Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) ribarszki válasza Nippel (#27100) üzenetére


ribarszki
őstag

Hallasz rajta valamit, vagy teljesen vége? Mert ugyan ebben a cipóben jártam. De mint kiderült szoftveres a gond és nem hardver. Miután 2x megjárta Csehországot.. majd a beszédhangszóró cseréhez levették a kijelzőt véő üveget. Ami szarul ragasztottak vissza, így a nagy melegben elvált a kijelző üveg.. Megint szervízben van. Elmúlt 1 hónapból 1 hetet volt telefonom, 3 hetet szervízben..

[ Szerkesztve ]

(#27102) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Van új Béta!

What's new:

System:
Updated Android security patch to 2018.6

OnePlus Switch:
General bug fixes and improved data transfer stability

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#27103) zoltan6 válasza AcCEsS (#27102) üzenetére


zoltan6
őstag

A hangszóró problémát mikor óhajtják javítani? vagy próbálnak most már mindenkit a 6-os vásárlására terelni? :(

(#27104) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

2-3 napja megváltam az op3-mamtól.
Igazából csak a kiváncsiság miatt váltottam le, de semmi hibája nem volt.
Talán az elkoszolodó hangszoró rács volt az egyetlen, de az megoldható hiba.

Utódja egy p20pro lett végül, mivel sokat fotozok/videózok és talán ebben egy közepes minőséget tudott az op3 így a huawei mellett voksoltam.

(#27105) Nippel válasza ribarszki (#27101) üzenetére


Nippel
tag

Beszélgetés közben Elhalkult. Aztán egy ideje jó. Csak mondom 5. En jár le a gari.

[ Szerkesztve ]

(#27106) Zoelee


Zoelee
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam rákeresni a témára és az utolsó jó pár kommentet is elolvastam, de a segítségeteket kérném. Az éjjel sikerült szeretett OP3-mam leejteni, és bepókhálósodott a kijelző sajnos. Még amikor vettem, kötöttem 2 éves biztosítást, ami még 4 hónapig érvényes. Azt sejtem, hogy ilyenkor a oneplus oldalán jelzem, hogy baj van és előbb-utóbb jön a futár. Erősítsetek meg ebben kérlek, esetleg ha valakinek ilyen törött kijelzős tapasztalata van írja meg!
Nagyon szeretem ezt a telót és most rendkívül rosszul esik így látni :/

Előre is köszönöm!

(#27107) Csorbi válasza Zoelee (#27106) üzenetére


Csorbi
addikt

10 másodperc alatt megtaláltam a dolgok menetét: [link]
A kereséshez a kulcsszó: biztosítás ;)
(Egyébként érdemes lenne elolvasnod a biztosítási szerződést...)

(#27108) Zoelee válasza Csorbi (#27107) üzenetére


Zoelee
csendes tag

Köszönöm, jogos, bocsi a noob kérdésért! :)

(#27109) hata0


hata0
csendes tag

Sziasztok

Kis segítségre lenne szükségem. Leejtettem a telefont és úgy betört hogy az LCD is elfolyt. Felvettem a kapcsolatot a oneplussal hogy javítsák meg, 2 napon belül jött is a futár elvitte a telot eddig minden rendben. Ma kaptam azonban egy emailt a fizetendő összegről és a felmért károkról. Eszerint 80000 forint a javítás költsége mert hogy azt írják:

The following failure has been diagnosed: AT3 concealed liquid damage (write-off)
The following part(s) needto be replaced: ONEP/Motherboard top coverassembly EA021
ONEP/PCB semi-finished product portfolio

Na most azt még eltudnám fogadni hogy az elfolyt kijelző miatt lett "liquid damage" de furcsa hogy a kijelző cseréjéről semmit nem írnak. Szerintetek lehet hogy elnéztek valamit és ez nem az én telefonom javításának a leírása vagy én gondolok valamit rosszul? Volt már valakinek hasonló problémája?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#27110) Zoelee


Zoelee
csendes tag

Ahogy látom ez ilyen telefon összetörős nap :/
Elkezdtem a biztosítónál a folyamatot, viszont egy ponton invoice numbert kérnek. Felvettem a kapcsolatot a oneplus supporttal, mert az emailben amit rendeléskor kaptam nincs invoice number, csak order number meg transaction number. Mit lehet ilyenkor tenni, hogyan csinálta aki már csinálta?

(#27111) Siffredi válasza Zoelee (#27110) üzenetére


Siffredi
senior tag

Szia!

