Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) petipetya válasza #01696768 (#24050) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Pocketnow csatornára is fel vagyok iratkozva, csak az annyira nem köt le. A Phonedog-ról viszont már távoznom kellene, mert egyáltalán nem olyan, mint ami 2 éve volt... Főleg azzal a taknyossal. Közben is is iratkoztam onnan. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#24052) diegho válasza petipetya (#24048) üzenetére


diegho
nagyúr

Josh tesztjeit én is nézem, meg Geekyranjit is egész objektív.

(#24053) Shyciii válasza kelzsoca (#24044) üzenetére


Shyciii
veterán

A GSMArena-ra sok minden jellemző, csak nem az hogy ők beta telefonokat tesztelnek. Amúgy a teszt összehasonlítható a Oneplus One.al amit szintn teszteltek. Ráadásul pont nem a szoftverrel van előnyben a Oneplus One, mert pont az új friss CM12S, és CM12.1 rosszabb lett, mint az eredeti CM11S amivel kiadták. És mint mondtam, szoftveresen sehogy nem oldható meg a fényerő gyatrasága, a túlmelegedés miatti órajel csökkentés, NFC, Quickcharge hiánya. Ha szerinted ezek megoldhatóak újabb szoftverrel, akkor isten vagy :) Nem mellesleg az akksi ideje sem növelhető sokat kiforrottabb szoftverrel. Ugyanis videólejátszás esetében 3(!) óra elmaradásban van. 3 óra.. Ekkora különbségen semmilyen optimalizáció nem tud segíteni. Programozó cégnél dolgozom amúgy, szal tudom miről beszélek. A fotók időnkénti fátyolosságán amiről még szintén írtak (csak én nem említettem meg), azon lehet segíteni, és nyilván megoldják, de nem azaz alapvető probléma a készülékkel.

[ Szerkesztve ]

(#24054) Roland06 válasza diegho (#24052) üzenetére


Roland06
aktív tag

Üdv
Felraktam az új stabil sultan romot és azt kell mondanom eddig hibátlan! Nagyon jó! Nem találkoztam még egy olyan rommal sem amiben ne lett volna valami "kis" hiba. EDDIG (remélem).

(#24055) kelzsoca válasza Shyciii (#24053) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egy szóval nem írtam, hogy beta telefont teszteltek volna, ma már biztosan elérhető a végleges készülék is, a korábbi tesztek viszont mintakészülékek, kézzel összerakott (nem gyártósorról származó darabok) telefonokkal, kínai verziós, az első próbagyártás termékeivel történtek.

A fényerősség, és egyéb szoftverhez köthető dolgok javíthatóak, nyilván az NFC és egyéb hardveres dolgokat nem lehet megoldani szoftveresen. :D

Mivel magam is fejlesztő vagyok, szerintem nem beszélek félre, de majd meglátjuk mi hozható ki a készülékből, én személy szerint sajnálom hogy csak Oxygen OS lesz a készülékre (hivatalosan) az egyéb nem gyártói szoftverek, sajnos a CM szoftvert is ide kell sorolni már ennél a készüléknél nem fognak olyan szinten működni, mint azt a OnePlusnál láthatjuk a Cyanogen OS esetén.

Nem mellesleg az akksi ideje sem növelhető sokat kiforrottabb szoftverrel.

Még az sem kizárt hogy időközben áttervezik a készülék belsejét, újabb verziók jelennek meg, esetleg az akkumulátort is leváltják.

A túlmelegedésre én is kíváncsi vagyok, ha nagyon drasztikus, az valóban probléma lehet, az órajeleket nem lehet végtelenségig csökkenteni, mert az már a teljesítményen is látszani fog.

(#24047) doggie

Ma már mindhárom féle készülékből van, korábban még lehetett tudni, hogy csak mintadarabokat tesztelgetnek, aztán megjelentek a kínai belpiacos készülékek, és ma már tesztelőknél vannak a nemzetközi verziós készülékek is.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#24056) Shyciii válasza kelzsoca (#24055) üzenetére


Shyciii
veterán

A fényerősség maximum minimális mértékben javítható szoftveresen (ha csak nem orbitális bug miatt van a probléma), mert a fényerősség hardverhez köthető tulajdonság. Csak hogy pontosan értsd, hogy miért vagyok borúlátó:

50% Brightness
Oneplus One: 317 White cd/m2
Oneplus Two: 180 White cd/m2

100% Brightness
Oneplus One: 598 White cd/m2
Oneplus Two: 356 White cd/m2

Amint látod nem 10-20 cd/m2 különbségről van szó, hanem 137cd/m2, és 242(!!!)cd/m2.
Ezek igen nagy különbségek. Ezt szoftveres soha nem növelik meg, hacsak nem valami rohadt nagy hibát vétettek, mint mondjuk elcseszték a lépték/arányt, de kétlem, hogy ilyen vagy hasonló balga hibát vétettek volna. Azért ez egy sima teszten kiderülne.

