Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) asturel válasza ToniSlow (#28699) üzenetére


asturel
őstag

Köszi, akkor marad a PDC-s megoldás, csak pont amiatt amit írsz is akartam volna az EFS-es megoldást, de akkor kilőve. Viszont ha 'Cellular network type' alatt IWLAN-t ír, akkor megy a VoWiFi? (plusz ikon nincs status baron, csak a VoLTE). (Még 8.0.0./5.0.8 -on vagyok /1+3T -- az ottani topicban még efs szóra sem volt találat, guide meg ugyanaz)

(#28702) ToniSlow válasza asturel (#28701) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Gondolom a kapcsolókat elővarázsoltad. Ha be van kapcsolva és működik, akkor logo is van a statusbar-on.

(#28703) bupemko válasza ToniSlow (#27905) üzenetére


bupemko
senior tag

Ezzel megy Digi VoLTE Szegeden, thx!

(#28704) sutszi


sutszi
veterán

Kb mostanra beállt a Pie-os fogyasztás. Jobb lett valamivel mint korábbi verziók esetén. SOT 2h úgy, hogy ez Két nap készenlétiben. Tehát hétfőn reggel leveszem a töltőről és kedden este teszem fel... Ha még azt is figyelembe veszem, hogy ez egy 3 éves telefon.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28705) pècsimunkás válasza sutszi (#28704) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Reset volt a Pie óta ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28706) sutszi válasza pècsimunkás (#28705) üzenetére


sutszi
veterán

Nem. Még nem volt. Valamikor kéne egy, de egyelőre nincs időmlusta vagyok megcsinálni...
De ez az eredmény azt gondolom, elég jó.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28707) D1Rect


D1Rect
félisten

Feltettem a pie-t és azóta zavaróan lassú és lagzik és most éppen a vibert sem hajlandó megnyitni.
Más is tapasztalja ezt, vagy nálam van elb@szódva valami?

(#28708) snyper990 válasza D1Rect (#28707) üzenetére


snyper990
őstag

Valószínűleg utóbbi.
Bár nekem 3T-m van, de semmi problémát nem tapasztaltam még az új rendszerrel

[ Szerkesztve ]

(#28709) pècsimunkás válasza sutszi (#28706) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ok , köszi . Ha meg jön a Pie , èn is tervezem a resetet , de már most látom , hogy nehezen fogom rá szánni magam , a leendő lustaság miatt . Majd össze kapom magam , aztán valamelyik hètvègèn megcsinálom.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28710) snyper990 válasza pècsimunkás (#28709) üzenetére


snyper990
őstag

Ha nem akarsz várni az OTA-ra, itt elérhetőek a hivatalos letöltési linkek a ROM-hoz: xda link
Vagy visszagörgetve a #28684-es hozzászólásban ilyr fórumtárs ide is belinkelte őket

(#28711) pècsimunkás válasza snyper990 (#28710) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:R Köszönöm !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28712) sutszi


sutszi
veterán

Kicsit elgondolkodtam. Lassan 3 éves a gépezet. Az akku tuti nincs már a gyári fényében... De azért mégis jó lenne tudni hányadán állunk. Van valami jó módszer arra, hogy az akku aktuális állapotot megnézzem? Próbáltam már a *#*#4636#*#* kódot, de nincs Battery information rész. Próbáltam appokat leszedni, de hulladékok.

A fenti dolog azért érdekes, mert ebay-en rákeresve, meglehetősen alacsony árakon dobálnak akkukat O3-hoz. Persze ilyenkor mindig felmerül a kérdés, hogy mennyire hamis, vagy eredeti. Azt gondolom, hogy az eladó szűrésével nagy eséllyel eredeti akksihoz lehet jutni... Ennyit megérne.

Persze az igazán nagy mutatvány az lenne, ha egy 3T akksit lehetne úgy beletenni, hogy felismerje és jól kezelje a rendszer. Erről is próbálta hiteles infót keresni, de nem sok sikerrel. Van erről valakinek infója?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28713) ilyr válasza sutszi (#28712) üzenetére


ilyr
tag

Igazából marhára tökmindegy a kérdés, hogy mennyire hamis vagy mennyire eredeti (ami amúgy egyértelmü, mert a Oneplus nem árusít alkatrészeket), ugyanis az ott vásárolt akksira senki nem vállal garanciát, azaz ha felrobban a készülékedben, az tisztán a te károd. Ennek fényében neked kell eldöntened, hogy megéri-e a kockáztatás azt a párezer forint különséget.

