Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

► Tesztek:

Mobilarena: OnePlus One - Kína már itt One
Logout: OnePlus One – nagyon egyben One
Androbit: OnePlus One teszt: Félelmetes gyilkos
Napidroid: OnePlus One – a +1 a sok közül!
PDAfanclub: OnePlusOne teszt (külcsín) – számoljuk a pluszokat

► Specifikációk:

pdadb.net
mobilarena.hu
gsmarena.com
oneplus.net

► A gyártó hivatalos weboldala: https://oneplus.net/hu/one

► A magyar szekció a oneplus fórumán:

https://forums.oneplus.net/forums/hungarian/
illetve az ottani magyarul beszélő adminisztrátorunk, andy.z

► Akinek sárga kijelzővel kapcsolatban van kérdése, az kérem előbb olvassa el ezt a hozzászólást!

► A telefon szétszerelése ifixit módra: [link]

micafighter bevezető cikke a Oneplus Oneról: [link]

sparks fórumtársunk tapasztalatai a telefon GPS-ével kapcsolatban: 16811-52; 16878; 16945.

Hátlap: A telefon elérhető fekete (sandstone black) és fehér kivitelben. A fekete hátlap nagyon egyedi tapintású és különösen prémium érzést kelt, azonban a tapasztalatok alapján viszonylag könnyen kopik a speciális bevonat a fekete hátlapon, így érdemes rá vigyázni, de méginkább érdemes tokban tartani. Sokunknak még tokban hordva is sérült a fekete hátlap tokból való ki-be vétel miatt, így erre is ügyeljünk, hogy óvatosan vegyük ki-be tokból/tokba, és lehetőleg minél ritkábban.

Az EU régióba rendelt telefonokra 2 év garanciát vállal a gyártó, továbbá a kézbesítéstől számítva 14 napig (ha mondjuk USA-ba rendeltük a telefont ismerőshöz, hogy majd hazahozza, akkor az ő USA címére történt kézbesítéstől számítva él a 14 nap!) bármilyen indoklás nélkül visszaküldhetjük a telefont.

A garancia érvényesítéséhez a következőkre lesz szükségünk:
- a rendelésről elektronikus számlát találunk a Oneplus fiókunkban
- a telefon dobozával együtt érkezik egy úgynevezett “packing slip”, ami egy kis papír, melyen tételesen fel van tüntetve a küldemény tartalma. Ezt a címzett kapja meg fizikailag a telefonnal együtt, így ez is alkalmas annak igazolására, hogy miénk a telefon.
- a telefon IMEI száma (ez rajta van a telefon dobozán)
- a rendelés azonosítója (a rendelést követően emailt kapunk a Oneplustól a rendelésről, ebben lesz a rendelés azonosítója, ilyesmit kell keresnünk: Your Order #1234567899

Nem feltétlen fognak tőlünk mindent kérni, azonban a garanciás ügyintézésnél először mindig kérik az IMEI számot és a rendelés azonosítóját, így már első üzenetünknél érdemes ezeket megírni. A garanciás ügyintézés angolul megy, és egy “ticket” nyitásával tudjuk elkezdeni, melyet itt tudunk megtenni: https://oneplus.net/support/ticket/submit. A ticket nyitását követően a kommunikáció a megadott emailen keresztül fog zajlani.

Ha telefonunk javításra szorul, akkor EU régió esetén ( a fentebb leírt módon, ticket nyitását követően supportal való egyeztetés után) az UK raktárukba elpostázod saját költségeden, aztán ha kész a javítás, akkor visszaküldik ők a saját költségükön egy támogatott ország béli címre (pl a magyar címedre). Általában 1 hónap mire visszakerül a telefon a kezedbe.

Ha valakit érdekelne, a kijelzőjavítás összesen 147€:

Touchscreen display repair EUR 132 (kijelző)
Repair cost EUR 15 (javítási költség)
Total EUR 147 (összesen)

Az UK-ba való postázás díját itt lehet megtekinteni: országlapok. Erősen ajánlott értéknyilvánítással küldeni a csomagot, ugyanis csak így lesz biztosítva a telefonunk.

Mivel hazánk nemrég támogatott ország lett, így lehet, hogy ez változott és már nem szükséges a saját költségünkön postázni UK-ba. Ezt csak egyfajta előzetes tájékoztatásként írtam, hogy nagyjából erre lehet számítani. Ha felvettük a kapcsolatot a supporttal, akkor úgyis elmondják hogy fog menni a dolog.