A biztosítás igénylése, illetve kifizetése után kellett kapnod egy emailt, amiben több csatolmány is van, ezek közül az egyik az invoice, ami neked kell.

simplesurance gmbh néven keress rá az email fiókodban

(#27112) Csorbi válasza Zoelee (#27110) üzenetére


Csorbi
addikt

A OnePlus-t hagyd ki ebből egyelőre. A biztosítónak fizettél a biztosítás megkötésekor, ők erről neked anno küldtek egy számlát. Annak a számlaszámát kérik.

(#27113) Zoelee válasza Siffredi (#27111) üzenetére


Zoelee
csendes tag

Köszönöm, a biztosítótól kapott mail megvolt, de félrevezető volt számomra kissé a biztosító oldala. :)

Csorbi: Köszi a tanácsot, kihagytam a oneplust a dologból.

(#27114) snyper990 válasza hata0 (#27109) üzenetére


snyper990
őstag

A kijelző valószínűleg a top cover assembly része

(#27115) Siffredi válasza hata0 (#27109) üzenetére


Siffredi
senior tag

Szia!

Többször is elolvastam, amit írtál, de nehezen tudom értelmezni. Egy esetben tartom valószínűnek ezt a magas javítási költséget, mégpedig akkor, ha az alaplapot (panelt) is cserélni kell a telefonban.
Esetleg az LCD-liquid tehette tönkre az alaplapot, de ez csak találgatás a részemről...

Mindenesetre én ennyit nem fizetnék ki a javításért, egyszerűen nem éri meg...

Szerk.: szép is lenne, ha ebben az összegben nem lenne benne bármilyen javítás...

[ Szerkesztve ]

(#27116) Rick4 válasza zoltan6 (#27103) üzenetére


Rick4
félisten

Mi a hangszóróval a probléma?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27117) zoltan6 válasza Rick4 (#27116) üzenetére


zoltan6
őstag

A szokásos,ami mindenkinek szinte mostanában,alig hallani a másik felet beszélgetés közben.

(#27118) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki komolyabb fejhallgatót a telóval? Vennék egy HyperX Cloud Alphát, de nem tudom, hogy milyen lenne a hangminőség/mennyire tudná a telefon meghajtani.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#27119) Rick4 válasza zoltan6 (#27117) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, itthon 2 db 3T-nk van, a havernak egymagában kettő, a húgomnak 2 db 3T és egy 5T, és senkinek nincs ilyen gondja. Mitől jön ez elő?

mbalint987: nem komoly, mert 1-2 ezres kategória, de xiaomi pistont használok, elég korrekt a teló, rendesen szól vele. Fülbedugós nem elég? Amúgy meg bemész egy mediamarktba, ott van vagy 50-60 füles, és végigdugdosod, meghallgatod őket, hogy neked mennyire felel meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27120) bAtt001 válasza Rick4 (#27119) üzenetére


bAtt001
addikt

Legtöbbször koszos lesz a hangszóró előtti védőrács és nem jön át rajta rendesen a hang, nálam is volt már ilyen kicsit ecsettel megpróbáltam kitakarítani azóta egész jó. Az megint más kérdés, hogy egy budapesti nappali forgalmat nem fog elnyomni egy ekkore hangszóró :D

(#27121) PistiSan válasza Rick4 (#27119) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam sincs semmi gond a hangszóróval.

(#27122) HSM válasza zoltan6 (#27117) üzenetére


HSM
félisten

Én is jelentkezem két tökéletes példánnyal. Üvölt, mint állat, ha feltekerem. :D Full gyári rom/kernel, 5.0.3, de 5.0.1 alatt is jó volt.

(#27118) mbalint987: Nálam egy sima HyperX Cloud van, 60 Ohm, azt közepes hangerőn már számomra kellemes hangerővel meghajtja. :K
A hangminőség olyan erős telefonos, azt mondanám, egész szépen szól, tökéletesen élvezhető, de nyilván nem szabad egy felsőkategóriás DAC vagy hangkártya minőségét elvárni. Nyilván a mély nem lesz olyan pontos és erőteljes, és a többi tartomány sem annyira részletes. De tény, nem fair összehasonlítás egy 50 000-es hangkártyához (céleszköz) mérni egy általános célú telefont. :DDD Én elégedett vagyok vele, és alkalmanként hallgatom is, klasszisokkal jobban szól, mint pl. a Thinkpad T420-as notebookom, vagy a régi Xperia P telefonom. :)

De nyilván, a gépemben az Auzentech X-fi Prelude (2009-ben ~50 000 forint körül vesztegették) vagy korábban tesztre egy Asus Essence STX (az is kb. ez a kategória árban, a gyártó szerint Audiophile szint :DDD ) azért nem ellenfél, de szerintem az mindent elmond, hogy ezek után is teljesen élvezhetőnek találom a hangját a telefonnak. :))

[ Szerkesztve ]

(#27123) thomasvold válasza mbalint987 (#27118) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia!

