Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) Ozsi009


Ozsi009
tag

Köszönöm a tanácsokat.

Igazából szeretném minél olcsóbban megúszni, ez 60-70 ezres árkategória lenne még ideális, ebben az árban meg nem találtam jobbat.
OnePlus 5-5T-n is gondolkodtam, de az 5 100.000-től indul, az 5T inkább 120.000, illetve a legközelebbi ezekből is kb 100 km-re lenne, postai úton pedig nem szeretnék telefont venni.

Ez az általam kinézett 3-as pedig itt van helyben. Akkumulátorra visszatérve, honnan tudom mindenféle eszköz nélkül hogy rendben van? Tapasztalatotok alapján mennyi időt bír ki egy töltéssel? (persze ez tudom nagyban függ a felhasználástól)

(#27052) NORBl válasza ribarszki (#27009) üzenetére


NORBl
aktív tag

Meg is jött. 1 hét volt mindennel együtt. Nagy király a op. Aksit cseréltek nekem csak, de igazából azal volt csak bajom. :)

[ Szerkesztve ]

(#27053) L4mie válasza Ozsi009 (#27051) üzenetére


L4mie
veterán

nekem 24 óra után marad kb 25-45% nyi akkum...függ, hogy mennyit használom,
Főként netezek rajta, 2 sim van benne. Játék nincs. Napi 15-30 perc telefonálás.
Cserébe reggel felkelek 30 percre rápattintom a töltőre 80-100% ra feltölt másnap reggelig rendszerint elég.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27054) Ozsi009 válasza L4mie (#27053) üzenetére


Ozsi009
tag

Értem, köszi! :)

Ma megnézem a telefont, ha tetszik megveszem. Gari van rá szeptemberig, addig még akksi csere is megoldható :)

(#27055) L4mie válasza Ozsi009 (#27054) üzenetére


L4mie
veterán

Drukkolok,
alkud le 60 ra :) akkor nagyon jó vétel lesz. :K

Ha már pörög a topic, továbbra se tudjátok hol tudnék új - gyári carbon tokot szerezni a telefonhoz? :(

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27056) gezatata válasza ilyr (#27046) üzenetére


gezatata
aktív tag

A dash töltést nem tudod mérni vele. Az azon kívülieket igen.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#27057) ilyr válasza gezatata (#27056) üzenetére


ilyr
tag

Igazából a dash töltés mérése nem veszteség, mert az akksi kapacitás méréséhez bőven elég a sima töltés is (úgyse naponta csinálja az ember), a kábel teszteléshez meg szintén semmi szükség rá...

(#27058) Crabface válasza FeRkE (#27048) üzenetére


Crabface
senior tag

Az a 2:30-3 óra az nekem kevésnek tűnik. Nálam tegnap kis híján 5 óra volt. (ExperienceOS, stock kernel)

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27059) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Én most a Nitrogen OS-t tervezem tesztelni majd Mady kernellel. Tele van az XDA topik 5-8 órás SOT-okkal 17-28 órás használat mellett.
Elvileg Mady kernelében van valahol a varázslat, de sajnos csak Android 8.1-gyel kompatibilis ezért az OOS kiesik

(#27060) plejik válasza Crabface (#27058) üzenetére


plejik
addikt

Nálam az 5.0.3-al elég tré az akkuidő.. Örülök ha megvan a 2,5 óra kijelző.. És nem játszok meg ilyenek a telefonon.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27061) Rick4 válasza Ozsi009 (#27040) üzenetére


Rick4
félisten

Most jött vissza egy a kijelzőcseréből hétfőn, tehát zsírúj, fóliás kijelző van benne, doboz, minden ott van, és egy picit kevesebbért vihető.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27062) ztoldy válasza plejik (#27060) üzenetére


ztoldy
senior tag

5.0.3-mal nekem is pocsék az üzemidő, 4.5.1-gyel sokkal jobban bírta a telefon.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#27063) HSM válasza Nagytoll (#27059) üzenetére


HSM
félisten

Kernelben elég sok varázslat lehet, főleg az ütemező oldaláról, pl. a gyári nem kalkulál a magok pontos energiaigényével, míg ha jól tudom, pl. a Pixelek kernele igen, az egy folyamatosan fejlesztett terület.

Nekem az 5.0.3 kb azt hozza, mint eddig az 5.0.1, kb. bő 2,5 óra Chrome, bő 4 óra SOT, és 1-2 nap készenlét. Annyi plusz idegsítéssel, hogy főleg ha elindítom a yt alkalmazást imádja a gyárira visszaállítani valamiért a profilom. Egyszer egyszer az 5.0.1 is mintha csinált volna ilyet, de közelsem ennyiszer.

