Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) NORBl válasza plejik (#27350) üzenetére


NORBl
aktív tag

Megvolt az apn törlés. Telekom. Restart is volt, kikapcsolás is.

Másik telóba nem próbáltam még, azt akarom még, hogy másik telóban is csinálja e, vagy ott jó. Mert abból sokminden kiderülne. :D

[ Szerkesztve ]

(#27352) kacsa009 válasza ribarszki (#27340) üzenetére


kacsa009
csendes tag

Sajnos már nem garis a teló.

TWRP-ből való telepítést már próbáltam de az összefoglalóban leírtak alapján nem sikerült előcsalogatnom a TWRP-t. :F
Azért még próbálkozok vele hátha sikerül.
Köszönöm a segítséget. :))

(#27353) ToniSlow válasza NORBl (#27351) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Hozz létre egy új APN-t

LTE profil létrehozása - internet és MMS beállítások:

Név: Telekom HU LTE
APN: internet.telekom
Proxy: nincs
Port: nincs
Felhasználónév: nincs
Jelszó: nincs
Szerver: nincs
MMS-központ: http://mms.t-mobile.hu/servlets/mms
MMS-proxy: 212.051.126.010
MMS-port: 8080
MCC: 216
MNC: 30
Hitelesítés típusa: PAP
APN típusa: default, mms, supl
APN protokollja: IPv4
Hozzáférésipont-név roaming protokollja: IPv4
Hozzáférésipont-név engedélyezése: igen
Csatorna: Nincs megadva
Virtuális mobilszolgáltató típusa: Nincs
Virtuális mobilszolgáltató értéke: Nincs beállítva

(#27354) Boli77


Boli77
tag

Sziasztok . Olvasom ,hogy az a hiba ,hogy Autofokusz. Ezt hogyan kell érteni ,hogy nem jó ? Pl videó készítés közben egy pillanatra homályos lesz a kép azt megint jó ?? Nem nagyon szoktam videót készíteni de most egy mozgó gépet videóztam és én nem ,azt mindig közelített azt kicsit homályos lett .:-( :-( . Ez akkor hiba nálam is ?? . Még garancia van kb 2 hónap .

[ Szerkesztve ]

(#27355) noorbertt válasza Boli77 (#27354) üzenetére


noorbertt
őstag

https://photos.app.goo.gl/4ETgbwUK9DEnbTit9
Ilyen.

Valaki vitte már helyi szerelőhöz? Mennyibe fájt és jól működik azóta?

(#27356) HSM válasza Boli77 (#27354) üzenetére


HSM
félisten

Valami ilyesmi: [link]
Elveszti a fókuszt, amikor nem kellene neki, vagy akár már meg se találja, amikor megtalálhatná.

(#27357) Boli77 válasza HSM (#27356) üzenetére


Boli77
tag

Nekem ennyire nem rossz csak éppen zavaró ,hogy van egy fasza videó bár az mozgó és néha homályos lesz. Akkor garancia marad .

(#27358) Boli77 válasza Boli77 (#27357) üzenetére


Boli77
tag

https://photos.app.goo.gl/TZon81aRztfoJNKK6
Itt egy kis videó . Akkor ez a kis fokusz hiba is hiba ?? Köszönöm .

(#27359) Boli77


Boli77
tag

https://photos.app.goo.gl/JHAntXsGhzFJVDUR6

(#27360) snyper990 válasza Boli77 (#27359) üzenetére


snyper990
őstag

Ez szerintem nem hiba, csak ahogy mozog a gép, változik a téma mélysége, meg a fény is kevés, ezért újrafókuszál

(#27361) Boli77 válasza snyper990 (#27360) üzenetére


Boli77
tag

Azt mondod ? Mindegyik gépnél csináltam kicsi videót ott ahol van rendes fény az is ilyen . De majd csinálok máshol is . Kíváncsi vagyok .

(#27362) HSM válasza Boli77 (#27358) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem érdemesebb úgy tesztelni, hogy jó fényviszonyok között, olyan felületen, ahol könnyen talál fókuszt. (Azaz van a felületen él, mintázat, stb)
Tehát a koncepció addig jó, hogy először legyen valami közel, aztán távol, hogy újra kelljen fókuszálni és lássuk, sikerül-e, csak jobb lenne ezt kézzel, kicsit szabályozottabban. :)

(#27363) Boli77 válasza HSM (#27362) üzenetére


Boli77
tag

Hát szerintem nem az igazi . Asztalnál ülve kézben tartva a telefon szinte nem mozgatva is csinál kisebb fokuszálást . Ha a kezem egy kicsit is mozgatom az előző videóhoz hasonló homályosság van .

