Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) snyper990 válasza dbius (#28550) üzenetére


snyper990
őstag

Mondjuk most, hogy visszagondolok, a TWRP mintha sosem tudta volna nálam csatolni a titkosított partíciókat... Lehet, hogy legközelebb érdemes feloldani a készülék titkosítását ilyen frissítés előtt. (Az inkrementálisokkal általánosságban nem szokott baj lenni, a biztonsági mentéseket meg amúgy is érdemes frissen tartani)

(#28552) dbius válasza snyper990 (#28551) üzenetére


dbius
veterán

Emlékezetem szerint akkor lett titkosított, amikor váltottam openbetara anno, de ez nem 100%. Hogyan lehet feloldani azt frissítés előtt? :B Most is titkosított.

Szerk: [link] Ahogy nézem ha fel szeretném oldani a titkosítást az is teljes belső tárhely formázást követelne.

Szerk2: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28553) TomMusic


TomMusic
őstag

Security frissítés várható még erre a készülékre? :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28554) FeRkE válasza TomMusic (#28553) üzenetére


FeRkE
őstag

A frissitett foverzio biztosan tartalmazni fog friss Security patchet is.

(#28555) PistiSan válasza snyper990 (#28549) üzenetére


PistiSan
addikt

"Azóta jött ki új TWRP, de majd akkor fogom kipróbálni, ha kijön a LOS 16 is"

Hónapok óta a LOS 16-ot használom a készüléken, már régen kijött! :)
Ami nekem viszont probléma az elejétől fogja, hogy a LOS 16 alatt az OTA nem működik, letölti, újraindul, de nem találja a fájlt, vagy mi baja van, mindig kézzel szoktam megkeresni a frissítő fájlt, és lefuttatom TWRP alól.
Nekem ez a TWRP verzió van fent:
twrp-3.2.1-x_blu_spark_v8.61-op3_op3t.img
MD5: 3761b3b572a2526fd7def378af6d0494 2017-12-11 07:52

Elég régi, viszont a gyári TWRP amikor beléptem a menübe, rögtön csinált egy gyári beállítások visszaállítását, ezért használtam ezt a verziót, de ahogy látom ehhez már nem jön frissítés, a gyári TWRP-t használja esetleg valaki LOS16 alatt?

(#28556) bAtt001 válasza PistiSan (#28555) üzenetére


bAtt001
addikt

Nekem valami régebbi original twrp van fent nem bluspark, pont tegnap nyomtam rá a frissítésre letöltötte, flashelte. Hozzá sem kellett nyúlni, még a magisk is visszament magától. Csodálkoztam is, hogy mennyire simán működik :D

(#28557) TomMusic válasza FeRkE (#28554) üzenetére


TomMusic
őstag

Akkor várjuk :)
Más: nézzétek milyen szupi hátteret találtam :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28558) B@ldrick válasza PistiSan (#28555) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

TWRP 3.2.3.0-nak nincs semmi nyűgje. Új LOS buildekben (05.04-től) már javították az OTA hibáját ami a titkosított f2fs-nél jelentkezett.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#28559) ToniSlow válasza B@ldrick (#28558) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szerintem nyugodtan lehet használni a 3.3.0-1-es TWRP-ot is.

(#28560) PistiSan


PistiSan
addikt

Köszi a válaszokat srácok!

Fel raktam a "twrp-3.3.0-1-oneplus3.img 26.8M 2019-04-16 11:38:42 EDT" verziót.
Belépve Recovery menübe nem csinál gyári beállítások visszaállítását, tehát elégedett vagyok, pár napon belül az OTA frissítést is meg fogom próbálni újra.

(#28561) snyper990 válasza PistiSan (#28555) üzenetére


snyper990
őstag

Mint ahogy az idézett hozzászólásomban is szerepelt, egy Xiaomi Redmi 4X készülékről írtam azt, amit :) Az Oxygen OS-szel én teljes mértékben meg vagyok elégedve, esetleg akkor fogok LOS-ra átállni, ha végleg leállnak a gyári támogatással.


(#28552) dbius: hmm... Én eddig azt hittem, hogy a PIN/minta alapján van titkosítva a telefon, és ha azt törlöd, akkor opcióként feloldhatod a titkosítást is. De ezek szerint nem így van, és nem ilyen egyszerű. Viszont akkor mi alapján van titkosítva? Na mindegy, ha nem inkrementális egy frissítés, akkor úgyis factory resetet szoktam tolni, a biztonsági frissítéseket meg mindig igyekszem frissen tartani :)

(#28562) zhata


zhata
senior tag

OOS 5.0.8 után "simán" felrakható a Skydragon?
Megpróbáltam, de nem ment, mert a végén állandóan az android jelszavamat kérte amit meg is adtam neki, de szerinte az nem volt jó. :F (Szerintem meg igen.)
(Küszködök a telefonnal, mert már alig hallom a hívó fél hangját.)

