Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) dbius válasza sto1911 (#29750) üzenetére


dbius
veterán

twrp alatt fel kellene menjen a frissítés. Lehet először magáta twrp-t kellene frissíteni és utána a frissítést ráengedni a rendszerre!

(#29752) sto1911 válasza dbius (#29751) üzenetére


sto1911
veterán

Jo otlet volt, megfrissitettem, elindult, erre azt mondja a jelszo jo, de az adatoknak annyi, reseteljem a telefont.

(#29753) dbius válasza sto1911 (#29752) üzenetére


dbius
veterán

Ha még nem vitted végig vissza kellene menni a rendszerbe és kikapcsolni minden fajta képernyőzárat (minta, pin, ujjnyomat) és utána megint nekifutni a frissítésnek twrp alól.

(#29754) sto1911 válasza dbius (#29753) üzenetére


sto1911
veterán

Nem volt kedvem hozza mar, nemreg amugy is muszaj volt resetelni, nem veszett oda semmi.
Legalabb tiszta lappal kezdek :)

Koszi szepen!

(#29755) sto1911


sto1911
veterán

A magisk + root telepiteshez valoban fastboot meg adb kell? Regen is igy volt? Van mas modja esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#29756) sto1911


sto1911
veterán

Mujkodo fastboot driverhez van valakinek linkje? Mar felraktam vagy otot, de nem latja a telot. Win 10 vagy kabel lehet a baja? Mondjuk a kabel adb-vel mukodik.

(#29757) sto1911 válasza sto1911 (#29756) üzenetére


sto1911
veterán

nem kell semmilyen driver, a win10-ben benne van, csak ki kell turni a kezi drivervalasztos menubol.

(#29758) dbius válasza sto1911 (#29755) üzenetére


dbius
veterán

Nem kell. Töltsd le a magisk telepítőt, majd csinálj az apk-ról másolatot és a másolat kiterjesztését nevezd át ZIP-re. Így lesz a magiskból apk-d és zip-ed is.

Ezután twrp telepítés kell, ha nincs a telefonon (bár az esetedbe már van), majd ezután twrp alól telepítsd az átnevezett magisk.zip-et. Utána Indítsd újra a telefont, végül telepítsd a magisk.apk-t, ha nem lenne a telepített alkalmazások között.

(#29759) sto1911 válasza dbius (#29758) üzenetére


sto1911
veterán

Legyalulta a twrpt is, az összes fájlommal együtt, de legalább nem kell válogatnom :D

De mostmár van minden, holnap érkezik az új, ami egy OP9 lesz, a 3-at pedig így 5.5 év után elteszem a fiókba :)

(#29760) dbius válasza sto1911 (#29759) üzenetére


dbius
veterán

Használd örömmel, egészséggel! :K

(#29761) sztomasso válasza sto1911 (#29759) üzenetére


sztomasso
csendes tag

Ha gondolod megveszem! Lassan 4 eve valtottam le a 3asom Mivel megöltem az motherboardot aztan vettem egy 6t, majd egy 8-t de valahogy semelyik sem volt az a hu de fsza. Aztan multkor nyomkodtam anyum 3asat es rájöttem h ez a szeria volt eddig a legjobb szerintem. Nem túl nagy, fém házas pöpec kis telo.

Mellesleg ha van valakinek elfekvőben Elado es működő motherboardja 3/3t az írjon egy üzit köszi

(#29762) sto1911 válasza sztomasso (#29761) üzenetére


sto1911
veterán

Nem hiszem, hogy eladom, egyrészt nem kapnék érte túl sokat, másrészt póttelefonnak vagy a gyereknek jó lesz még.

Mennyiben árulják amúgy ezeket?

@dbius: :R

[ Szerkesztve ]

(#29763) thomasvold válasza sto1911 (#29762) üzenetére


thomasvold
őstag

30 körül, szóval nem érdemes eladni egy jól működőt.

(#29764) sztomasso válasza sto1911 (#29762) üzenetére


sztomasso
csendes tag

Jó választás! ;) En is megtartanám :) azert köszi

(#29765) sto1911


sto1911
veterán

A 9.0.6 nem tud olyat, hogy ha rezgore teszem leveszi a media hangerot is? Mar egy oraja keresem, de nem talalom benne.
Neha olyan erzesem van, hogy visszafele fejlesztettek. Masik pelda az alkalmazaslista, most egyesevel kartyazzam ki oket, mig eddig egy suhintassal tudtam valasztani a sokkal korabbi appok kozul is. Chromeban ez a csoportositas is egy remalom...