A support ügyintézés sebességének meggyorsítása érdekében érdemes egyből megválaszolni minden lehetséges kérdésüket, amit csak tudunk. Például ha betört a kijelző és azt szeretnénk megcsináltatni, akkor mindenképp utazni fog a telefon, tehát az üzenetemben a telefon IMEI számát, a rendelés azonosítóját és a problémát (törött kijelző) követően leírnám hogy szeretném visszaküldeni a telefont hogy megcsinálják, leírnám hogy jelenleg hol van a telefon, hogy hova szeretném majd ha visszaküldenék, megkérdezném hogy milyen módon és hova kell küldeni, állják-e a szállítási költséget, illetve milyen módon és hova tudom kifizetni a javítás költségét. Ha megválaszoljuk előre a lehetséges kérdéseket, akkor pár felesleges kört és pár napot (vagy hetet) megspórolunk magunknak.

További infó a garanciás ügyintézésről: https://oneplus.net/support/answer/how-should-i-prepare-for-rma-process

vitezlejszlo fórumtársunk tapasztalata a garanciás ügyintézéssel: #16626

A Oneplus One készüléknek kettő verziója kapható: a globális, és a kínai verzió. A Oneplus Kínában a kínai verziót forgalmazza, Kínán kívül pedig a globális verziót. Mivel a globális verzió részben meghívóhoz kötött (ne feledjük, kedden meghívó nélkül is rendelhetünk), így ehhez csak úgy juthatunk hozzá, ha szerünk meghívót és a Oneplustól rendelünk (vagy sikerül valamelyik kedden rendelnünk meghívó nélkül), vagy pedig találunk egy olyan személyt, aki meghívóval rendelt a Oneplustól, és hajlandó eladni a készülékét. Tehát nagyon fontos tisztában lennünk a különbségekkel, ugyanis a különböző webshopokban árult telefonok szinte biztos, hogy kínai verziók. Továbbá a Media Marktnál és az Extreme Digitalnál kapható Oneplus is kínai verzió!

Három különbség van a global és a kínai verzió között:

A) gyári ROM: mind a kettő készüléket Android operációs rendszer müködteti, azonban a kínai verzió gyárilag ColorOS-el jön, míg a global verzió gyárilag CM11S, a CyanogenMod 11 Speciális verziójával jön. Sok kereskedő a Kínából beszerzett kínai verziójú telefonon a gyári ColorOS rendszert lecserélik CyanogenMod-ra, és így árulják (sok helyen CM-version ként).
B) minimális esztétikai különbség: kezdetben a globális verziójú telefonok hátlapján látható volt a CyanogenMod felirat és logó, azonban az újabb szériákon (nagyjából 2015. január-február utáni gyártású telefonokon) már a globális verzió hátán sem látható a felirat. A kínai verzió hátlapján sosem volt látható a CyanogenMod felirat és logó. (itt ne tévesszen meg senkit a webshopokban látott CyanogenMod feliratos Oneplus One képek sugallata, ugyanis több, mint valószínű, hogy kínai verziót árul az a webshop is). Tehát felirat és logó csak a tavaly gyártott globális verziókon van, a jelenleg gyártott telefonokon már nincs logó, a globális verzión sem.

Az európai piacra szánt globális verziókon látható az európai CE jelzés.

C) frekvenciatámogatás:

A kínai és a globális verzió gyárilag különböző frekvenciákat támogat. Nem tudjuk pontosan megmondani, hogy miből ered a különbség, mert a telefonok hardveres paraméterei látszólag ugyan azok. Elképzelhető, hogy olyan hardveres különbség van, amelyről nem tudunk, de elképzelhető hogy szoftveres úton vannak letiltva a kínai verzióban egyes frekvenciák. Voltak és vannak próbálkozások a kínai verziójú telefonból hiányzó frekvenciák feloldására több/kevesebb sikerrel. A gyári készülékek között a következő a különbség:

Globális verzió:
GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
WCDMA: Bands: 1/2/4/5/8
LTE: Bands: 1/3/4/7/17/38/40

Kínai verzió: (kép a dobozról)
GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
WCDMA: Bands: 1/2/5/8
LTE: Bands: 1/3/7

ezeken felül a kínai verzióban vannak még a kínában használatos TD-SCDMA és TD-LTE frekvenciák.