Alternatívaként lehetőség van a https://oneplusszerviz.com/szerviz/nél cseréltetni 8000 Ft-ért. Eredeti Oneplus akksiként árulják és úgy is néz ki, de a fentebb leírtak miatt egyértelmü, hogy nem az. Viszont korrektnek tünnek...

Személyes tapasztalatom egy Oneplus 2 akksicserével volt, kicserélték az akksit, de az újnak csak 2400 körüli kapacitása volt mérve (érzésre is nagyon gyenge volt), ezért felhívtam őket, hogy gond van a berakott akksival és készségesen felajánlották, hogy garanciában kicserélik újra. Erre végül nem került sor, mert időközben visszaérkezett szervízből a Oneplus 3T-m és macera lett volna emiatt felmenni Pestre...

Szóval ezek a lehetőségek, a döntés a tiéd... :)

(#28714) D1Rect válasza ilyr (#28713) üzenetére


D1Rect
félisten

A Oneplus is kicseréli neked az aksit, ha jól rémlik valami 30€ körül.
Én is gondolkozom rajta, akkor lehet elketyegne még 1-2 évet a készülék amivel életem legjobb mobiltelefon dealje lenne.

[ Szerkesztve ]

(#28715) sutszi válasza ilyr (#28713) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor definiáljuk újra ezt a dolgot. Nem a gyártó kiléte fontos számomra. Kínáról beszélünk. Egyik szalagon leesik a márka, a másik szalagon ChengCung névvel ugyanaz a termék. Úgy láttam, hogy 3500Ft-os átlagárakon árulják többen. Ezért nekem annyi az elvárásom, hogy ne tégla legyen átcsomagolva és azért minőségileg is hozza a gyári szintet. Ha ez megvan akkor oké...
A linkelt szerviz is kb hasonló forrásból dolgozhat az árazás alapján...

A lényeg továbbra is az, hogy előbb meg kéne nézni a jelenlegi akku kapacitását. Amit eddig egyik módszerrel sem sikerült. Mert ha nincs jelentős elhasználódás, akkor nincs értelme a mutatványnak.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28716) D1Rect válasza sutszi (#28715) üzenetére


D1Rect
félisten

Szétszeded, feltöltöd és kiméred, hogy mennyivel merül le. ;)
De ezen kívül én nem találtam megbízható pontos módszert arra, hogy tényleges képet kapj az aksi állapotáról.
3 év azért valószínűleg 1000+ töltési ciklus. Valahova 60-80% közé tippelném látatlanban.

[ Szerkesztve ]

(#28717) L4mie válasza sutszi (#28715) üzenetére


L4mie
veterán

kérdés, hogy ha utángyártott, mennyire kezeli a dashcharge, mennyire szereti, tudom nem az akkun függ hanem az elektrónikán, de mégiscsak az a végállomása a folyamatnak.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28718) HSM válasza sutszi (#28712) üzenetére


HSM
félisten

Hagyományos 5V töltővel (1-2A) meg tudod mérni, maga a készülék méri, és pl. Aida ki tudja írni. A módszer mint kb. a Thinkpad laposokon. [link]
Azt érdemes beleszámolni, ravasz a készülék, igazából még 100% után is még picit tud tölteni bele.

(#28717) L4mie: Speciális kialakítású akku kell elvileg a Dash-hoz, én azt olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#28719) cd334 válasza sutszi (#28715) üzenetére


cd334
tag

Én a AccuBattery programot használom erre. Folyamatosan nézi, hogy mennyit töltött az akksiba és egy idő után a töltések alapján megsaccolja mennyi az aksi jelenlegi valós kapacitása. Nekem 3 év használat után a program valós kapacitásra kb. 2400mAh ír ki, ami reális lehet, mert érzem már, hogy megfáradt szegény.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#28720) G4bi89


G4bi89
senior tag

Kint a 9.0.3 !
Semmi extra, főleg bugfix.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#28721) Kindar válasza cd334 (#28719) üzenetére


Kindar
tag

Kb stimmel a kapacitás, nekem is ennyi idős a telefon (sima 3as) minden éjszaka töltőn van reggelig és ugyanaz az app nekem 2500mAh kapacitást ír.

