Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Hi! Nektek szokott olyat csinálni a telefon, hogy gombbal nem lehet feloldani a kijelzőt? A telefon amúgy működik, a zene is szól csak a kijelzőt nem tudom életre kelteni, mostanában sokszor kell kínlódnom vele. Ha a dupla tapis ébresztés be van kapcsolva akkor nincs ilyen gond, de ki kellett kapcsolnom mert a zsebemben állandóan bekapcsolt a kijelző és küldte az SMS-eket. Gyári 12S van a telefonon buherálás nélkül. Másnál is van ilyen gond?

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#23402) ak76 válasza diegho (#23400) üzenetére


ak76
senior tag

Mondtam hogy jó cucc ez... :K
Két telefonom tudta ezt űberelni,a G-Flex,meg a G2-es.

(#23403) diegho válasza ak76 (#23402) üzenetére


diegho
nagyúr

A kijelző mérete ellenére meglepően jól bírja, ahogy néztem a OPT ennek kb 75%-át tudja csak, ami kiábrándító, nem beszélve a hülye gombról, amit a youtube videók alapján van amikor sokszor meg kell érinteni, hogy érzékelje. Továbbra is azt mondom a OPO jobban megéri az árát.

(#23404) diegho


diegho
nagyúr

Ha veszek egy nillkin ablakos tokot, akkor a telefon rendesen működni fog vele? Tehát összecsukva az ablakban fel tudom venni a hívást?

(#23405) petipetya


petipetya
nagyúr

Linuxon van adb, a telót pedig felismeri fastboot módban. Fél tudom tenni terminálból ezt az 1.0.2-es Oxygen OS-t?

[link]

Vagy mindenképpen win kell hozzá, ahogyan az installation guide részben írják?

"nincs rá lezsóidő"

(#23406) Tomi229 válasza kelzsoca (#23397) üzenetére


Tomi229
tag

A legújabb cm12 fut rajta módosítás nélkül.

(#23407) petipetya válasza petipetya (#23405) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha jól értem, akkor linux alól fel kell telepíteni egy twrp-t, majd azon keresztül lehet feltolni a zip-et: [link]

Még mindig a 2.8.6.0-ás twrp ajánlott innen? link

"nincs rá lezsóidő"

(#23408) Tibko8 válasza ollie (#23398) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nem. A toolkit is ugyan azt csinálja mint te csinálnál csak annyi hogy helyetted írja be a parancsokat. Viszont ha jól emlékszem nem vagyok benne biztos 25R előtti rendszereken meg lehetett vala hogy csinálni.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#23409) petipetya válasza petipetya (#23407) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kész, fent van az 1.0.2-es Oxygen OS.Tesztelés indul. :C Féltem, hogy ennél bonyolultabb lesz a dolog.

"nincs rá lezsóidő"

(#23410) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Melyik a legjobb rom akksiban?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23411) ollie


ollie
MODERÁTOR

A google services ébrentartással mit tudok kezdeni? Ilyenem utoljára a Nexus 5-ön volt, azt hittem, hogy azóta már javították.

***

(#23412) diegho válasza ollie (#23411) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam egyelőre nincs ilyen gond, éjjelente maximum 1%-ot merül.

(#23413) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az mitől lehet, hogy nem tudok custom recoveryt feltenni? Rootoláshoz kéne.

A bootloader unlock már megvan, de erre a parancsra látszólag minden oké, de mégsem flasheli be a twrp-t, pedig a végén azt írja, hogy ok:

fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 1073741824 bytes
sending 'recovery' (10106 KB)...
OKAY [ 0.327s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.170s]
finished. total time: 0.504s

A recovery.img természetesen a TWRP átnevezve.

***

(#23414) Oppenheimer válasza petipetya (#23409) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mit tesztelsz rajta? Semmit nem változott 1.01-hez képest, csak bekerült a (hibás) stagefright javítás.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23415) ollie válasza ollie (#23413) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megvan miért, gyakorlatilag mindig visszaflasheli automatikusan a gyári recovery-t:

[link]

***

(#23416) petipetya válasza Oppenheimer (#23414) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tudom, volt már fent Oxygen. Igazság szerint csak másra vágytam, mint az eddig megszokott CM, így Nexust csináltam a OnePlus One-ból. A custom romok nem vonzanak a maguk ezernyi funkcióival, a MIUI-t pedig használtam egy Xiaomi telón. Egyedül a Flyme OS üti meg azt a szintet, amit még feltennék.