(#29766) dbius válasza sto1911 (#29765) üzenetére


dbius
veterán

Én a Pixel experience Plus romot raktam a készülékre. Szerintem sokkal jobb, pörgősebb. És frissebb :K

(#29767) PistiSan válasza dbius (#29766) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem a lineageos jött be leginkább, bár a banki appok nem mennek egyre több custom romon sajnos.

(#29768) dbius válasza sztomasso (#29761) üzenetére


dbius
veterán

Az én OP3-am itt van a fiókban, sajnos. Barátnőm használta már és beszélgetés során kiejtette a kezéből, kijelzővel lefelé landolt. Kihajtható tokban volt, kijelzővédő üveggel, semmi külsérelmi nyom nem keletkezett rajta, viszont a kijelzőnek annyi lett, semmi nem látszik rajta. Gépre dugva adatok elérhetőek rajta, tehát az alaplap szinte biztosan nem sérült meg. Soft gold színű, ha gondolod beszélhetünk róla, ha érdekel donor készüléknek.

(#29769) HDAdriano válasza PistiSan (#29767) üzenetére


HDAdriano
tag

Hali.

Nekem sikerült a legújabb magiskal müködésre bírni az új OTP alkalmazást, illetve a Telekom appja is müködik.
Vannak is videók erről, illetve a magisk-os subredditen posztolta valaki a leírást, sajnos nem könyvelzőztem be, de a lényeg annyi volt, hogy a Magisk beállításokban a "Zygisk beta" bekapcsolása után engedélyzeni kellett a Denylist-et, majd mint a régi magiskhide-ban ki kellett jelölni mi elől akarom elrejteni.
Eddig megy remélem így is marad. :)

Had kérdezzem meg ha már itt vagyok.
Melyik ROM lenne a jobb választás Lineage OS és Pixel experience Plus között, szemezek már az utóbbival de az előbbiben valamiért a sok év használat után jobban bízom.
Esetleg stabilabb, jobb funkciókkal rendelkezik, vagy esetleg van benne egy normális kamera? :D

(#29770) PistiSan válasza HDAdriano (#29769) üzenetére


PistiSan
addikt

Hali, én a gyári rendszet, és a lineageos-t használtam csak, utóbbit nagyon szerettem. Feladtam a magiskes dolgokat, nincs kedvem már ilyenbe időt rakni. Az azért mégiscsak furcsa, hogy gyári OOS alatt, ami 2019-ben kapott utoljára frissítést, minden app panasz nélkül fut, feiss ropogós lineageos-en meg elég sokat kell eg, egy appal bajlódni, hogy egyáltalán fusson, pl KH mobilbank ha látja a lineageos nevet, már el sem indul.

(#29771) HDAdriano válasza PistiSan (#29770) üzenetére


HDAdriano
tag

Sajnos ilyen ez, ez nem a oneplus/lineage os hibája hanem a google safetynet barmosága, és ezt építik be ezekbe a bank appokba, de egy egyszerű root/ custom os-re ennyire miért ugrik..
Én se akartam vele szenvedni aztán 1x csak felceszte az agyam és 2 perc alatt meglett. Manapság rá vagy kényszerítve, ha akarsz normális üzemidőt akkor veszel telefont vagy custom rom, de az utóbbi meg csak kompromiszumokkal lehet használni.

(#29772) g0dl


g0dl
addikt

Hali nyugdíjas 3T-met szertném frissíteni 17.1-ről 18.1 -re . Milyen recoveryt érdemes használni?

(#29773) BornToBePuli válasza g0dl (#29772) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

LineageOS recovery

Read only felhasználó

(#29774) AcCEsS válasza BornToBePuli (#29773) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A LineageOS recovery is tud annyit, mint a TWRP? Tehát rom mentés/visszaállítás, alap fájlkezelő, cache törlése stb. Tudja ezeket?

(Bocs, most jöttem rá, hogy ezeket mar megkérdeztem a másik fórumon, és a válasz IGEN volt!).