(#27364) Coolmat


Coolmat
őstag

Sziasztok!

Megosztom a beszédhangszorós nyűgömet, hátha másnak is tanulságos lesz.

Tavaly szeptemberben már egyszer megjárta az OP3-am a szervízt a halk beszédhangszoró hibával, 1 hét alatt vitték és hozták (piros pont érte, magyar szervízek ritkán dolgoznak ilyen gyorsan mint a cseh cég akihez vitte a futár), a szervízlap szerint cserélték a hangszorót, valóban jól is szólt. Legalábbis pár hónapig, mert kora tavasz óta (nem tudom pontosan meddig bírta), elkezdett megint egyre halkulni, mostanra már megint a használhatatlanságig halk, csak headsettel tudok telefonálni. Szervízbe nem szívesen adom (munkaeszköz, nehezen tudom nélkülözni egy hétig is), és a belakott rendszert sem szeretem megbolygatni, de tegnap délelőtt rászántam magam, hogy kipróbáljam a itt a topikban többször is linkelt TWRP-s low volume fix -et. Na ez sem teljesen úgy ment ahogy Móricka elképzelte:

0. Kiinduló állapot: gyári Open Beta 39 (Oreo), mindenféle mókolás nélkül, backupoltam minden fontos adatot.
1. Bootloader nyitás - pipa
2. TWRP telepítés - pipa
3. Volume fix telepítés - Lefutott, de semmi hatása nem volt, + utána még a stock recovery is visszaállt, mint kiderült azért, mert nem rootoltam.
4. TWRP újratelepítés, clear dalvik/cache, OOS 5.0.4 (Oreo) flash, Magisk 16.0 és volume fix telepítés. Eredmény: a beszédhangszoró ugynaolyan halk, cserébe a root miatt már nem állt vissza a stock recovery
5. Átolvastam a fentebb linkelt volume fix XDA-s topikot, ahol többen is panaszkodtak, hogy hatástalan a fix, Oreo alatt nem hajlandó működni. Ugyanezen topikban van egy leírás arról, hogy az /system/etc/mixer_paths.xml -ben kell matatni két értéket 95-re (RX7 Digital Volume és RX8 Digital Volume -nál az eredeti értkek lent), amivel szintén el lehet érni a várt hatást:

<path name="speaker">
<ctl name="SLIM RX1 MUX" value="AIF1_PB" />
<ctl name="SLIM RX2 MUX" value="AIF1_PB" />
<ctl name="SLIM_0_RX Channels" value="Two" />
<ctl name="RX7 MIX1 INP1" value="RX1" />
<ctl name="RX8 MIX1 INP1" value="RX2" />
<ctl name="RX7 Digital Volume" value="84" />
<ctl name="RX8 Digital Volume" value="84" />
<ctl name="COMP0 Switch" value="1" />
</path>

Oreo alatt sajnos ez sem járható út, mert már nem ezen az útvonalon van ez a fájl, amit meg megtaláltam, abban nem úgy nézett ki az xml, mint az XDA-s fórumon, így ezt inkább nem bolygattam.
6. Clear dalvik/cache, OOS 4.5.1 (Nougat) flash, Magisk 16.0 és volume fix telepítés. Eredmény: a beszédhangszoró ugynaolyan halk.
7. Utolsó próbálkozásként megnéztem itt is az 5. pontban írt xml-t, átírtam az értékeket. Eredmény: hangosabb lett a beszédhangszoró, de nem eléggé + még torzít is mint a fene. Referenciaként a családban van még egy OP3T is, ami nem szenved ettől a hibától, annak hangosabb és tisztább is a beszédhangszorója, mint az enyémenk a mókolás után.

Tanulság: a beszédhangszóró hiba lehet hardveres is, amin a szoftveres mókolással sem lehet túl sokat javítani. Így sajnos nem tudom elkerülni a szervízt, de szerencsére még szeptemberig garis a telefonom.

