Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) axlfsi válasza ittakary (#24947) üzenetére


axlfsi
veterán

"ha nagyon forr a véred, hogy instabilitást akarsz" :DDD
Azert annyira nem rossz az a Boeffla. Honapok ota hasznalom (mindig a legfrissebbre frissitek) es sosem volt vele meg pl. random restart. Nalam hibatlanul teszi a dolgat.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#24952) ChrisDzsi95 válasza axlfsi (#24951) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

És mennyivel jobb így a használat, mint pl gyári kernellel?

(#24953) axlfsi válasza ChrisDzsi95 (#24952) üzenetére


axlfsi
veterán

Oszinten? Nem igazan van viszonyitasi alapom, leven mindig azonnal csereltem a gyari kernelt, nem tesztelgettem. De ha erdekelnek a konkretabb velemenyek, akkor a fejleszto hivatalos foruman az XDA-n biztosan olvashatsz rola bovebben.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#24954) ChrisDzsi95 válasza axlfsi (#24953) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Utána nézek, köszi :)

(#24955) Ati007


Ati007
őstag

A 12.1 frissítés óta a wifi alvó állapotban kikapcsol hiába van beállítva hogy ne tegye :W ezért az aksi is jobban merül hisz mobilnetet használ.

(#24956) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

melyik a legegyszerűbb megoldás most bootloader nyitásra + root-ra? (romolni nem akarok)

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#24957) ChrisDzsi95 válasza baandii (#24956) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

[link]

Itt minden nagyon szépen és részletesen le van írva! :K

[ Szerkesztve ]

(#24958) Tibko8


Tibko8
senior tag

Végül felraktam a kernelt és mellé a legfrissebb cm12.1 nightly-ot. Eddig nincs semmi gond igaz csak pár órája van fent csak. Viszont annyit észre vettem hogy sokkal érzékenyebb a kijelző és ahogy láttam még tovább lehet ezt növelni. Ami tetszik hogy bármit belehet állítani annyi minden van hogy egy jó pár napig ismerkedek vele.

Egy gyors kérdés, mivel most először telepítettem custom kernelt eddig minden telefonon elboldugultam ami gyárilag voltak hozzá. Ha frissítem a cm12.1 N-ot akkor újra kell telepíteni a kernelt?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24959) ollie válasza Tibko8 (#24958) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, újra kell tenni a kernelt, és ne próbálj OTA-n frissíteni.

***

(#24960) ChrisDzsi95 válasza ollie (#24959) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Milyen a MIUI7? :)

(#24961) Tibko8 válasza ollie (#24959) üzenetére


Tibko8
senior tag

Akkor jól gondoltam köszi :R
Eszembe se jutott so se frissítettem még úgy :)

Amúgy nekem nem jött be a MIUI. Leginkább azért mert nem volt olyan stabil. 2x újraindult. Először amikor bekapcsoltam majd napközben amikor fel ment a wifi-re.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24962) ChrisDzsi95 válasza Tibko8 (#24958) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Melyik kernelt flashelted, a stable vagy a test verziósat?

(#24963) ollie válasza ChrisDzsi95 (#24960) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem rossz, de sajnos itt is szívja valami az aksit (most éppen a google play services). Pedig nagyon nagy lenne e nélkül az akkuidő, olyan 6-8 óra. Mondjuk nincs jól optimalizálva, vagyis nem lagmentes.

***

(#24964) ChrisDzsi95 válasza ollie (#24963) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Hmmm, az nem túl jó :(
Én most a Boeffla kernelt próbálom ki, mert a kijelző valóban lehetne kicsit érzékenyebb :N

(#24965) Tibko8 válasza ChrisDzsi95 (#24962) üzenetére


Tibko8
senior tag

Stable

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24966) farena válasza Tibko8 (#24965) üzenetére


farena
tag

Linket please.
Sultan romhoz.
Köszönöm

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#24967) Tibko8 válasza farena (#24966) üzenetére


Tibko8
senior tag

Sultanhoz nem lehet rakni custom kernelt. A sultan rom csak attól más mint a cos 12.1 hogy a saját fejlesztésű kernelje van alatta és nem a gyári.
Tegyél fel egy cm12.1 nightly-ot vagy a gyári CM12.1 és ez alá tedd fel a kernelt (utóbbihoz az szem még nincs stable változat)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24968) Obyboy válasza hyperspace (#24946) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszi de akárhogy nyomkodom csak azt tudom állítani hogy pl szept.2-okt.2 vagy aug.2-szept.2. De azt nem tudom állítani, hogy pl a szept.2 helyett szept.12 - az okt.2 helyett pedig okt.12 legyen.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#24969) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Nagyon jó a sultan rom! Köszönöm hogy ajánlottátok!