WCDMA Bands (sávok) és frekvenciák:
1 = 2100MHz
2= 1900MHz
4 = 1700MHz
5 = 850MHz
8 = 900MHz

Legelterjedtebb LTE sávok régiónként:

EU: 3/7
USA: 2/4/17
Kanada: 4/7

Számunkra a legérdekesebb rész a WCDMA amiből a kínai verzióban a 4-es (1700 MHz) hiányzik, viszont ez a frekvencia Észak-Amerikában használatos főleg, tehát EU-ban a kínai OPO is gond nélkül müködne.

Sajnos azt biztosan nem tudom megmondani, hogy a hiányzó frekvenciák feloldhatóak-e a kínai verzióban. Ez attól függ, hogy a frekvenciák szoftveres különbségből adódnak, vagy pedig az antenna különbözik a kettő telefonban, tehát hardveres a különbség. Viszont akármelyik is legyen, Magyarországon (és EUban) müködni fog gond nélkül a kínai és a global verzió is, ugyanis:

Magyarországon használt frekvenciák:

2G : GSM 900, GSM 1800
3G : UMTS 2100 (Band 1)
4G : LTE 1800 (Band 3)

Szolgáltatónként minimális az eltérés:
T-Mobile: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
Telenor: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
Vodafone: 2G 900/1800MHz - 3G 900/2100MHz

Forrás: link / link / link / link

Mindezt összefoglalva: a fentebbi adatok és a tapasztalatok is azt mutatják, hogy Magyarországon a kínai és a global verzió is müködik hibátlanul az összes hazai frekvencián, és müködik a 2G/3G/4G mobilnet is.

A fentebbi frekvenciákat végignézve, a kínai verzió főleg USA-ban jelenthet hátrányt, mivel az USA-ban használatos 4-es WCDMA és a 4 & 17-es LTE sávok hiányoznak a kínai verzióból. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ahol pl csak 17-es LTE van, ott a kínai verizó nem fog tudni LTE-re csatlakozni.

Megjegyzés: ez a magyarokat nem érinti, de azért gondoltam leírom ezt is: a kínai verzióban Kínában le van tiltva szoftveresen a WCDMA, vagyis 3G-re nem tud csatlakozni a készülék. Mivel szoftveresen van letiltva, ezért ez orvosolható. Mivel Kínán kívül az a tapasztalat hogy a WCDMA müködik rendesen, ezért arra a következtetésre jutottunk a fórumtársakkal, hogy a kínai Oneplus One kínai szolgáltató SIMkártyájának érzékelésekor, vagy kínai hálózatra lépéskor letiltja a 3G-t. Mégegyszer megjegyzem, ez Kínán kívül senkit nem érint.

A kínai és a global verzió között más különbség nincs!

$ SU Rootolás, flashelés, bootloader feloldása:

Az alapokat (általános kifejezések a témával kapcsolatban, biztonsági mentés készítése, bootloader feloldása, rootolás, teljes partíciómentés, custom recovery telepítése) elsajátíthatjuk a következő cikkből: [link]
Ahogy időm engedi, elkészítem a cikk folytatását is, mely a custom romok, kernelek és recovery-k telepítésére koncentrál. A fentebbi cikkben egyébként sok általános dolgot is találni, amit nem csak a Oneplus telefon esetén tudunk hasznosítani.

Egy rövid bevezetést azért az összefoglalóba is írok a témával kapcsolatban:

Először is szeretnék mindenkit emlékeztetni az ezekkel járó kockázatokra, és hogy felelősséget sem én, sem más leíráskészítő nem fog vállalni, azonban ha valaki pontosan követi az itt említett útmutatókat, akkor nem lesz semmiféle gond. A legnagyobb kockázat az, ha valaki nem tudja, mit csinál. Ezért tanácsolom azt, hogy csak akkor kezdjünk bele például bootloader feloldásába, ha minden egyes lépést kristálytisztán értünk.

Custom ROM flasheléséhez nem szükséges feloldani a bootloadert, nem szükséges rootolni sem, csupán letöltjük a megfelelő zip verzióját a ROMnak, és recovery-be bootolva a telefont wipe, aztán flasheljük a zipet. Itt egy rövid és érthető leírás a flasheléshez.

Fontos megjegyezni, hogy a telefonhoz van CM11S és "sima" CM11 is ! Itt van, hogy ezeket hol találjuk hozzá.

