Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) szkorhetz válasza k810 (#21998) üzenetére


szkorhetz
őstag

Az 6,2 colos...

(#22002) silvergod válasza PartyShan (#21992) üzenetére


silvergod
őstag

még nem értek meg a feladathoz majd a OP 12 be talán... de csak talán :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#22003) pècsimunkás válasza silvergod (#22002) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#22004) PartyShan válasza silvergod (#22002) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Ne is mondd... inkább az ilyen bosszantó hibákra koncentrálnának mint sok egyéb másra.

(#22005) Macika66 válasza SharpSA (#21999) üzenetére


Macika66
addikt

2000-ben műtötték lézerrel a szememet, szóval nem vagyok 51 évesen még a 'menjen már a levesbe' kategória... :D

Mondom, ami különbség van és VALÓBAN látszik szabad szemmel, az a FHD AMOLED Pentile és az FHD stripe RGB közötti különbség, ez kb. 30%-os pixelmennyiség-különbséget jelent.

Aki itt nagyon büszkén hangoztatja, hogy SZABAD SZEMMEL meg tudja állapítani, melyik 5,5 colos kijelző FHD és melyik QHD, azt szívesen látnám egy vaktesztre... :)

És IGEN, ahogy írták, engem nem zavarna a QHD, ha nem ugyanakkora akksi lenne hozzá, mint a FHD-hoz (netán kisebb, mert itt arról van szó!!!!).

[ Szerkesztve ]

(#22006) Macika66 válasza szkorhetz (#21996) üzenetére


Macika66
addikt

Figyelek.

Az Általad leírt 2 modell QHD PENTILE(!), az egyik 5,7" a másik 6".
Ezekkel szemben a stripe FHD SOKKAL nagyobb részletgazdaságot tudna biztosítani.

(#22007) Macika66 válasza szkorhetz (#22001) üzenetére


Macika66
addikt

Jaaaa, értem, a kisebben látszik...
Van ez így... ;)

(#22008) randras_83 válasza Macika66 (#22005) üzenetére


randras_83
addikt

Én meg tudom különböztetni...max nem találom el. ;] :DDD :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#22009) zhata


zhata
senior tag

Megpróbáltam számolgatni, hogy egyáltalán mit lát(hat) egy egészséges szemű ember egy 5.5 inches kijelzőn.
Ennek a hosszabbik oldala kb.118mm.
(Az emberi szem felbontóképessége kb. 1 ívperc, ami kb. 3.41 méterről 1 mm-es élhosszúságú tárgy látószöge. Az egészséges szem éleslátási távolsága 25 cm, tehát ilyen távolságból 0.07-0.08 mm-es távolság látszik egy ívperc látószög alatt.)
A fullhd jelentése szerint 118 mm-en belül 1920 pixel van, a távoloságuk kb. 0.06 mm.
QHD esetében 118 mm-en 2560 pixel helyezkedik el, tehát két képpont távolsága kb. 0.046 mm.

Tehát 25 cm-ről mindkét esetben a képpontok összeolvadnak, tök mindegy, hogy FHD-t, vagy QHD-t nézünk.

Igen ám, de az ember - különösen, ha fiatal - jól tudja akkomodálni a szemét, és akár 10-15 cm-ről is élesen tud nézni, tehát a fentebb említett távolság (0.07-0.08 mm) feleződik, így lesz, 0.035-0.04 mm.
Konklúzió: egy jószemű fiatal bizony megláthatja a különbséget, de csak a szeme erőltetésével.

(Megjegyzés: Amit írtam, csak átlagos fény és kontrasztviszonyok között állja meg a helyét.)

[ Szerkesztve ]

(#22010) SharpSA válasza zhata (#22009) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát a"csodás" VR izén, bohóckodáson kívül továbbra sincs értelme FHD-nál nagyobb felbontásnak 5,5" képátló esetén...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#22011) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Pixel témához : engem 20 centiről nézve zavar a Gboard elküldő/enter gombja, egyszerűen látom hogy recés, nem tökéletesen sima kör. Sehol máshol nem vettem még észre a fullHD hátrányát

[ Szerkesztve ]

(#22012) zhata válasza SharpSA (#22010) üzenetére


zhata
senior tag

Erről nem tudok nyilatkozni, még nem néztem ilyenbe.
Mint írtam, fiatal és jószemű emberek (gyerekek :D ) megláthatják a különbséget.

