Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Crabface válasza zoltan6 (#27400) üzenetére


Crabface
senior tag

Így van, gyúrni kell, aztán a kéz melege segíti a puhulást. Most próbáltam ki én is, ez egy tökjó lifehack. :R

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27402) AcCEsS válasza Crabface (#27401) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Na, ezt én is kipróbálom. :) Sajnos nálam a jack aljzat is recseg, lehet, hogy abban is van valami kosz? Ti mivel pucolnátok ki? Az én telóm is két éves lesz lassan, és én is érzem, hogy az akku gyengébben teljesít. Ha visszaküldeném, akkor a hibajelenségeket angolul kell leírnom, vagy magyarul is ok? Elég gáz az angolom...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#27403) ribarszki válasza AcCEsS (#27402) üzenetére


ribarszki
őstag

Angolul. De a google fordító segít. Kicsit bele kell nyúlni, de mehet alapszinten. Nyitnod kell egy bejelentést a Oneplus fiókodból, és ott kell leírnod a panaszodat.

[ Szerkesztve ]

(#27405) hariboh


hariboh
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra szeretett telefonom totálisan belassult? Körülbelül 2x annyi időbe telik neki érzékelni egy érintést, mint korábban; Messengeren írogatva néha nem érzékeli, ha gyorsan írok, ha lassan, akkor nincs semmi gond, de korábban a gyorsan írással sem volt gond; ezen kívül már csak egy Pin kód beírása is sokkal több időbe telik, és néha, mikor az ember siet, ez iszonyatosan idegesítő :(

A telefon 2 éves, garancia már nincs rá. A készüléken a legújabb gyári szoftver van (OxygenOS 5.0.4.), a júliusi biztonsági frissítéssel. Cache törlést, factory resetet mind próbáltam, mind hiába.

Van esetleg ötletetek, hogy mitől lehet és mit tehetnék ellene?

Előre is köszi a segítséget!

(#27406) plejik válasza hariboh (#27405) üzenetére


plejik
addikt

Ilyet Én is tapasztaltam az utóbbi időbe. Néha olyan mintha nem érzékelne rendesen, de nem egy helyen hanem több helyen. nekem is elmúlt 2 évés garancia nincsen rá.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27407) liba1


liba1
tag

Kijött az 5.05. Mehet a frissítés.
Álalános hibajívítást tartalmaz.

(#27408) snyper990 válasza liba1 (#27407) üzenetére


snyper990
őstag

Én azért várok vele legalább addig, amíg a hivatalos fórumban lesz róla thread. Lehet, hogy ez is indiai régióra lett szánva, akkor meg inkább kihagyom...

[ Szerkesztve ]

(#27409) ToniSlow válasza snyper990 (#27408) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Egyrész nem biztos hogy lesz róla, volt már ilyen. Másrészt ha indiai régióra szánják akkor nálad pont nem fog megjelenni. Harmadrészt pedig ez biztosan global, mert pl. az én készülékem is felajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#27410) hariboh válasza plejik (#27406) üzenetére


hariboh
tag

Pontosan. Az előbb nem tudtam kontaktoknal egy emberre ranyomni, hiába próbáltam 20x, de ha elfordítottam 90 fokkal, akkor sikerült...

(#27411) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

(#27412) hariboh válasza hariboh (#27410) üzenetére


hariboh
tag

Azt hiszem, rájöttem a probléma okára. A kijelző az egyik sarokban (bal felül) elkezdett felemelkedni... Mintha elengedett volna a ragasztó, még picit vissza is tudom nyomni, aztán újra felugrik. :W Mit mondjak, 3 hete járt le a garanciális időszak, 0. naptól kezdve tokban volt, 2 év alatt maximum 2x, ha leejtettem és nem a 8. emeletről...

Ez csak teljes kijelzőcserével orvosolható hiba? Volt esetleg hasonló problémája másnak itt?

(#27413) snyper990 válasza ToniSlow (#27409) üzenetére


snyper990
őstag

Elnézést kérek, azt hittem, Te is az oxygen updateres felhasználók táborát gyarapítod. :) Köszi a linket, azóta az én telóm is meglelte a frissítést.
Akkor mindig van róla thread, ha globális a frissítés, de múltkor az updater app feldobott egy indiai régióst is, amit sokan telepítettek, szerintem (legjobb esetben) feleslegesen. Ezért írtam azt, amit

(#27414) ToniSlow válasza snyper990 (#27413) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Én a legtobb esetben megvárom a full rom-ot. Vagy linkelik a fórumban, vagy kiböjtölöm amíg az OP közzéteszi :)

(#27415) ribarszki válasza hariboh (#27412) üzenetére


ribarszki
őstag

Hazai mobilszervízt megpróbálhatsz, vissza tudják-e ragasztani. De mondom a kijelző csere hivatalos árát: 34.242 Ft ... ebben az esetben szinte gazdasági totálkár..

