Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) petipetya válasza purcigeorge (#24700) üzenetére


petipetya
nagyúr

Talán ez segít, felelősséget nem vállalok érte: YouTube

"nincs rá lezsóidő"

(#24702) ittakary válasza purcigeorge (#24700) üzenetére


ittakary
nagyúr

v73 sdk22 arm nevű zip van nekem felflashelve és hozzá a xposed alpha APK

tökéletesen megy

(#24703) purcigeorge válasza ittakary (#24702) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, akkor az appal van baj. Az XMultiWindow nem működik nálam. Egy dolog hiányzik nelem a cm/aosp romokból, a multitasking.

[ Szerkesztve ]

(#24704) Roland06 válasza kinghaxor (#24698) üzenetére


Roland06
aktív tag

Üdv.
Nekem eddig a legjobb rom amit eddig kipróbáltam! http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/orig-development/rom-kernel-unofficial-cyanogenmod-12-1-t3120259
Itt le van írva a telepítés is. Romot is megtalalod... Ha nem megy szólj!

(#24705) Shyciii


Shyciii
veterán

Sultanxda kiadta az újabb verziójú romját jópár hibajavítással és funckióval, és bele rakta új funkcióként azt is, amit kértem pár napja: videózáskor ne csak autófókusz legyen, mert idegesító, mikor feleslegesen fókuszál mert bár mozog a téma a képen, de a távolság nem változik. Belerakta a touch to focust (manual focus). Minden tiszteletem a srácé. Egyrészt ebből a telóból kihozta és fogja is még kihozni a legjobbat, és teljesíti a kéréseket. Többek között a mostani verzióba bekerült a 44S-es kitkat modem. Mondjuk ez neki kis feladat, mert a kamera alkalmazásba beletenni amit kértem, oda kell egy nagy adag java fejlesztés :) Nah ez a szemlélet hiányzott nekem mikor Xiaomi telóm volt. Hiába volt fantasztikus SOT-ja, ha a usereket nagyívbe lexarták/ják azóta is :)

(#24706) kelzsoca válasza Shyciii (#24705) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mondjuk a Xiaomi telefonokhoz (MIUI) nincs kint a forráskód, így nehéz lenne beletenni forrás szinten bármit is.

https://vertigostore.eu

(#24707) G4bi89 válasza purcigeorge (#24703) üzenetére


G4bi89
senior tag

Elég rég frissítették azt a modult, (2014 február) akkor meg lollipop sem volt, szerintem ezért nem fut.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#24708) Shyciii válasza kelzsoca (#24706) üzenetére


Shyciii
veterán

Én a gyári programozókról beszélek, tehát a MIUI-ról (ami ráadásul erőforrászabáló volt, mert csak a custom CM12.1-el tudtam 8-9 órás SOT-ot sok játékkal). Viszont a MIUI esetében is lehetett kérni feature-öket a programozóktól, de olyan értelmetlen baromságokat raktak be, hogy néha már sírva röhögtem. A legutolsó ilyen ami betette nálam a kaput, hogy implementálták azt a feature-t, hogy bejövő híváskor villogjon a vaku...
Amúgy március végén elérhetővé tették a forráskódot a Mi3-ra Mi4-re tudtommal. Igaz az már azután volt, hogy én eljöttem a Xiaomi-től.
Meg is van: Xiaomi has finally released the Cancro (Mi3) Kernel sources! Cikket elolvasva leírják, hogy Mi4, MiNote-é is elérhető lett.

[ Szerkesztve ]

(#24709) purcigeorge válasza G4bi89 (#24707) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Tényleg, nem is néztem. Köszi!

(#24710) ollie válasza kinghaxor (#24698) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én így tettem fel tegnap este:

- Előfeltétel TWRP recovery

1. gyári 5.5.1 (CM12.1S) flash, ennek letöltöttem a recovery-s változatát, és TWRP-ből tettem fel, de persze fastbootból is lehet, vagy akár system update-tel is, ha még nem ez van a telón.
2. factory reset TWRP-ből (data és system erase), de a telefon menüjéből is megfelelő, de ahhoz be kell bootolni
3. sultan rom flash TWPR-ből
4. gapps flash TWRP-ből
5. reboot és kész

Ez így nagyon gyors volt, mert folyamatosan végig lehetett nyomni a flasheket TWRP-ből, csak a gyári 5.1.1 után kellett egy factory reset. Az egyes pont csak akkor kell, ha nem a gyári 5.1.1 van fent.