(#22013) SharpSA válasza Nagytoll (#22011) üzenetére


SharpSA
veterán

Most hogy így írod, visszaraktam arra a nézetre a gboardot (mert egyébként betűszegéllyel használom) és én is látom, de azért tényleg közelről és jól meg kell nézni, hogy látható legyen. Nem tudom, hogy ez a kijelző milyen elrendezésű.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#22014) SharpSA válasza zhata (#22012) üzenetére


SharpSA
veterán

Még én sem néztem bele, sőt közelemben sem volt olyan szemüveg. Viszont kívülről nekem elég röhejes, mintha valami hipnotizőr ketyere lenne... És tényleg... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#22015) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.

Ez lehet hülye kérdés lesz, de az alábbi 2 romot TWRP alól is fel tudom tenni, vagy csak adb-s installal?

Hivatalos oldal: Kiválasztom a saját telóm => Oneplus 3

1. ROM=> hivatalos 4.1.3-as rom
2. Open Beta 15 => mostani legújabb Beta ROM

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Lehet meg is válaszolom önmagam kérdését, mert mintha látam volna TWRP-s telepítést az oldal közepe fele, csak nekem még nagyon reggel van :DDD

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22016) t181 válasza stigma (#22015) üzenetére


t181
senior tag

eng.stk TWRP-jével biztosan fel tudod tenni a gyári ROM-okat is.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22017) YAS-dude válasza stigma (#22015) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az open beta15-öt biztos fel lehet rakni twrp-ből mert én is abból tettem fel.

Éshát ebben az új betában is kikapcsolja az srgb-t éjszakai módban és jönnek a túlszaturált színek. Viszont ha felrakok egy másik kernelt (konkrétan bluspark 118), akkor ez a probléma megszűnik.

(#22018) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!
Imádom a telefont, remélem még sokáig így lesz DE...
3-4 napja tapasztaltam egy eddig még nem jelentkező problémát. Nem egyszer volt olyan, hogy nem indította el a zenelejátszót, pl instagramon nem tudtam megnézni egy rövid videót, és volt olyan app, amit nem töltött be. Ezt tapasztalva újra akartam indítani de amikor hosszan megnyomtam a gombot tök fekete képernyő jelentkezett. Vártam pár percet aztán újra megnyomtam és újraindult magától. Mi lehet a probléma? Esetleg a frissítésnél történt valami gebasz?
U.i.: semmi root nincs, csak gyári frissítés

[ Szerkesztve ]

(#22019) silvergod válasza zhata (#22009) üzenetére


silvergod
őstag

nagyon durva vagy! :D hirtelen meg kellett néznem nem -e véletlenül valami szemész fórumra tévedtem.. :D
Ami vicces hogy arról porbáljátok egymást meggyőzni ki mit lát,minek van értelme...mindenkinek más a jó,úgyse győzitek meg egymást....de amúgy tényleg szebb a QHD és látni is :)
A másik, hogy lényegtelen hogy mi lesz benne,ha az alapok és a rendszer ugyanilyen hibákkal fog küzdeni mint ezen...és fog...mivel ezek csapatot nem cserélnek,így a felhasználók fognak szívni és csalódni..szóval felejtős :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#22020) Macika66 válasza silvergod (#22019) üzenetére


Macika66
addikt

Amúgy van okostelefonod?

Csak azért kérdezem, mert ha így beszélsz erről a telefonról, akkor melyik lehet az a telefon, ami megfelelő számodra...
:)

[ Szerkesztve ]

(#22021) SharpSA válasza silvergod (#22019) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyik sem tökéletes és hibamentes. Itt most pontosan milyen hibákra gondolsz?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#22022) silvergod válasza Macika66 (#22020) üzenetére


silvergod
őstag

hát a tapasztalatok alapján nem ez az úgy hiszem....mert ez nem az..most már tudom :D

SharpSA : személy szerint a rendszer az ami ugye tudjuk foltozás fázisban van amióta kijött,és úgy se jó...az hogy nem kapom meg az üzeneteket,ami vicc szerintem,bármit bárhogy állítok,többször kiveséztük már...a vaku nem acélos,és nekem a fényképező se az,mivel kint még ok, de többnyire beltéren használnám többet,az OIS az úgy érzem ráírva van max,mert éleset lőni vele lehetetlen szinte...a fókuszról nem is beszélve... Nekem csalódás és ez így is marad :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#22023) zhata válasza silvergod (#22019) üzenetére


zhata
senior tag

:))

(#22024) zhata válasza zhata (#22023) üzenetére


zhata
senior tag

Elnézést, hogy dupláznom kell.
A hangulatjel erre
"hirtelen meg kellett néznem nem -e véletlenül valami szemész fórumra tévedtem.. :D"
a megjegyzésedre vonatkozik. :K

(#22025) Macika66 válasza silvergod (#22022) üzenetére


Macika66
addikt

OK, értem, hogy melyik NEM.
De melyik IGEN akkor???