(#28563) Madoc válasza zhata (#28562) üzenetére


Madoc
veterán

Felmegy simán adatvesztés nélkül. legfrisebb twrp legyen fent. A system particiot formázd mindenképp, a data maradjon ha nem akarsz ujratenni mindent.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#28564) zhata válasza Madoc (#28563) üzenetére


zhata
senior tag

Köszi.

(#28565) PistiSan válasza PistiSan (#28560) üzenetére


PistiSan
addikt

Meg volt tegnap este az első OTA frissítés az új TWRP alatt LineageOS-en.
Meglepett nagyon a menete, előző TWRP alatt a telefon újraindult, bekérte a titkosítás feloldásához a jelszót, majd nem frissült, és manuálisan kerestem meg a frissítő fájlt.

Jelen TWRP alatt újraindult a telefon, nem kért semmilyen jelszót, lefutott automatán a frissítés, majd újra indítottam a végén a telefont.
Ezek után a Google Play áruház leállt üzenet jött mindig, a play szolgáltatások is ugyan így, a root is elszállt, ez nagyon fura, végül újra flasheltem a rootot és az áruházat is a telefonra, időnként kiírva pár app hogy leállít a működése, nagyon fura a helyzet, de nem tudom mit gondoljak, korábban ilyen soha nem történt.

(#28566) snyper990 válasza PistiSan (#28565) üzenetére


snyper990
őstag

Ugyanígy jártam egy Xiaomi Redmi 4X-szel kétszer is. Ezek szerint nem javították még.
Nem tudom, hogy a LOS a hibás vagy a TWRP. XDA-n az Orangefox recoveryt ajánlották, de nem tudom, azzal jobb lenne-e.
Ha rájössz, hogy lehet megoldani, majd írd már le! Én már feladtam... (Mondjuk nem az enyém a készülék, egyébként biztos jobban érdekelne)

(#28567) PistiSan válasza snyper990 (#28566) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem eddig egyetlen egy LineageOS frissítésnél sem csinált ilyet, most hogy felraktam az új twrp-t meg rögtön jött a hiba. Pár nap múlva megint frissítek, ha már benne lesz a májusi biztonsági csomag a frissítésben. A leálló appokat újra telepítettem, más nem sietettv rajta.

(#28568) PistiSan válasza snyper990 (#28566) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia, a végére jártam.
Folyamatosan leálltak, kilépek, bezáródtak az appok a legutóbbi frissítés óta, twrp és LineageOS frissítés előtt csináltam egy teljes mentést twrp alól a telefonról, 2 nap szenvedés után vissza raktam a mentést a régi bluespark twrp-vel együtt. Utána ismét frissítettem a LineageOS-t ugyan úgy mint előtte. Konklúzió: minden tökéletesen működik. Tehát a gyári twrp-vel lehetett valami gond.
Ami viszont nagyon meglepett, a bluespark twrp amióta attértem 16 os LineageOS-re nem frissített magától, kézzel kellett a frissítést fel rakni, most viszont lefutott simán a titkosítási jelszó megadása után. Nem is értettem a gyári twrp hogy tudott frissíteni jelszó megadása nélkül pár napja amikor próbáltam, lehet ebből adódtak a gondok is.

Amúgy 14-es LineageOS-ről 15.1-re, majd 16.-ra frissítést is cleaninstall nélkül, az upgrade leírás alapján csináltam, és soha semmi gond nem volt vele.

(#28569) snyper990 válasza PistiSan (#28568) üzenetére


snyper990
őstag

Köszi szépen! Sejtettem, hogy a TWRP lehet a ludas. Majd ha sor kerül rá, kipróbálok egy másik recoveryt

(#28570) bAtt001


bAtt001
addikt

Szervizben leszedik az üveg fóliát a telefonról ha vissza küldöm kamera és akksi cserére? Valaki aki küldte már így vissza tudna valami tapasztalatot írni? Köszi.

(#28571) ToniSlow válasza bAtt001 (#28570) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Én autofocus hibával és akku panaszokkal küldtem vissza annak idején és nem bántották a gyári üvegfóliát.

(#28572) S.ATi


S.ATi
tag

Sziasztok,

Pie community beta2-t használ valaki? Nálam az akkumulátornál az "Android rendszer" használja a legtöbb energiát. Ez normális lehet?Más tapasztalt ilyet? Esetleg tudtok e olyan alkalmazást ami lebontva részletesen mutatná melyik alkalmazás mennyi energiát használ?
Köszi

(#28573) ToniSlow válasza S.ATi (#28572) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szia,

Nálam a mobilhálózat készenléti módban a legelső, utána az android rendszer. Pie beta 2-őt használok, és szerintem nem ez az elvárt működés.