Kérdés: Szervízbe küldés előtt ajánlatos visszazárni a Bootloadert, vagy nem szoktak ezzel foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#27365) YAS-dude válasza Coolmat (#27364) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem foglalkoznak bootloaderrel, egyből rátolják az utolsó stabil szoftvert, utána kezdik tesztelni a telefont.

(#27366) ribarszki válasza Coolmat (#27364) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha visszaküldöd beszédhangszóró cserére, egy dolgora nagyon figyelj amikor visszakapod a telefont. A kijelző üveged ragasztása. Ugyanis leszedik a kijelző üveget, hogy új hangszórót rakjanak bele, de ugyan azt rakják vissza. Lehet megkenik valami ragasztóval, de az nem olyan mint a gyári. Nekem visszajött a telefon, és a nagy melegben egyszerűen levált a ragasztás. :Y Vagyis a kijelzőm elkezdett leesni a telefonról. Lehet csak az enyémet csinálták meg ilyen igénytelenül, de erre nem árt odafigyelni. (Aztán sajnos másnap leejtettem, s mivel nem volt az üvegnek alátámasztása ragasztó híján, a gyári flip tokban letört egy darab a üveg sarkából. Így pedig ki kellett fizetnem a javítást. De kaptam új kijelzőt)

(#27367) snyper990 válasza Boli77 (#27363) üzenetére


snyper990
őstag

És ha manuálisan választasz fókuszpontot, akkor is csinálja?

(#27368) ribarszki


ribarszki
őstag

Fókusz hiba.

A gairm lejárt július elején, most jött elő a fókuszhiba.Leírtam 3x, hogy nincs garanciám, de azt írta a kapcsolattartó, hogy küldjem vissza, in-warranty megcsinálják. Rögötön csatolták a DHL fuvarlevelet is. Most újra rájuk írtam, hogy ez tutui ingyenes garancia után? Mert ha a szervíz megint küldi a levelet, hogy 80Euroért megjavítják, vagy ingyen megsemmisítik, az nem buli.. Konkrétan rákérdeztem, hogy szériahiba-e.. várom a válaszukat.

[ Szerkesztve ]

(#27369) randras_83 válasza ribarszki (#27368) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem tuti javítják, nekem anno elhalkult a hangszóró (beszéd) elküldtem gariban, majd visszajött karcos kijelzővel, így írtam hogy van egy kis baj, megint visszaküldtem és ki is cserélték a kijelzőt. Így gyakorlatilag van egy szinte új telefonom, mivel a hangszóró javítása során az akksit is kicserélték.

https://www.flickr.com/randras83/

(#27370) ribarszki


ribarszki
őstag

Kamera fókusz hiba, garancián túli javítás, hivatalos válasz a Oneplustól!

With regards to your concern, yes, we approved your request as In-warranty repair, meaning the repair and shipping are all free given that the issue with the device is only camera focus.

The device is still subject to inspection once it reaches the service center. If there's no other physical damage to the device and the issue is camera focus alone, the repair should be free.

Vagyis igen, gari időn túl is ingyen javítják, viszik-hozzák a fókuszhibás telefont. Korrekt! :C :R

(#27371) meszike91 válasza ribarszki (#27370) üzenetére


meszike91
senior tag

Ez korrekt, azt hittem hogy akinél garancián túl jön elő az szívni fog. Arról lehet tudni valamit, hogy a cserélteknél is előjöhet vagy azoknál már ki van javítva a probléma oka?

du, du hast, du hast mich

(#27372) Coyote01


Coyote01
tag

Sziasztok! Belefutottam mostanság egy (jó)pár fagyásba a telón random időközönként. Volt már waze használat de sima instagram görgetés közben is. Néha csak simám megakadt és kész de ha épp valami videót játszottam le akkor lefagyott a képernyő, beakadt a hang egy pár mp-ig aztán kikapcsolt a teló. Ez után csak hosszan nyomott bekapcsoló gombbal tudtam újra elindítani, volt hogy simán 8-10mp is kellett neki.
A telefon teljesen gyári kivitel (nincs rootolva sem), 8-as androiddal és 5.0.4-es OS-el. Ez utóbbi felrakása előtt emlékeim szerint nem volt ilyen gondom, most kezdődőtt 1-2 hete. Csináltam gyári beállítások visszaállítását de sajnos nem oldotta meg a problémát. Szerintetek segíthetne egy korábbi (elvileg stabil) verzió visszarakása? Vagy van még amit meg lehet próbálni ez előtt?

