom már évek óta.
160k az 5-ös. 190k egy OMD EM10 mk2 vagy egy Pana LX15.

:F

(#36024) kano válasza eddie1978 (#36023) üzenetére


kano
nagyúr

Sajnos az OP5-nek nem túl erős a fényképező része. És a legnagyobb gond, hogy pont automata módban, sok fényben gyenge.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36025) RetepNyaraB válasza kano (#36024) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Maradjunk annyiban, hogy ellentmondóak a tesztek. Hol ez, hol az. Gondolom aszerint, honnan vannak a tesztkészülékek. 😕

Én még nem láttam kicsit is problémás körülmények között jól teljesítő mobilt. Szelfire meg jó bármi, csak legyen felbontása.

eddie1978@ A HDR pont a legnagyobb parasztvakítás. OPO-n is, ha kikapcsolod a zajszűrést, sokkal jobb képeket lő (kvázi hdr) és a zajt pl lightroom-mal leszeded utólag (ha kell).
Igazán jó kamera a colorOS-ben volt, ha van ideged szopni a droid 5.0-val,támogatás nélkül. Aztán az Oxygen OS, aztán Sultan és a bacon nagyjából egy szint. Van portolt oxygen camera, korábban linkeltem, de kell hozzá oxygen kernel (lightning) és oxygen camera blobs, különben nem az igazi. Ezek meg hajlamosak osszeveszni egyéb dolgokkal.
Kutyából nem lesz szalonna sztem, pont.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#36026) eddie1978 válasza RetepNyaraB (#36025) üzenetére


eddie1978
aktív tag

A zajszűrést kikapcsolva kipróbálom. HDR kb 1000-ből egyszer kell. Hosszú záridő már többször jól jönne. Ezeket amit írsz végigjártam, kivéve a kernel/blobs cserét. Maradok még Sultan MM rom-on. Majd pár verzió múlva felrakom a Sultan Nougat-ot. Volt már fent, de visszaraktam a MM-t.

Most lőttem pár képet a 9 éves tükrössel. Más világ. Marad a One. Lehet beszerzek egy MILC gépet majd.

(#36027) grizlisandor válasza silverbaron (#36017) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szép képek! :)

Más: 0703. dátummal jött LOS frissítés.

(#36028) balazs1022


balazs1022
őstag

Sracok nektek mukodik a slow motion video Bacon Cameraban? Vagy ha nem azt hasznaljatok akkor mivel mukodik (nem gyari rom-on)?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#36029) kano válasza balazs1022 (#36028) üzenetére


kano
nagyúr

Az összes sultan kamerás változatot használó romban működik és nagyon jól néz ki. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36030) Saccco


Saccco
nagyúr

Úgy néz ki megvan miért csinál random reboot-ot a telefon...
Az a kötsög vmware boxer egyrészt magától települ, majd próbál berántani mást is, amitől omlik a rendszer... [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36031) balazs1022 válasza kano (#36029) üzenetére


balazs1022
őstag

Ezt a sultan rom-ot lehetseges volna find7-re feltolni? Sajnos nekem az omnirom-al nem megy a slow mo, sem a fenykep sorozat. :/

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#36032) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Sziasztok,

ha minden igaz holnaptól én is Oneplus One tulaj leszek.

Olvastam, hogy a Bacon Toolkit-tel fel tudom nyitni a bootloader-t, root-olni és TWRP- t telepíteni.

Ha minden igaz 6.0.1 van rajta.

Vissza kell a Toolkit-tel keresztül flash-elni az 5.1.1-et, amit támogat a Toolkit?

Esetleg más megoldás, amihez nem kell visszaraknom a 5.1.1-et, hanem egyből mehet a 6.0.1-en keresztül /unlocking, root és TWRP/?

Köszi!

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#36033) RetepNyaraB válasza tatomi92 (#36032) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Régi a toolkit.
Ha van működő adb a pc-n, akkor kézzel pár perc az egész. Ha be kell üzemelni adb/fastbootot, akkor több. Vagy maradsz az elavult toolkit-nél és buherálsz. Úgy sem lesz sokkal rövidebb procedúra, asszem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#36034) tatomi92 válasza RetepNyaraB (#36033) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Köszi.

Tehát akkor a "kézi" módszerrel 6.0.1 alatt is feltudom nyitni a bootloader-t, tudok root-olni és TWRP-t flashelni, igaz?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#36035) Obyboy válasza Obyboy (#36011) üzenetére


Obyboy
addikt

CarbonROM-hoz XDA [Link].
Bár a letöltő oldalra innen is azt mondja a gugli hogy nem biztonságos. :F

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36036) kano válasza tatomi92 (#36034) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, de arra figyelj, hogy minden adatod törlődik a BL nyitásnál. fastboot oem unlock a parancs és ennyi.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36037) vinpilu válasza Saccco (#36030) üzenetére


vinpilu
senior tag

Szerintem lassan kijelenthetjük, hogy nem érdemes a gyári rendszeren maradni (COS). Nincs mögötte senki, utolsó frissítés is rég volt, a háttérben futó folyamatok ki tudja milyen, rég lekapcsolt szerverekkel akarnak kommunikálni, így aztán merül mint a Titanic a nagy próbálkozásban, sőt még össze is omolhat.