"nincs rá lezsóidő"

(#23417) petipetya válasza ollie (#23415) üzenetére


petipetya
nagyúr

Van egy menüpont a fejlesztői lehetőségek között, azt kikapcsoltad? A neve olyasmi, hogy a CM recovery frissítése.

"nincs rá lezsóidő"

(#23418) ollie válasza petipetya (#23417) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, ki van kapcsolva. Az általam betett linken is pont azt írják, hogy tök mindegy, hogy az be van-e kapcsolva, vagy nincs. A telefon minden bootnál újraflasheli a gyári recoveryt.

***

(#23419) Oppenheimer válasza petipetya (#23416) üzenetére


Oppenheimer
veterán

az baj, hogy hiába fapados, sosem lesz nexus-smooth. nézd meg hogy lagzik mikor Play storeban vagy a google music appban a hamburgermenüs oldalsávban menüt váltasz. szaggatva megy vissza az oldalsáv és szaggatva nyílik meg az új menü. :C

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23420) vikla007 válasza ollie (#23415) üzenetére


vikla007
aktív tag

Én úgy szoktam, hogy recovery flash után rögtön bebootolom recoverybe...

"fastboot boot recovery.img"

paranccsal, így nekem mindig ok

[ Szerkesztve ]

(#23421) petipetya válasza Oppenheimer (#23419) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tudom mi lehet a gond nálad, de nálam egyáltalán nem szaggat a hamburger menüben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23422) Oppenheimer válasza petipetya (#23421) üzenetére


Oppenheimer
veterán

azért megnézném a telefonod, biztos, hogy ugyan úgy akad ott is az animáció, csak immunis vagy rá. tegyél fel clean installal bármilyen romot, egyetlen appod legyen a google music, és akkor is akadni fog a hamburgermenüs váltás. ez így van minden ilyen appnál. én sem fogom emiatt földhöz vágni, vagy eladni, de vicces hogy egy 2014-es "flagship killer' 2015-ben itt tart.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23423) ollie válasza vikla007 (#23420) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, így működik, és pont így tudtam végül én is megcsinálni. Azonnal a recoverybe kell bootolni, különben a telefon visszaflasheli a gyári recoveryt.

***

(#23424) vikla007 válasza ollie (#23423) üzenetére


vikla007
aktív tag

Én mindig így csináltam... kényelmes volt és nem kellett a telefont nyomkodni... ;)

(#23425) Shyciii válasza Oppenheimer (#23419) üzenetére


Shyciii
veterán

Melyik résznél szaggat? Google Play oldalsávot swipe-al előhívom, és kiválasztom mondjuk a My apps-ot, és a betöltődés, átváltás szaggat?

(#23426) petipetya válasza Oppenheimer (#23422) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha pesti vagy, egy sörért megnézheted.

"nincs rá lezsóidő"

(#23427) Oppenheimer válasza petipetya (#23426) üzenetére


Oppenheimer
veterán

inkább egy narancslevet kérek ;]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23428) M0RGI válasza M0RGI (#23376) üzenetére


M0RGI
őstag

Kamerára, vaku hibára senki?

(#23429) janosibaja válasza petipetya (#23421) üzenetére


janosibaja
őstag

Petipetya, érdekelne a véleményed az Oxygenről: ha fölraktad a szokott programjaidat, írnál majd, hogy mik a benyomásaid a gyakorlatban?
(Igazából nekem tökéletesen megfelelne a CM, csak aggódom, hogy nem lesz OTA, s előbb-utóbb kénytelen leszek oxygenesedni.)

(#23430) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Blokkolnam a kerdest: 1.0.2 is szeret nem aludni google service miatt?