(#27064) PistiSan


PistiSan
addikt

A SOT tényleg nagyon sok mindentől függ, ha pl 2 naponta töltöm a telefont akkor 3 óra körül van, ha 1 nap alatt lemerítem, akkor meg 5 óra körül, a készenléti merülés is sokat számít 2 SIM kártyával.

(#27065) Boli77 válasza ztoldy (#27062) üzenetére


Boli77
tag

Nekem is néha nem éppen megfelelő az üzem idő 5.0.3 alatt de változó. Azt viszont észre vettem ,hogy a kamera vagyis videó az brutál jó lett. Idáig volt egy kis zummolás ,homályosodás de most tű éles a videóm :-D :-D . Az arc alapú feloldás is nagyon gyors . Munka társamnak le is esett az álla ,hogy mennyire neki a Samsung S9+ nem ilyen gyors .

(#27066) Crabface


Crabface
senior tag

Tegnapi napon 6,5 óra sot jött össze és még 12% maradt az akksiban. Telefonálás, messenger, hangouts, böngészés ha valami kellett, este 2 óra YouTube, minden szinkronizál, 4G + wifi egész nap. Nincs semmi energiatakarékos dolog bekapcsolva. Előző telommal 3-3,5 óra kijött már örültem.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27067) Prego


Prego
senior tag

Héten frissítette magát a telefon, azóta mintha megint kibírná bőven az egy napot (talán még a 1.5 is megvan) az akksim.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#27068) Siffredi


Siffredi
senior tag

Sziasztok!

Sikeresen kiesett a zsebemből motorozás közben a telefon, hát, kijelző és ház csere minimum kell...

Viszont kötöttem vételkor 2 éves biztosítást, most igénybe venném, elvileg ebben az esetben igénybe tudom venni.

Van itt valaki, akinek szintén biztosítva volt a telefonja, és igénybe is vette? Ha igen, leírná az ügyintézés menetét?

Köszönöm előre is!

(#27069) ribarszki válasza Siffredi (#27068) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen! Sima ügy.. Nekem a hátlapi kamera tört be és biztosítással intéztem.
Menj fel erre a honlapra. Töltsd ki a biztosítási számoddal, utána pedig teljesen egyértelmű lesz.

Viszont a 6-osnál baromi drága lett a biztosítás.. 2évre 45.000Ft..

[ Szerkesztve ]

(#27070) plejik válasza ribarszki (#27069) üzenetére


plejik
addikt

Gondolom mert üveg az egész telefon.. :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27071) ribarszki válasza plejik (#27070) üzenetére


ribarszki
őstag

Amit tokban tartasz 0 napos korától. ;) Ennyiért már nem kötnék biztosítást..

(#27072) Siffredi válasza ribarszki (#27069) üzenetére


Siffredi
senior tag

Köszönöm! Este megcsinálom, ha hazaértem.

Ha valami nem megy, akkor jövök kérdezni. :)

Üdv!

Szerk.: Ezt is tokban tartottam, hiába. :) Apropó, gyári tokot tudok még valahol venni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#27073) plejik válasza ribarszki (#27071) üzenetére


plejik
addikt

Az egy dolog, attól össze törhet, Én is tokba hordom a telóm, de elég vékony, mert nem szeretem ha telefon elveszíti a "fazonát" valami "dagadt" tokkal. De kinek mi.. Persze ettől független ennyit Én sem fizetnék érte.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27074) ribarszki válasza plejik (#27073) üzenetére


ribarszki
őstag

Arra értettem, hogy hiába csinálták szép üvegre a hátulját, ha a toktól senki nem fogja látni. Ennyi erővel lehetne fém is mint az OP3-on. Tok nélkül meg nem sokan merik használni.. De mivel üveg lett, így már a biztosítás díja is 2x..

[ Szerkesztve ]

(#27075) Siffredi válasza ribarszki (#27069) üzenetére


Siffredi
senior tag

Na, megtettem a bejelentést. Meg is jött az automatikus válaszlevél, ha jól látom, 8k önrész van mindenképpen? Na nem mintha probléma lenne, csak több ne legyen...

Beleírtam az akksit is, hátha kicserélik azt is.

Szóval gyári tokot már nem tudok sehol venni hozzá?

(#27076) ribarszki válasza Siffredi (#27075) üzenetére


ribarszki
őstag

Nálam a hátsó kamerára 7965Ft-ot kellett fizetni önrésznek. Szóval, jah ennyi..

Mondjuk erre kíváncsi leszek, hogy 8k-ért kapsz egy új telót? Mert akkor.. de nem folytatom, mert kimeríteni a biztosítási csalás fogalmát :D

Gyári tokot? Azt már nem... Milyet szerettél volna?

