Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) gezatata válasza syler123 (#27698) üzenetére


gezatata
aktív tag

Hát nem szabad olyan forrón enni a kását.

Két hete én is úgy döntöttem, megtartom a mobilt néhány évig. Meg voltam elégedve vele.
Hogy jól bírja akkuval is az elkövetkező éveket elküldtem szervizbe akku cserére.
Ott az átvizsgálás után küldtek is nekem egy 200 eurós körüli ajánlatot, amiben akku cserén fejül alaplap csere is állt.
Kértem őket, hogy nekem csak az akku csere kellene.
Válaszképp ma reggel megírták, hogy vagy elfogadom a teljes ajánltatott vagy küldik vissza.

Tanulság számomra, hogy csak garanciás időszak alatt szabad szereltetni.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#27702) noorbertt válasza gezatata (#27701) üzenetére


noorbertt
őstag

Az fasza:(
Jó parasztok..

(#27703) bAtt001 válasza gezatata (#27701) üzenetére


bAtt001
addikt

Na és a postázást így is ki kell fizetni jól gondolom?

(#27704) gezatata válasza bAtt001 (#27703) üzenetére


gezatata
aktív tag

Erről még nem kaptam tájékoztatást de gondolom igen.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#27705) ilyr válasza gezatata (#27701) üzenetére


ilyr
tag

Ez hasznos tanúság... Januárban jár le a garim, akkor év végén még igényelek bele egy akksi cserét ha fizetősen is.

(#27706) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Sziasztok,

Van esetleg valaki aki telekomos sim-et használ és ezt kipróbálta már?

(#27707) UberMutant válasza ToniSlow (#27706) üzenetére


UberMutant
őstag

a hozzászólások alapján igen

(#27708) ToniSlow válasza UberMutant (#27707) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ugy ertettem hogy itt a forumon

(#27709) UberMutant válasza ToniSlow (#27708) üzenetére


UberMutant
őstag

nincs

(#27710) g0dl válasza ilyr (#27705) üzenetére


g0dl
addikt

És biztos vagy benne, hoogy "új" akkumulátort kapsz bele, nem egy olyat, ami már két éve áll a raktárban?

(#27711) storm3 válasza g0dl (#27710) üzenetére


storm3
senior tag

Esetemben AccuBatteryvel 83%on volt az akksi amikor elkuldtem gari vege elott a szervizbe, csereltek, ez 82%-os. (Ha eleg naiv vagy, es elhiszed, hogy csereltek tenyleg... :))

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27712) Laybee válasza storm3 (#27711) üzenetére


Laybee
őstag

Nem akarok vészjósló lenni, de nekem az akksi ugyanolyan szar mint volt. És elkértek ezért 10ezer Ft-ot. Most már nekem is az a gyanúm hogy nem is cseréltek semmit, vagy még rosszabbra cserélték.

(#27713) UberMutant válasza Laybee (#27712) üzenetére


UberMutant
őstag

vagy nem az akkuval volt/van gond

(#27714) Laybee válasza UberMutant (#27713) üzenetére


Laybee
őstag

Igen, de biztos nem szoftveres. Sose történt vele semmi, se leesés, se semmi.

(#27715) UberMutant válasza Laybee (#27714) üzenetére


UberMutant
őstag

pedig csak a szoftver változott rajta.vagy csak azért biztos nem szoftver, mert te azt mondod? :)

(#27716) Laybee válasza UberMutant (#27715) üzenetére


Laybee
őstag

3szor is hard reset volt, plusz a szervizben is, nincs rajta semmi. Bízok benne, hogy meg beáll később.

(#27717) UberMutant válasza Laybee (#27716) üzenetére


UberMutant
őstag

de os csak van rajta. azok sem egyformán hatékonyak.

(#27718) Tibko8


Tibko8
senior tag

Custom romok közül van mostanában olyan ami nagyon jó akksi idővel rendelkezik?
Android 9-ből custom stabil rendszer van ami ajánlott mindennapi használatra?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27719) G4bi89 válasza Tibko8 (#27718) üzenetére


G4bi89
senior tag

Pie-ból nem tudom még nem merültem bele, azt látom, hogy XDA-n Arrow,NitrogenOS elég népszerű.