(#24970) kuthim válasza Obyboy (#24968) üzenetére


kuthim
tag

A dátumok alatt van a ciklus módosítás. Ott tudod váltani.

(#24971) petipetya válasza kuthim (#24970) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én sem tudom módosítani, hiába kapcsolgatok ott mindent ki-be.

"nincs rá lezsóidő"

(#24972) purcigeorge válasza diegho (#24950) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Semmi sem használhatja, ez például külföldön súlyos pénzekbe kerülne.

(#24974) hyperspace válasza Obyboy (#24968) üzenetére


hyperspace
őstag

nekem jó, nem értem mi lehet.

Szerk: nyomj a change cyclere

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#24975) petipetya válasza petipetya (#24971) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hoppá! Álló módban nem, de fekvő módban előjött a mobil ciklus állításának lehetősége, amely után már álló módban is látom. Lehet, hogy a Hexo téma kavar be.

"nincs rá lezsóidő"

(#24976) Shyciii válasza Tibko8 (#24967) üzenetére


Shyciii
veterán

Hogyne lehetne custom kernelt rakni rá??? Többet is lehet: Pl van hozzávaló AK kernel, Render kernel, Tyr-Caf kernel, Egg-caf kernel.

(#24977) petipetya válasza petipetya (#24975) üzenetére


petipetya
nagyúr

Íme, mielőtt bárki hülyének nézne. :) YouTube

"nincs rá lezsóidő"

(#24978) ChrisDzsi95 válasza petipetya (#24977) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Nekem is ilyen, pedig én a gyári témát használom :U

(#24979) hyperspace válasza ChrisDzsi95 (#24978) üzenetére


hyperspace
őstag

ez vicces.

petipetyanak szántam.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#24980) Obyboy válasza hyperspace (#24974) üzenetére


Obyboy
addikt

Álló módban nem volt de a képernyő forgatásával meglett!

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#24981) petipetya


petipetya
nagyúr

Egyébként van valami haszna annak, ha a gyári rom alatt engedélyezve van a beállítások / performance / automatikus profilválasztás engedélyezése?

Az alatta lévő mondatból nem igazán derül, hogy mire is való: némelyik app esetén visszafogja a procit, vagy éppen fordítva?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#24982) Tibko8 válasza Shyciii (#24976) üzenetére


Tibko8
senior tag

Én csak ebből a mondatból kovetkeztettem. Custom kernels are not compatible with this ROM unless otherwise noted.
Igaz angol tudásom elég szerény nem értek meg mindent. Inkább németes vagyok :U

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24983) csenor


csenor
senior tag

Feltettem a 12.1-t. Ez a hosszanti menü el rend ez És nagyon fura. Vissza lehet állítani valahogy a régi kinézetét?

(#24984) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

4. Root jogok szerzésére több lehetőségünk is van:

a) gyári recovery megtartása: fastboot boot twrp.img -> adb sideload su.zip
b) twrp recovery telepítése: fastboot flash recovery twrp.img -> adb sideload su.zip
c) custom recoverybe bootloás majd rootolt custom rom telepítése: fastboot boot twrp.img -> adb sideload rom.zip

melyiket érdemes választani A vagy B? (C megoldás nem érdekel mert nem akarok romolni.)
a két lehetőség közül vmelyiknek van előnye a másikkal szemben?

(#24985) ollie válasza baandii (#24984) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az a) a jobb, mert a gyári recovery is megmarad.

***

(#24986) baandii válasza ollie (#24985) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a segítséget és a gyors választ :R

(#24987) ChrisDzsi95 válasza baandii (#24984) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Ha nem akarsz romolni, maradhat a gyári recovery :)
Viszont egyéb dolgok flasheléséhez (pl Viper, Xposed framework) érdemes telepíteni a TWRP-t.

[ Szerkesztve ]

(#24988) farena válasza Tibko8 (#24967) üzenetére


farena
tag

:R :)

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#24989) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Mai nap, igaz nem nyomkodtam annyit csak linuxal kínoztam kicsit, sultan nightly még a 0824es pico gapps, wifi linux deploy vnc kis unkilled net stb a használat..