(#27077) Siffredi válasza ribarszki (#27076) üzenetére


Siffredi
senior tag

Karbon tokot vettem a telefonnal együtt, nagyon szerettem, de az is kapott rendesen... Illetve szívesen kipróbáltam volna más gyári tokot is (pl. a fából készültet).

Lehet nézek majd hozzá valamilyen utángyártottat, van valamilyen értelmes, ami hasonló a gyárihoz?

(#27078) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ambient display-en nem oldható meg az hogy az értesítést elsöpörjem?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27079) szpali válasza Winner_hun (#27078) üzenetére


szpali
addikt

nem
(tudtommal.. :U )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#27080) storm3


storm3
senior tag

Juni 20.an rendeltem a telot,tegnap konstataltam hogy a garim majus 2.an jart le. Miert van ez?:)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27081) Tibko8 válasza storm3 (#27080) üzenetére


Tibko8
senior tag

Ne foglalkozz vele nekem is pont ez volt. És beszéltem a OnePlussal és mondták hogy még érvényes a garancia. Nekem tegnap jött vissza 4 nap szerviz után.

Aki vissza küldte a telefont akksi cserére másnak sem írták rá a papírra az akksit? Nekem minden más rajta van amit nem kértem hogy cseréltek. Csak az akksi nincs.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27082) Siffredi válasza ribarszki (#27076) üzenetére


Siffredi
senior tag

Neked mennyi idő telt el, amíg válaszoltak a claim-re?

Még hétvégén kitöltöttem online a form-ot, amit linkeltél, eddig semmi...

(#27083) ribarszki válasza Siffredi (#27082) üzenetére


ribarszki
őstag

Hmm... Az furcsa. Nekem meglehetősen gyorsan. Aznap, vagy másnap, de nagyon gyors volt az egész ügymenet.

(#27084) storm3 válasza Tibko8 (#27081) üzenetére


storm3
senior tag

Hmm,kértem egy RMA-t.
Akksi csere,szerintem haldoklik,néha random resetel a telefon és elég gyorsan merül(napi 1-2x volt töltve).
Kamera üveg,wifi még mindig szar(nagyon,de csak itthon),na és a klasszikus hangszóró baromi halk probléma. Kíváncsi vagyok végigzognorázzák-e ezt mind.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27085) Tibko8 válasza storm3 (#27084) üzenetére


Tibko8
senior tag

Én nem kértem hogy nézzék meg a hangszórót pedig nekem is már nagyon halk volt. Viszont hogy vissza jött sokkal hangosabb lett. Jó újra vele telefonálni. Ahogy nézem talán lehet hogy kitakarították úgy mint a jack csatlakozót is.
Viszont akksira még nem jöttem rá hogy cserélték vagy sem de eddig úgy néz ki hogy nem. Igaz most a légfrissebb stabil van. És én eddig csak bétát használtam. Ha a héten kijonn az új béta akkor azt rakom is felrogton.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27086) Siffredi válasza ribarszki (#27083) üzenetére


Siffredi
senior tag

Na, ma meg is jött a packing label. Csak rá kellett szólni... :DDD

(#27087) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az ambient display merítheti jobban az akkut? Feltettem a telefonra a frissítést, 8-as android, legfrissebb oxygenos. Bekapcsoltam a funkciót, most este 10 vagy 20%-ot merült (nem emlékszek hogy 30 vagy 40%-on tettem-e le este). 2 akkus alkalmazás is van, egyikből se jöttem rá hogy mi merítheti a készüléket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27088) ribarszki válasza storm3 (#27084) üzenetére


ribarszki
őstag

és Tibko8 A halk hangszóró probléma szoftveres! Nekem már olyan szinten volt, hogy csak kihangosítva tudtam telefonálni. Ami egy boltban elég vicces.. Visszaküldtem, a szervíz kicserélte az fül hangszórót. (Biztos kicserélte, mert teljesen új lett a rács, illetve most a melegben elvált a kijelzőüveg! ragasztása, így ment vissza szervízbe)

De a probléma hardver cserével nem oldódott meg. Akkor visszaküldtem még egyszer és a szervíz csak a szoftveres beavatozást végzett. Érdekes, hogy a sima hard reset, factory reset nem oldotta meg a gondot, sokkal mélyebben nyúltak bele. De mikor visszajött, újra bitang hangos lett!

Amúgy a szoftveres javítás házilag is megoldható, így. A 9.es hozzászólásban a fix.zip

De én nem próbálkoztam vele, mert Apple gép van itthon, Windows rendszer nincs..