(#28574) Tibko8 válasza S.ATi (#28572) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nekem így néz ki

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#28575) S.ATi


S.ATi
tag

Köszönöm!Egyenlőre még nem jöttem rá,miért van ez.Lineage OS-nél ugyanez a helyzet.Valszeg valamelyik applikációm az oka.

(#28576) ToniSlow válasza Tibko8 (#28574) üzenetére


ToniSlow
senior tag

És ha rányomsz a jobb felső sarokban lévő 3 pöttyre majd a Teljes eszközhasználat megjelenítésére?

(#28577) Tibko8 válasza ToniSlow (#28576) üzenetére


Tibko8
senior tag


Android rendszerre 0 percet ír mindenre.
Android OS-re is

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#28578) S.ATi válasza Tibko8 (#28577) üzenetére


S.ATi
tag

Akkor nem csak nálam van ez így.

(#28579) zhata


zhata
senior tag

Sziasztok, búcsúzom ettől a fórumtól.
Vettem egy OP7 Pro-t (és egy Type C - Jack adaptert, mert ugye azon nincs Jack bemenet).
Köszönöm mindenkinek a segítségét! :R
Never settle!

(#28580) L4mie


L4mie
veterán

Mennyi volt?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28581) zhata válasza L4mie (#28580) üzenetére


zhata
senior tag

754 Eur.

(#28582) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

OnePlus3 OOS 5.0.8 (Android 8.0.0) telót használok K-@ Mail Pro levelező alkalmazással.
Maga a levelező progi szerintem elég jó...

A bajom az, hogy a levelező mostanában nem tölti le a gmail-es leveleket!
Ez elég nagy baj számomra...

Az írja ki, hogy: "Nem lehet kapcsolódni a szerverhez. (SSL handshake aborted... Failure in SSL library, usually a protocol error:..."
Valami tanúsítvánnyal kapcsolatos baja lehet.

Hogy lehet megoldani ezt a problémát, hogy működjön a levél letöltése?
Valamilyen tanúsítványt kell esetleg letölteni...

Használja még valaki ezt a levelező programot?

(#28583) bAtt001 válasza alec.cs (#28582) üzenetére


bAtt001
addikt

Majdnem 3 éve nem volt frissítve az alkalmazás, ha tippelnem kellene inkompatibilis lett a tanúsítvány kezelése azzal amit a Google használ már. Én keresnék a helyedben egy másik alkalmazást amit még frissítenek.

(#28584) ilyr válasza alec.cs (#28582) üzenetére


ilyr
tag

Elvileg a Google küldött egy ilyen levelet az app használóinak:

"Although you don’t need to take any action, we wanted to let you know that the following third-party apps will no longer be able to access some data in your Google Account, including your Gmail content. This change will go into effect starting March 31, 2019.. We are making this change as part of ongoing efforts to make sure your data is protected and private. These apps haven’t yet complied with our updated data privacy requirements announced on October 8, 2018."

Amit esetleg megpróbálhatsz, hogy elmész a Google Security beállításaidhoz és ott van egy olyan rész, hogy "Less secure app access", azt bekapcsolod és akkor lehet a régi programos id eléri a Gmail-t... Ha ez nem segít, akkor tényleg muszáj lesz levelező progit váltanod...

(#28585) ilyr válasza zhata (#28581) üzenetére


ilyr
tag

Azért tapasztalatokat megírhatnád majd, főleg ami az akksi élettartamot illeti... :)

(#28586) emeron


emeron
tag

Community Beta 2 használóitól szeretném kérdezni, hogy nálatok nincs gond az értesítésekkel? Nagyon sok alkalmazásnál nem jön meg egyáltalán, míg meg nem nyitom az adott alkalmazást. A másik eset, hogy késéssel jön meg.

Teljesen nulláról húztam fel a Beta 1 ROM-ot, majd frissítettem a 2-re. Mindkettő esetében ez volt a problémám. Borzasztóan idegesítő, a kulcsfontosságú appoknál már az akku optimlaizálást is kikapcsoltam. De az sem használ...

(#28587) Tibko8 válasza emeron (#28586) üzenetére


Tibko8
senior tag

De néha előfordul. Béta1-en nem tapasztaltam.
Egyébként csak nekem érződik lassabbnak a telefon?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#28588) PartyShan válasza emeron (#28586) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Nálam nincsen gond. A készenléti állapot optimalizálását kapcsoltam ki. A másik aktív.

(#28589) zhata válasza ilyr (#28585) üzenetére


zhata
senior tag

Feltétlenül meg fogom írni, még nincs a kezemben, kb 1 hét múlva kapom meg. (8GB Ram, 256 GB tár)

(#28590) S.ATi


S.ATi
tag

Nos, gondoltam megosztom tapasztalataimat. Feltettem LineageOS 16-ot, TWRP 3.3.0.0. Igy most elég jó akku időt kaptam.2 napig bírta a telóm.3 óra SOT,1,5 óra telefonálás, Wifi csak éjjel volt kikapcsolva. Evvel így elégedett vagyok.