Én egy HyperX Cloud II-vel hajtom, igen kellemes a hangzása, felétől nem nagyon szoktam fentebb venni a hangerőt.

(#27124) Sajtqukac válasza mbalint987 (#27118) üzenetére


Sajtqukac
tag

Egy Sennheiser HD650, HD800-al próbálgattam anno. Ha csak a telefon miatt vennél jobb fejhallgatót akkor nem érdemes. Igazából én úgy vettem észre hogy egy bt fejhallgató és vezetékes között nem jött ki annyira a különbség ilyen szinten. De ha használnád rendes hangkártyával/DAC-kal akkor érdemes tényleg jót venni. Amiket mondtam fejhallgatók előnye is csak az RME babyface illetve Focusrite külső eszközökkel használva jön elő, csak telefonhoz ilyet venni (láttam rá példát) felesleges.

(#27125) ribarszki


ribarszki
őstag

Vissazküldtem a telefonom, mert a hangszórójavítás után egy héttel levált az LCD előtti üveg. Rohadt nagy meleg volt, a ragasztó meg megolvadt. A gyári üveget szedték le és rakták vissza, s ez már sok volt neki.

Visszajött a válasz, fizikai behatás, gizessek 34.242 Ft-ot. Most átadtam a biztosítómnak, ő intézi. Fasza..

(#27126) storm3 válasza ribarszki (#27125) üzenetére


storm3
senior tag

Hány nap alatt ért oda a telefon a futárnak való átadástól számítva?

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27127) Siffredi válasza ribarszki (#27125) üzenetére


Siffredi
senior tag

Ettől féltem, hogy a javítás már nem lesz ugyanolyan, mint mikor először szerelték össze...

Azt lehet tudni, hogy a biztosító kivel javíttat?

@storm3: Tőlem csütörtökön vitte el a futár a telefont, hétfőn már küldte az emailt a biztosító, hogy megkapták.

(#27128) ribarszki válasza Siffredi (#27127) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem tudom, az ügyet adtam át nem a telefont. Most is a szervíznél van. Vagy kifizetem a 34.000Ft-ot és megjavítják, vagy 8,000-ért visszaküldik javítatlanul, vagy ingyen megsemmisítik. Most várom mit lép erre a biztosító.

(#27129) storm3 válasza Siffredi (#27127) üzenetére


storm3
senior tag

Azert kerdezem,mert az enYem tegnap vitte el futar,de az unokaocsem adta at es nem egeszen szakszeru volt az atadas. ertsd ezalatt semmit sehol se irt ala es semmit sem kapott - igy lehet ,hogy a futarbattya vastagabb lett egy telefonnal :) ezert erdekel,mennyi ido alatt kene kapni ertesitest hogy megjott a szervizbe a telefon.:)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27130) Rick4 válasza storm3 (#27129) üzenetére


Rick4
félisten

27.-én, vasárnap jelentettem be, hogy javításra lenne szükség, kaptam egy mailt, hogy jönnek is érte, ebben benne volt egy ups tracking, is, másnap, 28.-án jöttek is érte, a mailes trackingen láthatóvá vált, hogy a pakk, 29.-én odaért, erről is kaptam mail, 30.-án már arról kaptam az e-mialt, hogy akkor ez meg az lesz, itt meg ott tudom kifizetni, 1-jén már ott is volt a megjavított készülék.

Ennél jobban követhetően, gyorsabban, olcsóbban én még nem láttam egy céget se dolgozni...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27131) storm3 válasza Rick4 (#27130) üzenetére


storm3
senior tag

hozzank dhl jott,kerdezte a csoro tobbszor is a futart hogy alairni valamit nem kell?azt mondta a tag,nem,atvetelrol se adott semmit. en mailt nem kaptam csak az o+tol,hogy ekkor meg akkor jon a futar plusz a ket doksi ami kellett.Ma meg nem ert oda a szervizbe a cucc :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27132) Rick4 válasza storm3 (#27131) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, de a két hozzászólásban szerintem a leglényegtelenebb a szállító neve, minden bizonnyal ti is kaptatok e-mailt, és minden bizonnyal benne van a tracking, amin minden bizonnyal látható a telefon aktuális helye, meg az ezt megelőző mozzanatok. Amíg nem derül ki, hogy nincs mail, nincs tracking, vagy nem mozog, szerintem ne folytassuk az ötletelést, hogy mi lehet vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27133) Siffredi válasza storm3 (#27131) üzenetére


Siffredi
senior tag

Ugyanez történt velem is, egy fiatal srác jött futtában a telefonért, aztán mikor rákérdeztem, hogy kapok-e valami elismervényt, csak mosolyogva annyit mondott, jó kezekben lesz, nyugi :)

Annyira nem voltam nyugodt, de azóta már kaptam a biztosítótól emailt, hogy náluk van. Viszont semmi több infóm nincs, se a fizetnivalóról, se a javításról, semmiről...

