Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) norbert1998


norbert1998
veterán

82%-ra tippelte az accubattery a valós kapacitását a gyárihoz képest a réginek, ez az új viszont gyanusan még ezer mAh sincs...

battery stat törlést mivel lehet?

[ Szerkesztve ]

(#38002) guyver


guyver
senior tag

Nekem szerencsére 88%. Több mint 3 éve van meg a telefon. Ha custom kernel volt alatta akkor nem használtam a gyorstöltést csak ha muszáj volt. Így kíméltem az akkut. Én már nem is veszek bele aksit, vészhelyzet esetén van nálam powerbank, jövőre meg teló csere, addig bírja ki valahogy. :)

Poco F3 & Gear S3

(#38003) balazs1022 válasza ucli (#37998) üzenetére


balazs1022
őstag

Az eszkozkezelo mit mond? Esetleg ugyanott ha frissted a driveret?
Masik gépen nezted?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#38004) Obyboy válasza guyver (#38002) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem is hasonló az aksi állapota és én is hasonló véleményen vagyok mint te, bár én mindig kihasználtam a gyorstöltést ha volt rá lehetőség. Aksi vásárlást feleslegesnek tartom a készülékhez. Terveim szerint ha év vége fele vagy jövő év elején megjelenik egy olyan készülék amit méltó utódnak tartok akkor lecserélem. Ha addig nem bírná ki akkor improvizálni kell valamit.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#38005) norbert1998


norbert1998
veterán

Én úgy vagyok vele, hogy amíg nem hullik szét, addig marad, mert ugye a hátlap darabokban van és elől se szép (kivéve maga az üveg, az szép :D)
Viszont ha az aksi nem javul, akkor 1+3 vagy zuk z2 pro

Az az ezer mah durva tipp volt. Nem volt beállva rendesen az aksi még. Most sincs. De talán javulgat, le kell meritenem meg vissza fel.

[ Szerkesztve ]

(#38006) ucli válasza balazs1022 (#38003) üzenetére


ucli
senior tag

Ismeretlen usb esköznek írja, pedig többször frissítettem a drivert.
Ezt két külön gépen játszotta el.

Az létezhet, hogy a rom miatt nem ismeri fel, de még fastbootban sem? :F

(#38007) balazs1022 válasza ucli (#38006) üzenetére


balazs1022
őstag

Erdekes. OTG mukodik? Nem koszos a micro usb-d?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#38008) norbert1998 válasza norbert1998 (#38000) üzenetére


norbert1998
veterán

1754 pontot kapott az új aksi (1671-et meg a régi) a Geekbench.ben. Mondhatni, előrelépés. Talán kicsit jobb is lesz az aksiidő. Majd megnézem mit mond az accubattery.

(#38009) ucli válasza balazs1022 (#38007) üzenetére


ucli
senior tag

Otg-vel nincs baja, a pendrive-t is felismeri.

(#38010) Obyboy válasza norbert1998 (#38008) üzenetére


Obyboy
addikt

Napi használatban majd kiderül mennyit jelent valójában a két mérés különbsége. Remélem be fog válni az új aksi.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#38011) vinpilu válasza ucli (#38009) üzenetére


vinpilu
senior tag

Asztali gépeken próbáltad eddig, azokon alaplapi usb-re dugva vagy a ház előlapjára kivezetett portjára?

(#38012) ucli válasza vinpilu (#38011) üzenetére


ucli
senior tag

Alaplapi portra dugtam rá (2.0-ra és 3.0-ra is), a másik gép pedig egy laptop volt.

(#38013) guyver válasza ucli (#38012) üzenetére


guyver
senior tag

Nálam is így volt, aztán kábelt cseréltem és jó lett. de nem volt rossz a kábel, mert notin jó volt csak pc-n nem.