***

(#24711) ChrisDzsi95 válasza ollie (#24710) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

És mi a véleményed róla gyári után? :)

(#24712) DummyBoy válasza ollie (#24710) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nightly esetén is kell original? Nem tudod véletlenül?

Life is shor...

(#24713) RetepNyaraB válasza ChrisDzsi95 (#24697) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

fiókok-gugli-fiókbeállítás-majd egy visszanyíl, erre feljön a régebbi típusú beállítás ablak-helyek. Legalább is nálam. Itt van az alapértelmezés, meg alkalmazások szerint. Biztos máshogy is ide jutsz, de nekem nem ugrik be hirtelen egyéb :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24714) ChrisDzsi95 válasza RetepNyaraB (#24713) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Hát én itt nem találtam olyat ami alapértelmezetten nagy pontosságra állítaná :( de azért köszi :)

(#24715) szabieable


szabieable
aktív tag

A google services folyamatosan awakeben tartja a készülékemet 11.0 alatt.
Privacy guard alatt már elvettem a play servicetől meg a services frameworktől a wake up és a keep awake jogokat mégis zabálja az akksit... mit tudok még tenni ezügyben?

(#24716) RetepNyaraB válasza szabieable (#24715) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Törlöd a frissiteseit, megvarod mig ujratelepiti magat es remenykedsz.
Kettes opció: a Google azt hazudj majd a Marshmallow-ban javítja ezt a (kib*ott idegesítő) bugot.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24717) ollie válasza DummyBoy (#24712) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem, mert pont azt írja, hogy ha a gyárival nem megy fel, akkor tegyük fel előtte a nightly-t.
De nyomj egy factory resetet, azt kiemeli.

(#24711) ChrisDzsi95: otthon pihen a teló SIM nélkül, szóval fogalmam sincs. Egy biztos, a standby alatt lassabban merül (hiába nincs benne SIM, attól még felkapcsolódik valami hálózatra, ezért lehet emergency callt indítani). Majd pár napon belül elkezdem tesztelni.

[ Szerkesztve ]

***

(#24718) ChrisDzsi95 válasza ollie (#24717) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Várom a véleményed! :C

(#24719) purcigeorge válasza ChrisDzsi95 (#24718) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Ez a truecaller-es tárcsázó benne van a Sultan-féle romban? Eléggé megszoktam a legújabb gyári rommal.

[ Szerkesztve ]

(#24720) Roland06 válasza purcigeorge (#24719) üzenetére


Roland06
aktív tag

Nincs. A "régi" megszokott tárcsázó van benne!

(#24721) purcigeorge válasza Roland06 (#24720) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Kár...

(#24722) szkorhetz válasza purcigeorge (#24721) üzenetére


szkorhetz
őstag

Szörnyű pedig az a truecaller.

(#24723) ittakary válasza szkorhetz (#24722) üzenetére


ittakary
nagyúr

Az... Alig latom h ki hiv

(#24724) fornettisuti


fornettisuti
veterán

nekem nincs bajom a truecallerrel

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24725) hedgehog válasza ittakary (#24723) üzenetére


hedgehog
senior tag

ugyanez a bajom, nem azért szenvedtem be az összes kontaktomhoz (jó, nincs sok, 70-80 db) a rendes képet, hogy aztán egy hangyapiszok legyen belőlük a képernyő közepén :(
ez az egyetlen, ami miatt erősen gondolkodom az endeavorun megszokott carbon rom flashelésén

-- aka p3d3str1an

(#24726) ittakary válasza hedgehog (#24725) üzenetére


ittakary
nagyúr

miért nem raksz fel egy másik Tárcsázót? :)

úgy ahogy a OnePlus lecserélte, úgy te is le tudod :K nehogy ROMot válts!

(#24727) ollie válasza ittakary (#24726) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

nehogy ROMot válts!

Dehogynem, hisz az a legegyszerűbb. :DDD

***

(#24728) a000


a000
őstag

Sziasztok!

