Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) sztomasso válasza t181 (#27899) üzenetére


sztomasso
csendes tag

hát nem vagyok túl szerencsés eddig, először firehose getufsinfo failed volt aztán sahara communication failed please try again after power off phone, amit megtettem de semmi változás :(
valaki tudja mit jelent a firehose getufsinfo failed ?

[ Szerkesztve ]

(#27902) UberMutant válasza sztomasso (#27901) üzenetére


UberMutant
őstag

hiányzó filerendszert?

(#27903) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Elolvastam a 6t tesztjèt . Az előzetes hírek , ès a teszt alapján nem cserèlnèm el a lassan 2,5 èves telefonom egy új 6t - re . Egy az egyben sem .
Mire váltok telefont , remèlem vissza kerül a jack , ès az èrtesítèsi LED .
Unokatestvérem próbál rábeszélni , hogy adjam el az OP3 - at el , vegyek helyette Mi 8 lite - t :D .
Mondom ja ... Nincs AMOLED , csak eMMC a belső tároló , nincs jack , nincs OOS , stb ,stb

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27904) Carvus válasza pècsimunkás (#27903) üzenetére


Carvus
senior tag

Nekem nagyon tetszik a 6T, olcsóbb lenne lehet jobban elcsábulnék rá...de szerencsére egyelőre le tudom magam nyugtatni, hogy bőven elég a sima 3 is! :U ;]

(#27905) ToniSlow válasza Piloss (#27900) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ha valóban engedélyezve van az előfizetésedhez a volte akkor szerintem valami kimaradhatott.
1. *#800#-el engedélyezed a volte és a vowifi kapcsolókat, majd reboot
2. A SIM és hálózat menüponton belül nézd meg hogy a volte be van-e kapcsolva. vowifi nem kell hogy itt
bekapcsolva legyen, nincs (még) a Telekomnak ilyen szolgáltatása
3. *#801#-el bekapcsolod a serial-t és a full port-switch-et, majd csatlakozotatod a telefont a számítógpedhez
4. Elindítod a PDC-t rendszergazdaként, a device ablakban kiválasztod a készülékedet
5. Az erdedeti aktív szolgáltatói profilt deaktiválod (OEM_Overseas_NoCDMA-Commercial, vagy
OEM_Overseas_CDMA-Commercial)
6. Az OEM_Overseas_NoCDMA-Commercial és OEM_Overseas_CDMA-Commercial profilokat eltávolítod
7. Beállítod a Commercial-VDF profilt a Sub0-ra, és Sub1-ra majd Activate
8. Meg kell jelennie a volte ikonnak

Videós segítség itt.

(#27906) norbert1998 válasza pècsimunkás (#27903) üzenetére


norbert1998
veterán

Én meg szépen visszamegyek G6-ra. Nem jön be ez a telefon. Merül, a képernyő is tré, a kamera is tré. Egyszerűen a G6 mindenben sokkal jobb volt :(

(#27907) HSM válasza norbert1998 (#27906) üzenetére


HSM
félisten

A G6 legnagyobb erősséfe a kijelző, azzal fura is lett volna, ha felveszi a versenyt, ettől mondjuk "tré" talán kicsit erős rá.

A kamerára is erős a jelző, az inkább szvsz user error. Persze, ha jobban bejött a g6, akkor érdemes visszaváltani. :)

(#27908) pècsimunkás válasza norbert1998 (#27906) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A kamera szerintem nagyon jó . Meg úgy alapban minden . Ami nem tetszik , azt már régebben kifejtettem .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27909) UberMutant


UberMutant
őstag

jobb a G6 nem vitás.
viszlát

(#27910) kkltuska válasza jeriko2 (#27896) üzenetére


kkltuska
újonc

Köszi, de nem segített.
Próbáltam a celluxot, gyurmaragasztót, próbáltam pár appot, de telefonálás közben még mindig állati halk.
Ha nincs körülöttem teljes csend, akkor csak kihangosítóval hallom az illetőt.
Ezt a telefont még nem babráltam meg szoftveresen, de asszem már csak az maradt.
Majd jobban utána kell olvasni, mi a legegyszerűbb módja ennek.

(#27911) norbert1998 válasza pècsimunkás (#27908) üzenetére


norbert1998
veterán

Hasonlítsd össze a kettőt éjjeli képekben. Ég és föld. Nappal is szebb az LG képe.