A rootolás ennél kicsit összetettebb dolog, mivel ahhoz előbb fel kell oldani a bootloadert, ami alap esetben minden adatot töröl a készülékről, bár egyes toolkiteknél lehetőség van adatvesztés nélküli bootloader feloldásra, ez egyenlőre csak kísérleti funkcióként van a toolkitben, illetve itt egy rövid leírás hogyan tudjuk adatvesztés (wipe) nélkül feloldani a bootloadert toolkit használata nélkül. A leírást köszönjük sheratan és LógaGéza fórumtársaknak! -> az újabb ROM-okon ez már nem biztos hogy működni fog, régi rendszeren lett tesztelve! A kellemetlen következmények elkerülése végett előbb járjunk utána hogy jelenleg van e mód a bootloader nyitásra adatvesztés nélkül.

A bootloader feloldásához és a rootoláshoz a fentebbi cikkem mellett itt egy nagyon korrekt leírás. A bootloader feloldásához szükség lesz az Android SDK egy részére. Ha nem akarjuk az egész Android SDK-t letölteni, akkor elég ez is.

Flashelés, bootloader feloldás, rootolás lehetséges toolkitek használatával is, én eddig ezt a hármat találtam:

manudroid19 féle,
scumpicule féle, és
WugFresh féle toolkit.

A toolkitek használata jóval egyszerűbb, azonban nekem az a fenntartásom a toolkitekkel szemben, hogy nem tudni pontosan, mit is csinálnak a háttérben, így nem nevezném biztonságos megoldásnak. Aki megfelelő hozzáértéssel rendelkezik, az megpróbálhat rátekinteni a forrásra persze, de még egy hozzáértő sem biztos, hogy észreveszi ha valami turpisság van, illetve verziónként változik a forráskód is természetesen, így összességében sokkal több időt emésztene fel a toolkit forrásának áttanulmányozása minden frissítés után, mint egyszerüen a parancssort használni.

Továbbá úgy gondolom, hasznos lehet a tudás amit szerzünk, ha a toolkitek használatának mellőzésével oldjuk fel a bootloadert és rootoljuk a telefont.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Recovery-k, Magisk/SuperSU, GoogleApps(GappS), ROM-olás, Kernel-ek:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okosságok---------------------------------------------------------------------------------------------

► TWRP-ben ROM telepítés:

- Restart Recovery módban
- Wipe system,cache,dalvik/art és data
- *.zip telepítése
- Wipe cache,dalvik/art
- Gapps telepítése
- Wipe cache,dalvik/art
- SuperSU, Magisk igény szerinti telepítése
- Reboot
- Első indulás 3-5 perc is lehet

► Fastboot módban ROM telepítés: [Link]

► Nandroid Backup and Restore: [How to]
ROM-ok telepítése előtt érdemes biztonsági mentést készíteni a jelenlegi rendszerről így ha valami miatt összeomlana az új vagy a frissített akkor egyszerűen visszaállítható az ami biztosan működött.

Mentés:
- Restart Recovery módban
- Wipe cache és dalvik/art
- Backup menüben mindent ki kell választani
- OTG kábel segítségével pendrivera is lehet menteni
- Név megadása a későbbi beazonosítás megkönnyítése végett
- Swipe -> Mentés

Visszaállítás:
- Restart Recovery módban
- Wipe system,cache,dalvik/art és data
- Restore menüben kiválasztod a visszaállítandó mentést
- OTG kábel segítségével pendriveról is vissza lehet állítani
- Swipe -> Visszaállítás

-Recovery------------------------------------------------------------------------------------------------

► TWRP for bacon: [Link]

► TWRP install/upgrade: [Link]

► TWRP for bacon (By Kutep0v): [XDA]

► TWRP for bacon (by TugaPower): [XDA]

-#SU--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nougat és Oreo ROM-ok alatt tapasztalataink alapján a Magisk használata ajánlottabb. (SuperSU nem minden esetben működik megfelelően)

► Magisk: [XDA]

► SuperSU: [Link]

-GoogleApp-s-------------------------------------------------------------------------------------------

► OpenGapps: [Link]

Információk:
- OPO-ra az ARM platform KELL!
- Android oszlopban értelemszerűen ki kell választani, hogy melyik verziójú ROM mellé szeretnénk telepíteni.
- Variant oszlopban pedig kiválaszthatjuk, hogy milyen felszereltségűt szeretnénk. Ezt nem részletezném a pontos infók olvashatóak ha az egeret az adott verzió fölé visszük vagy a felirat mögötti zöld linkre kattintunk.