Poco F3 & Gear S3

(#38014) ucli válasza guyver (#38013) üzenetére


ucli
senior tag

Több kábellel is próbáltam, szerintem itt valami szoftveres gond lesz. (Ki gondolta volna ;])

(#38015) norbert1998


norbert1998
veterán

Nos az új aksi sem jobb. Pontosan ugyanannyi aksi időt tud mint az régi .
Valami más gond lesz nálam, asszony pajti telefonja aksija még rosszabb mint az enyém, ugyanaz a rendszer, még a frissítési dátum is ugyanaz, jgcaap-tol, neki 4 óra képernyő van.
Már toroltem minden hülyeséget, ami neki nincs fent, sőt, olyat is, ami neki fent van.

A hiba: mobilneten 3%/ óra a merülés kikapcsolt képernyővel, míg wifin ugyanez bőven 1 alatt van.
Egyébként lehet valami zárlat is? Mert elég mocsok van (oxidált) a hátlap alatt.

Vagy mi lehet? Jó lenne kitalálni, mert jövő hét szombaton megyünk nyaralni és nem szeretnék 2 óra SOT-tal elmenni kirándulni , mert nyilván nem a kirándulás előtt fogom levenni a toltorol, ha meg fotózni kellene, akkor meg bukta.

Melyik rendszert tegyem fel ennek vizsgálatára? Teljes mértékben a legkisebb fogyasztású rendszerz szeretném feltenni megnézni mi van, és ha kell, akkor telefon csere, mert elegem van.

[ Szerkesztve ]

(#38016) balazs1022 válasza norbert1998 (#38015) üzenetére


balazs1022
őstag

A MicroG-t nem akarod kipróbálni? Allitolag megkeruli a google play keretrendszert, es nem fog annyit fogyasztani.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#38017) norbert1998 válasza balazs1022 (#38016) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem érdekel a moönyákolás, ha a másik ember telefonja meg anélkül tudja ugyanazt. Akkor inkább menjen a kukába az egész...

(#38018) balazs1022 válasza norbert1998 (#38017) üzenetére


balazs1022
őstag

Az én kukámba simán jöhet! :D A masik akksit honnan rendelted?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#38019) norbert1998 válasza balazs1022 (#38018) üzenetére


norbert1998
veterán

Ebből sok mindent nem tudsz használni, max az alaplapot meg az aksit. Minden más gallyra van. :D

Ebay, de az is 4-6 órát bír folyton wifin, csak kell egy rendszer ami tuti jó, hogy mobil neten zzal is rossz e, mert akkor csere.

(#38020) balazs1022 válasza norbert1998 (#38019) üzenetére


balazs1022
őstag

Roncs is johet! :D
Esetleg Resurrection Remix rom? Az MM eleg megbizhato meg van benne energia takarekos mod is.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#38021) norbert1998 válasza balazs1022 (#38020) üzenetére


norbert1998
veterán

RR-en is evett, LOS volt a legtakarékosabb, most is az van .

Akkor majd meglesem az MM-en. A gyárit ne próbáljam meg inkább az RR helyett?

(#38022) Obyboy válasza norbert1998 (#38019) üzenetére


Obyboy
addikt

Oreo ROM-ok közül a jgcaapLOS és az AEX szerintem a legtakarékosabb. Nekem most Candy van fent, kicsit hangulatfüggő ROM hasonló használat mellett 2,5 - 4 SOT jön össze. Standbyban alig merül használat közben pedig változó.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#38023) Danika256 válasza norbert1998 (#38019) üzenetére


Danika256
aktív tag

Az alaplap érdekelne! :DD Ha meg akarsz válni tőle, tuti jönni fog a sakál horda velem együtt, hamar elkél minden darabja :D

[ Szerkesztve ]

(#38024) norbert1998 válasza Obyboy (#38022) üzenetére


norbert1998
veterán

De most nekem az alltime best kellene, plusz LOS van jgcaap-tól Oreo-ból. Mégis, mint kopott kő a szökőárban.

(#38025) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Visszatértem a Sultan féle MM rom-hoz. Itt jó a GPS és a kamera. Gyors.