(#27912) HSM válasza norbert1998 (#27911) üzenetére


HSM
félisten

dupla

[ Szerkesztve ]

(#27913) HSM válasza norbert1998 (#27911) üzenetére


HSM
félisten

Én megtettem. Mindent látok itt, csak ég és föld különbséget nem. [link]
Jelenleg semmi sem támasztja alá az állításod. A gyári kamera app is meglehetősen jól használható fajta. Persze, mókolt gcamnál meg nem gyári romoknál ez nem játszik. Én maradok a masszív user errornál. :R

(#27914) norbert1998 válasza HSM (#27913) üzenetére


norbert1998
veterán

A gsmarena benchy-je semmit sem ér a való életben. Hidd el, próbáltam mindent, hogy hasonló éjszakai képeket csináljak ezzel, mint a G6-al, de sajnos nem sikerült összehozni. És igen, gcam-ről van szó, ami mindkettő készülékre egyaránt elérhető. Hozzateszem, már jó ideje gyári oreo-n vagyok.

De mindez nem is lenne gond, mert nem fontos. De a merülés már más tészta. Azzal nem tudok mit kezdeni ennél több beállítást, optimalizálást. Cirka 300 mAh van a két készülék között (mért kapacitásban is), ebből mégsem tudok 2.5 óránál többet kiszenvedni, friss telepítéssel meg governor meg egyéb mahinalassal sem. A g6-a gond nélkül volt 4 óra ezzel a használattal.

(#27915) HSM válasza norbert1998 (#27914) üzenetére


HSM
félisten

"És igen, gcam-ről van szó, ami mindkettő készülékre egyaránt elérhető."
A probléma csak ott van, hogy gyárilag az alkalmazás a Google telefonok kameraszenzorjához van beállítva, és egyáltalán nem garantált, hogy ugyanez a beállítás jó lesz más telefonokon. Tehát, az egyes telefonokra elérhető verziók belőle már egyáltalán nem biztos, hogy jó eredményt fognak adni, függetlenül a szenzor valódi képminőségétől. Mikor legutóbb néztem, 1+3-ra is háromféle különböző gcam port volt, eltérő konfigurációval, ennyire ugyanaz az app.... :U
Szóval, a kamerás dolgot továbbra is meghagyom user errornak. Nem sikerült ráérezned a beállításokra, előfordul. :R

A gyors merülés viszont jogos pont, azt sajnos én is tapasztalom, azért is csináltam a governoros scriptem, azzal legalább elfogadható a dolog. Elvileg amúgy a Nougat alapú ROM-ok lényegesen több képernyőidőt tudtak. Ezt nem tudom se megerősíteni, se cáfolni, pont akkor vettem, mikor kijött rá az Oreo, és már az volt nekem rajta.

(#27916) norbert1998 válasza HSM (#27915) üzenetére


norbert1998
veterán

Mondjuk nem értem ezt a "te vagy a hibás" hozzáállást abban, hogy azt mondom, nem jó a kamera nekem. Néha színekben, de főleg sötétben kép tisztaságban nem jár közel a kettő. És hidd el, nem velem van a baj, ahogy azt próbáltam párszor kifejteni szofisztikaltan. Az meg kifejezetten lekezelő, hogy " előfordul, hogy nem sikerült beállítani". Én legalábbis így érzem. :R

Mindegy, engedjük el a kamera témát, mert az aksi és a képernyő fáj a legjobban, azzal meg nem ehet vitázni. Talán a képernyővel. De sajna annak színei nem kárpótolják a 2K-t nálam, másnál meg igen :R

(#27917) HSM válasza norbert1998 (#27916) üzenetére


HSM
félisten

Meggyőzőbb lenne, ha linkeltél is volna hozzá bármit. Így nekem kicsit komolytalannak tűnik, pláne, hogy a véleményeddel szembemész több tesztoldal eredményeinek, illetve amit egyszer linkeltél G6 esti fotó sem tűnt nekem egy leheletnyivel se jobbnak, mint amire az 1+3 képes. Tehát nem tudok másra gondolni, mint amit írtam.