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#29775) PistiSan válasza AcCEsS (#29774) üzenetére


PistiSan
addikt

Ennek tökre örülök, 1 éve használtam utoljára a lineageos recoveryt, de akkor még minden OTA frissítés után a Magisket számítógép segítségével kellett manuálisan, kábellel telepítenem.

(#29776) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok!
A gyári töltőkábelemben tönkrementek a kis rögzitőfogak. Működik, csak könnyen kiesik a készülékből.
Már a második kábelt veszem meg, a mai vásárlás már bevallottan 5 amperes, de még ezzel is csak a sima töltés indul el (a töltőfejre 4A van írva).
A kábelben is van valami computer?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29777) dbius válasza Prego (#29776) üzenetére


dbius
veterán

A telefon töltő csatlakozó részét tisztítsd ki pl. egy fa fogpiszkálóval.

(#29778) xPx válasza Prego (#29776) üzenetére


xPx
csendes tag

a gyorstöltés csak gyári kábellel megy

(#29779) Prego válasza dbius (#29777) üzenetére


Prego
senior tag

Ezek a lépések már megvoltak, anyám 3T-jének töltőjével tökéletes

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29780) Prego válasza xPx (#29778) üzenetére


Prego
senior tag

Ettől féltem én is ...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29781) sto1911 válasza xPx (#29778) üzenetére


sto1911
veterán

Nem.

(#29782) dbius válasza Prego (#29779) üzenetére


dbius
veterán

Még a mikro usb csatlakozós töltőknél volt többször ilyen gondom, akkor egy fogóval a kábel végén lévő csatlakozót óvatosan összenyomtam és olyan volt, mintha új lenne. Usb c csatlakozóval meg nem fordult elő ilyen, de esetleg próbáld meg, de tényleg csak nagyon óvatosan, mert ha nagyon összenyomod, akkor nem fogod tudni rádugni a telefonra.

(#29783) sto1911 válasza Prego (#29776) üzenetére


sto1911
veterán

A gyorstoltes nem (csak) a kabel teljesitmenyetol fugg, hanem ha jol tudom vannak benne extra vezetekek is, de javitson ki valaki, aki pontosan tudja.

A lenyeg, hogy utangyartott kabellel is siman megy a gyorstoltes, nekem ketto is van, ami tudja.

Mondjuk az egyik pont gyari :D : [link]

A zold Baseus kabellel megy a gyors toltes, de a linkje mar nem el.
A leirasa: Baseus Type C Cable 30W Warp Fast Charging for Oneplus 7t 7Pro USB C Cable for Samsung S30 Huawei P40 P30 USB Charger Data Cable

Egy piros Baseus kabellel viszont nem. [link]
Leiras: Baseus USB Type C Cable for Samsung S10 S9 Quick Charge 3.0 Cable USB C Fast Charging for Huawei P30 Xiaomi USB-C Charger Wire

[ Szerkesztve ]

(#29784) Prego válasza sto1911 (#29783) üzenetére


Prego
senior tag

Lerendeltem egyet a oneplustól, postával 11e.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29785) sto1911 válasza Prego (#29784) üzenetére


sto1911
veterán

Az a biztos. Nekem a narancssarga gyari 1100 HUF-ba kerult, mar banom nem vettem egy taskaval :D

(#29786) Prego válasza sto1911 (#29785) üzenetére


Prego
senior tag

Még ki kéne bírnia kb egy évet. Le kell már 7 év után cserélnem a kocsit, telefont, számítóget meg a szemüvegemet, de első a kocsi, mert már 25 éves és 12 lityót iszik E5-ből. A szemüvegemről már málik le valami réteg, a többi csak öreg :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29787) Prego válasza dbius (#29782) üzenetére


Prego
senior tag

Tisztítgattam, piszkálgattam de nem lett jobb.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29788) Prego válasza Prego (#29719) üzenetére


Prego
senior tag

Nos így másfél év használat után az utángyártott kijelző működik, de nem olyan jó:
-A bal oldali gomb már nem működik, a visszalépés funkciót áttettem a jobb gombra, hogy legalább az legyen
-Kicsit túlérzékeny: érintésre néha bekapcsolja a kamerát, vagy az elemlámpát.
Szóval lassan elengedem a készüléket, bár még hét év után is megvan az akkumulátor háromnegyede, másfél nap helyett egyet még simán kibír. Még pár napi izlelgetem az OP11 árcéduláját.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29789) tailor válasza Prego (#29788) üzenetére


tailor
őstag

Azta, szépen bírja! :R :)

(#29790) Prego válasza tailor (#29789) üzenetére


Prego
senior tag

Jaja, modern kor Nokiája :D
Pedig nincs kímélve: lemegy 1%-ra, gyorstöltővel fel 100-ra ...