(#27373) dominating válasza Coyote01 (#27372) üzenetére


dominating
tag

nekem volt ilyen, csak megspékelve még azzal, hogy mikor elindítottam a telót akkor nem akarta elfogadni a telefon feloldó kódját csak ha ki/be kapcsoltam. nekem alaplapot cseréltek.

5800x3d + 6900xt

(#27374) Coyote01 válasza dominating (#27373) üzenetére


Coyote01
tag

Köszi! Irtam is nekik, meglátjuk mit mondanak.

(#27375) thomasvold


thomasvold
őstag

Az ebay - en kapható akksik a telefonhoz mennyire megbízhatóak? Gondolom nem eredeti OnePlus akksik. Halódik már és ódzkodom a visszaküldéstől, mert karcmentes a telefonom, maradjon is úgy. Ahogy olvasom itt, szoktak karccal visszajönni. Működésileg sincs problémám vele és nem tudom 1 hétig sem nélkülözni, azért gondoltam, hogy kicserélem magamnak. Valaki esetleg már vett ebayről akksit és cserélte?

(#27376) liba1 válasza thomasvold (#27375) üzenetére


liba1
tag

Garanciában elküldtem akkucserére, gyönyörűen megúszta, semmi karc nem keletkezett. 8.-án vitték el és ma 16.-án jött vissza.

(#27377) HSM válasza thomasvold (#27375) üzenetére


HSM
félisten

Én azért ilyen nagyteljesítményű telefon + nagyteljesítményű töltő +egyedi kialakítású akku (dash töltés) esetén nem kockáztatnék vele. Nem vicces, ha tüzet fog, mert nem bírja.

(#27378) thomasvold válasza HSM (#27377) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor hagyom inkább. Talán még 1 hónap garancia van rá azt hiszem.

(#27379) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Mofi TG-t próbált esetleg valaki? Sajnos a gyári eltört és valamivel pótolnom kellene...

(#27380) Piloss


Piloss
senior tag

Na csak összehozták az xda-s srácok

[Treble][UNOFFICIAL]LineageOS 15.1 Treble for Oneplus 3/3T

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#27381) Nagytoll válasza Piloss (#27380) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Már van Android 9.0 Pie is custom ROM formájában, 2 is

[ Szerkesztve ]

(#27382) Rick4 válasza liba1 (#27376) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen dolgokat csinált az akksi, ami végülis garanciális cserét eredményezett?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27383) Piloss válasza Nagytoll (#27381) üzenetére


Piloss
senior tag

Láttam, csak mint érdekességképp linkeltem.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#27384) HSM válasza Piloss (#27380) üzenetére


HSM
félisten

A kamerával még vannak elvileg bajok, mert a stabilizátor működése nem Treble-kompatibilis, ha jól értem, amiket írtak.
Mindenesetre örömteli, hogy van ilyen jellegű fejlődés is. :))

[ Szerkesztve ]

(#27385) flegga92 válasza liba1 (#27376) üzenetére


flegga92
senior tag

Én is most fogom vissza küldeni, előjött pár hiba az utóbbi időkben, de csak a szokásos hibák vannak nálam is.
Kamera fókusz, halk a hangszóró, akksi kuka, anno simán kibírta az 1 napot, sőt maradt is benne bőven, de mostanában van hogy 2-3 alkalommal is töltöm. Sokat megy az tény, de régen is ennyit ment. Beírtam még, hogy a statbar és a térerő ikonok beégtek a kijelzőbe, remélem cserélik.

(#27386) flegga92 válasza flegga92 (#27385) üzenetére


flegga92
senior tag

Meg is kaptam ez e-mailt szerdán jön a futár érte. Ha a saját dobozában küldöm el, abban is jön vissza, vagy inkább valami másba csomagoljam?
DHL jön érte, tényleg nem lehet leragasztani a csomagot, mert a futár átnézi? Remélem hagy elég időt becsomagolni rendesen...

(#27387) YAS-dude válasza flegga92 (#27386) üzenetére


YAS-dude
őstag

Én a saját dobozában küldtem és abban jött vissza.

(#27388) flegga92 válasza YAS-dude (#27387) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi!
Kijelzőt tuti cserélik, ennyire van beégve:

(#27389) liba1 válasza Rick4 (#27382) üzenetére


liba1
tag

Egyszerűen csak megírtam ,hogy már nem olyan mint kellene és ennyi. 3óra SOT volt minimális igénybevételnél. csak wifi bekapocslva repülő módban.
illetve nekem nem nézett bele a futár, kérdeztem is ,hogy ez miért van, azt mondta azért hogy nehogy idegen anyagot küldjenek még a telefon mellé...