Nekem Lineage 15.1 van fent, havonta egyszer frissítem a biztonsági csomag miatt és ennyi. Több hónap alatt még nem volt force close vagy random restart és pörög rendesen. Akkumulátor időben 2nap 4óra vagy 1-1,5nap közel 5óra, ebben böngészés,youtube,fb messenger,whatsapp, wifi-mobilnet körülbelül 80-20% alakul, éjszaka repülő üzemmód. Amelod miatt sötét menük,dark mode ahol csak van, stb... :D

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#27720) norbert1998 válasza G4bi89 (#27719) üzenetére


norbert1998
veterán

A NOS-ból még csak az initial upload van kint, nem próbálnám. Arrow meg nem szimpatikus. Ami régóta van és bugmentes, az a Havoc, de az aksi pár nap után káosz. Éjjel 2% merülésről elment egészen 10-20%-ig. Szóval én nem erőltetném a pitét, vissza is jöttem gyárira, épp azt akartam mesélni :D
Meg elvileg egy hónap (max 2) és itt a stock pite

Custom ROM-ról visszamenetelhez nem találtam leírást, és így elég macerásnak gondoltam a dolgot.
-wipe minden (internalt nem kell)
-flash stock revovery
-reboot to recovery
-nem engedte internalról ihalászni a rápakolt dolgokat a stock recovery
-adb sideload-dal pikkpakk feldobta a stock képfájlt a hivatalos oldalról
Szóval szerintem eléggé megbonyolítottam :D

Elég lehetett volna a wipe minden, flash stock image, flash stock recovery, reboot to system :B

[ Szerkesztve ]

(#27721) G4bi89 válasza norbert1998 (#27720) üzenetére


G4bi89
senior tag

Elvileg a wipe után, twrp-ből simán felnyomva a gyári rendszert jónak kell lennie. Aztán persze a twrp -t újra kell flashelni, mert a gyári rendszer felülírja.

Stock recovery sajnos nagyon buta, gyanítom ezért nem tudtad internalról feldobni a rendszert. Még jó,hogy adb van. :D

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#27722) HSM válasza norbert1998 (#27720) üzenetére


HSM
félisten

Gyárinál ajánlom a logoutos scriptem akkuidő-optimalizálásra. :)
Gyárilag szvsz kicsit jobban erőlteti a CPU-t, mint ami indokolt.

(#27723) norbert1998 válasza HSM (#27722) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszönöm, meglesem majd :R

(#27724) storm3 válasza UberMutant (#27713) üzenetére


storm3
senior tag

Nekem azt irtak, hogy kicsereltek - de nyilvan nem. :) Egyelore mukodik a sztori, gondom nincs vele(elotte se volt, csak gondoltam kitolhatnank a tel elettartamat meg egy uj akksival ezert en, rettento rafinalt magyar, kitalaltam hogy neha ujraindul.
Na, ha tenyleg lett volna ilyen, akkor is visszajon az akksi? :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27725) gezatata


gezatata
aktív tag

Ma délután megérkezett a mobilom a lengyel szervizből.
Külsőre ugyan az az elnyűtt kijelzővédő fólia fogadott. Pedig reméltem kapok újat.

Bekapcsoltam. De a megszokott indulás helyett egy kb. 2 másodpercig felvillanó túl alacsony töltöttség figyelmeztetés fogadott. - ez jól kezdődik gondoltam. Amikor elküldtem kb. 88% volt benne. Volt már kikapcsolt állapotban több hétig is és akkor csak kb.5%-ot ha merült.

Bedugtam töltöre. Ismét a figyelmeztető felvillanás. Piros töltő led közben világit. Na - gondoltam - mi lett ezzel? hol van a jól megszokott Dash töltés?

Ki be dugdostam a töltőkábelt hátha én szurok el valamit. De nem.
Bekukkantok a kábel végébe meg a telefon aljába is nincs e valami kosz ami akadályozza a töltést. De minden tiszta.

Na itt kezdett elborulni az agyam. Pedig nyugodt embernek tartom magam.
Töltőre dugott állapotban kezdtem többször is bekapcsolgatni. De csak a figyelmeztető 2mp. villanás és utána kikapcsolt.