@ tatomi92, adb-hez van frankó minimal telepítő, USB driverrel együtt (valahol az összefoglalóban vagy xda-n megtalálod, ha nem, keresek linket). PC csatlakozáshoz használd a gyári kábelét, fejlesztői beállításokban legyen engedélyezve az USB hibakeresés. Aztán ahogy írják előttem ezzel is pár perc, pár parancs és nyitva lesz a bootloader. Ezután jöhet egy TWRP, majd azon keresztül bármilyen ROM + root.

[ Szerkesztve ]

(#36038) Saccco válasza vinpilu (#36037) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem egy olyan rendszer kell, amelyiken legalább a gyári szintet hozza a kamera, létezik ilyen? Melyik az?

Máris telepítem. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36039) RetepNyaraB válasza Saccco (#36038) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A COS szintjét nagyjából bármi hozza.
Nyomj fel Sultan-féle LOS-t. Abban a legjobb.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#36040) Saccco válasza RetepNyaraB (#36039) üzenetére


Saccco
nagyúr

És emez?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36041) RetepNyaraB válasza Saccco (#36040) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ott a ColorOS-re hivatkoztam. A rom maga sajna elég nagy szívás, ugye kínai droid változat, bár europaizált, tehát Playstore-ral. De több kínai vacak van rajta, a felétől sikított a google, hogy ő ezt ugyan nem hajlandó szinkronizálni, csak saját felelősségembre; futás gondok voltak több alkalmazásnál, elég rendesen evett is.
Viszont gyorsnak gyors, üdítő fícsörökkel, melyek nem jellemzőek lollipopra. A kamerája meg nem portolható.

A GZR romok tökjól néznek ki, de kissé bugosak.
Én most maradok Sultanon; ez ugyan rémesen fapados, de keveset is fogyaszt és a kamera szép (zajszűrés rendes fénynél kikapcsolva). Bacon kamera is megy, a szokott bugjaival. Tehát no panoráma pl...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#36042) tatomi92 válasza vinpilu (#36037) üzenetére


tatomi92
aktív tag

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

A fenti linken szereplot telepitettem fel, azok kozul is az 1.3-sat, mert a legujabbal nem telepitett semmit sem. Ez jo? Ennek a telepitesi mappajaba kell belemasolni majd a TWRP-t? Ebbe a mappaba egyebkent csak nehany fajlt telepitett, ez igy megfelelo? Koszi :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#36043) tatomi92 válasza tatomi92 (#36042) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Bocsi, kifutottam a szerk idobol, megkoszonnem, ha dobnal egy linket is :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#36044) vinpilu válasza tatomi92 (#36042) üzenetére


vinpilu
senior tag

Igen, erre gondoltam és igen, ennek mappájába kell bemásolni a TWRP-t. Valóban nem sok fájl kerül a mappába, szóval valószínűleg az is rendben.
Nem emlékszem én melyik verziót telepítettem, de holnap meglesem.

[ Szerkesztve ]

(#36045) tatomi92 válasza vinpilu (#36044) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Rendben, koszi!

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#36046) vinpilu válasza tatomi92 (#36045) üzenetére


vinpilu
senior tag

adb-setup-1.4.3-at töltöttem le, nem volt gond a telepítésével Win10 és Win7 alatt sem. 4 fájl kerül a mappába: adb és fastboot.exe, meg két dll. Az USB driver telepítésére is igent nyomtam, így a telepített programok között is megjelent egy Windows illesztőprogram-csomag - Google Inc. blablabla is.

(#36047) tatomi92 válasza vinpilu (#36046) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Érdekes, még este megpróbáltam azt is feltelepíteni, de nem telepített fel semmit sem.

Működhet az 1.3-al is?

Holnap érkezik meg a telefon, de már most próbálom előkészíteni a "terepet".

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#36048) vinpilu válasza tatomi92 (#36047) üzenetére


vinpilu
senior tag

Működhet, gondolom, amikor az volt az elérhető legfrissebb verzió, akkor is használták sikerrel. A changelog szerint azért volt hasznos változás. Google USB driver frissült és az adb és fastboot is változott az újabb android verzióknak megfelelően. Ha gond lesz, akkor gyanakodhatunk erre is. :D

(#36049) petipetya


petipetya
nagyúr

Most látom, hogy tiszta por a hangszórók rácsa. Mivel tisztítsam ki?

"nincs rá lezsóidő"

(#36050) kano válasza petipetya (#36049) üzenetére


kano
nagyúr

Sűrített levegő (bill. tisztító spray)?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.