(#28722) FNZ


FNZ
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy mostanában elég nehezen talál GPS jelet. Van hogy 5-10 perc is eltelik, mire megtalálja (akkor is, ha ugyan azon a helyen kapcsolom be, ahol pár héttel azelőtt kikapcsolom). Miután talált jelet és használat után kikapcsolom, utána pár óra múlva ha bekapcsolom, akkor hamar megtalálja, bármerre is vagyok.
Még mindig 7-es droidom van, mobilnet be van kapcsolva
A programok, amikben próbáltam jelet keresni: GPS status @ toolbox, wazze, igo, google maps

elég bosszantó, amikor indulnék és nem talál semmit

[ Szerkesztve ]

(#28723) sutszi


sutszi
veterán

Köszi, mindenkinek, hogy hozzátett a témához. Egyelőre játszok egy kört az AccuBattery-vel. Nem akarom szétszedni most emiatt... Ha viszonylag jól be tudja lőni ez a program, akkor az is megfelel.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28724) ilyr válasza sutszi (#28715) üzenetére


ilyr
tag

Ha eBay-ről veszel ismeretlen eredetü akksit, ne legyenek minőségbeli elvárásaid, ilyen irányú garanciát onnan nem fogsz kapni, szóval ha ilyen igényeid vannak, szerintem barátkozz a OnePlus féle akksicsere gondolatával... :)

(#28725) ilyr válasza FNZ (#28722) üzenetére


ilyr
tag

Milyen OS verziót használsz?

(#28726) ndavey


ndavey
tag

Használ valaki Gboard-ot? Tudja, hogy melyik verzió az amelyikben elmenti a program a saját szótárba beírt gyorsparancsokat?
Rég óta szenvedtem ezzel, aztán a Oneplus-omon sikerült megoldani az egyik verzióval, de S10-en nem sikerül használni az elmentett gyorsparancsokat. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#28727) snyper990 válasza FNZ (#28722) üzenetére


snyper990
őstag

GPS Status appban frissítsd az A-GPS adatokat, meg a telefon beállításában a helymeghatározás módját állítsd át csak készülék-re (legalábbis Oreo-n így nekem gyorsabb volt, nem emlékszem már, 7-esen volt-e ilyen opció). És persze szabad ég alatt próbáld meg a helymeghatározást

(#28728) ndavey válasza ndavey (#28726) üzenetére


ndavey
tag

Sorry ezt nem ebben a fórumban akartam feltenni :D de azért válaszolhat rá valaki, akinek van ötlete, hogy mi lehet a gond

[ Szerkesztve ]

(#28729) FNZ válasza snyper990 (#28727) üzenetére


FNZ
őstag

(#28725) ilyr : egész pontosan 7.1.1

(#28727) snyper990
A GSP appban töröltem és frissítettem az adatok, de úgy is nehezen talál, de így hamarabb. ez sem normális, hogy ezt "eljátszam" minden alkalommal.
a helymeghatározás most a nagyon pontosra van állítva és szabad ég alatt próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#28730) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Letöltöttem a Pie - t , de hogy tudom a telefont frissíteni ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28731) ToniSlow válasza pècsimunkás (#28730) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szia,

Rendszerfrissítés menüpontban helyi frissítés, vagy akár recovery-ből.

(#28732) pècsimunkás válasza ToniSlow (#28731) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszönöm !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28733) ilyr válasza FNZ (#28729) üzenetére


ilyr
tag

Ha OxygenOS, akkor annak a verziója a lényeg, mert ott a 7-esben elqrták a GPS-t jó pár verzión keresztül, többek közt ezért nem frissítettem én se. Ha jól rémlik, akkor 4.5.8 volt az utolsó a 7-es szériában aminek még nem volt gondja vele. A 4.5.14-nél a change logban írnak ilyet, hogy "Optimized GPS accuracy", de nem tudom, hogy az már a korábbi hiba javítására utal-e... :)

(#28734) snyper990 válasza FNZ (#28729) üzenetére


snyper990
őstag

Épp ezt írtam, a "nagyon pontos" nekem mindig lassabb volt, mint a csak készülék... Egy próbát megér

(#28735) pècsimunkás válasza ToniSlow (#28731) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Recoveryből telepítettem . Jövő héten csinálok egy resetet , ha lementem a kèpeket ès a zenèket . Ès ha nem leszek lusta persze ...

Köszi a segítséget mindenkinek :R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28736) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Egyelőre tetszik a Pie .