[ Szerkesztve ]

(#24057) Saccco válasza doggie (#24037) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tessék:

Nem sokat telefonáltam... :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24058) doggie válasza Saccco (#24057) üzenetére


doggie
aktív tag

Köszönöm szépen, kedves tőled.
Ez one vagy two?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#24059) kelzsoca válasza Shyciii (#24056) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, látom ez jelentős különbség, de az Oxgen OS mögött álló team közel sem annyira profi, mint a Cyanogen team, ezért gondoltam arra hogy mégis szoftveresen toltak el valamit, ha nem akkor nem túl jó a helyzet, szerintem ebben egyetértünk.

https://vertigostore.eu

(#24060) Saccco válasza doggie (#24058) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez van. (One ;] :DDD )

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24061) doggie válasza Saccco (#24060) üzenetére


doggie
aktív tag

Ok, megnyugodtam. Vagyis nem, mert az én two-m durván melegszik. :-(

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#24062) kelzsoca válasza doggie (#24061) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mesélj róla valamit, kínai verziós? :)

https://vertigostore.eu

(#24063) Saccco válasza doggie (#24061) üzenetére


Saccco
nagyúr

Most néztem meg két tesztvideót róla, vannak ott gondok. Szoftveresen mindenképpen. A hardver meg már egyszer bukott (S820), megint jelen van a thermal throttling. Az ujjlenyomat-olvasó nem valami gyors.
Legalább nem kell ilyet vennem. :DDD

szerk.: Külsőre se tetszik. Bár nem annyira gáz, mint a renderek alapján gondoltam.
Akku teszt MKBHD szerint 6:00 SoT (1+1) vs 4:47 SoT (1+2).

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24064) doggie válasza kelzsoca (#24062) üzenetére


doggie
aktív tag

Nagyon szívesen, ha megmondod ezt hogyan tudom eldönteni :-)

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#24065) kelzsoca válasza doggie (#24064) üzenetére


kelzsoca
félisten

Meghívóval vásároltad a OnePlus-tól: nemzetközi verziós, egyéb helyről szerezted be: kínai verziós. :)

https://vertigostore.eu

(#24066) Ati007


Ati007
őstag

Nekem One-om van és regisztráltam is meghívóért, követtem cardboardon a bemutatót és persze el is hittem idén valóban minden máshogy lesz és hamar hozzá lehet jutni.
Persze nem így lett sőt szerintem ez a rendszer még rosszabb . De most már nem is bánom hisz ahogyan jönnek a tesztek egyre inkább gondolom hogy nem éri meg váltani a One-ról. Kihagyták az NFC-t ami a One-ba benne van (nem is értem miért) a kijelző is maradt full hd , a procit nem véletlen hagyták el nagyobb gyártók gondolom így olcsóbb volt de ez még visszaüthet. És ami még elgondolkodtatott az az ára , 129ezer forint plusz a szállítás, szerintem ennyiért közel sem olyan jó vétel mint a One volt.

(#24067) kelzsoca válasza Ati007 (#24066) üzenetére


kelzsoca
félisten

A kijelző felbontása nyilván nem véletlenül maradt FHD, a több pixelt ki is kellett volna hajtani, ami további erőforrásokat igényelt volna, ha már FHD mellett is komolyabban melegedik a készülék, mi lett volna a nagyobb felbontású panel esetén? szóval nyilván tesztelték ezt a lehetőséget is, de snapdragon 810-el ez nem kivitelezhető, az LG G4-be is snapdragon 808 került a nagyobb felbontású panel mellé.