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29791) tailor válasza Prego (#29790) üzenetére


tailor
őstag

Imádtam az enyémet, faterom a mai napig használja :)Ez még "AZ" a Oneplus volt... :)

(#29792) thomasvold válasza tailor (#29791) üzenetére


thomasvold
őstag

Én 2016 augusztusban vettem, azóta használom és semmi baja nincs. Igaz már van mellette másik telefon, de ez is napi használatban van. Elmegy még két napot az aksija, ha nem nagyon nyomkodom.

(#29793) tailor válasza thomasvold (#29792) üzenetére


tailor
őstag

:C

(#29794) DeathAdder


DeathAdder
veterán

USB C portot kéne cserélnem mert ebből már kiesik a kábel, illetve kizárólag a gyári kábele marad meg benne, amivel még lehet tölteni, de már nem megy a gyorstöltés. Nem értem ez hogyan lehetséges, tisztítgattam a portott, de szerintem elkopott.. 2016 óta naponta töltve van, pár hete nyugdíjaztam, de azért használatban marad külföldi SIM-es telefonnak.

Alin látom vannak usb portok, meg akkor már veszek top speakert is mert eléggé halkan hallom akivel telefonálok, viszont ha már szét lesz szedve: akkucsere mennyire ajánlott?
100% original meg blabla.. de vajon érhet ez bármit, vagy jó eséllyel rosszabb lesz mint a 7 éves gyári? :)

(#29795) bil


bil
tag

Nem tudjátok, hogy OP3 hátlapot honnan lehetne lőni? Nincs itt vkinek pluszban? :D
A bekapcsoló gomb bekrepált, és az része a hátlapnak. Így most van egy telóm, amiben szinte új az akksi - pár éve cseréltettem benne hivatalosan, de a gomb miatt nem tudom használni.
Igaz van már helyette egy 7T, de jó lenne megtartani backupnak.
b

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29796) dbius válasza bil (#29795) üzenetére


dbius
veterán

Hibás, nem működő készüléket nem kerestél donornak? Nekem is van egy fehér, aminek a kijelzője halt meg egy leeséskor (külsérelmi nyom nem látható rajta).

Ha itt laknál a közelemben (vagy én feléd) mondanám gyere érte viheted valami jelképes összegért.

(#29797) bil válasza dbius (#29796) üzenetére


bil
tag

Hi, elég új dolog ez még. Ma akartam megjavíttatni és ugye nem sikerült. Gondoltam beírok ide, hátha van ötlet, vagy akár egy sérült/javíthatatlan/stb. készülék.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29798) bil válasza dbius (#29796) üzenetére


bil
tag

Akkor ahogy dbius kolléga írta, ha bárkinek a topikban van ilyen használhatatlan/javíthatatlan OP3-a, ami már nem lesz használva, de még nem dobta ki (de működnek a gombjai :) ), akkor szóljon rám légyszi!
(igazából csak a hátlapra van szükségem)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29799) flegga92 válasza bil (#29798) üzenetére


flegga92
senior tag

Aliexpressen van, 6500 Ft. 1-1,5 hét alatt itt van.

(#29800) bil válasza flegga92 (#29799) üzenetére


bil
tag

Nem rossz! Várok pár napot, hátha akad vki innen, de aztán lehet ez lesz.
Köszi!
:R

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29801) bil válasza flegga92 (#29799) üzenetére


bil
tag

Ahogy nézem, gombok is vannak külön: [link]
Akkor miért mondta a szaki, hogy egybe van gyógyítva a hátlappal a gomb?
Nem értem. Na lehet nézek egy szétszedős videót azt megnézem magam belülről.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29802) bil


bil
tag

Na néztem videót ( [link] ), elvileg simán ki lehet cserélni a gombot, nincs belegyógyítva a hátlapba. Viszont akkor szétszedős tool-okat is kell venni, stb.
Kicsit csökkent a bizodalmam a konkrét boltban, ahol megnézte a szaki a telót. Még rendes is volt, elbíbelődött több mint fél órát, rá akart valamit ragasztani a gomb belsejére bütyök gyanánt, és nem is kért a végén semmit, de ahogy nézem teljes tévúton járt. Nem ismerik ezek a youtube-ot? :D