1000-rel zakatol az agyam mit csináljak. Egy teljesen jól működő mobilt ilyen állapotban küldenek vissza. Persze nem kértem az utólag felvázolt 198 eurós javítást. De ezt akkor sem éreztem korrektnek, hogy így lenullázták a mobilom.

igy ülök a konyhában, kábultan a meglepetéstől, egyszer csak bekapcsol a kijelző és felvillan a kék villámocska - Dash töltés jele.
Kicsit csillapodott a pánik hangulatom.
amíg ezt megírtam felkúszott 69%ra a töltöttség.

Ez szerintetek mi lehet? csak kicserélték az aksit? de most újra vagy valami használtra?
vagy a szervizben ennyire nullára kisütik?

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#27726) Tibko8 válasza gezatata (#27725) üzenetére


Tibko8
senior tag

Szerintem fullra lemerült az akksi. Ilyenkor kell neki 1 perc minimum míg normálisan tölt.
Nekem egyszer sikerült úgy lemeriteni a 1+1 hogy 2 percig csak világított a led de semmi más élet jelet nem adott.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27727) Tibko8 válasza G4bi89 (#27719) üzenetére


Tibko8
senior tag

Hát nem tudom lehet akkor inkább ezt a pár hónapot valahogy kibírom inkább. Amúgy is kéne bootloader nyitnom ami full törlés lenne. Aztán 2x már nincs kedvem belakni teljesen újra. Majd elég lesz végülis ha kijonn a gyári Pie. Akkor kap egy full gyalulást.
Amióta nyáron vissza jött a szervizből (akksi csere de végül valahogy a listára nem került fel az akksi) nem volt időm vele foglalkozni.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27728) t181 válasza Tibko8 (#27718) üzenetére


t181
senior tag

NitrogenOS-t használom pár napja, szvsz teljesen rendben van.

(#27720) norbert1998

A NOS-ból még csak az initial upload van kint

Ez mit jelent?

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#27729) norbert1998 válasza t181 (#27728) üzenetére


norbert1998
veterán

Kvázi v1.0.
Legalábbis a changelogban ez volt délelőtt mikor néztem v

(#27730) t181 válasza norbert1998 (#27729) üzenetére


t181
senior tag

Ez azért már elég messze van egy 1.0-s verziótól, az elsők között voltak, akik Pie alapú rendszert adtak ki.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#27731) norbert1998 válasza t181 (#27730) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor elképzelhető, hogy a changelog nem frissült. Vagy benéztem valamit :R

Benéztem valamit :R

(#27732) ilyr válasza g0dl (#27710) üzenetére


ilyr
tag

Természetesen nem lehetsz biztos benne, de az alternatíva az, hogy rendelek egy kétes származású hasonló akksit Kínából, aminél szintúgy nem tudod mennyit állt raktárban... Szerinted melyiket érdemesebb?

(#27733) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Olvastam, hogy a fényerő napsütéses időben kevés lehet. Ez mennyire igaz? Egy Samsung Galaxy Ace2-t használok 5 éve, annál azért jobb? :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#27734) Crabface válasza TomMusic (#27733) üzenetére


Crabface
senior tag

Hát... annál jobb.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27735) TomMusic válasza Crabface (#27734) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát ez annyira nem volt túl meggyőző, de nem baj. :D
Új kijelzővédőfóliát hol lehet és mennyiért rárakatni? (Nekem nincs hozzá idegzetem, hogy rárakjam :U ).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#27736) Crabface válasza TomMusic (#27735) üzenetére


Crabface
senior tag

Úgy értem, miért ne lenne jobb? Az egyik egy alap belépő telefon a másik egy csúcskészülék.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27737) TomMusic válasza Crabface (#27736) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja, akkor csak félreértettem. :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#27738) Tibko8


Tibko8
senior tag

Ha minden igaz rootolt telón nem működik a OTP SmartBank app.
Van rá valami mód hogy rootolt legyen a telefon de a OTP app is működjön?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27739) PartyShan válasza Tibko8 (#27738) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Magisk hide. Nekem megy.

(#27740) Macika66 válasza Tibko8 (#27738) üzenetére


Macika66
addikt

Sose volt gond belőle. A Magisk egy világbajnok program.