A LOS15.1 nagyon nem volt rendben. Úgy telepítettem ahogyan le volt írva. Lehet egy teljes tiszta telepítéssel jobb lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#38026) Obyboy válasza norbert1998 (#38024) üzenetére


Obyboy
addikt

Sajnos be kell látni, hogy SOT alapján nem az Oreo a legideálisabb ROM erre a telefonra. :( Próbálj Sultan vagy jgcaap féle Marshmallow-t vagy Nougat-ot.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#38027) norbert1998 válasza Obyboy (#38026) üzenetére


norbert1998
veterán

Most vissza dobtam az utolsó gyarit, meglátom mi lesz.
Egyébként első töltésre 87%-ot ír a cucc kapacitásnak.

(#38028) norbert1998


norbert1998
veterán

No.
Új aksi, gyári rendszerrel.
Wifin sima liba a 6 óra SOT, EDGE-n 4 óra, 4G-n kb 2.
Mindezt durva 15 óra alatt 100-rol 15%-ra merülés közben.
Azaz wifin 0,5% alatt van a erules óránként, kikapcsolt kijelzővel, 4G-n meg 2.5 körül.

Az új aksi 86%-os kapacitású.
Szóval akkor mi lehet ennek az oka? Nem a rendszer, az már tuti. Vagy inkább akkor csereljem le?
Jövő héten megyünk nyaralni, úgyhogy ha csere lesz, akkor azt csütörtökig meg kell oldani, hogy megjojjon az új... Szóval tényleg ki kellene találnom.

(#38029) Obyboy válasza norbert1998 (#38028) üzenetére


Obyboy
addikt

Ezek alapján a 4g kapcsolattal van a gond. SIM kártya milyen idős a telóban? Nekem anno egy Telenoros ügyintéző mondta, hogy 2 évente érdemes cserélni a SIM-et mert az öreg kártya okozhat fura dolgokat.
Nekem pl naponta 5-7 SMS jött ha a mobilkeretem 100 MB alá csökkent. Felhívtam őket, hogy nem-e lehet ezt kikapcsolni akkor javasolták a SIM cserét de mire bementem volna egy üzletbe addigra megszűnt a hiba.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#38030) norbert1998 válasza Obyboy (#38029) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, jó eséllyel.
Azt hiszem, hogy mikor az XPERIA SP-met vettem, akkor volt ez a kártya véve. Szóval kb 4-5 éves.

(#38031) Kindar


Kindar
tag

Sziasztok, a tanácsokat szeretném kérni. Úgy fest kezdi megadni apám 1+1 töltője. Gyanús volt, hogy nem tölt így rámértünk és kiderült, hogy nem mindegy hogy dugjuk be a konnektorba. Alapesetben tölt 1A mellett, de ha fordítva dugjuk be akkor csak 0,5 amperrel. Próbáltuk a 1+3 töltővel, úgy mindig 1A a töltés erőssége. És akkor a kérdés, van bármi oka annak, hogy a gyártó oldalán a most vásárolható töltőnél nincs feltüntetve a 1+1 kompatibilis eszköznek?

(#38032) RetepNyaraB válasza Kindar (#38031) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Veszel bármilyen 2A képes töltőt és jó lesz. A spéci töltők lehetséges, hogy nem ismerik fel, mert alapból nem kvikcsardzs teló, csak tudja az 1.0-át.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#38033) gentlemann02


gentlemann02
tag

Sziasztok valaki próbáltam már ezt a romot? [link] Ha esetleg igen akkor megosztaná a tapasztalatok vele kapcsolatban.

Optimus 2x; Nexus 4; OnePlus One; Xiaomi Mi8, Xiaomi Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9T Pro, Poco X3 Pro

(#38034) guyver


guyver
senior tag

official lineage os felejtős akkor?