A kijelző felbontást nem helyettesítik sajnos a szép színek, én is így gondolom. A felbontás nekem is kevéske, ezt úgy emlékszem írtam is neked, mielőtt vetted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27918) pècsimunkás válasza norbert1998 (#27914) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A kijelző időt figyelem majd . Többször nèztem az èvek alatt 4-5 óra mindig megvolt . Mèg Chrome böngészőt használva is . Mivel elègedett voltam - vagyok vele nem foglalkoztam mostanában vele .
Nappal szabadban , vagy zárt tèrben , esetleg este lámpafènynèl sokat fènykèpezek . Bekapcsolom a HQ - t zárt tèrben , vagy lámpafènynèl . Sötètben ritkán fènykèpezek vele . Akkor is bekapcsolom a HQ- t .

Találtam pár kèpet , amiket sötètben fotóztam . Meg egyet sötètedès előtt . A telefonom kijelzőjèn jól mutatnak . Máshol meg nem nagyon nèzem őket.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27919) pècsimunkás válasza norbert1998 (#27914) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem nincs problèma a kèpernyőidővel . Nem tudom mi lehet nálad a problèma .

Szerk .: alsó kèphez : fènyerő nekem fixen így van . Kivève nyáron , napsütèsben , vagy èjszaka az autóban .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27920) ToniSlow válasza pècsimunkás (#27918) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ezek szerint van rajtam kívül más pécsi is a topicban.

[ Szerkesztve ]

(#27921) pècsimunkás válasza ToniSlow (#27920) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szentlőrinci vagyok .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27922) norbert1998


norbert1998
veterán

Rá eresztek még egy tiszta rendszert aztán meglátjuk.
Az a baj hogy itthon netezve simán megvan 4 óra, wifin, de mobilnettel már elég komoly különbség van, illetve játék közben meglepő, hogy mennyi a különbség a kettő közt. Az lg-vel 3 óra asphalt 9 egy töltéssel, ezzel asszem 2. (tippre, ennyit nyilván nem lehet játszani azzal :D).

(#27923) sztomasso válasza t181 (#27899) üzenetére


sztomasso
csendes tag

odáig eljutottam hogy Qualcomm 9008-ként felismeri a gépem, de minden egyes alkalommal firehose getuserinfo fail-t ír a program. aztán próbáltam a qualcommos qfil-el is és ott is download fail: sahara fail üzenetet kapok sajna :'( drága kis telóm jól kinyírtam.. esetleg valaki tudna ajánlani Győrben egy kollégát aki meg tudná nekem nézni?
Bánatomban rendeltem egy 6t tegnap, de szivem szerint ha sikerülne megjavítani, visszaküldeném azon nyomban..
az idegesít legjobban, hogy egy kontakthibás eu/uk adapter miatt történt az egész, poton másfél eurós tétel, ha tudtam volna hogy nem működik még most is a telóról írnék..

(#27924) HSM válasza norbert1998 (#27922) üzenetére


HSM
félisten

A dolog nagyban függ a mobilnet lefedettségétől is, hol, hogyan használod. Nekem 4G-n városban pl. nem merül lényegesen jobban, mint otthon az 5Ghz-es wifin.

Játékos különbségnél azért fontos két dolgot végiggondolni, a nyilvánvaló 10%-al nagyobb G6 akku mellé. Egyfelől a 821-es SoC azonos órajelen kb. 5-10%-al takarékosabb, mivel új revízió. Ez az egyik. A másik pedig, hogy a játéknál általában a hővédelmi korlátok által megszabott órajel keretben mozog a telefon. Tehát ha az 1+3 jobban képes leadni a hőjét (márpedig elég jól hűl, a G6-ot nem ismerem), akkor magasabb órajelen járhat a CPU/GPU, valamivel jobb sebességet adva a játéknak, és közben jobban beleharapva az akkuba. :K

Én pl. a saját CPU-s scriptemben a GPU-nak is limitáltam a maximális órajelét, mert a maximális 624MHz-es órajel kb csak arra jó, hogy benchmarkokban picivel több pontot kapjon a telefon, miközben két pofával harap az akkuba a 400Mhz-eshez képest, ami még mindig egész torkos....