(#27416) Boli77 válasza hariboh (#27405) üzenetére


Boli77
tag

Szia ! Ezt én is tapasztaltam . :-( :-( . Nekem is teljesen gyári minden . Én ezt akkor vettem észre mikor egy pár alkalmazást frissitettem. Sajnos nem tudom melyik lehet a hibás mert többet is egyszerre . Én a Cromra fogtam (fognám) de nem tudom . Amúgy jól teszi a dolgát sőt a mostani 5.0.4 elég jó üzem időt szokott hozni nálam . Kíváncsi vagyok az 5.0.5 milyen lesz mert már rá is raktam .

(#27417) HSM válasza Boli77 (#27416) üzenetére


HSM
félisten

Nálam az 5.0.3 alatt jó a friss Chrome-al,a saját CPU-scriptemmel.

Én azt vettem észre, mikor fejlesztettem az energiatakarékos scriptem, hogyha túlzottan lomhára vettem a CPU-t, akkor előfordult, hogy lassan reagált érintésekre, különösen zavaróan pl. gépelésekkor.

Lehet, kicsit gyárilag (talán túlzottan is) ésszerűbbre szabályozták a CPU-vezérlést? :D

[ Szerkesztve ]

(#27418) Rick4 válasza ribarszki (#27415) üzenetére


Rick4
félisten

Bő egy hónapja cseréltettem egy komplett kijelzőt egy OP3-son, a szokásos lengyel csapat csinálta, épp csak 30 ezres volt a végösszeg, 88.52 EUR.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27419) Rick4 válasza liba1 (#27389) üzenetére


Rick4
félisten

Köszi, nálam elmegy még 6 óra fölött, ha nem nagyon nyomogatom, csak lesötétítve nézek valamit...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27420) zhata válasza ToniSlow (#27411) üzenetére


zhata
senior tag

Már reggel jelezte nálam is az 5.0.5-ös frissítést. Figyelmeztetett, hogy a rootom utána elvész, mint ahogy az mg is történt az 5.0.4 esetében is. Full ROM jön le, de utána telepíthetném a TWRP-t is (mint múltkor is) a rootoláshoz. Inkább megvárom a "hivatalos" helyről telepíthető full romot.

(#27421) ribarszki válasza Rick4 (#27418) üzenetére


ribarszki
őstag

Szarabb lett az euro..

(#27422) zhata válasza zhata (#27420) üzenetére


zhata
senior tag

Fenn van a neten a Full rom is, telepíthető. Mérete alig tér el az 5.0.4-től. A telepítés után az ElementalX is frissítést kért a 4.05-re. Megkapta. Most már nem vinnyog semmi se.

(#27423) dse válasza ribarszki (#27421) üzenetére


dse
tag

https://www.oneplus.com/hu/support/pricing/detail?code=4
Parts Description Out-of-warranty Price
(excl. TAX and Labor Fee)
Screen 53,47 €

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#27424) ribarszki válasza dse (#27423) üzenetére


ribarszki
őstag

És? Ezek alkatrész árak. A szervíz munkadíját ki fizeti meg? És a DHL futár költségét? Szerinted kiszoptam az ujjamból a linkelt árat?

Te magad írtad oda. (Excl. - azaz nem tartalmazza az áfát és a munkadíjat!)

Az Arvato tokkal vonóval (euró árfolyamtól függően) 30-35k között cserél kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#27425) Piloss válasza PartyShan (#27398) üzenetére


Piloss
senior tag

Bocs a késői válaszért

[link]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#27426) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!

Az 5.0.5 ről van már valami tapasztalat?
mi lett benne jobb/rosszabb esetleg ,vagy nincs észrevehető változás?
köszi

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#27427) Boli77 válasza HSM (#27417) üzenetére


Boli77
tag

Szia ! Én ezt nem tudom de észre vettem ,hogy a mostani frissités után is lomha . De érdekes,hogy nem minden. Hogy ezt mi okozza jó lenne tudni . :-(

(#27428) Boli77 válasza silvergod (#27426) üzenetére


Boli77
tag

Én nem vettem észre se jót se rosszat . Olyan mint az elődje . Szerintem .

(#27429) zhata válasza silvergod (#27426) üzenetére


zhata
senior tag

Semmi. Valszeg csak néhány belső hibát korrigáltak, vagy optimalizáltak valamit. A méretük is alig kükönbözik.

(#27430) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

eBay- es Dash kábelt tudnátok ajánlani ?
Elèg sok van belőle , de ha tudtok olyat , ami tutira tudja , azt megköszönném .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27431) dominating válasza pècsimunkás (#27430) üzenetére


dominating
tag

oppo kábelek ugyan azok mint op, azok sokkal olcsóbbak, olyan keress

5800x3d + 6900xt

(#27432) pècsimunkás válasza dominating (#27431) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi szépen !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27433) HSM válasza pècsimunkás (#27430) üzenetére


HSM
félisten

Én ilyet vettem januárban: [link]
Teljesen jó minőségűnek tűnik, kívülről teljesen olyan, mint a gyári, tehát akár még igaz is lehet, hogy original. Nem olyan vékony, gagyi csatlakozós, mint a sima olcsó Type-C kábelek. :)
Dash töltés természetesen hibátlanul megy vele.