(#23431) Tomi229


Tomi229
tag

Ma próbálkoztam a Viper4Android nevű programmal de sajnos nekem nem működött. Követtem az utasításokat meg a hibaelhárítást is de semmi. Aki felrakta cm12-re és működik az tudna nekem segíteni? Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#23432) petipetya válasza janosibaja (#23429) üzenetére


petipetya
nagyúr

Oxygen vs. CM (mindkettőből a stock, root nélkül)

Az első benyomások ugyanazok mint múltkor:
- Rengeteg funkció hiányzik (pl. képernyő kikapcsolása dupla koppal vagy virtuális gombbal)
- A meglévő funkciók stabilabban működnek, mint a CM 12 alatt (pl. a lezárt képernyőn történő gesztusvezérlés), a kijelző nem éled fel véletlenszerűen és nem kapcsolja be magától a zseblámpa funkciót és hasonlók
- Duplakoppos ébresztés természetesen van, illetve a zárképernyőn működik a duplakoppos lezárás is
- Az automatikus fényerő mellett zárt térben túl világos a kijelző, mintha direkt nem hagyták volna lemenni egy bizonyos szint alá - manuálisan persze lehet csökkenteni
- Napsütésben még nem teszteltem, főleg hogy éppen egy viharra ébredtem. A CM alatt remekül láttam a kijelzőt napsütésben is, de kissé lassan reagált a változásokra: például utcán csörgött a telefon, veszem elő a zsebből és nem látom a kijelzőt, csak 2 mp múlva. Kíváncsi leszek az Oxygen-re ugyanebben a szituációban.
- Apropó, CM profil: kényelmes volt, de alapból nem kapcsolgatta ki-be a mobilnetet (lehet root kellett volna hozzá?). Az Oxygen alatt viszont a gyorsbeállításokban lévő mobilnet ikonra való bökés egyből ki-bekapcsolja a mobilnetet.

Összefoglalva, a sokkalta kevesebb funkció érzésre stabilabban működik. Egyszóval Nexus érzés, amin 2 évig használtam a stock romon (persze mindig a legfrisebbet). Akinek ez nem elég, root (és itt nem az anyósra gondoltam) után nincsenek határok, bármi pótolható appal és xposed modullal. Én nem élek ezekkel, habár a Nexus alatt kipróbáltam némelyiket.

A többi dolog (aksi stb. csak a mai szabad és a holnapi munkanap során jön majd elő).

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23433) petipetya válasza petipetya (#23432) üzenetére


petipetya
nagyúr

A CM-re visszatérve, stabil rom. Simán megvolt a többszáz (általában 300-400) óra restart nélkül. Most az Oxygen-en a sor, hogy bemutassa ugyanezt.

"nincs rá lezsóidő"

(#23434) petipetya


petipetya
nagyúr

Amit bizton állíthatok ebben a pillanatban: a vécén ülve ugyanolyan kényelmes és szórakoztató az Oxygen használata, mint a CM-é. :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23435) purcigeorge válasza petipetya (#23434) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Jó szórakozást hozzá! :)

(#23436) dreko válasza Tomi229 (#23431) üzenetére


dreko
aktív tag

próbáld meg ezt:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347792307

nálam működik a temasek féle rom alatt

(#23437) Shyciii válasza janosibaja (#23429) üzenetére


Shyciii
veterán

Lesz CM-hez frissítés. Júliusban azt mondtak, hogy nagyon hamarosan megkapjuk. Konkrétan már tesztelik. Azt viszont biztosra veszem, hogy ha kész is van akor se kapjuk még meg a Oneplus Two miatt, de ősz eleján szerintem megjön már. Amúgy a CM fejlesztők is pár napja mondták, hogy pl mi újdonság lesz benne nekünk. Épp azt hirdették, hogy nagyon sok audio formátumot fog alapból támogatni.