(#27134) ilyr válasza Siffredi (#27133) üzenetére


ilyr
tag

Megadod a címed? Ha megjavították, elugrok a telefonodért... Hidd el, nálam is jó kezekben lesz... :D

(#27135) Norbi. válasza ilyr (#27134) üzenetére


Norbi.
őstag

Sziasztok,
Akkucsere itthon megvárhatósba, vagy aznapra elkészülősbe.. létezik ilyen hely itthon? (lehetőleg Pesten)

Ez nem válasz akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#27136) Siffredi válasza ilyr (#27134) üzenetére


Siffredi
senior tag

Ha ups-es pólóban jössz, még lehet oda is adom :D

(#27137) Macika66


Macika66
addikt

Kérem szépen, a gyárival nagyjából megegyező, full felületen tapadó (full glue) üveg OP3/OP3T-re!

Nincs 3 dollár szállítással együtt! Június 8-án rendeltem és ma érkezett meg.

Fel még nem tettem, de nagyon jónak néz ki!

(#27138) Crabface válasza Macika66 (#27137) üzenetére


Crabface
senior tag

Ha felraktad, csinálj már róla egy képet, ha tudsz, hogy hogyan néz ki egy ilyen. :R

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27139) HSM válasza Macika66 (#27137) üzenetére


HSM
félisten

Kíváncsi leszek, milyen lesz. Én a héten rendeltem egy BROTECT® AirGlass® üveget rá, mert nem igazán voltam elégedett az ebay-es full coverage átlátszó üvegemmel. Ez mondjuk 6,5 euró volt, remélem nem úgy végzi, mint a másik. :B

(#27140) szpali válasza Macika66 (#27137) üzenetére


szpali
addikt

nincsenek fém pöttyök?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#27141) Macika66 válasza szpali (#27140) üzenetére


Macika66
addikt

Nincsenek, full tapadós felület esetén nincs szükség rá...

Persze, nem csoda ez sem, nem találtam ki a tizedéért ugyanolyan jó üveget.

De ha nincs gyári, ez sokkal jobb, mint a kisebbre vágottak...

[ Szerkesztve ]

(#27142) HSM


HSM
félisten

Csináltam egy blogbejegyzést az energiatakarékos scriptemnek/profilomnak, akit érdekel, a friss, "önellenőrző" verzió és az infók is róla elérhetőek ott.
Gondoltam, jobb, ha egy helyre rakom a dolgokat. :R
[link]

(#27143) bAtt001 válasza Macika66 (#27137) üzenetére


bAtt001
addikt

na erre kíváncsi leszek, 2 évvel a megjelenés után sikerült végre lemásolni a gyártót :D ha már nem pöttyös és nem levegős akkor király lesz.

(#27144) storm3


storm3
senior tag

Meg is jott a telefon uj akksival es hatlappal, szoval reszemrol is csillagos otos az o+ szervize.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27145) Siffredi válasza storm3 (#27144) üzenetére


Siffredi
senior tag

Én ma kaptam meg az emailt a linkkel, hogy végre fizethessek.

Remélem nekem is kicserélik az akksit, ha már kijelzőt+házat is cserélnek...

(#27146) storm3 válasza Siffredi (#27145) üzenetére


storm3
senior tag

Fura ez, en is kaptam egy becslest hogy a kamera uvegje(hatlap) 55eur lesz, de vegul semmit se kellrtt fizetnem. Bar en nem a biztositohoz kuldtem.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27147) nutfile


nutfile
aktív tag

8 napja lejárt a garanciám, ma se kép se hang. magától elsötétült a teló, nem tudom se bekapcsolni, se tölteni, se semmi...
járt már valaki így, van valami ötlet, amit meg lehet próbálni itthon? (bár szvsz sanszos a hardverhiba...)

(#27148) nutfile válasza zoltan6 (#26139) üzenetére


nutfile
aktív tag

nekem ez sem működött

(#27149) nutfile válasza nutfile (#27148) üzenetére


nutfile
aktív tag

[link]
ezt a 8. lépésig meg tudom csinálni, de nem indul újra...

(#27150) PartyShan válasza nutfile (#27149) üzenetére


PartyShan
aktív tag

1-es vagy 2-es módszerrel próbálod? A másodikkal mennie kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.