Unokatesóm kèrdezte , mikor cserèlem le az OP3-at tegnap . Továbbra is ott tartok , hogy amíg meg nem kotlik , marad . Amoled , jó kamera , mèg mindig gyors , sok memória , a tárhely is elèg nekem , èrtesítő LED , jó GPS , friss Android , stb , stb ... Szóval marad :K !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28737) sutszi válasza pècsimunkás (#28736) üzenetére


sutszi
veterán

Ez a kérdés nálam is napirenden volt... Jött a 7 Pro és elég jól sikerült... Viszont az ára...az durva. Majdnem egy 100-as különbség van mint amennyiért anno az O3-at vettem. De annyival meg nem lett jobb. Így a Pie-tól tettem függővé a dolgot. Ami meg elég jól sikerült... Nagyon elégedett vagyok vele.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28738) pècsimunkás válasza sutszi (#28737) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Hát igen , sokkal drágább lett a 7 pro . Viber , WhatsApp , Messenger , böngèszès , fènykèpezès , internet rádió , nèha GPS . Kb ennyire használom . Egyszerűen nem èri meg lecserèlni , ès nem èr meg nekem 100-200000 jmf- ot egy másik telefon , amíg ez tökéletesen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28739) flegga92 válasza pècsimunkás (#28736) üzenetére


flegga92
senior tag

Tőlem is kérdezgetik mikor cserélem le. Nagyon csábít a 7 Pro, de amire kell a 3 is tökéletes. Egyedül a kamera ami miatt váltanék.
Ami visszatart az ára, ráadásul a nebula blue tetszik, az meg nincs 6 GB RAMos verzióban. 170k körül már a kezemben lenne.
Valószínű megvárom a 7T Pro-t, hátha abban a szelfi kamera bekerül a kijelző alá.

(#28740) L4mie


L4mie
veterán

Különbözetből veszel egy jó dslr-t vagy milcet 🙃

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28741) flegga92 válasza L4mie (#28740) üzenetére


flegga92
senior tag

Az lehet, de az nem fér el a zsebemben, és nincs mindig velem:)
Tökéletesen elég számomra a telefonos fotók minősége, de az OP3 néha megmakacsolja magát, és az istenért sem akarja azt csinálni amit kéne. Mondjuk a Pie ilyen szempontból sokat javított rajta, ezért is vetettem el ideiglenesen a telefon cserét.

(#28742) TomMusic válasza pècsimunkás (#28736) üzenetére


TomMusic
őstag

Nálam még Android 8 van Oxygen 5.0.8-al, novemberi security peccsel, a frissítő szerint nincs újabb.
Szerintem is tökéletes telefon, egyetlen hibája az akksi. Használat közben gyorsan merül.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28743) HSM válasza sutszi (#28737) üzenetére


HSM
félisten

Viszont a 7 pro legalább végre tényleg előrelépés is. Nekem a FHD Amoled pl. kevés volt, ami miatt hiába tetszett pl. nagyon a sima 1+6, kiesett.

(#28744) pècsimunkás válasza TomMusic (#28742) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tegnap estig èn is azt használtam . Teljesen jó volt . Gondoltam kipróbálom a pitèt , de az is bejött . Nekem az aksival sem volt probléma . Mielőtt felraktam a töltőre - már a pitèvel , 3: 10 perces kijelző idő volt , közben 220 kèpet töltöttem fel a Megára , meg telefonálgattam is . Szóval ez nem rossz.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28745) FNZ válasza snyper990 (#28734) üzenetére


FNZ
őstag

(#28733) ilyr: 4.1.7 van jelenleg (felajánlja a 4.5.1 frissítést)

(#28734) snyper990
köszi, kipróbáltam a csak készüléket és valóban gyorsabban talált GPS jelet, de még tesztelem

korábban nem volt ilyen problémám

[ Szerkesztve ]

(#28746) TomMusic válasza pècsimunkás (#28744) üzenetére


TomMusic
őstag

Nálam se olyan vészes, normális használat mellet kibír egy napot. Csak ha nyomkodom végig BKV-n, esetleg meló közben is többször az átlagnál, akkor már napközben töltőre kell dugni, hogy kibírja a nap végéig.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28747) ilyr válasza FNZ (#28745) üzenetére


ilyr
tag

Utánnanéztem, nekem 4.1.6 van letöltve és ha rákeresel az "oxygenos 4.1.7 GPS" kifejezésre guglin, láthatod, hogy attól a verziótól sokaknak gondja lett a GPS-el...

(#28748) FNZ válasza ilyr (#28747) üzenetére


FNZ
őstag

látom, köszi

(#28749) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Megcsináltam a resetet , de van egy olyan gondom , hogy a reklám mentes , háttèrben futó YouTube- ot nem mentettem el . Ha esetleg tudna valaki linket adni , azt megköszönném :R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28750) flegga92 válasza pècsimunkás (#28749) üzenetére


flegga92
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.