[ Szerkesztve ]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29803) bil


bil
tag

Egy másik téma, de még mindig OP3.
Keményen throttlingol már egy ideje a vas, és arra gondoltam, hogy lehet-e ezt újrapasztázni? Sajnos nem találtam videót ebben a konkrét témaban, de a szétszerelős videókban lehet látni, hogy az alaplap alatt már csak a fém hátlap van, vagyis ott talán van némi paszta, plusz az alaplapon a SOC tetején van egy fém kupak, amit gondolom le lehet valahogy pattintani, és talán az alatt is lehet némi szaft.
Valaki próbálkozott már ilyesmivel? Valami konkrét tudás, tapasztalat?
Köszi & üdv,
bil

[ Szerkesztve ]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29804) flegga92 válasza bil (#29802) üzenetére


flegga92
senior tag

Akkor első körben akkor rendelnék gombokat, szerszámok sem ökör árúak, par dollár. Ha nem vagy kísérletező kedvű akkor ha megjön a gomb vidd be egy másik mobiloshoz. Azért az OP elég réteg termék, ráadásul a 3 már nem mai darab. Lehet, hogy ahonnan az alkatrészt szerzi nem tart csak gombot. Ha egy Samsungot vittél volna be biztos nagyobb rutinnal áll neki.

(#29805) bil válasza flegga92 (#29804) üzenetére


bil
tag

Ez lesz az út. Gombok megrendelve, plusz minimál szerszámkészlet.
Pár hónap és ideér, de szerencsére nem sürge. :)

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29806) overland


overland
aktív tag

Sziasztok!
Van 1 oneplus3 alig látni a kijelzőn lévő dolgokat (fizikailag nem sérült)
van egy másik amelyik fizikailag sérült, de működik...
valaki próbálta már csak az üveget átrakni az érintőre?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#29807) bil válasza overland (#29806) üzenetére


bil
tag

Hi!
Saját tapasztalat sajnos nincs - én magam még a hátlapot sem szedtem le - de ez a videó ahogy nézem, pont erről szól. Alig látszik a képernyő, és kicseréli a fazon : [link]
Majd figyelj arra, hogy szakszerűen te is körömmel feszítsd szét a készüléket, ahogy a videón látható. Egyelőre én is növesztem és erősítem, hogy nekem is menjen ha szétszerelésre kerül sor. :D

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29808) bil


bil
tag

Sikerült a gombot kicserélnem. Jó kínai cucc volt, működött, minden fasza.
Aki ilyet csinál, arra figyeljen, hogy amikor összepattintja a telót, akkor legyenek kitolva a gombok, mert az összerakás letörheti a gombok belső oldalán levő pöcköket és akkor lehet újat rendelni.
Egyébként cseréltem thermal pad-eket is a telóban. 0.5-öset vettem, de csak a SOC-on és a ROM-on cseréltem, mert ahogy néztem a többi apró pad kicsit vastagabb volt (RAM, power management chip). Sajnos nem sokat javult. Most hamarabb leesik a teljesítménye, kb. 10 mp alatt 70%-ra, de ezt viszont tartja. Korábban lassabban esett le, de viszont jobban, talán 50%-ra is. Szóval alapvetően megváltozott a throttling, de sajnos nem úgy, ahogy gondoltam. Szerintem marad így.
Amúgy itt van egy elég alapos szétszedés, amin látszanak a thermal pad-ek is: [link]
Üdv,
bil

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29809) andyTM válasza bil (#29808) üzenetére


andyTM
senior tag

Ügyes vagy! Köszi a linket, nekiállhatok megcsinálni a kamerát :R

(#29810) bil válasza andyTM (#29809) üzenetére


bil
tag

A kamera csere nem tűnik húzósnak. Talán a JerryRig...-en is szétszedi annyira, hogy a kamerák is kijönnek. Talán azt is nézd meg, egy videó mindig jobb, mint a sima képek szerintem.
Üdv,
bil

This is extremely dangerous to our democracy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.