Csak mert 1994 óta az OnePlus3T a 37. telefonom. És soha ennyire nem voltam még megelégedve egyikkel sem...

(#22026) silvergod válasza Macika66 (#22025) üzenetére


silvergod
őstag

kivárok egyelőre..de mondjuk esetleg egy s8+ vagy note8-at fontolóra veszek majd.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#22027) Macika66 válasza silvergod (#22026) üzenetére


Macika66
addikt

Értem. Köszi. Sejtettem...

(#22028) Hujikolp válasza Nagytoll (#22011) üzenetére


Hujikolp
őstag

egy képernyőképet tudnál erről készíteni? png formában valahova feltöltve.

(#22029) ChrisDzsi95


ChrisDzsi95
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném eladni a telefonom. Olyan kérdésem lenne, hogy a garanciához szükséges átiratni a Oneplus profilt? Vagy elég hozzá a számla PDF-ben?

Köszi előre is!

(#22030) stigma válasza t181 (#22016) üzenetére


stigma
addikt

(#22016) t181,(#22017) YAS-dude :

Köszi a gyorsválaszt, sajnos hálózati hibára futott a letöltés, ezért vayg a gyári 4.1.1 megy fel nemsokára vagy a Resurection Remix 5.8.3 (7.1.2-es) Nougat.

:R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22031) Nagytoll válasza Hujikolp (#22028) üzenetére


Nagytoll
senior tag


Ezen is látszik, hogy az a kör elég révés...
De működik, ez a lényeg :D

(#22032) Macika66 válasza Nagytoll (#22031) üzenetére


Macika66
addikt

A Pentile Matrix miatt hangsúlyozódik ki ez nagyon.

Vágyaim között szerepel egy stripe RGB FHD AMOLED kijelző az ötösben...
Pont elég lenne...

(#22033) k810 válasza szkorhetz (#22001) üzenetére


k810
aktív tag

Pontosan ezért kellene sokkal jobban kijönni a nagyobb képátló miatt, hogyha fölrakom fullHD-ről mondjuk UHD-ra nem? :)

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#22034) SharpSA válasza Nagytoll (#22031) üzenetére


SharpSA
veterán

Rakd át a másik nézetre és akkor nem kör lesz ott... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#22035) Rick4 válasza ChrisDzsi95 (#22029) üzenetére


Rick4
félisten

[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22036) ChrisDzsi95 válasza Rick4 (#22035) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Köszönöm :R

(#22037) építész(ke) válasza silvergod (#22022) üzenetére


építész(ke)
tag

Az üzenetek meg nem kapása úgy gondolom nem az OP sara, ez inkább Google bug. Néhány napja egy Nexus 5-öt használok, mert az OP3-at visszaküldtem egy kisebb hibával szervízbe. Szintén 7.1.1 fut rajta, szinte teljesen csupaszon (nyílván főzött, gyárit már nem kapott) és itt is azt tapasztalom, hogy a gmail üzeneteket késéssel kapom meg, vagy csak akkor ha megnyitom az appot (akkor is, ha ki van kapcsolva a doze), valamint a naptár értesítések (az ismétlődőek) egyáltalán nem jeleznek. Naptárral kapcsolatban feltettem a Digical progit az OP3-ra, úgy tűnik ezzel már jön minden értesítés, bár még csak két napja teszteltem amikor elviite a futár.
Kamerával kapcsolatban igazat kell adjak neked (bár nehezemre esik), a Nexus (bár ez sem kamera bajnok) beltérben szebb képeket lő.
Ettől függetlenül egyetértek azokkal akiknek eddig ez a legjobb telefonjuk, mert én is így vagyok vele, ha az ár-érték arányt nézem, akkor pedig megkérdőjelezhetetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#22038) randras_83 válasza építész(ke) (#22037) üzenetére


randras_83
addikt

Nexus 5 szebb képet lő mint az OP3, ne viccelj már. Messze jobb ebben a kamera mint az N5-ben. Nexus vonalon az 5X től lehet jobb kameról beszélni.

FHD / QHD kérdéshez : anno Nexus 4 és Nexus 5 idején is ment az osztás hogy minek FHD mert úgysem látszik a HD hoz képest, ami egész addig igaz, amíg egymás mellé nem kerül a két telefon és máris látszik. Ha meg már megszokja valaki a QHD - t akkor utána fel fog tűnni ha egy FHD kijelzőt néz.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#22039) szpali válasza randras_83 (#22038) üzenetére


szpali
addikt

+1 :K
Az OP3 sokkal jobban teszi a dolgát kamera fronton, mint anno az N5 tette.
(persze ha az OP5 dual kamerával érkezik és lesz egy ~50mm körüli portré látószöge, mint az i7 plusnak, akkor lecserélem... kerül, amibe kerül majd :U )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#22040) silvergod válasza építész(ke) (#22037) üzenetére


silvergod
őstag

de sajnos az,nem google hiba...mivel a többség megkapja,ha az lenne senkinél nem lenne jó,a doze-al függ össze,vagy nem tudom mivel,nem is érdekel mondjuk,csak az hogy miért nem kapom meg az üzenetem,ez a lényeg..
Nem kell velem senkinek se egyetérteni,nálam ezek tények..lehetne nekem bizonygatni csak akkor is ez a helyzet...