Az NFC hiánya fájó pont, főleg hogy az elődmodellben benne van, talán a gyorsan cserélhető hátlapok miatt dobták az ötletet.

https://vertigostore.eu

(#24068) doggie válasza kelzsoca (#24065) üzenetére


doggie
aktív tag

Egyéb hely,akkor kínai :-)
HTC M7 után szereztem be, ehhez képest a kamerától többet vártam, az akksi sem tűnik annyira acélosnak és a melegedés ami legjobban zavar. Sebességre nincs panaszom, bár olvastam, ha melegszik akkor procit visszaveszi, de ezt még nem tapasztaltam, hogy döcögne ilyenkor. Ha konkrét kérdésed van, nagyon szívesen válaszolok bármire.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#24069) kopter77


kopter77
tag

Egyre jobban elmegy a kedvem az egésztől ha ennyi baj lehet vele, lassan megbánom hogy megrendeltem. :(

(#24070) Shyciii válasza doggie (#24068) üzenetére


Shyciii
veterán

Nagy döcögést ne várjál, max ha Real Racing 3 szintű játékokkal játszol. Oneplus One se döcög normális használattal egyszerűbb játékokkal 1958MHz-re (2,5GHz-ről) visszavett órajellel.Azért bebaszna, ha döcögne az UI, meg alap használatnál. Egyébként semmi értelme nincsen a 810, 820-asnak. Ahogy kelzsoca írta bőséggel elég lett volna egy 808-as Snapi. FHD felbontás megtartásának meg én is örülök. Nem látom értelmét a QHD-nek.

(#24071) Saccco válasza Shyciii (#24070) üzenetére


Saccco
nagyúr

A QHD egy akkuevő parasztvakítás. A legjobb, ha egy LG-féle túlélesítéssel párosul, mert akkor a szemedet is kiveri.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24072) Shyciii válasza Saccco (#24071) üzenetére


Shyciii
veterán

Ahogy mondod. Nekem még 48"-os tv-ben is elég a full hd, pedig mikor mozizom rajta, akkor 2 és fél méterről nézem, vagyis közelebbről, mint illene :D Amúgy néztem nyár elején újra a 4k-s tv-ket hogy most hol tartanak, de semmi nem változott. Még mindig irreálisan tűéles a kép rajta. Egyszerűen a valóságban látott dolgok nem ilyenek. Szal számomra csak hátránya van a QHD-nek, szal az FHD megtartása jó lépés volt a Oneplus-tól, és az is, hogy a hangminőség is kiváló lett az utódnak a tesztek alatt, vagyis megtartotta a One ezen jó tulajdonságát. Csak kár hogy másban meg...Faxom, pedig jövőre váltottam volna (addigra tán sorra kerülnék a meghívók esetén), de így...egyszerűen nem értem, hogy ezt hogy gondolták, hisz ezen paramétereket amiben jelentősen rosszabb lett, ezt a fejlesztők is ugyanúgy látták, kimérték. Neeeeem ééééérteeeeem.

(#24073) fornettisuti


fornettisuti
veterán

opt-ba beletorhet a bicskajuk, ha nem kapjak ossze magukat.
ez nem lett tul atgondolt keszulek.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24074) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Egyre gázabb. [link]

(#24075) fornettisuti


fornettisuti
veterán

epp most kaptam, erdemes raengedni?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24076) szkorhetz válasza fornettisuti (#24075) üzenetére


szkorhetz
őstag

Igen, jobb lesz.

(#24077) baandii válasza fornettisuti (#24075) üzenetére


baandii
senior tag

nekem még mindig semmi...

különböző hangprofilokhoz milyen appot érdemes használni?

(#24078) fornettisuti válasza szkorhetz (#24076) üzenetére


fornettisuti
veterán

mi lesz jobb, tudnal change log-ot linkelni?
upgrade mehet siman belakott rendszerre vagy igenyli elotte a factory resetet?
(nem tudom kik vegzik oneplusnak a magyaritast, de ez a hunglish kiakaszt)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24079) axlfsi válasza szkorhetz (#24074) üzenetére


axlfsi
veterán

Neeeee,... De kár érte! És megint olyan módon szopnak vele, amit már nem tudnak javítani, mert feltehetően ezt a földelési problémát aligha fogják szoftveresen javítani.

Eddig csak az NFC miatt nyafogtam, hogy nekem mennyire fog hiányozni, de azzal még talán(?) megküzdöttem volna.

Viszont, én 98%-ban úgy fogom a telefont, ahogy az eredeti cikk második videójában is látni: jobb-bal kézben és a két hüvelykujjal gépelek.

Úgy látszik, nagyon nem akar nekem ez a TWO összejönni. Remélem hamar jön a 3,... Ha addig be nem csődöl a cég.... Ez azért cseppet nagyobb volumenű kompromisszumot igényel, mint az NFC vala.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#24080) dwd1


dwd1
tag

Ha rootolom a telefont akkor onnantól jönnek még az automatikus frissítések? Ha igen, frissítés után megmarad a root?

(#24081) ampulla válasza kelzsoca (#24016) üzenetére


ampulla
aktív tag

Van valahol flashable zip, amit twrp-bol del tudom rakni?