(#28591) sutszi


sutszi
veterán

Az alábbi jelenséget tapasztalom. Volt egy BT-s rádiós fejegység a kocsiban. BT-n rákapcsolódva tudtam zenét lejátszani a kocsiban. Tök jó volt egészen úgy 5-10 percig. Ekkor valamiért megállt. Először azt hittem leszakadt mert "sz@r" a BT. De aztán amikor vizsgálgattam a problémát kiderült, hogy nem a kapcsolattal van a baj. Idő közben vettem egy BT-s FM transmittert. Egy roidmi-t. Azzal is ugyanezt produkálja. NewPipe és a Google véle Zene lejátszó is. A konkrét jelenség pedig az, hogy Waze navigáció közben megáll a zene. BT kapcsolat marad, csak a zene megy el. Egyszerűen megállítja. Értesítési sávban látszik, hogyszünetelteti és ilyenkor playre nyomva egyből folytatódik.

Én arra tippelek, hogy a Doze vagy valami egyéb blokkolja a magas fogyasztás miatt. Egyébként ugyanezek a programok jack-es fülessel normálisan működnek...
Már próbáltam, hogy a lakattal rögzítem a memóriába a konkrét alkalmazást, de nem segített.

Van valami ötletetek, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?
(Oxygen 4.5.1, ami régi ugyan, de ettől még ennek 2 éve is működni kellett volna... )

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28592) flegga92


flegga92
senior tag

Szerintem a Waze lesz a gond. Nálam 5.0.8 van, de ugyan ezt csinálta valamelyik nap amikor a Waze ment. Amikor nincs bekapcsolva akkor semmi gond nem volt.
Nálam a Waze csak a veszélyeket mondja, de jellemzően nem akkor állt le.
Podcastokat szoktam hallgatni, először azt hittem a Spotify-al van gond, de a Player FM appal is ugyan úgy megállt időközönként. Ha N futott a Waze akkor nem vettem észre ilyen gondot.

(#28593) sutszi válasza flegga92 (#28592) üzenetére


sutszi
veterán

Kipróbálom a waze mellőzését. Hátha... Amúgy nálam a Waze kusbba van. Nem beszél egyáltalán

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28594) zhata


zhata
senior tag

Megérkezett azOP7 Pro.
Az Oneplus átkapcsolás progi nagyon jól működik, fél óra alatt olyan lett a telefon, mint az OP3. Persze nincs még nyitott bootloader, stb. Notch nincs.
Antutu 7.2.0: 373023.

(#28595) PartyShan válasza zhata (#28594) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Gratulálok az új telefonhoz. Használd megelégedéssel. Majd kisebb beszámolót írj ha lehet.

(#28596) zhata válasza PartyShan (#28595) üzenetére


zhata
senior tag

Köszönöm. :)
Mindenképp leírom a tapasztalataimat, akár azok negatívak, akár pozitívak.
SIM még nincs benne, holnap teszem bele.
Egy átlátszó műanyag tokot adtak hozzá, ami átmenetileg - a karbonig - megfelel.
Még jön a progik hangolása. (+Pite dolgai, meg még miafene.)

(#28597) flegga92 válasza zhata (#28596) üzenetére


flegga92
senior tag

Gratula!
Én is gondolkozom a cserén, főleg a kamera miatt, de a mérete vissza tart. Néha az OP3 is nagy. Mennyire lett "kétkezes" a telefon?

(#28598) pècsimunkás válasza flegga92 (#28597) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Csak OP - ra cserèlnèl ? Mert az S10 e kisebb mint az OP 3 .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28599) flegga92 válasza pècsimunkás (#28598) üzenetére


flegga92
senior tag

Samsungot soha többet. Biztos jobbak lettek, de egy életre megutáltam.
Huawei felé kacsingattam még, de a P30 pro méretben ugyan ez szinte. Az EMUI-t nem szeretem, tetszik az OOS puritánsága, de mégsem a stock droid. Ha meg ennyi pénzt kifizetek érte feleljen meg minden elvárásnak.
Mai napig mindenben megfelel az OP3 számomra, egyedül a kamerán lenne jó javítani.

(#28600) Carvus válasza zhata (#28594) üzenetére


Carvus
senior tag

Szintén zenész! Már 6T-nél is majdnem elcsábultam, de a 7 Pronak már nem tudtam ellenállni..full smooth tényleg az egész!
Oneplus Switch tényleg faszán át húz szinte mindent, kivéve app adatokat, szal rootig(elvileg van is már) szerintem még nem lakom be nagyon... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.