Nézegetem a telót, meg olvasom a fórumot, csak nem teljesen egyértelmű, hogy megéri-e a telefon.
Állandóan valami hibákról írtok :)

Mennyire használható out of the box a telefon? Én nem akarnák romokkal szórakozni stb... csak mindig a gyári frissítéseket feltenni és a gyári rendszert használni. Így mennyire használható? Vannak így durva hibák? Merülés stb?
Fontos lenne a stabil működés, mert munkára használnám, exchange fontos.

Köszi előre a felvilágosítást.

[ Szerkesztve ]

(#24729) diegho válasza a000 (#24728) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam semmi root, vagy romolás nincs, teljesen jól használható.

(#24730) RetepNyaraB válasza a000 (#24728) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Minden telefonon van ez-az, ha használod. Ez azért rendben levő készülék alapvetően. Vannak gyártási szórásból eredő anomáliák szerintem sajna, de utóbbi időben ezek is ritkultak s addig sem voltak túl gyakoriak, vagy halálosan cikik. Illetve ez tűréshatár kérdése. 100k-ért elvileg ne legyen semmi baja. De vehetsz 230-ért iPhone6-ot is és ott is előfordulhat guzmi.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24731) kelzsoca válasza a000 (#24728) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez a topic azért messze nem átlagfelhasználókból áll, és a többség nem gyári szűz rommal használja a készülékét, vagy aki igen, az nem ír ide, mivel nem igazán van probléma, tehát amikor szoftverrel kapcsolatos hibákat olvasol, ott már többnyire nem a gyári rendszerről van szó. :)

https://vertigostore.eu

(#24732) dwd1 válasza a000 (#24728) üzenetére


dwd1
tag

Hibátlanul, kompromisszum-mentesen használható megbízható telefon!

(#24733) a000


a000
őstag

Köszi mindenkinek, ez megnyugató. Azt hiszem, a mostani selejtes 625 után engem semmilyen hiba nem tud meglepni :) Ennél a készüléknél feltételezem, hogy nincs annyi gond (persze nem egy kategória a kettő).

Arról lehet tudni valamit, hogy meddig fog kapni frissítéseket?

[ Szerkesztve ]

(#24734) AMD_ok válasza a000 (#24728) üzenetére


AMD_ok
őstag

En is a gyari rendszer "hive" vagyok, azaz teljesen original hasznalom a keszuleket, a felet se ertem, hogy mit hordanak itt ossze a sracok a ROM-olassal kapcsolatban :DDD Ez azert van, mert nem erdekel az egesz, csak hasznalni akarom. Annak viszont nagyon is megfelel, nagy gondom sose volt vele miota megvan. Egy a bajom, de nemcsak nekem: miota 5.1.1. van rajta, azota kb 30 % al rosszabb az uzemidom sajna :( .... Nalam igy is kibir 2-3 napot, nem power user vagyok, minden csak akkor van bekapcsolva, amikor epp szukseg van ra. (wifi, gps, kutyafule, stb)

(#24735) ChrisDzsi95 válasza a000 (#24733) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Nem tudni, de minden esély megvan rá hogy még sokáig támogatják :K

(#24736) ollie válasza a000 (#24733) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Android M biztos, a továbbiakat senki sem tudja.

***

(#24737) ChrisDzsi95 válasza a000 (#24733) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Egyébként valóban egy kompromisszummentes telefon, én eddig semmilyen hibát nem tapasztaltam benne, egyedül a gombok világítása lehetne nagyobb, de erről tudjuk, hogy alapból ilyen :)

(#24738) szkorhetz válasza AMD_ok (#24734) üzenetére


szkorhetz
őstag

Én is sokáig az voltam, de úgy néz ki, hogy ez a Sultan ROM tényleg rendben van.
Gyors, pörgős, az akksival is jól bánik (54%-on vagyok, pedig már 3 óra 20 perc kijelzőidő...) Szóval egyelőre jónak tűnik a dolog!
(Bár látszólag kevesebb dolgot tart a RAM-ban, mint a COS 12.1, ami szinte mindig tele volt, de nem is nagyon töltött semmit újra, szóval az szimpibb ezen a téren.)