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#22041) randras_83 válasza silvergod (#22040) üzenetére


randras_83
addikt

Mármint a kamerával kapcsolatban?

https://www.flickr.com/randras83/

(#22042) purcigeorge válasza silvergod (#22040) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Ájfón?

(#22043) építész(ke) válasza randras_83 (#22038) üzenetére


építész(ke)
tag

Tudtam, hogy ezért meg fogom kapni, de továbbra is tartom, hogy az N5 (tényleg nem kamera bajnok) beltérben, rosszabb fényviszonyok között élesebb képeket lő, vagy inkább nagyobb biztonsággal lő éles képeket mint az OP3, makró élességben pedig szintén győz az N5. Ettől függetlenül biztosan nem cserélném el az OP-t az N5-re, most is csak kényszerből tértem vissza.

(#22044) építész(ke) válasza silvergod (#22040) üzenetére


építész(ke)
tag

Ahogy írtam, csak abból gondolom, hogy a Google a sáros, mert N5-ön is ugyan azokat a késéseket, elmaradásokat tapasztalom az üzenetekben, naptárban mint az OP3-on, és a két telefonban csak a 7.1.1 az egyezőség, illetve az, hogy ugyan azok az accountok vannak beállítva..

(#22045) randras_83 válasza építész(ke) (#22043) üzenetére


randras_83
addikt

Ne érts félre nem fanatikus vagyok, csak tapasztalatból beszélek. Én anno imádtam az nexusaimat a maguk sajátos problémáival együtt. Fotózni meg amúgy sem mobillal fotózom :)
Point and shootban lehet hogy 10-ből többször lő élesebb képet a Nexus, sose próbáltam, de odafigyelessel tuti nyer a OP3.

Amúgy meg #Nexus4ever ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#22046) építész(ke) válasza randras_83 (#22045) üzenetére


építész(ke)
tag

Akkor asszem egyetértünk. Ha két megfelelően éles képet hasonlítunk akkor az OP sokkal jobb, de ha a lakásban előkapom és csak úgy lövök egy képet, akkor a nexus képe nagyobb valószínűséggel lesz éles.

(#22047) Colos1


Colos1
őstag

7.1.1 -en, beállítások - alkalmazások - fogaskerék ikon jobbra fent - speciális hozzáférés - akkumulátoroptimalizálás. Nincs optimalizálva szövegre tapizik, összes alkalmazás. Kikeres azt az alkalmazást, amelyiknél nem jönnek az üzenetek, rátapiz, és ne legyen optimalizálva.

Csak mert akárhányszor benézek ide, mindig az elmaradó üzenetek miatt van a sírás :D

Szerk: kikapcsolható globálisan a fejlesztői beállításokból is, de akkor minden alkalmazásra kilövi, és akkor meg a hamar lemerülő akku miatt lenne sírás...

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22048) UberMutant válasza Colos1 (#22047) üzenetére


UberMutant
őstag

vannak, akik szenvedni szeretnek és nem is akarják megoldani a problémát.

(#22049) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

meguntam a telefon állandó "vinnyogását", hogy van új frissítés, így tegnap este felraktam a 6-os droidra a 7.1.1-est.
nálam is előjött a vodkafonos internetes probléma, de mivel olvasom a fórumot :) , megoldottam a problémát.
a wifi és mobilnet ki-be kapcsolást nem értem, hogy miért kell plusszban nyomkodni még, ami a 6-os alatt egy gombnyomás volt :((
este feltöltöttem és kb 12 óra alatt (nem nyúltam hozzá és a wifi be volt kapcsolva) reggelre 6%-ot merült.
1-2 beállítást ismét eszközölni kellett, de egyelőre jól müxik.

[ Szerkesztve ]

(#22050) silvergod válasza randras_83 (#22041) üzenetére


silvergod
őstag

nem úgy mindennel kapcsolatban... :D

purcigeorge ááá isten ments a kezdetektől nem szeretem őket,se :D

építész(ke) Mindegy mi van/volt rajta nem jön meg...ez van :)

Colos1 ez már 7.1 előtt is így volt... és nálam a "bármit bárhogy állítok"-ban ez is benne volt...

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.