Én amúgy a profilommal PUBG-ztem régebben párat, ott szépen tette a dolgát, de elég mókás volt, hogy kb. leggyakrabban 214Mhz-en ment a telefon (ezt ő lőtte be magától, a profil engedte volna 400-ig), és még így is eléggé hőfok limites volt a CPU.... :DDD

(#27925) Piloss válasza ToniSlow (#27905) üzenetére


Piloss
senior tag

Már visszaálltam custom rom-ra, de azért elmentettem, majd ha olyanom lesz megpróbálom ismét.
Azért köszi :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#27926) ilyr válasza sztomasso (#27923) üzenetére


ilyr
tag

(#27927) ToniSlow válasza HSM (#27924) üzenetére


ToniSlow
senior tag

A scriptedet kompatibilis OOS 5.0.6-al? Project Zhana-val és Project X.A.N.A-val szerinted érdemes próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

(#27928) HSM válasza ToniSlow (#27927) üzenetére


HSM
félisten

[link]
Valamikor a közeljövőben tervezek frissíteni 5.0.6-ra, akkor lesz közelebbi infóm. :)

Próbálkozni lehet a különböző AKT profilokkal, az alap ötlet a scriptemre tőlük van, viszont engem nem győzött meg, ahogy azok működnek, ezért is csináltam sajátot. :B Viszont próbálgatni érdemes, mindenkinek mások a preferenciái és használati szokásai, simán lehet hogy másnál meg azok közül fog valamelyik beválni. :R

(#27929) ToniSlow válasza HSM (#27928) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Az a helyzet, hogy én nem igazán nyomogatom sokat a telefont. Email olvasok és irok, néha böngészek, játszani gyakorlatilag nem is szoktam. Szóval nekem inkább a standby idő növelése lenne a cél.

(#27930) HSM válasza ToniSlow (#27929) üzenetére


HSM
félisten

A standby idő növelésére a legjobb, ha hagyod aludni a telefont, azaz ha a legkevesebb alkalmazás ébresztgeti a háttérben a CPU-t. Azzal sajnos sokat finomhangolni nem nagyon lehet.

Én leginkább netezésre, videózásra, és "általános nyomkodásra" próbáltam finomhangolni a scriptem, hogy lehetőleg a telefon maradjon a lehető leggyorsabb és fürge, pörgős érzetű, ugyanakkor mégis ésszerűbben használja a CPU-t, mint a gyári profil. Ugyanakkor ez a készenléti időn is közvetetten javít, ha nyomkodás közben kevesebbet merül, több marad az akksiban készenlétre. :D

(#27931) ToniSlow válasza HSM (#27930) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ahogy néztem AKT-profilokhoz készült app is, lehet teszek majd vele egy próbát.

(#27932) sztomasso válasza ilyr (#27926) üzenetére


sztomasso
csendes tag

próbáltam már mindent, ezt is többek között, sajna nem :(
próbáltam ezt az msm oneplus progit is, meg qualcommos qfil-t is, de az sem akar müködni. Qfilnél sahara fail-t ír ugyanúgy, azt nem értem hogy ha szoftverfrissités közben halt be a teló, miért nem tudom helyrehozni..
a Qfil progit használta már valaki?
lehet hogy mivel nem volt rootolva a telefon azért nem működik egyik program sem?

esetleg valaki ismer egy androidos kollégát aki megtudná nézni?
vagy esetleg ha van valakinek egy donor telefonja ne tartsa magában!

(#27933) ilyr válasza sztomasso (#27932) üzenetére


ilyr
tag

Ezek a progik OS nélkül, direktbe kezelik a hardvert, így a rootolásnak semmi jelentősége...

(#27934) HSM válasza ToniSlow (#27931) üzenetére


HSM
félisten

Gyakorlatilag az is ugyanolyan scripteket futtat, mint amilyen az enyém is. :)

Azt mondjuk nem tudom, AKT-ben kezelték-e, hogy a friss OOS-ek (5.0.3 már biztos ilyen volt) imádják visszaállítani a gyári beállításokat bizonyos helyzetekben, azért kellett nekem is csinálni egy "öntesztelős" verziót belőle, ami rendszeresen ellenőrzi, aktív-e a profilom, és ha nem az, akkor újra alkalmazni a beállításokat. És persze mindezt a lehető leginkább akku takarékos módon.
Nálam pl. éppen 13 napja fut a terminál emulátor, ez idő alatt 552 alkalommal kellett visszaállítania a profilom....

[ Szerkesztve ]

(#27935) ilyr válasza sztomasso (#27932) üzenetére


ilyr
tag

XDA fórumon pont most postoltak egy tökre ugyanilyen problémát, esetleg nézegessél oda, hátha lesz olyan megoldás ami neked is segít...