(#24082) petipetya válasza ampulla (#24081) üzenetére


petipetya
nagyúr

itt

"nincs rá lezsóidő"

(#24083) Tibko8 válasza dwd1 (#24080) üzenetére


Tibko8
senior tag

Jönni jönni fog de majd nem fogod tudni TWRP alól felrakni. Ezért kell majd a TWRP verziót felrakni ami nagyjából ugyanaz.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24084) ampulla válasza petipetya (#24082) üzenetére


ampulla
aktív tag

Sajnos ugyazzal a hibaval elszall, mint az eredeti update. :(

(#24085) vinpilu válasza fornettisuti (#24078) üzenetére


vinpilu
senior tag

Ha például szeretted az 5.0.2 tárcsázóját, akkor lehet nem örülsz majd a frissítésnek. Eddig nagy csempékben kint voltak a legutóbb hívott emberek és nem is kevés. Most van egy fehér tárcsázó, kerek, pici gombokkal, meg két gyakori név. Merült is, de ennek szerintem be kell állnia. Nem csináltam factory resetet a frissítés után. Tovább még nem volt időm nyomkodni, elutaztam és a G2 mini van nálam.

(#24086) kelzsoca válasza ampulla (#24084) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vissza kell flashelni a gyári recovery-t a telepítés idejére.

https://vertigostore.eu

(#24087) Tibko8 válasza ampulla (#24084) üzenetére


Tibko8
senior tag

Ezt kell felrakni és nem kell semmivel sem szórakozni. :)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24088) fornettisuti válasza vinpilu (#24085) üzenetére


fornettisuti
veterán

koszi.
egy tarcsazo modositasa a nagy update, ~400 mega?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24089) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, egy app miatt most úgy tűnik, kénytelen vagyok rootolni a 12.1-es CM-et.

- Melyik a leghülyebiztosabb, kattintgatós típusú cucc - nekem magas a parancssori megoldás -, ami a 12.1-re varázsol egy TWRP-t meg egy superusert? Valami szájbarágós leírás vagy videó jól jönne ;)
- A bootloader megnyitása teljes adatvesztéssel jár, nincs mese, ugye?
- Ha lesz még OTA frissítés CM-re, akkor rootolva is megkapom majd, vagy csak a teljes image fájlt tudom felpakolni a jövőben TWRP-ből?

Köszi szépen! :R

(#24090) beloadjoker válasza janosibaja (#24089) üzenetére


beloadjoker
őstag

BRT

http://www.wugfresh.com/brt/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#24091) janosibaja válasza beloadjoker (#24090) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi! :R

TWRP is felkerül ezzel?

OTA-frissítésről le kell mondani a jövőben?

[ Szerkesztve ]

(#24092) M0RGI válasza Tibko8 (#24087) üzenetére


M0RGI
őstag

Felraktam én is. Köszi! Changelog elérhető valahol?

(#24093) Tibko8 válasza janosibaja (#24091) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nem teljesen. Ha vissza térsz gyári állapotra akkor ugyan úgy tudod frissíteni. Most is megfogod kapni a frissítéseket csak most a TWRP miatt nem fogod tudni telepíteni. De lesznek az OTA frissítéseknek TWRP verziója.Pl olyan amit az előbb linkeltem.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24094) vinpilu válasza fornettisuti (#24088) üzenetére


vinpilu
senior tag

Dehogyis, csak ez tűnt fel legkorábban, mondtam, hogy nem volt időm nyomogatni. Itt egy videó a 4. perctől mutatja az újdonságokat.

(#24095) vinpilu


vinpilu
senior tag

A videó alatt van ChangeLog is.

(#24096) baandii


baandii
senior tag

milyen appot használtok a különböző hangprofilokhoz?

(#24097) M0RGI válasza M0RGI (#24092) üzenetére


M0RGI
őstag

Sajnos a cm naptár alkalmazás fc-zik. A kamera is, de az csak néha.

(#24098) dwd1


dwd1
tag

Érdekes dolog van. Ebben a bacon rootkit programban sem találom meg a verziómat. YNG1TAS2XK ki mit tud erről?

(#24099) ollie válasza dwd1 (#24098) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondlom még nem frissítette a fejlesztő a programját.

***

(#24100) Tibko8 válasza dwd1 (#24098) üzenetére


Tibko8
senior tag

Szerintem fejlesztői rendszer van rajta. Ennek cm 11.0-XNF9XBS28K a cm12 lollipop változata van neked. Szóval valószínűleg egy vissza küldött telefont kaptál.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.