[ Szerkesztve ]

(#27434) pècsimunkás válasza HSM (#27433) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi neked is !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27435) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

És 150cm-es a gyárival megegyező minőségű dash kábel létezik? Ha van valami megbízható forrás, légyszi írjatok meg! Köszi!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#27436) szpali válasza pècsimunkás (#27430) üzenetére


szpali
addikt

Nekem innen van egy dash kompatibilis dokkoló
https://www.aliexpress.com/item/Desktop-Dock-Charger-Charging-Cradle-For-Oneplus-5-3-3T-Support-Dash-Charge-Original-5V-4A/32822640549.html

De kábellel és töltő fejjel is meg tudod rendelni a fenti linkről.
150cm-es kábelt meg innen vettem:
https://www.aliexpress.com/item/1-Oneplus-3-3T-USB-3-1-Dash-Cable-100CM-Noodle-4A-Fast-Quick-charging-Data/32806193071.html

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#27437) ribarszki válasza szpali (#27436) üzenetére


ribarszki
őstag

Ok, elküldtem a telefont fókusz hibával javításra. A supportnál 3x rákérdeztem, hogy gari után ingyenes-e a javítás. Megnyugtattak, hogy igen. A telefon makulátlan, csak fókusz hiba. Erre jön ma a mail az Arvatotol, hogy akkor 18.148Ft a javítás. Már jeleztem is a supportnak, hogy itt kaka van a palacsintában. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz..

(#27438) noorbertt válasza ribarszki (#27437) üzenetére


noorbertt
őstag

Fasza...

(#27439) snyper990 válasza ribarszki (#27437) üzenetére


snyper990
őstag

Nem lehet, hogy nem garanciális meghibásodás, hanem sérülést találtak? Mert akkor jogos. De annyit meg simán megér sztem

(#27440) ribarszki válasza snyper990 (#27439) üzenetére


ribarszki
őstag

Makulátlan a telefonom! Most volt kijelzőcserén is 1 hónapja. Egy bolhafingnyi karc sincs rajta.

(#27441) AcCEsS válasza szpali (#27436) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm, rendeltem is belőle! :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#27442) PartyShan válasza Piloss (#27425) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Köszönöm.

(#27443) daveed


daveed
tag

Ha valaki azon tűnődik, hogy működik-e az RCS üzenetküldés a telefonon: Igen működik a gyári 5.0.4 -en Android Messages app-pal. (Telekom)

(#27444) NerV


NerV
tag

Sziasztok!
Leejtettem a OP3 telómat, az üveg pókhálós lett, de rendesen működik. Gondolom a tok+fólia mentette meg.
Tudtok olyan helyet, ahol végeznek csak üveg cserét? Nem szeretném a gyári kijelzőt utángyártottra cserélni, a gyári pedig nem olcsó.

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#27445) snyper990 válasza NerV (#27444) üzenetére


snyper990
őstag

Miért gondolod, hogy egy pókhálós üveg lecserélése olcsóbb mint a gyári kijelzőcsere? Ráadásul ki tudja, milyen minőségű üveggel pótolnák, ha egyáltalán meg lehet csinálni. Meg meddig bírná a ragasztó... Én csak gyárira cseréltetném

[ Szerkesztve ]

(#27446) ToniSlow válasza NerV (#27444) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szia,

Mivel szerintem ez ragasztva van nincs az a szervizes aki elvállalja mert nagyon trágyán fog kinézni, és szívás levakarni az üveget meg a ragasztót.
Írj a supportnak, az OP saját szervízében megcsinálják a kijelző cserét. Többen is küldték már vissza itt a fórumon, általában pár nap alatt megfordul a szervízből.

[ Szerkesztve ]

(#27447) ribarszki válasza NerV (#27444) üzenetére


ribarszki
őstag

A Oneplus is csak egyben cserél kijelzőt. Nincs külön üvegcsere. Futárral, alaktrésszel, munkadíjjal együtt 33-35.000Ft körül fog megállni. Döntsd el, hogy neked megéri-e.

(#27448) NerV válasza ToniSlow (#27446) üzenetére


NerV
tag

Első törött kijelzőm, nincs vele tapasztalatom. De láttam, hogy kétféle árú alkatrészt lehet kapni, 30 és 80 euróért.
Meg ezt a videót találtam:
https://youtu.be/YqvghFmOdUs
Profin, melegítő kemencével ragaszt a srác.
Ha ezt valaki tudja itthon, és kevesebbet kér, mint az utángyártott kijelző + munkadíj, nekem ez lenne a legjobb opció.

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#27449) NerV válasza ribarszki (#27447) üzenetére


NerV
tag

Eddig ez tűnik a legjobbnak. Ők gondolom gyárit minőségű alkatrésszel dolgoznak.
Máshol is ennyi kb, de gondolom utángyártott.

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#27450) ToniSlow válasza NerV (#27448) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Itt meg tudod nézni az alkatrész árakat, itt pedig el tudod indítani az igénylést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.