[ Szerkesztve ]

(#27089) storm3 válasza ribarszki (#27088) üzenetére


storm3
senior tag

Nekem a racs volt retkes, bluetac-kel kitakaritottam, jobb lett. Most ujra retkes, de ha mar megy szervizbe igyis ugyis gari elott, akkor csereljek ujra azt is.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27090) zoltan6 válasza ribarszki (#27088) üzenetére


zoltan6
őstag

Na ezt a hangprobléma javítást kipróbálom,mert nekem is iszonyú halk a hangszóró.Hogyan kell ezt felrakni? légyszi szájbarágósan :R ,mert utoljára a zte blademet mókoltam,mostanában nem foglalkoztam ilyesmivel.

(#27091) t181 válasza Winner_hun (#27087) üzenetére


t181
senior tag

Nem szabadna beleszólnia az akkuidőbe. Nekem már nagyon régóta be van kapcsolva minden rendszeren, de nem vettem észre, hogy befolyásolná. Az éjszaka például nem merült egyáltalán.

szerk.:
Nekem ráadásul be van kapcsolva a felvevős, zsebből kivevős és a közelségérzékelős beállítás is.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#27092) ribarszki válasza zoltan6 (#27090) üzenetére


ribarszki
őstag

Én nem csináltam meg otthon a szoftveres javítást. Utánanéztem, de wines gép hiányában letettem róla. Itt az összefoglalóban amúgy le van írva, hogyan kell a telefont Rootolni és utána TWRP-t telepíteni. Nem nagy dolog, az SGS telefonomnál számtalanszor csináltam. Utána egy pillanat feldobni ezt a zip file-t.

(#27093) nutfile válasza t181 (#27091) üzenetére


nutfile
aktív tag

hogy a csudába ne, Oneplus 6-ban pont azért nincs, mert meríti az aksit
"Company confirms they removed the 'Always on' Ambient Display feature from OnePlus 6 because of battery issues"

(#27094) ToniSlow válasza nutfile (#27093) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szerintem az Always On Ambient Display az egy kicsit más történet, lásd Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#27095) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Ígértem, hogy megosztom a tapasztalataimat HSM scriptjével kapcsolatban. Sajnos nálam akadt egy olyan probléma, amit úgy néz ki nem sikerült leküzdeni. Valamelyik alkalmazás bekapcsolja a boost-ot. Amikor ment a script hibátlanul akkor azt vettem észre, hogy böngészés közben nem merült annyira, de a végső SOT az nem lett sokkal jobb, mint a script nélkül. Mivel sehogy sem tudtam leküzdeni ezt a boost dolgot ezért feladtam.
Én nagyon köszönöm, hogy megosztottad a scriptet.

(#27096) HSM válasza PartyShan (#27095) üzenetére


HSM
félisten

Köszönöm szépen a visszajelzést! :R

Most az 5.0.3 OOS apropóján átírtam egy kicsit a script struktúráját, mivel az 5.0.3 nálam elég gyakran irkálta vissza a gyári értékekre a telefont, konkrétan annyira, hogy használhatatlan volt a script. Az 5.0.1 alatt elment akár egy hetet is egy beállítással, ezen meg van, hogy tíz másodpercenként áll vissza, ha olyanja van, főleg videólejátszás alatt. :W Szóval most azzal kísérletezek, hogy folyamatosan fut a script, és bizonyos időközönként ellenőrzi a beállításokat, és ha valami zavart érzékel, akkor újra alkalmazza azokat. Most még tesztelem (az se jó, ha nagyon aktív a script, mert akkor merít, ha meg nagyon passzív, akkor az ütemező rakhatja félre, ezeknek majd még utána akarok alaposabban olvasni, hogy van), de szerintem hamarosan megosztható állapotban lesz, ha érdekel még a dolog. :)
Ugyan nálad a BOOST-ot nem továbbra sem fogja tudni sajnos kikapcsolni, de ha más anomália (is) van a háttérben, azon segíthet. :)

[ Szerkesztve ]

(#27097) PartyShan válasza HSM (#27096) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Természetesen érdekel és ha megosztod kipróbálom. 😊

(#27098) ztoldy válasza PartyShan (#27097) üzenetére


ztoldy
senior tag

Én a boost-ot gyári kernellel és a blu_spark kernellel tapasztaltam. ElementalX és Boeffla kernelnél nem volt aktív a boost.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#27099) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Ha több screenshot- ot szeretnèk kèszíteni , egy oldalról , azt , hogy is tudom megcsinálni ?

Szerk .: Amint feltettem a kèrdèst , megvilágododtam :K !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27100) Nippel


Nippel
tag

Garancia ügyintézés hogy működik? Mert a beszéd hangszórója szerintem meghalt. Köszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.