► SlimGapps: [Link]

Információk:
- "Jgcaap szerint (a LagFree ROM fejlesztője) az OpenGapps-ban gyakran fordul elő Ilyen-olyan hiba, közreadói figyelmetlenség miatt, míg a SlimGapps szerinte hibátlan."

► Beans Gapps: [XDA]

Információk:
- Mini és Full közül lehet választani a linkelt oldalon.

-Google Play Certification--------------------------------------------------------------------------

► Google Play Certification: What it is, and how it affects you

-ROM-ok--------------------------------------------------------------------------------------------------

► COS (CyanogenOS): Mirrors for official Cyanogen roms & OTA updates

Információk:
Ezt COS11.0 (Android 4.4 KitKat) -tól COS13.1.2 (Android 6.0 Marshmallow) -ig fejlesztették. COS14/14.1 (Android 7.0/7.1 Nougat) verzió nem várható.

► CM (CyanogenMOD): CyanogenMod Build
→ CM14.1 ChangeLog: [Link]

Információk:
2016.12.31-én leállították a fejlesztéseket. Utódja a LineageOS lett

Telepítési infó:
- CM14.1 bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

-Nougat ROM-ok---------------------------------------------------------------------------------------

► LOS (LineageOS): LineageOS
→ LOS14.1 ChangeLog: [Link]

Információk:
2017.01.23-án indult hivatalosan.

Telepítési infó:
- LOS14.1 bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

- FONTOS: Ha CM ROM-ot szeretnél upgrade-elni Lineage ROM-ra akkor először az experimental-t kell feltenni és csak utána az a nightly-t!!!

► uoLOS (unofficial optimized LineageOS): [XDA]

Információk:
- LOS alapú
- Mint a neve is mutatja nem hivatalos LOS
- Optimalizált így remélhetőleg gyorsabb és jobb a SOT

Telepítési infó:
- uoLOS14.1 bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► NOS (NitrogenOS7.1.1): [XDA]

Információk:
- AOSP (és CM/Lineage, Pure, DU) alapú ROM
- Szabadabban testreszabható mint a CM/Lineage, de kevésbé mint a hU és a RR

Telepítési infó:
- NOS bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► RR (RESURRECTION REMIX): [XDA]

Információk:
- CM/Lineage (és DU, Omni, Slim, Remix) alapú ROM
- Szabadabban testreszabható mint a NOS és a hU

Telepítési infó:
- RR bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► Sultan (Sultan OS): [XDA]

Információk:
- CAF alapú ROM
- Nagyjából CM/Lineage szintű testreszabhatóság
- Stabilitásra és gyorsaságra optimalizált kernel
- Optimalizált kamera

Telepítési infó:
- Sultan bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► Citrus (Citrus OS): [XDA]

Információk:
- CAF alapú ROM
- Szabadabban testreszabható mint a LOS de nem annyira mint a RR
- Sultán féle stabilitásra és gyorsaságra optimalizált kernel
- Sultán féle optimalizált kamera

Telepítési infó:
- CitrusCAF bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► S-RR (Sultan-ized Unofficial Resurrection Remix): [XDA]

Információk:
- RR alapú ROM
- RR szintű testreszabhatóság
- Sultán féle stabilitásra és gyorsaságra optimalizált kernel
- Sultán féle optimalizált kamera

Telepítési infó:
- RR-N bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► hU (hyperUnicorns): [XDA]

Információk:
- AOSP (és Dirty Unicorns) alapú ROM
- Szabadabban testreszabható mint a NOS de nem annyira mint a RR

Telepítési infó:
- hU bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► AEX (AospExtended): [XDA]; [AEX]

Információk:
- AOSP alapú ROM
- Szabadabban testreszabható mint a NOS nem annyira mint a crD kb hU szint
- OpenGApps vagy Beans GApps ajánlott

Telepítési infó:
- AEX bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► Carbon (CarbonROM): [XDA]; [GetCarbonROM]

Információk:
- AOSP alapú ROM
- Szabadabban testreszabható mint a NOS nem annyira mint a crD kb hU szint
- Beans GApps ajánlott