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#24990) Shyciii válasza Tibko8 (#24982) üzenetére


Shyciii
veterán

Sultanxda ezt a szöveget még akor írta mikor a topicot nyitotta. Azóta legalább 4 CAF típusú kernel elérhető. Ebből a 4-ből én 2-őt ki is próbáltam, és működött. Konkrétan az AK és Render kernel caf változata probléma mentesen működik a Sultanxda féle caf-os rommal.

(#24991) T1k3


T1k3
tag

Van valaki olyan illetékes aki első kézből tud véleményt nyílvánítani G3 vs OPO (esetleg vs OPT trió) témában pro/kontra?

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#24992) ChrisDzsi95


ChrisDzsi95
aktív tag

Hát a CM12.1 nigthly + Boeffla kernel nem lett nyerő, csak este 20%-ot merült az akksi. Vissza is raktam a gyári COS-t.

(#24993) szkorhetz válasza T1k3 (#24991) üzenetére


szkorhetz
őstag

OPT a legjobb, de nem éri meg a többletet és a G3 kamerán és kijelzőn kívül semmiben sem jobb az OPO-nál.

(#24994) ollie válasza szkorhetz (#24993) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát azért a kijelző meg a kamera pont elég, hogy a G3-ra essen a választás, hacsak sok más dolog nem ellensúlyozza azt. Amúgy még megemlíteném az LTE 800-at is, amit a G3 tud, az OPO meg nem.

***

(#24995) csenor válasza ollie (#24994) üzenetére


csenor
senior tag

Én megemlíteném az állandó térerő eldobálást is a G3-nál! :DD

(#24996) Shyciii válasza ollie (#24994) üzenetére


Shyciii
veterán

AZ OPT kijelzője nem egyértelműen jobb, ugyanis a kijelző fényereje csak fele(!) annak amit az OPO tud. Így már más megvilágításba kerül az a tény, hogy az OPT kontrasztja jobb, mint az OPO, szal egyedül a kamera az amiben egyértelműen jobb az OPO-nál, a többi esetében meg hasonló, vagy rosszabb.

(#24997) kinghaxor válasza csenor (#24983) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Vissza lehet állítani. A kezdő képernyő üres részét nyomva tartod majd modulok feletti 3 pontra böksz, aztán az alkalmazásképernyő beállítások kinézetét függőlegesről lapozhatóra állítod és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#24998) csenor válasza kinghaxor (#24997) üzenetére


csenor
senior tag

:R :R

(#24999) Saccco válasza T1k3 (#24991) üzenetére


Saccco
nagyúr

LG G3
+ kisebb, kompaktabb kialakítás, szinte könnyed kezelés egy kézzel
+ van infra (bagatellnek tűnik, de baromi hasznos, legalábbis nekem az volt)
+ van MicroSD
+ nagyon jó kamera, van stabilizátor is
- idegesítő lézeres fókusszal (pl. nem lehet normálisan üvegen keresztül fényképezni)
- idegesítő kijelző túlélesítés, kiveri az ember szemét a fehér sáv a betűk mellett, nem lehet kikapcsolni, csak ROOT után
- csapnivaló akku
- elreped alul/felül, garanciában javítják, de na...
+ van gyorstöltés
- 16GB-os mellé csak 2GB RAM jár... (32 mellé 3, ilyenem volt)

Oneplus One
- kicsit nagyobb, együtt lehet élni azért vele, macerásabb egy kezes használat :P
- nincs MicroSD, bár 64GB mellé nem is kell
+ 64GB tárhely!
+ 3GB RAM (a 16-osba is, de olyat senki ne vegyen, csak ha kell a fájsz a testének ;] )
+ nagyon jó a rendszer (CM)
+ teljesen jó a kamera
- nincs stabilizátor
- sötétben jobb a G3
+ dobozból kivéve is működik
+ 5+ kijelzőidő (nekem, G3-mal inkább csak 4 volt)
- nincs gyorstöltés

IMHO

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#25000) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok csak itt kötöttem ki: Meghozták a friss Onémat! Igaz csak a síma de nagyon szép, s minőségi doboz s minden. Most tőltőn van du. belakás :C

Üdv. Feri!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.