(#27936) sztomasso válasza ilyr (#27935) üzenetére


sztomasso
csendes tag

köszi megnézem mindenképp!
még eetleg egy friss windows-t megpróbálok felrakni, hátha.
köszi mindenkinek!
Üdv, Tomi

(#27937) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Este jött a frissítés . Felèbredtem , láttam világít az èrtesítèsi LED - nekünk van :D - , majd letöltöttem a frissítést.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27938) TomMusic válasza pècsimunkás (#27937) üzenetére


TomMusic
őstag

Nekem 5.0.6 van, és azt írja up to date :(

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#27939) UberMutant válasza TomMusic (#27938) üzenetére


UberMutant
őstag

magyarország később kapja a frissítéseket
az oxygen updater appot meg kinyírta a oneplus
lehet próbálkozni az opera vpnnel német kijárattal

(#27940) TomMusic válasza UberMutant (#27939) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja vagy úgy.. És vajon mennyire később?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#27941) plejik válasza TomMusic (#27940) üzenetére


plejik
addikt

1-2 nap szokott lenni.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27942) TomMusic válasza plejik (#27941) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja az semmi. Köszi az infót! :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#27943) Csorbi válasza UberMutant (#27939) üzenetére


Csorbi
addikt

Opera VPN jó ideje nem működik már, Play Storeban sincs már fent.
De a SecureVPN-en pikkpakk meg is jelent :))

[ Szerkesztve ]

(#27944) ilyr


ilyr
tag

Mivel az OP3T telómat hamarosan szervízbe küldöm akksi cserére, beszereztem cserekészüléknek egy OP2-t. Viszont úgy fest ebben is gyengélkedik az akksi. Ezt azért nem küldeném vissza a OnePlus-hoz, szóval a kérdésem az, hogy tud-e valaki ajánlani olyan megbízható szervízt akik tudnak akkumulátort cserélni benne?

(#27945) G4bi89 válasza ilyr (#27944) üzenetére


G4bi89
senior tag

Itthon gyakorlatilag lehetetlen szerintem, esetleg a kinaitelefonjavitas.hu -val lehet próbálkozni. Eredeti alkatrészük nagy eséllyel nekik sincs, de hátha...

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#27946) ilyr válasza G4bi89 (#27945) üzenetére


ilyr
tag

Nyilván nem eredeti alkatrésszel gondolom, mivel tudom, hogy a Oneplus nem árul alkatrészeket, eredeti cuccos csak náluk kerül beszerelésre vagy bontott alkatrész (ami akksinál ugye nem annyira nyerő)...

(#27947) ToniSlow válasza ilyr (#27946) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Esetleg itt? Saját tapasztalat nincs, de megnézni esetleg érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#27948) ilyr válasza ToniSlow (#27947) üzenetére


ilyr
tag

Köszi, ez igéretesnek tünik, ráadásul holnap arrafelé járok, lehet szerencsét próbálok velük...

(#27949) ToniSlow válasza ilyr (#27948) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Majd írd meg a tapasztalatokat légyszíves.

(#27950) ilyr válasza ToniSlow (#27949) üzenetére


ilyr
tag

Na reggel 10 körül megpróbáltam felhívni a weboldalon megadott telefonszámot, de az nem volt elérhető. Kicsit késöbb megpróbáltam elérni, de még mindig semmi. 11 után kicsöngött, de aztán megszakadt és nem lett ismét elérhető. Ekkor már kezdtem volna úgy lenni vele, hogy hagyom őket a francba, de egy pár perc múlva visszahívtak, hogy volt egy nem fogadott hívásuk. Megkérdeztem, hogy mivel Tatabányáról megyek fel és a közelben van dolgom, megoldható-e egy OnePlus 2 akksi csere ott helyben? Megnézték, hogy van pótalkatrész, mondták, hogy egy órán belül tudják cserélni.
Az iroda és a kiszolgálás szimpatikus, öt percet kellett várnom, átvették a telefont, kaptam egy papírt, hogy azzal mehetek vissza érte, aztán egy órán belül csörögtek is, hogy mehetek a telefonomért. Visszakaptam a telefont, meg a csere akksi zacskójában a régit és fizettem 8000 Ft-ot. A telefon szemmel láthatóan gyorsabb lett valamennyire a csere után és végre nem szemmel követhetően csökken a töltöttség mértéke már csak attól is, hogy be van kapcsolva a képernyő... :)
A tapasztalataim mindent összevetve abszolút pozitívak, ha garancián túli gondom lesz az OP3T-vel, tuti azzal is oda fogok menni...

Köszi az ajánlást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.