Poco F3 & Gear S3

(#38035) Dolphine válasza guyver (#38034) üzenetére


Dolphine
addikt

Érdemes lehet idprophecy féle verziót kipróbálni. Az utóbbi két hétben nagyon rákapcsolt! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38036) Kindar válasza RetepNyaraB (#38032) üzenetére


Kindar
tag

A dash charge nem csak saját töltővel működik? Ha jól tudom, már a one-ban is az volt, nem quick charge.

(#38037) Obyboy válasza Kindar (#38036) üzenetére


Obyboy
addikt

Igaza van RetepNyaraB-nak. Bármelyik 2A-es töltővel (és 2A továbbítására alkalmas kábellel) megy a gyors töltés.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#38038) RetepNyaraB válasza Kindar (#38036) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor még kis se találták a dash-et. De mondom nem fizettek a kikkcsárdzs licenszért, csak tudja a gép. Nekem két éve beszart a gyári töltő, madzag meg régebben. A legolcsóbb Adata zsinór (2A), meg egy gogreen töltő ugyanúgy telenyomja kb 2 óra alatt.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#38039) Kindar válasza RetepNyaraB (#38038) üzenetére


Kindar
tag

Rendben, köszönöm az információt mindenkinek! További szép napot nektek! 🙂

(#38040) guyver


guyver
senior tag

csak feldobtam az official los-t. sose bírom ki, hogy ne próbáljak ki mást is. fapados, de gyors. Nincs minden belőve, tovább is van ébren a teló mint az aex alatt, de szerintem ha ugyanazokat beállítom mint aex alatt, akkor hoznia kéne ugyanazt az üzemidőt. most másfél százalék kikapcsolt kijelzőnél és 17 bekapcsoltnál.

Poco F3 & Gear S3

(#38041) balazs1022 válasza guyver (#38040) üzenetére


balazs1022
őstag

Nincs benne veletlen egy Google Pixel Launcher? Ha van akkor el birnad kuldeni?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#38042) guyver válasza balazs1022 (#38041) üzenetére


guyver
senior tag

apkmirror.com

Poco F3 & Gear S3

(#38043) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ma délután feltettem az Oreot a telefonomra (idprophecy).
Két dologra nem tudok rájönni. :O
1. Az Exilir Widget nem engedi a CPU figyelést. Hiányol / írásvédett egy fájl, amire szükgése van. Kipróbáltam egy másik appot, az figyeli a CPU sebességét, de 0%-ot ír használatra!
2. Nova Launcher van fenn, de hiába van beállítva, hogy dupla koppintásra kapcsoljon ki a kijelző, nem csinál semmit. A kijelző zárolási módja root. Ötlet? A telefon rootolva van!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38044) norbert1998 válasza Dolphine (#38043) üzenetére


norbert1998
veterán

A kettes nekem semmin sem ment.

Az egyes meg, hát a kernel auditorban működik

(#38045) Obyboy válasza Dolphine (#38043) üzenetére


Obyboy
addikt

Candy ROM van fent ezen sen működik. Én Greenify widgettel szoktam lezárni a képernyőt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#38046) Dolphine válasza norbert1998 (#38044) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon köszönöm a választ és Neked is Obyboy.

Bővebb infóra lenne szükségem :)

Az egyes meg, hát a kernel auditorban működik - Először is hogy? Másodszor kiírja százalékban, hogy hogyan pörögnek a CPU-k, vagy a konkrét magok órajeleit?

Én Greenify widgettel szoktam lezárni a képernyőt - A Greenify widget nekem is fenn van, azt hiszem kipróbálom. Ekkor hibernál mindent rendesen?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38047) Obyboy válasza Dolphine (#38046) üzenetére


Obyboy
addikt

A hibernálás+alvó állapottal igen.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#38048) norbert1998 válasza Dolphine (#38046) üzenetére


norbert1998
veterán

Százalékot és órajelet is, csak kár, hogy nincs widget. Tudtommal.

(#38049) Dolphine válasza norbert1998 (#38048) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is Obyboy:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38050) guyver


guyver
senior tag

android p nincs még a telóra? :D

Poco F3 & Gear S3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.