Telepítési infó:
- Carbon bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► crD (crDroid): [XDA]

Információk:
- LOS (és Slim, Omni, Nameless) alapú ROM
- Szabadabban testreszabható mint a hU kb annyira mint a RR

Telepítési infó:
- crDroid bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► LagFree14.1: [Link]

Információk:
- CM/Lineage alapú ROM
- Nagyjából CM/Lineage szintű testreszabhatóság

Telepítési infó:
- LF bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► TP (TugaPower): [XDA]

Információk:
- CM/Lineage alapú ROM
- Testreszabhatóbb mint a CM/Lineage de nem annyira mint a NOS

Telepítési infó:
- TP bulidek közti frissítéskor elég a cache és dalvik/art wipe nem kell System és data wipe

► Candy7 Bacon - OOS+Sultan: [XDA]

Információk:
- N/A

► Slim7 - Bacon [OOSv1+Sultan cam]: [XDA]

Információk:
- N/A

-Oreo ROM-ok------------------------------------------------------------------------------------------

► AOSP Oreo: [XDA]

Információk:
- Béta verzió, ennek ellenére stabil, random reboot előfordul néha
- Root: Magiskkal működik
- SOT: nem rossz,
- Kamera: Sultan's Camera HAL (modified a bit to work on our config + some OOS libs and the builds have no HAL1)

► LineageOS-15.1: [XDA]

Információk:
- Béta verzió, ennek ellenére stabil, random reboot előfordul néha
- Root: Magiskkal működik
- SOT: nem rossz,
- Kamera: Sultan's camera HAL for better camera

► TugaPower™ 1.0 RC: [XDA] [TugaPower.tk]

Információk:
- Béta verzió
- Root: Magiskkal működik
- SOT: hamarosan...
- Kamera: Sultan's camera HAL for better camera

► Dirty Unicorns: [G+]

Információk:
- Béta verzió
- Root: Magiskkal működik
- SOT: hamarosan...
- Kamera: N/A

► hyperUnicorns - Optimized Dirty Unicorns: [XDA]

Információk:
- Béta verzió
- Root: Magiskkal működik
- SOT: hamarosan...
- Kamera: N/A

► AospExtended ROM: [XDA]; [AEX]

Információk:
- Béta verzió
- Root: Magiskkal működik
- SOT: hamarosan...
- Kamera: N/A

► LagFree15.1: [jgcaap.xyz]; [jgcaap-XDA]

Információk:
- Béta verzió
- Root: Magiskkal működik
- SOT: hamarosan...
- Kamera: Sultan
- CM/Lineage alapú ROM
- Nagyjából CM/Lineage szintű testreszabhatóság

► Candy: [XDA]

Információk:
- Based On: AOSP + CAF
- Béta verzió
- Root: Magiskkal működik
- SOT: hamarosan...
- Kamera: N/A

-Pie ROM-ok------------------------------------------------------------------------------------------

► POSP: [XDA]

Információk:
- Béta verzió, ennek ellenére stabil
- Root: Magiskkal működik
- SOT: nem rossz
- Kamera: N/A

► PixysOS: [XDA]

Információk:
- Béta verzió, ennek ellenére stabil
- Root: Magiskkal működik
- SOT: nem rossz
- Kamera: N/A

► Arrow OS: [XDA]

Információk:
- Béta verzió, ennek ellenére stabil
- Root: Magiskkal működik
- SOT: ???
- Kamera: N/A

► TugaPower™: [XDA]

Információk:
- Béta verzió, ennek ellenére stabil
- Root: Magiskkal működik
- SOT: ???
- Kamera: N/A

-OPO cuccok gyűjteménye------------------------------------------------------------------------

[Google Drive]

[MEGA Drive]

-Kernel-ek------------------------------------------------------------------------------------------------

► Lightning kernel for LOS14.x: [XDA]

Információk:
- Csak LineageOS-hez használható

► Thunder kernel for Oreo 8.x.x: [XDA]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ha bármilyen észrevételed vagy fejlesztési javaslatod van az összefoglalóval kapcsolatban azt kérlek jelezd a fórumon vagy privátban:Obyboy

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Összefoglalót készítette: micafighter
Összefoglalót kiegészítette és frissítette: Obyboy
Összefoglaló szerkesztésében köszönet a segítségért:
:R kano; RetepNyaraB; petipetya; janosibaja :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.