[ Szerkesztve ]

(#27390) flegga92 válasza liba1 (#27389) üzenetére


flegga92
senior tag

Azt hittem, megnézik hogy össze van e törve a telefon. De akkor előtte csinálok róla képeket, mert makulátlan állapotban van, nem akarom össze karcolva visszakapni.

(#27391) zoltan6


zoltan6
őstag

Sajnos elbambultam,és lejárt a garanciám aug.04.-én,esetleg van rá esély,hogy méltányosságból megjavítják térítésmentesen a halk beszédhangszóró gondját a telefonomnak?
A fiam telefonja októberi vásárlás ugyanez a baja+ neki még a mikrofonja is halk,már szinte csak headsettel tudja használni.Az enyémet még meg is értem mert rettentő koszos,poros helyen dolgozom (vasgyár),de ő vigyázott rá,nekem ez eléggé típushibának tűnik. :(

(#27392) UberMutant válasza zoltan6 (#27391) üzenetére


UberMutant
őstag

miért nem őket kérdezed erről?

(#27393) okkena válasza zoltan6 (#27391) üzenetére


okkena
csendes tag

Szia, ha még nem tetted akkor próbáltad kitakarítani a mikrofon nyílást. Nekem bevált, utána rendben hallottak. Egy nagy adag zsebkosz volt a probléma.

(#27394) PistiSan válasza okkena (#27393) üzenetére


PistiSan
addikt

A mikrofont hogy takarítod?
Olyan pici a lyuk, szerintem akármit bele dugsz csak mélyebbre megy.
Porszívóval meg nem biztos hogy piszkálnám.

(#27395) okkena válasza PistiSan (#27394) üzenetére


okkena
csendes tag

Tűvel piszkáltam ki. Nem hiszem, h tökéletes lett. Az viszont biztos, h most már hallanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#27396) Piloss válasza HSM (#27384) üzenetére


Piloss
senior tag

Jaja
Bár az 9.0 GSI-t nem sikerült működésre bírnom, de más romok szépen mennek
Egyre inkább úgy tűnik hogy ezzel a telóval fognak eltemetni, amilyen támogatással bír. :K

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#27397) zoltan6 válasza okkena (#27393) üzenetére


zoltan6
őstag

Elég volt amikor a samsung S4-emet kifújattam sűrített levegővel,több kárt csináltam mint hasznot,bement a membrán,aztán még rosszabb lett. :(

(#27398) PartyShan válasza Piloss (#27396) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Ezeknek a GSI cuccoknak merre van a lelőhelye? Esetleg valami flasheles leírást kaphatunk?

(#27399) Imdre


Imdre
aktív tag

Látom visszatérő téma a hangszóró tisztítása...
Én másodjára akartam visszaküldeni gariztatni, mert szinte nem hallottam semmit. Hirtelen felidulásból kerestem valami olyat, ami megoldhatja a problémámat.
A végtelenül egyszerű megoldás nem más mint a gyurmaragasztó. Hihetetlen hatékonyan sikerült kitakarítanom vele. Nem csak a felső hangszórót, hanem az alsót is, az usb nyílást, valamint a beszéd mikrofont is. Felejtsétek el a fogkefét, porszívót, sűrített levegőt, tűt, stb 😃
Egy alapos gyurmázás után azt hittem új telefonom lett. Megszűnt minden problémám. Azóta kollégáknak, haveroknak, családban mindenkinek én "tisztítom" a hangszóróját. Teljes sikerrel...
Első körben egy gari előtt én ezzel a módszerrel probálkoznék. Ha kosz miatt van ez megoldja! Mindent kiszed.
Állagát kicsit ki kell tapasztalni. Ha nagyon kemény, akkor nem hatékony. Ha nagyon puha, akkor beragadhat és kicsit szívás kiszedni.
Próbáljátok ki szerintem :K Én a Pritt gyurmaragasztót használom

(#27400) zoltan6 válasza Imdre (#27399) üzenetére


zoltan6
őstag

Na ezt lehet akkor kipróbálom, :R mitől lesz puhább? gyúrni kell?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.