[ Szerkesztve ]

(#24739) AMD_ok válasza szkorhetz (#24738) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nem ertek hozza, es nem is erdekel a dolog. Ezert hozza sem kezdek , hasznalom, ahogy van :B

(#24740) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok

Mióta megjelent, a COS12.1-et használom, nagyon meg vagyok elégedve vele, kivéve ezt fránya tárcsázó appot. :((( :O
Én nem tudom miért kellett lecserélni a jól működő régit, de ez egy kalap trágya.. Az még csak egy dolog, hogy a magyarítása egy fércmunka, de nem is működik valami jól. Szinte az összes névjegyem eltűnt és sehol sem találom hol lehetne importálni őket a SIM kártyáról. Nekem még a legtöbb régi számom azon volt tárolva.. Nagyon idegesít már ez a mocsok, jó lenne ha le lehetne cserélni legalább a régire vagy valami jól működő, bevált alternatívára. Én nem is tudom hogy lehet beletenni egy újonnan kiadott stabilnak ítélt ROM-ba egy ekkora hulladékot! :W

(#24741) kano válasza Danika256 (#24740) üzenetére


kano
nagyúr

TWRP-ből fel tudod rakni a régit.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#24742) Danika256 válasza kano (#24741) üzenetére


Danika256
aktív tag

Az nem lenne rossz. Fent van valahol zipben? Vagy csak szedjem ki a régiből az apk-t? De akkor twrp sem kell..

(#24743) petipetya válasza a000 (#24728) üzenetére


petipetya
nagyúr

Korábban nagyon jól leírta valaki, de az istennek se találom. Ide általában az ír, aki hibát tapasztal, mivel a közösség segít a megoldásban. A szoftveres hibák nagy részét az ilyen még olyan romok, mókolások okozzák, míg a fizikai hibát javítja a support szervizeli (kivéve a sárga kijelzőt). Az tényleg ritkán fordul elő, és szerintem az eustock.hu oldalról vásárolt teló esetén ez is garanciális, de lehet rosszul gondolom.

A gyári szoftverrel sincs gond, de ha Oxygen OS-el kapod, akkor érdemes egy CM-et is kipróbálni rajta.

"nincs rá lezsóidő"

(#24744) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Meg tudja valaki mondani, hogy a Telekom milyen frekvencián sugározza a 4G-t vidéken (Vác)? Mindig csak H+ van a telefonon...másnál működik az LTE és nem tudom, hogy nálam a sim kártya a ludas, vagy csak a telefon nem tudja a megfelelő frekvenciát. A teló buheramentes EU-s verzió.
Köszi a választ

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#24745) Oppenheimer válasza Usgyi (#24744) üzenetére


Oppenheimer
veterán

minden bizonnyal 800MHz, és sosem fogja látni a telefonod.

(#24740) Danika256:
a rossz magyarítást nem igazán tudom issuenak tekinteni, a névjegyeket meg illene felhőben tartani, így 2015 vége felé.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#24746) Tibko8 válasza Usgyi (#24744) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nekem 4G Vác területén szinte minden hol van. Igaz telenoros vagyok. Bár amúgy lehet hogy egy sim cserét megprobálhatnál. Próbáld meg azt hogy egy másik telefonba át rakni és ott kiprobálni a 4G-t.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24747) petipetya válasza Usgyi (#24744) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem Pesten prímán működik a tés LTE.

"nincs rá lezsóidő"

(#24748) Tibko8


Tibko8
senior tag

[Mokee] Ki mit tud róla? Használta már valaki? Milyen?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24749) M0RGI


M0RGI
őstag

Ha már tárcsázó. Tud valaki olyant, ahol be lehet azt állítani azt, hogy híváskezdeményezés és beszélgetés után ne a tárcsázóban maradjon a program, hanem lépjen ki az asztalra?

Kamera: Úgy vettem észre, hogy nagyon zajosak a 12.1 kamerájával készült fotók. Milyen alternatívát javasoltok? Régen teszteltem több kamerát is, azoknál a gyári 44S-é is jobb volt, de a legjobbnak a 38R-é bizonyult.

(#24750) Saccco válasza petipetya (#24743) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jelen!
Feltéve, hogy erre az összefoglalásra gondoltál. :B

#24286

szerk:
Más: Ne nyomassátok már ezt a Sultan ROM-ot mert elcsábulok....
A kamera milyen? Hozza gyári szintet? Fontos, mert a fiam mindig kamera elé kerül... :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.