(#27741) Tibko8 válasza Macika66 (#27740) üzenetére


Tibko8
senior tag

Köszönöm a válaszokat megnézem :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27742) Madoc válasza Macika66 (#27740) üzenetére


Madoc
veterán

Viszont érdekes módon az nkm földgáz appal nem boldogul. Nem megy rootolt telón az sem.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#27743) ilyr válasza Madoc (#27742) üzenetére


ilyr
tag

A Magisk Hide-nak késze van. Ez egyikben azokat az alkalmazásokat jelölheted meg amik elől el akarod rejteni a root-ot, sokáig én is csak erről tudtam, de egy idő után a Budapest Bank alkalmazásában a telóval való kártyás fizetés nem működött, hiába volt kijelölve az alkalmazás.
Ezen kívül van egy Magisk Hide opció a beállításokban, amit ki-be lehet kapcsolni és ami gyakorlatilag annyit csinál, hogy a Magisk alkalmazás processét véletlenszerüen átnevezi másra. Szóval ha egy progi azt nézi, hogy fut-e Magisk process, nem fogja észrevenni. Ezek után már a Budapest Bank alkalmazása is ment gond nélkül rootolt telón... :)
Ha mindkettőt próbáltad már, akkor tekintsd a hozzászólásom tárgytalannak... :)

(#27744) Tibko8 válasza ilyr (#27743) üzenetére


Tibko8
senior tag

És ilyen esetben is tudd folyamatosan futni a [ez a script? ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27745) TomMusic


TomMusic
őstag

Kijelzővédő fóliát Budapesten hol lehet rá tenni? Itthon nem szórakoznék vele, biztos berepül valami kis por a fólia és kijelző közé, illetve megőrülnék, mire sikerülne rárakni. Tehát valami olyan helyet (üzletet?) keresek, ahol minőségi munkát végeznek.
Vagy végülis bármilyen megoldás érdekel, csak ne legyen macerás, és minőségi legyen. :U
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#27746) ilyr válasza Tibko8 (#27744) üzenetére


ilyr
tag

Miért ne tudna? A rootolás továbbra is működik, amit leírtam az csak két funkciója a Magisk-nek ami arra szolgál, hogy más alkalmazások ne tudják detektálni a rootolás jelenlétét...

(#27747) ilyr válasza TomMusic (#27745) üzenetére


ilyr
tag

Igazából szerintem ha fóliát pakolsz fel, azt simán meg tudod csinálni te is, ami esetleg macerás lehet az az üveg védő. Miután két Orzly tempered glass protectorom szétrepedt csak úgy spontán, én is a fólia kipróbálása mellett döntöttem. Rendeltem valami "noname" fóliát, amihez mellékeltek egy linket a felrakásról, ezzel gond nélkül sikerült felpakolni úgy, hogy a végén a porszemeket is kivadásztam és a teljes fólia buborékmentesen, paszentosan felment és így hónapok után se jött fel sehol se.
Mondanám, hogy tökéletes, de sajna a tempered glass kijelzővédővel ellentétben, ezen minden horzsolás meglátszik, szóval lassan aktuális lesz egy újabb csere...
Ennek kapcsán, van valakinek tippje tökéletes tempered glass képernyővédőre? Spigen Rugged Armor tokhoz kénet 3T telóra. Az Orzly V1 nem ment fel a tokkal, a V2 már egy fokkal jobb volt, de az se tökéletes, ráadásul már kettő elrepedt és ugye nem kicsit volt "szivárványos".

(#27748) DamianB válasza G4bi89 (#27601) üzenetére


DamianB
őstag

Nekem sokat veszített az akksibol és gyárival töltöm de én agyon használom a telefont és leszarom hogy melegedik meg hány százalékon van. Kb2400 mah van benne de ez csak tipp fél éve biztos nem néztem már mennyi van még benne.

Érdekes hogy mennyi 3t vel kapcsolatos kérdés ide jön.

ilyrfölösleges ezek a márkás védők Gearbesten jó kis üveg foilak vannak én is onnan vettem egy 5 pakkot . Rengeteg pénzt elpazaroltam ezekre mostar látom feleslegesen. Annyi hogy ez nem a fekete szélű.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#27749) noorbertt


noorbertt
őstag

Kinek milyen feleslegessé vált tokja van? :) Felújítottam a telefont és asszonynak kéne valami tok.

(#27750) Crabface válasza noorbertt (#27749) üzenetére


Crabface
senior tag

Nillkin Qin fekete bőr könyvtok?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.