(#23438) kelzsoca válasza Shyciii (#23437) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azt viszont biztosra veszem, hogy ha kész is van akor se kapjuk még meg a Oneplus Two miatt

Ez csak akkor lehetne biztos, ha a OnePlus és a Cyanogen még mindig együtt dolgozna, azonban ez nem így van, nem véletlenül kellett az Oxygen OS.

https://vertigostore.eu

(#23439) Danika256 válasza kelzsoca (#23438) üzenetére


Danika256
aktív tag

Éppen ezért a Two-ra nem lesz hivatalosan elkészített gyári CM verzió!

(#23440) Arcanus válasza Shyciii (#23437) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Hmm, de ha jól tudom akkor a cm12.1 duildjeiben ezek már rég benne vannak

(#23441) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

12.0 yng1tas2i3
lrx22g
szoft van a telómón, erre frissitett vásárlás után. azóta nem jött ki OTA frissítés rá?
egyáltalán mi történt azóta a verziókban?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23442) kelzsoca válasza bajnokpityu (#23441) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez az utolsó hivatalos, azóta nem jött frissítés.

https://vertigostore.eu

(#23443) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nahát, most már engem is érdekel, hogy hogyan lehet bepöccenteni a Vipe4Androidot.

Eddig így próbálkoztam:

1. root megvan
2. SeLinuxModeChanger feltelepítve, beállítva Permissive-re
3. Viper4Android telepítve, driver telepítve
4. Compatible mode beállítva a Viperben

És még így sincs semmi hatása.

***

(#23444) silverbaron


silverbaron
csendes tag

és még én féltem az üzemidőn Lollipop alatt... :) bő 5 óra kijelzőidő
nekem teljesen megfelel:

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 256GB, Oxygen OS 10.0.10

(#23445) petipetya válasza silverbaron (#23444) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csak a lényeg maradt le: a kijelzőidő.

"nincs rá lezsóidő"

(#23446) Viktor0610 válasza petipetya (#23445) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A pixelekből kiszámolható... ;]

Samsung Galaxy A54

(#23447) Shyciii válasza kelzsoca (#23438) üzenetére


Shyciii
veterán

kelzsoca

Hivatalosan nincsen együttműködés, de készítik rá. Ráadásul attól, hogy nincs szoros együttműködés, attól még miért is ne lehetne más megállapodás? Nem ez lenne az egyetlen eset az IT területén, hogy bár haragszik egymásra a két fél, és mégis van valamiféle együttműködés.

Arcanus

A CM12.1 más. Ami jelenleg letölthető az minden támogatott készülékre készül, míg a Cos12.1 vagy milyen néven fogják hívni, azt meg kifejezetten a Oneplus One-ra lesz optimalizálva.

silverbaron

Az 5 órás kijelzőidő nekem is elég volt régen, míg nem volt egy mobilom, ami ugyanannyi használattal 6 és fél 7 órás kijelzőidőt nem produkált. Esetenként a 8 óra is kijött. Azóta az 5 óra igen karcsú, és az eddigi tesztek alapján a Oneplus Two-é még rosszabb :( Megvárom a GSMArena tesztjét, de ha az is megerősíti, akkor a meghívást mikor megkapom nem fogom beváltani.

[ Szerkesztve ]

(#23448) Tomi229 válasza ollie (#23443) üzenetére


Tomi229
tag

Ma én is sokat próbálkoztam vele míg végül [ezt] a leírást követve sikerült müködésre bírni.
Amit tapasztaltam hogy fül/fejhallgatóval tényleg jól szól, de sajnos hangszóróval nagyon gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#23449) ollie válasza Tomi229 (#23448) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oklé, köszi. A kihangosítás amúgy sem érdekel, a füles a lényeg.

***

(#23450) RetepNyaraB válasza ollie (#23443) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

CM alatt nekem ment compatible nélkül is. Az S-ben kellett. Én is többször csináltam az egész procedúrát. Lehet variálni azzal is, mikor indítod újra: driverek után, vagy előbb allítgatod pl., piszkalod kicsit stb. Mondtam, macerás... Viszont a legmagasabb minőséggel telepítettem, attól függetlenül, mit írtak a neten. Sztem a selinux kavar be. Végül mióta Boeffla kernelt használok stabilan működik. Talán annak a beépített selinux váltója jobb, mint a letölthető; nem tudom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.